Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1901) Orgi válasza enyem01 (#1870) üzenetére


Orgi
őstag

Helló,
nekem ilyesmi gondom volt AMD chipsetes alaplappal. Az alap MS AHCI driverrel csinálta, ahogy felraktam az AMD-féle AHCI drivert, minden tökéletessé vált...

(#1902) @matthew@


@matthew@
őstag

Sziasztok!
Régebben volt vita az SSD-re telepítés esetén, h indexelés ne legyen, se lapozófájl, stb aztán írták páran h ezek nagy része nem olyan fontos, csak paranoiásoknak ajánlott, most lenne újratéve SSD-re a Win7, az lenne a kérdésem h miket KELL/ajánlott beállítani ami ronthat a dolgokon? Volt egy összefoglaló is Logout-on, de azt nem találom, abból kb minden kell?

Matthew 24:42

(#1903) Centaurus


Centaurus
tag

Szevasztok!!!

Rászántam magam egy ssdre 120-128 gigás érdekelne.Esetleg ötlet valakinek ami ár érték arányban a legjobb?
Kb 30.000 rem van rá..(de jó lenne ha egy picit alatta lenne :) )

Előre is köszönöm a válaszotok.

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#1904) Daszkalosz19 válasza Centaurus (#1903) üzenetére


Daszkalosz19
aktív tag

Én most vettem 30-ért 240 gb-osat :) OCZ Agility 3

(#1905) Centaurus válasza Daszkalosz19 (#1904) üzenetére


Centaurus
tag

És honnan? Innen?Kitől?
Ja és újat szeretnék garival

[ Szerkesztve ]

"Csak akkor buli az élet ha egyenesen a közepébe vágsz"

(#1906) Fire/SOUL/CD válasza Centaurus (#1905) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

SSD vásárlás előtt állsz, akkor ebben, a Milyen SSD-t vegyek? topikban kéretik érdeklődni ill. előtte azért olvasd el a 0. hsz-t is (ajánlott SSD-k listája is megtalálható ott).

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1907) Bodor válasza @matthew@ (#1902) üzenetére


Bodor
veterán

Neked is készült ez a cikk!

(#1908) enyem01 válasza Orgi (#1901) üzenetére


enyem01
csendes tag

Kisebb állítgatással megoldódott a probléma. Viszont úgy döntöttem lecserélem egy ilyenre [link]. Úgy olvastam prohardver oldalán hogy átlag felhasználásra nem rossz választás az ár/érték aránya miatt. Viszont nem tudom hogy lenne-e fennakadás ezzel a lap-al?!

(#1909) @matthew@ válasza Bodor (#1907) üzenetére


@matthew@
őstag

Köszi a linket! :D

Matthew 24:42

(#1910) bluuzia válasza bluuzia (#1887) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Sziasztok!

Erre senkinek nincs ötlete?

"Sziasztok!
Segítséget szeretnék kérni. Újra raktam a windows-t. Kicsit lassúnak tűnt, ezért rázavartam a CDM-et. Eddig jó volt, az olvasás és írás is 400 felett volt, de most újratelepítés után ...
Ezt az eredményt kaptam:

Van ötlet, mi lehet a gond?
Már 2x raktam újra a windowst. A rengeteg frissítés meg a BF3 több mint 20 GB -ja az őrületbe kerget.

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#1911) Fire/SOUL/CD válasza bluuzia (#1910) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Tedd vissza az OS alap AHCI driver-t és úgy is mérj egyet. Változik a helyzet?

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1912) foxxmotor válasza Fire/SOUL/CD (#1911) üzenetére


foxxmotor
tag

Ez engem is érdekelne. Mármint, hogy hogy lehet visszatenni az alap OS AHCI drivert?

(#1913) Fire/SOUL/CD válasza foxxmotor (#1912) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

[link]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1914) foxxmotor válasza Fire/SOUL/CD (#1913) üzenetére


foxxmotor
tag

Köszi.

(#1915) Fire/SOUL/CD válasza foxxmotor (#1914) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ne köszönd, rosszat adtam meg :DDD Végül is annyira nem probléma, mert az 5. pontban van (keress rá a bejegyzésemben a 5. Hogy tudom visszaállítani a Windows 7 alap IDE vagy AHCI driver-ét? szövegre)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1916) foxxmotor válasza Fire/SOUL/CD (#1915) üzenetére


foxxmotor
tag

Először nem értettem mért ezt linkelted, de természetesen megtaláltam benne amit kerestem. Ezért írtam, hogy köszi. Ha nem találtam volna meg, akkor tovább nyaggattalak volna. :D

(#1917) r92king


r92king
tag

A Windows 8 fast boot mennyire öli az SSD-t?

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#1918) Fire/SOUL/CD válasza r92king (#1917) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ez bizonyos fokig az adott hardver- és szoftverkörnyzet függvénye is, így aztán magadnak kell "megsaccolni". Ehhez használj megfelelő progit, ami kiírja az írt adatmennyiséget az SSD-n, pl a portable Crystal Disk Info-t.

1. Indítsd újra a gépet, semmilyen alkalmazás ne legyen megnyitva
2. Indítsd el a linkelt progit és jegyezd fel az aktuális írt adatmennyiséget az SSD-n
3. állítsd le a gépet(nem restart, mert a Fast Boot csak kikapcsolt állapotnál játszik)
4. ismételd meg a 2. pontot és a 2 írt adatmennyiség különbségéből egy közelítő értékhez juthatsz.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1919) r92king válasza Fire/SOUL/CD (#1918) üzenetére


r92king
tag

Köszönöm szépen, úgy tűnik szinte semennyire. 86 GB volt az írt mennyiség utána is annyi maradt.

[ Szerkesztve ]

À tout le monde, à tous mes amis, je vous aime, je dois partir

(#1920) RAMBÓ


RAMBÓ
aktív tag

Sziasztok!
Egy érdekesség, hátha látott már ilyet valaki vagy van ötlete:
van egy corsair reactor R60-as SSD-m.
Régóta megvan, újonnan vettem, de 2-3 évig hordozható SSD-nek (pendrive) használtam a rajta lévő micro usb miatt.
1-2 hónapja használom rendszer SSD-nek, azonban érdekes dologra lettem figyelmes:
HDsentinel szerint a kondíciója 99% és 97% között változik. De nem csak lefelé, hanem felfelé is. Tegnap még 99% volt, ma már 97%, gondol egyet 98%lesz.
SSDlife 98%-ot mutat, az nem változik.
A vicces, hogy eddig összesen 7nap22 órát ment, ami nem sok. Indítva a pendrive használat miatt 1400x volt.
Van valakinek valami ötlete, mi lehet a problem, vagy mit csináljak vele. HDsentinel szerint 3írási/olvasási hiba volt eddig.
Mi lehet vele?! Van valami progi ami esetleg többet tud mondani ?
Bolti garim sajnos már nincs rá....
Üdv

(#1921) bluuzia válasza Fire/SOUL/CD (#1911) üzenetére


bluuzia
aktív tag

Egyenlőre visszatettem az előző mentésemet, de hétfőn újra megpróbálom. Köszönöm!

[ Szerkesztve ]

Segítség a GTA V. napi feladataihoz: https://logout.hu/bejegyzes/bluuzia/gta_v_daily_objectives_tippek.html

(#1922) hzoltan


hzoltan
tag

Sziasztok!

A segítségeteket szereném kérni. Van egy Micron (Crucial) RealSSD C400-as 256Gb-os SSD-m. Az előző notebookomban (Intel Chipset) hibátlanul ment, hozta a gyári értéket. Úgy alakult, hogy a notit le kellett cserélnem, az SSD maradt. Beszereltem, friss rendszert feltelepítettem, de ennek ellenére az írási sebességem nagyon alacsony.

A gépem adatai:

Lenovo Thinkpad Edge e535

Chipset:AMD Hudson-3, AMD K15.1
CPU: Mobile QuadCore AMD A8-4500M, 2300 MHz (23 x 100)
OS: Win 8 Pro

SSD: Micron RealSSD C400 SED 256GB, MLC
SSD vezérlő: Marvell 88SS9174
Sata: AMD SATA Win8 gyári és AMD is telepítve volt

Win7 és Win 8 alatt is csak a beépített driver-rel, utána a driver-ét tettem fel, az értékek nem változnak. A kérdés az, hogy nekem kell valamit még beállítanom vagy ez az SSD ennyit tud ebben a gépben? Ha a második lehetőség a valószínű, akkor a kérdés az, hogy milyen SSD-t vegyek, ami tuti, hogy megy vele?

Előre is köszi!

Z

Csatolok két képet:

[ Szerkesztve ]

(#1923) Qru válasza hzoltan (#1922) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ennyit tud ebben a gépben. Nem az ssd hibája, az AMD vezérlője ennyivel gyengébb mint az Intelé.

#nincsbennetarcsi

(#1924) hzoltan válasza Qru (#1923) üzenetére


hzoltan
tag

Szép :((

És van esetleg olyan SSD, ami többet tud ennél vagy bármilyet teszek bele, nem lesz jobb az írási sebességem?

[ Szerkesztve ]

(#1925) zetecR válasza hzoltan (#1924) üzenetére


zetecR
addikt

Én úgy tudom, a desktop verzió is a Hudson-D3-at használja és az pariban van az Intel megoldással.
Pl. egy Samu830-cal 30 megával írja a 4k-t.

(#1926) hzoltan válasza zetecR (#1925) üzenetére


hzoltan
tag

A gond az, hogy nem nagyon találok mobil verzióhoz drivert, csak a Lenovo oldalán, ami ugyan azt tudja, mint a Win8 beépített drivere :(

Keresgélek még...

(#1927) Tenken


Tenken
őstag

Sziasztok!

Nekem olyan gondom lenne, hogy év elején vett ocz vertex 3 néha egyszerűen "behal" menet közben. Gép lefagy, és újraindítás alkalmával csak bios bootig jut el, mert utánna azt mondja, hogy nem érzékel boot eszközt. Magyarán nem látja az ssd-t. Ha lekapcsolom és úgy indítom el újra, akkor megjavul.
Nem gyakori, eddig 2x fordult elő, de az az utóbbi max 2 hétben.
Kérdeném, hogy ez normális-e, vagy jelez-e valamit? Kellene aggódjak, vagy elég, ha fontosabb munkáknál gyakrabban mentek.

Nem tudom számít-e, de egy dell e6420-asban van az ssd.

[ Szerkesztve ]

"Minden nő 20 centist akar, de 10 centinél már fulladozik" -Torrente

(#1928) DiceBlade


DiceBlade
aktív tag

Sziasztok

Ma tudtam telepíteni Win8-at az új 128Gb-os Agility4 SSD-mre
2 kábellel is próbáltam, de csak 28/180as sebességet sikerült kihozni belőle Asrock B75M-ITX lappal
Sata0-ban van, AHCI engedélyezve, az ipon-os SSD-s cikket követve telepítettem és állítottam be
Valakinek van valami ötlete?

(#1929) coleen


coleen
aktív tag

Sziasztok,

Az SSD-m működése közben amikor a HD Sentinel kiírja, hogy Reallocation event count, az mit jelent? A program szerint ez egy kritikus hiba, szerintetek?

Coleen

(#1930) Jester01 válasza coleen (#1929) üzenetére


Jester01
veterán

Szerintünk is. Mekkora az érték? Milyen öreg az SSD? Mennyi írás van rajta?

Jester

(#1931) coleen válasza Jester01 (#1930) üzenetére


coleen
aktív tag

Egy hetes és egy 120GB Kingston HyperX 3K. Csak rendszerlemeznek használom (Win7), nem igazán másolgatok rajta. (maga a rendszer i5-3570, Asus H77-V lap)
Retired Block Count = 3
Reallocation Event Count = 3

HD Sentinel kép

(#1932) xcds válasza coleen (#1931) üzenetére


xcds
őstag

Az adat oszlopot kell nézni...

(#1933) DiceBlade válasza DiceBlade (#1928) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

*280/180

Azóta teszteltem a HDD-mre telepített win7-ről is, ott 280/280at ír
Ez már jobb, de még mindig nem 400/300..

(#1934) coleen válasza xcds (#1932) üzenetére


coleen
aktív tag

Azaz ha végig "0", akkor nincs semmi baj?

(#1935) xcds válasza coleen (#1934) üzenetére


xcds
őstag

Nincs, de elég az áttekintésnél megnézni, mit ír. Ha van vmi, úgyis jelzi ott. ezek a smart értékek elég kacifántosak... :)

(#1936) coleen válasza xcds (#1935) üzenetére


coleen
aktív tag

Huh, akkor megnyugodtam, nagyon köszönöm a segítséget :R

(#1937) Fire/SOUL/CD válasza DiceBlade (#1933) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

ha van valamilyen energiatakarékossági beállítás a BIOS-ban (pl power Saving Mode stb), azt tiltsd le illetve az Aggressive Link Power Management-t is állítsd Disabled-re.
Ezenfelül meg dobj képet erről a progiról.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1938) DiceBlade válasza Fire/SOUL/CD (#1937) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Energiatakarékosságot nem találtam, de az Aggressive Link Power Management-et kikapcsoltam, plusz találtam egy opciót ahol HDD-ről SSD-re állítottam, így már 300/280 lett az eredmény

[ Szerkesztve ]

(#1939) Fire/SOUL/CD válasza DiceBlade (#1938) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ilyen ITX-es deszkán biztosan van Power Save Mode illetve Intel SpeedStep opció is (tiltani kell őket)
Ha gondolod nézz rá CPU-Z progival, az majd kiírja milyen órajelen ketyeg a proci. Ha igazam van akkor a feszkó és a freki/szorzó sem a "rendes" értékeken lesz. Ha ez a szitu, akkor ez is okozhatja, hogy nem hajtja ki a meghajtót. (Ezek a dolgok amúgy hasznosak, bekapcsolhatóak(pl netezéshez(mes sok máshoz) nem kell, hogy max-on menjen a proci stb stb) de mérés idejére tiltani kell őket

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1940) DiceBlade válasza Fire/SOUL/CD (#1939) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Valóban ugrál a frekvencia és a szorzó
Akkor kikapcsolom és mérek még egyet
Általános használatra melyiket ajánlanád? Érezhető lenne az SSD-n az a +100MB/s, vagy inkább vegyen vissza a CPU a kisebb fogyasztás és hőfokok miatt?

(#1941) Fire/SOUL/CD válasza DiceBlade (#1940) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Általános használatra melyiket ajánlanád? Érezhető lenne az SSD-n az a +100MB/s, vagy inkább vegyen vissza a CPU a kisebb fogyasztás és hőfokok miatt?"
Ezek az energiavezérlési szolgáltatások nagyon hasznosak, pl irodai/adminisztrációs gépeken és bizonyos keretek közt általános home user kategóriában is. Elméletben ezen szolgáltatások rendesen működnek és terhelés függvényében állítják a cpu teljesítményét is. Sajnos az viszont egyáltalán nem ritka, hogy hibás működésük esetén ez felel, hogy recseg a hang, akadozik a videó vagy épp játék, indokolatlanul.

Ha nem tapasztalsz ilyen anomálát, akkor a mérést követően nyugodtan engedélyzd újra a most letiltott szolgáltatásokat a BIOS-ban.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1942) Fire/SOUL/CD válasza DiceBlade (#1940) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Ja és amúgy milyen programmal méred a sebességet? ( Crystal Disk Mark-al kellene, nehogy valami mással mérj vagy ha mégis, akkor ATTO Disk Benchmark legyen)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1943) DiceBlade válasza Fire/SOUL/CD (#1942) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

AS SSD-vel mértem eddig
A Crystal Disk Mark 300/290-et mértem, BIOS-ban nem találtam meg sajnos ezeket az opciókat
C3/C6State-eket kikapcsoltam, próbáltam az általam ismert dolgokat fixre állítani de így is ugrál a frekvencia

(#1944) Fire/SOUL/CD válasza DiceBlade (#1943) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Akkor marad ez, az a +100MB/s-es olvasás nem oszt, nem szoroz rendszer alatt amúgy sem.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1945) DiceBlade válasza Fire/SOUL/CD (#1944) üzenetére


DiceBlade
aktív tag

Köszönöm a segítségedet :R

(#1946) user1k


user1k
csendes tag

Sziasztok!

Egy szerencsétlen nforce-os AHCI nélküli SATA II alaplap + Samsung 840 120gb eredménye...
Tudok még bármit javítani ezen szerintetek?

(#1947) pifu76


pifu76
tag

Üdv mindenkinek!! tegnap tettem szert egy Ilyen ssd-re, mellékelek mérési képet, kérném a hozzáértőket véleményezzék nekem minden rendben van e. úgy olvastam elvileg 550/500 sebességre képes, az írási sebesség nemigazán tetszik :(

vagy lehet csak én nem értelmezek valamit jól? :F köszönöm a tanácsokat előre is. :R

(#1948) pifu76


pifu76
tag

ALL 0x00 Fill mérési eredmények:

(#1949) Bodor válasza user1k (#1946) üzenetére


Bodor
veterán

Jó ez így, nem hiszem hogy többet ki lehetne hozni belőle.

(#1947) pifu76: Sandforce vezérlős SSD-knél Fájl/Test Data/ All 0x00 (0Fill) módban kell indítani a mérést ahhoz, hogy a gyári, megadott értékeket lássuk viszont!

( Látom közben csak rájöttél)

Lapozófájlt 8 GB RAM-nál levenném fix 400 MB-ra, de egyébként meg minden rendben van.

[ Szerkesztve ]

(#1950) pifu76 válasza Bodor (#1949) üzenetére


pifu76
tag

rendben van akkor leveszem, köszönöm a segítséget :R

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.