Hirdetés

2024. május 13., hétfő

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#451) Myth válasza Myth (#450) üzenetére


Myth
aktív tag

HDSentinel is azt írja, hogy TRIM támogatott de inaktív a teljesítmény pedig 80%-os....

Battletag: Myth#1775

(#452) Fire/SOUL/CD válasza Myth (#450) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1./3./4. pont. A leírást meg itt találod
Nagyobb sebességet nem fogsz kihozni a Marvell vezérlőből, de a TRIM működni fog.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#453) imotep03


imotep03
tag

Hali az normális h win7 "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" alatt megjelenik az ssd, tehát ha rámegyek ott van hogy Kiadás: OCZ-VERTEX4 ATA Device?
Bár nem próbáltam eltávolitani de a win erröl fut.

[link]

(#454) Myth válasza Fire/SOUL/CD (#452) üzenetére


Myth
aktív tag

Köszönöm szépen! :R

Battletag: Myth#1775

(#455) kerekfej válasza MaxxDamage (#434) üzenetére


kerekfej
addikt

Már megvan az SSD? Kipróbáltad? Egyébként az mSata az nincs annyira szabványosítva, mint kéne.

Három mSATA SSD tesztje

(#456) _BM_


_BM_
senior tag

Urak!

Melyik a legjobb ingyenes trimmelő progi? XP alá kéne. :R

(#457) hatnor


hatnor
tag

Sziasztok!

Adott egy OCZ revodrive 50gb-os ssd, én Asus M5A97 Am3+ alaplapban használtam, tökéletesen működött már 2 éve benne volt. Ma eladtam az alaplapot és ezt az ssd-t átraktam egy ASUS M4A89GTD alaplapba, ráraktam egy windowst és a programok telepítése közben lefagy az egész gép, ez mitől lehet? (más hdd, ssd nincs a gépben)

(#458) Fire/SOUL/CD válasza hatnor (#457) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Melyik PCIE portba kötötted az SSD-t?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#459) Qru válasza hatnor (#457) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A driverét felraktad?

#nincsbennetarcsi

(#460) hatnor válasza Fire/SOUL/CD (#458) üzenetére


hatnor
tag

[link] itt látható képen abba a legkisebb kékbe kell rakni, ez az egy hely van neki.

Driverét felraktam, anélkül a win7 telepitő nem is látja.

Most néztem h az ocz honlapján a nem támogatott alaplapok között van, de vmit biztos kitaláltak már rá hogy működjön csak még nem leltem rá :-)

(#461) Fire/SOUL/CD válasza hatnor (#460) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"itt látható képen abba a legkisebb kékbe kell rakni, ez az egy hely van neki."
1. linkelnéd az SSD-d gyári oldalát (mert nem hinném, hogy SATA1-es)
2. Ha az első pont igaz(márpedig szvsz az), akkor nem jó helyre kötötted, ugyanis az a legrövidebb PCIE port csak 1x-es sebességű(kb SATA1-nek felel meg a sebessége). A 4x-es sebességű PCIE portba kell kötnöd, az meg a 2. kék (kicsivel hosszabb, az 1x-es port mellet közvetlenül található) PCIE port.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#462) Fire/SOUL/CD válasza Fire/SOUL/CD (#461) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

És még pár dologra megkérnélek
1. Mielőtt még átdugod másik PCIE portba mér egyet ezzel és így (képet dobj majd róla)
2. Ha átdugtad a másik PCIE portba, akkor is mérj egyet és képet dobj róla
3. Ezt a progit indítsd el és ha elindul, dobj képet róla

Előre is köszönöm!

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#463) MaxxDamage válasza Fire/SOUL/CD (#444) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Köszönöm válaszod , és a többi felhasználó válaszát is !

Szerintem az általam linkelt típus miért ne lenne jó? :)
(általad említett adatbázis -hiba lehetséges)

Mivel ezt használom és ezzel semmi gond nincs.... :K

Ha ez "compatible" akkor elvileg minden ami "mSata" csatlakozo van (mini-Sata) megfelelő ! (szerintem)

Köszönöm még1x ! :R

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#464) Fire/SOUL/CD válasza MaxxDamage (#463) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Ha ez "compatible" akkor elvileg minden ami "mSata" csatlakozo van (mini-Sata) megfelelő ! (szerintem)"
Szerintem is, pont ezt írtam(nem látom akadályát, hogy az a Crucial mSATA meghajtó ne menne a laposdban, függetlenül attól, mit írt ki a honlap)
Ettől függetlenül azért ilyen esetben alaposan körbe kell nézni a neten a témában, mert ha pl számos helyen olvasható, hogy mégsem megy, akkor nyilván nem kell megvenni, nem kell kockáztatni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#465) MaxxDamage válasza Fire/SOUL/CD (#464) üzenetére


MaxxDamage
félisten
LOGOUT blog

Egyetértek, továbbá nem kevés a "Sequential Write: 260 MB/s" ? :F
A "Sequential Read: 500 MB/s" számomra megfelelő ! :K , de a Write -től is elvárnám közel azt a sebességet...

L

◄►Clevo® X170SM-G "DTR" Laptop *i9-10900K @ 5GHz (AIO Water System)*4x16GB=64GB 3200MHz CL20 RAM*RTX 2080 Super 8GB MXM 200W+ *4x2TB=8TB M2 SSD -_- LG® V30+ ThinQ DS 4/128GB "Blue"►Samsung® S20 Ultra 5G◄SM E80 3.5mm Jack►"Szép, a kinek esze nincs, de még szebb, a kinek van."◄►

(#466) radi8tor válasza MaxxDamage (#465) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A gyártó által megadott értékek nem mindig fedik a valóságot. :(
Például van, hogy csak akkor éri el az SSD, ha nem azon fut az oprendszer. De SSD-t leginkább oprendszer alá veszünk...

⭐ Stella

(#467) morix


morix
csendes tag

Sziasztok!
Pár napja megelégedéssel használok egy 120GB Samsung 840-est. Köszönet a remek leírásokért!! :R
De lenne egy kérdésem. A jótállási feltételeket a következőek:

"A garancia az alábbiak közül a rövidebbik időtartamra érvényes: (i) ... három (3) év a 840 sorozat esetében, (ii) az az időszak, amely azon a napon végződik, amelyen az SSD termék meghaladja az előírt TBW (Total Bytes Written, teljes írt bájtmennyiség) küszöbértéket a Samsung Magician Software nevű alkalmazásával végzett mérés szerint (a küszöbértékkel kapcsolatos bővebb tájékoztatásért olvassa el az Ön SSD termékének adatlapját, amelyet a www.samsung.com/ssd oldalon talál"

Kíváncsiságból utánanéztem. Sem az adatlapon nem találtam semmit a TBW küszöbről (keresgélve is csak egy fórumban találtam a 250-esre egy 232TB értéket), sem a Magician nem ad ezekről (aktuális érték, küszöbérték) infót. (Tudom a HDSentinel, vagy az SSDLife az aktuálisat tudja, de ugye nem ezek a szoftverek vannak a dobozban hozzá... :) )
Tudtok erről valami közelebbit?
Előre is köszi!

(#468) Fire/SOUL/CD válasza morix (#467) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sajnos ez gyakori téves infó vagy legalábbis félreérthető. Az a TBW a valóságban az MWI akar lenni (Media Wearout Indicator), amely egy, az SSD által visszaadott SMART attribútum. Ezt az SSD FW-je kezeli és meghatározott mennyiségű írás után (ennek mértéke az alkalmazott NAND típusától erősen függ) folyamatosan csökkenti. Az MWI 100-ról indul és 1-ig csökken le ott megáll. Ha ez megtörténik, onnantól nem él a garancia, legalábbis az, amit az adatvesztésre ad a gyártó. Természetesen ha teljesen bekrepál egy meghajtó, nem látja a BIOS és egyetlen alaplapban sem működik, akkor lényegtelen, hogy az MWI-nek mennyi az értéke, azt cserélik a garanciaidőn belül.

Az MWI "lenullázása" is garanciavesztéssel jár, ha a garanciaidőn belül "lenullázod", mert az azt jelenti, hogy a gyártó által előírt (és ezt előírják, csak nem minden gyártó tünteti fel a honlapján külön) napi írásmennyiséget túllépted. Ilyenkor nem fogják kicserélni, ha ebből adatvesztés származik.

Szerencsére azért az SSD-k NAND-jai elggé túl vannak méretezve, konkrétan a Samsung 840 120G-nél maradva, ez a modell (nem pontos érték) olyan 1TB írt adatmennyiség esetén csökkenti 1-el az MWI-t (TLC NAND-od ugyebár), azaz 120TB írást követően "nullázódik" le az MWI.
Ezen felül, van olyan tesztelő oldal, ahol addig írják az SSD-ket, amíg meg nem pusztulnak teljesen. Ezen a teszten a Samsung 840 120G olyan 450TB írást viselt el, ami igen meggyőző, szóval no para. ;)

2 dolgot szoktunk kérni, hogy user tegye meg (ha kell neki egyáltalán segítség vagy megerősítés)
1. Erről progiról dobjon képet
2. Ezzel a progival és így mérve dobjon egy képet.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#469) Balage76 válasza morix (#467) üzenetére


Balage76
senior tag

Ez azért van, mert nincs ilyen korlátozás, pontosabban végtelenre állította a cég, tehát a 3 év hamarabb jön el minthogy elérd a végtelent. :)

Ettől függetlenül az MWI értéke továbbra is 1000x újraírásra van beállítva, tehát amit a HDSentinellel vagy egyéb tesztprogrammal látsz az ennek az 1000x-es beállított értéknek megfelelő kondíció.

Ennek megfelelően, ha eléred a 0 kondíciót (1000x újraírás) de az SSD tökéletesen működik, akkor nem reklamálhatsz cseréért. Ha viszont 3 éven belül a túlírás miatt megáll, akkor vidd vissza a vásárlás helyére, kötelesek cserélni neked (mivel a boltnak is cseréli a nagyker, a nagykernek pedig a Samsung szervízközpont).

Annyit hozzá kell még tenni ehhez, hogy a Samsung szervíz képes kinyerni azt az infót, hogy milyen környezetben használtad a terméket, és amennyiben szerveres környezetben használtad ezt a consumer terméket, akkor erre az esetre nem vonatkozik a "végtelen km" garancia. Ugyanez igaz a 840 PRO-ra is.

(#470) csucsu21


csucsu21
aktív tag

sziasztok
eg olyan gondom lenne az öcskös gépére most raktak új windowst és a hibernálást az istennek nem tudom ki kapcsolni rendzsergazdai jogosultságra hivatkozik ezzlene mit tudok tenni ?

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#471) Bodor válasza csucsu21 (#470) üzenetére


Bodor
veterán

Van megoldás: Microsoft Fix It

Ugyanezen az oldalon le van írva, hogyan kell kézzel megcsinálni.

[ Szerkesztve ]

(#472) csucsu21 válasza Bodor (#471) üzenetére


csucsu21
aktív tag

ezer hála már kezdett fel idegesíteni be írtam már vagy 1000 szer azt hittem én nem tudok írni XD

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

(#473) Bodor válasza csucsu21 (#472) üzenetére


Bodor
veterán

Egyébként ha ilyen típusú problémába ütközöl, akkor általában az a megoldás, hogy a programot rendszergazda jogosultsággal kell indítani ! ( Jobb egérgomb az exe fájlon vagy a parancsikonon/ tulajdonságok/kompatibilitás fülön találod meg a beállítást. A parancssort /cmd.exe fájl/ pedig a "C":/Windows/System32 könyvtárban találod meg. )

(#474) rgeorge válasza Bodor (#473) üzenetére


rgeorge
addikt

A keresőbe is beírhatod, hogy "cmd", innen is indítható rendszergazdaként: jobb egérgomb után, vagy simán Ctrl+Shift+Enter-rel. Ez utóbbi működik keresés nélkül is a Startmenüből.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#475) margithid


margithid
veterán

Samsung 840es ssd-mél a magician frissitásről értesít, de rákattintva egy weboldal nyilik meg ezzel az üzenettel:
Sorry, we are having a problem executing your request.
It is possible your bookmark is old one or you just meet broken link
Please refer to link about information
Másnál van ilyen?
Legújabb Firmvare van fent, pár kedden frissítettem.

(#476) ubid


ubid
őstag

Sziasztok!

Egy furcsa kérdéssel fordulok hozzátok, hátha valaki találkozott már ilyennel.

Tegnap vettem egy SSD-t, raktam rá Win 8 -at.
Kikapcsolgattam amik ajánlottak ( törezedesség mentesítés, lapozó fájlok... pár registry kulcsot is módosítottam

És szerettem volna telepíteni rá Visual Studio 2010-et.

Amihez ugye most már (elég rég) van service pack 1. Ezt már nem tudtam feltelepíteni. Mindig valami hibára futott.

(error code : 0x80070643)

Lehetséges, hogy a módosítások miatt van ilyen hiba ?
Win8-at megjelenése utána használok, soha nem volt még ilyennel gondom, hogy nem ment volna fel az sp1 vagy bármi ilyesmi.

-.-

(#477) rgeorge válasza ubid (#476) üzenetére


rgeorge
addikt

Próbáld futtatni az SP1-et Windows 7 kompatibilitás módban, vagy
ez.
A lapozófájlt ne tedd HDD-re, ha sok a memóriád, akkor korlátozd le valami kis fix értékre (400MB), de legyen az SSD-n.

Picard: "What we leave behind is not as important as how we've lived. After all, Number One, we're only mortal." Riker: "Speak for yourself, sir. I plan to live forever."

(#478) ubid válasza rgeorge (#477) üzenetére


ubid
őstag

Hogyan tudom a lapozófájlt visszaállítani ?

4GB memóriám van, akkor úgy mehet SSD-re ?

-.-

(#479) ubid


ubid
őstag

Win 7 kompatibilis módban hogyan lehet futtatni valamit ,

-.-

(#480) Malanrion válasza ubid (#479) üzenetére


Malanrion
tag

OFF! egyébként, jobb gomb, tulajdonságok/kompatibilitás/Futtatás a következő kompatibiltási üzemmódban(pipa és kiválasztod)

(#481) imotep03


imotep03
tag

Hali az normális h win7 "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" alatt megjelenik az ssd, tehát ha rámegyek ott van hogy Kiadás: OCZ-VERTEX4 ATA Device?
Bár nem próbáltam eltávolitani de a win erröl fut.

kép

(#482) Fire/SOUL/CD válasza imotep03 (#481) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Hali az normális h win7 "Hardver biztonságos eltávolítása és az adathordozó kiadása" alatt megjelenik az ssd"
Igen, az. Az AHCI egyik szolgáltatása révén van ez a "jelenség", nevezetesen a Hot Swap/Hot Plug miatt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#483) Qru válasza imotep03 (#481) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igen, ahci módban minden sata-n csatlakoztatott eszköz eltávolítható menet közben is károsodás/sérülés nélkül (hotswap).

#nincsbennetarcsi

(#484) sz.j


sz.j
nagyúr

Hogy őszinte legyek nem gondoltam, hogy ilyen hamar elérem a 4 TB össz. írt adatmennyiséget ..., még szerencse, hogy a "Teljesítmény" és a "Kondíció" továbbra is 100%.

Műanyag, alumínium és motoros redőnyök, valamint szúnyoghálók készítése, szerelése. www.szaboredony.hu

(#485) imotep03 válasza Fire/SOUL/CD (#482) üzenetére


imotep03
tag

Akkor ok, nemtudtam, köszi, neked is Qru!

(#486) fenergie84


fenergie84
addikt

Sziasztok!
Megjött ma az Adata SP900 64gb-os SSD-m, melyet a Kingston V100 64gb helyett kaptam :K
Ezt produkálja sata2-őn (a bal oldali a 830 64gb, jobboldali pedig az új):

Szerintem nem rossz eredmény...

(#487) Pityu.


Pityu.
nagyúr

Nem tudom jó helyre írom e de lenne egy kérdésem ugye windows 7 rendszerem van ssd-n az lenne a kérdésem hogy miért állhat le kikapcsolásnál lassan a windows az indításnál gyors,de leállításnál vagy fél percig gondolkodik régebben pár másodperc alatt kikapcsolt a gép most fél perc legalább.

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#488) Qru válasza fenergie84 (#486) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Korrekt! :K

#nincsbennetarcsi

(#489) Bodor válasza fenergie84 (#486) üzenetére


Bodor
veterán

Örülök, hogy elégedett vagy vele!

(#490) fenergie84 válasza Bodor (#489) üzenetére


fenergie84
addikt

Igazad volt :R :DDD

(#491) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Újra jelentkezem. Bevallom töredelmesen nem tettem fel még az IRST-t, DE most néztem, hogy nod32 frissített és a FF befagyott tőle(nem válaszol), majd mikor az ablak eltűnt, hogy mire frissített, minden ment tovább. Azt ugyan nem tudom, hogy a gép is lefagyott-e, mert telefonon beszéltem, de very strange. :D

(#492) margithid válasza margithid (#475) üzenetére


margithid
veterán

Erre senki?
Ma is kétszer felugrott, hogy van frissítés, aztán mégse...

(#493) morix válasza Fire/SOUL/CD (#468) üzenetére


morix
csendes tag

Fire/SOUL/CD, Balage76!

Nagyon köszönöm a felvilágosításokat!
Egyébként minden rendben üzemel.

(#494) apro válasza Pityu. (#487) üzenetére


apro
senior tag

Hali
Regedit és ezeket át irod 1200-ra. mind a két Cotrol-t ime a kép[link]

(#495) HZoli87 válasza margithid (#492) üzenetére


HZoli87
veterán

Nálam is eljátszotta a 3.1-ről -> 3.2-re frissítés után. Minden bekapcsolás után jött fel az ablaka, hogy frissítés érhető el hozzá, pedig nem. Azóta kukáztam a programot, mert rájöttem hogy nincs szükségem rá.

(#496) Pityu. válasza apro (#494) üzenetére


Pityu.
nagyúr

Köszi és akkor ezt tuti lesz?

Az aki kérdez, öt percre tudatlan, de az ki nem kérdez,örökre tudatlan marad.

(#497) ubid


ubid
őstag

Valaki tudna segíteni abban, hogy hogyan lehet átállítani, hogy hol tárolja a chrome pl a sütiket, meg az előzmény fájlt ?

Át szeretném pakolni máshová.

-.-

(#498) westcoastog


westcoastog
veterán

Sata2-n oké ez a sebesség? Amd a55 chipset. :)

(#499) Balage76 válasza HZoli87 (#495) üzenetére


Balage76
senior tag

Nekem is eljatsza, de azt figyeltem meg, hogy akkor jon az ertesites, ha a program (windows) inditasakor nincs mukodo internetkapcsolat. En siman tudom reprodukalni a jelenseget. Megneznetek, hogy nalatok is igy mukodik?

(#500) fenergie84 válasza westcoastog (#498) üzenetére


fenergie84
addikt

Valamivel kevesebb, mint az enyém, de szerintem jó :K

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.