Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15401) krizmo_ válasza #27441408 (#15397) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Nem működik jól a chat, nem érdemes figyelembe venni, mit jelez.

(#15402) #27441408 válasza krizmo_ (#15401) üzenetére


#27441408
törölt tag

OK köszi, tehát akkor lehet nem is látta.

Szerinted kapott értesítést? Ugye elvileg ezt vezette be a facebook, ha idegen ír feldob 1 kérdést akarod e elolvasni vagy nem. (de pl nekem is valami harmadlagos mappába rakott 1 üzit idegentől amit véletlen vettem észre)

(#15403) Orionk válasza Orionk (#15392) üzenetére


Orionk
senior tag

Esetleg erről van valakinek tapasztalata? köszönöm

(#15404) Dragon27 válasza kispx (#15399) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ha közös ismerősök kedvelik amit felteszek azt ő fogja látni? vagy ami velem kapcsolatos azt semmit? szülinap,más idővonalára írás...... , de ha közös ismerősök írnak az idővonalamra azt igen?

(#15405) btz


btz
addikt

Ha valaki belépett egy facebook oldal admin fiókjába és kirúgta a többi facebook admint is (és azt is akinek az oldalára belépett), 10ezer+ fős oldal esetén hol lehet bejelentést tenni, hogy írják vissza a régi adminok tulajdonába?
Akinek feltörték a fiókját az tehet rendőrségi bejelentést, a rendőrség ki tudja kérni az ipt a facebooktól, majd a személyt elővenni a szolgáltatójától? Mert akár másoknak nem közzétett, családi fotókat is eltulajdoníthatott az illető.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#15406) btz válasza btz (#15405) üzenetére


btz
addikt

Olyan alapon lehet feljelentést tenni, hogy a fiók feltörő beletekinthett a feltört fiókú admin magán jellegű levelezésébe? Levéltitok megsértésért, magántitok sértésért, személyi jogok megsértésért?

ⓑⓣⓩ

(#15407) kispx válasza Dragon27 (#15404) üzenetére


kispx
addikt

Attól függ mi az adatvédelmi beállításaid, és milyen láthatóságba rakod ki, és hova,

(#15408) krizmo_ válasza #27441408 (#15402) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szívesen.

Ha még nem váltottatok üzenetet, akkor engedélykérés megy ki neki először.

#15405 btz
Ezt szerintem a rendőrségen tudakold meg, bár nem hiszem, hogy sikerrel jársz majd...
Plusz nem biztos, hogy megéri jogi útra terelni az ilyen jellegű dolgokat, bár ha van időd...pénzed ügyvédre...
Neked kell tudnod, hogy mennyire éri meg ez az egész ügy a vesződést.

[ Szerkesztve ]

(#15409) Dragon27 válasza kispx (#15407) üzenetére


Dragon27
senior tag

Nyilvános és főlapra ....

Ha főlapra kiteszek névre szóló bejegyzést és ha válaszol ő követ engem? gondolom igen
Ha nem válaszol akkor vagy nem követ vagy simán b.szik rám :DDD

(#15410) Dragon27 válasza kispx (#15407) üzenetére


Dragon27
senior tag

És ha ő követ engem, de távoli ismerősként jelölt meg engem ez számít?

(#15411) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Találkozott már vki olyan problémával, hogy bizonyos üzenetek végét nem kapta meg a partnerétől?
Ismerősömnek írtam Messengeren keresztül, amit ő szintén Messengeren keresztül olvasott el.
Az üzenet utolsó szava hiányzott, de ha webes felületen keresztül nézi akkor minden stimmel.
Mindkettő telefonon Android fut, illetve az alkalmazás gyorsítótára és az adata is törlésre került.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15412) #27441408 válasza pvt.peter (#15411) üzenetére


#27441408
törölt tag

én nem

(#15413) Dragon27 válasza kispx (#15407) üzenetére


Dragon27
senior tag

főlapra kitettem névre szóló bejegyzést amire kaptam választ akkor követ engem?

(#15414) #27441408


#27441408
törölt tag

Üdv, azt szeretném, kérdezni ha össze van kötve a twitterem a facémmal, az jelent bármiféle biztonsági kockázatot? 2013ban regisztráltam oda nem biztos, hogy azóta így van, de 2 éve biztosan, engem nem zavar nagyon ritkán twitterezek és ha kiosztja a facémra nem baj. (hisz ezért kötöttem anno össze) Tehát azt kérdezném e, hogy maradhat e így, nem jelent e bármiféle kockázatot,. bocsi ha buta kérdés de nem értek hozzá . (és igen évek óta így van de minimálisan keveset használom a twittert, ezért most jutott eszembe ezt megkérdezni )

[ Szerkesztve ]

(#15415) kispx válasza Dragon27 (#15409) üzenetére


kispx
addikt

Hátha nyíliványosan teszed ki, akkor látni fogja.

(#15410)
Nem számít.

(#15413)
Csak annyit jelent, hogy nem rakott távoli ismerősök listájára.

(#15416) World-Soft


World-Soft
senior tag

Sziasztok!

2013-mas cikkeket találtam ami megoldást adott arra, hogy úgy kedveljen mondjuk egy oldalt, hogy azt más ne, vagy csak egy bizonyos ismerősi kör lássa. Talán az ilyen oldalon való posztok kedveltére is működött volna (de ebbe nem vagyok biztos).

Azt írták, válasszak egy nem használt kategóriát, és azt rejtsem el. Majd ebbe tegyem az ilyen kedvenceket.

Ezt meg is találtam.
Viszont a gondom, hogy egy ételhez, egy sportolóhoz, stb. nem tudok felvenni új elemet. Csak azt ami oda tartozik.

Van erre továbbra is valami megoldás?
Lennének oldalak ugye amik tetszenek, és a postjait is szívesen kedvelném, de csak akkor ha meg tudnám mondani, hogy ezekről max ki értesülhet.

Nem szeretnék több profilt, és csak ez az egy hiányzik nekem egyenlőre.

Segítségeteket előre is köszi.
Zoli

(#15417) krizmo_ válasza World-Soft (#15416) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Ha nyilvános posztokat/képeket likeolsz, akkor azt mindenki látni fogja, nem tudod elrejteni. Mindig az adott egyén/oldal láthatósági beállításai érvényesek, ezen te nem tudsz módosítani.

(#15418) #27441408


#27441408
törölt tag

#15414) valaki? :U

(#15419) szabacsik válasza #27441408 (#15418) üzenetére


szabacsik
őstag

Nem hinném hogy jelentene kockázatot

/\____/\

(#15420) #27441408 válasza szabacsik (#15419) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi, hogy válaszoltál akkor így marad.

(#15421) buci30


buci30
addikt

Ha élő adás van valamelyik általam követett oldalon stb azt honnan tudom?
Nem lehet kérni értesítést vagy csak ha véletlen észre veszem tudok csatlakozni!? 😕

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15422) Dragon27 válasza kispx (#15415) üzenetére


Dragon27
senior tag

facebook kicsit korlátoz és manipulál :DDD Evvel a lánnyal minden nap beszélek,. szerintem kölcsönös a szimpátia mégis azon agyalok hogy facen követ engem :DDD válaszokat köszi :R

(#15423) #27441408 válasza Dragon27 (#15422) üzenetére


#27441408
törölt tag

manipulál és korlátoz téged?? :D :D :DDD

[ Szerkesztve ]

(#15424) Dragon27 válasza #27441408 (#15423) üzenetére


Dragon27
senior tag

:DDD :N :DDD

(#15425) pvt.peter válasza Dragon27 (#15422) üzenetére


pvt.peter
őstag

miért nem hívod el randira?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15426) Dragon27 válasza pvt.peter (#15425) üzenetére


Dragon27
senior tag

Én elmondtam neki hogy mit érzek :) Azt mondta,hogy barátként tekint Rám :) ezt tiszteletben tartom és el is fogadom, de mégis mostanában mintha kerülné a beszélgetést... bármit felhozok neki egy rövid válasszal lezárja a beszélgetést ... :(

(#15427) World-Soft válasza krizmo_ (#15417) üzenetére


World-Soft
senior tag

Köszi.
Tehát a postok és képekre nem menne akkor sem.
De ha mondjuk csak egy oldal kedvelésèt akarom elrejteni?
Neten amit találta az az, hogy monjuk a kedvenc sportolóimba tegyem az adott oldalt, majd szabályozzam le azt ki láthatja a sportolókat. Viszont én oda most csak valódi sportolót tudnék feltenni. Ez akkor már megszünt, vagy én bénázom el.

Illetve ha a tevékenység naplóban egy kedvelést törlök, akkor az mit jelent?:
-nem kedvelem
-én nem látom a naplóban
-kifelé nem publikálja (akinek megvette azt gyorsan vissza is vonja ha lehet)

Vagy van e bármi mód, hogy azon oldal és poszt kedveléseket amik nem nyilvánosak, azokat el tudjam rejteni úgy mint ahogy saját postjaimról is tudok rendelkezni.
(Szeretnèm a dupla profilt elkerülni, mert úgy is a végèn az egyik elhalódna...)

Köszi.
Zoli

(#15428) krizmo_ válasza World-Soft (#15427) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Illetve ha a tevékenység naplóban egy kedvelést törlök, akkor az mit jelent?:"
A tevékenységnaplóban ezek a lehetőségek vannak:

Tehát nincs olyan lehetőség, hogy töröld.

"Vagy van e bármi mód, hogy azon oldal és poszt kedveléseket amik nem nyilvánosak, azokat el tudjam rejteni úgy mint ahogy saját postjaimról is tudok rendelkezni."
Minden oldal nyilvános, tehát ha oldalmegosztásokat likeolsz az is nyilvános lesz.
Azt eltudod rejteni, hogy milyen odalakat kedveltél, de ha utána az adott oldalakon likolgatsz, azt már nem tudod.
Mindenki a saját oldalbeállításaiért felelős, senki nem tud belenyúlni egy olyan oldal láthatósági beállításaiba, ami nem a sajátja (szerencsére).

#15426 Dragon27
Sokszor, ha egy lány azt mondja, hogy "legyünk barátok", azt csak azért teszi, mert valójában nem akar tőled semmit csak nem akar megbántani. Ez olyan lerázó duma... ;)

(#15429) Feri1977


Feri1977
senior tag

Elmegy most már a jó édes anyjába ez a rohadt messenger! Utálom, és nem akarom telepíteni!! Erre mikor chrome alatt nyitnám meg az üzeneteim, hogy olvassam, egyből átvált a messenger telepítési oldalára, hogy telepítsem! WTF??!!!! Ez az erőszakos undorító stílus több a sokknál! Most telt be a pohár! Volt kétszer is messenger telefonomon, elég is volt belőle, nem kell! Böngészőből csinálok mindent egy helyen és nem zabálja semim az aksit stb. ! Ezt az erőszakos telepítési politikát nagyon gyorsan felejtsék el, mert nem akarok messengert használni!!!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#15430) World-Soft válasza krizmo_ (#15428) üzenetére


World-Soft
senior tag

Ja látom. Akkor van törlés, ha én tettem valamit közzé. :(

Az oldal kedvelés elrejtés az amit itt látni a képeden?
Tehát a csoportosítás akkor nincs (ugye ott meghatározhattam ki láthatja).

Sajnálattal olvasom azért amit írsz, mert igazából jó lenne ha csak az lenne mindenki számára publikus amit én akarok. A saját posztjaimnál tök jó, hogy rendelkezhetem erről (pl. csak a barátnőm lássa amit kirakok).
Még az is működik, hogy egy mondjuk zárt csoportban kedvelek valamit azt csak a csoporttagok látják.

Akkor csak a dupla profil a megoldás?

Arra van valami értelmes mód?
- nem tudok telón egyszerre bent lenn.
- két böngésző kell
- és a végén tuti az egyik el lenne hanyagolva, mert képtelenség normálisan kezelni hosszú távon
A illetővel az egyiken B-vel a másikon beszélek.
Ha valami tetszik és nyilvános, akkor mindkét helyen kikeresni és mindkettővel kedvelni
Az ismerősök között ne legyen átjárás
stb...

Vagy van valami értelmes megoldás arra, hogy pl. a hobbimmal kapcsolatos összes tevékenységem (nem csak saját post) csak a hobbys társaimmal tudjam megosztani, és mások azt ne lássák, és ne is zavarja őket a sok kedvelés, és hasonló...?

(#15431) #27441408


#27441408
törölt tag

(#15432) krizmo_ válasza World-Soft (#15430) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

- Ha valakit zavar az, hogy te miket kedvelsz az majd elrejti, ne te aggódj emiatt.

- Olyasvalamit akarsz szabályozni, ami fordított esetben neked sem tetszene.

- Ez egy közösségi oldal... vállald csak fel nyugodtan a hobbid, ha nem tetszik valakinek majd jelezni fogja.

#15431 silver star
Ehhez nem kell facebook, az emberek anélkül is elhülyülnek. ;)

[ Szerkesztve ]

(#15433) World-Soft válasza krizmo_ (#15432) üzenetére


World-Soft
senior tag

Kérdés, hogy fel akarom -e a nagyközönség felé, és nem csak a szűk haveri körben :)

Az általam ismert hátrányokat valami értelmes módon, módszerrel lehet enyhíteni két profil elestén?

(#15434) tomboy0013


tomboy0013
veterán

Születésnapokat szeretnék importálni google naptárba, viszont Facebookról nem megy az exportálás. Bemegyek az eseményekhez majd jobb oldalt ott van a "közeli események" és a "születésnapok" linkek amikre az ott lévő súgó szerint ha rámegyek akkor ki kellene exportálnia az összes születésnapot. Microsoft Edge-ben alkalmazást akar ehhez letölteni aminek persze semmi értelme, Chrome-ba meg semmit nem csinál ha rákattintok a linkre, se Windows alatt se Android alatt. Hogyan lehetne exportálni a születésnapokat ha így nem működik?

(#15435) krizmo_ válasza World-Soft (#15433) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Facebookon a szabályzat értelmében csak egy személyes adatlappal rendelkezhetsz. Ha másikat csinálsz és észreveszik törölni fognak az oldalról...

(#15436) buci30


buci30
addikt

Erre valaki? Légyszi.

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15437) krizmo_ válasza buci30 (#15436) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Amikor élőben nézel egy videót, illetve amikor előzőleg élőben adott videót nézel, a Subscribe (Feliratkozás) gombra koppintva vagy kattintva értesítést kérhetsz, amikor az adott Facebook-fiók legközelebb élő adást indít.

Élő videók értesítései

Az élő videók értesítéseinek be- vagy kikapcsolása:
1. Kattints a jobb felső sarokban található ikonra, majd válaszd a Beállítások parancsot.
2. Kattints az Értesítések pontra a bal oldalon.
3. Kattints A Facebookon pontra.
4. Az élő videókra vonatkozó értesítések módosításához görgess le az Élő videók területre.
"

Erre gondoltál?

(#15438) #27441408 válasza World-Soft (#15433) üzenetére


#27441408
törölt tag

1 profil engedélyezett, ha lebuksz többel akkor mindet törlik, én így tudom.

(#15439) krizmo_ válasza #27441408 (#15438) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Én is ezt írtam. :U

(#15440) buci30 válasza krizmo_ (#15437) üzenetére


buci30
addikt

Ezt megtaláltam köszi!
De amíg véletlen nem látok az xy oldaltól vagy személytől live videó addig nem is tudok feliratozni?
Vagy megtudni hogy egyáltalán szokott e adni elő videó?

Mert a 24.hu facebook oldala biztos adott már előtte is de sose láttam meg nem tudtam most véletlen pont ott voltam facebook akkor igen..
Tehát előre nem lehet megnézni melyik oldal add ilyet vagy adott már? S akkor arra lehet iratkozni ha érdekel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15441) World-Soft válasza #27441408 (#15438) üzenetére


World-Soft
senior tag

Tudom.
Ennek ellenére sok ismerősömnek van, mert nem biztos, hogy minden tevékenységüket szeretnék publikussá tenni egy olyan profilon amin mondjuk ismerősök az üzleti partnerek is. És ez valóban a saját kockázat.

De igazából nem az érdekelt, hogy mi a szabályzat, hanem hogy van -e megoldás.
Tehát ki be kell pl. telón lépegetni a fiókokból, vagy lehet alternatív progival is kapcsolódni és akkor az egyiken az egyik, a másikon a másik fiók van bejelentkezve az oldalra, chatra, stb.

(#15442) #27441408 válasza krizmo_ (#15439) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ezt mennyire szigorúan szűri a facebook? Ugyan nekem csak 1 profilom van (mert minek kettő...) de én is hallottam, hogy sokan 2-3at használnak.

(#15443) Dragon27 válasza krizmo_ (#15428) üzenetére


Dragon27
senior tag

Ma rákérdeztem miért viselkedik velem furcsán :) Ha szolok hozzád úgy érzem mintha nem érdekelne mit mondok,,. bármit felhozok lezárod a beszélgetést... És úgy érzem hogy csak én akarok beszélgetni...
Válasz: én nem így látom nyugodtan beszélhetünk bármiről ///
Bármit felhozok szinte alig kapok választ.... :(

(#15444) szabacsik válasza #27441408 (#15431) üzenetére


szabacsik
őstag

Lassan, egy hete, hogy zároltam a profilomat mert reggel/este/napközben, telefonon/laptopon azt görgettem mintha tök természetes lenne és hozzátartozna az életben maradáshoz . Azóta felfedeztem egy csomó mindent a környéken és a szobámban :K
Lehet csak én betegedtem bele ennyire, de mindenesetre nem hiányzik (még)

(#15443) Dragon27 : Szerintem nem is ember hanem egy gép . cleverbot facebookon ;]

[ Szerkesztve ]

/\____/\

(#15445) Dragon27 válasza szabacsik (#15444) üzenetére


Dragon27
senior tag

azt legalább fellehet törni :DDD de őt nem :(

[ Szerkesztve ]

(#15446) #27441408 válasza szabacsik (#15444) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem az már kóros függőség, nekem ilyen problémám nincs, egésznap 1 külön ablakban ki van nyitva ez tény de csak a cset miatt, ezt gondolom nem kell levezetni, ez nem függőség miatt van, aki szeretne ismerős elérhet, meg néha játszom, ill tekergetem 1 kicsit ezt is csak mert az általam kedvelt híroldalak stb likeolva vannak és nem kell 3-4 oldalakat megnéznem, csak a face falamat. Telón például nekem csak a face cset van, maga a facebook app le is van tiltva, szóval nekem ilyen gondjaim nincsenek, hogy rákattanok, ismétlem egésznap nyitva van de csak a cset miatt, ez meg szerintem nem függőség.

(#15447) Feri1977


Feri1977
senior tag

Elmegy most már a jó édes anyjába ez a rohadt messenger! Utálom, és nem akarom telepíteni!! Erre mikor chrome alatt nyitnám meg az üzeneteim, hogy olvassam, egyből átvált a messenger telepítési oldalára, hogy telepítsem! WTF??!!!! Ez az erőszakos undorító stílus több a sokknál! Most telt be a pohár! Volt kétszer is messenger telefonomon, elég is volt belőle, nem kell! Böngészőből csinálok mindent egy helyen és nem zabálja semim az aksit stb. ! Ezt az erőszakos telepítési politikát nagyon gyorsan felejtsék el, mert nem akarok messengert használni!!!!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#15448) #27441408 válasza Feri1977 (#15447) üzenetére


#27441408
törölt tag

Már nagyon régóta kötelező!

Nem is értem mi bajod vele, sokkal jobb vele csetelni mint a facén belül! Nekem kb azóta tiltva is van maga a facebook app mióta külön van a cset, nem zabálja feleslegesen az akku-t az app+nem idegesít mindenféle értesítésekkel, az emberekkel viszont tudok beszélni, nekem tetszik, hogy bevezették!

[ Szerkesztve ]

(#15449) Feri1977 válasza #27441408 (#15448) üzenetére


Feri1977
senior tag

Nincs se facebook appom se messengerem, mondom utálom mindkettőt, mert zabálja az aksit, mondatok maradnak le frissítések után messengeren, meg állandóan jelez idegesítő+akkumulátort is zabálja+én egy böngészőből mindent eltudok intézni üzenetet írni és facebookozni is! Nem kell a messenger, utálom és kész! És hiába régóta kötelető, most már agresszíven akar települni, ha üzenetet akarok olvasni egyből átirányít a rohadék a messenger telepítő oldalára a play áruházba!

Asus M5A97 R2.0, AMD FX-6300, 8Gb Kingston HyperX DDR3 1600MHz CL9 XMP Blu, Asus Geforce Gtx 650TI!

(#15450) pvt.peter válasza Feri1977 (#15449) üzenetére


pvt.peter
őstag

"mondatok maradnak le"

Na tessék, ezzel én is találkoztam ... [link]

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.