Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4401) Scoobyka


Scoobyka
addikt

az miért van,hogy a fullhd filmek sokkalta lassabnak hatnak,mit a 720ps változatok?
valamint egy csíkozodás van a filmen néha,olyan freki hiba vagy mi....24hzen a kijelző és a gép....is....tv tudja a 24pt is.

tv:37a656 konfig:am2 gs780g+4850e 3gigahzen

semmi kodek felpakolva csak a dxva-s mediaplayer HC...tesztelve dark knight
The.Dark.Knight.2008.1080p.2xBD9.DTS.HUN.x264-NyTT verzióval.

(#4403) próbakocka válasza Enszuke (#4402) üzenetére


próbakocka
senior tag

akkor fain az atom 330-assal egybehegesztett lap? inkább az mint az X4500+leggagyibb s775 proci ? (most árérzékeny is vagyok ...)

(ööö, milyen oprendszer, mennyi ram ?)

[ Szerkesztve ]

/// DS918plus + Chromecast 1/2/Ultra

(#4404) ZCoyote válasza wassermann (#4397) üzenetére


ZCoyote
őstag

Hát igen kicsit(?) azért igénytelen de most nem akarok már házra és vez nélküli cuccokra költeni. De kellett vmi házféle. :)

Romani ite domum.

(#4406) Stankee válasza Stankee (#4381) üzenetére


Stankee
csendes tag

számíthatok válaszra? mert sürgős lenne hogy még betudjam szerezni karácsony előtt :U

(#4407) band1103 válasza gaben (#4398) üzenetére


band1103
őstag

Egyet értek dqdb kollégával abban hogy néha kevés lehet az AGP. És igen jó tanácsokkal látott el de neki - mint ahogy mondta is - nincs tapasztalata 1080-as filmekkel.
A HD3xxx esek már tényleg továbbfejlesztet UVD vel (1.1) rendelkeznek szemben a HD2xxx-ekkel szemben (1.0) és így simán megy velük bármiylen 720p film lejátszása. Az a baj viszont hogy még az UDV1.1-re alkalmas karik de még a továbbfejlesztett UVD+ -os eszközök sem tudják ennek ellenére azt hogy minden kompromisszum nélkül lejátszható legyen egy 1080p-s mkv film. 1080p-re (értem ez alatt a HD film RIP-eket amik x264-el vannak nagy bitrátával kódolva) sajnos csak UVD2.2-es VGA kari kellene de olyan tudomásom szerint nem létezik (még) AGP fronton. Tehát azzal az alaplappal sajnos nincs esélyed lejátszani 1080p-s filmet bármilyen karit is teszel bele. De a 720p-re még mindig jó lehet egy HD2400-essel is!

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4408) wassermann válasza Stankee (#4406) üzenetére


wassermann
addikt

A dobozos képeid alapján csak saccolni tudok, de ha jól tippelek mini-ATX méretű az alaplapod. Íme egy álló / fekvő ház, ez volt itt a PH-n valamelyik tesztnél is használva:

[link]

Itt találtam: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4409) Stankee válasza wassermann (#4408) üzenetére


Stankee
csendes tag

azok nem az én képeim :D csak az avatar ugyanaz
én még csak most tervezem
ezt az alaplapot veszem 99%-ig: [link]
kösz a segítséget ez jó lesz

(#4410) Stankee válasza Stankee (#4409) üzenetére


Stankee
csendes tag

amit adnak ehhez 96W-os külső táp az elég az előbbi alaplaphoz és egy AMD 4850e-hez, valamint: 320GB SATA2, 2GB DDR2 800MHz és egy dvd olvasohóz?

(#4411) Stankee válasza Stankee (#4410) üzenetére


Stankee
csendes tag

most találtam és ez szimpatikusabb is és ez is elfér és még szép is, ugyan abban az árkategóriában: [link]

(#4412) Yahhher válasza Scoobyka (#4401) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Nem nagyon értek az amd procikhoz. De ha az elég neki, akkor szoftveres problémád lesz
"gs780g" ez mi?

[ Szerkesztve ]

(#4413) band1103 válasza Scoobyka (#4401) üzenetére


band1103
őstag

Azt nem írtad hogy milyen op.rendszer alatt van ez a jelenség.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4414) Sera26


Sera26
aktív tag

Sziasztok!

Egy kis segítséget szeretnék kérni...
Van a Thermaltake-nek VC4000SNSD Mozart háza,amiben alapból nincs benne a Media Lab.
Tudja-e valaki,hogy elvileg ebbe utólag betehető ez a kijelző vagy muszáj megvenni a 4001-es típust (ebben már gyárilag benne van)?
Csak mert nagyon tetszik a ház, de per pillanat nincs 40-45k a komplett házra, így csak később venném meg hozzá a Media Lab-ot.

(#4415) sgergi


sgergi
veterán

Sziasztok!

Tv-outtal szeretnék egy gépet összekötni crt-tv-vel. Milyen lesz annak a képminősége? Windows asztalon lévő ikonok alatti szöveg olvasható lesz a crt tv kis felbontásán? Vagy ilyenkor mi történik?

(#4416) Scoobyka válasza band1103 (#4413) üzenetére


Scoobyka
addikt

vista alatt,de már annyit babráltam,hogy vmikor elő se jön.....azonban a24hz-es lejátszásánál még akadnak gondok...legfőképp fullhdripeknél.....valamikor a hang siett és elcsuszik vmikor meg a kép döcög amikor pásztáz a kamera....ez igen hosszú idő míg belővőm tökéletesre.....

vidkártyán 24hz....médiaplayerclassicban meg fullnézetben a 1920*1080 32bit 24hz-et válsaztom valamint kimenetnél az EVR custom re raktam és a direct3d-nél bepipáltam...akkor nincs ilyen zavaró rész azonban az alsó sáv eltünik.....töbnnyire ez a beállítás jó a full-hd riphez.....valamikor azonban nem az igazi....

akinek esetleg van hasonló konfig: 4850e+gigabyte ga-ma78g deszka 2giga kingston 800-as ram....az elmondhatná....hogy vista alatt milyen kodekeket rakott fel fullhd videókhoz...

nekem most csak egy mediaplayerclassic homec. van fent....valamint egy bs.....mindent visznek dxva is bekapcsol proci 5-10% körül...de a a képen van még mit dolgzoni....a filtereknél vmit ki kell kapcsolni vmit meg be...semmi kodeket nem raktam fel.

[ Szerkesztve ]

(#4417) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Tervezem htpc összerakását,a következő konfig van kinézve:
alaplap:Gigabyte GA-MA78GM-S2H
cpu: athlon x2 4850e
ram: 3gb 800mhz
hdd:500gb+160gb

Mindennel együtt kb max 63k-ra jönne ki az egész.

Az alaplap topicjában és különböző tesztekben is azt olvastam,hogy ez az alaplap és proci párosítás 1080p-nél max 74wattot fogyaszt.
Gondolom ennél kisebb fogyasztású konfigot nem lehet összerakni,nem?

Viszont házból nem találok olyat,ami megfelelne,és olcsó lenne.
Igényeim:2 belső rendes merevlemeznek és egy dvd olvasónak hely.Ár max 15k.

Amit kinéztem eddig az ez a [ház], itt van róla egy másik [kép] róla.

Esetleg más házak ilyen árban és ilyen paraméterekkel max 15k-ig?

Köszi.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4418) Scoobyka válasza Zirowe (#4417) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem is ilyen konfigom van csak az alaplap a nagytesó.....

jópárosítás az tuti....nekem házzal volt 46......

(#4419) radi8tor válasza Sera26 (#4414) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Hát próbálj rákeresni a Media Lab Kit-re, de szerintem Magyarországon nem lehet minden kieget külön kapni.
Már az iMON Inside-ot sem lehet kapni :(

⭐ Stella

(#4420) Sera26 válasza radi8tor (#4419) üzenetére


Sera26
aktív tag

Elvileg megvehető külön maga a Media Lab,ha más nem külföldről,de nem ez a gond.
Hanem hogy a Thermaltake HTPC házaknak létezik Media Lab-os és anélküli kivitele. Csak nem találok semmiféle utalást arra hogy a nélküli verzióba utólag beszerelhető-e vagy sem.

Egy picit más téma...olvastam itt sokat a költséghatékony HTPC-ről, itt egy ellenpélda :DD

[link]

A srác kissé odahasított a költségeknek :D

[ Szerkesztve ]

(#4421) band1103 válasza Zirowe (#4417) üzenetére


band1103
őstag

"...Gondolom ennél kisebb fogyasztású konfigot nem lehet összerakni,nem?..."
Gondolom az AMD oldalon tényleg nem nagyon, de lehet hogy lenne versenytársa intel oldalról. Én AMD-s vagyok de Enszuke barátom konkrét tapasztalatokkal tudna szolgálni fogyasztás téren Ő fogyasztásmániás :DDD .

Scoobyka: Hihetetlenül hangzik :DDD de lehet hogy a Vista tehet róla. Éppen a napokban dolgozok 2 azonos rendszer élesztésén különböző op rendszerekkel. Ugyanazzal a vassal az XP-vel könnyedén és gyorsan lehet minden HD típus HW-es lejátszását beállítani a Tweak-elt K-lite pack-al + MPC-HC-al amiben az Overlay mixer játszik le, de a Vistában még mindig vannak bizonyos kódolású HD Rip-ek amiknek a HW-es lejátszása gondot okoz bármely lejátszóval beállítva. A vas ugyan az. Ha valaki rájön és elmondja hogyan lehetne Vistán mindent HW-esen lejátszani annak hálás lennék.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4422) Yahhher válasza band1103 (#4421) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Erősebb processzor, az is HW :-)

(#4423) Zirowe válasza Scoobyka (#4418) üzenetére


Zirowe
nagyúr

És megy teljesen jó avivo-val az 1080p-s videó lejátszás?
Keveset fogyaszt?

band1103:én mindig is úgy tudtam,hogy az intelek többet fogyasztanak az amd-hez képest,nem?

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4424) Yahhher válasza Zirowe (#4423) üzenetére


Yahhher
aktív tag

Ha jól tudom, akkor alapjáraton az amd, "hajtva" az intel fogyaszt kevesebbet.

(#4425) jayjay válasza Sera26 (#4420) üzenetére


jayjay
tag

Már hetek óta foglalkozom a témával(én is ilyesmit akarok összerakni), sajnos nem minden fórumon kap egyáltalán választ az ember a kérdéseire.
Lehet nekik írni emailben, hogy a Media Lab(kb 20000FT) jó e a házhoz, vagy nem, de elég hülyeség lenne, ha a 4000-esbe nem lenne jó, mert akkor mihez adnák(talán sima PC házakhoz???).
Nálam a Thermaltake DH101 VF7000BNS olcsóbb is, mint a Mozart( szerintem jobb is), ami már 2éves modell.Természetesen a 7001-es a Media Lab-os modell.
Miért nem nézel egy olyan házat, amibe bele tudsz rakni egy ilyet[link], aminek csak egy 5.25-ös hely kell.Ez csak egy ötlet volt tőlem.

[ Szerkesztve ]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#4426) Sera26 válasza jayjay (#4425) üzenetére


Sera26
aktív tag

Az általad említett DH101-es ház nagyon-nagyon tetszik. Épp afelé hajlok...
Hogy érted azt,hogy "nálad"? Csak nem ilyen házak értékesítésével foglalkozol, mert ha igen akkor dobhatnál egy árlistát,amiből szemezgethetnék :)

(#4427) jayjay válasza Sera26 (#4426) üzenetére


jayjay
tag

Az argep.hu-n 23000Ft-ért találtam ilyen házat, ugyanott Mozart 21000Ft.Én nem Magyarországon lakom, de itt a Mozart is annyi, csak a DH101-es olcsóbb.Postaköltséggel oda, annyi lenne, mintha otthon vennéd meg.Sokmindennel így van, jól ki van találva ez.Nem foglalkozom ilyenekkel.Korábban asszem elmagyarázta egy kolléga, hogy mi a különbség az ilyen- és a kocka alakú házak között.Én hajlok a kocka felé, de itt is nagyon sok kérdés merül fel az alkatrészekekkel kapcsolatban.Asszem 1-3oldalt kell csak visszalapozni.
Egy másik topikban pl erre nem kaptam választ.Ilyenkor rákeres az ember mindenhol a neten, hogy egyáltalán mi fér el benne, stb.A Htpc-s topikokban általában nincs senkinek Htpc-je, vagy csak remélem nagyon titkolják.Sok segítséget jelentene( szerintem nem csak nekem), ha mindenkinek benn lenne a cuccainál, hogy milye van.Ebből kiderülne, hogy mihez mi kompatibilis, vagy méretre mi jó bele.

Segítséget szeretnék kérni, ezekben a dolgokban.
SilverStone Sugo SST-SG02 270 x 212 x 393 mm
SilverStone Sugo-F SST-SG01B-F 212/263/393
AeroCool AeroCube 230/284/356
LianLi PC-V350A 27.9 cm x 37.3 cm x 26.2 cm
LianLi PC-A01A
Aplus cs-gl-3[link] 295 x 245 x 385 mm a mérete
Jet Computer JCP0408[link] 370 x 144 x 457 mm a mérete
Tacens Theca[link] 295 mm x 233 mm x 348 mm a mérete
Jet Computer Neptune[link] 285 x 240 x 445 mm a mérete
SuperPower Barebone Mars PLUS mATX + iMon Inside és táv. 24/28,5/38,5
Thermaltake Lanbox Lite (VF6000) 43/30/23
Antec NSK-1380-EC +350W-os táp (ez milyen??) 269 x 200 x 335 mm
A Shuttle és Asus házakat sem ismerem, de szerintem inkább magam raknám össze a dolgokat.A felsoroltaknál többért nem adnák ki több pénzt, habár az imon engem is vonz.
Játékra is alkalmas kell hogy legyen, de nem lesz nagyon kihasználva.Ha van valakinek esetleg egy a sok közül szívesen várom az észrevételeket(mi fér el benne, ventik, stb).
E két konfig közül választanék:
e5200/e7400+procihűtő?, GA-G31M-S2L+4gb ddr2 800+4670/4830? Táp?????, DVD író, imon??, hangkártya??, TVkártya??
x2 4850+ procihűtő?, Asus M2A-MX AMD690V Chipset 12000Ft, MSI K9A2VM-F V2, vagy V3 AMD780V 12000FT, GigaByte GA-MA770-DS3 AMD 770 19000FT+ 4gb ddr2 800+4670/4830? Táp?????, DVD író, imon??, hangkártya??, TVkártya??
Mercy

Remélem segítettem egy picit.

[ Szerkesztve ]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#4428) Zirowe válasza Yahhher (#4424) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hajtva fogyasztanak kevesebbet az intel kártyák? :F

Nah,és a házas kérdésemre vki?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4429) Whito válasza band1103 (#4421) üzenetére


Whito
csendes tag

"de a Vistában még mindig vannak bizonyos kódolású HD Rip-ek amiknek a HW-es lejátszása gondot okoz bármely lejátszóval beállítva."

Wow! De jó, hogy meg lehet oldani, hogy csak bizonyos filmeknél nem megy a HW lejátszás. Nálam az a helyzet, hogy gyakorlatilag csak h264-nél megy. :(

2 napja megvan végre a régóta várt passzív HD 4550 kártyám. A korábban, a 4293. hozzászólásban említett, innen-onnan összeszedett 1080p tartalmakkal, kodek és lejátszó kombinációkkal játszadoztam. Gyakorlatilag az 5 filmből csak 1 esetében sikerült HW támogatást előcsalogatni, amely elég nagy csalódás egy olyan kártyától, amely célközönsége a HTPC piac.
Tudom, hogy sokszor volt már leírva és össze is gyűjtöttem az utóbbi 200 hozzászólásból az ide vonatkozó hozzászólásokat, de mégis kérdezem a szakértőket, hogy az említett hozzászólásban leírt filmek közül melyik esetében kellene működnie a HW dekódolásnak és milyen beállításokkal?

Kissé szomorú vagyok, hogy 5 teljesen vétetlenszerűen talált filmből 1 esetén van HW támogatás. Mi rontok el? Rossz a kiválasztás és pont azt az 5 videot sikerült tesztelnem, ahol nincs támogatás, de minden más video esetében van? :) Tudom, hogy manapság a "warez" gyártók azért tudják, hogy hogyan kell "jó" h264-et előállítani, hogy működjön a HW dekódolás, de nem mindig és mindenkinek "olyan" forrásból vannak a videóik. Csalódott vagyok egyelőre, mert úgy érzem, hogy a HDMI kimeneten kívül nagy haszna nem feltétlen van egyelőre egy ilyen HTPC-be szánt kártyának.

(#4430) Vladi válasza KrAt (#4390) üzenetére


Vladi
nagyúr

p3-as kolléga. :C Majd részletezd ha kész van. Milyen szoftvert használsz amúgy?
Az enyém még pre-alfa állapotban van már jó ideje. :(((

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4431) Yso válasza Zirowe (#4428) üzenetére


Yso
tag

Nekem a HTPC-ben most egy E8500 van downgrade-elve 2.4Ghz-re, egy GA-73PVM-S2 lapon. Meglepetésemre a konnektorból idle kb. 43W-ot evett, terhelve ha jól emlékszem 65W körüli energiával is beérte. :DDD

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#4432) Scoobyka válasza Zirowe (#4423) üzenetére


Scoobyka
addikt

jaja nagyon jól megbírkozik vele vista alatt az 1080as ripek max 15%ot esznek....40gigás vc1esek is 20%max........szóval simán megbírkozik mindennel.....nekem megy fox+utorrent+pára alprogram+vista is elégé gépfaló ,de 30-40%körül szokott még így is lenni a proci használat....

a fogyasztást nem tudom.....,de nem sok a Tv jóval többet eszik.

[ Szerkesztve ]

(#4433) Zirowe válasza Scoobyka (#4432) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Mondjuk én eleve xp sp3-mat fogok feltenni rá (htpc feladatokon kívül még anyukám fog rajta netezni és kész,másra nem lesz használva),ilyen paraméterek között jobb az,mint a vista,nem?

Yso: durva!:) Eléggé szép fogyasztási eredmény! Nekem is a tv sokat zabál,42"os fullhd,ami nem gáz,csak baromira melegszik a tv,rohadt forró és sugározza a hőt!Kiváncsi vagyok mi lesz nyáron..:S

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4434) Scoobyka válasza Zirowe (#4433) üzenetére


Scoobyka
addikt

nekem is csak netre meg filmre van....,de vista jobban szereti a sata 2 winyómat.

(#4435) Zirowe válasza Scoobyka (#4434) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem ez nem annyira fontos szempont. :)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4436) band1103 válasza Whito (#4429) üzenetére


band1103
őstag

Nem akarlak lelombozni de nem a vasban lesz a hiba hanem a szoftveres beállításokban. Nekem ez a kari XP alatt simán visz bármilyen kódolású és minőségű HD filmet. Vista alatt vannak kivételek de XP alatt ha jól be vannak állítva a codec-ek és a lejátszó akkor jónak kellene lennie. Az nem elég neki ha csak az MPC-HC van fent és semmi codec mert a beépített codec-ei nem elegek hozzá.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4437) dni válasza Whito (#4429) üzenetére


dni
őstag

MPC HC-t kell használni! További részletek az mkv-s topikban, illetve a Logouton.

(#4438) Whito válasza dni (#4437) üzenetére


Whito
csendes tag

Kösz majd megnézem, hátha kopok hasznos infot. De a topic címéből adódóan nem tudom, hogy biztos jól értjük-e egymást. Pont x264/mkv páros az amit tudok HW lejátszani (MPC HC-val), ellenben semmi mást nem (pl. wmv/MPEG4). Tehát torrentről letöltött sorozatok, filmek többségénél megy a dekódolás, de egyéb forrásból szerzett tartalmakra nem.
Mindenesere kösz a linket, átrágom magam rajta.

[ Szerkesztve ]

(#4439) wassermann


wassermann
addikt

Új alaplapra integrált video az AMD-től, UVD2-vel (szerintem egy év múlva lehet hozájutni): [link]

(#4440) Zirowe válasza wassermann (#4439) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Durván hangzik,bár nem mondták milyen kártya lesz rá integrálva..Viszont elején biztos drága lesz és későn is jön:S
Nem jobb megoldás egy vga-val upgradelni a 780g-t?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4441) róland válasza Zirowe (#4440) üzenetére


róland
veterán

De. Jelenleg biztosan.

Ám amennyiben finomítanak még ezen a 880G-n úgy jövőre nyerő lehet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4442) Sera26 válasza jayjay (#4427) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszönöm a válaszodat.
Alapvetően még én is kezdőfázisban vagyok,de úgy gondolom,hogy a ház az egyetlen amibe nagyobb összeget fektetnék,mivel az,ha jó választás,akkor nem 1 évre szól. Persze az ésszerűségnek is vannak határai,mivel 100 ezer forintot,ha lenne annyim sem adnék ki egy házért. Olyan 60.000 max. ami még számomra belefér. De ez legyen igényes, minőségi és persze távirányítós :)
Az alkatrészekben hasonlóan gondolkozom, mint te. Gondolok itt arra,hogy azért alkalomadtán játszani is lehessen rajta. Igazából a fogyasztás nem nagyon érdekel.
Az,hogy melyik házba mi fér el...idáig még nem jutottam el.
Ami felvetettél jogos...nekem is könnyebb lenne,ha látnék ötleteket másoktól. Főleg az itthoni viszonylat érdekelne,ki mit rakott a HTPC-jébe. Sajnos a videómegosztókon lévő külföldi megoldások eléggé költséges dolgok (lsd. a fenti linkemet). Nyilván nyugaton más kategóriában gondolkoznak az emberek.
További jó keresgélést! :)

(#4443) Zirowe


Zirowe
nagyúr

valakinek erről a billentyűzetről van vmi tapasztalata?Mert nem nagyon találok róla semmit neten.

Genius LuxMate 810

Htpc-hez jó lenne?

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4444) Pretorian06 válasza Zirowe (#4443) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

A hétvégén raktam össze a HTPC-m és egy ilyen bill.-t vettem hozzá, magyar kiosztással. Eddig bevált! HTPC-hez sztem tökéletes, bár szerintem játszani nem jó, igaz még nem próbáltam. Jó fogású, kellemes tapintású, jó a súlyelosztása. (ez fontos, ha az ágyból/kanapéról nyomkodod) :DDD Az 'egér' egy kis 'pöcök', ami a jobb oldali részen van: ezt szokni kell! Programot nem kell telepíteni hozzá, megy egyből minden. (xp alatt próbáltam)
Egyenlőre ennyi!

(#4445) band1103 válasza Zirowe (#4440) üzenetére


band1103
őstag

Bármennyire is örültem tudatlanul a 780g-nek mikor kijött sajna annyira nem váltotta be az elképzelésem. Annyira kicsi a különbség a 780G és a 880G között hogy azt kell hogy mondjam hogy kár volt kiadni a HD3200-es GPU-t hiszen semmibe nem került volna egyből a 880G-t kiadni a 780G helyett annyira kicsi a különbség. Ha rögtön a 880G-vel kezdtek volna akkor lett volna egy valóban FULL HTPC-m az UVD2 miatt, és nem kellet volna még költeni egy pár ezrest a HD4550-esre ahoz hogy valóban mindent le tudjak játszani.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4446) Sera26 válasza Pretorian06 (#4444) üzenetére


Sera26
aktív tag

Esetleg részleteznéd az alkatrészeket, és hogy mi az amivel elbír a cucc tapasztalataid alapján?

Köszi! :)

(#4447) Pretorian06 válasza Sera26 (#4446) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Ház: Foxconn DH045
Alaplap: ASUS P5N7A-VM
RAM: Kingston DDR2 800Mhz 2x2GB
CPU: Intel C2D E7300 2.66Ghz
Bill.: Genius Luxmate 810 Media Cruiser (HUN)
HDD: 250GB SATA II Seagate (nem tudom milyen) :)

Mivel szombaton szereltem össze, ezért még nem nagyon volt időm 'nyúzni'. Szerintem nem fog ki rajta semmilyen mkv. :K

Egy WinXp-t dobtam fel rá (tudom nem látja a 4giga ramot), és Media Portal-t használok frontendnek. MPC HC az alapértelmezett lejátszó.

(#4448) Zirowe válasza Pretorian06 (#4447) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Én is Foxconn DH045 házat szeretnlk venni,esetleg tudnál pár képet feltenni,hogy hogy néz ki elöről,hátulról,felülról a ház(csak ha nem nagy macera)?
Hogy szuperál?
Ugyebár csak egy optikai meghajtónak van hely,de merevlemezből 2is elfér benne(rendes asztali hdd méretű)?

Köszi!!

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4449) radi8tor válasza Whito (#4438) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Tudsz a neten mutatni valami példa filmet a wmv/MPEG4-re? Elég jól belőttem az EAH4350-emet hardveres DXVA üzemelésre és kíváncsi lennék, hogy nekem se játsza-e le hardveres kitömörítéssel.

⭐ Stella

(#4450) Sera26 válasza Pretorian06 (#4447) üzenetére


Sera26
aktív tag

Köszi az listát :)
Ez az alaplap elég ütősnek tűnik,elgondolkodtató...nem éppen olcsó,de a tulajdonságok alapján megéri az árát :C

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.