Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:07:55

LOGOUT.hu

A legnagyobb közösségi hálózat a világon: Facebook

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#15201) YM válasza krizmo_ (#15199) üzenetére


YM
senior tag

Szerintem hagyjuk, tök érthetően tettem fel a kérdést...

(#15202) Robokutya válasza YM (#15201) üzenetére


Robokutya
senior tag

Ha te arra gondolsz hogy a profilkép mappád tartalmát ki láthatja akkor arra a válasz az hogy mindenki.
Merthogy ha megnézed a mappának nincsen olyan funkció megjelölése mint egy sima feltöltött kép mappájának. Ha rákattansz a profilképre ott mindegyik képet látod amit a felhasználó már használt.
A sima fénykép mappán van csak olyan funkció hogy ki láthassa azt a mappát illetve a benne levő képeket.
Szóval ne a profil mappába töltögess olyan képeket amit nem akarsz hogy lásson bárki. :K

(#15203) MadGame válasza YM (#15201) üzenetére


MadGame
senior tag

Ha jól értelmezem, akkor csak te akarod látni a saját profilképed és azt szeretnéd, hogy ások ne lássák.
Javíts, ha tévedek, ennyien nem érthetjük félre a kérdésedet.
De akkor minek neked profilkép?! :U

(#15204) Robokutya válasza MadGame (#15203) üzenetére


Robokutya
senior tag

:Y :W

(#15205) YM válasza MadGame (#15203) üzenetére


YM
senior tag

Nem tudom sajnos miért vannak szövegértési problémák ennyi embernél, abszolút nem ezt írtam.

1. Lecseréld a profil képed ---> FB automatikusan kirakja az ismerőseid üzenőfalára (érthetetlen módon a cover photokkal is mindig így tesz)
2. A feltöltött kép láthatóságát, MIUTÁN feltöltötted (nem előtte) át lehet állítani arra, hogy who can see "only me" ......
3. Innentől kezdve senki nem fogja tudni kommentelni vagy like-olni a képet, thumbnailt látni fogják, a ránagyítást is, de a teljes képet nem!

Ergo, ha megcsinálod a 2. lépést, akkor ELVILEG nem kéne, hogy kikerüljön a kép az ismerősök üznenőfalára.

Ezt kérdeztem, hogy más próbálta-e ezt már? De látom azt se tudjátok miről beszélek...

ps.: ugyanezt el lehet játszani több kép feltöltésével is, úgyis mindig csak az utolsót tolja az ismerősök arcába üznőfalon, viszont ha az utolsó kép csak a user láthatja, akkor senkinek se fog feltűnni, hogy feltöltöttél akár több profil képet is egyszerre.

Ezzel a "csellel" lehet észrevétlennek maradni, ha már a FB alapból ilyen idióta módon van megírva.
Bár ha párhuzamot vonok a felhasználók értelmi szintjével, akkor a kettő egálban van ;]

[ Szerkesztve ]

(#15206) sutszi válasza YM (#15205) üzenetére


sutszi
veterán

Te amúgy szereted kínozni magad? Tényleg ha ennyire rossz, akkor mindnek harcolsz vele?! Hagyd a fenébe és kevesebb fejfájás.

Egyébként ez miért akkora probléma, hogy látják a profilképváltás megtörténtét? Hetente spameled az ismerőseid akik már utálnak emiatt?! Egyszerűen nem életszerű a problémád mögötti felháborodás.

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15207) MATEO6600


MATEO6600
őstag

Hey!

2 kérdésem lenne:
Az első egy nagyon érdekes... A mai napon vettem észre, hogy egyszerűen eltűnt csomó dolog a rendes asztali böngészős felületről. Pl a bal oldali sávban nincs semmi, csak a nevem és hogy adatlap szerkesztése. Ilyenek hogy csoportok, üzenetek nem látszanak. De a hírfolyam is furcsa, mert nem lehet hozzászólni, tetszik-elni semmit.
Olyan mintha egy butított verziójú FB lenne. A hivatalos facebook honlapot használom. Mitől lehet ez? :F

Másik kérdésem:
Hol lehet azt beállítani, hogy bizonyos ismerőseim ne lássanak mindent a hírfolyamomon és bizonyos képeket se? Meg azt is be szeretném állítani, hogy ha valami új dolgot rakok fel, az se jelenjen meg az ő hírfolyamukon.

Előre is köszönöm aki segít!
:R

(#15208) YM válasza sutszi (#15206) üzenetére


YM
senior tag

Miért ne lennék felháborodva azon, hogy egy 100+ Milliárd dollár értékű cég, nem tud egy jobb felületet biztosítani?! :F

Van, hogy felteszek egy képet, majd rájövök h mégse elég jó, ilyenkor visszateszem a régit. Erről persze mindenki kap üzenetet, DE MINEK?! :F

Én nem a feladós fajtából vagyok ;]

(#15209) tonyrulez


tonyrulez
őstag

Messenger csak nekem nem hajlandó működni? Facebook-on, messenger.com-on és Android-os appban is marha nagy késéssel jönnek meg az üzenetek, online CTRL+R-eznem kell hogy megkapjam az új üzeneteket. Virtualbox linuxon is kipróbáltam, ugyanez. Telefonon újraraktam a messengert, ez sem segített. Mi a f***? :F

4 8 15 16 23 42

(#15210) sutszi válasza YM (#15208) üzenetére


sutszi
veterán

Áh! Szóval végül mégiscsak arról van szó, hogy rossz a "workflow".
A facebook sok mindenért lehet hibás, de azért mert te nem tudsz kiválasztani magadról egy képet azért nem. Bár jó lenne...

Tehát van egy funkció ami egy meghatározott módon működik. Neked ez nem tetszik. Megértem...én sem vagyok oda mindenért... de évente 2-szer ki tudom lőni azt a képet amin f@szán nézek ki. :P

[ Szerkesztve ]

Mondja, Mr. Babbage, ha rossz adatokat ad meg a gépnek, akkor is jó válasz fog kijönni belőle?" Képtelen vagyok felfogni azt az értelmi zavart, ami valakit egy ilyen kérdés feltevésére késztethet. - by Charles Babbage

(#15211) MadGame válasza YM (#15205) üzenetére


MadGame
senior tag

Ja, értem. Utólagosan is elnézést a „szövegértési problémáim” miatt.
Válts képet, amikor kérdezi, hogy szeretnéd-e most megosztani ezt a nyilvánossággal, válaszd azt, hogy nem és kész. Aztán meg beállításoknál lődd be, hogy csak te lásd vagy a bánat tudja, hogy mi van ott. Meg rejtsd el idővonalról, akkor aztán nem látja senki, hogy megváltoztattad.
Bár ezt sose fogom megérteni, mit kell ilyeneken pörögni, de biztos… szvsz.

(#15212) YM válasza MadGame (#15211) üzenetére


YM
senior tag

Meg rejtsd el idővonalról, akkor aztán nem látja senki, hogy megváltoztattad.

Ugyan milyen logikus lenne HA így működne?... De nem :(

(#15213) MadGame válasza YM (#15212) üzenetére


MadGame
senior tag

Nem tudom, én ha ilyet csinálok, akkor működik. Vagyis elvileg :D Épp a múltkor változtattam meg valamit, de elrejtettem az idővonalról. A dolog megváltozott, viszont nem jelenítette meg még az én idővonalamon sem, másokén sem. Tevékenységnaplóban szoktam az ilyen dolgokat visszanézni.
Báááár, ha kicsit visszaolvasol, látható, hogy nálam egészen másképp működik a Facebook, mint nálatok, szóval, lehet inkább befogom :D

(#15214) Orionk


Orionk
senior tag

Sziasztok !

Hol lehet megnézni, hogy az ismerőseim kiknek lettek az elmúlt napokban az új ismerősei?

Egy időben elég volt, ha rámentél az ismerősöd profiljára és kicsit lentebb görgettél, akkor ott mutatta, hogy kiknek lett mostanság az ismerőse.

köszönöm

(#15215) Silverr válasza Orionk (#15214) üzenetére


Silverr
aktív tag

Megnyitod a profilját, onnan kattintasz az ismerőseire ezután pedig az újabb ismerősökre.

(#15216) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Sziasztok,

Már egy jó ideje fennáll nálam az alábbi jelenség.
Ha rámegyek az üzeneteimre, majd pedig "More" -t lenyitva megakarom nyitni a "Filtered" -et, akkor nem történik semmi se.
Több gépen/böngészőben is próbáltam és már régóta tapasztalható nálam az, hogy a "Filtered" -re kattintva gyakorlatilag nem történik semmi se, annak ellenére, hogy elméletileg van mögötte 2 értesítés.

Találkozott már vki hasonló problémával?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15217) pvt.peter


pvt.peter
őstag

Illetve a másik érdekesség amit észrevettem:
Én már egyszer változtattam felhasználónevet facebook -on (ez kerül a https://www.facebook.com/ URL után amellyel adott profilra lehet ugrani), viszont most megint van lehetőség a felhasználónév megváltoztatására a köv. linknél: [link]
Ez csak azért furcsa, mert ha jól tudom, akkor összesen csak egyszer lehet user nevet változtatni.
Másnál is ugyanúgy megjelent a lehetőség felhasználónév változtatásra?

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15218) krizmo_ válasza pvt.peter (#15217) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

60 naponta meg tudod változtatni a neved. Ez már elég régóta így van.

#15215 Silverr
Ez természetesen csak akkor működik, ha az illető nem rejtette el az ismerőseit.

[ Szerkesztve ]

(#15219) pvt.peter válasza krizmo_ (#15218) üzenetére


pvt.peter
őstag

Hát kb. 1 évvel ezelőtt még nem tudtam megváltoztatni a nevemet.

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15220) Bjørgersson


Bjørgersson
félisten

Ti is csak akkor kapjátok meg az üzeneteket, ha frissítitek a weboldalt?

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15221) kispx válasza Bjørgersson (#15220) üzenetére


kispx
addikt

Nem. Normálisan működik.

(#15222) Bjørgersson válasza kispx (#15221) üzenetére


Bjørgersson
félisten

Nagyszerű.

As if all this was something more than another footnote on a postcard from nowhere, another chapter in the handbook for exercises in futility...

(#15223) Speccy


Speccy
senior tag

Írtam valakinek egy üzenetet, akivel eddig még nem voltam kapcsolatban semmilyen módon. Látom hogy látta az üzenetet.. de hogy lehetséges ez, amikor mostanság a FB-n ilyen esetben a címzett dönthet arról hogy engedélyezi azt hogy megkapja az üzenetet, vagy sem... ha nem, akkor én nem fogom azt látni hogy látta az üzenetet.. de ha meg engedélyezi, akkor nem csak azt kéne nekem látnom hogy ő látta az üzenetet, hanem még azt is ki kéne írna hogy a címzett elfogadta a kérésedet.. persze, egyszerűbb lenne őt megkérdeznem erről, de arra most még nincs lehetőség.

There is hope!

(#15224) WhiteWalker válasza Speccy (#15223) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

A kérést azt nem látod hogy elfogadta vagy sem.
De mivel olvasta az üzenetet így a kérést is elfogadta nyilván.
Így láthatod hogy olvasta is.

A legszebb hogy én a hetekben jartam úgy hogy írtam valakinek üzenetet.Válasz nem jött , viszont az sem jelent még hogy olvasta volna.
Megkértem egy barátomat , akinek az illető az ismerőse facen kérdezze már még , hogy megkapta e az üzenetet.
Azt a választ kapta hogy látta ,igen. Ergo csak irányított az értesítőre , hogy idegentol van üzenet , de magát az üzenetre nem klikkelj rá.
Nálam pedig olvasatlankent jelenik
meg.
Néha én is alkalmazni ezt mikor látom , hogy jött üzenet ismerostol , beleklikkelek az üzenetekre , de magára az üzenetet nem nyitom meg.
Majd ha van időm válaszolni akkor elolvasom.Az illetonel addig olvasatlankent jelenik meg. ;)
A sok turelmetlen ember miatt , akik verik a hisztit , hogy "jajj de láttam hogy olvastad ".

[ Szerkesztve ]

(#15225) Speccy válasza WhiteWalker (#15224) üzenetére


Speccy
senior tag

Márpedig nálam több frissen felvett embernél úgy van hogy miután üzentem nekik, ott van hogy "XY elfogadta a kérésedet.", csináltam egy screent is : , kivéve a már említett egy illetőnél, ott nincs ez, csak az hogy látta, de annak csak akkor szabadna megjelennie, ha engedélyezte volna, úgy mint a képen.. na mindegy, előbb-utóbb kiderül, csak mint technikai érdekesség is érdekel a dolog.

[ Szerkesztve ]

There is hope!

(#15226) WhiteWalker válasza Speccy (#15225) üzenetére


WhiteWalker
nagyúr

Akkor passz.
A kollégám pont az imént szólt , hogy bárkinek üzen azonnal a " látta" felirat jelenik meg nála mint visszajelzés.
Attól függetlenül hogy valóban nem olvastak el. :U
Nem akartam elhinni, pedig de.
Szóval majd helyre randul egyszer nála is és nálad is.

[ Szerkesztve ]

(#15227) Speccy válasza WhiteWalker (#15226) üzenetére


Speccy
senior tag

Na jó, de a kolléga biztos olyanoknak üzen akikkel már volt üzenetváltás, esetleg ismerősök is a FB-n belül. Amúgy most teszteltem én is, küldtem egy üzenetet a barátomnak, nálam nem lett azonnal "látta", sem gépen, sem telón nem mutatta, utóbbin csak azt hogy kézbesítve. Bár a FB mindig is ilyen volt, hogy valakinél így működik, valakinél még úgy..

There is hope!

(#15228) hackeeeee


hackeeeee
Jómunkásember

Sziasztok!

A Facebook live ikonját, hol kellene keresni android-os alkalmazás alatt? Idővonalon nem találom sehol. Ismerős is nézte, neki sincs ott sehol. Vagy rossz helyen keresnénk?

Véleményem szubjektív...

(#15229) Mela Kehes


Mela Kehes
addikt

Hali!

Létrehoztam egy oldalt és készítettem egy hirdetést is. Hol tudom ezt módosítani? Sehol sem találom.

"Ha lehet menni akkor menjünk, ha meg tökölni kell akkor meg tököljünk."

(#15230) csako válasza hackeeeee (#15228) üzenetére


csako
veterán

[link]
Elvileg az állapotmegosztásnál van, de mint írja nem mindenkinek elérhető, nekem sincs ott.

Holnap országszerte 10 fok várható. Ebből 2 Budapesten, 1 Győrött, 2 Miskolcon...

(#15231) hackeeeee válasza csako (#15230) üzenetére


hackeeeee
Jómunkásember

Jam, ott kerestük. De nincs ott.

Valamikor, talán az előző FB verziónál mintha láttam volna, mert neem rég frissült. De lehet, hogy rosszul emlékszem.

Köszi!

Véleményem szubjektív...

(#15232) Jakesz


Jakesz
őstag

Van valami megoldás arra, hogy a Messengeren küldött képeket eredeti minőségben kapja meg a másik fél? Itt a közvetlen képküldésre gondolok, és nem olyanra, hogy feltöltöm a képet egy tárhelyre és a linkjét küldöm el.

(#15233) FoxiestFox


FoxiestFox
félisten

Sziasztok!
Hogy lehet kikapcsolni az összes videós értesítést? Ha live egy oldal, amit követek, de őszintén le se szarom, mit lehet tenni?
Egyenként kell letiltani őket, mikor jelzi, hogy live?

(#15234) #27441408


#27441408
törölt tag

Sziasztok, ha véletlen elfelejtek kilépni a facéból a gépen, és telón netet kapcsolok akkor ugye nem kezd el nyaggatni a facebook, hogy érzik külön a messenger netre kapcsolódását is? Tehát szólhatnak e érte, ha véletlen nem lépek ki a gépi facebookból, de a telón is netre lép a messenger a szólást persze úgy értem, hogy biztonsági figyelmeztetést küld, hogy mibndkettő aktív . (otthonról az is, tehát az ip cím meg minden azonos) (a face alkalmazás a telón nekem tiltva van csak a messenger kapcsolódik)

köszi, ha buta kérdés sorry de nem értek, hozzá,

[ Szerkesztve ]

(#15235) kidnou válasza #27441408 (#15234) üzenetére


kidnou
senior tag

Semmi gond nincs ebből

(#15236) #27441408 válasza kidnou (#15235) üzenetére


#27441408
törölt tag

köszi

(#15237) DJ. Ru$y


DJ. Ru$y
félisten

Srácok!

Valaki nem tudja véletlenül, hogy a csoportokon belül, hogy lehet kikapcsolni azt, hogy a top posztokat tegye előre? Angolul használom, ezért minden újdonság bekerül az első körben, de ennél nem látok állítási opciót, úgy, mint a sima hírsávnál, hogy Időrend vagy Top bejegyzések.

Köszi. :R

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#15238) Dragon27


Dragon27
senior tag

Sziasztok!

Létrehoztam fénykép albumot van kb. 20 kép benne... Hogy lehet a megosztást letiltani? hogy ismerőseim ne osszák meg csak kedveljék :) Vagy ha nyilvános az album.. képek akkor se tudják megosztani...
A legjobb az lenne ha nyilvános lenne az album..,képek de aki megnézi ne tudja megosztani

(#15239) pvt.peter válasza pvt.peter (#15216) üzenetére


pvt.peter
őstag

Esetleg erre vki? #15216

Ez egy .50-es rombolópuska, elég szép visszarúgással.

(#15240) rii


rii
nagyúr

sziasztok

hol lehet beállítani, h csak az ismerősök lássák a lapom, más meg ha lehet semmitse?

piros-kapszula: https://www.youtube.com/watch?v=oW-VZVYohRg

(#15241) krizmo_ válasza rii (#15240) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Üdv,

Menj rá a névjegyedre és itt azokat az adatokat, amiket megadtál állítsd ár arra, hogy csak az ismerőseid lássák. A képeknél, ismerősök láthatóságánál ugyanez a helyzet. Mindegyiket külön be kell állítani.
Itt pedig be tudod állítani, hogy a jövőben kik láthatják a bejegyzéseidet stb.: Adatvédelmi beállítások és eszközök

#15238 Dragon27
Nincs olyan beállítás amivel korlátozni tudod azt, hogy az ismerőseid megosszák azokat, amiket kiteszel.

[ Szerkesztve ]

(#15242) DJ. Ru$y válasza krizmo_ (#15241) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Az adatvédelmi beállításoknál ha beállítod, hogy ki tekintheti meg a jövőben a bejegyzéseidet, akkor rákérdez, hogy a régieket is szeretnéd-e így beállítani. A képeket pedig albumszinten gyorsan meg lehet oldani. Nem kell egyesével. Csak az adatokat.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#15243) krizmo_ válasza DJ. Ru$y (#15242) üzenetére


krizmo_
Topikgazda

Az adatvédelmi beállításoknál valóban van egy ilyen lehetőség, de már többen is jelezték korábban, hogy sajnos nem működik, mert visszamenőleg nem állítja be.

Nem a képekre értettem, hogy egyesével kell beállítani, hanem arra, hogy nincs egy olyan egységes beállítás ami mindenre vonatkozna, tehát mindent külön kell beállítani. Külön a képeket a névjegyet stb....

(#15244) Dragon27 válasza krizmo_ (#15241) üzenetére


Dragon27
senior tag

egyszer egy modell vagy énekes feltöltött képet :) amit nem tudtam megosztani csak kedvelni lehetett :DDD de lehet azóta ezt nem lehet :( köszi :(((

(#15245) DJ. Ru$y válasza krizmo_ (#15243) üzenetére


DJ. Ru$y
félisten

Nekem az elejétől kezdve nem nyilvánosak a dolgaim, de múltkor kértek ilyenben segítséget, akkor (megint) működött (2-3 hete), de lehet, hogy emberenkénti bug és valakinek működik valakinek nem.

Viszont ez a csoportokon belül is a top posztok erőltetése valami undorító, teljesen átláthatatlan lett az egész.

Szakmai kérdésekre privátban nem válaszolok! Használd a fórumot! | R.I.P PH!TV!

(#15246) zolka95


zolka95
őstag

Olyat be lehet állítani, hogy hírfolyamon ne mutassa azt, amit az én ismerőseim lájkolgatnak?
Nem egy személy követését akarom leállítani, hanem azt, hogy ne mutasson olyat, amit ő éppen lájkolt.

Figyeltél rám? Vagy azt a piros ruhás nőt nézted?

(#15247) enginev3.0 válasza zolka95 (#15246) üzenetére


enginev3.0
félisten

Nem, ami publikus és tetszikeli azt kihozza neked is (hátha neked is megtetszik)

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#15248) MadGame válasza zolka95 (#15246) üzenetére


MadGame
senior tag

Sajna már nem, régebben volt rá lehetőség, hogy személyenként beállítsd, hogy mit láss tőle: fényképek, videók, kommentek, lájkok, de most már csak követés van. Ez előbbi oldalaknál lehetséges.

(#15249) bigdady


bigdady
nagyúr

En mara mar nem kovetek szinte senkit csak az olyan oldalakat amely cikkek erdekelnek es erre hasznalom a facebookot :)

[ Szerkesztve ]

(#15250) #27441408 válasza bigdady (#15249) üzenetére


#27441408
törölt tag

Igen kb én is, csak játszom, meg a cset miatt, meg ugye be van likeolva 1 csomó híroldal stb, facén könnyebb megnézni érdekel e rajtuk valami cikk, mint megnyitogatni kb 10 oldalt.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  Facebook és Messenger (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.