Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1301) Bodor válasza aelod (#1299) üzenetére


Bodor
veterán

megcsináltam mindent ami a rendes működéshez kell ( temp könyvtár, lapozófile átrakása hdd-re stb.

Na ezek pont nem kellenek a helyes működéshez.
E szerint optimalizálj és telepíts, illetve mérj. ha kész vagy dobj egy képet a cikkben linkelt SSDOK programról.

(#1300) rgeorge : Annyira nem érdekes, mert ugye nem mindegy , hogy egy 64 GB-os vagy egy 256 GB-os SSD-re történt ugyanannyi írás. Arányokban kell nézni a dolgot.

(#1302) tankal


tankal
tag

Árulja el nekem valaki hogy lehet CrystalDiskMark képet felrakni :F

(#1303) aelod válasza Bodor (#1301) üzenetére


aelod
veterán

jó de ez a belassulás egyik napról a másikra történt kikapcsolt állapotban.....

érthetetlen számomra, amikor felraktam a szűz win7et minden okés volt ment mint a villám, este gép off, reggel on és 2x lassabb boot idő mint a vinyóval

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1304) Ueda válasza tankal (#1302) üzenetére


Ueda
senior tag

Melyik részen vagy elakadva ? Személy szerint a Print Screen gombot használom, majd Paintba beillesztem körbevágom, utána Irfanviewben JPG-be teszem. Majd itt a hozzászólásban a Browse gombra kattintva beteszem majd OK és ha ez megvan megint beillesztés.

OS : EndeavourOS KDE . . . . . . Parancs menü : https://pastebin.com/u/txt444

(#1305) Qru válasza Ueda (#1304) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem kell a paint, Irfanview-ba is be tudodd illeszteni közvetlenül.

mod: off

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1306) cidalain válasza Qru (#1305) üzenetére


cidalain
veterán

win7-ben ottt van a képmetsző nevű program. elindítom, behúzom a téglalapot, és már menthetem is png-be.

Nekem ilyen értékek jöttek ki, amit kicsit lassúnak találok:

Itt meg a SSDOK mentés

Van valami ötlet hogy a sebesség miért lehet feleakkora mint ami elvárható? Az alaplapom elvileg Sata2 csatolós.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1307) aelod válasza Bodor (#1301) üzenetére


aelod
veterán

ez sztem nem normális, amikor minden okés volt 240 körül volt az írás is nemtom mitől lassúlt be

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1308) tankal válasza cidalain (#1306) üzenetére


tankal
tag

ez működik

[ Szerkesztve ]

(#1309) Szpisti válasza cidalain (#1306) üzenetére


Szpisti
addikt

Hát így kapásból azt látom, hogy IDE módban telepítetted AHCI helyett...

Még egyszerűbb, ha az ablak-ot válsztod a téglalap helyett... :)

[ Szerkesztve ]

(#1310) Qru válasza cidalain (#1306) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ezt nem is ismertem eddig. Thx, így még egyszerűbb.

#nincsbennetarcsi

(#1311) cidalain válasza tankal (#1308) üzenetére


cidalain
veterán

(#1310) Qru, (#1308) tankal
nem véletlenül írtam, én is nemrég találtam, eddig főként XP-t használtam.
nekem nagyon tetszik, melóhelyen sokszor kell képernyőmentés, sokkal egyszerűbb mint a printscreen+mspaint kombó.

(#1309) Szpisti
az alaplapom régi, nem támogatja az AHCI módot. ha ez az oka a fele sebességnek akkor oké, belenyugszom. ha az IDE módból csak ennyit lehet kihozni akkor minden rendben van (így is fénysebesség a sima winyó után). csak én ehhez nem értek azért kellene egy szakértő válasza.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1312) aelod válasza Bodor (#1301) üzenetére


aelod
veterán

itt a kép amit mondtál

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1313) Bodor válasza cidalain (#1306) üzenetére


Bodor
veterán

A cikkben írva van: Az SSD sebességének teszteléséhez általában az ingyenes CrystalDiskMark programot szoktuk használni,( 5X1000 MB-ra állítva)
Sandforce vezérlős SSD-knél Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell indítani a mérést ahhoz, hogy a gyári, megadott értékeket lássuk viszont!

A korrekt összehasonlítás, és a problémák helyes diagnosztizálásának érdekében célszerű lenne, ha evvel a programmal mért eredményeket kapnánk meg a Flash SSD topikba.

És illik hagyni a programot végig futni. SSDOK-ot nézve én úgy látom minden rendben van.

(#1312) aelod: Rád is vonatkozik, amit írtam ebben a hozzászólásban, tehát CDM-el helyesen mérj.
SSDOK nálad is rendben, de én visszatenném a TEMP-et az SSD-re, mert feleslegesen lassítod így a rendszeredet.
Nézd meg az induló programoknál, hogy mi az ami lassíthatja a boot-ot.

(#1314) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Bodor: Én SSD-mre is ránéznél? vélemény? köszi!

Battletag: hojszi#2983

(#1315) Sturlung


Sturlung
csendes tag

Egy néhány nap híján 5 éves bad sector-os P-ATA-s merevlemez garanciás kicserélésekor nem találtak a raktárban P-ATA merevlemezt, ezért felajánlották, hogy választhatok másat. Így szakadt a nyakamba váratlanul egy SSD, némi különbözeti díj kifizetése után. Szóval most ismerkedem az SSD-kkel és rögtön van három kérdésem:

1) Ha mondjuk két darab rendszert futtatnék az SSD-ről, mondjuk egy Linuxot és egy Windows-t, de az egyiket sokkal nagyobb mértékben használnám, mint a másikat, akkor ez azt jelentené, hogy az SSD egyik "részét" többet használnám-e, terhelném-e? Vagy a particionálás itt egy felszíni felosztás csupán, és a terhelés (a felülírások száma) szépen eloszlana az SSD egészén, függetlenül attól, hogy az egyik partíciót többet nyúzom, mint a másikat?

2) Többfelé ajánlják a hosszú élettartamhoz, hogy maximum 60-70%-s telítettséggel használjam. Ez logikusan is hangzik. DE:
2.1) Teljes mértékben elég-e az, ha egyszerűen soha nincs megtöltve az SSD 60-70%-on túl, miközben particionáláskor az egész tárhelyet felhasználtam?
2.2) Vagy az segít-e igazából, ha 40-30%-át nem is particionálom az SSD-nek, meghagyva üres területnek? Nyújt ez valami pluszt ahhoz az esethez képest, ha az egész particionálva van ugyan, de nincs megtöltve?
2.3) Vagy az segít-e igazából, ha a "hdparm -Np" paranccsal bekapcsolom a HPA-t (Host Protected Area), és ennek nyomán a operációs rendszerek nem is látják az SSD kapacitásának egy részét? Nyújt ez valami többletet?

3) Hosszabb használat után (például néhány újraklónozásos kényszerhelyzetet kövezően) javít-e az SSD teljesítményén a totális visszaállítás a gyári üresség állapotába az "ATA Secure Erase" metódussal (time hdparm --user-master u --security-erase password /dev/X)?

(#1316) Jester01 válasza Sturlung (#1315) üzenetére


Jester01
veterán

1. Igen, csak "felszíni" felosztás. Amíg fizikailag van üres blokk addig mindegy, hogy partícionálva hogy van és hol mennyi az üres.
2. a 60-70% erős túlzás. 80-90% bőven jó, főleg ha tömörítős a vezérlő.
2.1. igen
2.2. nem
2.3. nem
3. Ha az amúgy üres blokkokat is visszaklónoztad vagy nem ment a TRIM akkor igen (ez utóbbi linuxon a discard mount kapcsoló egyébként).
MOD: illetve ha totál megtöltöd egy fájllal amit aztán működő TRIM mellett törölsz, az is jó. Így nem veszik el adat.

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1317) Bodor válasza Intel fan11 (#1314) üzenetére


Bodor
veterán

Jónak jó. Én jobb szeretem ha a Windows alap AHCI drivere van fent, nem pedig valami chipset -ből származó, mint nálad, de ha a sebesség jó, és nincsenek gondok, akkor maradhat. Ha nem használod a hibernálást, akkor ajánlatos lenne letiltani, hogy ne csak 5 GB szabad hely maradjon az SSD-n, mégiscsak egészségesebb ha több van.
9 GB elég sok hely egy 40-es SSD-n. Bár ez az Intel igencsak masszív egy darab, jól bírja. Én el nem adnám ! ;]

(#1315) Sturlung: Mindegy, hogy particionált vagy nem particionált helyen hagysz szabad helyet, a lényeg hogy elég az SSD formázott összméretének a 10-15 %-a.
3-as pontra annyit írnék, hogy ha megy a TRIM, akkor nem kell a teljesítmény érdekében semmilyen biztonsági formázást megtenni, mert nem lesz gyorsabb az SSD úgy sem.
Olvasnivaló

Emellett még a téma összefoglalóban össze vannak gyűjtve cikkek, melyekben megtalálod a fontos információkat.

(#1318) Fire/SOUL/CD válasza aelod (#1312) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nálad van egy furcsa anomália, nevezetesen, hogy fix 400MiB méretre van állítva a virtuális memória, mégis 4092 MiB a tényleges mérete.
Először teljesen tiltsd le a virtuális memóriát, gép restart és ellenőrizd, hogy tényleg letiltódott-e(manuálisan is, azaz nézd meg, hogy a C gyökeréből eltűnt-e a pagefile.sys fájl). Ha igen, akkor ismét állítsd be fix méretre, gép restart és talán helyreáll a rend.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1319) Intel fan11 válasza Bodor (#1317) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem is szeretném eladni! Megvagyok elégedve vele. 2,5 éve van meg kb. Napi használatban van! 1szerűen csak nem férek el rajta, ezért szeretnék újat venni, amit holnap rendelek meg. (OCZ vertex 4 128 GB lesz) Ez az intel SSD pedig átkerül 1 másik családi netezős gépbe! Abban pedig jó helye lesz! Ezt a hibernálást hol tudom letiltani? Amúgy van 2 db sector hiba az SSD-n, ami elvileg tartalék területre lett rakva. Ez akkor gondolom nem okoz gondot a winnek!

Íme CDM mérés!

Battletag: hojszi#2983

(#1320) scope2007 válasza Intel fan11 (#1319) üzenetére


scope2007
addikt

rosszul nem jársz a vertex4el :)
nekem is a 128as van, láttam érdeklődtél a FW miatt.. sztem is 99%ba az 1.5össel fogod megkapni, nálam is így volt 3hónapja kb.
de itt a leírás, ha mégse így lenne, fw frissítés.
OCZ [Firmware-Frissítés]

[ Szerkesztve ]

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1321) cidalain válasza Bodor (#1313) üzenetére


cidalain
veterán

szánom-bánom, a másik fájlt vágtam be ide. természetesen végigment a teszt 5/1000-en és 0Fill-el.
az eredmény ugyanilyen nagyságrend lett lett.
ez az IDE módra fogható?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1322) Intel fan11 válasza scope2007 (#1320) üzenetére


Intel fan11
őstag

Köszi az infókat. elvileg 1 hét múlva már meg lesz a kicsike :). Gyári dobozában milyen tartozékok vannak ha megkérdezhetem?

Battletag: hojszi#2983

(#1323) szente válasza Fire/SOUL/CD (#1280) üzenetére


szente
addikt

Na megnéztem a Te programoddal, és a HD Sentinellel is. Ha jól veszem ki, akkor a Sentinel szerint nem megy a TRIM, a Te progid szerint viszont OK. Akkor most ilyenkor mi van? :F

(#1324) HZoli87 válasza szente (#1323) üzenetére


HZoli87
veterán

SSDOK szerint sem megy a TRIM. Ezt a sort nézed.

Driver TRIM Check: Driver does not transmit the TRIM command

-----

AHCI illesztőprogramot kell cserélned, vagy visszatérsz a gyári szabványoshoz, vagy egy olyan AMD-set raksz fel, amivel működni fog.

[ Szerkesztve ]

(#1325) Fire/SOUL/CD válasza szente (#1323) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltétlenül küldjél riportot, még mielőtt bármit is állítanál, azaz erről az állapotról, mert itt lesznek új infók a számomra. :R

Ha elküldted a riportot, akkor ne RAID drivert használj, mert most azt telepítettél, hanem AHCi drivert. (próbáld a Crystal Disk Info-t lefuttatni, az lehet, hogy egyetlen meghajtót sem fog találni)

Fontos, hogy tényleg mielőtt bármit bűvölnél, erről a "rossz állapotról" készüljön a riport.

UI: Jó is, hogy emlkeztettél akaratlanul is, hogy ellenőrizzem majd a progi működését, ha merevlemezről fut az OS... ;]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1326) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Samsung 840 Basic 120GB teszt (HP 8460p, SATA3):

Viszont lenne egy gondom ezzel kapcsolatban: ha töltőről használom a 8460p-t, akkor minden rendben, semmi gond. Viszont ha lehúzom a hálózatról, és elkezd akkuról menni, akkor úgy 15mp-enként bevibrál, végighullámzik egy másodpercre a képernyő. Van amikor abbahagyja egy kis időre, de utána újra jelentkezik a hiba. :W

Ha visszateszem a gyári HDD-t, akkor nem csinálja, viszont ha kicserélem az SSD-re, akkor újra elkezdi.
Okozhatja ezt az SSD? :F

AHCI, TRIM megy; a legújabb Magician-t használom, a "legmegbízhatóbb" profillal.

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1327) szente válasza Fire/SOUL/CD (#1325) üzenetére


szente
addikt

Ment a riport. Na akkor elfelejtem a RAID 0 tömbömet. :(

Crystal Disk Info nem lát egy meghajtót sem.

HZoli87: Köszi, benéztem rendesen.

(#1328) Fire/SOUL/CD válasza szente (#1327) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

1. Köszönöm a riportot, megérkezett.
2. Nem látok RAID tömböt jelenleg
3. Hacsak a progim nem téved, mert hibásan működik esetleg, akkor a Samsung HDD-ről fut az OS-ed.
4. A Hard Disk Sentinel szerint is 0 byte írás volt, miközben 10 bekapcsolást követően 2 órát ment az SSD?

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1329) szente válasza Fire/SOUL/CD (#1328) üzenetére


szente
addikt

Igen a Samsung RAID 0 tömbről fut az OS, eddig nem sok mindent csináltam az SSD-vel, csak partícionáltam, meg formáztam. A 10 bekapcsolás reális.

[ Szerkesztve ]

(#1330) aelod válasza Fire/SOUL/CD (#1318) üzenetére


aelod
veterán

megcsináltam még mindig ugyan azok a tünetek...

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1331) Bodor válasza cidalain (#1321) üzenetére


Bodor
veterán

ez az IDE módra fogható?

Szerintem IDE mód miatt nem kellene ilyen gyenge teszteredményeket kapnod.
Benne van a dologban egy kicsit az is, hogy tényleg nem egy mai darab az az alaplap.

Annyit még látok, hogy ebben a hozzászólásodban korábban írtad, hogy "beette magát az NForce Sata vezérlő is a rendszerbe."
Na ez hogy került fel? Nem véletlenül egy nVidia Nforce-os chipset-tel. Mert lehet az tett fel valamit ami beleszól a rendszerbe, hiába cserélted utólag le az ACHI drivert, akkor is bekavarhat .

Az a baj, hogy szerintem ezt csak akkor lehetne kideríteni pontosan, ha csinálnál egy új oprendszer telepítést, de most már helyesen.

(#1332) Fire/SOUL/CD válasza szente (#1329) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Azért írtam korábban a 4. pontban. hogy a HDS-el nézd meg (Általános fülön lesz kiírva)
(Ment privát)

UI: RAID tömböt nem látok (1 HDD-d van 2 partícióval, raid tömb sincs létrehozva, nem is mehet RAID0-ban, mert ahhoz legalább 2 meghajtó kellene)
RAID üzemmódra (ez nem egyenlő a tömbbel) állított SATA portot látok csak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1333) aelod válasza Fire/SOUL/CD (#1318) üzenetére


aelod
veterán

lehúztam az összes vinyót a gépről és láss csodát bootol pikk pakk
ez h lehet?

van egy 80as samsung, egy 2Tb-os WD, és egy 80as seagate

ez számomra érthetetlen....az első vinyón van a torrent a második csak tároló a 3. van a játékoknak

"It's simple, if it jiggles, it's fat."

(#1334) scope2007 válasza Intel fan11 (#1322) üzenetére


scope2007
addikt

googleba írd be:
ocz vertex4 review
ott lesz minden ami jár hozzá.

asszem, martrica, csavarok, kis readme meg a meghajtó. én a kihuzhato hdd fiók egyik oldalára rögzítettem fel

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1335) Fire/SOUL/CD válasza aelod (#1333) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Több oka lehet
1. Össze-vissza vannak csatakoztatva az eszközök. A SATA0 feliratú portra kerüljön az SSD, SATA1-re a 2TB-os, SATA2 és SATA3-ra meg a maradék 2db 80gigás HDD (SATA4 és 5-re meg az ODD(ok).
2. Nem jól van beállítva a BIOS. Gigabyte GA-790XTA-UD4 (rev. 1.0) beállításai megegyeznek a te alaplapodéval, aszerint állítsd be. (Boot sorrend elejére az SSD-t tedd)
3. Ha az 1.-2. pont nem hozna változást, akkor fel kell rakni az AMD chipset drivet (linkjét megtalálod a 2. pontban linkelt leírásban)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1336) cidalain válasza Bodor (#1331) üzenetére


cidalain
veterán

úgy csináltam a win telepítést a leírás szerint. feltettem egy win7-et msdn lemezről, tehát full gyári. nforce-ot nem én telepítettem, az ott volt a win telepítése után. gondolom a win telepítéskor került rá. semmilyen extra drivert nem tettem fel.

[ Szerkesztve ]

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1337) Kiss67


Kiss67
senior tag

Üdv mindenkinek.
Adott lenne egy Intel 520 ,amin LCSi firmvare van.Ezt kellene lecserélni a gyári 400i re.
Ha valaki tud valami bevált módszert akkor keressen meg.
Az Intel toolbox nem jó hozzá. Valami dos-os alkalmazás kellene szerintem.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1338) radi8tor válasza Kiss67 (#1337) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Intel oldaláról nem tudtad letölteni?

⭐ Stella

(#1339) Bodor válasza cidalain (#1336) üzenetére


Bodor
veterán

Innentől én nem tudok hozzászólni.

(#1340) Kiss67 válasza radi8tor (#1338) üzenetére


Kiss67
senior tag

Hát én onnan letöltöttem, de végigolvasva a pdf file-t nincs benne 520 intel .Legalábbis én ugy láttam.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1341) AxBattler válasza AxBattler (#1326) üzenetére


AxBattler
félisten

Valaki ERRE esetleg? :B

Annyit még megfigyeltem, hogy csak akkor jön ez a remegés, ha látszik az Asztal, és éppen nem csinálok semmit. Ha elkezdek "dolgozni" (mozgatom az egeret), vagy ha fut egy teljes képernyős alkalmazás (PowerDVD, Firefox), akkor megszűnik a jelenség.
Illetve indulás után gyorsan betölt az asztal, meg minden, de a programokat hiába indítom el, azok még nem indulnak úgy fél percig.

SSD lehet a ludas?

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1342) radi8tor válasza Kiss67 (#1340) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Jah, most én is ezt látom. Van ott több választási lehetőség 520-ashoz (méret szerint). Lehet valamelyiknél ott lesz az 520-as FW is benne.
Vagy lehet benne van, csak nem írják? Próbáltad már lefuttatni?

⭐ Stella

(#1343) Kiss67 válasza radi8tor (#1342) üzenetére


Kiss67
senior tag

Most próbáltam , de azt írja ki hogy ez a firmware ami rajta van ez aktuális. De az intel oldalán az van hogy a legutolsó a 400i. Ez a drive nem intel firmware hanem szerintem vagy hp vagy dell.Passz, de hogy nem jó az biztos.
Olyanokat csinál hogy néha vagy bootnál vagy amikor eszébe jut, csak tölt az ssd , csak tölt, de semmi nem történik. kb 1 percen keresztül.
Aztán megmegy rendesen.
Vagy ez ilyen vacak lenne. Nem hiszem.
Nekem el lenovo x220 ban van, de ha nem jövök rá kivágom belőle.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1344) radi8tor válasza Kiss67 (#1343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Downgradelni nem lehet ezekkel a programokkal másik FW-re. Ahhoz keresni kell más megoldást.
Szerintem indulj neki Google-nek ilyen Intel 520 firmware downgrade kulcsszavakkal és biztos találsz valamit.
Személyes tapasztalatom nem volt még ilyennel.

Itt azt mondják Intel a 400i driver: [link]

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1345) Kiss67


Kiss67
senior tag

Most megnéztem , ugyan az az iso van mindegyikhez. 1.93 vers.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1346) Jester01 válasza scope2007 (#1334) üzenetére


Jester01
veterán

Meg 3.5" beépítő keret is. :K

Jester

(#1347) Qru válasza AxBattler (#1341) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Próbálj ki egy másik inf drivert, hátha segít...

#nincsbennetarcsi

(#1348) Kiss67 válasza Kiss67 (#1345) üzenetére


Kiss67
senior tag

Talán nem is downgradelni kellene hanem csak egyszerűen lecserélni.
Csak nem tudom hogy hogyan.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1349) radi8tor válasza Kiss67 (#1343) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Amikor tölt csak egyszerűen akkor a gép használhatatlan?
Van hogy a bootolási idő emiatt sokkal nagyobb?
Használtan vetted az SSD-t vagy egyszer csak el kezdte ezt csinálni?

⭐ Stella

(#1350) Kiss67 válasza radi8tor (#1349) üzenetére


Kiss67
senior tag

Használtan van nálam még nem vettem meg.
Igen a boot idő kb 1 perccel nő meg. DE ha ott nem csinálja , akkor valamikor a windows alatt, és akkor teljesen használhatatlan ,mert nem tudsz csinálni semmit olyan mintha megfagyott volna, csak az egér mozog.

De ugy látom hogy utána már nem csinálja többet.

[ Módosította: radi8tor ]

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.