Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3151) beencee válasza canniball (#3150) üzenetére


beencee
senior tag

:R

(#3152) ssolitude


ssolitude
őstag

Ezt a Meedios-t Windows alá fel lehet tenni? Csak úgy próbából.

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3153) ssolitude válasza ssolitude (#3152) üzenetére


ssolitude
őstag

Pontosabban:
CSAK windows alá lehet feltenni?
Nem találtam utalást sehol a hálózatkezelésre. A File Browsing kiterjed a hálózatra is?

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3154) beencee válasza ssolitude (#3152) üzenetére


beencee
senior tag

(1) Ne a MeediOS-t, hanem a Meedio-t tedd fel, a MeediOS még egy fejlesztés alatt lévő rendszer, de ez kiderül a főlapon lévő leírásból is...
(2) Igen, Windows fölé való.
(3) Nem értem, hogy milyen hálózatkezelésre gondolsz... Természetesen a bemappolt megosztott meghajtókat rendesen kezeli (és természetesen nem ő, hanem a Windows), nálam is mindent a szerverről vesz az összes Meedio-s gép.

(#3155) ssolitude válasza beencee (#3154) üzenetére


ssolitude
őstag

Ezekszerint amit a Windows alatt működésre lehet bírni(bluetooth, távirányító, bármi)azt automatikusan a Meedio is tudja kezelni?
Beállítható úgy egy Xp, hogy a Meedio-t indítsa, semmiféle Xp-s felület ne jöjjön fel?
MOD.: a hálózat így világos, hiszen Win-es gép.

[ Szerkesztve ]

''If I could start again \ A million miles away \ I would keep myself \ I would find a way...'' from Hurt by Johnny Cash

(#3156) róland válasza Vladi (#3132) üzenetére


róland
veterán

Még nem vettem meg, illetve cseréltem le. De ha már XP alatt is szívás a kártya, akkor linux alatt nem sok jót remélek.

A gond a gyári meghajtónál kezdődik. Amit a Pinnacle készített az egy nagy rakás ...

Jelenleg DScaler-rel tudok tv-t nézni.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3157) beencee válasza ssolitude (#3155) üzenetére


beencee
senior tag

Természetesen bármit nem, de nézd végig a plugineket.

(#3158) Vladi válasza róland (#3156) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hát igen. Nekem sem szól a c-media hangkártyám. Hiába indítom a Fedorát vagy az xp-t. Jah, nem a gépben van, hanem itt a polcon. :DDD

Mondjuk ha ki sem próbálod, biztos nem fog menni. De nem ártana bedugni a pci slotba és butulni rá egy min. 2.6.18-at.

Gyári meghajtó nem kell, hanem kernel modul. Ha nem megy akkor lspci, dmesg, insmod... a szokásos eljárás. De Te tudod...

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3159) quby


quby
őstag

A meedio-ban be lehet állitani valahol hogy tvben kijelölt csatornák (vagy ha muszály akkor mind) monoban menjenek?? van egy tunserspecifikus problémám és a nicamstereo csatornák sisteregnek!! :(((

A legügyesebb állat az ürge, hiszen búzával teli pofazacskóval is képes repülni, miközben egy bagolyt egyensúlyoz a hátán.

(#3160) róland válasza Vladi (#3158) üzenetére


róland
veterán

Április 1-jén lesz 1 éves az Xp a gépemen, addig már kibírom. S valószínű, megvárom az új Ubuntu-t, s legalább annyira váltok, hogy 2 OS legyen a gépemen. Aztán a jövőben nagy valószínűséggel a linux lesz a végleges.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3161) beencee válasza quby (#3159) üzenetére


beencee
senior tag

Nem igazán tudok ilyet, esetleg kérdezz rá a Meedio TV fórumán.

(#3162) 4pache


4pache
csendes tag

Hali!

Nem tudja vki, hogy Thermaltake DH 102 tipusu házat lehet e már kapni vhol Magyarországon, és mennyiért?

(#3163) canniball válasza 4pache (#3162) üzenetére


canniball
nagyúr

A Cédrus Kft. a hivatalos hivatalos TT-beszállító, náluk kéne érdeklődni. (Az oldalukon nem szerepel a ház.)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3164) 4pache válasza canniball (#3163) üzenetére


4pache
csendes tag

Köszi az infot, én sem találtam a honlapjukon (még a DH 101-et sem sajnos), de irtam nekik mailt, hátha meg tudják mondani, mikor hozzák be Mo-ra.
Mindenesetre külföldön olyan 550-580 dolcsi, az kb 100 ezer forint, kiváncsi vagyok mennyit fognak itthon rátenni pluszban. Gondolom azért a Silverstone LC18-nál valamelyest olcsóbb lesz.

(#3165) kisqqcs


kisqqcs
csendes tag

Hello mindenki :)!
Nos, úgy néz ki, hogy HTPC építésre adom a fejem, de gondoltam előtte még kérnék tanácsot alkatrészekkel kapcsolatban :). Először is nem csak HTPC funkciót látna el, ahnem oamolyan letöltő szerver is lenne, ugyanis a mostani P3-as elég hangos, illetve a benne levő sok kicsi vinyót akarom felváltani egy nagyra. Ezekről kérnék véleményt, ha tudtok segíteni:
Ház: Silverstone LC-02 v LC-04
Mivel elég szűk helyre menne, ezért sajnos csak ennek a két háznak a méretei jók (pedig az Antec is tetszett), annyira nem fontos az LCD kijelző, de talán az LC-04-es jobb lenne a 80 mm-es venti miatt.
Alaplap: Gigabyte MA78GM-S2H
Integrált VGA, illetve sok jó dolgot olvastam róla :)).
Proc: Nos, itt eléggé meg vagyok lőve, ugyanis több jelölt is lenne. A cél az lenne, hogy 10 év múlva is vigye a dolgokat, szóval nem szívesen vennék egy gyengébb képességű provit, de a fogyasztás is számít. Nem tudom, hogy várjak e a 9100e-re, mivel hiába négymagos és nagyon keveset fogyaszt, de B2 steppinges és azokról sok jót nem hallottam. Esetleg várjak meg 3 magos Phenomot, bár azoknak elég magas a fogyasztása, vagy inkább egy 65 W-os X2-est vegyek most, aminek egészen jó ára van. Erre várnak igazán jó tanácsokat.
Hűtés: Scythe Mini Ninja
RAM: 4 GB/800 DDR2 GEIL KIT Value v. 2 GB/800 DDR2 GEIL KIT ULTRA
Bár tudom, hogy elég a 2 GB most még, de talán csak egy 10-essel drágább a 4 GB-os kit.
HDD: Samsung 500/SATA2/16M (HD501LJ T166)
Optikai: nos a NEC-eket mondják elég halknak, de nem láttam konkrétan semmilyen übersilent drive-ot.
Távirányítás valószínüleg billentyűzettel menne, mert a szerver funkciók miatt úgyis kell.
Esetleg még Edimax wi-fi vevő kerülne bele, az is csak azért Edimax, hogy kompatibilis legyen a többi eszközzel :).
No, várnám a véleményeket!

(#3166) saldi


saldi
csendes tag

Sziasztok!

Olyan HTPC házat keresnék, amibe belemegy egy normál atx alaplap, de nem magasabb 150 mm-nél. Az sem katasztrófa, ha csak fektetve mennek bele a vga, de akkor legalább 3 bővítőhely legyen, és AGP-t kellene hogy támogasson, mert a régi gépem akarom átépíteni a házba...

(#3167) róland válasza saldi (#3166) üzenetére


róland
veterán

Zalman HD-135 (pontosan 135 mm magas). (Egy nagy hibája van, itthon 90.000,- Ft, igaz ezért kapsz egy iMon VFd-t is, Zalamanosított távirányítóval, ami önmagában 25.000,- Ft.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3168) baleee89


baleee89
aktív tag

hi all! meg oldható valahoyg számitó gép ki és be kapcsolás 1 számitó géppel! meg köszöném ha vki irna nekem erröl! :R

VESZEK rossz, javíthatatlan, fizikai sérült (6fele tört), alkatrész hiányos pc cuccokat http://www.eh-pc.eu/

(#3169) canniball válasza baleee89 (#3168) üzenetére


canniball
nagyúr

Elég egyszerre egy topikban kérdezni...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3170) Vladi válasza baleee89 (#3168) üzenetére


Vladi
nagyúr

Megoldható, csak könnyű hazat válassz, mert fárasztó lehet a számítógépet a másik power gombjához emelgetni. :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3171) beencee válasza Vladi (#3170) üzenetére


beencee
senior tag

Tökéletes válasz, szerintem is egyszerűbb gombbal... :K

(#3173) hati válasza Enszuke (#3172) üzenetére


hati
addikt

Tudsz mondani linket hozzá? Engem érdekelne egy ilyen elosztó.

(#3174) canniball válasza Enszuke (#3172) üzenetére


canniball
nagyúr

No de attól, hogy az elosztóba bekerül a 220V a PC még nem fog bekapcsolni.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3175) Twinsen2


Twinsen2
tag

Sziasztok

Az lenne a kérdésem, hogy egy XBOX360 médiacenter távirányítót hogyan lehetne rávenni, hogy működjön PC-s mediacenterrel ? A gond ott kezdődik ugye, hogy nincs hozzá PC-s infravevő. lehet ezt külön kapni ? esetleg másmilyet venni hozzá ?

(#3176) micro válasza baleee89 (#3168) üzenetére


micro
addikt

Megoldhato, de minek?

Remote desktop, mag Wake on LAN.

Klaviatúra, képernyő, EGÉR!, meg az a doboz, tudod a gép LELKE..

(#3177) #56573440 válasza Twinsen2 (#3175) üzenetére


#56573440
törölt tag

tavir.hu :F

(#3178) canniball válasza micro (#3176) üzenetére


canniball
nagyúr

Ha nem tévedek a kolléga távirányítót akart írni. [link]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3179) Cane


Cane
őstag

Még csak most ismerkedem a témával, emiatt kérdeznék is egy-két dolgot:

-szeretnék egy lcd szerű panelt a gépház elejébe, pl. mp3 lejátszásra (mp3 playlist, vagy visual EQ effekt, számcím, stb.) vagy netrádió, akkor ezt hogy oldhatom meg, milyen harver és szoftver kellene ehhez, hogy kiírja oda az infókat? Persze úgy gondolm, hogy tv-re vagy monitorra kötés nélkül is lássam ezen a kijelzőn, hogy mit játszik le a pc.

-tudom-e távvezérelni a fentieket működtető proggikat? esetleg tudok-e alkalmazást váltani, pl. winamp szerű mp3 lejátszóról dvd lejátszó vagy "tv-néző" alkalmazásra.

-elég-e mindezekhez fő hardverjént micro ATX - VGA integrált alaplap, kb 512mb ram, 1000Mhz körüli proci, 80Gb hdd? esetleg mekkora a hardverigénye a HD filmek lejátszására alkalmas konfignak?

-gondolom kompromisszumok mellett lehet csak megoldani azt, hogy keveset fogyasszon a szobai pc, ill. hogy a fentieknek megfeleljen...

▫■ Ω Sēctσr - Γhē lαsτ lιηē σf dēfēηsē ▪□

(#3180) #56573440 válasza Cane (#3179) üzenetére


#56573440
törölt tag

attól függ mennyit akarsz barkácsolni és mennyit fordítanál rá.
nekem van egy vezérlőpanelem 128*64-es grafikus lcd-hez kék/fehér inverz volt nekem.
ltp port nem árt ha van arra lehet a legtöbbet kitenni, ha grafikus akkor típustól függően kell nézni bekötést, ha alfanumerikus (csak karakteres) akkor is :DDD
szofverből én lcdstudiót használtam, ott lcd nélkül is össze lehet rakni amit akarsz, és ha megvan akkor be lehet tölteni, jaLCD, smartie, ilyenek jók.
döntsd el mi kell, minimális barkácsolással megoldható, vagy készen is meg lehet venni ha az kényelmesebb, összeszerelve, csak be kell forrasztani.
persze nálam egy bütykölés után kapott adatlábra szegény lcd 5V-ot és ezt nem tolerálta a beste :DDD

[ Szerkesztve ]

(#3184) canniball válasza Enszuke (#3182) üzenetére


canniball
nagyúr

Az mondjuk igaz. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3185) Vladi válasza Cane (#3179) üzenetére


Vladi
nagyúr

Szerintem jól jársz, ha egy media frontendet telepítesz. Van egy raklappal. Utána csak lépkedni kell a menüben. Távirányítóval.

Ami a hardverigényt illeti, szerintem ember nem tudja a földön, hogy pontosan mennyi erőforrás kell egy fullhd lejátszáshoz. :DDD Ez nagymértékben szoftveres kérdés.
(Emberek! Az asztali hd lejátszókban mennyi erőforrás van?)
De az 1000 mhz és 512 meg 720p előtti bármilyen kódoláshoz még sok is. (Persze itt is a szoftver a fő kérdés, tehát eleve nem vista.)

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3186) Kutykurutty válasza Vladi (#3185) üzenetére


Kutykurutty
csendes tag

hello
én elsősorban HD lejátszáshoz és felvételhez készítettem egy HTPC-t,HD video szerkesztéshez lejátszáshoz, felvételhez egy blackmagic intensity pro kártya került bele.A ház adottságai miatt csak mATX alaplap jöhetett szóba ASUS P5K-VM (legalább van rajt még 2db PCI) ,Q6600 négy magos processzor,VGA passziv hűtéses ATI X1300,Creative XtremeMusic hang kártya,2GB memoria,egy külön RAID vezérlő 4db SATA HDD-vel ,a 64 bites vista egy 80Gigás Raptor HDD-én ketyereg(jó hangos) Komoly falat tömörítetlen full hd video felvétele és kezelése főleg merevlemez problémák miatt jó ha van 100-110MB/s sebesség min.,nálam RAID-0 szinten van 4 sata vinyo a HD szerkesztő kártya mérései alapján kb 100MB/s olvasás,és 90MB/s írási sebességet ér el ezzel tömörítetlen full HD még mindig nem 100%-ban megy ebből 1 óra felvétel 1920x1080-ban 400GB körül jönne ki,a RAID-0 által naggyából 2x sebesség növekedés a két sata vinyónál épp hogy nem elegendő még tömörítetlen full hd felvételhez lehet más tipusu vinyokal már menne.De ez nem is baj hiszen ez nagyon brutál 1 óra 400GB ezért MJPG tömörítést alkalmazva valósidőben Blackmagic (HDMI kimenet van és bement a blackmagic hdmi kimenetén megnézett full hd felvétel nagyságrendekkel jobb mint a windowsos lejátszók képe)ezt megoldja tökéletes felvétel készül még így is nem vettem észre minőségromlást.Az egész kütyü egy zongoralakk fekete házban van,van egy fekete iMON keijelző is még elöl benne.na ennyit most majd még írok róla

(#3187) Kutykurutty válasza Kutykurutty (#3186) üzenetére


Kutykurutty
csendes tag

egy pillanatkép a felvett 1920x1080 videóból
[link]

[ Szerkesztve ]

(#3188) Kutykurutty válasza Kutykurutty (#3187) üzenetére


Kutykurutty
csendes tag

pár újabb alaplap a saját alaplapi HDMI kimentes VGA részével sokkal jobb képet ad HD videóknál mint akár egy tök feleslegesen a gépben izzó,nagy fogyasztású combos VGA kártya HTPC (HD video lejátszáshoz)építéshez csak javasolni tudom ezeket az alaplapokat.
[link]

(#3189) Kutykurutty válasza Kutykurutty (#3188) üzenetére


Kutykurutty
csendes tag

Már rég lecseréltem volna a P5K-VM-et ilyenre és megszabadultam volna a 44 celsius fokos és fene tudja mennyit fogyasztó de biztos elég jól fogyasztó X1300 VGA kártyától :D
sajnos ezeken csak 1db PCI van és ez nekem kevés

(#3190) Kutykurutty válasza Kutykurutty (#3189) üzenetére


Kutykurutty
csendes tag

-

[ Szerkesztve ]

(#3191) sarpba válasza cobra76 (#3029) üzenetére


sarpba
csendes tag

Szia pafi.

Egy petntium 3-as számitógép körülbelül ugyanannyit eszik, mint a mai modern low end gépek. Pl nekem egy 2Ghz-ez intel procis alaplap integrált vga-val, csak 40 watt körül fogyaszt. Egyébként ahogy olvastam az első hozzászólásod, az igényeid kielégitésére egy XBMC progival felszerelt régi xbox elég lehet. (hacsak nem kell TVtuner is) abban minden megvan, amit írtál, még a felirat időzitése is csúsztatható (Mert ugye abban is Mplayer van). Egyeszerű és kompakt megoldás. Ez mugyancsak 40wattot fogyaszt üzem közben.

Egyébként én most váltom le az xboxot a tvtuner miatt, ezügyben lenne is kérdésem. Linux alá milyen TVtunert ajánlotok? Régi crt tv-m van.

[ Szerkesztve ]

(#3192) Vladi válasza sarpba (#3191) üzenetére


Vladi
nagyúr

Van jó néhány támogatott tv tuner. Mivel több modulról lehet szó, javaslom innen indulj. A wikikben van supported device rész. Azokat tanulmányozd.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3193) canniball válasza sarpba (#3191) üzenetére


canniball
nagyúr

"Pl nekem egy 2Ghz-ez intel procis alaplap integrált vga-val, csak 40 watt körül fogyaszt."
Pontos típusok?

"Minek kérditek ugyseírjabesenki "
Dehogyisnem! És egy esetleges találkánál ne kelljen már külön kérdezgetni... :)
Mod.: már ha a lakhelyre írtad.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3194) bolvar válasza canniball (#3193) üzenetére


bolvar
senior tag

üdv
egy kis segítséget kérnék.egy matx gép elkészítésébe kezdtem:Dmár majdnem kész de egy problematika lépett fel:Da ház egy Apive X-qpack lenne.a procihoz egy scythe mini ninja van és nemtudom beleférne-e buherállással esetleg.vagy cseréljem egy shurikenre?akinek van valami tapasztalata az írjon pls.a lap egy giga ma69gm-s2h amúgy.

[ Szerkesztve ]

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#3195) canniball válasza bolvar (#3194) üzenetére


canniball
nagyúr

Nem Aspire X-QPACK házat akartál írni?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3196) bolvar válasza canniball (#3195) üzenetére


bolvar
senior tag

dede régen aspire volt mamár apiva:)

A jó lányok azt mondják: NEM! A rosszak azt, hogy: HOL? :)

(#3197) canniball válasza bolvar (#3196) üzenetére


canniball
nagyúr

Itt egy teszt, rudi egy 65 mm magas hűtőt applikált bele és nem sok hely maradt felette, ehhez igazítsd te is a hűtőt. A kicsi nindzsa ide nem igazán fog beférni...

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3198) as_Rock válasza Vladi (#3185) üzenetére


as_Rock
őstag

Szvsz asztaliban hardveresen célproci végzi a kódolást.

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#3199) elttiL


elttiL
senior tag

Üdv! Tuti topic! :) Valami hasonlót szeretnék én is csinálni. /de ez nem jelenti nálam azt, hogy el is készül/ Gyűjtöm a hardvert hozzá, a czég leselejtezett p2 házát használom fel, ami relatíve kicsi. Nem sok mindent szeretnék venni a cucchoz.Máshova nem használt hardvereimet szeretném felhasználni: PIII650MHz, Athlon 1700+Trougbred, hozzávaló alaplapokkal, ati radeon le, 9600xt, tehát van felhozatal. Cél: dvd lejátszás (ritkán) főleg avi, fénykép, avi lejátszás, tv nézés.
A tv része a cikisebb szerintem: néztem meedio-t, de nem támogatja a leadtek TV2000XP Expert kártyámat /ami pedig igencsak elterjedt típus/. MIlyen /mivel linuxot tanulni nem akarok/ wines htpc szoftver van, ami a kártyát támogatja? Tuner távirányítója felhasználható, vagy kell egy irda-s vevő + szoftver hozzá? (irda adó-vevő készen rendelkezésre áll)

egyszer megtaláltam a "konyhai számítógép" megalkotóját itt a fórumon, de most valahogy nem találom... az a fakeretes lcd-s képek melyik hozzászólásnál vannak?.

amikor P3 volt a gépben nem nagyon érdekelt a dvd lejátszás, p3 650 mhz képes dvd-t lejátszani mindenféle mellékkártya nélkül? szerintem igen ,de erősítsetek meg benne.

Ha igen, akkor lehet, hogy az athlon egy másik asztali gép lesz valahova alakásba, vagy mittudomén.

A fő kérdés most a tuner támogatottság....

(#3200) canniball válasza elttiL (#3199) üzenetére


canniball
nagyúr

"MIlyen /mivel linuxot tanulni nem akarok/ wines htpc szoftver van, ami a kártyát támogatja?"
A MediaPortalt nézted már?

"egyszer megtaláltam a "konyhai számítógép" megalkotóját itt a fórumon, de most valahogy nem találom..."
Ha nem tévedek beencee lesz a te embered.
Mod.: Meg is van a topik: Konyhai számítógép - DIY projekt by beencee.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.