Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1801) Daszkalosz19 válasza LLKobe (#1800) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

És azt hogy tudom beállítani,h a windows ahci-ját használja?

(#1802) LLKobe válasza Daszkalosz19 (#1801) üzenetére


LLKobe
veterán

Előttem egyel már válaszoltak erre.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1803) Daszkalosz19 válasza deadwing (#1799) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Oh köszi! :R Nem láttam a fától az erdőt! :)

(#1804) Fire/SOUL/CD válasza deadwing (#1799) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Biztos, hogy a SATA3-as Intel portra van az SSD kötve? (Szürke sata portok, mert most SATA2-es sebességek vannak)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1805) Bodor válasza Daszkalosz19 (#1798) üzenetére


Bodor
veterán

Sandforce vezérlős SSD-knél Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell indítani a mérést ahhoz, hogy a gyári, megadott értékeket lássuk viszont!

Ha másik meghajtóról indul az oprendszer, akkor tudsz firmware-t frissíteni.

Registry takarítást HDD-n sem ajánlok.

8 GB RAM mellett felesleges a 8GB lapozófájl,elég fix 400 MB is, ha nem használod a hibernálást akkor le is tilthatod. Egy kis olvasnivaló!

[ Szerkesztve ]

(#1806) deadwing válasza Fire/SOUL/CD (#1804) üzenetére


deadwing
addikt

Igen, ott van az ssd. A másik sata3-as porton meg egy ugyancsak sata3-as vinyó. Látszólag minden rendben :O
Az alaplap driver készlete sincs fent, kivéve az usb3-at a vga-t és az audiot.

[ Szerkesztve ]

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1807) Valdez válasza Daszkalosz19 (#1798) üzenetére


Valdez
őstag

Teljesen jó szerintem az az amd ahci driver is, azért nem hozza a tesztekben azt az értéket mert nem 0fill-ben teszteltél.

(#1808) deadwing válasza Bodor (#1805) üzenetére


deadwing
addikt

OFF:
A 8G-s lapozófájlra mondanék egy véleményt. Alapesetben ennyi ramnál valóban felesleges, 1 kivétellel. Ha 3 monitorral játszol, például BF3 alatt még LOW beállításon is képes kifutni GPU-nként 2GB VRAM-ból. Ha pedig ez történik, elkezd nyúlkálni a pagefile.sys-hez. Tapasztalat. Nekem is tiltva volt, aztán pálya betöltésnél el is hasalt a játék :) 1G pagefile megoldotta a problémát. LOW feletti beállítás esetében valószínű még többre van szükség.

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1809) zetecR válasza LLKobe (#1800) üzenetére


zetecR
addikt

Nekem még sosem gyalulódott róla...

(#1810) Daszkalosz19 válasza Bodor (#1805) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Köszi elolvastam:)

Mindenkinek köszönöm a segítséget :R

(#1811) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Így már másabb az eredmény! :)

(#1812) LLKobe válasza zetecR (#1809) üzenetére


LLKobe
veterán

Azért írtam hogy "ha jól tudom", mert mintha olvastam volna valahol, de nem voltam benne biztos.

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1813) Intel fan11 válasza Bodor (#1805) üzenetére


Intel fan11
őstag

Én úgy frissítettem firmware-t az intel x25-v-men hogy arrol futott a win7 feltekepítettem az intel Toolboxal és simán megcsinálta! 1 újra indítást kért a program a végén aztán már a friss firmware volt rajta!

Battletag: hojszi#2983

(#1814) radi8tor válasza Intel fan11 (#1813) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

De neki nem Intel SSD-je van. :N

⭐ Stella

(#1815) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Akkor ha most frissítem a firmwart,úgy,hogy rajta van a win,akkor töröl róla mindent,vagy marad minden adat?

(#1816) Intel fan11 válasza radi8tor (#1814) üzenetére


Intel fan11
őstag

Akkor úgy nézki király ezaz intel SSD :C

Battletag: hojszi#2983

(#1817) radi8tor válasza Daszkalosz19 (#1815) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Célszerű biztonsági mentést csinálni róla. Az ördög nem alszik.
Elvileg nem törlődik a tartalma, de előfordulhat.

⭐ Stella

(#1818) Daszkalosz19 válasza radi8tor (#1817) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

köszi szépen,amkor csinálok mentést először

(#1819) HZoli87 válasza Intel fan11 (#1816) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem ők találták fel a spanyol viaszt. :N

(#1820) Sturlung


Sturlung
csendes tag

Azon tanakodom magamban, hogy vajon jó dolog-e néha, periodikusan egyféle globális trim-et erőltetni a szabad terület egészére az SSD-n. Például egy efféle batch-szkript segítségével:
---------------------------------------------------------------------------
@setlocal enableextensions enabledelayedexpansion
@echo off
for /f "tokens=3" %%a in ('dir c:\') do (
set bytesfree1=%%a
)
set bytesfree1=%bytesfree1:,=%
echo FREE SPACE: %bytesfree1%
endlocal && set bytesfree1=%bytesfree1%
fsutil file createnew 000 %bytesfree1%
for /f "tokens=3" %%a in ('dir c:\') do (
set bytesfree2=%%a
)
set bytesfree2=%bytesfree2:,=%
echo FREE SPACE: %bytesfree2%
endlocal && set bytesfree2=%bytesfree2%
timeout /t 3
del 000
for /f "tokens=3" %%a in ('dir c:\') do (
set bytesfree3=%%a
)
set bytesfree3=%bytesfree3:,=%
echo FREE SPACE: %bytesfree3%
endlocal && set bytesfree3=%bytesfree3%
---------------------------------------------------------------------------
Ez azt tenné, hogy:
1) lemérné a partíción a szabad hely méretét
2) az egész szabad helyet kitöltené egy villámgyorsan íródó sparse-fájllal
3) törölné azt a fájlt, hogy ily módon trim-et provokáljon az egész szabad területre.

Leellenőriztem a szkript hatékonyságát a trimcheck programmal (http://files.thecybershadow.net/trimcheck/), és úgy tűnik, hogy működik a dolog:

1) felfüggesztettem a trim-et:
fsutil behavior set disabledeletenotify 1
2) letiltottam a trimcheck programocskát
3) bekapcsoltam a trim-met:
fsutil behavior set disabledeletenotify 0
4) lefuttattam a fent ismertetett szkriptet
5) vártam egy kis időt
6) ismét futtattam a trimcheck-et, amely ezúttal csak ellenőrzött, és valóban üres szektorokat talált (00 00 00…).

Mi a véleményetek? Hasznos néha ezt a szkriptet használni az egész szabad hely trim-elésére, vagy felesleges, vagy egyenesen káros?

(#1821) Jester01 válasza Sturlung (#1820) üzenetére


Jester01
veterán

Ez szerintem nem működhet.
Hiszen a TRIM parancs a fizikailag felhasznált blokkokra kerül kiadásra ha pedig sparse fájlt csinálsz az nem használ fel blokkokat tehát nem is fog TRIM parancsot küldeni. Hacsak microsoft nem alkotott valami marhaságot megint. Linuxon a sparse fájl nem foglal helyet, simán csinálhatok terabyte méretűt is.

$ dd if=/dev/zero of=test.bin bs=1M seek=1M count=0
0+0 records in
0+0 records out
0 bytes (0 B) copied, 2.3913e-05 s, 0.0 kB/s
$ du -h test.bin
0 test.bin
$ du -h --apparent-size test.bin
1.0T test.bin

Ha rendes fájllal írod tele akkor lehet értelme, már ha amúgy nem bízol az operációs rendszerben. Csak akkor meg 'kopik'.

Jester

(#1822) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Olyan gépekkel mi a helyzet, mely olyan régi hogy nincs a biosába AHCI mód? Vagyis én nem találtam. Konkrétan egy ASUS p4p800-ról van szó. Van az alaplapon sata port tehát rátudsnám kötni és némi gyorsulást biztos érne az SSD bele! Vagy esetleg bios frissítés?

Battletag: hojszi#2983

(#1823) Valdez válasza Intel fan11 (#1822) üzenetére


Valdez
őstag

A bios frissítés mindenképp hasznos dolog, de az ssd ide módban is el tud menni, és úgy is sokkal gyorsabb mint egy hdd.

(#1824) Sturlung válasza Jester01 (#1821) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Márpedig nagyon úgy tűnik, hogy másodperc alatt készülő sparse fájlt készítettem, hatalmasat, az egész szabad helyet betöltőt, és hogy a törlése után minden jel szerint trim-el a Windows.
* Érv:
A trimcheck.exe program úgy működik, hogy:
1) Egy jól meghatározott helyre ír egy adatot. Pl. olyat, hogy F9 8D DB 4A A0 07 … … …
2) Miután ezt megírta, létrehoz egy trimcheck-cont.json nevű fájlocskát, amely adatokat tartalmaz arról, hogy mit írt, és hogy egészen pontosan hova írta.
3) Letörli azt, amit az első lépésben írt.
4) Vársz egy kis időt, újrafuttatod a trimcheck.exe-t, ami azonnal észreveszi a trimcheck-cont.json fájl meglétét, és annak alapján ellenőrzi az adott „szektorokat”:
a) Ha F9 8D DB 4A A0 07 … … … -t talál, akkor nem működött a trim.
b) Ha valami más vegyes adatot talál, akkor valami más program írt oda időközben (ez nyilván nagyon ritka).
c) Ha 00 00 00 00 00 00 … … …-t talál a jól meghatározott helyen, akkor bizonyára működött a trim. Ebben az utóbbi esetben törli a trimcheck-cont.json fájlt. Ellenkező esetben nem törli.
* Namármost:
1) Kikapcsoltam a trim funkciót a Windows-ban.
2) Futtattam a trimcheck.exe-t, ami egyúttal létrehozta a trimcheck-cont.json fájlt, de újrafuttatáskor sehogysem törli, mert ugye nem működik a trim.
3) Egy idő után újra engedélyeztem a trim-et a windows-ban, ÉS gyorsan lefuttatom a másik szkriptet a sparse-fájllal.
4) Ismét futtattam a trimcheck.exe-t, ami a trimcheck-cont.json fájl adatai alapján keresgélve ezúttal 00 00 00 00 00 00 … … …-t talál.
* Két lehetőség adott:
A) A sparse-fájlos szkript trim-et provokált.
B) Kikapcsolt trim esetében(!) a windows megjegyezte, hogy fájlt törölt a trimcheck, és a trim visszakapcsolásakor érvényesített egy trim parancsot egy olyan törlésre, ami kikapcsolt-trim-állapotban történt. Erre valahogy kevesebb esélyt látok.

Másik kérdés: Az SSDLife program és más SMART-olvasók adatai alapján úgy tűnik, hogy a hatalmas méretű sparse-fájl létrehozása és a trim nem okozott plusz írást az SSD-n. Tehát akkor nem rövidíti az SSD élettartamát? (Direkt ezért választottam a sparse-fájlt.) Bocs, ha lámák a kérdések :) . Nem vagyok szakember .

[ Szerkesztve ]

(#1825) Intel fan11 válasza Valdez (#1823) üzenetére


Intel fan11
őstag

Felraktam rá a windows így ide modban és az hogy lehet hogy így is működik a Trim? Legalábbis hard disk sentinel azt írja meg SSDOK is! Nyilván akkor nem szenvedek a bios frissítéssel!

SSDOK ezt mutatja? Szerintetek rendben van minden?

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1826) Daszkalosz19


Daszkalosz19
aktív tag

Sziasztok Mozilla firefox böngészési előzményeket,hogy tudom áthelyezni másik meghajtóra?
Az explorerét át tudom! Már mindenhol kerestem,de nem jöttem rá!

(#1827) Bodor válasza Intel fan11 (#1825) üzenetére


Bodor
veterán

Senki sem mondta, hogy nem működik a TRIM IDE módban! Csak annyi kell hozzá , hogy a W 7/8 alap AHCI drivere legyen fent.
Egyébként minden rendben.

(#1826) Daszkalosz19: Ha nem ramdisk az a másik meghajtó, akkor nem mondom meg, mert nagyon nincs értelme HDD-re helyezni... :N :U

[ Szerkesztve ]

(#1828) Intel fan11 válasza Bodor (#1827) üzenetére


Intel fan11
őstag

de SSDOK intel drivert ír ha jól látom! mondjuk én nem raktam fel semmilyen drivert. Ez most hogy van?

Egyébként mérések alapján az olvasás vmivel lassabb, de az írás az nem változott! És valóban itt az a lényeg gyorsabb így is mint egy HDD! És érzékelem is. De jó régi gépből csináltam vmivel gyorsabbat :C Köszönöm az infókat!

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1829) cidalain


cidalain
veterán

Sziasztok.
Szereztem egy Sata3 PCI-Express vezérlőkártyát. (Az alaplapi Sata vezérlőm csak Sata2-es, és nincs AHCI support sem, ráadásul NForce chip, szóval elég gyatrán ment az SSD).
Az kártya ASMedia chipes.

Simán beszerelem a kártyát, és rádugom az SSD-t a már telepített rendszerrel, és kész vagyok, vagy kell valamit átállítanom? A Windowsom eddig IDE módban ment, most kihasználnám a kártya AHCI támogatását (értelemszerűen ennek nincs külön Biosa, így ott nem tudok mit állítani csak az oprendszerben, ha kell)

Vagy halott ügy, és újra kell telepítenem a Windowst?

>> GearBest Club Veszprém << >> https://www.facebook.com/gbc.veszprem <<

(#1830) Balázs1986 válasza cidalain (#1829) üzenetére


Balázs1986
addikt

AHCI engedélyezés:
Regedit programban, HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / msahci.
Itt a Start-ot írd át 0-ra (alapból azt hiszem, 3 lesz).
Restart, és elvileg kész.
Ezután akár leellenőrizheted a TRIM-et is:
CMD (rendszergazdaként futtatva), be kell írni:
fsutil behavior query disabledeletenotify
Ha 0 az értéke, akkor van TRIM. Ha 1, akkor nincs, ezért be kell írni:
fsutil behavior set disabledeletenotify 0

[ Szerkesztve ]

(#1831) _adaml21_


_adaml21_
őstag

link
Dell E6530-ban az eredeti vinyó helyén van egy Crucial M4 típusú SSD (128GB), és ezt írja ki.
Parancssorban leellenőrizve bekapcsolt állapotban van a TRIM. Valamint azt sem értem, hogy a teljesítményre miért ír 80%-ot.

[ Szerkesztve ]

(#1832) Daszkalosz19 válasza Bodor (#1827) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Oksi,köszi :R Akkor marad ott,ahol van :)

(#1833) Balázs1986 válasza _adaml21_ (#1831) üzenetére


Balázs1986
addikt

SSDOK-ban ellenőrizd le. A parancssor azt mondja meg, hogy az OS küldi-e az üzenetet, de azt nem, hogy a driver továbbítja-e az SSD vezérlőjének. Miyen driver-t használsz?
Ez az SSD támogat TRIM-et? Az alaplap vezérlő nincs RAID módban? Ezek ugrottak még be.

[ Szerkesztve ]

(#1834) _adaml21_ válasza Balázs1986 (#1833) üzenetére


_adaml21_
őstag

Húha, nekem ez most nagyon kínai! :D
Nem tudnál valami weboldalt, vagy leírást linkelni ehhez?
Én úgy tudom, támogatja a TRIM-et az M4. Azt hol tudom megnézni, hogy RAID módban van-e az alaplap?

Mihez kell egyáltalán driver? Én azt hittem ehhez nem kell semmi, csak feltelepítem rá a rendszert, mintha egy HDD lenne, és kész.

[ Szerkesztve ]

(#1835) Balázs1986 válasza _adaml21_ (#1834) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ez alapján feltételezem, hogy nincs RAID módban... :D
Futtasd ezt a programot (SSDOK), és a képernyőmentést linkeld be ide. Abból remélhetőleg több minden kiderül.

(#1836) _adaml21_ válasza Balázs1986 (#1835) üzenetére


_adaml21_
őstag

(#1837) Balázs1986 válasza _adaml21_ (#1836) üzenetére


Balázs1986
addikt

Jobbra lent van a baj: Driver does not transmit the TRIM command. És az is ott látszik felette, hogy Intel RAID vezérlő van nálad. Eszközkezelőben, az IDE ATA / ATAPI vezérlőknél a driver-en jobb gomb, tulajdonságok, illesztőprogram, frissítés. Ott válassz a számítógépen levők közül. Elsőnek mondjuk MS AHCI driver-t, azzal biztosan jónak kell lennie.

[ Szerkesztve ]

(#1838) Jester01 válasza Sturlung (#1824) üzenetére


Jester01
veterán

Nagyobb fájlt tudsz létrehozni mint amennyi hely van?
Mert ha nem akkor az nem sparse file hiszen a sparse file lényege hogy nem foglalja le a blokkokat az üres helynek. Ha pedig nem sparse a file, akkor viszont működhet amit csináltál. Erre tippelek.

Elvileg nem rövidíti az élettartamot mivel a sparse file nem jelent írást (a metaadatokon kívül ami elhanyagolható) és a trim sem.

Jester

(#1839) _adaml21_ válasza Balázs1986 (#1837) üzenetére


_adaml21_
őstag

Az eszközkezelőben nem találtam ilyen funkciót. Eszközkezelő, Tárolóvezérlők, Intel ICHM-8M-E/ICH9M-E SATA RAID-vezérlőnél ha rákattintok a driver frissítésre, akkor pedig a számítógépen tlaálható driverek között nem dob ki semmilyen MS AHCI drivert.

(#1840) Valdez válasza _adaml21_ (#1839) üzenetére


Valdez
őstag

A biosban nincs erre vonatkozó beállítás? Raidet ki kéne kapcsolni és csak sima ahci mód kéne.

(#1841) Balázs1986 válasza _adaml21_ (#1839) üzenetére


Balázs1986
addikt

Most hirtelen arra gondolok, hogy a gép BIOS-ában RAID módba van állítva a vezérlő. Ezt kellene megnézni ott, és átállítani.
A BIOS-ba általában a DEL billentyűvel, vagy az F* billentyűk egyikével (tipikusan F8) tudsz belépni, de ezt írja is a boot képernyő alján (jobb esetben). Ha túl gyorsan tovább akar menni, és nem tudnád elolvasni, nyomj Pause gombot. Nem tudom, milyen BIOS van a gépeden, de RAID mode feliratot kell keresned, azt kell majd átállítani.

Valdez: Én is erre gondoltam, gyorsabb voltál :)

[ Szerkesztve ]

(#1842) Sturlung válasza Jester01 (#1838) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Pontosan akkora fájlt tudok létrehozni, mint ahány bájtot jelez szabad helyként a rendszer. Nagyobbat nem. Spare-fájlnak neveztem, mert windows alatt az „fsutil file createnew <filename> <size in bytes>” parancs egy pillanat alatt hozza létre a legnagyobb fájlt is, tehát nem írogat a helyre. Vajon mi lehet a helyes megnevezése, ha ez nem spare fájl? Jó tudni, hogy nem terheli az SSD-t ez a metódus.

[ Szerkesztve ]

(#1843) Sturlung válasza Sturlung (#1842) üzenetére


Sturlung
csendes tag

Minden jel szerint belebonyolodtam a „sparse file” helytelen értelmezésébe. Szóval a szkriptben használt parancs létrehoz egy biz. méretű fájlt, akár nagyon nagyot is, esetemben ez vagy 92 giga, egy pillanat alatt, de fix mérete van, és valóban lefoglalja a helyet. Ha akkora méretűt csinálok, mint a szabad hely, akkor utána „0 byte szabad”. S úgy tűnik, a trim működésbe lép a törlése után, méghozzá az egész szabad helyre vonatkozóan. [Nem tudom,hogy kell nevezni ezt a fájl-típust. Stabilan lefoglalja a helyet, akár egy normális fájl, de nem írogat. Pl. a trimcheck ugyanazokat a számokat adja meg a korábban szabad, de most más „hamisan felülírt” helyeknek.]

[ Szerkesztve ]

(#1844) Jester01 válasza Sturlung (#1843) üzenetére


Jester01
veterán

Aha. Ez így akkor rendben van szerintem. De ha rendesen megy a trim akkor fölösleges.

Jester

(#1845) _adaml21_ válasza Balázs1986 (#1841) üzenetére


_adaml21_
őstag

BIOS-ban átkapcsoltam a RAID mode-ot AHCI-re, majd a windows elinduláskor kékhalált kapott, így kénytelen voltam visszakapcsolni a RAID-et...
Mi ilyenkor a teendő?

(#1846) s3toraph


s3toraph
senior tag

Sziasztok!

Van egy újonnan vásárolt Samsung 840 120GB-os SSD-m, most tart 18 nap üzemidőnél, és 410GB írt adatmennyiségnél. Ez nem túl sok? :Y :Y A cikkek alapján telepítettem (alignálás stb., trim-et alapból bekapcsolta). A pagefile-t, böngészők cache könyvtárait nem piszkáltam, töredezettség-mentesítés "gyári" beállításokon van. Főleg netezek, filmezek, nincs rajta semmi komolyabb program, játék sincs.

Kétszer telepítettem rá win7-et, illetve CDM-el lefutattam összesen kb. 6x a tesztet. CDM ennyire sok adatot mozgatna?

Üdv

[ Szerkesztve ]

Régi rendszerben: 59 + / 0 - | A legújabb rendszerben (2020.02.28-ig összegyűlt): 162 + / 0 -

(#1847) radi8tor válasza s3toraph (#1846) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Körülbelül 20GB írással jár egy mérés. Nálad 120GB csak a tesztprogramból jöhetett.
Ha nézel Flash videókat (Youtube), az is letöltéssel jár a gépedre. Emiatt is mehet bele pár GB.

⭐ Stella

(#1848) Balázs1986 válasza _adaml21_ (#1845) üzenetére


Balázs1986
addikt

Indítsd el RAID módban a Win-t, majd Regeditben írd át a HKEY_LOCAL_MACHINE / SYSTEM / CurrentControlSet / msahci részben a Start értékét 0-ra.
Ezután restart, és most állítsd át BIOS-ban a RAID-et AHCI-re.
Ezután rendesen boot-ol majd a Win.

s3toraph: Szerintem se sok. Nekem 7 nap 8 óra üzemidővel 394Gb, és 100% a kondíció...én már túl tettem magam a kezdeti féltegetésen :)

[ Szerkesztve ]

(#1849) SteadyMan válasza s3toraph (#1846) üzenetére


SteadyMan
aktív tag

Nálam az Intel 520 128GB SSD-n egy-egy CDM teszt az SSDOK szerinti Host Read és Host Write számot kb. 60-60GB-tal növelte. :F

(#1850) csucsu21


csucsu21
aktív tag

Sziasztok most rakattam új win 7-et a gépre csináltam 1 tesztet crystaldisk markal és elég rosszak voltak az eredmények azt gondoltam ide módban ment és igen át állítottam ahci-ra de így sem az igazi gondolom ez attól van hogy valószinű ide módban ment fel a win vagy ennek nincs jelentősége ?

kb 5 hónapos az SSD 600gb írt adat 98% kodíció 38 nap üzem idő

[ Szerkesztve ]

Az élet olyan, mint a motor be kell rúgni másként nem megy !!!

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.