Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15801) mikk2000 válasza Robokutya (#15800) üzenetére


mikk2000
őstag

Imádom amúgy hogy valaki feltesz egy kérdést, aztán mikor jön rá válasz, juszt se azt csinálja :D

Ha nem tudod hogyan kell egy portable böngészőt feltenni, akkor kérdezd meg azt. De ha scriptekkel szórakozol, szerintem neked nem lehet megerőltető.

Jelenleg hány elemből áll nálad a kedvencek menü, ami szerinted "ki van takarítva"?

(#15802) krizmo_ válasza tylerddd (#15795) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Videók automatikus lejátszása: Itt kapcsold ki.

Így nem indul el magától.

[ Szerkesztve ]

(#15803) Robokutya válasza mikk2000 (#15801) üzenetére


Robokutya
senior tag

hiába telepítem fel újra a foxot a telepítés után automatikusan rátelepít mindent amit a synkronizációba beraktam
és ha chromon amit most raktam fel ott is ugyan ez a gond akkor meg minek
sütiket is takarítottam

[ Szerkesztve ]

(#15804) tylerddd válasza krizmo_ (#15802) üzenetére


tylerddd
veterán

Nem erre gondoltam. Vannak ezek a LIVE közvetítések, amiket kattintással indít az ember. De ha nem akarom tovább nézni, akkor hogyan kapcsolom ki?!

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15805) krizmo_ válasza tylerddd (#15804) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Jobb klikk: pause. Így nem lesz folyamatos a közvetítés, más megállítási lehetőség nincs.

(#15806) Robokutya válasza mikk2000 (#15801) üzenetére


Robokutya
senior tag

De hogy megnyugtassalak itt a kép hogy hiába portablezok ez facebook probléma és évek óta nem látott programozót ez a terület
Tehát a gond a képen
A trainsim clubb hivatkozást akartam kitenni ez úgy néz ki mintha sikerült volna de jön az üzenet és a következő ablakfrissnél már nincs ott a link.
http://kepkezelo.com/images/bjw0rne7po8dbnqq6wo4.png

[ Szerkesztve ]

(#15807) Robokutya válasza Robokutya (#15806) üzenetére


Robokutya
senior tag

Számomra a könyvjelző az a bal oldali listát jelenti nem tudom a face még mit tart könyvjelzőnek
és ne mondja nekem hogy az a 9 link sok neki?

[ Szerkesztve ]

(#15808) mikk2000 válasza Robokutya (#15803) üzenetére


mikk2000
őstag

Szia!

Én zavart érzek az erőben :)

A portable verzió az olyan, hogy leszeded, feltelepíted, és úgy működik, hogy a telepített böngészők beállításai nincsenek rá hatással. Tehát ha te olyat írsz, hogy feltelepítés után újraszinkronizál neked, akkor ott valami nagy gáz van, hiszen a szinkronizáláshoz kell egy email cím, és egy jelszó is, amit egy portable alkalmazás a kisujjából nem fog kiszopni. Tehát 100% hogy nem portable verziót szedtél le. Kíváncsiságból leszedtem egy portable firefoxot, de semmilyen szinkronizációt nem hajt végre nyilvánvalóan a szükséges adatok híján.

Hidd el, ha szívatni akarnálak azt írtam volna, hogy tegyél fel egy VirtualBox-ot, rá egy linux/windows-t és arra egy böngészőt :D Vagy bootolj be egy live linuxról, vagy bármi, azért írtam ezt mert ez volt a legegyszerűbb és legtisztább kiindulási alap megteremtési lehetősége.

Az hogy két böngészőn ugyanaz a hiba még sokat nem jelent, hiszen tapasztalatból tudom hogy sokszor hasonló bővítményeket tesz fel az ember ;)

Szerintem nem kéne túlragozni egy ennyire egyszerű dolgot, úgyhogy szerintem átadom a lehetőséget :)

(#15809) Hoorus


Hoorus
őstag

Sziasztok!

Arra lennék kíváncsi, hogy van-e lehetőség a facebookról egy teljes beszélgetést lementeni valahogyan? Pld pdf-be, vagy bármi más formátumba?

Köszönöm

(#15810) Robokutya válasza mikk2000 (#15808) üzenetére


Robokutya
senior tag

Én a sima foxra értettem hogy újratelepítés után synkronizál.És igaz a synkhez be kell lépnem hogy elkezdje az átalakítást:)
A virtuálbox rendszert meg sajna nem bírja a notim pedig szükségem lenne rá mivel rendszergazda tanfolyamon vagyok.
A fényképet az innen leszedett alap böngészővel készítettem
http://portableapps.com/apps/internet/firefox_portable
ügyesebben is csinálhattam volna a képet hogy lásd a fejlécét hogy még a menüt se raktam ki a böngészőn.
Azé kíváncsi lennék rá hogy ha valaki telepakolja a könyvjelzőjét annak is ezt az üzit adja e.

[ Szerkesztve ]

(#15811) Robokutya válasza mikk2000 (#15808) üzenetére


Robokutya
senior tag

Csak hogy jobban megzavarjalak
Kíváncsiságból készítettem még egy face fiókot és ott még nincs problémám a dologgal.

(#15812) mikk2000 válasza Robokutya (#15811) üzenetére


mikk2000
őstag

Ez jó ötlet volt, mert előre mutat, tisztul a probléma, bár az alapproblémádat nem oldotta meg.

Sajnos rossz hírem van mert keresgéltem angol nyelvű találatok között és van akiknél a probléma évek óta fennáll. Szóval írhatsz te tonnányi levelet is az fb-nek sok változás nem lesz, de persze biztatlak hogy jelentsd a problémát, lehet én is belefutok egyszer, vagy a többiek.

Sajnos az ilyen baromi nagy rendszerekkel az a baj, hogy az egyszerű felhasználóra tojnak főleg ha ingyenes szolgáltatásról van szó, és viszonylag keveseknek van ez a problémája.

(#15813) Robokutya válasza mikk2000 (#15812) üzenetére


Robokutya
senior tag

Na ja sejtettem .Már én is irkáltam nekik ebbe a közös jelentgetős oldalukon de amint ott is láttam több éves bejelentésre se reagáltak gondoltam hátha van valami ami elkerülte a figyelmem
Ezért is kérdeztem hogy ezt a részét scriptelni lehetne e valahogy.
Illetve ezért kértem egy elérhetőségüket hogy rájuk basszam a virtuális ajtót legalább:)

[ Szerkesztve ]

(#15814) Robokutya


Robokutya
senior tag

Legalább azt lenne jó tudni hogy hány kedvencet enged berakni és utána engedi e a kitörlés után frissíteni.

(#15815) mikk2000 válasza Robokutya (#15814) üzenetére


mikk2000
őstag

Azt mondtad csináltál egy felhasználót, próbálkozhatsz :D

Amúgy a kód ismerete nélkül olyasmi lehet, hogy fix a szám amit lehet használni, de ha törölsz, akkor az nem használható újra kódhiba miatt vagy purge/compact-ig, ami utóbbi meg nem futtatható esetleg valami más hiba miatt :) Nagyon gáz amúgy.

(#15816) Robokutya válasza mikk2000 (#15815) üzenetére


Robokutya
senior tag

akkor várunk a csodára hátha
bár így több oldalt nehezebb kordában tartani.

(#15817) Judit1900


Judit1900
újonc

Kedves Szakértők! Érdekes dolgot vettem észre a fb-on: van egy művészeti, nyílvános oldal, amit nézegetek, és olvasom a képek, ill. a posztok alatt a hozzászólásokat. Azt már korábban más oldalnál észrevettem, hogy van olyan, hogy egy új posztos kép alá be van írva: "14 hozzászólás", de ha ráklikkelek, csak 5 látszik, ezt úgy gondoltam, hogy normális, valahogy le lehet tiltani azt, hogy a hozzászólás látsszon, gondoltam korábban, bár nem tudom, hogyan. Azonban ezen a művészeti oldalon azt vettem észre, hogy egy posztolt kép alá az van írva, hogy 1 hozzászólás,és látszik is egy. AZONBAN! ha a képeket külön a képek mappájában nyitom meg az oldalnak -- és ez mind mobilfeltöltések, mind a time-line képeken így van -- van olyan kép, ahol ez az egy hozzászólás látszik, amit az előbb írtam, ha rámegyek az egérrel a képre, akkor 2 kis hozzászólásjelet mutat! Ez hogy lehet? Ha valaki korlátozta a láthatóságát, akkor még a hozzászólás száma sem látszik? Nem tudom, érthető-e, amit írtam. NEM ÉRTEM! Hogy lehet ilyet csinálni? Az oldal tulaja korlátozza le esetleg? Vagy hogy? És ha korlátozta magát a felhasználó pl., akkor miért nem látszik, hogy darabszámra 2 hozzászólás van, de ha megnyitom, akkor csak egy látszik. És ezek friss posztoknál is így vannak, amint most észrevettem.
Lájkok annyi van a képre klikkelésre, mint anélkül, ez csak a hozzászólásoknál van.
Hiába tartom magam jó nyomozónak, ezt nem értem....
Tud valaki segíteni, hogy ez mi?

(#15818) Robokutya válasza Judit1900 (#15817) üzenetére


Robokutya
senior tag

az biztos hogy kutyulnak vele valamit mert én pl olyat is láttam hogy csak a saját bejegyzéseim láthatóak.Van rajta valami szűrő az biztos.

(#15819) Judit1900 válasza Robokutya (#15818) üzenetére


Judit1900
újonc

Köszönöm a választ! De ki kutyul? Az oldal tulaja? És milyen szűrő? Az a fura, és ezt nem fogom fel, hogy csak a képre vive az egeret mutat más számú hozzászólást...

(#15821) Judit1900 válasza #50751744 (#15820) üzenetére


Judit1900
újonc

Igen, ez nekem is megfordult a fejemben, csak az a fura, hogy egy tegnapi poszt ma reggelre is ilyen, tehát valaki azonnal törli a hozzászólását? Vagy persze egy lehet: maga az oldal tulaja törli ki a hozzászólásait, de ez nem annyira életszerű, mert szerkeszthetné is, amit néha meg is tesz. Fura. Most megnéztem más, általam lájkolt oldalakat is, ott is így van. Ott is találtam olyanokat, melyek csak a képre vive az egeret, grafikusan jeleznek több hozzászólást, mint ami szám a kép alatt van.

(#15822) krizmo_ válasza Judit1900 (#15817) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Van egy oldalam, volt pár alakalommal olyan, hogy a facebook elrejtett pár hozzászólást a posztok/képek alól. Ilyenkor én látom, mint admin, (olyan, mintha én rejtetettem volna el, vissza is tudom állítani) de az oldalt kedvelők számára csak azt mutatja, hogy van hozzászólás, de a tartalmat nem jeleníti meg. Valószínűleg ez egy bug, amit már jó ideje nem tudnak kiküszöbölni.

(#15823) Judit1900 válasza krizmo_ (#15822) üzenetére


Judit1900
újonc

Köszönöm, ez is lehet. Akaratlagosan egyébként az oldal tulaja elrejthet bármit? És a másik oldal: én is elrejthetem a hozzászólásom egy nyilvános oldalról? Gondolom az oldal tulaja bármit beállíthat a posztjain, azonban azt nem tudom, én hogyan állíthatom nem láthatóra, amit kommentelek?

(#15824) krizmo_ válasza Judit1900 (#15823) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szívesen!
Elrejteni és törölni tud egy oldal admin, mást nem.
Te is tudod törölni a saját hozzászólásod, ha hozzászólsz egy oldalhoz, valamint szerkeszteni is tudod azt.
A láthatóságot te nem tudod állítani, ami nyilvános és hozzászólsz, azt mindenki látni fogja.

[ Szerkesztve ]

(#15825) Judit1900 válasza krizmo_ (#15824) üzenetére


Judit1900
újonc

Köszönöm! Értem. És az oldal admin egy bizonyos hozzászólót tud általánosan elrejteni, vagy posztonként tud korlátozni?

(#15827) krizmo_ válasza Judit1900 (#15825) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Le lehet tiltani az embereket az oldalról, a hozzászólásokat pedig el lehet rejteni posztonként.

(#15828) Judit1900 válasza krizmo_ (#15827) üzenetére


Judit1900
újonc

Nagyon köszönöm, egyre világosabb a kép!
Nagyon érdekes ez a fb-felépítés, köszönöm az új infókat!

Msg.: nem semmi!

[ Szerkesztve ]

(#15829) Kube válasza #27441408 (#15826) üzenetére


Kube
senior tag

Na ez egy kiváló funkció, múltkor nagyon jól jött volna nekem :)

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#15830) RAiN91


RAiN91
őstag

Be lehet valahol állítani, hogy "X" óráig vagy napig ne tudjak belépni?

(#15831) krizmo_ válasza RAiN91 (#15830) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem.

#15828 Judit1900
Nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

(#15832) Robokutya


Robokutya
senior tag

Srácok van valami tiltási lehetőség arra hogy bizonyos hírekről ne kapjon az ember postokat facebokon anélkül hogy megszüntesse az oldal követését.
Gondolok itt a pokemon elmebajos napi 2 3 mondva kreált híreinek kitörlésére.
Egyik alkalommal láttam egy bejegyzést hogy ki lehet sciptelni de kurva gyorsan leszedték a bejegyzést.
Azt hittem lezajlik a baromság egy két nap alatt kinőjük ezeket a híreket de nem.
pc guru és gamestar hírözönjében napi szinten ott leledzik. Nem akarom letiltani ezeket az oldalakat de ha így folyik a szar belőlük elvesztenek egy likolot.

(#15833) krizmo_ válasza Robokutya (#15832) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Bejegyzés elrejtése

Szerk.:
Viszont, ha elrejted a bejegyzéseket, akkor egy idő után nem nagyon fognak megjelenni az oldal posztjai nálad... Bár ez már nem sokat számít, mert hamarosan az új algoritmus felborít mindent...

#15834 Robokutya
Bocs, nem volt teljesen egyértelmű mit is akarsz pontosan, de linkeltem a lehetőségeket, ennyi van...

[ Szerkesztve ]

(#15834) Robokutya válasza krizmo_ (#15833) üzenetére


Robokutya
senior tag

Írtam hogy ez a megoldás nem elégséges.Ettől még meg fogom kapni a következő hírt amiben az említett szó szóösszetétel megjelenik.

(#15835) Robokutya


Robokutya
senior tag

Egy újabb kérdés
Olyat tapasztaltatok már hogy ha elkezdtek egy postot írni egy csoport vagy ember oldalára
Kiemelkedik a szövegablak elkezded a szöveget írni és az egyik pillanatban megnyílik a firefox keresőablaka és tovább írod odalent a szöveget?

(#15836) Robokutya válasza krizmo_ (#15833) üzenetére


Robokutya
senior tag

Lényeg olyat keresek ami kiszűri a hírfolyamom tartalmából pl a pokemon szót és az olyan bejegyzéseket amik ezt a szót tartalmazza nem jelenik meg.

(#15837) krizmo_ válasza Robokutya (#15836) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Használd a szerkesztő gombot legközelebb!
Ezek a lehetőségek vannak, mint korábban is írtam.

(#15838) Robokutya válasza krizmo_ (#15837) üzenetére


Robokutya
senior tag

Bocs de ha közvetlen választ írok valakinek minek használjam a szerkesztés?
az előtte levő bejegyzésem meg általában minden olvasónak írtam.

(#15839) #27441408 válasza krizmo_ (#15833) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt hogy érted?(az algoritmust)

[ Szerkesztve ]

(#15841) Motion_Blur válasza #27441408 (#15840) üzenetére


Motion_Blur
félisten

Én ettől függetlenül ugyanúgy gyűlölöm, főleg hogy a küldött képeket milyen mértékben kicsinyíti le..

Stavelot 2, easily full throttle into another twenty second top gear flatout section

(#15842) krizmo_ válasza #27441408 (#15839) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Változás lesz a Facebook üzenőfalán, néhány hete van megbarátkozni a gondolattal

#15838 Robokutya
Látod én is megtudtam oldani, hogy 2 embernek válaszoljak 1 hozzászólásban, nem olyan bonyolult...
Mivel 3 egymást követő hozzászólást kreáltál, gondoltam megemlítem, hogy van egy ilyen funkció, mert lehet eddig még senki sem jelezte ezt neked, és a szabályzatot sem sikerült elolvasnod.

[ Szerkesztve ]

(#15843) #27441408 válasza Motion_Blur (#15841) üzenetére


#27441408
törölt tag

nekem praktikus én elvagyok vele,,,, sok hozzáférése van, de a facebookot tartom olyan nagy cégnek, hogy ne akarja magát leégetni azzal, hogy az app, telefonálgat sms-elhet satöbbi.

krizmo_köszi.

Egyébként ilyesmi helyen való regisztráláskor szerinted ki az aki elolvassa a szabályzatot.... szerintem kb 10-ből 1 ember. :)

[ Szerkesztve ]

(#15844) RootRulez


RootRulez
félisten

Sziasztok!

Csak nálam tűnt el a közeli ismerősök?

Pár napja eltűnt. :(

Valaki tud róla valamit?

Üdv: RR

═════════════════════════════════════════

(#15845) krizmo_ válasza RootRulez (#15844) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Nekem nem tűnt el, bal oldalt és az ismerősöknél is ott van a funkció.

(#15846) #27441408 válasza RootRulez (#15844) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nekem is megvan.

(#15847) Robokutya válasza RootRulez (#15844) üzenetére


Robokutya
senior tag

megváltoztak a logók lehet nálad nem frissült rendesen.

(#15848) szabacsik


szabacsik
őstag

Ha valaki fel akar venni ismerősnek és én elutasítom a kérelmét akkor arról kap értesítést?
Fölé vittem az egeret és meg is kaptam a választ :B

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#15849) RAiN91


RAiN91
őstag

"A tartalmak könnyebb személyessé tétele, ... Az oldalra való kattintással vagy tartalmának megtekintésével elfogadod, hogy cookie-k használatával...szóló szabályzat."

Ez mindig bejön a felső sávban, hiába X-elem be, hogyan fog eltűnni?

(#15850) Robokutya válasza RAiN91 (#15849) üzenetére


Robokutya
senior tag

nem használsz valami gátló programot ami a sütiket nem engedi elmenteni?
Én tegnap töröltem minden böngészési adatot a gépemről beleértve a sütiket is meg a flash beállításokat is és nekem is előjött ez a süti figyelő de okézás után többet nem zavart be.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.