Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1352) radi8tor válasza Kiss67 (#1350) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor nem tökéletes az az SSD. Nálam sosem csinál ilyet. Már vagy 3 éve használok SSD-t a gépben.

Kérlek, ha szerkeszted a hozzászólásodat, vagy valamit még írnál 5 percen belül, akkor a legutolsó hozzászólást szerkeszd új írása helyett. :R

⭐ Stella

(#1353) Qru válasza radi8tor (#1352) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem az előző Kingstonom produkált hasonlót ha túl sokat akart ráírni vmi (pl install) akkor belassult annyira, hogy kvázi használhatatlan lett.

mod:

Kiss67: Te meg vigyázz, mert egy modival társalogsz. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#1354) Kiss67 válasza radi8tor (#1352) üzenetére


Kiss67
senior tag

Rendben.
Most akkor nem tudom hogy mit csináljak vele, lehet visszaadom a tulajnak.
Szerintem avval van a gond hogy ez az ssd valamelyik más gyártónak a gépébe való, és a lenovot nem szereti.
Én itt látom a probléma gyökerét.
Ráadásul Inteléknél nincs is más sata3 as ssd csak sand force-os?
Nem tudnak csináni valami jót. Ez botrány.
:W :F

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1355) Kiss67 válasza Qru (#1353) üzenetére


Kiss67
senior tag

Nincs félni valóm mert én nem írok olyat amitől tartanom kellene.
Hacsak a szerk gombot nem használtam jól..... :) :U
Köszönöm.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1356) radi8tor válasza Kiss67 (#1354) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nincs gond az Intel SSD-ivel. Elégedetten használok 2-3 éves X-25M és 1 éves 320-as modelleket is itthon.
Szándékosan nem választottam SandForce-os kivitelt. Azok valóban nem nagy durranások. De az sem Intel miatt, hanem SandForce esetleges összeakadása miatt.

Nem kell félni tőlem, nem harapok. ;)

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1357) Qru válasza Kiss67 (#1354) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Jók pedig az Intelek nagyon. Milyen vezérlő van a lapodon? Lehet az nem komálja a SF vezérlőt... :U

#nincsbennetarcsi

(#1358) Balázs1986


Balázs1986
addikt

Sziasztok!
Corsair Force GT 120Gb SSD meghajtót tesztelgettem Intel és MS AHCI driver-ekkel. Az eredményeket elküldtem a táblázatba email-ben, viszont még nem 0Fill, hanem csak normál teszteredményeket csináltam. Annyi diffi van azóta, hogy a 0Fill méréseket már nem a csicsás 3.0.2 x64 Shiziku Edition-nal végeztem, hanem "sima" 3.0.2 x64-el. (Szóval mindkettő 3.0.2 x64).
A táblázatba küldöttek helyesbítéseként ide linkelem a méréseket.
Nálam elég vegyes a kép MS vs. Intel fronton, nem igazán tudok eligazodni rajta, mi befolyásolja ilyenre a kimenetelt.
Az SSD egyébként Toshiba L850-13Q notebook-ban van, mint rendszerwinyó (mellette egy Hitachi HDD, azon van a CrystalDiskMark is telepítve, de nem gondolom, hogy ez bármit befolyásolna). Toshiba brand alaplap, Intel C216 chipset, SATA3, belakott Win7 x64 Professional SP1.
Eredmények (mind közvetlenül rendszerindítás után):
Intel AHCI normál mérés
MS AHCI normál mérés
Intel AHCI 0Fill mérés
MS AHCI 0Fill mérés

[ Szerkesztve ]

(#1359) Balázs1986 válasza Balázs1986 (#1358) üzenetére


Balázs1986
addikt

Elnézést a dupláért, csak visszanézve láttam meg 1-2 hülyeséget:
- chipset: csak a PCI Express és a SMBus controller C216; a LPC controller HM76.
- a "rendszerwinyó" SSD esetében fura visszaolvasva...szóval rendszermeghajtó.

(#1360) scope2007 válasza Jester01 (#1346) üzenetére


scope2007
addikt

ja tényleg... csak azt én felhasználni nem tudtam, mert a haf házba ilyen gumibakos hdd fiókok vannak, az még pont nem ette meg ezt a keretet.
de így is stabilan van

CUBE AIM SLX 29" + SEAT LEON 1P 2.0 PD-TDiiiiiiiiiiiiiiiiii

(#1361) Ombi5


Ombi5
őstag

Udv.

Van 256GB Samsung 840-esem , illetve 1 db 120GB Samsung 840-esem, és 2 db Samsung 128GB Samsung 830-asom.. Hogyan erdemes RAID-be kolteni, hogy minel gyorsabb legyen? Vagy 256Gb es 120GB Samsung vagy 3db Samsung?! Szamit, hogy kulonbozo tipusuak? :R

(#1362) Kiss67 válasza Qru (#1357) üzenetére


Kiss67
senior tag

Egy Lenovo X220 -asom van, abban ez van:
Alaplapi lapkakészlet Intel Cougar Point QM67, Intel Sandy Bridge i7 2640
az everest szerint.
Hát én is szeretem az Intelt, de mondjatok már egy Sata3 típust , amiben nem sand force van.

Ha valaki kérésre sem ad meg mobilszámot, nem lehet később komoly üzleti kapcsolat ! * Ézs. 43:10 -- 70/3389484

(#1363) AxBattler válasza Qru (#1347) üzenetére


AxBattler
félisten

Erre gondolsz?
Sajnos az én chipset-emet (QM67) nem támogatja... :(

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1364) Bodor válasza Ombi5 (#1361) üzenetére


Bodor
veterán

Hogyan erdemes RAID-be kolteni, hogy minel gyorsabb legyen?

Sehogyan, mert nem lesz gyorsabb..

(#1365) Ombi5 válasza Bodor (#1364) üzenetére


Ombi5
őstag

Most azért nem, mert különböző típus vagy egyáltalán nem lesz gyorsabb. vinyoknal miert gyorsult akkor? :R

(#1366) davidsz válasza Ombi5 (#1361) üzenetére


davidsz
őstag

Két azonost érdemes RAID0-ba tenni.
Nekem 2 db Samsung 830 128GB van így. Mért eredményben gyorsabb, érezhetőségben pedig szinte semmit nem fogsz észrevenni.
Win7 alatt nem lesz TRIMED!!! Még ha azt írja is, hogy megy!!! A valóságban lassulni fog idővel minden.
Win8 esetében működik ténylegesen a TRIM!
Minden más esetben mért eredmények szerint lassulni fog.

Szóval jól hangzik, de értelme nem sok van.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1367) Fire/SOUL/CD válasza davidsz (#1366) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Intel vezérlő esetén már megy a TRIM RAID-ben, csak megfelelő verziójú driver kell,(pl esetedben, az alaplapodhoz nem a gyári oldalról letölthető 10.5-ös drivert kell használni)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1368) davidsz válasza Fire/SOUL/CD (#1367) üzenetére


davidsz
őstag

... ezeken az apróságokon túl vagyok sokadszorra... Természetesen a legfrissebb driverek. Teszteltem Betát is...

A lényeg az hogy a valóságban, gyakorlatban lassulás lesz mérhető!
Tehát az hogy van TRIM, az még nem biztos hogy jól is dolgozik.

A gépemben van a hiba dolgot most hagyjuk... mert nincs. Tesztelt dolgot írtam.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1369) Fire/SOUL/CD válasza davidsz (#1368) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"A lényeg az hogy a valóságban, gyakorlatban lassulás lesz mérhető!
Tehát az hogy van TRIM, az még nem biztos hogy jól is dolgozik."

Ez lehet igaz, csak akkor ne azt írd, hogy RAID-ben(Intel vezérlőnél) nincs TRIM, mert van.

(Samsung 830 meg TRIM nélkül a piac legrosszabb karbantartásával büszkélkedhet a kategóriájában, mert még a GC is nyugdíjazza magát, olyan szinten belassul, hogy csak 1 dolog segít rajta, a lassú formázás)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1370) Ombi5 válasza davidsz (#1366) üzenetére


Ombi5
őstag

Tehát ,ha 3 db 128 GB-osat akarok 1 tárolóként látni(gyorsulást ne nézzük), WIN 7 alatt nincs TRIM csak WIN 8 alatt? Igazából a lényeg nekem ,hogy legyen TRIM illetve 360 GB-osként 1 tárolóként kezelhessem.... JAH és WIN 7 alatt használnám Asrock P67 Extreme 4 Rev 3 alaplapban..... Erre mit javasoltok? :R

(#1371) davidsz válasza Fire/SOUL/CD (#1369) üzenetére


davidsz
őstag

"Win7 alatt nem lesz TRIMED!!! Még ha azt írja is, hogy megy!!! A valóságban lassulni fog idővel minden."

- Ne ragadjunk ki a szövegkörnyezetből dolgokat!
Remélem érthető, amit leírtam. A gyakorlati lassulás a lényeg.

(#1370) Ombi5:

A te esetedben is az lesz Win7 alatt, hogy TRIM lesz. Ezt fogja írni.
A valóságban pedig lassulni fog!!! Mérhető lassulás lesz 1 hónap elteltével.

Hiába írja, hogy TRIM támogatva, ettől függetlenül a tapasztalat lassulást fog mutatni. Ergo nincs értelme. Gyakorlatban ha kell a hely, akkor jöhet jól még ebben az esetben is. Én is ezért használom RAID0-ban. Javaslom a Win8-at, akkor jobb lesz a helyzet.

[ Szerkesztve ]

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1372) G-lader


G-lader
tag

Sziasztok!

Mivel másik topicban nem igazán kaptam rá választ (és talán inkább ide tartozik) így szeretném itt is megkérdezni:

Mindenhol azt olvastam hogy az SSD-nek nem jó ha fullra van írva, viszont én a gépem titkosításához TrueCrypt-et használok, amit a hamarosan bekerülő SSD-nél is szeretnék tovább alkalmazni. A TrueCrypt-viszont ha jól tudom ilyen esetben az egész meghajtót titkosítja, azaz gondolom teleírja. Szerintetek ilyenkor mi van, hogyan hat ez az SSD-re? Esetleg van valakinek ilyen tapasztalata?

(#1373) Dr. Gonzο válasza G-lader (#1372) üzenetére


Dr. Gonzο
senior tag

Tippem lenne, kíváncsi vagyok mit mondanak majd a szakik.
Nem hinném, hogy a titkosító teleírja, max írottnak jelöli. De gondolom csak a particionált területet.
Ha nem particionálod 100%-ban a meghajtót, a partícionálatlan területen tud majd dolgozni az SSD!
De ez csak szerény véleményem....

(#1374) Ombi5 válasza davidsz (#1371) üzenetére


Ombi5
őstag

HA meg nem akarom RAID0-ba tenni csak külön-külön az SSD-ket, akkor pedig tökéletes a WIN 7 is, mert lesz TRIM támogatásom?! :R
HA meg egybe akarom kezelni RAID0-ba működő TRIM-el ,akkor WIN 8 és, ha tudom tegyek azonos típusúakat (de nem feltétlen szükséges?????!!)..

Jól foglaltam össze vagy vmit még rosszul tudtam meg tőletek? :R

(#1375) kerekfej válasza AxBattler (#1341) üzenetére


kerekfej
addikt

HP gépeknél mostanában gyakoriak az anomáliák. Valószínűleg ez az oka.

[ Szerkesztve ]

(#1376) davidsz válasza Ombi5 (#1374) üzenetére


davidsz
őstag

RAID0 Esetében a működőképes verzió:
Win8 , azonos SSD-k RAID0-ban TRIM
Eltérő SSD-k esetéről nem tudok nyilatkozni, mert nem teszteltem, de véleményem szerint nem célszerű. Ki kell próbálni.

Win 7 alatt lesz TRIM, ha csak simán külön-külön használod az SSD-ket.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1377) AxBattler válasza kerekfej (#1375) üzenetére


AxBattler
félisten

Okés, köszi!
...de ezzel sajnos nem vagyok előrébb. :(

[ Szerkesztve ]

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1378) Bodor válasza Ombi5 (#1365) üzenetére


Bodor
veterán

Remélem most már érted, hogy miért írtam, hogy nem lesz gyorsabb . . .

(#1379) kerekfej válasza AxBattler (#1377) üzenetére


kerekfej
addikt

Csinálj egy reinstalt (operációs rendszer update-val) és nézd meg driver telepítés nélkül is fennáll -e a hiba (esetleg nézz utána ha vannak, új drivereknek).

[ Szerkesztve ]

(#1380) AxBattler válasza kerekfej (#1379) üzenetére


AxBattler
félisten

Igen, én is ezt terveztem be, csak gondoltam hátha van más megoldás.
A fél hétvégém már elment ezzel... :D

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1381) Ombi5 válasza Bodor (#1378) üzenetére


Ombi5
őstag

RElativ, hogy ertem..

TRIM miatt gondolom..... :U

u.i: Most néztem meg prohardveres tesztet, hát nem győzött meg....

Aszem vmi VERTEX 3/4 oprendszernek es 250Gb Samsung 840-es jatekoknak.. Többit meg eladom :-)

[ Szerkesztve ]

(#1382) Tomkaa


Tomkaa
tag

Üdv! Windows telepítés után ezeket az értékeket kaptam, amik a gyárihoz megadotthoz képest lényegesen alacsonyabb ahogy láttam.

Egy kingston v+200 60 gb-s ssd ről van szó. a Win is lényegesen lassabban boot-ol mint formázás előtt. Van tippetek mi lehet a probléma?

Ui.: lehet már előttem kérdeztek hasonlót, viszont nem sok időm volt forumot olvasgatni.

(#1383) Bodor válasza Ombi5 (#1381) üzenetére


Bodor
veterán

Nem igazán a TRIM miatt, hanem azért mert gyakorlatilag nem lesz gyorsabb, mint ahogy írták is többen, és a tesztben is látod. Én is használtam kér Samut RAID0-ban, de semmi haszna nem volt...
Ezért írtam amit írtam .

(#1384) G-lader válasza Dr. Gonzο (#1373) üzenetére


G-lader
tag

Emlékeim szerint 2 lehetőség van a TrueCrypt-ben, az egyik az az hogy csak a System partíciót titkosítsa, a másik pedig hogy az egész meghajtót. Ezek szerint mikor telepítem rá a Wint mondjuk a 256Gb-ből ha csak 240-et particionálok be, és utána azt titkosítom az jó is lenne? Amúgy azért érdekelne mi van ha az egész meghajtót titkosítja az ember...

(#1385) Dzsabba


Dzsabba
aktív tag

Sziasztok.

Ezt a kérdést már fel tettem több topic-ban is,de még nem tudtak rá a megoldást win újratelepítés nélkül,bízok benne,hogy itt tudjátok a megoldást.

Az mitől lehet,hogy a Gigabyte AMD FM2 F2A55M-HD2 alaplapban nem hajlandó achi módban elindul az ssd,Pedig eddig semmi baja nem volt vele amíg usb-ról fel nem raktam egy új win7-et native ide módban,mert különben x08...valami hibaüzenetet kaptam és nem lehetett felrakni a wint.
Már próbáltam,hogy csak ez az ssd van bedugva,próbáltam másik sata port-ra dugni,bios-t frissítettem,de a windows logónál lefagy,újraindul és felkínálja a hibajavítást amitől nem sokat vártam és nem is hiába,mert az sem segített semmit.
Annyi furcsaság volt ebben a telepítésben,hogy miután felment a rendszer egyből elkezdtem frissíteni és a 120 frissítésnek kb. a felénél járt amikor lefagyott,de annyira,hogy num lock-ra sem reagált és magától újra indult.Ezután megint elkezdte a frissítéseket és az már hiba nélkül fel is ment.

A segítséget előre is köszönöm.

(#1386) LLKobe válasza Dzsabba (#1385) üzenetére


LLKobe
veterán

Üdv a klubban:) Én is ilyen problémával küzdök, annyi különbséggel hogy nekem a win 7-tel nincs gondom, nekem a win 8 nem megy fel:)

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1387) gregus021


gregus021
tag

Sziasztok! After Effectsel szoktam videót vágni, és SSD-re van telepítve a program. A Disk Cache az SSD-n van. Szerintetek tegyem át máshova, vagy nem ír olyan sokat, hogy szükség lenne rá? És ha áttenném mennyivel lenne lassabb a program?
Előre is köszi!

(#1388) davidsz válasza gregus021 (#1387) üzenetére


davidsz
őstag

Nekem az egész CS szőröstől bőröstől SSD-n van. Azért van, hogy használd. Nem kell félteni.

Turbófeltöltők forgalmazása, javítása *** http://www.turbodave.hu

(#1389) Dzsabba válasza LLKobe (#1386) üzenetére


Dzsabba
aktív tag

Egy kicsit öröm ezt hallani,mert így egyre erősebb a gyanúm,hogy nem hardveres hibáról van szó hanem a hibás frissítés kavart meg valamit amit remélem újratelepítés nélkül is helyre lehet hozni.

Ha sikerül találnom valami megoldást,akkor megosztom.

[ Szerkesztve ]

(#1390) LLKobe


LLKobe
veterán

Lenne egy kérdésem: van valami lényegi különbség az UEFI-s windows install, és a "hagyományos" között?

Through the darkness of future past, the magician longs to see one chance out between two worlds... Fire walk with me!

(#1391) Fire/SOUL/CD válasza LLKobe (#1390) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Első 2 pont
(W8-nak vannak olyan szolgáltatásai, amelyek csak UEFI install esetén érhetőek el, W7-nél ilyen nincs, W7 esetén csak 1 esetben indokolt az UEFI install, ha a rendszerlemez nagyobb, mint 2,2TB)

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1392) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Végre tudtam dönteni és megrendeltem az Intel 520 120 GB-s SSD-t, melyet jövőhét hétfőn veszek meg! Kérdésem az volna felőle, hogy akinek ez van mi a legfrissebb firmware. Esetleg azzal fogom kapni? Ha nem mivel tudom majd a legfrissebbet rárakni? Vagy egyáltalán érdemes rárakni a legújabbat?

Battletag: hojszi#2983

(#1393) radi8tor válasza Intel fan11 (#1392) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Töltsd le innen az Intel® SATA Solid-​State Drive Firmware Update Tool-t, az majd megmondja kell-e frissítened. Ha kell, akkor megcsinálja.

⭐ Stella

(#1394) Intel fan11 válasza radi8tor (#1393) üzenetére


Intel fan11
őstag

Megtettem! Ez ilyen diagnosztizáló progi is? Egyébként win alatt simán feltehetem az uj firmware-t?

Battletag: hojszi#2983

(#1395) radi8tor válasza Intel fan11 (#1394) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nem, alap diagnosztikára ott van a Intel® Solid-​State Drive Toolbox.
Firmware frissítéshez ki kell írnod CD-re a programot, majd arról Bootolni a gépet.

⭐ Stella

(#1396) Intel fan11 válasza radi8tor (#1395) üzenetére


Intel fan11
őstag

Intel® Solid-​State Drive Toolbox--> én ezt szedtem le. Amúgy van most egy ssd-m ami intel x25-v- nek írja míg
az SSDOK intel x25-m-nek. Elvileg vmit beadott h van uj firmware azt rámentem a progiba h update és felrakta. akkor ez mi volt?

Ezt nézd. 1ik v-nek látja másik m- nek :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

(#1397) radi8tor válasza Intel fan11 (#1396) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

A toolbox tud Windows alól is frissíteni, valóban.
Ki kell kapcsolni a gépet (áramtalanítani az SSD-t), hogy frissüljön a Firmware.

Milyen SSD-d van X-25M vagy X-25V? :)
Ja, már látom a képet. Az V lesz, mivel 40GB-os.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1398) Intel fan11


Intel fan11
őstag

Ujraindítást kért firmware update után. Az nem elég? vagy teljesen álítsam le a gépet?

Battletag: hojszi#2983

(#1399) radi8tor válasza Intel fan11 (#1398) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Leállítás kell neki. :K

SSDOK-al kapcsolatban Fire/SOUL/CD az illetékes.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#1400) Intel fan11 válasza radi8tor (#1399) üzenetére


Intel fan11
őstag

Remélem majd megmagyarázza, miért m-nek látja! Elvileg sikerült a firmware frissítés! Ez a 40-es hétfőn megy másik gépbe. Ebbe pedig jön az 520-as :C

[ Szerkesztve ]

Battletag: hojszi#2983

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.