Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4751) band1103 válasza dqdb (#4750) üzenetére


band1103
őstag

Na ugye :R

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4752) Magnat


Magnat
veterán

Félreértettetek ... szarul kódolt filmen azt értem, h a gpu nem tudja dekódolni. Vhol olvastam egy cikket, h a h264-es kódolást csak ilyen és ilyen paraméterekkel használva fogja a gpu dekódolni, a többit nem. De ebből a szempontból ez nem is lényeges, lévén, h vmi régi 5200-es nvidia van benne, szal mindenképpen a cpu dekódol, csak az a gond, h a hang elcsúszik, és nem egy filnél, hanem mindegyiknél. A 2.8p4-nek meg bőven vinni kéne, mert ugyanezeket a filmeket az 1.8 Dothan magos notim is vitte hangelcsúszás nélkül, ami kb egy 2.4-es asztali p4-nek felel meg. Szal ezért gyanaxom más hibára.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4753) dqdb válasza Magnat (#4752) üzenetére


dqdb
nagyúr

Félreértettetek ... szarul kódolt filmen azt értem, h a gpu nem tudja dekódolni. Vhol olvastam egy cikket, h a h264-es kódolást csak ilyen és ilyen paraméterekkel használva fogja a gpu dekódolni, a többit nem.

Akkor te értettél félre, mert pont erre gondoltam :) Ezen paramétereket szerencsére időközben megtanulták használni (ugyebár nem mindig a legnagyobb szám jelenti a legjobbat), valamint a DXVA támogatás is fejlődött és kevésbé "válogatós" (ATI például az UVD+ -> UVD2 váltásnál megnövelt egy rakás bufferméretet).

Elsőként próbáld meg az MPCHC-t olyan beállításokkal, hogy csak a beépített codeckeket használod (ez az alapbeállítás, de a View > Options > Internal Filters alatt lehet állítani). Ha így megy, akkor valami codec pack okozhatja ezt a csúszást. Ha nem megy, akkor rakd fel a CoreAVC-t, a View > Options > External Filters alatt add hozzá a listához, és állítsd be Prefer státuszúnak. Mivel nálad a hang csúszik, ezért lehet, hogy az AC3 Filterrel ugyanezt el kell játszani majd.

Nekem anno a 3000+-on néhány 720p release határeset volt lejátszáskor (ott a kép akadt), hiába volt mindegyik kódolása DXVA szempontból rendben (ezt upgrade után néztem meg).

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4754) Magnat válasza dqdb (#4753) üzenetére


Magnat
veterán

Hmm, ez a 3000+ azért nagyon érdekes, mert nekem az 1.8 Dothanon soha nem ment 60-70% fölé 720p-s sourceoknál a cpu használat.
Olyan filmmel meg én soha nem találkoztam, amit ez a cpu ne tudott volna lejátszani rendesen, az egész mizériára, miszerint úgy dekódolták, h tudja a gpu vagy nem, csak később figyeltem fel, amikor összeraktam a htpc-t.
Az AC3 kodekkel mert eljátszottam tegnap, ami te is javasoltál, coreavc nem volt ott nálam kéznél, de legközelebb nekifutok azzal is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4755) Icewind válasza Icewind (#4716) üzenetére


Icewind
aktív tag

valaki :F 4716

(#4756) Magnat válasza dqdb (#4753) üzenetére


Magnat
veterán

1ébként melyik vga támogatja az uvd+-t és melyik az uvd2-t?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4757) dqdb válasza Magnat (#4756) üzenetére


dqdb
nagyúr

1ébként melyik vga támogatja az uvd+-t és melyik az uvd2-t?

Itt van egy lista. Biztos van megfelelő lista az AMD honlapján is, de ezt gyorsabb volt megtalálni. És íme egy másik, ha az NVidiát választod. Bár nincsen odaírva, de tapasztalatom szerint a DXVA AGP-s ATI kártyával kész katasztrófa. AGP-s HD2400 Próval a lejátszás megakadt, szemetes lett a kép, lefagyott az egész gép ... Mivel sejtésem szerint ennek az AGP szintű okai vannak, NVidiánál AGP-s esetben ugyanez várható. A PCIe/integrált ellenben tökéletesen működik.

Általában problémamentes volt a 720p lejátszás a 3000+-szal (csak a seek volt tetűlassú), de néhány Stargate Atlantis release nézhetetlen volt rajta.

Visszatérve a lejátszáshoz: egy üres XP-re/Vistára kiindulásként elég egy MPCHC minden extra codec nélkül. Ha menet közben találkozol egy problémás videóval, akkor azt a codecet felrakod, és nem kell egy (rosszabb esetben több) teljes codec packot a gépre telepíteni.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4758) Magnat válasza dqdb (#4757) üzenetére


Magnat
veterán

Sajna a Stargate Atlantis-t pont nem láttm, szal nem tudom, h milyen lett volna anotimon ... viszont a seek lejátszófüggő ... ha jól tudom, az mpchc nem szippantja be a headert a memóriába, azért ilyen lassú a seek ... próbáld ki a KMPlayert (ha eddig nem tetted), ott minden seek egy villanat.

Köszi a linket, sajna ahogy látom, a 780G csak sima uvd-t tud...

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4759) dqdb válasza Magnat (#4758) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hmmm, eddig úgy tudtam, hogy a 780G/790GX UVD+, de most már UVD2-t írnak. Próbáltam az AMD oldalán is utánanézni, de ott marketing bullshiten kívül érdemi információt nem találtam. Mindenesetre dddig egyetlen 1080p-s H.264-et találtam, amit nem tud gyorsítani.

Az MPCHC-hez már hozzászoktam, pont annyit és úgy tud, ahogy az nekem kell. Működő DXVA mellett pedig a seek is gyors benne.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4760) band1103 válasza dqdb (#4759) üzenetére


band1103
őstag

Én nem csak 1 filmet találtam hanem annál sokkal többet mikor teszteltem a 780g-met. A wiki egy fórumra hivatkozik ahol írják hogy seggfogalmuk sincs mi az igazság de nem is akarnak vele törődni mert van fontosabb dolguk is. Viszont amióta megvan a HD4550-esem azóta a tesztfilmjeim között nincs film ami szaggatna, vagy lassulna vagy elmenne a szinkron. Tehát elmondhatjuk hogy a 780G nem UVD2-es hanem UVD+-os. Ha sima UVD1-es lenne akkor még annyi filmet sem tudna mint eddig.
Én is a tiszta rendszer+MPCHC híve vagyok.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4761) dqdb válasza band1103 (#4760) üzenetére


dqdb
nagyúr

Azért az nevetséges, hogy az UVD verziójára vonatkozó információ az AMD oldalán nem található meg.

Én csak azért találkoztam eddig egy problémás videóval, mert főleg sorozatokat nézek. Ott ugyanaz a 3-4 release team készíti az mkv-kat, ők pedig korrekt levelt állítanak be (nemrég kíváncsiságból megnéztem néhány fájlt). Ha meg mégsem, akkor a sorozatoknál szokásos 720p miatt az sem jelent túl nagy problémát :)

Az MPCHC mellé Vistára csak azért raktam fel hetekkel később a Vista Codec Package-et, hogy legyen a WMV-ken kívül a többi videónak is előnézeti képe ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4762) band1103 válasza dqdb (#4761) üzenetére


band1103
őstag

Nem az első eset és már kezdek hozzászokni hogy ilyen dolgokat nem találok náluk :(((

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4763) Sipi- válasza wassermann (#4382) üzenetére


Sipi-
tag

És ilyeneket hol lehet megvenni?

https://www.ferfiakonyhaban.hu

(#4764) Magnat válasza band1103 (#4760) üzenetére


Magnat
veterán

Itt sima UVD-t ír a 780G-re a Wiki, vmi 780E-re mondja, h UVD2...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4765) szki válasza Magnat (#4764) üzenetére


szki
őstag

Nem kell mindent elhinni a wikiről.

Ajánlom inkább Stevve kolléga írásait. Pl ezt UVD kérdésben: [link]

(#4766) dqdb válasza szki (#4765) üzenetére


dqdb
nagyúr

Nem kell mindent elhinni a wikiről.

Ezért is írtam, hogy sajnos az AMD oldalán nem találtam meg. Most ismét nekifutottam a keresgélésnek, és itt tölthető le több flyer és whitepaper a témában. Konkrét táblázat természetesen nincsen. A legrégebbi AVIVO HD dokumentumban a HD2xxx sorozatot említik, ami biztosan UVD-s. A HD3xxx sorozatról az AVIVO oldala hallgat, az ATI oldalán pedig a specifikációknál csak UVD szerepel (tehát semmi UVD+). Az ATI oldala szerint a HD4xxx sorozat tagjai mind UVD2-t tartalmaznak (külön UVD 2.2-nek nyoma sincsen a HD4350 és HD4550 kártyáknál). Az UVD+ szöveg pedig nem szerepel az AMD oldalán ...

Köszi a logout-os linket, korábban már olvastam, de teljesen elfeledkeztem róla. Jó látni, hogy valakinek azért az AMD oldalának ködösítése ellenére sikerült összeszednie az információkat :)

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4767) band1103 válasza dqdb (#4766) üzenetére


band1103
őstag

Annyira azért ne örüljünk mert abban a cikkben lévő UVD verzió-GPU táblázat a wiki régebbi táblázata. Viszont a cikk jó, a fórumtárs is megbízható szakember a témában. Na most akkor higgyünk a wikinek vagy ne?
Nem csak az a baj az AMD oldalával hogy a hd4350és 4550-nél a UVD2-es szerepel és nem a 2.2, hanem az hogy még a hd4800-asoknál sem a 2.2 szerepel hanem csak a 2-es. Akkor most kinek higgyünk? Szvsz ezen nem annyit rágódni. Én HD filmeknél teljesen meg vagyok elégedve a 4550-es karim DxVA tudásával.

Magnat: Ez is wiki [link] és mégis UVD2-t ír az IGP-re.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4768) dqdb válasza band1103 (#4767) üzenetére


dqdb
nagyúr

Az általad linkelt Wikipedia oldalon (én is innen vettem az információt) tavaly decemberig még UVD+-ként volt feltüntetve a 780G/790GX páros.

Én az AMD oldalának szeretnék hinni, csak ehhez fel kellene vinniük a specifikációkhoz a korrekt információkat :D

Szerintem zárjuk ezt a témát azzal, hogy ha valaki talál korrekt UVD/UVD2/UVD+/UVD2.2 leírást/összehasonlítást hivatalos AMD-s forrásból, akkor kérem, linkelje be ide (főleg az utolsó kettő érdekelne, mert az első kettőről van egy-egy whitepaper). Addig meg "tudatlanul" élvezzük az UVD/AVIVO HD előnyeit :D

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4769) band1103 válasza dqdb (#4768) üzenetére


band1103
őstag

Vagy egy prog kellene ami megmondja. Mondjuk egy UVD Checker. De én is ezt mondtam az előbb hogy ezen nem érdemes rágódni

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4770) Magnat válasza band1103 (#4767) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

igen, ez a cikk tényleg azt írja, ebben a mondatban:

"UVD2 is implemented in the Radeon RV7x0 and R7x0 series GPUs. This also includes the RS7x0 series used for the AMD 700 chipset series IGP motherboards."

Csakhogy a link, amire hivatkozik a "AMD 700 chipset series" mondatrésszel, pont az a cikk, amire hivatkozva állítottam én, h csak +-t tud. Szal kicsit olyan, mintha a cikk szerzője nem olvasta volna végig a hivatkozott cikket, vagy azt időközben módosították.

De ahogy mondtátok, tényleg nem lényeg az egész, sőt, ahogy már jeleztem is, kicsit hype-nak érzem ezt az egész UVD dolgot ... pontosan mire jó? Ha van egy htpc-m, akkor én azt elsődlegesen filmnézésre akarom használni, tehát nem nagyon izgat, ha közben a cpu terhelés 40-50% (de még nem is lenne annyi), mert pontosan az a dolga, h dolgozzon. Egyedül ott tudom előnyként értékelni (eltekintve attól a pár speciális esettől, amikor két kijelző van a gépen, az1iken vki nézi a moviet, a másikon meg más vki mást csinál a géppel), ha vkinek olyan gyenge a cpu a gépében, h az nem bírná el a hd tartalmakat ... csakhogy mivel sokáig (még most sem teljesen) nem lehetett 100%-ban az UVD-re támaszkodni, így mire 100%-os lesz a megbízhatósága (még ha ez nem is az ő hibája), addigra a legratyibb kapható proci is régen fogja tudni dekódolni a 1080p-s (aminek a közhiedelemmel ellentétben nem sok értelme van) moviekat is.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4771) jayjay válasza muveszur (#4737) üzenetére


jayjay
tag

Én is írtam a ps3 fórumba, ugyanilyen problémám volt.PS3??, Notebook, vagy HTPC??.
A PS3-ról írták, hogy sosem lesz a linux-al olyan, mint a PC.A feliratokkal meg gáz van.Én a HTPC-ben maradok, nem is játszom annyit.Egy korábban belinkelt házat vettem imon-nal, ami jónak tűnik.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#4772) Atocha


Atocha
senior tag

Sziasztok

Előre is elnézést kérek, hogy nem olvastam el közel 5000 hsz-t. :)
Most veszek egy J&W MINIX™ 780G-SP128MB [lap] alaplapot és tanácsot kérek az itt lévő régebbi motorosoktól.
Az épülő HTPC-én kizárólag film és netezés lesz. Játék kizárt, arra van más. :)
Tehát semmilyen teljesítményigényes alkalmazás nem fog rajta futni. Milyen AMD cpu-t tegyek bele, ami elegendő lesz számomra. Mindenképp egy X2-est szeretnék, egymagosokat már hanyagolnám.
Egy Mode Com Feel 202-es kisházba raknám bele és arra is kíváncsi lennék, elegendő-e a kis 96W-os táp a fent felsorolt tevékenységre.

Előre is köszönöm a tanácsaitokat.

Atocs

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4773) Magnat válasza Atocha (#4772) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

a 4850e tökéletes, de javasolták nemrég az 5050e-t merthogy árban kicsi a difi ... most nézem, bruttó 5-6k, én ennyivel nem adnék többet az 5050e-ért.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4774) Atocha válasza Magnat (#4773) üzenetére


Atocha
senior tag

Köszi!

Én se adnék annyival többet.

Mennyi ennek a fogyasztása? Mármint a 4850e -nek.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4775) Magnat válasza Atocha (#4774) üzenetére


Magnat
veterán

45 watt a tdp-je, de mindig ki akarom mérni az egész rendszeremet, h mekkora a fogyi, ha a proci dekódol és mekkora, ha az igp, csak már rendre akkor jut eszembe, amikor már megy a gép és nem dugtam be a teljesítménymérőt... ha egyszer mégis eszembe jut időben, akkor közzéteszem :)

Szerk: Nekem is 780g+4850e kombóm van.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4776) Atocha válasza Magnat (#4775) üzenetére


Atocha
senior tag

Nagyon örülnék ha kimérnéd a dolgokat. Izgat, hogy a 96W-os táp tényleg elviszi-e majd a rendszert rendesen. Bár reményeim szerint igen.

Megvagy elégedve a 780g+4850e kombóval? Mik a tapasztalataid és milyen házban van neked. Plusz a zajszint milyen? Csak a procin van ventid, vagy van máson is?
Bocs, hogy ilyen sokat kérdezek, csak nagyon ráindultam erre a témára.
Szinte mindenem megvan már, csak a lap hiányzik, ami kicsit húzós, de nagyon minőségi.

Eredetileg egy divx-es dvd lejátszót akartam venni, de lemondtam róla, mert dvd-re nem fogom kiirkálni a filmeket az fix. Meg utána jöttek az igények az asszony oldaláról is, hogy ha htpc lenne, akkor ágyból internet nagytévén, meg ilyenek. :)

[ Szerkesztve ]

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4777) Magnat válasza Atocha (#4776) üzenetére


Magnat
veterán

Ma és holnap sajnos nem tudom kimérni, mert nem vagyok otthon, de próbálom észben tartani. Nekem 200 wattos a táp, az persze bírja, most csak ennyi tudok mondani.

Itt a házam: Klikk Nem egy kimondott htpc ház, de nekem nem annyira számít a külseje, mert nincs feltűnő helyen. (projektorral nyomom, szal mögöttem/fölöttem van)

Sajna a zajról nagyon nem tudok nyilatkozni, mert mind a projektor, mind a táp ventije hangosabb mint a procié, de sztem ha hangosnak találod (amit kétlek), egy profibb hűtővel még csendesebbé tehető. 1ébként egy kis 4-5 centis venti van még a házban, gyári darab, sok vizet nem zavar semmilyen tekintetben.

Távirányítót milyet akarsz bele?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4778) wassermann válasza Atocha (#4776) üzenetére


wassermann
addikt

Egy korszerűtlenebb, régebbi m-ITX JETWAY alaplapról találtam ezt:

Power Consumption: The JNC62K is likely to draw up to 80-110W with a 45W CPU and additional components and 100-130W with a 65W CPU and components.

Ha csak egy darab notebook vinyót és egy optikai meghajtót teszel bele mennie kell!

(#4779) Atocha válasza wassermann (#4778) üzenetére


Atocha
senior tag

Köszi hogy utánanéztél! Elvileg tényleg elviszi.

Az alaplap 15-25 W, a CPU Max. 45 W, 2,5" Wincsi átlag 2 W, ram passz - nem hiszem hogy sok lenne -, DVD olvasó nem lesz benne.
Úgy gondolom átlag 50 W kőrül fog fogyasztani, ami egész jó.
Az egész cuccban egy ventilátor lesz, amit később kicserélek majd egy komolyabbra, amihez majd jár fordulatszám szabályzó is.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4780) Atocha válasza Magnat (#4777) üzenetére


Atocha
senior tag

Értem. Projektorral már tényleg nagyon hasíthat. :) Nekem egyenlőre álom marad, örülök az LCD TV-nek is.

Távirányító? Huh fogalmam sincs. Sajnos egyenlőre a megfelelő szoftvereket sem ismerem, tehát ha ebben is tudnál(tok) segíteni, az is nagyon jól jönne.
Egyenlőre valamilyen wi-fi-s bill+egér lesz az irányítás, később pedig fejlesztünk egy távirányítóra. Szóval ajánlhatsz párat.

Nem vagyunk mások, mint egy szemvillanásig emberi alakot öltő csillagpor!

(#4781) radi8tor válasza Icewind (#4755) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezeknek a gépházaknak a Power led adja a bekapcsoló gomb háttérfényét, ha nem kötöd az alaplapra a Power led-et akkor nem fog világítani.

iMON VFD be tudja kapcsolni a gépet a Power gomb alaplapra kötése nélkül is, mivel a VFD-t kell az alaplapra kötni, és a Power gomb kábelét a VFD-be.

A VFD kikapcsolható a saját szoftverével, illetve megadható neki, hogy mit mutasson (dátum/idő, grafikus EQ, hírek, HDD tárhely, stb...). Az is beállítható, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha a gépet kikapcsoltad. Készenléti üzenetnek megadhatsz 1 db SPACE-et és akkor nem mutat semmit...

⭐ Stella

(#4782) Icewind válasza radi8tor (#4781) üzenetére


Icewind
aktív tag

végre valaki :) köszönöm a hasznos infokat :R

[ Szerkesztve ]

(#4783) Magnat válasza Atocha (#4780) üzenetére


Magnat
veterán

Még nekem sincsen (nem lehet kapni, amit akarok), de az Imon modelljei elég népszerűek és adnak hozzá vmi frontendet is.
1ébként egy projektor nem drágább, mint egy lcd tv, 200-ért már 720p-s is van, de ha megeléxel 1024x768-cal, akkor akár a feléből is vehetsz... inkább a felhasználásában korlátozott, szal az az ideális, ha tévé mellé veszed ... én a htpc-t projektorral használom (220cm körüli képet vetítek 100 inches vászonra), tévézni meg van egy sd plazmám.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4784) band1103 válasza Magnat (#4770) üzenetére


band1103
őstag

"...nem nagyon izgat, ha közben a cpu terhelés 40-50% ..."
Nos ha a proci max csak 30%-on megy akkor a cpu ventije leáll és csendesebb lesz a konfig. De te ezt nem értheted hisz projektorral nyomod tehát neked nem számít a zaj de sok embernek igen.
"...ha vkinek olyan gyenge a cpu a gépében, h az nem bírná el a hd tartalmakat ..."
Na én pont ezért gyúrtam gyúrok az UVD2-re, és szvsz nem, vagyok egyedül akik bérből és fizetésből élünk és nem projektorral nyomulunk csak valami olcsó LCDTV-vel azt is 24 havi részletre. Közben a családot pedig etetni, öltöztetni, iskoláztatni kell.
"...csakhogy mivel sokáig (még most sem teljesen) nem lehetett 100%-ban az UVD-re támaszkodni,..." Én most 100%-ban tudok az UVD2-re támaszkodni és a tendencia marad mert a releaser csapatok is maradnak most már a DxVA komp. kódolásnál és ez addig fog kiváló képminőséget produkálni ameddig nem jönnek az UHD filmek (kb 10év).
"...addigra a legratyibb kapható proci is régen fogja tudni dekódolni a 1080p-s..."
A kapható igen de ez azt jelentené hogy venni kellene bele, de minek vennék új cpu-t ha a feladatnak bőven elég a mostani is? Hiszen a releaser csapatok is maradni fognak a DxVA -s kódolásnál.
"...aminek a közhiedelemmel ellentétben nem sok értelme van)..."
Ez mind nagyon szép és jó de félreértetted a cikket! Nem a 1080p-s filmekről szól a cikk de te mégis erről beszélsz. A cikk az 1080-p kijelzőkről szól! Vagy úgy gondolod hogy nincs értelme 1080p-s filmet nézni 720p-s kijelzőn? A rendes HD filmek esetében talán, de gondold végig hogy mi általában HDrip-ekről beszélünk ahol viszont előjöhetnek kódolási zajok-hibák. Hidd el sokkal szebb képet ad egy 1080p-s mkv film (DVD9 méretben) a nagyobb részletességéből adódó kisebb zajossága miatt mint egy 720p-s mkv film (DVD5 méretben) még egy 720p-s kijelzőn is! A zajosság a lényeg mert ez elég erősen rombolhatja a film élményét!

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4785) Whito válasza radi8tor (#4781) üzenetére


Whito
csendes tag

"Az is beállítható, hogy csak akkor kapcsoljon ki, ha a gépet kikapcsoltad."

Lsz. ha tudod írd meg, hogy ezt hogyan kell beállítani. Már más fórumokban is kérdeztem és 1 hónapja keresem a megoldást, de nem kapok konkrét infót senkitől. Legújabb driver és kezelő SW van fent nekem, de azt a francos kijelzőt nem tudom rajta véglegesen kikapcsolni. Van egy olyan opció, ami valami olyasmi, hogy a háttérfényt kikapcsolja, hogy ha az Imon SW éppen nem fut. Ha ezt az opciót bekapcsolom, akkor ha a futó windowsban lezárom az Imon SW-t, akkor tényleg elsötétül az LCD, de amint a gépet shutdow-nal állítom le, akkor bekapcsol automatikusan és elindul rajta az óra (ami ráadásul valami nagyon ocsmány betűtípussal, nem azzal, mint ami bekapcsolt Imon esetében be van állítva) és bugosan írja ki az időpontot (pl. 4-es helyett 9-et ír ki, és 14:44-kor 19:99 az aktuális időpont :( ). A backlight pedig annyira erős, hogy a sötét szobát bevilágítja. Ez esetleg az Antec Fusion hibája és abban van gányolt VFD? Arra esetleg van lehetőség, hogy a backlight-ot teljesen kikapcsoljam, de a kiírás megmaradjon? Az én VFD-men csak csökkenteni lehet a backlight-ot, de legkissebben is olyan erős, hogy alig tudom elolvasni a feliratot, így számomra teljesen használhatatlan a kütyü.

(#4786) Magnat válasza band1103 (#4784) üzenetére


Magnat
veterán

"Nos ha a proci max csak 30%-on megy akkor a cpu ventije leáll és csendesebb lesz a konfig. De te ezt nem értheted hisz projektorral nyomod tehát neked nem számít a zaj de sok embernek igen." - a tápventi akkor is menni fog úh nem oszt, nem szoroz (ok, ha egy Prescott magos géped van, annak lehet hangosabb a hűtője, de a mostani cpu-knak még a gyári ventije sem hangosabb egy átlagos tápnál)

"Na én pont ezért gyúrtam gyúrok az UVD2-re, és szvsz nem, vagyok egyedül akik bérből és fizetésből élünk és nem projektorral nyomulunk csak valami olcsó LCDTV-vel azt is 24 havi részletre. Közben a családot pedig etetni, öltöztetni, iskoláztatni kell." - örülnék, ha abbahagynád a személyeskedést, tudomásom szerint én sem kóstolgattalak eddig. 1ébként meg lennél lepve, ha megtudnád, h valszeg kevesebbért vettem a projektort, mint te az lcd tv-det. (5 jegyű szám)

"Én most 100%-ban tudok az UVD2-re támaszkodni és a tendencia marad mert a releaser csapatok is maradnak most már a DxVA komp. kódolásnál és ez addig fog kiváló képminőséget produkálni ameddig nem jönnek az UHD filmek (kb 10év)." - Igen, talán most már tudsz az uvd-re támaszkodni, a cpu-k meg hány éve tudják a hd-t dekódolni, 3-4? (igaz, én csak 720p-ben gondolkodom, nem mindenki engedheti meg magának a 1080p-t) Akinek meg annyira számít minden forint, vesz 6-8 ezer forintért egy 1 magos P4-es cpu-t használtan, és 720p-ig nincs akadály ... nem kell ahhoz uvd2 kompatibilis vga.

"A kapható igen de ez azt jelentené hogy venni kellene bele, de minek vennék új cpu-t ha a feladatnak bőven elég a mostani is? Hiszen a releaser csapatok is maradni fognak a DxVA -s kódolásnál." - jah, vagy vehettél volna egy új cpu-t (720p-hez új sem kell, elég egy 3-4 éves) és maradhattál volna a régi vagy alaplapi vga mellett ...

"Ez mind nagyon szép és jó de félreértetted a cikket! Nem a 1080p-s filmekről szól a cikk de te mégis erről beszélsz. A cikk az 1080-p kijelzőkről szól! Vagy úgy gondolod hogy nincs értelme 1080p-s filmet nézni 720p-s kijelzőn? " - igen, úgy gondolom ... kipróbáltuk ismerősnél, még full hd tv-n _sem_ látszott a difi a 720p és a 1080p Planet Earth között ... le volt töltve két felbontásban ugyanaz, a 720p pont fel volt méretben, mint a 1080p ... 3 méterről senki nem tudta megmondani, h melyiket nézzük... persze ha fél méterről nézed, talán észreveszed, de nekem telik 3 méteres szobára :-)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4787) bikmakk


bikmakk
tag

Fölösleges egymást piszkálni ilyenekkel, ki ebben hisz, ki abban. Egyébként ha az ember egyszerre csak egy dolgot csinál, tényleg elég lehet egy CPU is. A 3 éves notim is akadás mentesen játssza a releaserek készítette HD videókat, de pl. az ingyenesen letölthető hivatalos Egon és Dönci kiadás jobban hasonlít rajta képregényre, mint filmre. Mindenki azt vegyen, amit szerinte ki is használ, ennyi :)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4788) Magnat válasza bikmakk (#4787) üzenetére


Magnat
veterán

Erre az Egon és Döncire muti már egy linket légyszi...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4789) Yahhher válasza Magnat (#4788) üzenetére


Yahhher
aktív tag

E&D

(#4790) Magnat válasza Yahhher (#4789) üzenetére


Magnat
veterán

Köszi!

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4791) radi8tor válasza Whito (#4785) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ott kell beállítani, ahol a Standby szöveg adható meg. Pontosabban ez alatt.
Valami olyasmi a neve, hogy Standby-nál mit csináljon. Kikapcs, ugyanaz vagy Standby szöveg.
Sajnos nem vagyok most otthon szombat estig, nem tudom megnézni konkrétan (se screenshotot róla)

⭐ Stella

(#4792) Whito válasza radi8tor (#4791) üzenetére


Whito
csendes tag

Kösz megnézem. Én úgy emlékszem, hogy még olyan opciót sem láttam soha, ahol Standy szöveg megadható. :)

(#4793) K4jusz


K4jusz
tag

Üdv!

Lehet kicsit off, de ide írok, mert lényegében egy htpc-ről van szó. Eladnám a Silverstone lc02-s házam, van benne táp, 1,5 éb gari...

Az a kevés ember is akiket érdekelne sokallja a 25 000Ft-os árat érte, pedig szerintem ez teljesen reális érte. Erről szeretném kikérni a véleményetek, kapzsi lennék?

Köszönöm!

(#4794) wassermann válasza K4jusz (#4793) üzenetére


wassermann
addikt

Kép ide!

(#4795) dqdb válasza wassermann (#4794) üzenetére


dqdb
nagyúr

Van jobb is a képeknél. Nem is emlékeztem erre a tesztre.

A HTPC házakat gyártó cégek szerintem versenyeznek, hogy melyikőjük tud a termékeiről minél sterilebb, minél semmitmondóbb képet feltölteni a weboldalára. Néhány kis felbontású kép, sokszor az is csak render, így eléggé nehéz bármi mellett is dönteni ...

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4796) K4jusz válasza dqdb (#4795) üzenetére


K4jusz
tag

Üdv!

Igen, van róla teszt a PH-n, teljesen korrekt, azthiszem írják, hogy a winyo rezonálhat a sima fémlapon.Nálam ez nem jelentkezett, de ez szerintem könnyen kezelhető probléma lenne. Hőfokok is jobbak, de ez is konfig kérdése.

Még mindig kérdés, túl sokat kérek érte?

(off: Hardveraprón van hirdetve egyébként)

[ Szerkesztve ]

(#4797) bikmakk válasza K4jusz (#4796) üzenetére


bikmakk
tag

Ez relatív: gyakorlatilag minden HTPC ház drága... 25 ezer Ft önmagában sok pénz, az ember eleve nehezen ad ki ilyen sokat egy házra (szerintem). Persze ez nem a Te hibád, mert gondolom Te is drágán vetted. Ha hibátlan állapotban van, szerintem előbb-utóbb (erősen valószínű, hogy inkább utóbb) el fogod tudni adni ennyiért. ~10-12-vel olcsóbb mint újonnan, ha ennél olcsóbban adnád akkor már majdnem féláron lenne :D A lanyha érdeklődésen meg ne csodálkozz: azért az emberek sokkal kisebb %-a használja a gépét HTPC-nek mint játékra.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4798) Magnat válasza Atocha (#4776) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mértem egyet az imént:

- Superbad c film 720p-ben
- 780g platform, 4850e cpu, 500 gb Samsung hdd, 2 giga ram
- MPCHC

Fogyi nyugalmi állapotban: 55-56 watt
Fogyi lejátszás közben (DXVA engedélyezve):59-62 watt
Fogyi lejátszás közben (DXVA nélkül): 69-72 watt

Sajnos a mobil vincsimet bent felejtettem a melóhelyen, azon van 1080p-s source is, legközelebb azzal is kimérem.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4799) K4jusz válasza bikmakk (#4797) üzenetére


K4jusz
tag

Egyetértek :)

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.