Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#701) Dafi72 válasza Ice&Lime (#683) üzenetére


Dafi72
tag

Némi képpen azért javult a helyzet.

(#702) Jon Mathias válasza Mauzes (#699) üzenetére


Jon Mathias
senior tag

raid módba driver kellhet telepítéskor

AMD&Hardstyle 4 ever! A dízel turbó nélkül halott! by bélabá.

(#703) Dafi72 válasza Bodor (#687) üzenetére


Dafi72
tag

Újra húztam 40 Gb-ra . Találni benne nem jó értéket ?

Sata 3-on pedig így működik Samu 840 120 Gb vs 830 128 Gb

[ Módosította: radi8tor ]

(#704) radi8tor válasza Dafi72 (#703) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Rossz az AHCI driver. Nem küld TRIM parancsot. (jobbra lent)

⭐ Stella

(#706) Dafi72 válasza radi8tor (#704) üzenetére


Dafi72
tag

Igen már látom :((

(#707) Dafi72 válasza Dafi72 (#706) üzenetére


Dafi72
tag

Már megy , bár a sebesség nem változott.
THX a helpet :R

(#708) radi8tor válasza Dafi72 (#707) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem sebesség miatt kell, hanem élettartam miatt. Így már túl fogja élni a fél évet az SSD-d :)

⭐ Stella

(#709) Dafi72 válasza radi8tor (#708) üzenetére


Dafi72
tag

Remélem az előző nem sokat bírt vagyis szinte semmi az a 17 nap :Y

(#710) Mauzes válasza Jon Mathias (#702) üzenetére


Mauzes
őstag

Mármint minek a telepítésekor kellhet driver?

Én a gyári rendszert klónoztam HDD-ről SSD-re, tehát RAID-ben volt, és most is RAID-ben működik. A kérdésem arra irányul, hogy ettől jobb-e az AHCI, és ha igen, hogyan állítsam át.

(#711) Bodor válasza Dafi72 (#707) üzenetére


Bodor
veterán

Jó lesz így, bár ez még mindig nem a W7 alap AHCI drivere, hanem valami régebbi IRST driver. . .

(#712) Orgi válasza Yany (#691) üzenetére


Orgi
őstag

Mondjuk én kétszer küldtem el neked és egyszer se kerültem bele a táblázatba (igaz volt vmi gond azzal a résszel, amikor a levelezőmbe másolna be magától vmit).

(#713) Dafi72 válasza Bodor (#711) üzenetére


Dafi72
tag

Vissza tettem a win7 drivert így a 4K értékek már magasabbak lettek .

Marad így köszönöm a hozzászólásokat. :D

(#714) Bodor válasza Dafi72 (#713) üzenetére


Bodor
veterán

Csak jobb ez így.

(#715) Ice&Lime válasza Dafi72 (#713) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a 4K értékek most már sokkal jobban néznek ki:)
azt viszont nem értem, ha csak 219GB írás volt, akkor miért esett már 1%-ot az élettartam?, mert arra még ráért volna szerintem kb. 1TB-nál.
:F
és akkor úgy néz ki, hogy minden 200-adik GB-nál csökken 1%-ot?....

mert nekem 1.66TB-nál 98%-ot ír ki.

[ Szerkesztve ]

(#716) Dafi72 válasza Ice&Lime (#715) üzenetére


Dafi72
tag

Azt nem tudom de 4 óra üzemidő alatt lett 219 Gb . A 830-asom 1 Tb -nél jár és 99 % ot ír .

(#717) Ice&Lime válasza Dafi72 (#716) üzenetére


Ice&Lime
veterán

a 830-asodnál még oké is hogy 1TB-nál 1%(mondjuk itt megjegyzem másnál 1.5TB-nál is 100%-ot mutat, amit szintén nem értek, ezért magyarázza meg nekem valaki!), de a 840-esednél, hogy lett 99% 219Gb után, na azt nem értem.
Nekem is 830-asom van 64GB-os és 1.66TB-ot írt(amit szintén megjegyzek, hogy nem tudom hogyan is jött ez össze, mert csak fél éve van meg és csak OS van rajta?...) és 98%-ot mutat.
Szóval nem értem én ezt, de a 840-esed meg egyáltalán... :F

Van amelyik alapból sokkal hamarabb használódik el, mint más ssd-k.
Most már jó lenne tudni melyik a strapabíróbb ezek után.

Lehet, hogy most valakik leugatnak érte, de akkor sem értem, pusztán számszakilag sem.

[ Szerkesztve ]

(#718) Dafi72 válasza Ice&Lime (#717) üzenetére


Dafi72
tag

Akkor már ketten vagyunk akik várják a választ a kérdésedre :K

(#719) Fire/SOUL/CD válasza Dafi72 (#716) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

A progim által kijelzett érték a FW által csökkentett érték, amely -elsősorban- azt írt adatmennyiség függvénye, ugyanakkor nem egyenlő a kondíció fogalmával.
Pl Samsung SSD-k esetén a progim által kijelzett érték a Wear Leveling Count SMART attribútum, de attól, hogy az pl 90, attól még az SSD kondíciója lehet 100%, mert pl egyetlen bad block áthelyezés sem zajlott le stb. Ez a terület összetettebb SMART érték analízist igényel, amit a progim nem fog támogatni, ilyen célra a legjobb program a Hard Disk Sentinel.

UI:
1. Az új változata a programomnak már nevén nevezi az adott SMART attribútumot
2. Samsung 470/830 Wear Leveling Count-ja 99-ről indul, minden egyéb híresztelés ellenére, következő verzióban már ez jelenik meg
3. Samsung 840 esetén valóban 100-ról indul a WLC, de ez is csak dísznek van, mert van akinél 250GiB írás után csökken 99-re, van akinél meg 50GiB után. Ezt elcseszte a Samsung, a Hard Disk Sentinel is csak azért jelenít meg 100-at, mert ún. "Grace Period"-ot alkalmaz, ezt hdsentinel(HDS fejlesztője) privátba folytatott beszélgetésünk során írta.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#720) dnelb válasza dnelb (#189) üzenetére


dnelb
veterán

Közben kiteszteltem, tényleg a windows search volt az okozója. Ha aktív akkor napi 15-20gb írás , ha nem akkor max 5-7 . :U Lehet ez nálam "egyedi" hiba, de azért én kikapcsolva hagyom :D

[ Szerkesztve ]

(#721) Bodor válasza dnelb (#720) üzenetére


Bodor
veterán

Nagyon úgy tűnik, hogy valami egyedi dolog lehet, mert utána jártam én is , és nem írhat ennyit az indexelés.

(#722) dnelb válasza Bodor (#721) üzenetére


dnelb
veterán

Az indexelés ki volt kapcsolva, csak a windows search volt aktív már az utolsó héten. Ugyanúgy sok maradt az írás, szóval nem a sima "Indexelő szolgáltatás" írt sokat hanem a ws. Elvileg a ws is indexel többek közt, úgyhogy fura. :F

[ Szerkesztve ]

(#723) Bodor válasza dnelb (#722) üzenetére


Bodor
veterán

Azt sem értem, hogy a windows search miért generál nálad több mint napi 10 GB írást naponta. Érdemes lenne a WIN7 topikban rákérdezni.

(#724) Fire/SOUL/CD válasza Bodor (#723) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Lehet azért, mert pl CCleaner-el (vagy egyéb hasonló progival) mindig kitakarítják a WS fájlokat is, utána meg a WS elkezd újra dolgozni ezerrel. :DDD

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#725) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#724) üzenetére


Ice&Lime
veterán

na ez érdekes!
én ki szoktam takarítani mindig ccleanerrel.
ezt nem kéne? vagy ezért ilyen sok az írás? miért is?
egyébként a windows search és index le van tiltva.
meg tudod magyarázni nekem?

[ Szerkesztve ]

(#726) dnelb válasza Fire/SOUL/CD (#724) üzenetére


dnelb
veterán

Én nem szoktam :)

[ Szerkesztve ]

(#727) Fire/SOUL/CD válasza Ice&Lime (#725) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor a CCleaner/Tisztító/Alkalmazások fülén belül az MS Search elől szedd ki a pipát és akkor talán megoldódik a "rejtély".

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#728) Fire/SOUL/CD válasza dnelb (#726) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tiltsd le az előtöltést, a WS-t. töredezettségmentesítést (szolgáltatás szinten), valamint a rendszer-visszaállítási pontok létrehozást(ez utóbbit csak akkor, ha használsz külső backup/restore progit)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#729) Bib


Bib
őstag

Nem hímestojások ezek,hanem SSD-k.Misztikum ez az elhasználódás.
Volt egy Corsair F60 -am és 2 évesen is 100 % volt a kondíciója normál használat mellett,mégis a vezérlője szállt el.Ezekben kicserélik a vezérlőt és felújítják a cuccot és REFURBISHED felirattal eladják.Ezért választottam ráfizetéssel is helyette gariban Intelt ,mert erre 5 év gari van,úgyhogy hadd szóljon. :)

(#730) Dafi72 válasza Fire/SOUL/CD (#719) üzenetére


Dafi72
tag

Tehát ha jól értem csak tájékoztató adat .

(#731) Domyzilah


Domyzilah
tag

Sziasztok!
Olyan gondom van, hogy a windows pro 8 upgrade alatt a Samsung Magician nal nem tudom az indexelést kikapcsolni, 2 nap és 9 óra alatt 518,16 GiB irt ki az Samsung 840 250 Gb SSD -m.Az SSDOK képet viszont nem tudom lementeni, hogy ide feltehessem, hátha több infóból lehetne vmi magyarázatot kapni. Kérnék egy kis segitséget! :R Előre is köszönöm!

[ Szerkesztve ]

(#732) Fire/SOUL/CD válasza Dafi72 (#730) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Igen és nem. Igen, mert a legtöbb SSD ha "lenullázza" a progim által kijelzett értéket, attól még tovább írható, sok esetben nem is kevéssel. Nem, mert van olyan SSD, ami a "lenullázást" követően minimális írást engedélyez csak.
Akármelyik eset is, ez a "lenullázás" több száz TiB után történik meg általában, azaz átlagos, home user kategóriában nem jellemző.

Domyzilah
A Magiciant W7 kompatibilis módban kell telepíteni és indítani, illetve admin joggal.
Ha így sem oké, akkor WIN gomb+R->beír services.msc és enter. A megjelnő ablak listájában duplaklikk a Windows Search elemen, Leállítás gombon katt, alkalmaz, lenyílóból Letiltva és OK.

[ Módosította: Barthezz2 ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#733) szab.tam


szab.tam
nagyúr

újra hi!

már régebben panaszkodtam.
OCZ-AGILITY3 120GB
sata2-n használom. egy döglött kingmax64-ről készült backup fut rajta, xp-n.
de sokkal lassabb a lieáris olvasás/írás, mint az előző ssd-n. (pl olvasás 270->120...)
még nem jöttem rá miért.
(másik sata2 gépbe is bedokkoltam, win7 alá, mint nem os ssd-t. ott hajszálnyit volt gyorsabb.)

viszont most hallottam valamit, hogy a sata3-as cuccokat érdemes jumper-elni, ha csak sata2-es lapon használjuk. mert, hogy optimálisabb, így gyorsabb lesz.

ez igaz, vagy kacsa? :F
ha igaz, kérnék valami rövid, magyar leírás linket, mert elsőre nem találtam.
és esetleg valami konkrétat, az ssd-mre is, ha van...

:R

***

a 4k értékek viszonylag rendben vannak, 28-70 között, nem részletezem.
de a lineáris mumus száma a 128. mintha sata1-ben menne.
de már körbejártam udma, pio és társait, kábeleket, portokat, és ugye más gépben is volt.
tehát itt most csak a jumper kérdésre várnék választ..

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#734) Domyzilah válasza Fire/SOUL/CD (#732) üzenetére


Domyzilah
tag

Nem sikerült a windows search letiltani,csak a startup typeot Az SSDOK szeint service- run van irva.De azért köszi!! AZ SSDOK program amit irtál, hogy lehet ide betölteni a kapott képet, mert akkor biztos jobban tudnál segíteni, mint szakértő, mert nekem soknak tünik az 517 Gb irás 2nap. és 9 óra alatt.Nem csináltam semmit a rendszerrel. csak a Samsung Magician töredezettmentesités és prefech tiltást amit engedélyezett!
:F

[ Szerkesztve ]

(#735) Fire/SOUL/CD válasza szab.tam (#733) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ezt kellen kivitelezni, többet mondana.
Agility 3-on biztosan nincs jumper (meg így visszagondolva nem rémlik, hogy találkoztam volna ilyen SSD-vel)

Domyzilah
Másik progival is ellenőrizd az írt mennyiséget(pl Crystal Disk Info portable), bár ez esetben biztosan nem a progim ad hibás értéket. Annyi írás valóban sok ennyi idő alatt(kivéve, ha sok és/vagy sokszor futtattál sebességmérő progikat)

Képet meg úgy lehet beszúrni, hogy elindítod az adott alkalmazást, ALT+PrintScreen, megnyitod a Paint-et, Beillsztés(vagy CTRL+V), körülvágás, elmented jpg vagy png-be. A többi teendőt itt megtalálod.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#736) Zoty@80 válasza westcoastog (#696) üzenetére


Zoty@80
tag

Hello
Megtaláltam a biosban ezt a sata-ide mode combined menüt, disabledre raktam de csak azt értem el vele, hogy az egyik dvd-rom-ot nem látta a winfos.
A boot sebességen sajna semmit sem dobott, továbbra is fen áll hogy a starting windows feliratot vagy 10-15 másodpercig látom mire úgy dönt hogy elindul az OS.
valakinek esetleg ötlet, hogy lehet rosszul belőve? sztem egy ilyen konfignál és egy ilyen SSD-nél nem az a normális hogy közel 1 percig tart mire elérem az asztalt a bekapcsolás után, főleg hogy a youtube tele van az olyan videókkal hogy fél perc alatt betölt az OS hasonló konfiggal és ugyanilyen SSD-vel. (samsung 830 120gb) :F

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#737) Dafi72 válasza Zoty@80 (#736) üzenetére


Dafi72
tag

Én ilyenkor újra húzom a wint :D

(#738) szab.tam válasza Fire/SOUL/CD (#735) üzenetére


szab.tam
nagyúr

értem. :R

természeteen ezzel mértem (100x, n+1x,), és 0-val írva persze.
már az egész nem izgat, csak ez a jumper egy új dolog volt, és gondoltam, hátha...

****

(#737) Dafi72
én meg azt, aki a winújrahúzásssal kezd, szoktam kergetni szögesléccel. :DDD
(kb. 10-ből 11x nem az a gond, és a probléma megoldója...)
a fent említett esetnél én is nekieshettem volna a többszörösen klónozott, ghost-olt win újra rakásának. de mivel máshová bedokkolva is lassú, így 99%, hogy nem oldaná meg a sebességproblémáimat.
és nem újrarángatni kell, hanem backup image-eket raktározni, és recovery. kicsit gyorsabb.

na, de nem észt osztani jöttem. :D

[ Szerkesztve ]

fanless project: fourth gear......................................................................... http://prohardver.hu/teszt/interju_csucskonfig_passzivan_hutve/kezdetek.html

(#739) Domyzilah válasza Fire/SOUL/CD (#735) üzenetére


Domyzilah
tag

Nálam nem müxik az ALt+PrintScreen a billentyűzeten. Az SSD n a rendszer 75 Gb foglal el.Nem lenne egyszerűbb, ha újból telepíteném a windows Pro 7-est ,majd újból a kapott Windows 8 Upgradet?! :F

[ Szerkesztve ]

(#740) westcoastog válasza Zoty@80 (#736) üzenetére


westcoastog
veterán

Ide csatolós dvd íród van gondolom..
Hát akkor passz. :(

(#741) Fire/SOUL/CD válasza Zoty@80 (#736) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Olvasd át rászánva némi időt és e szerint járj el(ha esetleg eddig nem így tetted volna)

szab.tam
Ettől függetlenül a progimról dobhatnál képet. ;]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#742) Dafi72 válasza szab.tam (#738) üzenetére


Dafi72
tag

Kinek a pap kinek a paplan :D
Jártam már nem egyszer így hogy lassan töltött be igaz az hdd volt , majd re win és hasított :K

[ Szerkesztve ]

(#743) Zoty@80 válasza westcoastog (#740) üzenetére


Zoty@80
tag

sata-s mindkét dvd-m de az alaplapon nincs már hely az első 4 sata slotban ezért az 5.re kellett raknom az meg már valami külső sata vezérlő vagy mafasz...:( mind1 végülis a lényeg hogy nem tudok beletörődni ebbe a boot time-ba. amúgy azt észre vettem, hogy a starting winfos felirat alatt kapcsolja be a billentyűzetem odáig nem világít (logitech g19). lehet hogy azért olyan lassú mert azt keresi az usb-n?
itt egy kép ezt most csináltam crystaldisk-el. nem tűnik lassúnak az értékek alapján ahhoz képest hogy sata2 van csak a lapon.
még esetleg az lehet hogy nem a legfrissebb fw van az ssd-n?! :F

[ Szerkesztve ]

Thermaltake Armor LQCS, Gigabyte H55M-USB3, Intel I7-880, 8GB DDR3 Kingston 1333Mhz, Gigabyte GTX580, Thermaltake bigwater 780 vízhűtés, Benq XL2410T 24" LED, Logitech G19, Roccat Kone, Roccat Taito pad, Roccat Kave 5.1

(#744) Ice&Lime válasza Fire/SOUL/CD (#727) üzenetére


Ice&Lime
veterán

köszi, kiszedtem a pipát cc-ben.
akkor most már talán azt békén hagyja és nem hozza létre újra meg újra.
egyébként az mennyit jelent kb. MB-ban, ha ba van pipálva és mindig újracsinálja vagy mi....:) ?

(#745) Bodor


Bodor
veterán

Nem tudjátok véletlenül, hogy mi lett az intel irst 11.7.0.1013-es driverrel?

Ha le akarom tölteni, akkor erre az oldalra dob.

Bugos és eltávolították?

(#746) vazzz válasza Bodor (#745) üzenetére


vazzz
őstag

Nem, csak megint átszervezték az oldalt... itt van: [link]

[ Szerkesztve ]

(#747) Bodor válasza vazzz (#746) üzenetére


Bodor
veterán

Az rendben van, én is innen indultam le, de ha le akarom tölteni az iata_cd.exe-t akkor oda dob ahova linkeltem.

(#748) Ice&Lime


Ice&Lime
veterán

Valaki magyarázza meg nekem légyszi, hogy mit jelentenek pontosan ezek az értékek!:
1. egyik ssd-nél a 4KB Random Read Up to 25,000 IOPS a másiknál pedig Up to 97,000 IOPS
2. szintén ennél az ssd-nél a 4KB Random Write Up to 40,000 IOPS a másiknál pedig Up to 90,000 IOPS
3. szintén ennél MTBF 1,200,000 hours a másiknál pedig 1,500,000 hours

-mi az az IOPS érték és miért ilyen nagyok a két ssd között ezek az értékeknek az eltérésük?
-mi az az MTBF? és itt is nagy az eltérés 300ezer óra.

(#749) soultrapp


soultrapp
senior tag

valaki járt már úgy,hogy mikor bejön a win rendesen kicsit szaggat az egér kb 5másodpercre.
elég idegesítő,mert amint bejön a gép már nyitnám is meg a dolgokat.

más:
régi gyengébb procimmal gyorsabban bejött a win.
még az elején az a 4pötty a win logónál sem ért össze,de most meg igen.
miért lehet ez a két dolog?

friss win7 64bit,samu 830 128gb ssd.

(#750) opti06


opti06
aktív tag

Hali!

van egy ocz agility 3-as ssd-m mostanában kezdődött egy olyan gond, hogy időnként megfagy a gép, kékhalállal általában, teljesen randomra, valamikor netezés alatt, van, hogy játék szóval nem terhelés függő, fagyás után ha resetelem gépet nem ismeri fel ssd-t bios sem látja, ha lekapcsolom gépet és vissza, akkor minden megy rendben..
ebből gondolom talán ssd-vel lehet gond, tesztprogramok szerint nincs hiba.
viszont az ilyen fagyások után a C: meghajtó gyökerében egy "oossdtrimtemp-1CE00072AFFD6EE-49"
fájl keletkezik ami ott is marad, ebből gondolok ssd-re inkább mint alaplapra.

Valakinek van ötlete mitől lehet ez?
(van amikor 2hét alatt 1x csinálja, van amikor egy nap 5x)

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.