Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#951) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#950) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze, de ezt már vazzz linkelte neked korábban. ;]
(Ott a W8-as módszer is le van írva, nem csak a W7)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#952) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#951) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszi, ezt nem láttam. Viszont ez a módszer nem működik, külföldi fórumokon is ezt írják, ha ezt megcsinálom, az eredmény a "BOOTMGR IS MISSING" felirat az eredmény, és kaputt.

Egy módszer működött egyszer, de azóta ez sem, pedig próbáltam párszor:

1.) Click the Restart button with Shift key and follow the prompts for "Advanced Options" through
several screens. Eventually, you end up at a screen that tells you upon reboot you will be able to so many things including starting in Safe Mode. The only button will be a "Restart" button on this screen.
2.)Reboot. BEFORE Windows starts, enter BIOS setup.
3.)Change the SATA mode in BIOS to whatever you would like: IDE, AHCI or RAID(XHD).
4.)Boot into Windows. Step 1 configured Windows to ask you what type of boot options you would like to use. #4 is Safe Mode. This will get the proper drivers for the BIOD setting loaded on the system, into memory, and the registry configured correctly for you. No other configuration is required.
5.)Reboot Windows in normal mode. Windows will use the configuration that it automatically self-fixed in step 4.

Ez tegnapelőtt elsőre sikerült, tegnap 3x megpróbáltam, de nem indul ez a win csökkentett módban... :(
Hát akkor úgy látom új win telepítés lesz...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#953) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#952) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8 esetén a StartOverride kulcsot kell törölni pluszban W7-hez képest. Ha ezt követően a BIOS-ban átállítod AHCI-re a portokat(SATA Combined Mode is legyen disabled), akkor a bootsorrendet is átállíthatja automatikusan az alaplap, ergo ellenőrizd, hogy valóban az SSD van-e a bootsorrend elején és ha nem, akkor tedd oda.

Nem tudom hol írták ezt a Boot Manager missing hibát, de ilyennel, ahci üzemmód váltás kapcsán még soha nem találkoztam. (Ezt akkor írja ki a rendszer, ha nem lehet rendszert indítani a kiválasztott meghajtóról)

Szóval ha amúgy sincs vesztenivalód, akkor csináld meg nyugodtan, amit írtam, ne pedig azért ne csináld meg, mert valahol, valaki azt írta.

UI: Az SSD-t meg a legkisebb sorszámú SATA portra kösd, mert a korábbi képed alapján nem ott van.
(Ez is megváltoztatja a boot sorrendet, szóval azt mindenképp ellenőrizni kell)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#954) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#953) üzenetére


LLKobe
veterán

Bocsi, rosszul fogalmaztam. Úgy értettem hogy a külföldi fórumokon is ezt a módszert írják. Én ezt meg is csináltam, és én kaptam a "BOOTMGR IS MISSING" hibát.

De megcsinálom amit írtál, valóban nincs vesztenivalóm. És valóban nem az első SATA porton van az SSD, ezt be fogom lőni rendesen.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#955) s3nk!


s3nk!
csendes tag

Sziasztok!
Szerintetek miért ilyen alacsony az ssd-m IOPS-a? Típusa: Samsung 840 250GB. Firmware legújabb, performance módra állítva, és a program szerint a korábban hdd-re optimalizált windows már ssd-re van. Kéne még állítani valamit? Fontos hogy elérje a meghatározott értéket (96k / 62k)?
Előre is köszönöm!

.

(#956) HZoli87 válasza s3nk! (#955) üzenetére


HZoli87
veterán

Nocsak, elérhető az új Magician? Ki is próbálom. :)

(#957) HZoli87 válasza HZoli87 (#956) üzenetére


HZoli87
veterán

Hozza ami elvárható tőle (SATA2). :)

(#958) s3nk! válasza HZoli87 (#957) üzenetére


s3nk!
csendes tag

Én úgy vettem ki, hogy az up to * -t kéne elérnie! Legalább is az én sdd-m dobozán az van írva...

.

(#959) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#953) üzenetére


LLKobe
veterán

Na megcsináltam a te leírásod szerint. Most tartok ott hogy a bios-ban átállítottam ahci-ra, épp tököl a win. Ezennyi ideig normális? Csak mert 15 perce karikázik, az ssd meg látszólag semmit se csinál, hdd led nem villog.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#960) LLKobe válasza LLKobe (#959) üzenetére


LLKobe
veterán

Hát ez nem megy.. Fél óra után toltam egy resetet, egy javítás után elindult ide módban. De valamiért csökkentett módban sem indul el, áll a win logónál, ssd nem dolgozik semmit, és ennyi...

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#961) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

ezt nem értem, az ssd particionálva van, alignálás rendben-külön programmal leellenőriztem, "c" meghajtón van 16GB szabad hely a 30-ból és az "e" meghajtón van 4,62GB szabad hely a 29-ből, na most ezzel mi a baja a sam.magiciannak?, mi az a piros e partíció és miért?(nem elég neki a 4,6GB?..)

[ Szerkesztve ]

(#962) HZoli87 válasza s3nk! (#958) üzenetére


HZoli87
veterán

Persze, de nálam SATA2 limitál (ahogy a képen is látszik).

(#963) Bodor


Bodor
veterán

Nos, akkor módosult a Milyen SSD-t vegyek? topik egyes hozzászólása, főleg az ajánlás része!

Örülnék, ha legalább azok megnéznék, akik itt ajánlani szoktak, hogy tudják mire hivatkoznak!

Köszi Mindeninek a segítséget és a tippeket!

[ Módosította: radi8tor ]

(#964) lsc


lsc
nagyúr

Bedobtam egy ssd-t a notiba, ezek az eredmények születtek


Elméletileg SATA II a noti, ha igaz akkor nagyon jól megy, gyárilag 540/130.as az ssd SATA III-on.

Így jó minden?

Az élet kegyetlen .

(#965) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

(#961) jakos73: valaki ötlet, hogy mi az?

(#966) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#961) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nincs elég hely az OP számára, ami azért van, mert az E partíció RAW, azaz érvénytelen fájlrendszert tartalmaz. (elfelejtetted leformázni vagy valamilyen particionálóval(vagy egyéb szoftverrel) elkettyintetted). ;]

lsc
Intel HM76 chipsetes a lapos, az támogatja a SATA3-t. (Jó, hogy dobtál képet, le kell rövidítenem a gyártót a progimban simán Samsung-ra, mert így nagyon hosszú)
Amúgy minden rendben van, bár én ezt az AHCI drivert nem kedvelem, de ha minden oké amúgy, akkor ne cseréld le.

ll-kobe
Hát akkor egyértelmű, hogy újra kell telepítened... (Mondjuk korábban nem kérdeztem, de az azért érdekelne, hogy miért állítottad át IDE módra a vezérlőt, amikor AHCI-ben rendesen ment... :F )

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#967) lsc válasza Fire/SOUL/CD (#966) üzenetére


lsc
nagyúr

Meg nem mondom már hol sata ll-nek írták, vagy amiatt mert a vinyó csak sata ll-es, lehet az kavart be. Csipszetdrivert fel kellett raknom az usb2 miatt, az meg felrakta ezt is, egyelőre /ma raktam fel/ megy, a sebessége sem rossz.

Az élet kegyetlen .

(#968) ravail


ravail
senior tag

Sziasztok!
Kérnék egy kis segítséget! Úgy került hozzám egy Transcend TS32GSSD25S-M 32GB-s SSD, hogy megpróbáltak rá telepíteni win7-et, és az újraindítás után nem boot-olt.
EaseUS Partition Master-rel, vagy Parted Magic-kal látszott a 100MB és a rendszer partíció, de semmi nem nyitotta meg és nem kezelte. Formázni, particionálni, partíciókat törölni nem lehetett. A Parted Magic-kal sikerült egy a NET-en talált leírással végül is levenni a partíciókat, de az óta sem lehet particionálni semmivel. Ezek szerint ennyi? Mehet a kukába? Vagy esetleg van valamilyen lehetőség? FW csere?
Nem értek az SSD-khez. Ha van valami lehetőség, kérem segítsetek.
Köszönöm! :R

(#969) bb.bocs


bb.bocs
őstag

sziasztok
ezta drivert kéne megszereznem az ssd hez firmware frissítés miattt, de a tipust nem is ismeri a serilat sem. valaki eltudja küldeni nekem? buffalo shd-snum30g hez kéne.
vagy Transcend TS32GSSD25S-M. hez.
köszi

(#970) I2oli


I2oli
tag

Sziasztok!

Végre hozzá jutottam az intel 330-asomhoz, (120gb) ami elsőre nagyon fura nekem, hogy teljesen hangtalan, ugyanis az előző badsectoros és ezer sebből vérző 160gb-os 5400es seagate winyót váltotta le, az pedig mint egy rakéta zúgott :D

Sajnos a bios nem támogatja az ahci módot és még csak nem is sata3-as csatoló van a laposban, de már így első ránézésre is kellemes gyorsulást érzékelek, igaz még csak egy szűz win telepítés és 3-4 progi ment fel, a java ezután lesz :)

Csináltam pár tesztről képet, esetleg pár szakértőbb szem ha megnézné kell-e valamit még állítanom/buherálnom, hogy még gyorsabb/hosszabb életű/stb legyen? Nekem első látásra úgy tűnik ez a maximum ezen a konfigon, de szívesen veszek minden kommentet :)

SSDOK
Hard Disk Sentinel
as-ssd
cdm

A végére egy kérdés még: az Intel Toolbox és az Intel Rapid Storage Technology programokat javasolt felraknom? Van értelme? Mire jók? :)

(#971) foxymaxy01


foxymaxy01
csendes tag

Sziasztok!
Kérdésem a következő volna: Adott a vadi új vertex4 128-as ssd. Csak win7 volt rajt frissen telepítve, lefuttatva a diagnosztizálót, láttam, hogy 976 gb írás van rajt. Én belefutottam abba a hibába, hogy feltelepítettem minden chiset drivert a cd-ről. Mértem egyet, 470 körüli olvasási érték jött ki. Most olvasva feltettem a az intel új 11.7-es driverét, visszaesett 413-ra ez miért van, illetve a telepítés alatt miért került oda az a 976gb?

(#972) Dr. Gonzο válasza foxymaxy01 (#971) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Hányszor futtattál le sebességtesztet? Ugyanis azok szép mennyiséget írnak rá.

(#973) Valdez válasza foxymaxy01 (#971) üzenetére


Valdez
őstag

Ez teljesen normális, a környékemen két vertex 4 is van és mindkettő 1TB körülről indul. Ami az érdekes, hogy ez nem is nagyon fog növekedni :D Illetve volt olyan is, hogy kevesebb írást jelzett, mint egy héttel előtte.

(#974) foxymaxy01 válasza Dr. Gonzο (#972) üzenetére


foxymaxy01
csendes tag

Összesen 5X, de amikor 976gb-t láttam, addig egyszer sem. Mint ahogy az utánad szóló írta, nem is fog nagyon növekedni. Hozzáadom az öt nap használatot, meg az öt tesztet, ami kb 200gb írás, akkor rendben is van. De hogy neked szegezzem a kérdést, még mindig nem tudom, hogy került egy telepítés alatt oda a 976gb!!!

[ Szerkesztve ]

(#975) Fire/SOUL/CD válasza foxymaxy01 (#974) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ellenőrizd le az eredményeket Crystal Disk Info-val is vagy Hard DIsk Sentinel legújabb változatával. Ha azok is ennyi írást jeleznek ki, akkor az annyi is. (Az OCZ a tavalyi évben tezstelési metodikát váltott, azaz intenzív írás tesztnek teszi ki a meghajtókat mielőtt forgalomba kerülnének. Ezért van az, hogy a vadonatúj SSD-ken akár több száz GB írás lehet azonnal)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#976) foxymaxy01 válasza Fire/SOUL/CD (#975) üzenetére


foxymaxy01
csendes tag

Köszi a választ.
Amúgy a küldött kép alapján a beállítás rendben van?

(#977) Fire/SOUL/CD válasza foxymaxy01 (#976) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Persze. Ha nem lenne, akkor írtam volna. :B

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#978) eastsider


eastsider
nagyúr

Sziasztok!

az SSD-k mit szólnak a 0-24-es üzemhez? (csak idle, menne a torrent usb3.0 vinyóról éjjel)

samsung 840 basicet néztem ki (120gb)

[ Szerkesztve ]

(#979) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#977) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv Mester! Ismét a segítséged kérném, mostmár kezdek ideges lenni. Rászántam magam hogy húzzak egy szűz wint, de ez sem megy. Penről tolnám fel a win8-at, nagynehezen eljutottam oda hogy kiválasztom az ssd-t mint célt. Na ott elkezd tekerni, és nem történik semmi, csak teker, teker.... Kezdem azt gondolni hogy vmi nem kerek az ssd-vel, gariztassam? Ennek azért mennie kéne mint a karikacsapás....

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#980) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#979) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hát itt sok minden lehet a háttérben, a rosszul létrehozott telepítő pendrive-től, a bináris hulladék, nem eredeti OS-en át, az USB3-ra kötött pendrive-ig.
Feltételezem, a BIOS beállítások, meg hogy csak az SSD legyen csatlakoztatva (a megfelelő portra), meg ne legyen húzás stb stb, amit a leírásomban részleteztem, ezek kizárhatóak...

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#981) Qru válasza eastsider (#978) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jól tűrik. Ha nem írsz rá, akkor nem csökken az élettartumk kvázi fikarcnyit sem.

#nincsbennetarcsi

(#982) eastsider válasza Qru (#981) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi!

(#983) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#980) üzenetére


LLKobe
veterán

Igen ez mind rendben. Mostmá a vicc kedvéért kipróbáltam Ide módban, úgy meg pöccröff.. Na ilyenkor mif*sz van?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#984) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#983) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kellemetlenség esete forog fent. :DDD
1. töltsd le ezt: AMD AHCI 1.2.001.0331.ZIP
2. Hozz létre a pendrive-on egy pl AMD_AHCI mappát
3. A letöltött ZIP tartalmát tömörítsd ki a létrehozott mappába a pendrivera
4. BIOS-ban állj vissza AHCI módra
5. Indítsd el újra a telepítést és amikor a particionálási ablakhoz érsz, akkor kattints az Illesztőprogramok betöltése lehetőségre és adagold be pendrive-ról az AHCI driver-t(az AMD_AHCI mappát tallózd be, majd megkeresi magának)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#985) s3nk! válasza s3nk! (#955) üzenetére


s3nk!
csendes tag

Sziasztok!
Esetleg van ötletetek, hogyan hozzam fel az IOPS-ot a névleges értékre?? (#955 posztban kifejtve)

Köszönöm!

.

(#986) Fire/SOUL/CD válasza s3nk! (#955) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt tedd meg elsőre, aztán meglátjuk.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#987) s3nk! válasza Fire/SOUL/CD (#986) üzenetére


s3nk!
csendes tag

Szia!
Meg is vagyok. Ez sem mutatja azt, hogy jól működne.

.

(#988) LLKobe válasza Fire/SOUL/CD (#984) üzenetére


LLKobe
veterán

Köszönöm, megpróbálom. Ide combined mode-ot muszáj kilőni? Úgy néz ki annélkül nem megy tovább. Illetve nem tudod mi az az agreesive link power management? Azt ki vagy be?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#989) Fire/SOUL/CD válasza s3nk! (#987) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez csak a fele annak, amit kértem(progimról nem dobtál képet), így aztán kérdeznem kell: Milyen AHCI drivert használsz?
Ha az OS drivert, akkor cseréld le a megfelelő AHCI driverre. Nem minden esetben, de talán még dob a 4KQD32 szegmensen, ha meg nem, ezek az eredmények akkor is már teljesen rendben vannak.
(Intel vezérlő esetén van csak esély a magasabb/gyári eredményre)

ll-kobe
Minden kérdésedre ott a válasz a leírásomban Logout-os cikkben... Tessék már rákeresni a Combined(ha engedélyezve van, akkor az érintett sata portok IDE módban mennek) meg az Agressive szavakra...

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#990) s3nk! válasza Fire/SOUL/CD (#989) üzenetére


s3nk!
csendes tag

Ne haragudj! Nem tudtam mire kell...

És ezt az értéket kell elérnem:

[ Szerkesztve ]

.

(#991) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

harmadszor kérdezek: (#961) jakos73: valaki ötlet, hogy mi az?

(#992) Fire/SOUL/CD válasza s3nk! (#990) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem haragszom :N , csak akkor már előbb is írhattam volna ezt: Az az AHCI mehet a levesbe, helyette ezt a fájlt töltsd le és telepítsd fel: iata_enu.exe

Ha nem változnak az eredmények, akkor is maradjon ez az AHCI driver (még akkor is, ha esetleg csökkenne is valamennyivel a sebességmérési eredmény némely szegmensben)

jakos73
2x írom. (amúgy meg a lemezkezelőről dobj képet, ne a Magician-ről, mert a fene sem tudja, hogy az milyen színekkel és mit jelöl a partíciónál, csak feltételezhető, hogy a piros az érvénytelent jelenti, de hogy a zöld keret(ami a lemezkezelőben logikai meghajtót jelöl) mit takarhat, az kérdés...)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#993) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#992) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi a választ!

nem vettem észre, bocsi érte :)

akkor most ránézek, hogy mi is van ott az "e" partícióval...

itt a kép, amit kértél:

nem win7 telepítővel partícionáltam most, hanem utólagosan az aesus partition-al utólag, aztán megnéztem, hogy jó e az alignálás, na ott sárga színű volt, majd kijavítottam, de arra már nem emlékszem, hogy formáztam e mielőtt rátettem volna a cuccokat...

[ Szerkesztve ]

(#994) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#993) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor lehet az van, hogy a logikai meghajtó miatt nyavalyog a Magician. Le kell törölni a kötetet, majd a partíciót és újra létrehozni egy elsődleges NTFS partíciót.
(jobb egér az E köteten/kötet törlése majd ismét jobb egér rajta/partíció törlése, ismét jobb egér az üres területen/Új egyszerű kötet)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#995) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#994) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ha a win telepítővel csináltam volna és nem utólag, akkor valószínű most nem lenne ez.?
(gagyi az aesus partition program?...,mert az alignálás is rossz volt utána)

egyébként most ez mit zavar be, rontja az ssd-t vagy mi szösz, hogy nem tetszik neki?

[ Szerkesztve ]

(#996) s3nk! válasza Fire/SOUL/CD (#992) üzenetére


s3nk!
csendes tag

Neved áldott legyen! :K
Sikerült feltornázni, köszönöm!

.

(#997) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#995) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"ha a win telepítővel csináltam volna és nem utólag, akkor valószínű most nem lenne ez.?"
Biztosan nem lenne.

"(gagyi az aesus partition program?...,mert az alignálás is rossz volt utána)"
Általában a user szokott "Gyagyás Tódi" lenni ;]

"egyébként most ez mit zavar be, rontja az ssd-t vagy mi szösz, hogy nem tetszik neki?"
Nem zavar be, csak értelmetlen dolog volt. Partícióból alapvetően 2 típus létezik, Elsődleges(Primary) és Kiterjesztett(Extended), ez utóbbin belül lehet logikai meghajtókat létrehozni. Ezt viszont csak akkor alkalmazzuk gyakorlatban, ha 4 vagy annál több részre szeleteli fel a user a meghajtóját, egyébként nem.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#998) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#997) üzenetére


Ice&Lime
veterán

legyél olyan kedves és írd le nekem hogyan kell utólag hibamentesen és egyszerűen létrehozni egy másik partíciót, tehát csak "c" és egy másik meghajtó kell pluszban!
,mert én utólag eddig csak az aesus partition-al tudtam ezt megcsinálni, amint kiderült nem valami jól. :B

[ Szerkesztve ]

(#999) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#998) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Már leírtam a #994-es hozzászólásomban, amit az OS lemezkezelőjével lehet kivitelezni (előtte az E partícióról ments le minden pótolhatatlan adatot)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1000) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#999) üzenetére


Ice&Lime
veterán

értem, de én úgy értettem, ha nincsen még másik partíció csak a "c", akkor mit és hogyan kell csinálni a lemezkezelőben, hogy egy másik tetszőleges partíciót hozzak létre?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.