Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#501) westcoastog válasza fenergie84 (#500) üzenetére


westcoastog
veterán

Akkor jó. :)
Néztem a tiéd, aj nem sokkal vagyok lemaradva. :)

(#502) fenergie84 válasza westcoastog (#501) üzenetére


fenergie84
addikt

szerintem ez abból adódik, h nem egyforma az alaplapi vezérlőnk :K

(#503) westcoastog válasza fenergie84 (#502) üzenetére


westcoastog
veterán

Igen, nyilván. :)
Érdemes firmware-t frissíteni? Már ha van újabb rá?

[ Szerkesztve ]

(#504) HZoli87 válasza Balage76 (#499) üzenetére


HZoli87
veterán

Hónapot óta nincs telepítve nálam, így nem látom értelmét felpattintani. Annyi infóval viszont szolgálhatok, hogy notebookot használok, vezeték-nélküli hálózattal és bizony, előfordulhat, hogy még nincs internetkapcsolat a gépen, mikor már aktív a Magician. Természetesen ez csak a legújabb verzióra (3.2) vonatkozik, a február óta használt 3.1 nem produkált ilyet a frissítés előtt.

(#505) Chaser


Chaser
titán

Van infoja vkinek arról, hogy samu 840 W7 VUP verziós lesz még valahol, vagy annak már vége?

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#506) DNReNTi


DNReNTi
őstag

Sziasztok,

Remélem jó helyen teszem fel a kérdést.
Van egy OCZ 120GB Agility 3 (AGT3-25SAT3-120G) SSD-m, amely most fura, halk, de zavaró ciripelő, éles hangot hallat. A cucc garanciás, de nem tudom ez indok lehet e a visszaküldésre. Igazából, nem veszem észre hogy lassú lenne, vagy bármi negatív hatást, de iszonyat zavaró mikor már 2-3 órája dolgozok és ez vacak visít... szétmegy az ember feje tőle.

Mit lehet tenni szerintetek? Hasonló tapasztalata van valakinek? Köszi!

but without you, my life is incomplete, my days are absolutely gray

(#507) radi8tor válasza Chaser (#505) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Annak már vége. :(
Január elején vettem 840 Pro-t de már akkor sem adtak hozzá. Szerintem decemberi akció volt vagy készlet erejéig.

⭐ Stella

(#508) Fire/SOUL/CD válasza DNReNTi (#506) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A BIOS-t állítsd alapra, azaz használd -az általában EXIT menüben található- Load BIOS Defaults (vagy hasonló) nevű opciót.
Nagyon fontos, hogy ezt követően tudd visszaállítani a BIOS-ban a SATA port(ok ) üzemmódját pont úgy, mint ahogy az alapra állítás előtt volt! (pl ha jelenleg egy olyan SATA portra van kötve a rendszer SSD, amely SATA IDE módra van beállítva, akkor a BIOS alapbeállításait követően előfordulhat, hogy az SATA AHCI üzemmódra állítja a deszka. Ha ez megtörténne, akkor nem fog elindulni az OS)

Ha esetleg szükséged van segítségre, akkor privátba írd meg az alaplapod pontos típusát és akkor megírom, hogy hol és mit kell megnézned és feljegyezned a BIOS alapra állítása előtt.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#509) csabika0001


csabika0001
senior tag

Eléggé teleszemeteltem a win7 et.
Néztem a local temp-et de semmi, nincs valami progi amivel(hasznosan) lehet takarítani ?

[ Szerkesztve ]

(#510) radi8tor válasza csabika0001 (#509) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Itt tedd fel a kérdésedet.
Nem SSD témájú kérdésed van.

⭐ Stella

(#511) Qru válasza csabika0001 (#509) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

CCleaner

#nincsbennetarcsi

(#512) csabika0001 válasza Qru (#511) üzenetére


csabika0001
senior tag

(#510) radi8tor1 és Qru
Köszi szépen.

[ Szerkesztve ]

(#513) mclaren777


mclaren777
senior tag

Samsung 830 64 GB: Kb. hány nap/TB múlva esedékes, hogy lecsökken a kondíció Hd Sentinel szerint 99-ről 98%-ra?

[ Szerkesztve ]

(#514) Fire/SOUL/CD válasza mclaren777 (#513) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Legújabb HDS-t használod? (4.20) Milyen AHCI drivert használsz?
HDS mégis mennyi írt adatmennyiséget jelez ki?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#515) mclaren777 válasza Fire/SOUL/CD (#514) üzenetére


mclaren777
senior tag

HDS 4.0, alap oprendszerrel járó ahci és 1,36 TB írás.

[ Szerkesztve ]

(#516) rob90


rob90
csendes tag

Sziasztok!
Van egy OCZ-AGILITY3 60 Gb ssd-m.Azt szeretném megtudni,hogy a képen látható adatok,értékek rendben vannak e?
KÉP

[ Szerkesztve ]

(#517) Fire/SOUL/CD válasza mclaren777 (#515) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az újat töltsd le, a 4.20-at, úgy már minden rendben kell, hogy legyen. ;)

rob90
1. az Áttekintés fül beszédesebb, mint a SMART adatok halmaza, arról dobj képet
2. [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#518) rob90 válasza Fire/SOUL/CD (#517) üzenetére


rob90
csendes tag


(#519) .HUman


.HUman
csendes tag

Samsung 830 64GB ATTO benchmark eredmény:

[link]

Nekem jónak tűnik, de nincs meg az az igazi WOW-érzés.
Valamivel gördülékenyebb a rendszer és nem teker a HDD.

Az F1 ID-jű SMART érték mit jelent?

.

(#520) HZoli87 válasza mclaren777 (#513) üzenetére


HZoli87
veterán

Szerintem ezt nem lehet előre megmondani, függ a hardveres/szoftveres környezettől és a használattól is egyaránt.

Enyém így áll jelenleg, 1 hét és évfordulós lesz.

(#521) Fire/SOUL/CD válasza rob90 (#518) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Na így már más. Minden a legnagyobb rendben van (csak a progimból, mindig a legújabb verziót használd)

.HUman - 4-el korábbi hsz-t olvasd el.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#522) Tenken


Tenken
őstag

w7 mely mappáit érdemes átirányítani ssd kímélés céljából? TEMP-et már átraktam, meg böngésző chache-ét is. Valami egyéb olyan mappa amibe szívesen irkál csak úgy?

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#523) baboss


baboss
őstag

Sziasztok.2 napja vettem egy SSD-t .Ez az érték jónak számít vagy romlik az állapota. :F

(#524) radi8tor válasza baboss (#523) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

2 nap alatt 2 TB? :Y
Hogy sikerült ezt összehoznod? Egész nap sebességteszteket futtatsz?

⭐ Stella

(#525) Bodor válasza Tenken (#522) üzenetére


Bodor
veterán

Temp-et sem érdemes átrakni, inkább így optimalizálj!

(#523) baboss: Eladtad a REVO-t, és vettél egy Agility 3-at? :U

Szerk: Ja, látom már, így már jó. Szerintem nincs gond.

[ Szerkesztve ]

(#526) .HUman válasza Fire/SOUL/CD (#521) üzenetére


.HUman
csendes tag

Köszi!

Még valami: Windows 7 Pro, friss telepítés: nekem nem kapcsolódott ki automatikusan az ütemezett defrag, manuálisan kellett kikapcsolni, majd letiltottam a kapcsolódó service-t is. Érdekes.

Hibernálás és lapozó-file kikapcsolva, letöltések mappa hdd-re irányítva.

Gondolom ennyi bőven elég az SSD élettartamának megóvásához.

.

(#527) baboss válasza radi8tor (#524) üzenetére


baboss
őstag

Használtan vettem.[link] a gyerekeknek. 13K -ért Bodor
Nekem [ez van a gépembe]

[ Szerkesztve ]

(#528) radi8tor válasza baboss (#527) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Teljesen rendben van a cucc. Nem romlik az állapota, láthatod, hogy 100%-os.

⭐ Stella

(#529) baboss válasza radi8tor (#528) üzenetére


baboss
őstag

Köszönöm. :R
Egy dolog nagyon furcsa. :F
Az OCZ AGILITY 3 boot ideje win logo 3-4 mp
A Revo Drive X3 -nak meg 15 mp pedig az adatok alapján 2x gyorsabb. :U
Tehát a 13000 Ft-os SSD-vel hamarabb feláll az OP mint a 70000FT.os 2x gyorsabb SSD-vel. :Y

[ Szerkesztve ]

(#530) Qru válasza baboss (#529) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azonos a HW? Azonos a driver? Mert ha nem akkor... :U

#nincsbennetarcsi

(#531) Bodor válasza baboss (#529) üzenetére


Bodor
veterán

A Revo Drive -nál külső driver-t kell betöltenie a windows-nak, ezt azért figyelembe kell venni. A másik dolog, hogy Agility-n gondolom friss rendszer van, és még be sincs lakva, meg hát másik gép, másik hardverkörnyezet.

Qru: ;)

[ Szerkesztve ]

(#532) radi8tor válasza baboss (#529) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha boot időt nézed valóban gyorsabb, de adatátviteli tesztekkel RevoDrive lesz gyorsabb.
A RevoDrive azért "indul" lassabban, mert az alaplapnak több idő kell inicializálni a PCIe portot, mint SATA portot. Csak az indulás lassabb. :K

⭐ Stella

(#533) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#529) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Megtennéd ezt, mert érdekelne a sebesség illetve hogy a progim elindul-e PCIE SSD-vel. :R

.HUman - épp a hsz-od előtt írt/linkelt Bodor az optimalizálásról. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#534) baboss


baboss
őstag

Bodor
radi8tor1
Qru
Mind a 2 SSD az én gépemen van.
AGILITY 3 WIN 7 64 BIT
Revo Drive WIN 8 64 BIT
Adatátviteli tesztekkel RevoDrive gyorsabb. :R
A boot idő alatt azt értettem,hogy a win logó menyi ideig látható a monitoron.
A Fw mind akettö SSD-n 2.25

(#535) bakosgabor57


bakosgabor57
őstag

Hali!
Köszönet mindenkinek a tanácsokért, a cikkíróknak a hathatós útmutatókért. Tegnap sikerült beüzemelni az SSD-t, rögtön FW-t is kellett frissíteni, most ebben az állapotban van:

Még egy kérdés: a Magician-nak folyamatosan futnia kell?

(#536) Fire/SOUL/CD válasza bakosgabor57 (#535) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem a FW frissítés miatt tetted fel a Magician-t. Mivel arra már nincs szükség, így nyugodtan uninstallálhatod. Amúgy ez a rendszer is rendben van.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#537) Bodor válasza baboss (#534) üzenetére


Bodor
veterán

Én még mindig csak azt tudom mondani, amit már hónapokkal ezelőtt is:
Nincs normálisan megírt Windows 8 driver a REVO-ra. Ha jól emlékszem, abban is maradtunk, hogy akkor marad a W7 rajta, de nekem tényleg mindegy.

(#535) bakosgabor57: Nem kell folyamatosan futnia, sőt, le is szedheted.

(#538) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#533) üzenetére


baboss
őstag

Bocsi.de újrakellet inditani az OP-t hogy a Rewo fusson a gépen és a tesztekhez is kellet egy kis ídö.

(#539) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#538) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm. Itt jól látszik, a CDM és az ATTO mérési elvéből adódó különbség.
(Most már csak a progimat indítsd el lécci, lécci, lécci :DDD )
Amikor régebben próbáltam, akkor nem indult el, mert az még egy régebbi progiverzió volt, ezért érdekelne, hogy most le tudja-e kezelni a PCIE SSD-t vagy nem találja meg. Ha nem, akkor meg küldj egy riportot, Thx!

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#540) bakosgabor57 válasza Fire/SOUL/CD (#536) üzenetére


bakosgabor57
őstag

Mindenkinek :R

(#541) baboss válasza Bodor (#537) üzenetére


baboss
őstag

WIN 7 és 8 alatt kitelt próbálva. Nem tapasztaltam semmi különbséget illetve WIN 8 al gyorsabb a rewó.Az illesztő programmal nemvolt gondom rendesen fut mind a 2 OP-n.

(#542) Bodor válasza baboss (#541) üzenetére


Bodor
veterán

A lassú boot-ra írtam.

(#543) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#539) üzenetére


baboss
őstag

Az elején nem engedte letölteni,de a végén csak összejött.

(#544) radi8tor válasza baboss (#543) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De ne az Agility-ről hanem RevoDrive-ról csinálj képet. :)

⭐ Stella

(#545) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#543) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor ezek szerint elindult problémamentesen, Thx! :R
(Mondjuk az Agility3 lett kiválasztva, nem a Revo, de gondolom arról is beolvassa helyesen az adatokat)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#546) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#545) üzenetére


baboss
őstag

Bocsi EZ A REVO

[ Szerkesztve ]

(#547) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Elsőként szeretnék köszönetet mondani Fire/SOUL/CD-nek és Bodor-nak nak a kiváló cikkekért, nagyon hasznosak voltak számomra! :) :R

Másodszor, kis segítséget is kérnék, vajon jól csináltam-e mindent (konfigom az aláírásomban):

Felraktam a rendszert a 840-es 120GB-os Samsungomra ezen leírás alapján, alignálást stb. megcsináltam. Az alaplap legelső Sata 3-as csatijára van dugva. Telepítéskor nem voltak rádugva a HDD-k.

Amiket még elolvastam: ezt és ezt és ezt (1. hsz) és ezt.

Ezeket még nem teljesen, de el fogom: ezt és ezt és ezt.

A "gondom" az, hogy a rendszerem szerintem lehetne gyorsabb is. Ezt elsősorban boot időre értem, mivel ott tapasztalom, hogy kell neki közel 1 perc a teljes felálláshoz. Frissen telepítve a win7-et (SP1 x64) kb. 20mp kellett neki minden betöltéséhez. Jó persze itt nem volt még semmi, driverek, progik, vírusírtó sem, viszont olvasgattam már sokat a témában és másnak azért egy SSD gyorsabban bootol (általánosan véve is). Lehet hogy ott rontottam el én is, hogy felraktam az AMD chipset drivert? :O Igen ám, de muszáj volt, mert - ha jól emlékszem - egy IDE vezérlő és a hangkártyánál valami sárgán jelent meg az eszközkezelőben, ezért gondoltam felrakom, tuti jó legyen minden, viszont a driverből csak ilyen AMD ALL IN drivert találtam, ami mindent felrakott (AHCI, chipset, stb.), nem adott választási lehetőséget az összetevőkre.

A boot idő most: bekapcsolás után 9-12 sec mire eltűnik az asrock logó, aztán a 26-36 sec-nél van bent az üdvözöljük után a fiókban (jelszó nincs), mire minden betölt (AIDA-s minimalkalmazásra kell legtöbbet várni, mint minden gépen nálunk), már 42-50 sec-nél járok. (A nagyobb értékek a napi első bekapcsolásra vonatkoznak, utána kikapcs. vagy restart után a kisebbik értékeket hozza.)

Szerintetek mennyire normális ez a boot idő? :F Rakjam újra és hagyjam az eredeti vezérlőt dolgozni?
Nem akad semmi, elég pörgős a rendszer, de ha lehet kihoznám belőle a maximumot.

(Lapozófájlt majd leveszem 400 vagy 1000MB-ra fixre, indexeléshez és rendszer-visszaállításhoz nem nyúltam (nekem kell is), hibernálást kikapcsoltam (a fájlt még nem töröltem))
Megoszlanak a vélemények a következőkről: Temp-et és firefox gyorsítótárat érdemes átrakni valahova? Ha igen HDD-re vagy ramdisk-re? Valamint, töredezettség-mentesítést ki kell-e kapcsolni? SSD-nél ugye nincs rá szükség, de vajon mennyi adatot mozgat fölöslegesen?

Tesztek: HDS, CDM, CDI, SSDOK, AS SSD B, SSD Life (a képek elnevezésben plusz infók vannak: fotó részleteire nyomj rá)

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#548) Bodor válasza baboss (#546) üzenetére


Bodor
veterán

Csak nem jó ez a driver a TRIM-hez... :(

(#549) baboss válasza Bodor (#548) üzenetére


baboss
őstag

Semelyik se jó hozzá.Már próbáltam egypárat.WIN 7 és 8 alatt se megy a TRIM.

[ Szerkesztve ]

(#550) Fire/SOUL/CD válasza baboss (#549) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Köszönöm a képet! :R

A Revo3-ra visszakanyarodva: W7 alatt biztosan nem fog menni a TRIM, W8 alatt viszont mennie kellene, igaz, nem az OCZ driverrel.
Amikor a W8-t telepítetted, akkor szükség volt beadagolni a Revo3 driverét, anélkül nem látta a W8 telepítő?
(W8 támogatja ilyen esetben a TRIM-et ill. az ún, SCSI Unmap-et, amivel a Revo3 rendelkezik amúgy(VCA 2.0))

(Már megint valami gond van PH!-val...) :(((

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.