Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1701) Bodor válasza Balázs1986 (#1699) üzenetére


Bodor
veterán

Driver szinten igazad van, mindenképpen fut egy belőle.
Programszinten viszont nem mindegy, ha csak az alap Windows driver van fent, akkor ilyet nem látsz a feladatkezelőben a futó folyamatoknál, és az induló programok listájában.

[ Szerkesztve ]

(#1702) Balázs1986 válasza Bodor (#1701) üzenetére


Balázs1986
addikt

Ja tényleg, ezek kellettek a nagyon "hasznos" Rapid GUI-hoz :) MSConfig-gal első indulásuk után megismerkedtek :D
Még vannak folyamatok, de azokhoz nem merek hozzányúlni, mert nem tudom, mire valók, illetve hogy a chipset driverrel kerültek fel, vagy a Rapiddal:
- Capability Licensing Service Interface
- IntelMeFWService
- Dynamic Application Loader Service
(- és USB3.0 Monitor, de az kellhet, nem lövöm le)
Majd délután lelövöm őket, és tesztelem, lesz-e változás. Mondjuk csak az IntelMeFWService amit kérdésesnek érzek.

(#1703) spiritex válasza Intel fan11 (#1693) üzenetére


spiritex
veterán

Neked meg a 4K QD32 olvasása több sokkal. Az meg hogy nagyobb egy SSD inkább a javára válik, tehát általában gyorsabbak, mint a kisebb változataik, úgyhogy nem emiatt van az eltérés az enyém javára 4K olvasás terén.

[ Szerkesztve ]

Ha te az vagy, akinek képzeled magad, akkor ki az, aki képzeli magát annak a valakinek?

(#1704) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#1700) üzenetére


Mercutio_
félisten

Izé, mármint a Kingston V+ 200-ban van intel vezérlő, vagy.... :F

Azért lepett meg az eredmény, mert itt a Samsung SSD-k tekintetében amikor néha benézek megy a magasztalás (megbízhatóság, sebesség, stb.) aztán kiderül, hogy ugyanazon lapban ugyanazon verziójú driver mellett a "régi" V+ 200 egyes területeken simán lehagyja a samut.
Ráadásul míg a samu 250-es a kingston csak 120-as, akkor eszerint egy 120-as samu még lassabb lenne?

[ Szerkesztve ]

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1705) PyroS


PyroS
senior tag

Sziasztok.

Vettem egy 120Gb Samsung 840 ssd-ét a Dell Inspiron 6400 laptopomba.Egy 2Ghz-es T7200 proci +2Gb Ram mellé.Megfelelő ez az eredmény?

Már így is sokkal gyorsabb mint az előző 7200rpm-es WD Black Scorpio vinyó,de gondolom a laptop csak ennyire tudja kihajtani az ssd-ét.Ja és elég magas az ssd hőmérséklete 40 fok körül van.Kipróbáltam az asztali gépben ott nem volt gond a hőfokkal.

[ Szerkesztve ]

(#1706) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#1704) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Izé, mármint a Kingston V+ 200-ban van intel vezérlő, vagy...."
Dehogy, Intel chipset-es alaplapot írtam, nem az SSD-ben lévő vezérlőről van szó.

"aztán kiderül, hogy ugyanazon lapban ugyanazon verziójú driver mellett a "régi" V+ 200 egyes területeken simán lehagyja a samut."
All 0x00 Fill-ben elképzelhető, de ezt a mérést csak azért alkalmazzuk, hogy kiderüljön, hogy minden rendben lett telepítve és üzemel ez az elméleti maximális sebesség ilyenkor. Mérj egyet nem all 0x00 fill-ben (Kingston-on) és máris látod a különbséget.

Általánosságban igaz, hogy a kisebb kapacitású példányok(minden gyártónál) lassabbak írásban legalábbis

PyroS
IDE üzemmód és SATA1 esetén ezek az eredmények teljesen elfogadhatóak.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1707) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#1706) üzenetére


Mercutio_
félisten

Ja, hogy a Kingston-t eredetileg se azzal kellett volna mérni, mert a 0-fill csak a tömörítéses SSD-knél használt? (Eszerint a samu is tömörít, vagy nem, de van valami más metódusa, amit alkalmaz és ami miatt a 0-fill-t kell nála használni?)

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1708) PyroS válasza Fire/SOUL/CD (#1706) üzenetére


PyroS
senior tag

Köszönöm választ :R .

(#1709) Fire/SOUL/CD válasza Mercutio_ (#1707) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sokszor ki lett ez már tárgyalva, 0. hsz-ben lévő cikkekben is benne van.
([link] - keress rá a All 0x00 (0 Fill)-re, leírtam miért. (Samsung meg nem használ tömörítést, ergó mindegy hogy méred))

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1710) deadwing


deadwing
addikt

Agility4-hez van tapasztalat, hogy melyik drivert szereti? Jelenleg alap w7 driverrel megy. Fura, hogy írásban jó, olvasásban meg...

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1711) Fire/SOUL/CD válasza deadwing (#1710) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt telepítsd fel: [link] (fscd a jelszó)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1712) drtimot


drtimot
aktív tag

Leteszteltem a frissen beszerelt Samsung 840 120 GB meghajtómat egy Lifebook A532-ben.

Ezek az értékek megfelelnek a várhatóaknak?

Hirdetéseim: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/drtimot/index.html

(#1713) Intel fan11 válasza drtimot (#1712) üzenetére


Intel fan11
őstag

Olvasási értékből ítélve sata 3-ra van kötve, de az írást kevesellem nekem az írás duplája sata 2-n. Intel 520-as SSD.

Battletag: hojszi#2983

(#1714) lsc válasza drtimot (#1712) üzenetére


lsc
nagyúr

Teljesen jó, az a samu ennyit tud. Az enyém egy samsungban [link].

Az élet kegyetlen .

(#1715) Jester01 válasza Intel fan11 (#1713) üzenetére


Jester01
veterán

Elég lassú az autód, mert az enyém kétszer olyan gyors. Igaz, az enyém Ferrari :U

A 840-es írási sebessége gyári adat szerint 130MB/s, ezt még túl is teljesíti. Rendben van az. ;)

lsc: :R

[ Szerkesztve ]

Jester

(#1716) tecsu


tecsu
addikt

ASUS P55D-E alaplap esetén, 3 féle SATA vezérlo áll rendelkezésre.
Intel és JMicron - 3Gbps-os.
Marwell - 6Gbps-os.
A baj az, hogy a Marwell 6Gbps-os alaplapi csatolója állítólag lassabb, mint az Intel 3Gbps-osa.
Ez igaz? Tényleg jobb az Intel 2.0 csatolója, mint a Marwell 3.0?
:(

(Az SSD: Samsung 840 Pro 128MB, saját Samsung vezérlovel.)

Lehet, hogy feleslegesen rendeltem ezt a gyorsaságú SSD-t, egy lassabb/olcsóbb is elég lett volna?
:F

[ Szerkesztve ]

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1717) Intel fan11 válasza Jester01 (#1715) üzenetére


Intel fan11
őstag

ja bocs. Akkor én jót vettem :) INTEL FOREVER. EZ itt a reklám helye

Battletag: hojszi#2983

(#1718) Ombi5


Ombi5
őstag

Intel sata vezerlonel, ezt a drivert erdemes hasznalni?
-Intel Rapid Storage Technology 11.7.0.1013 (12MB)

[ Szerkesztve ]

(#1719) vodkaboy22


vodkaboy22
addikt

Van egy olyan érzésem, hogy haldoklik az ssd-m !
:W
linux grub nem tud bootolni!
win8 is sokadjára tudott bootolni
win8 alatt ssd 100% utulization és halott lassu volt a win8 20-25 perc utan kicsit normalizalodott elindítottam a HD tune error scan-t 100%ban tisztán futott végig...

Villamos- és Gépészmérnök - Blog-omban audio felszerelések és saját készítésű elektroncsöves erősítők.

(#1720) radi8tor válasza Ombi5 (#1718) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem. Gyári Windows driver tökéletes.

⭐ Stella

(#1721) Ombi5 válasza Ombi5 (#1718) üzenetére


Ombi5
őstag

Vertex 3 64 Gb... Nem keves ez egy kicsit? Intel sata2 meghajto,fentiekben irtam legujabb Intel RST driver es legujabb ssd firmware... :F

[ Szerkesztve ]

(#1722) tecsu válasza tecsu (#1716) üzenetére


tecsu
addikt

Valaki?

https://www.youtube.com/watch?v=F7uwRuF6pYw

(#1723) Bodor válasza tecsu (#1716) üzenetére


Bodor
veterán

Intel 2.0 csatoló-ra tedd az SSD-t, az a biztos. Másik SSD se lett volna lassabb, viszont tuti olcsóbb... :P

(#1721) Ombi5: Nem lehet SATA2-es port, ha 370-el olvas...

Sandforce vezérlős SSD-knél Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell indítani a mérést ahhoz, hogy a gyári, megadott értékeket lássuk viszont!

Vagy pedig még az lehet a gond, hogy a Marvell-es SATA3-as portra tetted az SSD-t, nem pedig az Inteles-re...

[ Szerkesztve ]

(#1724) NoiZz


NoiZz
tag

Üdv

van egy Corsair 60Gb SSD Force-3 GT-m, egyik napról a másikra minden előjel nélkül megadta magát nem indult a gép biosba nem látta az SSDt, bootolásnál pedig belassul és ki írja h cant detected TPM device, 2 gépen is ki lett próbálva ugyan ez a hiba jelentkezett
jól sejtem hogy ez már menthetetlen? fél éves volt az ssd ennyire megbízhatatlan lenne ez a széria vagy csak kifogtam egy rossz példányt?

(#1725) Bodor válasza NoiZz (#1724) üzenetére


Bodor
veterán

Vagy Force 3 vagy Force GT, olyan nincs hogy Force 3 GT, egyébként megbízható típus mindkettő, lehet hogy hibás darabot fogtál ki, ha fél éves, akkor van még bőven garancia rá.

Ellenben erre, hogy " can't detect TPM device", nem igazán SSD-vel kapcsolatos problémákat dob fel a barátunk...

No meg még ezt találtam hirtelen..

[ Szerkesztve ]

(#1726) Cartmenn


Cartmenn
tag

A képek alapján mit kellene csinálnom?Köszönöm(M3N78D Asrock sata2-es lap)

(#1727) Fire/SOUL/CD válasza Cartmenn (#1726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

AHCI módban kellett volna telepítened, nem IDE-ben...
Most annyit tehetsz, hogy utólag kísérletet teszel AHCI üzemmódra átállni. [link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1728) Cartmenn


Cartmenn
tag

Ilyen volt!

(#1729) Cartmenn


Cartmenn
tag

Ilyen lett!Minden működik eddig.Úgy néz ki hogy jó csináltam mindent??Jók az értékek??(ilyen Nforce vezérlős alaplapra gyengébb értéket írt valaki itt)KÖSZI

(#1730) Cartmenn


Cartmenn
tag

Most meg az 500as Hdd-mnek lettek mások az eredményei!Ennél az átállítgatás előtt sokkal jobb volt(főleg az alsó két sor)Valamit rosszul állítottam be?A SMART-ot csak az SSDnek kell engedélyezni vagy a HDD-nek is?Köszi.

(#1731) Jester01 válasza Cartmenn (#1730) üzenetére


Jester01
veterán

Az csoda volt ha 4k-ban ennél sokkal többet tudott eddig a merevlemezed ... biztos vagy benne?

Jester

(#1732) Fire/SOUL/CD válasza Cartmenn (#1730) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Így rendben van minden, NVidias az alaplap, így nem kell az NVidia drivert felpakolni, mert az nem küldi a TRIM-t.
Ahogy Jester01 is írta, a HDD-knek ennyi a sebességük, az korábban sem lehetett magasabb.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1733) Cartmenn


Cartmenn
tag

Lehet hogy rosszul emlékszem!És köszönöm!

(#1734) Ombi5 válasza Bodor (#1723) üzenetére


Ombi5
őstag

Inteles sata 3-ason volt, csak atallitottam... :R
Amit az SSDOK progim irt ki ott minden ok,kiveve a hibernalast?! (Azt meg kikapcsolom)

(#1736) Bodor válasza Ombi5 (#1734) üzenetére


Bodor
veterán

Igen, minden rendben van, kivéve a lapozófájl. Én azt nem tiltanám le, hanem a biztonság kedvéért beállítanék a "C"-re fix 400 MB-ot.

(#1737) Intel fan11


Intel fan11
őstag

hard disk sentinel 4.30 mivel tud többet a 4.20tól?

Battletag: hojszi#2983

(#1738) HZoli87 válasza Intel fan11 (#1737) üzenetére


HZoli87
veterán

Hihetetlen nehéz volt megtalálni, tessék. Link

(#1739) Intel fan11 válasza HZoli87 (#1738) üzenetére


Intel fan11
őstag

köszi

Battletag: hojszi#2983

(#1740) Kobak77 válasza karte (#1735) üzenetére


Kobak77
aktív tag

Kapsz egyet grátisz, amennyiben a kingston-é jó. 2-t vettem, az egyikhez biztos, hogy nem is fog kelleni a keret. A másik még marad, bár én beraktam anélkül thinkpadbe (X60).
Elérhetőséget küldj majd PM-ben.

(#1741) deadwing válasza Fire/SOUL/CD (#1711) üzenetére


deadwing
addikt

Köszöm! :R
Sajnos csak holnap tudom tesztelni, mert ma egész nap melóhely... Mi ez egyébként? :)

60Hz = lakossági frissítés :) Jabarkas!

(#1742) werszomjas


werszomjas
őstag

Sziasztok.

SSD-t szeretnék venni, de a méretet nem sikerült még eldönteni.

Főleg játszom a géppel, a kérdésem lenne, hogy a játékokat érdemes-e az ssd-re tenni, hoz-e plusz fps-t vagy csak gyorsabban töltenek be a pályák?

Nem jelent-e gondot, hogy az ssd-n van az oprendszer, játékok egy külön HDD-n és onnan futtatja őket? :R

üdv

(#1743) Intel fan11 válasza werszomjas (#1742) üzenetére


Intel fan11
őstag

Én diablo 3at rá telepítettem SSD-re mert sokkal gyorsabban tölt be és nincs fél perces kezdeti szaggatás és vinyó darálás. Mindenképp érdemes rá telepíteni ha van annyi helyed. Egy 64 GB-snél mondjuk nem nagyon van elegendő hely, de egy 120-128 GB-s változatnál bőven elfér pár játék install és a rendszer!

Battletag: hojszi#2983

(#1744) Fire/SOUL/CD válasza deadwing (#1741) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Az alaplapodhoz legjobban javasolt Intel AHCI driver van a letöltésben, ami remélhetőleg a korábban linkelt képed alapján "feldobja" az olvasási sebességeket.

werszomjas
Van olyan játék, amire van kihatása, van olyan amelyikre nincs, szóval játéka válogatja.
FPS-ben is lehet plusz, de itt nem arra kell gondolni, hogy megduplázódik stb.
Mivel vásárlás előtt állsz, ha lesz még bizonyos szempont, akkor ebben a topikban érdeklődj, illetve olvasd el annak a topiknak az első hsz-át.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1745) tankal


tankal
tag

Sziasztok!
Ezennel szeretném megköszönni Fire/SOUL/CD és Bodor fórumtársak segítségét.
A cikkeik és segítségük elengedhetetlen volt egy ilyen laikusnak mint amilyen én vagyok!
Minden kezdő nyugodtan hagyatkozhat az írásaikra és fórumbeli segítségükre! :R :R :R
Lehet hogy kikapok,hogy nem off-ba írtam

(#1746) Ombi5


Ombi5
őstag

Lapozofsjllal elkezdtem kinlodni,majd veleltlenul megadtam neki annyit,mint a memoriam 16gb-ot,majd korrigaltam es kikapcsoltam,de istennek se jelez a win7 tobb helyet,pedig ha a sajatgep kezeles/lemezkezelonel nezem ott tobb helyet ir ki... Miert nem mutatja ki,h felszabaditja a helyet a sajatgepnel?! Restart mar megvolt,mert ugye kerte.... SSDOK progi az irja ,h nincs mar page file....

(#1747) Mercutio_ válasza Fire/SOUL/CD (#1709) üzenetére


Mercutio_
félisten

Lemértem mindkettőt 1Fill-lel is, számomra meglepő, hogy az első 2 write-értékben így lemarad a samu, vagy ez ugyanaz a szitu, mint a gyors és méggyorsabb SSD-k esete, hogy a HDD-ről SSD-re váltás a lényeges, és a mai SSD-k sebességénél már a különbségeket nem érezni, csak a mérőprogramok szintjén látszanak?

Ha már sebesség, egy kis RamDrive teszt :DDD

Az itt jelölt beállításoknak mi a hatása, és ha később cserélem az SSD-t vagy eltávolítom az SSD Magiciant akkor se lesz gond, ha meglépem?

Eladó/Cserélhető: GERE Kopar faládák, ÓRA:Orient Bambino II Bigsize, FANTASY könyvek, Garis keskeny MOSOGATÓGÉP, könyvespolcok, MOSÓGÉP

(#1748) Jester01 válasza Mercutio_ (#1747) üzenetére


Jester01
veterán

Az 1Fill nem igazán különbözik a 0Fill-től, hiszen az is pont ugyanúgy tömöríthető.

tömörített ramdisk linuxon
$ dd if=/dev/zram0 of=/dev/null bs=1M
4096+0 records in
4096+0 records out
4294967296 bytes (4.3 GB) copied, 1.90457 s, 2.3 GB/s

Jester

(#1749) Jander


Jander
senior tag

Sziasztok, a napokban vettem egy Vertex 3-as 120Gb-os ocz ssd-t. A gépben amúgy is lettek új alkatrészek, és kicsit tesztelgettem mikor is megláttam, hogy az CrystalDiskMark eredményem több helyen igen gyalázatosak a több helyen is fellelhető review-s eredményeknek.

Pl. itt egy review eredmény
Itt meg az enyém.

Miért lehet ekkora különbség adatoknál (nem futott semmi csak OS, Win 7 64bit) és lehet-e, érdemes-e valamit kezdeni a dologgal, vagy ezek csak számok hagyjam a fenébe?

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

(#1750) Jander válasza Jander (#1749) üzenetére


Jander
senior tag

Elnézést nem olvastam eléggé végig a cikkeket, úgy tűnik a All 0x00 (0Fill) beállítást kellene használnom (ha jól értem a dolgot), így már tök más eredményeket kaptam. Ha ez volt a megoldás akkor kérlek nézzétek el butaságomat lentebb, ha nem akkor továbbra is várom az ötleteket. Új eredmények fentiek alapján.

If practice makes perfect, and nobody's perfect... WHY PRACTICE?

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.