Hirdetés

2024. április 16., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#12001) Out válasza krizmo_ (#12000) üzenetére


Out
addikt

Ha a felfüggesztés ideje alatt nem lépsz be a profilodba egy ideig (talán 1-2 hét), akkor végleges törlés lesz a vége, én így tudom.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12002) Lacus_84 válasza krizmo_ (#12000) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Így van, nem ugyanaz a kettő. A törléssel végleg törlődik a fiók, felfüggesztésnél pedig ha gondolod, egy idő után újra be tudsz lépni, és így automatikusan újra aktív lesz a fiókod. Ilyen esetben ugyanúgy ott leszel az ismerőslistában, viszont nem lehet megnézni az idővonaladat. Bővebb infó erről itt: [link]

(#12003) kpal


kpal
veterán

Tegnap este óta nem megy a jobboldali hír sáv vagy micsoda ,csak a chat ismerősök vannak ott. Nálatok mizu ?

(#12004) HuMarc válasza kpal (#12003) üzenetére


HuMarc
addikt

Én most vettem észre, hogy sem az, sem az Üzenetek rész nem működik megfelelően :F De a hozzászólásokat is szürkével írja a rendszer, ha gépelek, aztán engedi elküldeni.

(#12005) jeni


jeni
félisten

Szia
Kezdem unni nagyon a Facebook erőszakosságát!
Bármely kis filmet,videó részletet megszeretnék nézni állandóan lájkolnom kellene rá,hogy lássam! Ezt ki lehetne kerülni valahogy? Az iWiW ilyen téren 1000x jobb volt,mégis megszűnt.

(#12006) enginev3.0 válasza jeni (#12005) üzenetére


enginev3.0
félisten

Akkor jelentem, hogy ez nem a facebook hibája, sőt, a facebook próbál is tenni ez ellen

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12007) jeni válasza enginev3.0 (#12006) üzenetére


jeni
félisten

erre gondoltam :W vagyis a megosztásra

[ Szerkesztve ]

(#12008) SlayR


SlayR
senior tag

Tudom lehet vissza kellene olvasnom, de elsőre nem találtam hasonlót....valaki nem tud róla valamit mi ez az ismerős szám csökkenés facebooknál, Több ismerősöm is panaszkodik rá...bár nálam az is jelentkezik tegnap óta, hogy a 8-10 órával korábbi bejegyzéseket friss értesítésekkel jelzi.

(#12009) Lacus_84 válasza jeni (#12007) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Mint előttem is írták, ez nem a FB hibája, hanem sajnos gombamód szaporodnak az ilyen lájkvadász oldalak. Általában valamilyen figyelemfelkeltő szöveggel posztolják a videónak álcázott képet. A kíváncsiság által vezérelt gyanútlan user rákattint a képre, és máris átirányít egy másik oldalra, ahol azt ígérik, hogy ha megosztod a linket, akkor megnézheted a videót. A legtöbb ilyen mögött általában semmi tartalom nincs, csak szimplán átverés, de azt elérik vele, hogy terjedjen a FB-on, és hihetetlen mód teleszemetelje azt. Az ilyenekre nem szabad rákattintani, hanem egyből jelenteni.

(#12010) tobias40


tobias40
veterán

Hi!

1.
Chat előzményeket vissza lehet nézni valahogyan,illetve azt lehet-e törölni akár úgy hogy személyenként(privát) vagy pedig az összes chat bejegyzést?(tehát személyenkénti chat és a nyilvános-ra is kérdezek,ha érthető amit írok..még nem használtam a chat-et nem ismerem a felületét csak érdeklődöm az ottani lehetőségekre!! :) )
2.
Az üzenetek fülnél a saját profilom az az idővonal bejegyzései lennének,vagy mi?
Olyan mintha magammal beszélgetnék.. :)(de van más ismerősöm bejegyzése is ott!)

(#12011) Lacus_84 válasza tobias40 (#12010) üzenetére


Lacus_84
senior tag

1. A chat előzményei automatikusan tárolódnak, de tudod törölni az üzeneteket egyesével, vagy akár az egész beszélgetést is.

(#12012) jeni válasza Lacus_84 (#12009) üzenetére


jeni
félisten

na és kinek? ez az ami idegesítő tud lenni. az egyik családtag már jelezte felém,hogy minek kattintgatok rá,mondom is neki másképp nem tudom megnézni.

(#12013) Lacus_84 válasza jeni (#12012) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Nem értem ezt a kattintgatást... bárkinek az üzenetét tudod törölni.

(#12014) tobias40 válasza Lacus_84 (#12011) üzenetére


tobias40
veterán

Én in a "chat" ablakban levő beszélgetésekre gondoltam nem az üzenetekre ...
A chat ablakban ahol külön be kell kapcsolni ha akarok vkivel beszélgetni vagy látni szeretném hogy fent van-e a chat-n!

Vagy te is erre gondoltál?(mert üzeneteket írtál az pedig nem a chat kis ablakban van...)

Köszi a segítséget! :R

(#12015) Lacus_84 válasza tobias40 (#12014) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Ja igen, én nem a chat-re gondoltam, hanem az üzenetekre, itt tudod törölni, chat-ben nem.

(#12016) tobias40 válasza Lacus_84 (#12015) üzenetére


tobias40
veterán

Jaja! :)
De ha az üzeneteknél törlöm,akkor az már a chat ablakban sem látszik ha jól néztem..
Vagy ez csak akkor igaz ha nem a chat ablakban beszélgettünk hanem az üzeneteknél és onnan törlöm?
Magyarul ha a chat-be beszélgetek vkivel akkor az nem tudom törölni se az üzenetek sem pedig a chat előzményiből?? :Y

(#12017) tobias40


tobias40
veterán

2.
Az üzenetek fülnél a saját profilom az az idővonal bejegyzései lennének,vagy mi?
Olyan mintha magammal beszélgetnék.. :)(de van más ismerősöm bejegyzése is ott!)

erre esetleg vki? :R

(#12018) Lacus_84 válasza tobias40 (#12016) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Na, szóval. A chat és az üzenetek rész szinkronban van egymással, tehát a chat előzményei ott vannak az üzenetekben, és fordítva. Nincs külön választva mint más oldalaknál, hogy van egy privát üzenetek rész, és van a chat, itt a kettő egyben van kezelve. Viszont törölni csak az üzenetekben tudsz, és ha törölsz, értelemszerűen törlődik mindenhonnan.

(#12019) tobias40 válasza Lacus_84 (#12018) üzenetére


tobias40
veterán

Így már értem,köszi!!

Másik kérdésemre esetleg tudsz vmit segíteni?

Üdv!

(#12020) Lacus_84 válasza tobias40 (#12019) üzenetére


Lacus_84
senior tag

Nem igazán értem azt a kérdést. :) Saját magaddal nem tudsz beszélgetni (nem tudsz saját magadnak üzenetet küldeni), és az üzeneteknél egészen biztosan nincsenek ott az idővonal bejegyzései.

[ Szerkesztve ]

(#12021) kpal válasza HuMarc (#12004) üzenetére


kpal
veterán

nalad jo az oldalsáv ?

(#12022) Krystal_s


Krystal_s
addikt

Ez most komoly, hogy megint újítottak és még jobban elrontották a mások hozzászólásai oldal helyett berakott felugró kis ablak Post To Page részen? :O Nem elég, hogy egyesével kellett görgetni, ha látni akartam az írásokat, de most még megjelent minden harmadik hozzászólás után a See More Stories is. :Y Plusz egy klikk, nehogy folyamatosan görgetni lehessen. Ezt nem hiszem el. Ennyire idióták fejlesztik az oldalt, vagy totál meghibbantak? Kinek jó így? A Top Comments, Recent Activity is kikészít, nehogy alapból időrendi sorrendben tudjuk elolvasni a hozzászólásokat. Legyen össze-vissza, csak sok legyen a "LÁJK". Ezeknek tényleg csak a legnépszerűbb, legújabb dolgok számítanak és erőltetik másokra, hogy csak a népszerű az értékes, a menő. Máskülönben elrejtenek, pár hét inaktivitás után szinte már szinte nemlétező személyként kezelnek (nem jelenítenek meg a hírfolyamon sem). :@

[ Szerkesztve ]

(#12023) Krystal_s válasza Krystal_s (#12022) üzenetére


Krystal_s
addikt

-1 szinte
Azért nem takartam ki a hozzászóló nevét, mert egy nyilvános oldalról készítettem a képet.

(#12024) Edi77 válasza Krystal_s (#12022) üzenetére


Edi77
őstag

Mindent tökéletesen megfogalmaztál, ez így egy kalap... :O Engem is irritál ez az új nézet opció

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#12025) DirtyFREE


DirtyFREE
tag

Sziasztok egy olyan kérdésem volna, hogy meg tudom e nézni a jelszavamat valahol?
Nem ilyen feltörésre,meg kódvisszafejtésre vagyok kíváncsi csak egyszerüen meg tudom e nézni valahol
(Nem a Mozzilla mentett jelszavakra gondolok,hanem máshol pl az oldalon belül :R )

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#12026) krizmo_ válasza DirtyFREE (#12025) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Nem tudod megnézni sehol a jelszavad. Elvileg ha már bent vagy a facebookodon, akkor tudnod kell... gondolom a rendszer is ezt feltételezi.

(#12027) DirtyFREE válasza krizmo_ (#12026) üzenetére


DirtyFREE
tag

Arra gondoltam,hogy valahol programozó módban látható

"A siker létráját nem lehet zsebre tett kézzel megmászni" by AS

(#12028) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

Ha telón abbahagyja valaki a facezést, pontosan hány perc alatt válik az illető nem elérhetővé? Vagyis a zöld kis pont hány perc alatt tűnik el a neve mellől, ha nem nyomkodja a telefont?

[ Szerkesztve ]

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#12029) krizmo_ válasza DirtyFREE (#12027) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nyilván nem. :U

(#12030) Teszla_


Teszla_
senior tag

Sziasztok!

Lenne egy kérdésem, hátha tudtok segíteni, mert én már tanácstalan vagyok.

Facebookon létrehoztunk egy csoportot, de nem tudunk meghívni senkit és csatlakozni sem tudnak.
A Battle Camp nevű mobilos játékban van egy csapatunk, ennek hoztam létre egy csoportot a játékon keresztül. Ketten be tudtak lépni, állítólag ők kaptak meghívót, amikor beléptek a játékba. De más nem kapott ilyet és a csoport oldalára lépve nincs "csatlakozás" gomb. Valamint a csoportba belépve nem tudok senkit se meghívni, mert ilyen opció sincs. A beállításokat feltúrtam, nyitottá tettem a csoportot és semmi. Más, facebookon létrehozott csoportnál minden rendben működik.

(#12031) akyyy


akyyy
senior tag

nem tud valaki véletlen olyan oldalt ami ismersünk minden adatát tölti le ami számunkra nyilvános? képeket, üzenőfalat, stb..

kb úgy mint a saját adatink exportja.

(#12032) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Létrehoztam egy sportklubnak egy FAcebook oldalt. Minden oké, de a menüsorban szeretném, hogy Youtube menü is legyen.
Pár hete még az admin felülelet az alkalmazásoknál hozzá lehetett volna adni, de most nem találom.

Tudna valaki segíteni, hogy hogyan lehet hozzáadni ?

Láttam megoldásokat Youtube videókon, de azok azért nem tetszettek, mert nem a Facebook saját Youtube menüjét lehet hozzáadni, hanem mások által megvalósított alkalmazást és csomó mindent likeolni kell, meg ki tudja, hogy meddig fog az működni.

köszi

(#12033) kabalanyúl


kabalanyúl
újonc

Sziasztok!

Nem tudom, hogy jó helyen teszem-e fel a kérdést, de végül is a Facebook-hoz kapcsolódik... Azt szeretném megtudni, hogy hogyan lehet azt beállítani telefonon, hogy kijelezze, hogy telefonról írok? Samsung illetve iPhone készüléken sem jelzi ki, hogy telefonról írtam/posztoltam valamit. Tud erre valaki valami megoldást? :B
A segítséget előre is nagyon köszönöm! :)

(#12034) #41133696


#41133696
törölt tag

Változás januárban:

(#12035) krizmo_ válasza #41133696 (#12034) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ezt mindenki megkapja, amúgy...

(#12036) cybercide


cybercide
tag

Sziasztok!
Édesanyám gépén a következő probléma jelentkezett a facebookra való belépésnél: [link1]; [link2]
Tehát nem tud belépni a fiókjába. Mondtam neki, hogy a második képen egyenlőre ne töltsön le semmit! Vírusra gyanakodtam, így javasoltam neki, hogy futtasson vírusirtót, de az sem oldotta meg a problémát. Vagy nem ismeri fel a vírusirtó a kártevőt, ami okozza, vagy talán nincs is. Azt mondja, hogy a barátnője profiljába viszont be tud lépni a gépéről. Megadta a bejelentkezési azonosítóját és én a saját gépemről be tudok lépni az Ő profiljába. Ebben kérnék segítséget, mert nem tudok mit kezdeni a dologgal. Köszi.
Üdv.

[ Szerkesztve ]

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#12037) Out válasza cybercide (#12036) üzenetére


Out
addikt

A böngésző kiegészítői között nem látsz gyanús elemet? Virusírtó helyett ajánlom a Malwarebytes -t ilyen esetekben.

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12038) cybercide válasza Out (#12037) üzenetére


cybercide
tag

Köszi a tippet! Egyenlőre távsegítség szinten megy a dolog, de kiderítem!

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#12039) cybercide válasza Out (#12037) üzenetére


cybercide
tag

Malware sem talált semmit, így gondoltam veszteni való már nincs, rákattintottunk a második képen a Trend Micro letöltésére és ez jött be, majd ezután be tudott lépni a profiljába. Ezek szerint a facebook szivatott meg, nem pedig egy vírus!
Bár nem értem, hogy miért pattogott a facebook, hogy vírusos a gép, ha az általa erőltetett Trend Micro sem talált semmit? Biztos fizet a Trend Micro nekik, hogy népszerűsítsék a víruskergetőjüket. :)

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#12040) Out válasza cybercide (#12039) üzenetére


Out
addikt

Én még ilyet nem láttam, ezért gyanakodtam arra, hogy talán egy megtévesztő trójai épülhetett be a böngészőbe, ami így próbál adatokat lopni tőled. Viszont akkor felmerül a kérdés, hogy mi alapján jön be ez az ablak a Facabook-on? Véletlenszerűen bárkinek bármikor bejöhet? Vagy csak történt valami azzal a fiókkal amit a Facebook ártalmasnak talált és erre van egy ilyen Trend Micro-s megoldásuk? Érdekes, mindenesetre :)

Találtam egy ilyen májusi blogbejegyzést: [link]

[ Szerkesztve ]

Commodore Plus/4 --- Személyi számítógép beépített profi szoftverrel

(#12041) cybercide válasza Out (#12040) üzenetére


cybercide
tag

Én is trójaira gyanakodtam, azért nem is kattintottam először a Trend Micro letöltésére. Az is érdekes, hogy az én gépemen viszont nem írta ki, amikor bejelentkeztem a fiókba. A blogbejegyzés alapján tényleg valami vírust észlelhetett a facebook, amiért addig nem engedett be, amíg a vírusirtó át nem vizsgálta a gépet, bár nem talált semmit ő sem. Most legalább ennyivel okosabbak lettünk! :) Köszi, hogy foglalkoztál a problémával! :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=cybercide

(#12042) tomic


tomic
addikt

Tudnátok abban segíteni,hogyan lehetséges kikapcsolni a videók automatikus betöltését? Telefonon is azonnal elkezdi letölteni és marhára eszi a netemet.

(#12043) tomic válasza tomic (#12042) üzenetére


tomic
addikt

Senki sem tudja? :F

(#12044) krizmo_ válasza tomic (#12042) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az összes videóval ez van? Nekem ezt csak a mostani barátoknak összeállított videómarhasággal csinálja.
És nem lehet vele mit kezdeni....

(#12045) tomic válasza krizmo_ (#12044) üzenetére


tomic
addikt

Igen minddel. Ahogy belépek a mobilommal is a facséra egyből elkezdi betölteni a videokat.

(#12046) enginev3.0 válasza tomic (#12045) üzenetére


enginev3.0
félisten

App settingsben van "auto video play"

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#12047) tomic válasza enginev3.0 (#12046) üzenetére


tomic
addikt

:R Megvan köszi.

(#12048) FrezeR


FrezeR
senior tag

Sziasztok

Olyannal találkoztatok e, hogy a chat-en folyton tehát éjjel nappal azt jelzi a Facebook, hogy fent van az illető? Akkor is ha kilép minden felületről. Megszakítás nélkül online állapotot jelez.
Mitől lehet ez van tippetek?

(#12049) canniball


canniball
nagyúr

Hol tudom beállítani, hogy a rokonságot csak az ismerősök lássák? Egyúttal hol tudom beállítani, hogy az ismerősökön kívül senki semmit ne lásson?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#12050) canniball válasza canniball (#12049) üzenetére


canniball
nagyúr

Előbbit megtaláltam, utóbbi továbbra is érdekelne.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.