Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#16801) Kube válasza krizmo_ (#16800) üzenetére


Kube
senior tag

Köszönöm, bár csak saccolni tudok egy neten talált adatnak köszönhetően, a többi profilon meg fals kép van. Az lenne jó, ha a feleslegesen regisztrált profilokat lehetne töröltetni legalább, engem nem zavar, ha az igazi fent van neki, de a többi ne legyen már ott.

No emotion, any more than a wave, can long retain its own individual form.

(#16802) RoryBreaker


RoryBreaker
aktív tag

Sziasztok!

Van lehetőség olyanra, hogy nem látnak a facebookon, de én látom és tudom használni a csoportjaimat?
Gondolom fiók felfüggesztésénél ez nem lehetséges. esetleg más mód nincs rá?

Köszi

Rog Strix B-760i Gaming Wifi, 32 GB DDR5@6000, i5-13500, Asus RTX 4060 OC Dual, 1TB Samsung 980 Pro, Be Quiet Pure Power 1000W Gold 80+, Noctua NH-12UA + Noctua házventik, Asus AP201 Mesh ház

(#16803) fu89


fu89
csendes tag

Sziasztok!

Egy régebbi hozzászólásban már leírták, hogy meg lehet nézni ki kivel mióta ismerős a következő képpen:
A két profil számot kell egy and szóval berakni a címsorba...
Példa...
http://www.facebook.com/profile.php?id=xxxxxxxxxxx&and=yyyyyy&

Nekem sajnos nem működik, vagy valamit rosszul csinálok?

(#16804) krizmo_ válasza fu89 (#16803) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

És ha ide próbálod meg behelyettesíteni a 2 profilt, akkor sem megy?: https://www.facebook.com/XXXXXXXXX?and=YYYYYYYYY

Szerk.:
Mondjuk ez csak a köztetek lévő tevékenységeket mutatja, de vissza tudod fejteni, hogy mióta vagytok ismerősök.
Ha rámész az illető adatlapjára, a borítókép jobb sarkában van egy legördülő menü, ott is rá tudsz menni erre, az ismeretségek megtekintésére kattintva.

[ Szerkesztve ]

(#16805) fu89 válasza krizmo_ (#16804) üzenetére


fu89
csendes tag

Köszi a választ, de nem jó sajnos.
Én egy ismerősöm és annak ismerősére lennék kíváncsi. De amúgy saját profil és ismerősöm profiljának visszafejtése sem megy.

(#16806) #27441408


#27441408
törölt tag

Veszélyben, aki fent van a Facebookon és Chrome-ot használ: jelszavakat és üzeneteket lop egy vírus

A felhasználói óvatlanság itt is tényező, tessék észnél lenni!

(#16807) togvau


togvau
senior tag

Valaki el tudja mondani, hogy hogy látja a facebook az email fiókom kapcsolatait, ha az az email cím facebookhoz köze nincs szolgáltatónál van? (pl google-nél vagy a t-online-nál)

hitler, sztálin, micro usb

(#16808) kispx válasza togvau (#16807) üzenetére


kispx
addikt

Pl.: megadod neki a jelszavadat a fiókhoz és ők letöltik a levelezésedet, amiben benne van, hogy kikkel leveleztél.

(#16809) togvau válasza kispx (#16808) üzenetére


togvau
senior tag

nyilván nem adtam meg soha... különben nem kérdezném.
De közben utána kerestem. Mások megadják az email belépési adatokat, így a facebook látja a nekem küldött mailjeiket, és ha egyezik a FB regisztrációnál használt email címemmel, akkor már össze is köt.

[ Szerkesztve ]

hitler, sztálin, micro usb

(#16810) Quasi_modo válasza #27441408 (#16782) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Persze hogy szabályellenes a több profil, de ettől még csinálják. (egy normál, egy fényképész profil, egy modellező például)

valami

(#16811) krizmo_ válasza Quasi_modo (#16810) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Pedig mennyivel jobban járnának, ha a profiljuk alá csinálnának inkább oldalakat, és úgy még a törlés veszélye sem állna fent.

(#16812) Quasi_modo válasza krizmo_ (#16811) üzenetére


Quasi_modo
nagyúr

Mi azt csinálnánk, de láthatóan mások máshogy gondolkodnak.
Van olyan ismerősöm akinek csak azért van több mert az olyan jópofa dolog...

valami

(#16813) #27441408 válasza krizmo_ (#16811) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem ez mindenkinek a saját rizikója stb,,,, mindenki maga tudja mi éri meg. Nekem biztos nem érné meg,hogy azon rizikózzak mikor veszik észre. (annó ezt nekem nyomatékosan elmondták, mikor új voltam a facén,hogyha valaki dupla profillal bukik le, még tájékoztatni sem köteles a facebook, csak törlik és kész, ha valakit elkapnak, azért szerintem ennél talán emberségesebbek és felajánlják a normális megoldást, xy lebukott szabályellenes, válasszon a profilok közül a többi repül))

[ Szerkesztve ]

(#16814) janos1988


janos1988
addikt

Ha valakinél beállítom, hogy "Megjelenítés elsőként" akkor ő erről kap értesítést vagy valami ilyesmit?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16815) krizmo_ válasza #27441408 (#16813) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Itt nem a rizikóról van szó, teljesen felesleges azt leírnod nekem, amit én már korábban leírtam... :U
Több lehetősége van valakinek, ha a profilja alá csinál oldalt, mintha egy személyes profilt oldalként használ.
Nem véletlen van ez így kitalálva...

(#16816) krizmo_ válasza janos1988 (#16814) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nem kap róla értesítést, és semmilyen módon nem tudja meg.

[ Szerkesztve ]

(#16817) vadászcsiga válasza krizmo_ (#16811) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Oldallal nem tudsz kommentelni. Nem tudsz vele semmit csinálni csak privát beszélgetni.

(#16818) krizmo_ válasza vadászcsiga (#16817) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Másik oldalhoz tudok"kommentelni", személyes profilhoz meg minek?
Limitált az ismerősök száma, nem lehet átfogó statisztikákat megnézni, nem ajánlgatja az oldalad másoknak, ha személyes a profil... Egy oldalnál nem olyan fontos az, hogy személyes profilokra rámenjek, és ott irkáljak. Hiszen miért tennék ilyet? Nem ismerem az emberek, akik kedvelték az oldalam, nem akarom zaklatni őket.
Plusz, ugye bármikor törlésre kerülhet, ha oldalként használod a személyes profilod... ami nem igazán éri meg, legalábbis nekem nem érné meg újra felépíteni, azt amit már eddig elértem.

(#16819) vadászcsiga válasza krizmo_ (#16818) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Hogy hogy minek? Több személyes profil a téma nem?
Amúgy nem teljesen értem miért aggódtok így a facebook miatt?

[ Szerkesztve ]

(#16820) Surda-


Surda-
őstag

Valamiért a messenger leszinkronizálta a névjegyeimet és mindenki megjelenik a chat ablakban,aki benne van a telefonkönyvemben.
pedig nincs engedélyezve a névjegyek szinkronizálása a messengerrel.
Valami ötlet,hogy mégis hol tudom kikapcsolni azt,ami be sincs kapcsolva? :U

"Ha kicsi a tét, a kedvem sötét!"

(#16821) #27441408 válasza vadászcsiga (#16819) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem aggódunk, egyszerűen nem értjük,hogy minek megszegni a szabályzatot, ami a regisztrációval el van fogadva.

(#16822) krizmo_ válasza vadászcsiga (#16819) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az a téma, hogy oldalként vagy személyes profilként működteti valaki az oldalát. Előbbi jó sok szempontból, amit le is írtam, utóbbi meg nem szabályszerű és nem is a legjobb erre a célra.
Mások nevében nem szólhatok, de én személy szerint, azért aggódom az oldalam miatt (oldal és nem személyes profil), mert évek munkája van benne, és nem szeretném újra felépíteni... Itt érem el a legtöbb embert...

(#16823) vadászcsiga válasza krizmo_ (#16822) üzenetére


vadászcsiga
félisten

Es az oldalad miatt miért aggodsz? :D A saját személyes profilod mögé lett kialakítva.

(#16824) janos1988


janos1988
addikt

Freemailes címre nem lehet kérni helyreállító kódot, hogy új jelszót adjak meg?

https://www.youtube.com/watch?v=mkDSGbRyjz8&list=PLVJH24yGtE_w5Ke4aWmRV8erFQmqRD1dK Minden egyes új rész rátesz még egy lapáttal :-D

(#16825) krizmo_ válasza vadászcsiga (#16823) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Úgy látszik nagyon nem akarod megérteni, amit írok... Nem használnék személyes profillal oldalt, te nem értetted, hogy miért nem, és ezt próbáltam meg leírni, szemléltetni... Nyilván jelenleg nem aggódok az oldalam miatt, mivel rendestelészerűen használok mindent...

[ Szerkesztve ]

(#16826) #27441408 válasza janos1988 (#16824) üzenetére


#27441408
törölt tag

Nem mindegy a facebook-nak az ímélcím?

(#16827) Shingen


Shingen
addikt

Hali!

ha pl. névnapos köszöntéseknél egy listába bele tesznek arról kapok értésítést.
Meg lehet oldani, hogy ilyen gyűjtő köszöntéseket letiltanám?
csak amit az üzenőfalamra írnak az jelenjen meg!

THX

風林火山

(#16828) dAnky


dAnky
aktív tag

sziasztok!

SOS-ben lenne egy olyan kérdésem hogy vettünk tegnap páromnak egy iphone 7 plust. Minden tökéletes a telefonnal viszont van egy olyan problémám hogy mikor messengeren beszél valakivel és kihangosítja a telefont akkor recseg a hangszóró, csak messengernél csinálja vibernél nem illetve rendes hívásnál sem. Megoldottam annyival hogy letöröltem a messengert majd ujra fel és akkor megjavult. Ez volt tegnap, de ma ismét ezzel a problémával hívott fel hogy messenger kihangosított hívásnál recseg. Előtte az iphone 5s-e nem csinálta ezt és az én 6s pluszom se. Nem tudjátok mi lehet a gond? Mert sajnos elég sokat használja így mivel anyukájával így tud beszélni külföldön. 3 napos csere garancia van ugye rá a médiában vettük. Vagy esetleg hogyan orvosolhatnánk ezt a problémát? Ti is tapasztaltatok már ilyet?

Köszönöm előre is!!!

(#16829) krizmo_ válasza janos1988 (#16824) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Évek óta gond van a freemail-re "kiérkező" facebook levelekkel (is), sokan nem kapják meg. Nézd meg, hogy nem tette-e be a spambe. Nincs esetleg másik e-mail címed, mondjuk gmailes? Érdemesebb lenne azt használni.

[ Szerkesztve ]

(#16830) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Másnál a face a képeket hogy jeleníti még mobilon?
Nálam ahogy gorgetem a hírfolyamot a képekre razoomolva jeleníti még.
Ha raklikkelek akkor ki zoomol belőle, olyankor mutatja rendes méretben.
A hirdetések és egyéb oldalak képei rendben vannak. Csak a feltöltött kepeknel csinálja.

(#16831) mikk2000


mikk2000
őstag

Reggeli meglepetés, hogy mintha kikerült volna az a lehetőség hogy le tudjam tiltani pár embernek a chat láthatóságomat. Na ezt most miért kellett?

(#16832) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Sziasztok !

Mostanában több bejegyzésben is láttam, hogy az írást nagyméretű karakterekkel jeleníti meg a face .

Ma akartam írni valakinek egy szülinapi köszöntést, és az én írásomat is ló méretű karakterekkel jelenítette meg .

Hogy rohadna meg, inkább töröltem ! :W

Betűméret választási lehetőséget nem találtam . :(

Van erre az idiótaságra valami megoldás ?

Üdv.

Astra

(#16833) Gedeon31


Gedeon31
addikt

Ennél a Facebook appnál hogy lehet ki kapcsolni a videókat automatikusan lejátssza? Köszönöm

(#16834) enginev3.0 válasza Gedeon31 (#16833) üzenetére


enginev3.0
félisten

App- 3 vonal - alkalmazás beállítások

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#16835) Gedeon31 válasza enginev3.0 (#16834) üzenetére


Gedeon31
addikt

Köszönöm szépen sikerült :)

(#16836) #27441408 válasza AstraCDX (#16832) üzenetére


#27441408
törölt tag

Néha nekem is van és sokaknál láttam már, szerintem ez valami facebook hiba, de most ezért tényleg képes voltál törölni 1 köszöntőt? :U

(#16837) AstraCDX válasza #27441408 (#16836) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Igen, mert felb@szta az agyamat ! :(

Látni sem szeretem amikor nagy betűkkel jelenít meg egy hozzászólást .

Erről a hozzászóló lehet, hogy nem is tud, nem is tehet, de olyan mintha "kiabálna" .

Üdv.

Astra

(#16838) #27441408 válasza AstraCDX (#16837) üzenetére


#27441408
törölt tag

Mivel ő is látja amit elküld tudja, max nem kanyarít ebből ekkora ügyet mint te... :)

(#16839) krizmo_ válasza AstraCDX (#16832) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Ha rövid szöveget írsz, előfordul, hogy kinagyítja, ez ismert jelenség és direkt így csinálja a facebook, azonban nem biztos, hogy úgy marad, ezért nem érdemes törölni.

(#16840) #27441408 válasza krizmo_ (#16839) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ennek mi értelme? Roppant idegesítő.

(#16841) erikke17


erikke17
őstag

Sziasztok.

Csináltam egy FB-s oldalt de valamiért nem jelenik meg google keresésekben. Semmi nincs korlátozva se ország se korhatár se semmi.

Mi lehet rosszul beállítva?

Az érdekes, hogy inkognitó lapon keresztül ha megnyitom linket simán bejön az oldal.

Az oldal: [link]

Előre is köszi :)

[ Szerkesztve ]

||Wot / WarThunder - Erixx93|| Steam - erixx18 ||Xbox Series X - Erikk24 || BMW R1200GS || Opel Astra F X16XEL|| BMW E39 530d 142kW||DJI Mavic Pro||

(#16842) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Üdv! Fórumtársak!

Olyan kérdésem volna, hogy após ma reggel nem tudott belépni FB-re.

Azt írja le van tiltva a fiók....

Mi a xar lehet? Semmi figyelmeztetés nélkül??

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16843) krizmo_ válasza Vangelis (#16842) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Van, hogy nem figyelmeztetnek, és ha súlyosan megszegte a szabályzatot nem is állítják vissza.

Érdemes itt próbálkozni:
"Ha úgy gondolod, hogy a fiókod letiltása tévedésből történt, arra kérünk, add meg a következő adatokat, hogy ki tudjuk vizsgálni."

(#16844) krizmo_ válasza erikke17 (#16841) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Még friss az oldalad kell idő, amíg megjelenik a keresésben. Türelem. ;)

(#16845) WhiteWalker válasza WhiteWalker (#16830) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Közbe a face re install megoldotta a problémát. :U

(#16846) Vangelis válasza krizmo_ (#16843) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Én értem de semmi visszajelzés nincs?

Annyira azért nem hiszem, hogy megszedhette... nem láttam olyan postot tőle..

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16847) krizmo_ válasza Vangelis (#16846) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Azokat a Facebook-fiókokat tiltjuk le, amelyek megsértik a Facebook használati feltételeit. Néhány példa:
- a Facebook használati feltételeinek nem megfelelő bejegyzések közzététele
- hamis név használata
- valakinek a személyazonosságával való visszaélés
- a Facebook közösségi alapelveit sértő, nem engedélyezett viselkedés folytatása
- kapcsolatfelvétel másokkal zaklatás, hirdetés, promóció, társkeresés vagy egyéb nem megengedett magatartás céljából
"

Ezek közül esetleg valamelyik jellemző lehet rá?

Szerk.:
Az is lehet, hogy csak valami tévedés történt. Sajnos, megtehetik, és meg is teszik, hogy figyelmeztetés nélkül letiltanak. Ha nagyon nincs más megoldás töltsétek ki az űrlapot, amik küldtem, hátha visszaengedik.

[ Szerkesztve ]

(#16848) Vangelis válasza krizmo_ (#16847) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Hát konkrétan nem hiszem...

Van pár ember aki nem csipázza... lehet azok tettek panaszt ellene?

De oda meg gondolom nem 10 ember kell, hogy letiltassák...?!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#16849) krizmo_ válasza Vangelis (#16848) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az lehet, hogy többen jelentették, előfordul, hogy kevés ember esetén is kivizsgálják a jelentést. És ha indokoltnak tartják, akkor lépnek.

(#16850) #27441408 válasza krizmo_ (#16847) üzenetére


#27441408
törölt tag

- kapcsolatfelvétel másokkal zaklatás, hirdetés, promóció, társkeresés vagy egyéb nem megengedett magatartás céljából"

Az miért indok ha valaki ismerkedik?? Ennyi erővel rengeteg embert kitehetne a facebook, egy jópáran célzottan írogatnak idegenekre mert tetszik neki vagy csak ismerkedni szeretne stb,........ annó régen nekem is írt néha 1-2 idegen , hogy látta az érdeklődési körömet (pl a sakk-ot) , vagy csak szimpatikus vagyok , és gondolta rámír, hogy nem e ismerkedhetnénk, és még számtalan ilyen példát tudnék, én egyetlen 1szer csináltam amikor 1 fogorvosnőt láttam 1 rendelő honlapján, és ráleltem facén, illedelmesen írtam, hogy ha lehet szeretnék vele beszélgetni stb,,,, most ugye ezt nem mondod komolyan, hogy ez a rész okot ad a facénak arra,hogy valakit kitiltson? Főleg úgy hogy a legördülő menüben az adatvédelemnél ott van, hogy a zaklatókat a tiltás gombal kell leállítani .

a többi pont természetesen világos, de az ismerkedésért szerintem a fél facebook felhasználó bázist bannolhatnák....

Bár szerintem a figyelmeztetés nélküli törlést csak a legszigorúbb esetekben alkalmazzák.

Vangelis Nem lehet hogy zaklatott pár embert? Úgy értem, hogy megkérték, hogy ne irogasson privátot satöbbi és esetleg ez miatt lépett a facebook?? még mindig azt mondom szerintem tiltást tényleg csak súlyos indokolt esetben használják,anno olvastam, hogy előbb vannak enyhébb szankciók pl megvonhatják a felhasználótól a csetelést. Hogy megtehetik e nem tudom de anno ezt olvastam, ha valaki nem bír magával és indokolt akkor a csetet a facebook kilőheti.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.