Hirdetés

2024. május 3., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-11-09 14:16:34

LOGOUT.hu

Ide várunk:
- minden saját tapasztalatot/tesztet, észrevételt a már megvett, és használatban lévő SSD-vel kapcsolatban, illetve mindenféle, megbízható forrásból való cikket/tesztet/érdekességet.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#51824) Pyttawrx


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

(rögzített hsz)

Kedves Fórumozók!
Frissítettem az összefoglalót, valamint a topik neve is változott.
Remélem ezekkel a változásokkal itt több tapasztalat/eszme csere fog létrejönni, mivel kicsit szabadabb, lazább lehete ezentúl ez a topik.

Mindenkinek további jó fórumozást!

Hozzászólások

(#1051) Andris837 válasza Qru (#1049) üzenetére


Andris837
senior tag

Értem, köszönöm.

iPhone SE (2022) | iPad (9. gen) | HWAPO | Ryzen 5 3500X / 16GB 2666MHz / MSI A320M-A PRO / ZOTAC GTX 1660 6GB TWIN FAN

(#1052) dnelb


dnelb
veterán

Olyat kezdett el csinálni a gépem, hogy indításnál a post képernyőn a proci beolvasása után áll kb 1 percet és semmi sem történik, utána gyorsan beolvassa az ssdt és indul a gép normálisan.. Ez mire utal, ssd hiba?
Esetleg lehet kapcsolat a win8al? Működés közben semmi difit nem érzek.

[ Szerkesztve ]

(#1053) radi8tor válasza dnelb (#1052) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HD Sentinel-t telepítsd fel. Ír valami hibát a meghajtóra?

⭐ Stella

(#1054) dnelb válasza radi8tor (#1053) üzenetére


dnelb
veterán

Minden maximális + sebesség is olyan mint volt :F

(#1055) radi8tor válasza dnelb (#1054) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor már csak erről a programról csinálj egy képet nekünk: SSDOK

⭐ Stella

(#1056) dnelb válasza radi8tor (#1055) üzenetére


dnelb
veterán

(#1057) radi8tor válasza dnelb (#1056) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezek alapján semmi nem indokolja a lassú indulást. Minden alkalommal csinálja vagy csak néha-néha?
Ha minden alkalommal, akkor érdemes lehet másik gépben kipróbálni vagy ebben a gépben egy másik merevlemezről indítani a rendszert.

⭐ Stella

(#1058) HZoli87 válasza dnelb (#1052) üzenetére


HZoli87
veterán

Ez nem W8 hiba, nálam ugyanezt csinálja a 11.6 és a 11.7 (IRST) mellett a notebook, 1 percig áll boot közben (mintha valamivel akadna vagy valamire vár), utána meg hasít minden. 11.2 vált be nekem, szerintem próbáld ki te is.

(#1059) Valdez válasza HZoli87 (#1058) üzenetére


Valdez
őstag

De neki a POST képernyőn áll, amihez nemsok köze lehet semmilyen oprendszernek se drivernek.

(#1060) HZoli87 válasza Valdez (#1059) üzenetére


HZoli87
veterán

Kísértetiesen hasonló a tünet, nálam is pont 1 percet vár a gép az említett illesztőprogramokat használva (W7 és W8 egyaránt), utána meg minden hasít. Minden bekapcsoláskor vagy újraindításnál, ezért kerülöm ezt a két verziót (IRST).

12-es bétával már jól működik, csak TRIM nincs.

Én első körben visszaváltanék az MS AHCI-re, és ha esetleg megjavult, akkor meg is van a hiba okozója.

[ Szerkesztve ]

(#1061) dnelb válasza HZoli87 (#1058) üzenetére


dnelb
veterán

Király tipp volt, mostmár win8ba se bírok belépni, instant kékhalál :D csökkentett módot meg nem adja be :DDDDD
na most sikerült a csökkentett mód viszont ebben is kékhalál.. hát asszem rakhatom újra az egészet, mindegy . Ha megakar pusztulni az ssd megfog, ugyis 3 év gari van rá de vicc lenne igy 3 hónap után.. Gyanakszok még alaplapra is.

[ Szerkesztve ]

(#1062) Valdez válasza HZoli87 (#1060) üzenetére


Valdez
őstag

És neked hol vár a gép 1 percet? POST alatt vagy POST után?

(#1063) HZoli87 válasza dnelb (#1061) üzenetére


HZoli87
veterán

Hát akkor ott valami más gond lesz. Én már többször eljátszottam, hogy aktuális intel illesztőprogramról vissza a gyári ahci-re, majd újraindítás, utána fel a legújabb intel driver, újraindítás. Majd ha nem jött be (lásd 11.6 és 11.7, plusz 1 perc pihi boot közben), akkor minden vissza. Természetesen kék halál nélkül.

Valdez: W7 esetén a boot képernyőn áll 1 percig amikor már összeértek a színek. W8 alatt ugyanezt csinálja, csak ott 1 percig pörög a karika. Már többször kipróbáltam, friss rendszerrel is természetesen, a két legújabb IRST nem szereti a gépemet. 11.2-vel semmi gond, ezért is használom ezt. Az új bétát próbáltam (12.0.0.1013), azzal sem volt gond, de mivel nem stabil, nem WHQL és nincs TRIM, így maradt a jelenlegi verzió.

Egyébként nem tudom mért csinálja, mire vár, mivel ütközik, tippem sincs.

[ Szerkesztve ]

(#1064) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1063) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Mondjuk halkan annyit megjegyeznék, hogy nálad sem százas minden(mármint a laposra értem :DDD ), mert tegnap, amikor hibajelentést küldtél, akkor még nem figyeltem fel rá (a SMART problémára fókuszáltam), de utána tűnt fel, hogy a sata index nulla. Na az meg nem lehet annyi, csak ha a driver nem kóser teljesen vagy registry bejegyzési hiba van.
Megnézve a riportot e tekintetből is, nálad az IDE csoportban van a bejegyzés, ami AHCI üzemmód és driver esetén nem lehetne, azaz valami hibásan jegyezte be az eszközadatokat. Hogy ezt mi/mikor és hogyan követte el, azt nem tudom, de ez így nem olyan, amilyennek lennie kellene, függetlenül attól, hogy minden jól működik. Ezt orvosolni csak úgy lehetne, ha uninstallálod az IRST drivert(nem simán lecseréled csak) és visszaállsz az OS AHCI-re, vélhetően egyből nem nullát adna vissza és a SCSI csoportba kerülne a meghajtó(ahova mindig is kellett volna)

UI: Laposokon vannak trükközések, azaz nem mindig minden az, aminek látszania kellene, szóval az is lehet, hogy ez ilyen és kész(de ilyet még nem tapasztaltam más esetekben).
Egy jó ideig működött az a dolog, hogy eszközkezelőből telepítettük csak az AHCI drivert, manapság már a telepítővel kell, mert az plusz dolgokat is módosít/konfigurál, ami a manuális módszernél nem történik meg.

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1065) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1064) üzenetére


HZoli87
veterán

Én nem nyúltam hozzá az biztos. 1 hetes a rendszer (W7), még nem volt megnyitva a regedit sem (nem szoktam turkálni benne). Eszközkezelőben cseréltem le az ms ahci-t, az intelre, majd kérte az újraindítás. Szerintem gyárilag ilyen. :DDD

Szóval a tallózós módszer helyet a telepítős változat a javasolt?

[ Szerkesztve ]

(#1066) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1065) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

"Eszközkezelőben cseréltem le az ms ahci-t, az intelre, majd kérte az újraindítás."
Na látod ez lehet a gond, mert a telepítővel kellett volna az IRST-t felrakni. (Épp az előbb írtam miért)
Szinte biztos vagyok benne(persze a technika ördöge sosem alszik, sőt egyfolytában éber a nyavalyás), hogy ha telepítővel teszed fel akár a 11.7-s IRST-t, akkor nem lesz olyan jelenség, amiről beszámoltál korábban.

HZoli87 #1067 - Mindkettő IRST linkjét(11.2/11.7) megtalálod: [link]

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1067) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1066) üzenetére


HZoli87
veterán

Akkor valahonnan szerzek egy IRST 11.2 telepítőt. :)

De erre felbuzdulva kipróbálom a legújabb verziót is (11.7). :DDD

Köszi, az újjal kezdek és meglátom mi lesz.

[ Szerkesztve ]

(#1068) Saccco


Saccco
nagyúr

Ennek ((#8965) Saccco) a folytatása.

Akkor? - Fire/SOUL/CD? :R :R :R

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1069) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1066) üzenetére


HZoli87
veterán

Helyzet változatlan. 11.7 esetén megáll a boot 1 percre, 11.2-vel minden rendben (marad ez). A nullás portra visszatérve, ez gyárilag ilyen szerintem. BIOS-ban nincs semmi beállítás hozzá.

(#1070) Fire/SOUL/CD válasza Saccco (#1068) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Minden rendben van ;) (ha nem hibernálod a gépet amúgy sem, akkor letilthatod a hibernálást)

HZoli87
Na ez érdekes. Akkor nincs nagy választási lehetőséged.
(A nullás dolog most az OS AHCI esetén nem lehetne, nem kell kép, csak ellenőrizd, hogy jól gondolom-e)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1071) soultrapp válasza soultrapp (#802) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hy!
Az lehet gond esetleg a lassabb win betöltés és az egér akadozásra,hogy amikor raktam fel a wint az ssd-re nem húztam le a hdd-t?

(#1072) Saccco válasza Fire/SOUL/CD (#1070) üzenetére


Saccco
nagyúr

Jól benéztem, azt hittem, hogy már letiltottam... :DDD

Köszi :)

(Ki is löktem.)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#1073) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1070) üzenetére


HZoli87
veterán

Még egy "IDE" vágó kép. :DDD

"A nullás dolog most az OS AHCI esetén nem lehetne, nem kell kép, csak ellenőrizd, hogy jól gondolom-e"

- Ezt most nem értem, mire gondolsz? :)

(#1074) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1073) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Nem, nem. :N Nem erre csoportra gondoltam korábban, az a registry-ben van, de nem érdekes.

"Ezt most nem értem, mire gondolsz?"
Most már semmire, csak az imént a Hard Disk Sentinel-ről dobtál képet és ott még az OS AHCI drivere volt telepítve (Szabványos AHCI 1.0.....) és ha akkor elindítottad volna az SSDOK-ot, akkor a sata port index nem lett volna nulla.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1075) HZoli87 válasza Fire/SOUL/CD (#1074) üzenetére


HZoli87
veterán

Mindent a tudományért.

KÉP - SSDOK 1.4.6

(#1076) Fire/SOUL/CD válasza HZoli87 (#1075) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kösz! Igen, ez a jó AHCI driver, nem egy darab nulla figyel ott, hanem aminek kell és biztosan oda van bejegyezve a meghajtó registry-be ahova kell is. ;)

[ Szerkesztve ]

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1077) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Sziasztok, előreláthatólag holnap érkezik meg hozzám az új SSD-m.
Egy OCZ Vertex 4. 1.5-ös fw-el.
Már elolvastam a kötelezőket, logouton, és fórumban is amit tudtam. Szóval a telepítéssel nem lesz gond. ACHI beállítás is tiszta.
Belinkelem az Alaplapomat. Nem mai darab, az ugye eleve tiszta, hogy csak Sata II-es. De esetleg bármi amit tudtok erről a típusról és galibát okozhat? Nekem még az nem tiszta, hogy melyikek a main sata portok a kék vagy a piros?

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1078) Fire/SOUL/CD válasza .LnB (#1077) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Kék SATA portok közül a legkisebb sorszámúra. Ha letöltöd az alaplapod manuálját, annak 1-4 jelzésű oldalán megtalálod SATA1 felirattal jelölik.

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1079) .LnB válasza Fire/SOUL/CD (#1078) üzenetére


.LnB
titán
LOGOUT blog

Köszönöm.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#1080) Ginkologic


Ginkologic
senior tag

Van új firmware vertex 4-hez VERTEX 4 FIRMWARE RELEASE is v1.5.1

Van valakinek már esetleg tapasztalata vele? Érdemes lenne frissíteni? Gyorsabb lesz tőle az ssd? :DDD

HZoli87 próbáltam már esetleg az intel orom-ot frissíteni?

[ Szerkesztve ]

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1081) Valdez válasza Ginkologic (#1080) üzenetére


Valdez
őstag

Már egy ideje kinn van, és azt írják nem javasolt a frissítés.

A másik linkeden levő rom-oknak mi értelme? Olvasgatom, de mintha sehol sem írná mi célt szolgálnak ezek.

(#1082) HZoli87 válasza Ginkologic (#1080) üzenetére


HZoli87
veterán

Nem, moddingal nem foglalkozom. Amúgy sem túl biztató az oldal (win-lite). :U

(#1083) Ginkologic válasza Valdez (#1081) üzenetére


Ginkologic
senior tag

A legfrisebb orom, a 11.6.0.1702 már raidbe rakott ssd-ken is natívban támogatja a trimet. ergó, gyorsabb lesz a rendszer, de nem is kicsit ;)

Tévedni emberi dolog, viszont állati nagy hülyeség ;)

(#1084) Fire/SOUL/CD válasza Ginkologic (#1083) üzenetére


Fire/SOUL/CD
félisten

Sebességeredményekben lesz gyorsabb, a rendszer nem lesz annyival gyorsabb, hogy megérne még egy SSD-t venni. (Arról nem is beszélve, hogy RAID0-ban ha bármelyik SSD-nek véletlenül gondja lesz, akkor a teljes RAID tömb és az azon tárolt adatok is elvesznek)

1. hozzászólásban van ilyen beszámoló linkelve erről

Mindenki tudja, hogy bizonyos dolgokat nem lehet megvalósítani, mígnem jön valaki, aki erről nem tud, és megvalósítja. (Albert Einstein)

(#1085) orion_02


orion_02
csendes tag

Sziasztok!
Lenne egy olyan gondom, hogy vettem kb egy hete egy OCZ Vertex3 60 GB-s SSD-t, ma jött hozzá meg a beépítőkeret (egy Dell Inspiron 1564 szeretném használni), és bele is raktam, de nem töltötte be a bios-t sem, csak 3/4-ig...
Ha a winyót rakom a keretbe, akkor is ez a hiba. Minden a leg frissebb, az SSD firmje, és a biosom is.
Mi lehet a probléma?
Jah, haver gépén meg ment elsőre...

[ Szerkesztve ]

(#1086) Bodor válasza orion_02 (#1085) üzenetére


Bodor
veterán

Az SSD-t a HDD helyére kell berakni. Amíg nem tetted fel rá helyesen az oprendszert, addig ne is rakd be a keretbe a HDD-t.

(#1087) Kinder válasza Fire/SOUL/CD (#1015) üzenetére


Kinder
senior tag

A #1012-ben írtam ,hogy behalt egy OCZ Agility3 120

Egy másik gépben sata2 porton életre kelt, HD sentinel szerint 77%-os állapotban van...
Adatok lekapva, full format jelenleg is fut.

Én tuti semmiféle fizikai sérülést nem okoztam az ssd-nek, de nem húzhatják rám a lepedőt a gariban, hogy 77%-os? ( az én gépemben, mielőtt behalt, még 91%-os volt )
Újként én bontottam ki, boltból vettem.

[ Szerkesztve ]

(#1088) Cartmenn


Cartmenn
tag

Azt kérdezném tőletek hogy a rendszerem Win7 élményindexe a lemezátviteli sebességre vonatkozóan miért csökkent le a processzor cserével??OCZ Agility3 60GBos és csak sata2 csatis alaplap(AM3)---Phenom965 lett cserélve egy Phenom1100T-re---a 6.9 csökkent 6.7-re!!!Vagy számít hogy a hatmagos picivel kisebb órajelű??Előre is köszönöm.

(#1089) Balage76 válasza Kinder (#1087) üzenetére


Balage76
senior tag

Az a gond, hogy a százalékos kondíció csak neked iránymutatás, amíg 1% felett van addig a garancia szempontjából nem mérvadó. A többit Fire leírta. :)

(#1090) Kinder válasza Balage76 (#1089) üzenetére


Kinder
senior tag

Hát... a format végén elszállt az egész win7 kékhalállal. :DDD
Aztán restartolt a gép, és az ocz-ről akart bootolni ( pedig azt letiltottam a bootolási lehetőségek közül a biosban... ), persze nem sikerült, mert már formázva volt.
Lehúztam, megy a gép, semmi gond.
Én ezt az ocz-t sehova nem merem ezután berakni, ezt tuti visszaviszem, nem létezik, hogy jó.

(#1091) Balage76 válasza Cartmenn (#1088) üzenetére


Balage76
senior tag

A win7 élményindex kb semennyire sem mérvadó...
Ha az itt a fórumon szokásos programokkal (például CDM) mérsz jelentős különbségeket, akkor érdemes gondolkozni vagy aggódni, amúgy nem.

(#1092) Balage76 válasza Kinder (#1090) üzenetére


Balage76
senior tag

Előfordul ilyen is, remélhetőleg a cseredarabbal nagyobb szerencséd lesz.

(#1093) orion_02 válasza Bodor (#1086) üzenetére


orion_02
csendes tag

Úgy csináltam, mivel múlt hét pénteken vettem meg az SSD-t, a keret meg csak ma jött meg...
A winyómat meg a keretben akartam hajtani, de ha berakom, akkor nem látja még a bios sem :S

(#1094) Bodor válasza orion_02 (#1093) üzenetére


Bodor
veterán

Talán segít, ha másik gépben leellenőrzöd a HDD épségét, vagy ha mód van rá, le is formázod.

(#1095) orion_02 válasza Bodor (#1094) üzenetére


orion_02
csendes tag

az épségével semmi gond nincs, mivel nemrég vettem, és lakótársam gépébe bele is raktam kerettel mind a winyót, mind az SSD-t, és látta mindkettőt.

(#1096) soultrapp válasza Fire/SOUL/CD (#801) üzenetére


soultrapp
senior tag

Hy!
Az lehet gond esetleg a lassabb win betöltés és az egér akadozásra,hogy amikor raktam fel a wint az ssd-re nem húztam le a hdd-t?

(#1097) batt válasza soultrapp (#1096) üzenetére


batt
aktív tag

Tudom,hogy Fire/SOUL/CD mesternek címezted,de majd ki javít ha hülyeséget mondok!

Én azt mondom biztosan nem! Azzal,hogy nem húztad le a hdd-t csak magadnak okoztál egy kis kellemetlenséget vagy nem (a boot választóval!)

Ott driver vagy hardver probléma lesz!

"egér akadozás" ez hogy is van? mikor csinálja?

[ Szerkesztve ]

Asus Rog Flow X13 @XG Mobile RTX 3070*^*Asus FX505GM

(#1098) JohnyBlue


JohnyBlue
őstag

Üdv Urak :R

Tegnap telepítettem az új masinámat és szerintem lassú amit ezen mérés bizonyít is :(

Mit rontottam el ?

https://ipollo.com/?ref=johnyblue

(#1099) AxBattler


AxBattler
félisten

Üdv!

Ma telepíteném a Win7-et az új SSD-mre (Samsung 840 Basic), de tényleg elég a win saját telepítőjével formázni?
Partícionálni nem akarok...

"Csak egy dologtól félek. Ha meghalok, az asszony eladja a gépeimet annyiért, amennyit bevallottam neki." KERESEM: Lian Li PC-C50, Silverstone Milo ML03 ..............................................................................................

(#1100) Kinder válasza AxBattler (#1099) üzenetére


Kinder
senior tag

Szia!

Akkor elég lesz.

Útvonal

Fórumok  »  Adattárolás  »  SSD kibeszélő (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.