Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#51) Daffni2 válasza Fire/SOUL/CD (#46) üzenetére


Daffni2
addikt

Igen érdekes dolgot tapasztaltam, túl azon, hogy ismét bebizonyosodott, ami működik azt ne piszkáljuk.

Feltelepítettem az újabb AHCI drivert éd nem küld TRIM parancsot.
A sebesség viszont teljesen rendben van.

"Aki ad,az nyer"

(#52) melan


melan
senior tag

Sziasztok! Elég gyors segítségre van szükségem... Vettem ma egy Samsung 830 64 Gb-os SSD-t a feleségem gépébe (nekem fél éve ugyanilyen üzemel hibátlanul). Minden ugyanúgy csináltam, mint korábban magamnál: win7 alatt registry buhera, utólagos AHCI driver telepítés, pár újraindítás minden OK: Utána SSD rádug, bios látja, örülök... Klónozni akartam a C meghajtóját a Macrium Reflect programmal, így megcsináltam a pen drive-ot, arról bebootolok, csaképp aprogram nem látja a z SSD meghajtót! Próbálnám klónozni, de nem tudok mire. Mi lehet a probléma? (Asus H60 chip, sata 3G, de ettől még mennie kellene).

(#53) Valdez válasza Daffni2 (#51) üzenetére


Valdez
őstag

Az intel honlapja egy rakás szar mint mindig, szóval nem találok csak ilyen több éves drivereket, de még arra is bad url hibát dob :D Egyszerűen katasztrófa. Szóval a dátum alapján ez közel sem a legújabb, mivel már 2013-at írunk és asszem most 11.7-nél járnak intelék.

(#54) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Az írja nekem a CDI, hogy 5x volt bekapcsolva. Az újraindítások száma nem számít annak? Mert akkor reális lehet. Viszont azt a 102GB írást már most soknak találom.

(#55) kételkedem


kételkedem
addikt

Tavaly április óta érdemben nem változtak az értékek.

Ha igazad van, megengedheted magadnak, hogy megőrizd a nyugalmadat! °°XLIII°° "Isten, áldd meg a magyart" Kölcsey 1823

(#56) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Számít a kábel milyensége az ssd-csatlakoztatás szempontjából, vagy elég ha már a bepöccenős fajta..?
Mérte már valaki?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#57) radi8tor válasza ledgeri (#56) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rövid kábeleknél nem számít szerintem. Mérni mit mérnél?
Csak azt látnád, hogy átviteli hibák vannak egy rossz kábellel. (SMART)

⭐ Stella

(#58) ledgeri válasza radi8tor (#57) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#59) ledgeri


ledgeri
nagyúr

Valaki aki 840-t használ, meg valaki, aki nem, lefuttatna nekem egy windows elményindexet? csak kíváncsi vagyok, hogy milyen értéket ad meg...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#60) Daffni2 válasza ledgeri (#59) üzenetére


Daffni2
addikt

840 250 GB

"Aki ad,az nyer"

(#61) kerekfej válasza ledgeri (#59) üzenetére


kerekfej
addikt

840 120GB (Sata2) Lemez adatátviteli sebessége 7.9 (ez a max is)

(#62) jeni válasza Daffni2 (#60) üzenetére


jeni
félisten

nálam a Corsair GT-re ad 7.9-t.
de egyébként az érték megadás nem márka függő,hanem az,hogy sata II-s vagy satat III-ként van-e használva?

[ Szerkesztve ]

(#63) atesss


atesss
addikt

Üdv !
Adott a következő irodai konfig: Gigabyte GA-B75M-D3H, Celeron G550 (Sandy Br.), 2*4GB DDR3, Samsung 830 64GB + LG Sata ODD Lightscribe.
A beüzemelésnél Fire/SOUL/CD leírását, és más 1.hsz-ben ajánlott leírásokat vettem alapul.
Az SSD az 1., Sata3-as portra került, a 2.-ra pedig az ODD, a laphoz adott Sata3-as, rögzítőpeckes kábelekkel.
A Biosban (ahhoz képest hogy alsó kategóriás lap; hatalmas tudású szerintem) beállítottam az AHCI üzemmódot, a két használt Sata port kivételével a többit tiltottam (lehet egyesével tiltani őket). "Smart Enable" jellegű opciót nem találtam.
Felment rá a Win7 HomePr SP1 HU 64bit.
De ez után hogyan tovább, milyen drivert telepíthetek ?
Mivel én Intel chipsetes alaplapok esetében eddig (HDD-nél) mindig azzal kezdtem, hogy elsőnek ment fel a Chipset driver. De SSD-nél ezt nem ajánlja, mert kikapcsolhatja az AHCI-t. Mit csináljak, hogy működjön minden Chipset "szolgáltatás" biztosan jól (USB, PCI-E, stb.) ?
Az Intel Rapid Store Drivert ajánlja még, akkor a Chipset driver után rakjam fel azt - és úgy helyreáll ?
Vagy esetleg próbáljam meg a Win7 eszközkezelőből a driver helyreállítást, vagyis Chipset driver fel, és utána a Win7 alap AHCI driverét rakjam vissza ?
Sebességet CrystalDM-al mérjek, alapból tömörítetlen adatokkal (0x00Fill) ?
Mi ennél az SSD-nél a normális érték, mihez viszonyítsak ?
Miből veszem észre, hogy nem megy a TRIM (és így feltételezhetőleg az AHCI sem) ?

[ Szerkesztve ]

(#64) kerekfej válasza atesss (#63) üzenetére


kerekfej
addikt

AS SSD Benchmark (alignálás ellenőrzésre)
Hard Disk Sentinel (Trim és kondíció ellenőrzésre)

(#65) atesss válasza kerekfej (#64) üzenetére


atesss
addikt

Align ok kell legyen, Win7 telepítővel csináltam a partíciókat.
A Trim-et mi alapján írja ki a HDSentinel ? Biztos hogy megbízhatóan ?

Amit elfelejtettem még mondani, hogy a jogtisztaság miatt olyan programok kellenének, amelyek cég számára is ingyenesek - vagy ingyenesen kipróbálhatóak X napig.

És a Chipset driverrel akkor mi legyen ?
Rakjam föl, aztán vagy megy a Trim utána, vagy nem ?

(#66) Bodor válasza atesss (#63) üzenetére


Bodor
veterán

Lapodhoz csak egy SATA3-as csati van, arra kell tenni az SSD-t.

De ez után hogyan tovább, milyen drivert telepíthetek ?

Csak olyat, ami hiányzik az eszközkezelőben, chipset drivert NE! Minden fog működni a WIN7 alap driver-jeivel, főleg az AHCI driverek.
Több , mint valószínű, hogy semmi más nem fog hiányozni, csak talán az USB3-as driver, amit innen tölthetsz le, mást szerintem nem kell feltenni. Természetesen egy teljes körű Windows update szükséges.

Sebességet CrystalDM-al mérjek?

Igen, de nem kell (0x00Fill)-el, csak defaulton, mert Samsung vezérlő nem tömörít.

Mi ennél az SSD-nél a normális érték, mihez viszonyítsak ?

Mondjuk ehhez.

Miből veszem észre, hogy nem megy a TRIM (és így feltételezhetőleg az AHCI sem) ?

Ha kész vagy mindennel, akkor ezzel a programmal ellenőrizhetsz, illetve dobj egy képet róla.

Gondolom ezt elolvastad alaposan.

(#64) kerekfej: Felesleges két programot is használni az ellenőrzéshez, régebben így volt, de Fire/SOUL/CD nem saját magának készítette el SSD analizáló programját, amit fentebb linkeltem, hanem ilyen esetekre.

[ Szerkesztve ]

(#67) atesss válasza Bodor (#66) üzenetére


atesss
addikt

Lapodhoz csak egy SATA3-as csati van, arra kell tenni az SSD-t.
Bocsánat, igen, így értettem.

Nem lehet, hogy ugyan működik; de a Win7 beépített drivere régi/nem optimális.
Így pl. nem működik vele egy energitakarékos üzemmód/állapot. Vagy valami hasonló problémát nem okozhat ?
Azt amúgy nem értem, hogy az Intel miért nem ad ki olyan Chipset drivert (2013 van - az SSD most már tényleg tömegesen terjed !), amiben támogatott az AHCI üzemmód ? :((
USB3-as driver ok; a Windows Update is természetesen.

Ok, akkor marad a CrystalDM.

Ok.
De amúgy mitől van ekkora különbség a 4K és a 4KQD32 között ?
Ha nem megy a Trim, akkor kb. mennyiben lennének mások az értékek ?

Rendben.

Elolvastam 1-2 hete ezt is, de akkor most megint megteszem.
Remélem azért olyan dolog nincs benne, ami ellentétes Fire/SOUL/CD leírásával. :U

(#68) Fire/SOUL/CD válasza Daffni2 (#51) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sosem azt javasoltam, hogy az alaplaphoz adott lemezről vagy épp a deszka gyári oldaláról kell telepíteni válogatás nélkül AHCI drivert. Megfelelő AHCI drivert kell telepíteni, amiket itt megtalálsz.

rooland
HDS riport-al nem sokra mennék, plusz nem véletlenül adtam azt a linket, amit.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#69) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#68) üzenetére


atesss
addikt

Akkor mi lenne, ha én pedig az Intel Chipset driver (legfrissebb természetesen) telepítése után felraknám az általad ajánlott és linkelt Intel® Rapid Storage Technology 11.7 -et ?

(#70) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#69) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Korábban írtad, hogy a leírásom szolgált alapul a telepítéshez. Sajnos bizonyos szempontból figyelmetlen voltál, mert én olyat nem írok, hogy chipset drivert telepítsen bárki, automatikusan, csak azért mert van. ;]
Chipset drivert nem lehet eltávolítani, ha már 1x feltelepítetted, akkor majd az idő eldönti, hogy jár-e negatív dolgokkal (x-akták jelenségek jönnek elő, vagy teljesen hétköznapi dolgok nem gy működnek, ahogy kellene)

Ha felrakod az újabb IRST-t, akkor fel lesz rakva. :DDD A legújabb IRST-d lesz és a TRIM is működni fog.
Sebességmérőkben lehet változás, rendszer alatt viszont ebből semmit nem fogsz kiérezni.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#71) atesss válasza Fire/SOUL/CD (#70) üzenetére


atesss
addikt

Nekem eddig - HHD-nél - semmilyen bajom nem volt az Intel Chipset drivereivel.
De ezek szerint úgy tűnik csak szerencsém volt ?

Akkor felrakom az IRST-t.

Sebességmérőkben lehet változás - mármint néhány százalék ?
rendszer alatt viszont ebből semmit nem fogsz kiérezni. - ez mondjuk elég gyakran így van.
A Trim hiányát egyáltalán észre lehet venni simán csak rendszer alatt ?

(#72) Bodor válasza atesss (#67) üzenetére


Bodor
veterán

Remélem azért olyan dolog nincs benne, ami ellentétes Fire/SOUL/CD leírásával. :U..

Nem nagyon fordult még ilyen elő, elég sokat pusmogunk a háttérben ... ;)

(#73) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Van egy Kingston SVP100S2/96GB-os SSD-m. Ma töredezettség mentesítettem a HDD-m és egyúttal meglestem az SSD töredezettségét is, ezt tapasztaltam:

Van aki azt mondta az újabb SSD-k már nem tudnak töredezettek lenni, meg azt is mondták, hogy az SSD-t nem szabad töredezettség mentesíteni...

Ezekből mi az igaz? Anno, mikor megvettem az SSD-t eljártam eszerint a leírás szerint vele. :K

═════════════════════════════════════════

(#74) Fire/SOUL/CD válasza atesss (#71) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A chipset-ek telepítése nem csak a HDD-k működésére van kihatással, hanem az egész rendszerre. A veszélyt az rejti a chipset-ekben, hogy kérdés nélkül cserélik le az OS vezérlőit(azt, amit az OS rendesen felismert, tett fel hozzá jó drivert és azt korrektül be is konfigolta) akár több éves driverre. Igen ritka az a chipset, ami javít valamin és mellette nem csesz el semmit, 2. legritkább az, amelyik semmin nem javít, de legalább nem csesz el semmit(ez esetben meg minek telepíteni feleslegesen), a leggyakoribb meg az, amikor csak negatív jelzőkkel lehet illetni. (Intel a 2. legrosszabb chipset, nagyon rég óta)

A user error kategória az, amikor a user még csak be sem tekint az eszközkezelőbe, ezáltal az is lehet, hogy egyetlen ismeretlen eszköz sincs ott, de ettől függetlenül automatikusan "vakon" rázúzza a rendszerére a chipset drivert.

Tömörítsd ki a deszkád chipset driverét és nézz bele az All mappába és máris világos lesz, hogy miről is írtam fentebb.

RootRulez
Az SSD-k mindig is töredezettek, csak ez lényegtelen(mert minden blokkot ugyanolyan sebességgel ér el, mindegy, hogy az hol van), ráadásul "furcsa" dolgaik vannak (OS felé nem úgy és annak látszódnak, mint valójában). A képeden is jól látszik egyik "sajátosságuk", azaz a foglalt terület egy darabban van a lemez elejétől és ezt minden SSD így adja vissza. ;)
Szóval bármely töredezettségmentesítő ugyanezt adná vissza, de ezzel nem kell foglalkozni.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#75) RootRulez válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


RootRulez
félisten

Oks, akkor nem foglalkozom vele. :N

Köszi!

═════════════════════════════════════════

(#76) Valdez válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


Valdez
őstag

Nemigazán értek egyet, csináltam már pár gépet (igaz, ssd egyikben sem volt), de os install után az első dolgom mindig a legújabb chipset driver feltétele, valamint az összes alaplapi eszköz legújabb drivereinek feltétele. És még sosem volt gond, minden működött pöccre. De biztos csak szerencsés vagyok :)
Igen, be se nézek az eszközkezelőbe, csak miután minden szükséges drivert feltettem, de ezekután rendszerint semmi kérdőjel és felkiáltó jel sincs már ott.

Amúgy ahogy észrevettem itt főként nem az a gond, ha valaki felteszi az ahci drivereket, hanem hogy azok nem egy esetben 3-4 éves driverek, amik nem továbbítják a trim parancsot.

Ezügyben (driverügyben) viszont nem fogok több tanácsot adni mert meredek ellentétben állok a szakik véleményével, és inkább a Ti szavatok a döntő, ami így is van rendjén. :R

(#77) kerekfej


kerekfej
addikt

(#78) RootRulez válasza kerekfej (#77) üzenetére


RootRulez
félisten

Francba, épp most vettem 2TB-os vinyót ;] :DDD

═════════════════════════════════════════

(#79) kerekfej válasza RootRulez (#78) üzenetére


kerekfej
addikt

Ennek a gyártónak van pár érdekes terméke.

(#80) Bodor


Bodor
veterán

Összedobtam egy új egyes hozzászólást, melynek tervezete a próba topikban olvasható.

Észrevételeket, javaslatokat, privátban várom.

Köszönöm mindenkinek!

[ Szerkesztve ]

(#81) Jester01 válasza Fire/SOUL/CD (#74) üzenetére


Jester01
veterán

Nem lényegtelen a töredezettség, mert a szekvenciális olvasás gyorsabb mint a random. Mint ahogy ezt a múltkor tesztadatokkal bizonyítottam is. Éppen csak az elhasználódás miatt nem éri meg defragmentálni (és mert a merevlemezhez képest még a random olvasás is elég gyors).

A lefoglalt terület elhelyezkedése pedig nem az SSD-től függ hanem a fájlrendszertől és természetesen nem mindig ilyen szépen az elején van.

Jester

(#82) bela85


bela85
aktív tag

Sziasztok!

Egy kérdés.. SSD LIfe -al nézem hogy egy nap mennyi adatírás történi ssd-re.. elvileg nem szabadna történjen semmi, mivel nem telepítek semmit. De mégis van adatmozgás.. napi olyan 5Gb.. pedig torrent sem megy..
Egyedül Firefox (rajta Gmail, Hardverapro, Facebook (chat)), illetve Media Player (gépről szóló zenékkel).

Van esetleg valakinek valami ötlete miért van mégis adatírás? (volt olyan nap hogy ugyanezek mentek és mégsem volt adatírás)

Köszönöm :R

(#83) rooland válasza Fire/SOUL/CD (#68) üzenetére


rooland
senior tag

elment az SSDOK riport

(#84) belashx válasza ledgeri (#59) üzenetére


belashx
senior tag

840 (Basic) SSD 120 GB
Élményindex: 7.9

"Az a baj a világgal, hogy a hülyék mindenben holtbiztosak, az okosak meg tele vannak kételyekkel."

(#85) Qkackca


Qkackca
őstag

Klónozás sikerült, viszont a trimmel kapcsolatban lenne egy kérdés: megy vagy nem megy jelenleg?

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#86) vazzz válasza ledgeri (#59) üzenetére


vazzz
őstag

Win8 x64:

(#87) bucilali válasza Qkackca (#85) üzenetére


bucilali
aktív tag

Hali!

Sztem nem megy. Az SSDOK jobboldali oszlopában alulról a második bejegyzés szerint a driver nem engedi át a TRIM parancsot..

Üdv: bucilali

Ha nem megy, eröltesd!-Ha eltörik, úgyis ki kellett volna cserélni....(Murphy)

(#88) vazzz válasza ledgeri (#59) üzenetére


vazzz
őstag

Qkackca: Nem jó az ahci driver, rakj fel frissebbet.
Sorry a dupláért, ph szórakozik...

[ Szerkesztve ]

(#89) ledgeri válasza Daffni2 (#60) üzenetére


ledgeri
nagyúr

&(#61) kerekfej & (#62) jeni & (#84) belashx & (#86) vazzz köszönöm szépen!,
#88) vazzz ok
(#86) vazzz a win 8-ban is nagyobb a max... vajon marketing, vagy (számítunk a jövőbeli gyorsabb eszközökre) érték kitoás?

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#90) kapicsabi


kapicsabi
tag

Megérkezett nap közben az SSD, bele is tettem a gépbe.
Sokkal gyorsabb, mint a HDD, de szerintem nem megy max-on. Sata-2-es notiról van szó!

Letöltöttem a Hard Disk Sentinel-t és az SSD-re lépve ezt az üzenetet kapom: "A mozgó alkatrész nélküli meghajtó (SSD) állapota hibátlan. Problémás vagy gyenge szektorok nem találhatóak.
Az SSD TRIM funkciója támogatott de inaktív. Javasolt az operációs rendszer, lemezvezérlő vagy annak illesztőprogramjának frissítése az optimális teljesítmény eléréséhez.
A kondíciót a következő SSD-specifikus S.M.A.R.T. attribútum(ok) értéke határozza meg: #233 Media Wearout Indicator"

Tudnátok segíteni, hogy a TRIM-et hogy tudom bekapcsolni?

Az áttekintés fülnél azt írja: Teljesítmény 80%, Kondíció 100%
Az információ fülön lentebb görgetve pedig ezek vannak:
- Adatcsomag menedzsment támogatva - pipa előtte
- TRIM parancs támogatva - pipa előtte
- Meghatározott olvasás TRIM után támogatva - pipa előtte
- Op. rendszer TRIM funkció támogatva, LETILTVA - nincs pipa előtte

Hogy tudnám ezt orvosolni?

SSDOK programról KÉP

[ Szerkesztve ]

(#91) ledgeri válasza kapicsabi (#90) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Hej! Hol az igért kép?? ;] (láttalak a "milyen"-ben..)

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#92) scope2007 válasza kapicsabi (#90) üzenetére


scope2007
addikt

szerintem egy új IntelRst telepítése megoldja.

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#93) kapicsabi válasza ledgeri (#91) üzenetére


kapicsabi
tag

Felraktam, csak idő volt még rájöttem, hogy csináljam meg! :-)

Scope2007: Azt honnan szedjem le? Ilyen gépről van szó: Acer 4820TG-434G64Mn

[ Szerkesztve ]

(#94) ledgeri válasza kapicsabi (#93) üzenetére


ledgeri
nagyúr

:K :R

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#95) Qkackca válasza vazzz (#88) üzenetére


Qkackca
őstag

Köszi a tippet, felraktam az új RST-t és mostmár a hdsentinel meg az ssdok is támogatottnak a trim-et :)

http://www.hwbot.org/user.do?userId=8629 | 'hét lakatlan faluban nincsen párja'

(#96) kapicsabi válasza scope2007 (#92) üzenetére


kapicsabi
tag

Megcsináltam, most már jó! Köszi a segítséget!

Ezek az eredmények jók Intel 520 120gb Sata-2-őn?

Kép

(#97) vazzz válasza Qkackca (#95) üzenetére


vazzz
őstag

Örülök, hogy sikerült :)

(#98) KaiotEch


KaiotEch
nagyúr

Egy kérdés. Az SSD teszteredmények feltöltése miért mail alapú? Valahogy köszi nem mail-en szeretném elküldeni, hanem egyből írja bele a táblázatba...

(#99) ledgeri válasza KaiotEch (#98) üzenetére


ledgeri
nagyúr

Az egyből nem igazán felügyelhető.. a másik ban nem vagyok jártas...

// #ublockO-HardMode // anti-blockadblock-er // PH! új arculat: 1/ 500 // szeksziboj -nálam van egy pirospontod! // Találtam sárga fényű lézert! (kézit, ceruzaelemest) https://youtu.be/XQnmMjYHgcM //

(#100) KaiotEch válasza ledgeri (#99) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Akkor meg egy sima php post-al az input.value-kat küldje el a készítőnek mail-be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.