Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#551) .HUman válasza Fire/SOUL/CD (#533) üzenetére


.HUman
csendes tag

Köszi, megerősítést nyert tézisem, hogy nem vagyok hülye a dologhoz, újdonsült SSD tulaj révén sem.

A publikációja teljesen rendben van, kár túllihegni az egész SSD-para-mizériát. :)

[ Szerkesztve ]

.

(#552) robyg


robyg
senior tag

Üdv Skacok

Lenne egy kérdésem.Remélem tudtok segíteni.

Mitől van az hogy amikor a Win7-et alvó módba akarnám tenni magától felébred a gép mikor semmit nem csinálok vele hozzá se érek?

A gépembe egy Samsung SSD van az a rendszer 'vinyóm'.
A régi merevlemezes háttértárral nem csinálta ezt.
Van egy olyan érzésem a SSD-nél kell beállítani valamit csak nem tudom,hogy mit.

(#553) rob90 válasza Fire/SOUL/CD (#521) üzenetére


rob90
csendes tag

Köszönöm.

(#554) Fire/SOUL/CD válasza s3toraph (#547) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem apróztad el. :DDD Lényeg viszont annyi (és egyszerűbb is), ha ezt megcsinálod.
Az így készített képek alapján egyszerűbb segíteni és esetleges hibák is kideríthetőek.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#555) cstom


cstom
aktív tag

Sziasztok! Tudnátok nekem ajánlani jó ár/érték aránnyal rendelkező legalább 90 GB-os SSD-t Lenovo G580-as notebookba? A megbízhatóság a lényeg a sebesség másodlagos. A válaszokat előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#556) Fire/SOUL/CD válasza cstom (#555) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Másik topikban tedd fel a kérdésed és kukkants bele annak az 1. hozzászólásába is elsőre.

Itt már azok kérdéseit várjuk, akik már megvették az SSD-jüket. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#557) Fire/SOUL/CD válasza robyg (#552) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

helytelen BIOS beállítás, tuning, rossz AHCI driver, nem eredeti OS stb okozhatják.
Ha ezek nem állnak fent, akkor meg lehet próbálni kideríteni, hogy ki ébresztheti fel a gépet. Nem mindig jön össze a dolog, de azért mindenképp próbáld meg: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#558) Daffni2 válasza robyg (#552) üzenetére


Daffni2
addikt

Nálam az alábbi beállítás megoldotta a problémát.
Valamiért az új SSD üzembehelyezése után, át áll ez a beállítás engedélyezésre.

"Aki ad,az nyer"

(#559) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#550) üzenetére


baboss
őstag

A TRIM sajna nem megy W8 alatt.Telepítésnél ha nem rakom fel az illesztőprogramot akkor nem lehet látni a Revo3-at és addig nem lehet elindítani a telepítést..Milyen drivert rakjak fel a Revo3 driver helyett ? "W8 alatt viszont mennie kellene, igaz, nem az OCZ driverrel."
Felraktam WIN 7_et az AGILITY 3-ra, és a saját gépben nem lehetett addig látni a Revo3-at amíg nem telepítettem fel az AGILITY 3-ra az OCZ driverét

(#560) Bodor válasza s3toraph (#547) üzenetére


Bodor
veterán

Én azt látom, hogy a sebesség rendben van, a hosszú boot idő az indokolatlanul feltett ALL in Cihpset driver miatt is lehet, főleg, hogy egy régebbi ( gondolom az alaplap oldaláról leszedett) 2011-es AHCI driver van benne, meg még ki tudja mit pakolt fel feleslegesen. Elég lett volna chipset driver helyett a Windows saját AHCI drivere, vagy pedig a legfrissebb csomagból manuálisan ( nem az egészet, hanem egyéni telepítést kiválasztva) csak az AHCI drivert feltenni. Ezt most is megteheted. Egyébként több alkalommal is meg van említve abban a cikkben, ami szerint telepítettél, hogy "# Ha sikeresen feltelepült a W7, akkor automatikusan ne telepíts se chipset driver-t, se pedig AHCI driver-t, és semmilyen SSD Optimalizációt ne alkalmazz".

Hogy ha ez nem hoz eredményt, és fontos a gyors boot, akkor meg lehet próbálkozni az OS újrahúzásával is , de helyesen telepítve mindent, kihagyva ezt a régi All in One chipset drivert. Előtte azért átnézném még egyszer a bios beállításokat is, hátha ott van valami feleslegesen engedélyezve.

Optimalizálással kapcsolatban minden kérdésedre ott van a válasz a cikkemben, olvasd el azt is mégegyszer figyelmesen! Nem kell ennyi mérést készítened, és linkelned, mert csak fárasztja az SSD-t, elég ha CDM-el simán ( nem allfill00) mérsz egyet , és az SSDOK programról beillesztesz egy képet.

[ Szerkesztve ]

(#561) s3toraph válasza Fire/SOUL/CD (#554) üzenetére


s3toraph
senior tag

Ne tudd meg meddig tartott megírni a hsz-t meg a tesztképeket elkészíteni. :))

Alapos voltam, mindenféle tesztelő és monitorozó progi eredményéről csatoltam képet: a kért HD Sentinel 4.20 képek is ott vannak a linken (főoldal, smart oldal, TRIM oldal), a CD Mark 0 fill eredményről szintén, és az általad készített SSDOK progi eredményéről is csatoltam képeket. A képek elnevezésében az is benne van hogy melyik progi melyik verzió és a telepítés melyik fázisában/állapotában készült a kép! :K

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#562) Bodor válasza s3toraph (#561) üzenetére


Bodor
veterán

Javaslom a Windows Képmetsző alkalmazását használni, nem kell az egész asztalról képeket menteni.

(#563) s3toraph válasza Bodor (#560) üzenetére


s3toraph
senior tag

A sebesség rendben van, remek! :C

Köszi a linket, na ezt én nem találtam csak az all in drivert, annál meg nem lehetett komponenst kiválasztani, csak az egészet felrakni. Az tudom hogy a win driverét kellene meghagyni, de fent leírtak szerint ezt sikerült nem betartanom. :B

Az nem baj hogy ha újra kell rakni a rendszer, mert még kísérleti fázisban van a dolog (megy mellé a másik partícióra win8, úgy akarom hogy legyen bootkor választó menü hogy melyiket akarom indítani, valamint megnézem még az alaplaphoz adott egyéb progikat is hogy mi micsoda és mire jó).

BIOS beállításokat majd még megírom (azok valószínűleg jól vannak, a cikkek alapján csináltam).

Csak alapos akartam lenni, hogy minél gördülékenyebben menjen a kommunikáció, rendelkezéseteke álljon minden szükséges infó! :B
Egyébként, az általad kért SSDOK is készítettem képet, ott van a többi között! :K
CDM simán az melyik mód? Mert 0 fill és random típusú tesztről is csatoltam képet.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#564) s3toraph válasza Bodor (#562) üzenetére


s3toraph
senior tag

Nem akartam vacakolni a kép kivagdosásával. Most már tudom, hogy van erre külön célszoftver is, szóval ezentúl fogom használni, köszi a tippet! :K

OFF: Mi történt az oldallal? Tegnap óta sokszor, órákra is kihal.

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#565) korn válasza s3toraph (#563) üzenetére


korn
aktív tag

Automatikusan induló progikat megnézted már? Mondjuk ccleaner-rel vagy msconfig-gal. Hdd-ről gondolom nem indítassz semmit.

(#566) Jester01 válasza s3toraph (#564) üzenetére


Jester01
veterán

Az alt+print screen pedig csak az aktuális ablakot menti egyébként .. még ha a célszoftvert nem is használod.

a PH akadozásról

[ Szerkesztve ]

Jester

(#567) robyg válasza Daffni2 (#558) üzenetére


robyg
senior tag

Nekem is megoldotta ahogy a képen van.

Köszi a segítséget.

(#568) mclaren777 válasza Fire/SOUL/CD (#517) üzenetére


mclaren777
senior tag

4.20 szerint is 98%-os a kondi, 1,39TB írás és 45-ös "Wear Leveling Count" alapján. :U

(#569) HZoli87 válasza mclaren777 (#568) üzenetére


HZoli87
veterán

Teljesen rendben van.

(#570) CJ3


CJ3
senior tag

Sziasztok van valami program Samsung SSD-hez vagy valami amivel a feltelepített rendszeremet tudnám elmenteni lementeni és amikor beszarik mert már másodjára csinálja :W Valami X/windows/system32-re hivatkozva elszáll az egész rendszerem.....Ez mi lehet volt már valakinek ilyen hibálya???

Először kék halállal egybekötve csinálta.....

Restore repair semmit nem csinál nem tudja megjavítani......Újra kell tenni.....

Unom az újra telepítést most minden alap programot felraktam erről kellene egy másolat vagy valami amit vissza tudnék állítani ha úgy van? :R :R

Crypto

(#571) Bodor válasza CJ3 (#570) üzenetére


Bodor
veterán

Samsungnak nincs ilyen programja, de egyébként nem kell SSD-hez külön backup program, megteszi bármelyik bevált HDD-hez való is.
Windows 7-nek is van beépített, nem kell hozzá külső alkalmazás sem, tökéletesen megfelel a célra.
Vezérlőpult/ Biztonsági mentés és visszaállítás/ bal oldalt felül: Lemezkép létrehozása.
Ha létrehoztad, kérni fogja hogy csinálj egy rendszerindító lemezt, ha elkészítetted, akkor azzal be tudsz bootolni és bármikor vissza tudod állítani a rendszeredet, akkor is ha nem indul

(#572) Fire/SOUL/CD válasza mclaren777 (#568) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor nyilván annyi is. Épp ma bővítettem ki a kódomat a -alapvető- SMART adatok megjelenítésére, a progim is azt fogja megjeleníteni, amit az SSD visszaad az MWI-ben, nincs keretítgetés, meg "kozmetikázás". [link] ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#573) CJ3 válasza Bodor (#571) üzenetére


CJ3
senior tag

Most kéri a lemezt a rendszerindító lemeznek de a mentés 35 Gb:D
A rendszerindító lemez hány giga lesz?:D :F

[ Szerkesztve ]

Crypto

(#574) Bodor válasza CJ3 (#573) üzenetére


Bodor
veterán

CD elég neki, nem kell DVD sem, mert pár száz MB a rendszer helyreállító lemez.

Jó sok alap programod van, ha 35 GB a szűz rendszer velük együtt.

[ Szerkesztve ]

(#575) kovi831


kovi831
aktív tag

Sziasztok.

SSD-t szeretnék venni, csak nem tudom milyet vegyek.Van egy ssd-m, kingston 40gigás, csak kicsi is meg van rajta 17 hibás szektor, ami nem sok, de akadásokat okoz win7-ben filmekben(720p,1080p).
Ez utóbbi Hdd-vel tesztelve derült ki.

Melyik az ajánlott kategória, márka 26-27 ezer forint körül?
Szóval ennyiből milyet tudok venni méretre?

(#576) CJ3 válasza Bodor (#574) üzenetére


CJ3
senior tag

Azt írta ki de végül is a tényleges BackUp 20 Gb lett........Azt írta akár 35 Giga helyre is szükség lehet....
alig van fent valami: az alap cuccok, driverek...író, lejátszó, codekek ennyi kb csak kicsit unom hogy gondol egyet a gép és nem indul.......semmi előjel semmi behal az SSD......

Crypto

(#577) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

az lehetséges, hogy 1 hónapja még 99% volt a kondíció és most csak 98%, de miért?



ez ilyen gyorsan romlik?

(#578) radi8tor válasza Ice&Lime (#577) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD-re írt adatmennyiség arányában romlik. Ha sokat írsz rá, akkor hamarabb romlik (csökken az élettartama a celláknak).

1.59TB 1-2 hónap alatt szép mennyiség.

⭐ Stella

(#579) Ice&Lime válasza radi8tor (#578) üzenetére


Ice&Lime
veterán

értem.
tehát akkor ez teljesen normális.
nincs valami, ami jobban bírja ezt a dolgot? vagy minden ssd ilyen gyorsan elhasználódik?
egyébként 2020-ra kalkulálta be a 0%kondíciót. (mondjuk akkor nem értem az 1000napot) kb hány % kondícióval lehet majd észrevenni a lassulását vagy romlását?erre kíváncsi lennék mikor kezd már kellemetlen lenni vele dolgozni.

[ Szerkesztve ]

(#580) radi8tor válasza Ice&Lime (#579) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Mivel nem mondtad el milyen SSD van a gépben, ezért nem tudok nyilatkozni erről. :(
Gondolom az elején többször futtattál sebesség tesztet, ez elég sokat ír a meghajtóra.

⭐ Stella

(#581) Ice&Lime válasza radi8tor (#580) üzenetére


Ice&Lime
veterán

sam. 830 64GB

(#582) kovi831 válasza Ice&Lime (#577) üzenetére


kovi831
aktív tag

Nekem meg már csak 87%-os és már rendszer is akad vele(filmek,stb.)
Nem is tudom érdemes-e venni egy újabbat, de nagyobbat.
Erre senki nem adott még nekem választ. De legalább arra adhatnátok, melyik márkákat érdemes venni.
[link]
Intelt érdemes vagy kingstont? Szóval nem tudok dönteni.120 gigás megtenné.

(#583) radi8tor válasza kovi831 (#582) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

SSD választás előtt állóknak másik topic van: [link]

⭐ Stella

(#584) Ice&Lime válasza kovi831 (#582) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az igen :Y , és mióta használod?

(#585) baboss válasza Fire/SOUL/CD (#572) üzenetére


baboss
őstag

(#586) kovi831 válasza Ice&Lime (#584) üzenetére


kovi831
aktív tag

És még Ph-s cikk van róla, hogy ezek nem fognak elhasználódni.
2-3 éve kb.

radi8tor1
"SSD választás előtt állóknak másik topic van"
Azt hittem ez az a topic

[ Szerkesztve ]

(#587) Ice&Lime válasza kovi831 (#586) üzenetére


Ice&Lime
veterán

hát..ezt kellett mondani, hogy megvegyék az emberek :U

az enyém 2011.Július óta van meg. 1 hónapja még 99% volt, most már 98%.
Pedig csak rendszermeghajtónak használom és mégis rengeteg rajta az írás... :U
lehet 2év múlva dobhatom is ki, hogyha már neked 87%-osan akad vele az os...

[ Szerkesztve ]

(#588) radi8tor válasza Ice&Lime (#587) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Több tökéletesen működő 2-3 éves SSD van a látóteremben. Nem általános dolog ez, hogy 2-3 év múlva belassul, stb. :N

⭐ Stella

(#589) Ice&Lime válasza radi8tor (#588) üzenetére


Ice&Lime
veterán

szerinted mikor lehet gariztatni?
hogy pl. hd sentinelben milyen értéket kell mutasson, hogy gariztatásra lehetne beadni? persze 3éven belül.

(#590) Chaser válasza Ice&Lime (#579) üzenetére


Chaser
titán

"egyébként 2020-ra kalkulálta be a 0%kondíciót. (mondjuk akkor nem értem az 1000napot) - mert 7 év az több mint 1000 nap?:)

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

(#591) Ice&Lime válasza Chaser (#590) üzenetére


Ice&Lime
veterán

az 1000nap az durván 3év, de most 2013 van és 2020-ig 7év van hátra, akkor kiesik 4év,, ezért nem értem.
akkor nem 1000napot, hanem 2000napot kellett volna kikalkulálnia szerintem, de lehet ezt írja ki mindennél, hogy 1000nap és kész.

[ Szerkesztve ]

(#592) Malanrion válasza Chaser (#590) üzenetére


Malanrion
tag

nem azt írja inkább, hogy több mint 1000 nap?

(#593) Ice&Lime válasza Malanrion (#592) üzenetére


Ice&Lime
veterán

ott a pont:)

(#594) radi8tor válasza Malanrion (#592) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De, úgyhogy nem tudom minek ezen kattogni. Ha garancia időn belül megy tönkre akkor vissza kell vinni. Ha az után, akkor nem mindegy? :)

⭐ Stella

(#595) Ice&Lime válasza radi8tor (#594) üzenetére


Ice&Lime
veterán

nekem nem mindegy, én nem 3évre veszek eszközöket, azért nem ártana többet bírnia.
vagy már ez is elfogadott, hogy 3évet bírjon egy cucc?, elég gáz szerintem, izzó effektus mindenütt, nagy sajnos :(((

(#596) Malanrion válasza radi8tor (#594) üzenetére


Malanrion
tag

Nekem 4 hónapja van meg, semmi bajom nincs vele, és ha lejár a gari ez van, 13 ezresbe került, az nem vészes, rendszernek van 3 évig meg nem fog meghalni:) Csak kérdeztem, mert nekem azt írja ki hogy több mint 1000 nap:DDD

(#597) Malanrion válasza Ice&Lime (#595) üzenetére


Malanrion
tag

nekem a másik gépbe van egy vinyóm 5 éves és már ketyereg kotyorog, idegesít a hangja, de arra amire kell megfelel nem lehet minden örökérvényű, van elévülési ideje, és az nem csak azt jelenti, hogy másnapra meghal, hanem folyamatosan romlik. Szokták azt mondani, 30 mérnök azon dolgozik, hogy gyári garancián belül ne legyen gondja, 50 meg azon, hogy utána 1 nappal romoljon el..:DDD

(#598) radi8tor válasza Ice&Lime (#595) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt sajnos nem te döntöd el. Az otthoni használatra szánt merevlemezek garanciális idejét is lecsökkentették 1 évre. Bár mondjuk azt azért, hogy több fogyjon belőle.

⭐ Stella

(#599) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

oké, akkor minden rendben :) ... :U

(#600) Chaser válasza Ice&Lime (#591) üzenetére


Chaser
titán

Ott a kép, te linkelted...Több mint ezer nap:D Tehát nem fogja neked írni hogy 1500, 2000, 5000, etc, 1000 nap felett mindig ezt írja.

radi8tor1: Sztem a hdd-k gariját a gyártósorok árvíz utáni állapota miatt vitték le.

_tejesen'® joálapotpan'™_-_Hamarosan a hiányból is hiány lesz...by Samus

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.