Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15601) MadGame válasza artiny (#15600) üzenetére


MadGame
senior tag

Szerintem: Facebook --> Beállítások --> Értesítések --> Asztali és mobil, és itt bekapcsolod a Chrome-ot.

(#15602) Criminal017


Criminal017
őstag

Majdnem OFF, vagy mégsem?
Jó bullshit lesz, legalábbis annak tűnik. [link]

(#15603) enginev3.0 válasza artiny (#15600) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nézd meg, hogy engedélyezve van -e

chrome://settings/contentExceptions#notifications

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15604) enginev3.0 válasza Criminal017 (#15602) üzenetére


enginev3.0
félisten

Barátnőmnek frissítettük tegnap, és neki már ilyen.

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15605) Criminal017 válasza enginev3.0 (#15604) üzenetére


Criminal017
őstag

APK + központi aktiválásos a történet, ugye?

(#15606) enginev3.0 válasza Criminal017 (#15605) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem playből, és már vannak ilyen kategóriák

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15607) #59070464


#59070464
törölt tag

Egy ismerősöm kérdezte, de mivel én egyáltalán nem vagyok kompetens a kérdésben, hozzátok fordulok. Mi történik azzal a fiókkal, amit létrehozol, de valami telefonos verifikálást nem csinálsz meg, mert az a telefonszám már hozzá van (vagy volt?) csatolva egy meglévő (vagy törölt?) fiókhoz? A zárójeles részek miatt számomra sem volt egyértelmű a kérdés, ezért írtam így. Szóval a regisztráció vélhetően ennek a kód hiányában nem lett megerősítőve. Ez a fiók most ott lebeg az éterben vagy sem? Ha igen, verifikálás hiányában törlődni fog ezen fiókja vagy ott marad? Annyit tudok, hogy egy felfüggesztett fiók két hét múlva törlődik ténylegesen. De a meg nem erősített fiókokkal mi történik?

[ Szerkesztve ]

(#15608) kstcsk válasza #59070464 (#15607) üzenetére


kstcsk
tag

Pár éve megvan a fiókom és azóta sem adtam meg telefonszámot. Az csak a "két lépcsős" bejelentkezéshez szükséges, a többi meg duma.

(#15609) #59070464 válasza kstcsk (#15608) üzenetére


#59070464
törölt tag

Ezt értem, de nem ez volt a kérdés. :)

Úgy tudom telefonszám nélkül nem lehet fiókot létrehozni.

(#15610) krizmo_ válasza kstcsk (#15608) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Kétféleképpen lehet megerősíteni a regisztrációt, az egyik az e-mailes megerősítés a másik pedig a telefonos.
Ha valaki a telefonos megerősítést választja, akkor sms-t kap.
Szóval, nem csak a kétlépcsős azonosításhoz kell, valószínűleg te az e-mail-es megerősítést választottad, amikor regisztráltál, de ettől még a telefonszám megerősítés is egy lehetőség.

#15607 NewmanHD
Mivel a visszaigazolás nem történt meg, szerintem nem sikerült létrehozni a fiókot.

" Annyit tudok, hogy egy felfüggesztett fiók két hét múlva törlődik ténylegesen."
A felfüggesztett fiók nem törlődik. :N Akkor törlődik, ha a tulajdonosa véglegesen törli.

[ Szerkesztve ]

(#15611) #59070464 válasza krizmo_ (#15610) üzenetére


#59070464
törölt tag

Azóta beszéltem az illetővel. A regisztrált e-mail címen kapott egy e-mail-t, melyben a regisztrált (vagy regisztrálni próbált) keresztnevén szólította meg. Gondolom akkor ez sem jelent semmit, a fiók nem jöhetett létre aktiválás nélkül. Említette, hogy alább egy kód volt feltüntetve ebben az e-mail-ben, de azt lehetősége beírni nem volt sehova. Az e-mail-ben kapott aktiválási URL-re is a telefonszám megadására kötelezte volna. A fiók biztosan nem jött létre? Gondolom valami ott lóg valahol a levegőben, nem?

Ha a facebook.com/help/delete_account címen kérvényezed a törlést, két hétre függesztésre kerül, majd az utáni törlődik "ténylegesen".

[ Szerkesztve ]

(#15612) kstcsk válasza krizmo_ (#15610) üzenetére


kstcsk
tag

Nem ma regisztráltam, nem tartom elképzelhetetlennek hogy akkor ez a mobilos lehetőség fel sem volt kínálva, de a kérdés szempontjából tárgytalan.

(#15613) #59070464 válasza kstcsk (#15612) üzenetére


#59070464
törölt tag

Tudomásom szerint Twitterre sem lehet már regisztrálni telefonszám nélkül. Szóval simán lehetséges, hogy ami régen úgy volt, az ma már így van.

(#15614) tylerddd


tylerddd
veterán

Több post láthatóságát (ki láthatja, ki nem) egyszerre, visszamenőleg lehet-e állítani? Úgy látom csak egyesével lehet.

Csak egészség legyen, meg térerő!

(#15615) #27441408


#27441408
törölt tag

Mostantól könnyebben megtalálhatja Kovács István nevű ismerőseit a Facebookon

(#15613) NewmanHD És ha valakinek nincs mobilja??? Szerintem lehet regisztrálni teló szám nélkül is.

[ Szerkesztve ]

(#15616) krizmo_ válasza #59070464 (#15611) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Fent a topikösszefoglalóban le van írva, hogy mi a felfüggesztés és a végleges törlés között a különbség, a kettő nagyon nem ugyanaz. És a 2 hét sem hiteles információ.

Biztos, hogy nem jött létre a fiók, hiszen nem lett megerősítve.

#15615 silver star
E-mailben és sms-ben egyaránt lehet regisztrálni, nem telefonhoz kötött a regisztráció.

#15614 tylerddd
Elvileg itt be tudod állítani: A korábbi bejegyzések láthatóságának korlátozása az idővonalon.

(#15617) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Az ismerőseimet elrendeztem a gyárilag megadott lehetőség szerint:
-kozeli
-tavoli
-korlatozottak
Na már most az idióta applikáció állandóan küldi az értesítést a közeli ismerősök listajabol , ha valaki megoszt,kommental stb...
Roppant idegesítő, ezt hol lehet kikapcsolni??
Mert erről a "további információk" fülnel nem esik szó , hogy állandóan jelezni fog ha valaki akár fingik is egyet.

[ Szerkesztve ]

(#15618) krizmo_ válasza WhiteWalker (#15617) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Itt ki tudod kapcsolni:

(#15619) WhiteWalker válasza krizmo_ (#15618) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Szuper , köszönöm!
Reggelre tele volt spammelve a telefonom :DDD

(#15620) looser


looser
addikt

Sziasztok, a felfüggesztésen kívül (ami még nem a fiók törlése) van olyan opció, amivel úgy tűnhet, hogy nem vagyok tagja a facebooknak? Most lesz a szülinapom és utálok üzenetekre válaszolni, a falamra csak én írhatok, szóval ez sem opció, hogy azt engedélyezzem :-)
Felfüggesztésnél nekem úgy tűnik, hogy még elérhető vagyok:

"Az ismerőseid a felfüggesztés után is meghívhatnak eseményekre, megjelölhetnek fényképeken, vagy hívhatnak, hogy csatlakozz csoportokhoz. Ha nem kérsz e-maileket, NEM fogod megkapni ezeket a meghívásokat és értesítéseket az ismerőseidtől."

Ötlet? Törlés? :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15621) krizmo_ válasza looser (#15620) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Ne legyen látható a születésnapod, és akkor nem fognak írni, max. néhányan. ;)

"Ha inaktiválod a fiókodat, az adatlapod nem lesz látható mások számára a Facebookon, és az emberek nem kereshetnek rád." - Tehát, üzenetet sem tudnak neked küldeni, ha fel van függesztve a fiókod.

#15619 Giinos
Nagyon szívesen! :)

[ Szerkesztve ]

(#15622) looser válasza krizmo_ (#15621) üzenetére


looser
addikt

Szuper, köszi! Ezt a "Ha inaktiválod a fiókodat" sort nem is láttam. Felfüggesztettem, örülök :-)

Mindent tudok a rákászszakmáról...

(#15623) regvoltrossz


regvoltrossz
tag

Még évekkel ezelőtt a páromat betettem a közeli ismerősök mappába. Láttam is róla mindent. Nem csak azt ha írt valamit az idővonalára, hanem ha hozzászólt valamihez, lájkolt valamit etc.(Gyk. a tevékenységnaplója jelent meg ha a mappára kattintottam) Aztán ő is betett engem, és azóta ő is lát mindent rólam. Csakhogy én nem látok róla egy ideje szinte semmit! pedig amúgy sokmindenhez hozzászól és hasonlók, de max akkor jelenik meg valami a közeli ismerősök mappában, ha az idővonalára ír. Ő persze továbbra is lát rólam mindent
Megnéztem már mind a saját, mind az ő beállításait. A kettő között annyi a különbség, hogy míg nálam szinte minden nyilvános, őnála sok minden alapból az ismerősök számára nyitott. Mivel én is az ismerőse vagyok, nem hiszem, hogy ez akadályozza meg azt, hogy lássam azt amiről fent írtam. Na de akkor mi?
Kinek a beállításaiban, és mit állítsak?

Oly korban éltem én e földön, mikor a majom visszaszállt a fára,a százrészes tévédrámák közé,hol a hős daliás menedzser, lő, sose fél,s az elhagyott nő könnyek közt kefél. [Orbán Ottó]

(#15624) Siriusb


Siriusb
veterán

Előre is elnézést kérek, lövésem sincs a Facebook-ról, nem érdekelnek a közösségi oldalak, csak valakinek szeretnék segíteni, így bocs, ha nem a megfelelő szakkifejezéseket használom.
A helyzet a következő: adott egy személyes profil és egy később létrehozott üzleti profil. Mind a kettő működik, azonban szeretnék összevonni a két külön profilt az üzleti alá.
Ezt a leírást találtam, nem tudom, mennyire helytálló.
Tudna valaki segíteni, egy linket adni, hogy lehetne megvalósítani az összevonást, már amennyiben van erre lehetőség?
Köszönöm!

(#15625) flash-


flash-
veterán

Youtube csatornát hogy lehet összekötni facebook-al?

azt szeretném, hogy a youtube ra feltöltött videók automatikusan jelenjenek meg a facebook hirfolyamon

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15626) krizmo_ válasza Siriusb (#15624) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Facebook privát profil átalakítása Facebook üzleti oldallá

Ebben az irományban minden benne van az átalakításhoz.

(#15627) #27441408


#27441408
törölt tag

Érdemes letölteni a facebook-nak azt a játék kezelő app-ját? Biztonságos? Esetleg jobban tudok játszani, vagy mire való? köszi ha v-ki segít . ! (a Trainstation játék csoportban áradoznak többen, hogy letöltötték és milyen nagyon jó) de én még tartok ettől :)

[ Szerkesztve ]

(#15628) #27441408 válasza #27441408 (#15627) üzenetére


#27441408
törölt tag

Bocsi lejárt az idő, de most jutott eszembe, hogy megkérdezzem, pl az Angrybirds friends meg az említett vonatos játék is sok böngészőben akad, ha letöltöm ezt a bigyót , akkor előfordulhat, hogy akadás mentes lesz?

És persze adatvédelem szempontból van e komolyabb aggály, hogy feltegyem? köszi ha valaki segít :)

[ Szerkesztve ]

(#15629) Siriusb válasza krizmo_ (#15626) üzenetére


Siriusb
veterán

Szia!

Köszönöm válaszod. Van, ami nem tiszta ebből a leírásból. Ha már van egy működő üzleti profil, azt hogy lehet megadni? Mert abban, amit linkeltél, létre kell hozni egy új profilt. A mi esetünkben pedig mindkét profil már adott.

(#15630) krizmo_ válasza Siriusb (#15629) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az üzleti oldal alá nem tudod betenni a személyes profilt. Csak személyes profil alatt működhet egy(vagy több) üzleti oldal.

Azt linkeltem, hogy hogy tudod a személyes profilt átkonvertálni oldallá. De úgy tűnik, nem erről van szó.

Amit üzleti profilként említesz az gyakorlatilag jelenleg személyes profilként van létrehozva?

(#15631) Siriusb válasza krizmo_ (#15630) üzenetére


Siriusb
veterán

Nem, az üzleti profil tényleg üzletiként van létrehozva.

Esetleg valamiféle árirányításra van lehetőség?

(#15632) krizmo_ válasza Siriusb (#15631) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ha belépsz az (üzleti)oldalra és rámész a beállításokra majd az oldal szerepköreire, ott hozzá tudsz adni adminisztrátort az oldalhoz. Így a neved alatt lesz az oldal, ha ez megvan elég lesz, ha belépsz a saját profilodba, mert onnan teljes körű hozzáférésed lesz az oldalhoz.

[ Szerkesztve ]

(#15633) #22237440


#22237440
törölt tag

Az oldal nálatok sem töltődik be vagy csak nálam van baj? "A webhely nem elérhető" DNS_PROBE_FINISHED_NXDOMAIN

A Windows hálózati diagnosztika nem tudta azonosítani a problémát. :F

(#15634) #22237440 válasza #22237440 (#15633) üzenetére


#22237440
törölt tag

Na helyre állt a "rend". ;)

(#15635) Hunter2


Hunter2
addikt

ma azzal fogadott a kliens androidon hogy gyanús viselkedés miatt inaktíválták a fiókom és hogy változtassak jelszót.
Ki lehet deríteni valahogy hogy mi volt gyanús viselkedés?

(#15636) llaszlo


llaszlo
veterán

Hello

Volt egy tiltásom két napja amit tegnap fel is oldottak. Már azt sem tudom, hogy miért kaptam. Viszont azóta nem tudok külső linket megosztani vagy üzenetben küldeni. A hibaüzenetből semmi sem derül ki. :(
Mobilon sem működik. Csak ott angolul jelenik meg a hibaüzenet. De a szöveg ugyanaz. Messengerben sem tudok linkelni.

Itt leírtam részletesen.
[link]

[ Szerkesztve ]

(#15637) Snowy_owl


Snowy_owl
őstag

Pár csoportot, oldalt követek, de néhány esetén arra döntöttem hogy nem kellenek az értesítések és kikapcsolgattam az oldalakon, aztán jött a hihetetlen dolog, még mindig záporoznk a az értesítések is, meg a bejegyzések is. Hogy van ez?

régen minden jobb volt, régen még a "régen minden jobb volt" is jobb volt.

(#15638) WhiteWalker


WhiteWalker
nagyúr

Azért a face hírfolyamot nem ártana finomítani , pl most bedob az arcba olyat , hogy XY rész vesz egy eseményen
ami tegnap délután volt :U fogyatékos...

(#15639) kispx válasza WhiteWalker (#15638) üzenetére


kispx
addikt

Nem részt vett? Ilyet akkor csinál amikor utólag adja meg az illető, hogy részt vett az eseményen.

(#15640) WhiteWalker válasza kispx (#15639) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Jó kérdés..
Ennyire részletesen nem is figyeltem , gyorsan görgettem a hírfolyamot.
Lehet hogy múlt idő volt ? :U
Csak pillanatra megakadt rajta a szemem.

[ Szerkesztve ]

(#15641) buci30


buci30
addikt

Hogyan lehet az élő adást adni ha sima felhasználó vagyok?
Vagy ez még mindig csak "hiressegeknek" van?

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15642) #27441408 válasza WhiteWalker (#15640) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem is múltidő volt, mai első belépésemnél nekem is az orrom alá tolt 2-3 EB-s posztot a magyarokról de aztán láttam, hogy múltidőben van. Első körben, én is néztem, hogy ez mi, mi a baja, aztán láttam, hogy múltidőbe írja.

[ Szerkesztve ]

(#15643) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

Felmerült pár kérdés, egy ismerősömnél remélem tudtok benne segíteni:

- ha a facebookon vásárolok kiemelést milyen számlát kapok? (ki állítja ki? külföldi vagy magyar?)
- hol tudom megadni, hogy kinek számlázzanak?
- van-e olyan magyar cég aki vásárol nagy tételben facebook kiemelési lehetőségeket és jó áron, magyar számlával tovább értékesíti? (egyáltalán létezik-e ilyen?)

Előre is köszönöm a segítséget!

Véleményem szubjektív...

(#15644) HaZsolt


HaZsolt
őstag

Letöröltem minden ismerősömet mégis azt jelzi, hogy 5 ismerősöm van. Hogyan lehet ez?

(#15645) kstcsk válasza HaZsolt (#15644) üzenetére


kstcsk
tag

Biztosan ismerőst jelez? nem követőt?

(#15646) Lauda


Lauda
félisten

Sziasztok!

Meg lehet oldani valahogyan azt, hogy a megnyitott videok ne alapbol kopp hangeron induljanak? Erdekes a yt megjegyzi es a hulladek face keptelen ra.

Koszi!

(#15647) krizmo_ válasza buci30 (#15641) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

(#15648) Remus389


Remus389
veterán

Sziasztok, lehet ez nagyon alap, de azt szeretnem megkerdezni, hogyan lehet ugy beallitani, hogy akik nem ismernek azok ne lassanak mast csak az arckepem.

Tehat sem a bejegyzeseimet, sem az fotoalbumjaimat, sem az ismeroseimet!, sem a hatterkepeimet, sem az erdeklodesi koromet(pl konyvek), szoval semmit, csak egy fotot rolam(meg a hatterkepem) azt kesz.

Fontos lenne, koszonom.

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

(#15649) krizmo_ válasza Remus389 (#15648) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Adatvédelmi beállítások és eszközök

A névjegyednél, a fényképeknél és az ismerősöknél állíts át minden láthatósági beállítást ismerősökre.

A közös ismerősöket mindenképpen látni fogják, még akkor is, ha "csak én"-re állítod be.

Az aktuális profil- és borítóképed mindenképpen nyilvános.

[ Szerkesztve ]

(#15650) Remus389 válasza krizmo_ (#15649) üzenetére


Remus389
veterán

Köszi :R

Már csak egy darab maradt!!! https://hardverapro.hu/apro/burson_v5i_dual_opamp-ok_2db_2/friss.html

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.