Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1201) gulyasa válasza Intel fan11 (#1199) üzenetére


gulyasa
őstag

És nem elhanyagolandó különbség: a Vertex gyorsabb több mint 100MB/s-al az Agility-nél (az ocz hivatalos oldalán megadott táblázatok szerint).

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1202) soultrapp válasza xcds (#1198) üzenetére


soultrapp
senior tag

én most nem az ahci módra gondoltam,hanem a proci húzásra.
miért kell vissza tenni alapra?

azt meg megnézem,hogy ha most lehúzoma hdd-t akkor bejön-e a win,mert most úgy van telepítve,hogy nem volt lehúzva..

(#1203) Intel fan11 válasza gulyasa (#1201) üzenetére


Intel fan11
őstag

hát meggyőztetek beruházok egy ocz vertex 4-re 128 gigásra.

Rendszer alá érdemes meghagyni 1be vagy esetleg megosztani 2be? Igazság szerint én diablo 3azni szoktam és arra gondoltam ekkora helynél már az install rá fér az ssdre. Kicsit zavaró pálya betöltélsnél h darál a vinyó és szaggat pár secig!

Battletag: hojszi#2983

(#1204) xcds válasza soultrapp (#1202) üzenetére


xcds
őstag

Ja, a tuning nem tudom, miért számít(ha számít) majd az okosabbak megmondják.

(#1205) krizoli válasza Anubis_9 (#1193) üzenetére


krizoli
tag

Azzal is megnéztem, és 100%-ot ír. Ezek szerint nincs mitől tartanom?

(#1206) HUNNIA1920


HUNNIA1920
őstag

Sziasztok!

Van nekem egy OCZ Agility 3 típusú 120GB - os SSD - m. Kb. 7 hónapos.

HD Sentinel - el figyelem a kezdetek óta. Kb. 5 hónap alatt folyamatosan csökkent a kondíciója 70% - ig. Azóta nem változott.

Ezt írja:

"A merevlemez 98 alkalommal vizsgált meg gyanús adatszektorokat. A vizsgált terület hibátlannak minősült.

Ajánlatos a lemez állapotának folyamatos ellenőrzése.

Működési idő: 65 nap
Becsült hátralévő élettartam: 862 nap
Összes írt adatmennyiség: 1,03TB "

A kérdés az lenne, hogy küldjem vissza garanciába, vagy ez normális és nem kell vele semmit se csinálni?
Köszönöm!

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1207) Fire/SOUL/CD válasza HUNNIA1920 (#1206) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Feltételezem a legújabb Hard Disk Sentinel-el nézted meg. Erről a progiról linkelj képet, sok felesleges kérdést nem kell akkor feltenni és megválaszolni, utána talán lehet valamit érdemben javasolni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1208) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Asrock FM2A85X Extreme 4M lapom van ssd re telepíteném a win 7-et,de megakadtam a bios beállitásnál!
Van olyan hogy AMD ACHI BIOS ROM->Disabled
és egy ilyen SATA IDE Combined Mode->Enabled
Ezekkel nem vagyok tisztába hogyan kell beállítani?
Egyébként a Sata Mode Achi-n volt gyárilag a Hard Disc S.M.A.R.T. át kellet állítani Enabled-ra.
Még egy kérdés telepítés után minden maradjon így vagy valamit vissza kell állítani?

(#1209) HUNNIA1920 válasza Fire/SOUL/CD (#1207) üzenetére


HUNNIA1920
őstag


Nagyítva

[ Szerkesztve ]

"Amit a szem lát és a fül hall, azt az agy elhiszi."

(#1210) Fire/SOUL/CD válasza tankal (#1208) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Hagyd úgy ezeket a beállításokat, ahogy most vannak. BIOS-t mindig telepítés előtt kell rendesen beállítani, hogy ne utólag kelljen alapvető dolgokat megváltoztatni, mert az csak felesleges tortúrához vezet(het).

HUNNIA1920
Elsőre azt az AHCI drivert le kell cserélni erre: STOR_Win7_XP_11.0.0.1032_PV.exe (jelszó: fscd)
Ezután dobj egy újabb képet ill. egy rövid öntesztet is lefuttathatsz a HD sentinelben.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1211) Intel fan11 válasza Fire/SOUL/CD (#1210) üzenetére


Intel fan11
őstag

STOR_Win7_XP_11.0.0.1032_PV.exe --> ez pontosan mire jó? Én is inteles vagyok felraktam, de nem vettem észre változást!

Battletag: hojszi#2983

(#1212) Fire/SOUL/CD válasza Intel fan11 (#1211) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Senki nem mondta, hogy csak azért telepíts fel valamit, mert másnak azt javasoltam.
(Szabad szemmel természetesen nem veszel észre változást, ha az asztalt nézed...:DDD )

olvasd át a 0. hozzászólást és az abban linkelt segédleteket és választ kapsz a kérésedre meg számos egyéb kérdésre is, olyanra is, amit jó eséllyel feltettél volna jövőben.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1213) geckowize


geckowize
őstag

Hello!
Van egy Kingston V+200 120GB-os SSD-m, amire term. SATA AHCI módban raktam fel Win8-at először, ami a windows exp indexben 8,3-at kapott. Későbbiekben áttértem Win7re, mert nem jött be a W8, itt 7,9et kaptam, egészen addig, amíg be nem szereltem egy új vga-t (Sapphire HD5830 Xtreme-et cseréltem Asus HD7770 DC V2-re), és azóta "csak" 7,8at kapok. Gondolom a 2 nem függ össze, de ennyire elhaszálódott volna az SSD fél hónap alatt? Nem hinném, HDD Sentinel 100/100-at ír, semmilyen probléma nincs vele. Persze nem az az életcélom, hogy 7,9-es WEI-t kapjak, és addig nincs értelme élni, de kicsit zavaró, hogy nem tudom mi okból, de a windows szerint kevesebb a lemezteljesítmény...

(#1214) Fire/SOUL/CD válasza geckowize (#1213) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

W8 tud csak 8-nál magasabb pontszámot adni, W7 max 7,9-t...
(egy tizednyi eltérés meg pont lényegtelen)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1215) geckowize válasza Fire/SOUL/CD (#1214) üzenetére


geckowize
őstag

Azt tudom, csak a 7,9 az w8on 8,3 volt, és a w7 7,9nek mutatta, mivel nem tud többet (tehát az a 7,9 w8on 8,3), de most 7,8 és a 8,3 -> 7,8 az már elég jelentős sztem...

(#1216) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Üdv. Most tervezek egy OCZ vertex 4 ssd-t vásárolni 128 gigásat! Lenne 1-2 kérdésem!

Hallottam hogy megjelent a legújabb 1.5 firmware! A kérdésem az lenne, hogy ha most venném ez már ezzel lenne? Ha nem hogy tudom frissíteni 1.5re?

Igazság szerint én rendszer alá venném + a diablo 3at szeretném rá telepíteni, mert kicsit idegesít hogy pálya betöltésnél fél perc mire helyre áll a játék közbe a vinyóm meg darál! a kérdés az lenne Érdemes ketté osztani 64+64 gigásra vagy hagyjam 1be? Arra is gondoltam 1be hagyom felrakom a win meg a progikat amiket használok + feltelepítem a diablo 3-at és úgy le klónozom norton ghostal. Szerintetek?

Battletag: hojszi#2983

(#1217) Intel fan11


Intel fan11
őstag

más! A mostani ssd-ről mi a véleményetek?

http://prohardver.hu/dl/upc/2013-02/17/290608_otv7m8f6l27e3dmy_nevtelen.jpg

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1218) Valdez válasza Intel fan11 (#1216) üzenetére


Valdez
őstag

Az 1.5-ös már elég rég megjelent, valószínűleg már alapból 1.5-el fog jönni (vagy 1.5.1-el).

(#1219) gulyasa válasza Valdez (#1218) üzenetére


gulyasa
őstag

Ezt meg tudom erősíteni. Én 1 hete vásároltam a 128GB-os Vertex4-emet és már eleve a legfrissebb fw van/volt rajta. A gyári frissítőprogram (OCZ Toolbox) is a legfrissebbnek látja.

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1220) Intel fan11 válasza gulyasa (#1219) üzenetére


Intel fan11
őstag

Ezt jó tudni. Tehát 1.5.2 van rajta?

Egyébként érdemes-e megfelezni az ssd-t?

Battletag: hojszi#2983

(#1221) gulyasa válasza Intel fan11 (#1220) üzenetére


gulyasa
őstag

Habár a HD Sentinel és Fire/SOUL/CD programja az SSDOK is "1.5"-nek írja, de mint említettem, a gyári frissítőszoftver (OCZ Toolbox) azt írja, hogy a legfrissebb verzió van rajta - tehát az az 1.5.2 lehet, semmi más.

Én egyelőre nem particionáltam szét, csak a Win7 100MB-os rendszerpartíciója van rajta külön, a maradékot meg egyben hagytam. Van még két másik HDD-m, az azok 5 partíciójával és az SSD-ével együtt így is van már összesen 6 (+1 rejtett) partícióm...

[ Szerkesztve ]

Samsung S23+ 512GB, LG OLED 48" C1, Zidoo Z9X, OCTAGON SF8008 4K UHD E2, Sony WH-1000XM3, LG HBS-FN6, Tribit MoveBuds H1

(#1222) Intel fan11 válasza gulyasa (#1221) üzenetére


Intel fan11
őstag

Az szép!

lenne még 1 kérdésem. Azt tudom, hogy telepítésnél azért kell lehúzni a vinyót, mert esetleg ha kiveszem akkor nem indul el a win, de én nem akarom kivenni egyébként, ezért ha úgy telepítem a wint h benne van a vinyóm is mellette akkor nem csinál ssd particionálása közben a win telepítő 100 megás particiót ugye? jól gondolom?

Battletag: hojszi#2983

(#1223) JSaN válasza Intel fan11 (#1222) üzenetére


JSaN
addikt

Nem
Akar van akar nincs plusz vinyo a gepedben, a win megcsinalja sajat maganak azt a par szaz meges rendszer particiot.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1224) Intel fan11 válasza JSaN (#1223) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor mikor megveszem az ssd-t telepítés előtt a most meglévő rendszeremmel particionáljam meg az ssd-t, majd telepítővel formázzam akkor nem lesz 100 megás particio ugye?

Battletag: hojszi#2983

(#1225) Valdez válasza gulyasa (#1221) üzenetére


Valdez
őstag

Valószínűleg akkor az 1.5 van rajta, 1.5.2 pedig nem is létezik.

(#1226) Intel fan11 válasza Valdez (#1225) üzenetére


Intel fan11
őstag

de létezik: http://www.ocztechnology.com/ssd_tools/OCZ_Vertex_4_and_Agility_4

Battletag: hojszi#2983

(#1227) soultrapp


soultrapp
senior tag

Fire/Soul/CD:

ha újra raknám a win-t akkor fontos a procit vissza állítani alapra?
És lehúzni a hdd-t?mert írták már,hogy le kell húzni,de most is úgy megy,hogy nem volt lehúzva.

(#1228) Valdez válasza Intel fan11 (#1226) üzenetére


Valdez
őstag

*CURRENT AGILITY 4 FIRMWARE RELEASE is v1.5.2

Azt hittem vertexet akarsz és nem agility-t.

(#1229) Intel fan11 válasza Valdez (#1228) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja Bocs elnéztem vertexet akarok 1.5.1 a legújabb!

Battletag: hojszi#2983

(#1230) westcoastog


westcoastog
veterán

Nekem be volt dugva a vinyó annó telepítéskor, és ha lehúzom simán indul, működik a rendszer az ssd-ről, semmi gond, lehet nekem pont nem telepített rá semmit. :D

(#1231) JSaN válasza Intel fan11 (#1224) üzenetére


JSaN
addikt

Akar, de az is lehet felul biralja es meg csinalja maganak ujra. De nem ertem mert zavar teged az a 100mb? Rejtet, ugyse fogod latni.

Steam profile: https://steamcommunity.com/id/1106198411061984/

(#1232) Intel fan11 válasza JSaN (#1231) üzenetére


Intel fan11
őstag

Nem tudom megmagyarázni de zavar :)

(#1217) Intel fan11--> erre tud vki mondani vmit? Mostani ssd-m 2,5 éves kb!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1233) Kinder válasza soultrapp (#1227) üzenetére


Kinder
senior tag

Ajánlott mindkettő, de nem feltétlenül szükséges.
Proci húzva marad: Lehet valami gond a telepítésnél, bár ha nem szénné húzott instabil a rendszer, akkor nem lesz probléma.
HDD marad: Lehet, hogy telepítéskor a hdd-kre is pakol valamit a rendszer, és ha azt eladod, kiveszed, LEHET, hogy nem indul a rendszer, mert hiányolja.
De csak lehet... ( De most lehúzni egy hdd-t 0,2 mp, visszatenni szintén, szóval nem egy nagy dolog )

[ Szerkesztve ]

(#1234) Tomkaa


Tomkaa
tag

Üdv!
Október közepén váltottam ssd-re komplett új konfigurációval, amit az üzletben szereltek össze és állítottak be. Két héttel ezelőttig tökéletesen működött, után újra kellett formázni a rendszert, mivel összeomlott valami folytán.. Akkor újratelepítés után, sajnos nem produkálja a boot idő és a sebesség, az előtte lévő szintet.
A formázás előttig a windows logo ki se rajzolódott, most pedig egésszen kirajzolódik, valamint az üdvözlőképernyő is felvillan. Tudom hogy ez még így is bőven jobb a sima merevlemezeknél, de bosszant hogy ennél többet tudott. Megcsináltam a beállításokat, amiket a cikkekben találtam, de nem változott a sebesség. Az ssd állapota tesztek szerint 100%-os.
Egy kingstone v+200-as 60 gb-os ssd-t használok rendszer meghajtóként, plusz néhány program van rajta.

Tudna valaki tippet adni mi lehet a probléma?

(#1235) soultrapp válasza Kinder (#1233) üzenetére


soultrapp
senior tag

Természetesen stabil a rendszer.
akkor a proci maradhat húzva.

A hdd meg nekem nem 0,2mp,mert minden kábelt ki kell húznom + ki kell vennem az asztalból is a gépet.
szóval nekem nem mindegy.

Azt honnan tudom,hogy telepített-e rá valamit?
Van külön könyvtár vagy valami?a 100mb partíció a ssd-van.

(#1236) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Telepíteném az ssd re a win 7-et de csak azt írja ki "Error Loading operating system" kérdésem az lenne hogy a bios lenne rosszul beálítva vagy a pendrivommal lenne gond? Elméletileg a biosban mindent beállítottam amit leírt Fire/SOUL/CD fórumtárs a pendrivra "Windows 7 USB/DVD Download Tool"-al írtam rá és amikor befejezte pirosra váltott a zöld letöltő csík!
Most nem tudom a Bios-al agyaljak vagy más módszerel írjak a pendrivra[link]

(#1237) Valdez válasza Intel fan11 (#1229) üzenetére


Valdez
őstag

Azt meg az ocz nem ajánlja frissítésre.

(#1238) Intel fan11 válasza Valdez (#1237) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor 1.5 amit lehet használni vertex 4-re?

Battletag: hojszi#2983

(#1239) Valdez válasza Intel fan11 (#1238) üzenetére


Valdez
őstag

Igen, de 99% hogy már azzal fogod kapni.

(#1240) Intel fan11 válasza Valdez (#1239) üzenetére


Intel fan11
őstag

Olvastam itt hogy a marvel sata 3as vezérlésű alaplapok problémásak! Nekem Gigabyte P55A UD 3-as lapom van és úgy tudom ebben is az van. Mi a marvellel a gond? vagy ez még régi dolog?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1241) Valdez válasza Intel fan11 (#1240) üzenetére


Valdez
őstag

Nincs vele gond, csak nem olyan gyors és alap win drivert kell használnod. De nem ártana ha a másik topikot szemetelnéd csak tele.
Vagy csak rádugod az intel sata2 portra azzal biztos nem lesz semmi gond.

[ Szerkesztve ]

(#1242) Intel fan11 válasza Valdez (#1241) üzenetére


Intel fan11
őstag

elnézést.

Battletag: hojszi#2983

(#1243) Fire/SOUL/CD válasza tankal (#1236) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Én az MS szoftverét nem használom, mert csak érintetlen ISO-kat ír ki, illetve 32 bites rndszer alól 64 bites telepítőt sem tud létrehozni. A kézi módszer mindig működik, igaz ha x86 alól x64 telepítőt kreálnál, akkor van egy kis csavar a dologban: [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1244) tankal válasza Fire/SOUL/CD (#1243) üzenetére


tankal
tag

Igen valami baj volt mert megcsináltam lépésről lépésre ahogy leírtad és a végén"BOOTSECT/NT60 G:" után hibát írt ki nem írtam le pontossan mit valami boot szektor nem megfelelő de jó hosszú szöveg volt,de most már nincs erőm újra kezdeni majd holnap megcsinálom és leírom a pontos hiba üzenetet.
Egyépként az nem baj hogy az iso fájlt Daemon Toolsba raktam be mert mintha az "F:"-el lett volna a baj
Igen x86 alól akartam x64 est!!!!

[ Szerkesztve ]

(#1245) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Gigabyte GA-P55A-UD3 (rev. 2.0)

Turbo SATA3 / USB3.0 -> Turbo SATA3
Ha ezt az opciót Turbo SATA3-ra állítod(ilyenkor az USB portok automatikusan 2.0 sebességen fognak működni) VAGY Turbo USB3.0-ra állítod(ilyenkor a Marvell SATA portok automatikusan SATA2 sebességen fognak működni), akkor mindkét esetben az első PCIE port sebességét automatikusan lecsökkenti x16-ról x8-ra! Forrás: gyári oldal
Ha azt szeretnéd, hogy a PCIE x16-os sebességgel működjön, akkor így állítsd be ezt az opciót
Turbo SATA3 / USB3.0 -> Disabled
(Így a Marvell portok SATA2 módban fognak menni és az USB portok 2.0 üzemmódban, de legalább a PCIE x16 sebesség megmarad)

Ezzel kapcsolatban azt nem értem hogy mi értelme a sata 3nak??? ha nem is tudom használni csak sata 2nek, mert a Vga-m ne félgőzzel ne menjen már! Meg ráadásul azt mondjátok nem is jó a marvel vezérlésű. Akk inkább ár kötöm inteles sata 2-re.

A fene gondolta mikor vettem annak idelyén ezt a lapot h ilyen ez! :W

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1246) Szpisti válasza Fire/SOUL/CD (#1243) üzenetére


Szpisti
addikt

Van megoldás rá, hogy ne csak az érintetleneket csinálja meg: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1247) spiritex


spiritex
veterán

Úgy tudom SSD esetén érdemes azt a legelső sata port-ra kötni.
Na most, ha nekem van már egy SSD-m (SAMSUNG 470 64GB) Win7-el, ami a legelső sata port-ra csatlakozik, de szeretnék egy második SSD-t (Intel 520 60GB), amin Win8 lenne, és Boot-nál választanék a kettő közül, akkor a 2. SSD-t hova kössem? Mehet a következő sata port-ra? Vagy telepítéskor húzzak le mindent, kössem az első sata port-ra az új SSD-t, telepítsem fel a Win8-at, majd telepítés után kössem vissza a Win7-et az első port-ra, majd a Win8-at a következőre?

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1248) radi8tor válasza spiritex (#1247) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ahhoz, hogy tudj választani BOOT-oláskor melyik oprendszert indítsd el, ahhoz csatlakoztatva kell lenni a réginek is a géphez, mikor az újat (Win8) telepíted.
Mindegy melyik van melyik porton. Már ne variáld át őket, mert nem fog elindulni a régi sem (Win7).
Ami lényeg, hogy mindkét SSD a gyorsabbik SATA portra legyen dugva.

⭐ Stella

(#1249) Cobrusz


Cobrusz
senior tag

Sziasztok.

Segítséget kérnék...
Ez jó eredménynek számít?
SATA2-n van az AGILITY3 60GB.
Az a driver van fent amit a win felrakott.

http://www.kepfeltoltes.hu/view/130218/driver_2006_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130218/crystal_1000_www.kepfeltoltes.hu_.jpg
http://www.kepfeltoltes.hu/view/130218/SSDOK_www.kepfeltoltes.hu_.jpg

Vagy az Intelest kéne felrakni?
Köszönöm.

[ Módosította: radi8tor ]

(#1250) Bodor válasza Cobrusz (#1249) üzenetére


Bodor
veterán

Jók ezek az eredmények ezzel a driverrel, felesleges másikat felrakni.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.