Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#20001) krizmo_ válasza erahurka (#20000) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Akkor tudod igazolni magad. ;)

(#20002) erahurka válasza krizmo_ (#20001) üzenetére


erahurka
félisten

Nyilván nem azzal van a baj, de nem szeretem jobbra-balra küldözgetni az igazolványaim fényképét.

Amúgy nem értem miért olyan fontos hogy saját néven szerepeljen az ember. Ez kis túlzással egy játék, nem kötelező a használata, miért nem dönthetem el, hogy saját névvel akarom-e használni. Ha nem lenne blogos oldalam most azonnal töröltem volna magam erről a vacakról.

Egyébként fogadok, hogy kitalálják majd, hogy valójában mégsem így hívnak...

[ Szerkesztve ]

(#20003) krizmo_ válasza erahurka (#20002) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Azért mert benne van a szabályzatban, hogy mindenki a saját nevével használja, és te ezt elfogadtad, hiszen regisztráltál.

Ha azonosítod magad, akkor nem lesz gond, nem találnak ki semmit.

De, amúgy megértem a felháborodásod, csak hát ez van, vagy elfogadod a feltételeket vagy annyi...

[ Szerkesztve ]

(#20004) erahurka válasza krizmo_ (#20003) üzenetére


erahurka
félisten

Legyen igazad! :)

Bocs a sok puffogásért, köszi a segítséget! :R

(#20005) #27441408 válasza krizmo_ (#19999) üzenetére


#27441408
törölt tag

Most erre komolyan ráugrottak??? :U Úgy látszik a sok baromság fejlesztése kezdi elvenni az eszüket...

erahurka Szerintem azért erőltetik ezt, mert az oldal eredetileg erre lett kitalálva, hogy emberek ismerősök megtalálják egymást. (ha bele gondolsz így máris érthető miért kérik a valódi nevet, ez nem valami fórum vagy cset ahol beírunk kitalált nevet és kész) Igaza lesz a topik gazdának, ha bebizonyítod,hogy ez a neved békén hagynak. Lehet, hogy valaki bejelentette nekik, hogy fura a neved vagy bármi és ezért kérik hogy igazold. .

[ Szerkesztve ]

(#20006) nicu71 válasza erahurka (#20000) üzenetére


nicu71
addikt

lehet hogy valami jóakaród jelentett ,mindegy ,meg kell csinálni.nekem tavaly volt egy ehhez hasonló élményem :U ráadásul majd egy napig ültek rajta ,miután "bemutattam" a személyimet .

"-Te jó ég,mindjárt 8 óra!!! - Amilyen éjszakám volt,még jó hogy nem 9 !?"

(#20007) erahurka válasza nicu71 (#20006) üzenetére


erahurka
félisten

Jó lenne ilyenkor kikérni hogy ki is jelentette az embert. Gondolom erre a személyiségi jogok védelme miatt nincs lehetőség. Az én jogaim meg senkit sem érdekelnek, de a Facebookot a legkevésbé.

(#20008) EmberXY válasza erahurka (#20002) üzenetére


EmberXY
addikt

Ezen túl kell lépni, ilyen a rendszer és kész. Engem 1 nap alatt vágtak ki egy becenév miatt, pedig képet is kértek (küldtem is), és még én jöttem ki szarul a dologból, senki nem értette, hogy miért háborgok, bűnözőnek is tituláltak, ez ilyen, van, akit kiállítanak, a másik 1 milliárdot nem, kár ezen idegeskedni. Rendes névvel kell regisztrálni, akkor nem lehet baj. ;]

Szerk.: A jelentgetés is érdekes dolog, mert speciel amikor bosszúból jelenteni akartam 1-2 kamuneves fiókot, egyszerűen nem volt olyan opció, ami alapján be lehetett volna kategorizálni, vagy el is küldte volna a jelentést, csak tanácsot adott, hogy ne foglalkozzak vele. Én sem értem, hogy mi alapján választják ki azt a csekély százalékot, akiket lefülelnek. :F

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#20009) #27441408 válasza erahurka (#20007) üzenetére


#27441408
törölt tag

Úgy gondolom nem nagyon vannak ilyesféle jogaid amit hangoztathatsz világosan leírják a szabályzatban azt is, hogy bármikor igazoltathatnak, hogy megnézzék a nevet, hogy valódi e, elfogadtad, akkor milyen jogokról beszélsz? Szerintem ez alapján pont, hogy a FB-nek joga élni azzal amit a felhasználó elfogadott.

Ezen valóban túl kell menni, ha igazi a neved könnyen igazolhatod, vagy másik opció megszünteted a fiókod tiltakozásképp, de ez nyilván marhaság... Egyébként minek tudni ki jelentett? Bárki bejelenthet még akár nem ismerős is, elég ha csak valaki szörfözik céltalanul a facén, és gyanúsnak vélte a neved ami mindenképpen nyilvános, szóval szerintem az sem biztos, hogy ismerősök közül jelentettek be.

[ Szerkesztve ]

(#20010) Dragon27


Dragon27
senior tag

Egy videót feltöltöttem, de a zenealap miatt törölnöm kellet a videót.. Most semmit nem tudok feltölteni meddig tart a büntetés? 24 óra? Egyébként érdekelne hogy pl. egy zenét hogy tudnám úgy feltölteni hogy ne ütközzön jogilag..... hangsáv megváltoztatása? :F

(#20011) csako válasza Dragon27 (#20010) üzenetére


csako
veterán

Talán 3 nap, de én sem vagyok biztos benne.
Amúgy meg ja, az a biztos, ha a videód nem tartalmazza, vagyis más hangsávot raksz alá vagy némítod.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20012) Dragon27 válasza csako (#20011) üzenetére


Dragon27
senior tag

lehet trükközni a hangsávokkal? mert vannak akik nem kérnek jogi engedélyt, de mégis átmegy a jogi szűrőn.. a hangmintán változtat de mégse hallható a változás

Legalább lehetne egy visszaszámláló :DDD

[ Szerkesztve ]

(#20013) mikk2000


mikk2000
őstag

Sziasztok, azt el lehet rejteni valahogy milyen csoportokban van az ember, az ismerősök elől?

(#20014) krizmo_ válasza mikk2000 (#20013) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,
Mit jelentenek a csoportok adatvédelmi beállításai?

#20004 erahurka
Nagyon szívesen! ;)

[ Szerkesztve ]

(#20015) mikk2000 válasza krizmo_ (#20014) üzenetére


mikk2000
őstag

Kösz, de szerintem nem érted mit kérdeztem.

(#20016) krizmo_ válasza mikk2000 (#20015) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

De értem. ;)
Ha megnézed a láthatósági beállításokat, akkor abból kiderül, hogy kik láthatják, ha egy csoport tagja vagy.
PL.: Ha egy nyilvános csoport tagja vagy azt nem tudod elrejteni senki elől, mert nyilvános... mindig a csoportbeállítások számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#20017) szzimo53


szzimo53
tag

Üdv érdekes kérdés/felvetésem lenne facebook hirdetéssel kapcsolatba. Esetleg ennek van külön topic?

Lehetséges hogy egy fizetett facebook hirdetésre kamu likeok érkeznek?
Nem mintha a likeokat számolnám de rengeteg olyan személy likeolt aki külföldi és az adatlapján nincs kép nincs semmi adat, kamu profilnak tűnnek igen csak. Főleg hogy egy magyar könyvet emeltünk ki egyenlőre próbaképp ezért is érthetetlen ezek a külföldi emberek (igaz Japán,Oroszo.,USA is bevolt állítva 2 napig,Magyarország melett.)

[ Szerkesztve ]

(#20018) mikk2000 válasza krizmo_ (#20016) üzenetére


mikk2000
őstag

Akkor ez elég béna így, de kösz.

(#20019) kenguru99


kenguru99
aktív tag

Sziasztok!

Van olyan, hogy a kedvenc zenekarom értesítést küld, hogy koncert lesz a "közeledben". Ez a közelség 200 km-t jelent. Van olyan beállítási lehetőség, hogy a _tényleg_ közeli eseményekről küldjön értesítést?

(#20020) EmberXY


EmberXY
addikt

Sziasztok!
Olyan problémával találkoztam, hogy egy ismerősöm kihívott egy sakk játszmára az Instant Chess nevű programban, ezt elfogadtam, de azóta a játszma lejátszása után a program folyamatosan spammel, hogy játszak még...
Hirtelen nem találtam megoldást arra, hogyan szabaduljak meg ettől... Töröltem a beszélgetést, de ez nem tartja vissza. A játék oldalát nem lájkoltam, nem is követem, és letiltás opciót sem találok...
Hogyan tudok ettől megszabadulni? :F
Előre is köszönöm.

Up the Irons!

(#20021) krizmo_ válasza EmberXY (#20020) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szia,

Tiltások kezelése -> Alkalmazások tiltása

[ Szerkesztve ]

(#20022) EmberXY válasza krizmo_ (#20021) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm. :R

Up the Irons!

(#20023) #27441408


#27441408
törölt tag

(#20024) EmberXY válasza #27441408 (#20023) üzenetére


EmberXY
addikt

Én is túlzónak érzem egy kicsit a feltételezést, azt el tudom képzelni, hogy adott esetben a titkosszolgálatok fel tudják esetleg használni lehallgatásra, de úgy általában feltűnne a rengeteg adatforgalom, amit generálna.

Up the Irons!

(#20025) EmberXY válasza krizmo_ (#20021) üzenetére


EmberXY
addikt

Meglepő, de a tiltás ellenére ma megint megtalált a program. :F
A tiltások kezelése oldalon továbbra is ott van a tiltottak között, ez hogyan lehet?

Up the Irons!

(#20026) krizmo_ válasza EmberXY (#20025) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Érdekes...
Esetleg itt még megpróbálhatod: Értesítések beállításai -> Alkalmazásfelkérések és -tevékenység

[ Szerkesztve ]

(#20027) WhiteWalker válasza #27441408 (#20023) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkora kamu... Szerintem aki kicsit jobban ért a hálózatokhoz már rég ki tudta volna mutatni ha kifelé kommunikál ...

(#20028) EmberXY válasza krizmo_ (#20026) üzenetére


EmberXY
addikt

Köszönöm, kikapcsoltam a felkeréseket, plusz az alkalmazás oldalát is letiltottam, nem csak az alkalmazást. Várom az eredményt. :D
:R

Up the Irons!

(#20029) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Messengerbol eltuntek nalam masok napjai. Nalatok is?

(#20030) csako válasza -secret- (#20029) üzenetére


csako
veterán

[link]
(magyarul)

Mondjuk inkább arról van szó, hogy összevonják a facebook appos "nappal", vagyis hogy ugyanaz lesz mindkét helyen.
Volt korábban azt hiszem egy olyan fejlesztésről is hír, hogy a Messengerben összevonják az "Active now" és a "Shared Days" sávokat, és csak egy kék karika jelzi a napokat a profilkép körül.

[ Szerkesztve ]

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#20031) Stylerr


Stylerr
addikt

Sziasztok!
3 napja azt csinálja a Facebook, hogy este mielőtt kikapcsolom a gépet kijelentkezek a böngészőből a Facebookból, viszont reggel visszakapcsolom a gépet, és megint be vagyok lépve. Ezt hogyan?

(#20032) kidnou


kidnou
senior tag

Másnál is megbolondult? Oldalsó hirfolyam eltünt, és mikor belépek jelez hogy üzenetem jött de semmi sincs

(#20033) krizmo_ válasza kidnou (#20032) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Nálam semmi baja. :N

(#20034) kidnou válasza krizmo_ (#20033) üzenetére


kidnou
senior tag

akkor engem nem szeret :D Kérdeztem 1-2 ismerőst, náluk is jó

(#20035) #27441408


#27441408
törölt tag

(#20036) aclandiae


aclandiae
senior tag

Sziasztok!

Viszonylag sok (heti 10-12db) hirdetést adok fel különféle csoportokban (a megmaradt, nekem már nem kellő holmiktól szeretnék így megválni). Mellette szintén viszonylag sok hozzászólást írok több szakmai csoportban, akár én kérdezek, akár válaszolok másoknak.

Eddig már volt ilyen kétszer (lásd csatolt kép), de max néhány órárá szólt. A mostani viszont már több napos lett. Semmiféle kéretlen tartalmat nem írok be. Indoklást is írtam a tiltás ellen.

Nagyon bosszantó, hogy nem tudok lépni, a tiltást nem vonják vissza.

Hova és mit írjak a Facebook-nak, hogy ilyesmi többet ne forduljon elő?

[ Szerkesztve ]

(#20037) krizmo_ válasza aclandiae (#20036) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Vannak csoportok, ahol ki szoktak kötni bizonyos dolgokat, lehet megszegsz valamilyen szabályt, az is lehet, hogy jelentenek, az is lehet, hogy spammelésnek veszi a Facebook, amit csinálsz. Szóval, sok a lehetőség.
Próbálj meg ne ennyire aktív lenni, valószínűleg ezzel lesz a gond....

#20028 EmberXY
Nagyon szívesen! ;) Remélem ezzel megoldódik.

[ Szerkesztve ]

(#20038) #27441408 válasza krizmo_ (#20037) üzenetére


#27441408
törölt tag

Kicsit kezdenek átesni a ló másik felére, aktivításért blokkolás???

(#20039) krizmo_ válasza #27441408 (#20038) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Spammelésért. ;) Vagy ha nem a megfelelő helyen, és módon vagy aktív.

[ Szerkesztve ]

(#20040) mufi


mufi
senior tag

Mai napon, azaz pont egy éve lett valaki az ismerősöm, viszont a facebook nem dobja fel az opciót amikor belépek, hogy barátok lettetek egy éve, megoszthatod....? Miért? Mikor viszont rámegyek az adatlapomra, activity log, friends majd legörgetek...akkor viszont ott látom....de nem tudom megosztani...lehet azért van mert az ismerőst korlátoztam? :F

Creed Aventus 500 ml splashre keresek jelentkezőket.

(#20041) Krystal_s válasza EmberXY (#20008) üzenetére


Krystal_s
addikt

Pont a napokban néztem én is miként lehet jelenteni egy kamut (aki nem ismerős). Egy vicc az egész annyira el van rejtve a sok választási lehetőség között. Miért ne lehetne simán olyan is, hogy ez egy fake profil? A FB védi őket. Nekik a statisztika és a számok a lényeg, abban pedig jelentős szerepet játszanak a kamu oldalak. Szerintem a FB felhasználók száma több, mint a felére csökkenne, ha törölnék a kamukat.
Egy ismerősöm lájkolgatta ezt a kamut.
3 ezer 300 idióta ember az ismerőse és egyiknek sem tűnt fel, hogy a képeken egy amerikai színésznő van?
Természetesen 2 nap múlva kaptam az értesítést, hogy átnézték és minden rendben vele. Nem értik mi a gond. :)) Kérték értékeljem a munkájukat. Kérdeztem ez most komoly, hogy ennyire vakok? Odaírtam kinek a képei stb, azóta eltelt pár hét és kamu ugyanúgy jól van, ahogy sok másik is.

Tegnap pedig egy ismerősöm szólt, hogy neki viszont törölték a profilját, mert nem a valódi nevén volt fent évek óta, hanem becenéven (mindenki úgy ismeri). Sok ismerőse és fotója volt....
Igazság az van bőven....

kidnou: Igen, 2 napja nálam is eltűnt a hírfolyam.

(#20042) EmberXY válasza Krystal_s (#20041) üzenetére


EmberXY
addikt

Szerintem ez még az enyhébb esetekhez tartozik, mert lehet, hogy csak a képek kamuk (vagyis azok biztosan), de az illető valós... Ismerőseim közt is rengeteg olyan van, aki nem rak ki magáról képet, hanem a gyerekéről, kutyájáról, macskájáról, plüssállatról, stb rak fel képet.
Nálam a kamu ott kezdődik, hogy a neve is jól láthatóan kamu, illetve ami a legdurvább, amikor bejelöl egy ismerősöd és vakarod a fejed, hogy "nem vagyunk mi már ismerősök?", és aztán látod, hogy kétszer szerepel az ismerősök közt. :D
Sokszor még a profilkép is ugyanaz és az ismerőseik is, szóval frankón 2 profiljuk van, és nem egy ilyennel találkoztam már. Ha nem jelölöm vissza, megsértődik, ha visszajelölöm, akkor van egy kamu ismerősöm.
Ami még bosszant, az a rajongói oldalak/csoportok kezelése, ha már egy dologhoz van egy hivatalos, az nem elég, kell még1200 másik is, biztos ami biztos....

Up the Irons!

(#20043) kidnou válasza Krystal_s (#20041) üzenetére


kidnou
senior tag

"örülök" hogy nem csak nálam van a hiba. Az egészben az a legszebb, hogy igy már mondhatni nem látok semmit az ismerősökből, csak a követett oldalakat, mert ugye a főoldalon csak a megosztásokat mutatja a lájkolásokat nem. A megosztások meg ugye nem annyira gyakoriak. Bezzeg az általam nem követett oldalakat állandóan pofámba tolja hirdetésként ajánlásként. Ez igy már nem nevezném közösségi portálnak

[ Szerkesztve ]

(#20044) Edi77


Edi77
őstag

Mióta van az a funkció, hogy egy megosztott posztot, képet, akármit nem lehet törölni a falamról? Max csak elrejteni?

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#20045) -secret- válasza Edi77 (#20044) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Szerintem hiba mert mobilos appban enged törölni.

[ Szerkesztve ]

(#20046) kidnou válasza Edi77 (#20044) üzenetére


kidnou
senior tag

Tegnapelött még lehetett, most már valóban nem. egyre logikusabban működik ez a sz@r....

(#20047) Edi77 válasza -secret- (#20045) üzenetére


Edi77
őstag

Megnézem akkor mobilon, köszönöm.

(#20046) kidnou: :W

"Érdemes aszerint élni, amiben hiszel, mert különben előbb-utóbb abban fogsz hinni, ahogy élsz."

(#20048) kidnou


kidnou
senior tag

hova tűnt a Facebookról a jobb felső "percről percre" sáv? Jó kérdés. kiváncsi leszek mit reagálnak rá

(#20049) Remekelek28


Remekelek28
őstag

Sziasztok
Ha az illető olvasatlanul törli az üzenetem,az,hogy jelenik meg nekem? Kézbesitve lett amugy a tele karika áthúzva marad akkor is?
Most 2 ismerősömnél is ezt jelöli,de nem tudom,hogy vagy nem olvasták el,vagy olvasatlanul,olvasva törölték. Ha nem olvassák el,nem zavarja őket,h mindig ott az 1-es a messengeren,illetve vastagabb az irás engem még akkor is zavarna,ha dacból nem akarnám elolvasni.

(#20050) gaara01


gaara01
tag

Üdv, ezen a héten unalmamban engedtem a Messenger app kísértésének és kipróbáltam egy játékot.
Azóta pofámba tolja ez a ganyé a szarjait. :W
Hogyan tudom eltüntetni azt a hulladékot ott fenn? Hogy tudom kitakarítani az életemből? Nem akarok Ublock meg adblockkal eltüntetni. Azt akarom, hogy ír-magja se maradjon ennek a nyomorúságnak.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.