Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15351) krizmo_ válasza #27441408 (#15350) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Ha nyilvános csoportba ír, akkor minden ismerőse látja, még azok is, akik nincsenek benne a csoportban.

(#15352) #27441408 válasza krizmo_ (#15351) üzenetére


#27441408
törölt tag

Hogyan? Bocsi nem kötekszek de ez nekem is új.

(#15353) Remekelek28 válasza krizmo_ (#15351) üzenetére


Remekelek28
őstag

Na ez az amitől utálom a facet.

(#15354) MadGame


MadGame
senior tag

Wááá, hogy tudom eltüntetni azokat az „ismerőseimet”, akik már nem is az ismerőseim???!!! :W :F

(#15355) krizmo_ válasza #27441408 (#15352) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Megjelenik a hírfolyamban olyan csoporthoz való hozzászólás, aminek nem vagyok a tagja. Ez nem újdonság egyébként.

(#15356) S.J.


S.J.
tag

sziasztok!

feltörék a fb-om, majd kitörölték az üzeneteim. majd elküldték a jelszót a testvéremnek, amivel vissza tudtam lépni. különös..:D egy magyar és egy angol ip címet látok. esetleg letölthettek egy másolatot is a profilomról.. rendőrség foglalkozik ilyesmivel vagy hagyjam ennyiben? :R

(#15357) #27441408 válasza S.J. (#15356) üzenetére


#27441408
törölt tag

Ez így eléggé fura. Valaki csak szórakozott veled? Facebook-nak bejelentetted, ők mit szóltak?

[ Szerkesztve ]

(#15358) S.J. válasza #27441408 (#15357) üzenetére


S.J.
tag

nem tudom mi lehetett, nem jelentettem fb-nek..

(#15359) #27441408 válasza S.J. (#15358) üzenetére


#27441408
törölt tag

Majd itt a szakik megmondják mit tegyél, de mindenesetre fura, főleg, hogy elküldték a tesódnak a jelszót..... amivel be tudtál menni. Szerintem jelenthetted volna ezt a facénak, bár nem tudom ilyen esetben csinálnak e valamit. .

(persze, ha megvan a megfelelő angol tudásod, a facebook-al való kommunikáláshoz, )

[ Szerkesztve ]

(#15360) attiati válasza krizmo_ (#15351) üzenetére


attiati
veterán

köszönöm szépen!

csak a pontosítás kedvéért az alábbiak közül mi jelenik meg automatikusan az ismerőseim számára, ha követnek engem?

1. like-olok valamit (de nem osztom meg az oldalamon)
2. egyik ismerősöm egyik bejegyzéséhez hozzászólok (boldog születésnapot kívánok)
3. ismerősöm idővonalára bejegyzést írok

Tényleg semmilyen módon nem lehet megoldani?
a) áttenni másik felhasználói csoportba az ismerősömet?
b) Le sem lehet tiltani embereket a követésemről?

ha nem követnek, akkor rá kell külön keresniük a tevékenységemre, hogy tudjanak róla vagy semmilyen módon nem értesülnek a tevékenységemről?

(#15361) krizmo_ válasza attiati (#15360) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szívesen!

1. Ha likolsz valamit és az nyilvános, akkor mindenkinél megjelenhet, ha követnek.
2. Az az ismerősöd láthatósági beállításától függ. Ha ez "nyilvános", akkor mindenki látja, ha csak "ismerősök", akkor értelemszerűen csak az ismerősök látják, ha "csak én" akkor csak ő látja.
3. Erre ugyanaz vonatkozik, ami a 2-re.

Te azt tudod korlátozni, hogy az ismerőseidtől mit szeretnél látni, az ismerőseid pedig azt, hogy tőled mit szeretnének. Nem lenne értelemszerű ha én úgy tudnám az ismerősöm arcába tolni a tevékenységeimet, hogy ők azt ne tudják szabályozni. Tehát, nem tudod azt megoldani, hogy az ismerősöd mindent lásson rólad még akkor is, ha nem akarja.

Úgy tudsz "embereket letiltani a követésedről", ha listákat csinálsz, így megtudod úgy osztani a posztjaidat/képeidet, hogy csak bizonyos ismerőseidnek legyenek láthatóak.

Ha nem követnek, akkor nem látnak rólad semmit, és igen rád kell külön keresniük, ha látni akarják miket tevékenykedsz.

#15356 S.J.
Mivel visszatudtad szerezni a fiókodat a facebook így nem nagyon tud miben segíteni. De azért lehet érdemes lenne jelentened, bár nem hiszem, hogy bármi is fog történni. Ha még nem tetted meg változtasd meg a jelszavad. Nem gondolom, hogy történni fog bármi, ha bejelented a rendőrségen.
Lehet, az egyik haverod viccelt meg, mert rájött a jelszavadra, vagy elkotyogtad neki.

[ Szerkesztve ]

(#15362) #27441408 válasza krizmo_ (#15361) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen én is ezt írtam,,,, abból amit írt valaki csak "szórakozhatott" szegénnyel egyet.....

(#15363) dokee78


dokee78
félisten

Hol találok olyan beállítást,hogy ne vehessenek fel csoportokba?

(#15364) S.J.


S.J.
tag

ha leöltöm a beszélgetést, archívumként (50-100megás html file) azt milyen programmal lehet kezelni? akármilyen böngészővel megnyitom, egy ideig leghozza a beszégetéseket, egy idő után már csak ilyen vísszintes csikokat.. de ha keresővel szavakra keresek, akkor a "csíkos" részben is "talál" szavakat, tehát megvan az a rész is, csak nem lehet megjelentíteni..

(#15365) #27441408 válasza dokee78 (#15363) üzenetére


#27441408
törölt tag

Szerintem csak olyan van, ha kilépsz 1 csoportból nem adhatnak hozzá ujra.

(#15366) attiati válasza krizmo_ (#15361) üzenetére


attiati
veterán

"nem tudod azt megoldani, hogy az ismerősöd mindent lásson rólad még akkor is, ha nem akarja."

Igen, de az ellenkezőjét sem tudom: tehát ha akarja, akkor se lássa, hogy mit írok.
Számomra ez egy teljesen alapvető dolog lenne, hogy azt is tudjam irányítani, hogy én mit látok, és azt is, hogy a tevékenységemről mit látnak a többiek.

Ha jól értem, akkor csak a saját idővonalamra írt dolgokra van ráhatásom. Amit máshol írok, annak a láthatóságára / követhetőségére semmi ráhatásom lényegében?

(#15367) krizmo_ válasza attiati (#15366) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

"Számomra ez egy teljesen alapvető dolog lenne, hogy azt is tudjam irányítani, hogy én mit látok, és azt is, hogy a tevékenységemről mit látnak a többiek."

Dehogynem tudod irányítani, hogy mit láthatnak a posztjaidból az ismerőseid, írtam, hogy csinálj listát, így tudod szabályozni, hogy ki lássa a dolgaidat.

Ha írsz valahova akkor ott, az ottani láthatósági beállítások érvényesek. Gondolj csak bele, a te idővonaladra sem írhat senki úgy, hogy majd ő dönti el, hogy ki láthatja. Mindenki a saját idővonalát irányítja, csúnya lenne, ha mások belepiszkálhatnának az én idővonalam beállításaiba...

(#15368) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Mostanság vettem észre, hogy az egyes Facebook oldalak idővonalán a profilkép mellett ott van egy @SZÓ páros, ami azt a szót jelöli, amivel könnyen megtalálható az oldal.

Mint például ezen a Facebook oldalon: https://www.facebook.com/futurism/, a @futurism szó az oldal neve alatt.

Ezt a funkciót hogyan lehet beállítani?

köszönöm

(#15369) krizmo_ válasza Orionk (#15368) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Automatikusan kapják meg az oldalak, ha már megkaptad akkor tudod beállítani, hogy mi legyen a "@" után.

(#15370) Orionk válasza krizmo_ (#15369) üzenetére


Orionk
senior tag

köszi

Az oldalak mi alapján kapják meg?
Megfelelő mennyiségű feliratkozó/lájkoló?, vagy elég ha egy ideje a Facebook on él az oldal?

(#15371) Víz Elek


Víz Elek
senior tag

Sziasztok!

Valakinek sikerult mar ios-en elinditani a live-ot sima felhasznalokent?

Samsung S9

(#15372) krizmo_ válasza Orionk (#15370) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Szívesen! ;)

Arra még nem sikerült rájönnöm, hogy mi alapján kapják meg ezt az oldalak, de eddig úgy tűnik, hogy szépen lassan minden oldal megkapja. Az én oldalam is már megkapta pár hete.

(#15373) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Tegnap óta akár telefonról Messengeren keresztül vagy számítógépről weboldalon keresztül töltök fel képet, az összes úgy néz ki, mintha valami 240p-s kép lenne felskálázva 1080p-re. Nektek is?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15374) Jakesz


Jakesz
őstag

A Messengeren keresztül küldött nagy felbontású képeknek/videóknak a tömörítési mértéke ugyanakkora? Ezt úgy értem, hogy van 2 ugyanolyan kép, csak az egyik FullHD, a másik meg 4K felbontású, és a kérdés, hogyha ezeket Messengeren keresztül elküldjük, akkor mindkettőt egyforma minőségűre tömöríti le a FB, vagy a nagyobb felbontásúból több részlet marad meg?

(#15375) pvt.peter válasza pvt.peter (#15216) üzenetére


pvt.peter
őstag

Újból ránéztem a Filtered üzenetekre, most be is töltötte a tartalmat.
Tehát probléma megoldva.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15376) oba


oba
addikt

Bocs ha volt már ilyen kérdés... :) Androidon hivatalos messenger appban felül a negyedik ikonnál az "aktív" fülnél kikapcsolom a chatet. Ha belépek a chatre akkor nem látják, hogy online vagyok. Viszont a kérdésem az hogy ha használom a messenger appot ilyenkor látszik e, hogy mikor voltam utoljára aktív akár az adott emberkénél akivel beszélgetek vagy egy másiknál akivel éppen nem? Úgy lenne logikus hogy nem :) A facebook app is telepítve van és ott is kikapcsoltam a chatet. Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#15377) csako válasza oba (#15376) üzenetére


csako
veterán

Mindig látszik, hogy mikor voltál fent, nem lehet tenni ellene. Sőt Messengerben, ha éppen fent vagy, akkor aktívnak ír, máshol pedig csak folyamatosan 1 perce voltál aktív.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15378) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Profilképet visszacserélem egy régire a kép like száma megmarad? Vagy nullázódik?

(#15379) pvt.peter válasza Dragon27 (#15378) üzenetére


pvt.peter
őstag

amennyiben már meglévő feltöltött képre cseréled vissza, akkor igen

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15380) Dragon27 válasza pvt.peter (#15379) üzenetére


Dragon27
senior tag

igen a profilkép albumba van.. like száma megmarad..... az jó ... Köszi :R

(#15381) #27441408


#27441408
törölt tag

Facebook Games Arcade valami ilyesmit "hirdet " a facebook de 1re erőszakosabban, ez kötelező lesz, vagy csak opció? mi ez? (nem tudok angolul)

(#15382) oba válasza csako (#15377) üzenetére


oba
addikt

Köszi! Ez így mekkora szar :( Esetleg valami egyszerű megoldás, hogy egy adott ember ne lásson se online -nak se azt hogy mikor voltam utoljára aktív? Mobil alkalmazásban szeretném megoldani. A letiltás azért nem jó mert az észreveszi mert nem tud írni olyankor.

(#15383) buci30


buci30
addikt

Mi lehet a gond ha felteszek egy képet és az első hozzászólás van, hogy elvan halványulva?
Nem minden képnél van és nem is személy függő se. Volt már ismerősnél is meg úgy is, hogy akit megjeloltem annak az ismerőse tehát nekem idegen hozzászólása volt szóval teljesen mindegy.

Pl. itt egy ismerősöm szólt hozzá de másik képnél is direkt hozzá szólt ott meg jó volt 😁
En ilyenkor ezt like-olni nem tudom és halvány is. Törölni tudom mondjuk.
S ilyen Safari alól is fb app is meg Windows gép alól is tehát böngésző függő se.
Tehát mi lehet ez hogy ilyen halvány? 😱

[ Szerkesztve ]

iPhone 11 pro max, iPad Air2, Macbook pro, Apple Watch 44mm, Apple Airpods pro

(#15384) Orionk válasza krizmo_ (#15372) üzenetére


Orionk
senior tag

Melyik a te oldalad? /ha nem túl személyes kíváncsi vagyok rá. :) /

(#15385) guftabi96


guftabi96
addikt

most én vagyok a hülye, vagy eddig görgetés után is ott maradt a sáv, ahol az értesítéseket, üzeneteket kapod, home gomb stb (tehát a felső sáv)
Már reflexből nyomnám a facebook gombot, de ugye most eltűnik, és teljesen vissza kell menni a hírfolyam legtetejére és csak akkor jön elő.
Mi ez a "nagyszerű" újítás?
Miért kellett lecserélni? Sokkal kényelmetlenebb így.

#KeepFightingMichael

(#15386) Akelaus válasza guftabi96 (#15385) üzenetére


Akelaus
senior tag

Nálam is ezt csinálja, Chrome alatt. Ha megnyitom újra, egy másik lapon, akkor meg jó. :C

[ Szerkesztve ]

(#15387) Víz Elek válasza Víz Elek (#15371) üzenetére


Víz Elek
senior tag

? :U

Samsung S9

(#15388) bopeti98 válasza guftabi96 (#15385) üzenetére


bopeti98
őstag

Ugyan ez, de csak Chrome alatt.
Edge-be jó.

(#15389) kstcsk


kstcsk
tag

Van a "Kit ismerhetek?" fül, ahová rendre olyan embereket tesz be, akiknek az adatlapját esetleg többször is megnéztem, de nem vagyunk ismerősök. Kivételek mindig akadnak.

A kérdés az lenne, hogy ez visszafele is működik-e, az az lehetséges, hogy a kivétel emberek akiket említettem, azért szerepelnek ott mert megnézték az adatlapom, vagy csak random dobálja be a rendszer?

(#15390) krizmo_ válasza kstcsk (#15389) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Általában azokat szokta oda betenni a rendszer, akikkel van valami közös pont, pl. iskola, munkahely, ismerős...stb... Szóval, nem valószínű, hogy azért vannak ott, mert megnézték az adatlapod, hanem inkább azért, mert a rendszer talált valami egyezést.

(#15391) kstcsk válasza krizmo_ (#15390) üzenetére


kstcsk
tag

Valószínűleg a "közös ismerősök" lesz a sarkalatos pont, de valami kell hogy legyen abba amit írtam, mert akkora véletlen nem lehet, hogy 3/3 ember az akinek az elmúlt időszakban többször is ráléptem az adatlapjára.

(#15392) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Egyik sportklub Facebook oldalának 3-an vagyunk adminisztrátorai.

Azt szeretném kérdezni, hogy ha a másik két tag közül egyikük kitöröl egy bejövő üzenetet, akkor azt hogyan tudom megnézni, hogy melyikük törölte ki?
Illetve be tudnám-e állítani,hogy ne lehessen kitörölni a bejövő üzeneteket?

köszönöm

Érdeklődők írnak a sportklubnak, válaszolok nekik, majd megint kérdeznek és eltűnik az üzenet...Gondolom, hogy a másik 2 admin közül az egyikük kitörölte.

(#15393) szabacsik


szabacsik
őstag

Ha felfüggesztem a fiókom ideiglenesen akkor visszatéréskor a csoportok/ismerősök/üzenetek stb. ugyan abban az állapotban lesznek ahogy voltak?

/\____/\

(#15394) krizmo_ válasza szabacsik (#15393) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Minden adatod mentésre kerül, és a visszatérésedkor minden úgy lesz, ahogy hagytad.

(#15395) flash-


flash-
veterán

Hogy allitsam be azt hogy ha valaki ismerősöm lett akkor az az idővonalakon,hírfolyamokon ne latszodjon(hogy az ismerosom xy lett kiirasra gondolok)

Eddig csak arra jottem ra hogy a tevekenysegnaplonal azonnal el tudom rejteni,de az nem a legjobb megoldas

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#15396) krizmo_ válasza munky (#15339) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

"Hírfolyam-beállítások" -> "Újra felveheted a szálat azokkal, akiknek leállítottad a követését."
Ha ezt lenyitod itt megjelenik minden oldal/csoport/személy, akiknek leállítottad a követését.

(#15397) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, ha valakinél azt írja, hogy látta az üzit, akkor valóban látta is? Múltkor írtátok itt, hogy az időpont nem biztos, hogy valós, (főleg ha két mp, múlva már látta-ra írja) ezt értem is nem az idő a lényeg, nem ismerősnek írtam, ezért kérdezem, hogy ha a rendszer azt jelzi akkor valóban látta e. (azért kérdem ugye mert vagy értesítést küld a rendszer, hogy nem ismerőstől jött üzi és kívánja e látni, vagy csak 1szerűen beteszi 1 eldugott mappába...) köszi :) .

[ Szerkesztve ]

(#15398) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Honnan tudom, hogy "követ" engem az ismerősöm? ha letilt kapok értesítést?

(#15399) kispx válasza Dragon27 (#15398) üzenetére


kispx
addikt

Nem kapsz róla értesítést és sehonnan nem tudod.

(#15400) Beni97


Beni97
őstag

Sziasztok.
Olyan problémám lenne a facebookal, hogy van egy csoport beszélgetésünk pár haverral és ismerőssel, és nem tudok írni, és nem látom az üzeneteket se. Annyi volt, hogy én kiléptem kb 3-szor egymás után(ezt most nem szeretném magyarázni miért, mert vannak indokolatlan dolgok abba a csoportba) és meghalt. Semmit nem tudok vele csinálni. Írni nem tudok bele, az üzentekből csak annyit látok ha írt valaki valamit 1 másodperce felugrik és eltűnik, ha letiltom akkor is ugyan úgy látom, kirúgni nem tudnak belőle, archiválni is felesleges. Szóval semmit nem tudok vele csinálni, de jön róla az értesítés. Messengerben meg nem is látom a csoportot.
Tudna valaki segíteni ebben?

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.