Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4451) Zirowe válasza radi8tor (#4449) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Wmv-re vannak sample-k a microsoft honlapján (pl:Phe magic of flight),mpeg-4-ben meg van egy durva torrent fájl:Coldplay.Live.Saturday.Night.Live.S33E06.HDTV.1080p60.XviD.AC3-5.1.avi,Bitrate: 15.3 Mbps,Format: MPEG4,Codec: XVID,Frame-rate: 60,Audio: AC-3 (448kbps).

Elsőt lejátsza rendesen mpc-hc (bár itt már a proci terheltsége 40-50% körül van),míg a másodikat képetelen,szaggat,de hang van,viszont a többi videónál szarul teljesítő vlc ezt a videót szemrebbenés nélkül viszi,és bele is lehet tekerni,proci terheltség 75%körül.

Ajánlom figyelmedbe a teszteléshez.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4452) bikmakk válasza Sera26 (#4442) üzenetére


bikmakk
tag

Én is csatlakozom egy erősen hasonló konfiggal:

Alaplap: ASUS P5N7A-VM
RAM: GEIL Value 4096Mb DDR2 800Mhz KIT
CPU: INTEL Core2 Duo E7300
HDD: WD Caviar Green 1TB
ODD: LG GGC-H20LRB
Ház: Thermaltake VF6000BNS LANBOX Lite
PSU: Silverstone Fanless 300W ST30NF

Bár a ház nem kimondottan HTPC ház, csak SFF viszont szerintem elég szép egy nappaliba és főként lényegesen olcsóbb :) Később még egy iMon VFD menne bele. (már ha összejön... :( ) Tesztelni nekem sem volt még időm vizsgaidőszak lévén, na de majd Karácsonykor :K

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4453) Sera26 válasza bikmakk (#4452) üzenetére


Sera26
aktív tag

Na,lassan gyűlnek itt a követhető példák :)
Alaplapilag kezdek irányba állni :D
Kösz,hogy felhívtátok rá a figyelmem :)

(#4454) ZCoyote


ZCoyote
őstag

Vettem egy Intel DG45FC mini-itx alaplapot és meglepetéssel tapasztaltam, hogy a megjeleníthető felbontások között nincs 1440x900. Van erre valami okosság, mert vhogy nem tudom elhinni.

Romani ite domum.

(#4455) jayjay válasza bikmakk (#4452) üzenetére


jayjay
tag

Csak gyűlnek a konfigok a topikba. :C Az egyik kiszemeltem ez a ház, ami egy Barebone ház.Mekkora méretű CPU hűtő fér el benne, mert amit eddig láttam az nem bíztató.Milyenek a ventik benne?

[ Szerkesztve ]

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#4456) Pretorian06 válasza Sera26 (#4450) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Háát igen, nem panaszkodom! Mondjuk eredetileg egy JW-IN7150-HD - http://www.jwele.com/motherboard_detail.php?100 - lapot néztem ki. Be is rendeltem, aztán közölte a bolt, hogy ja bocsi mégsem tudjuk szállítani... :W Pedig ez feleannyiba került volna... Na mind1, egyszer élünk, megrendeltem az Asust! ;)

(#4457) Pretorian06 válasza Zirowe (#4448) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Igen, 2 normál vinyó fér el benne!

Szerintem nagyon megéri az árát! Néztem sok féle HTPC házat, de mint tudjuk mindannyian pofátlanul drágák. Sajnos nem tudok 50e Ft-ot kiadni egy neves házért, aminél örülhetek ha a táp benne van. Korábban vettem egy hasonló felépítésű foxconn házat, azzal is meg vagyok elégedve. Igaz ebben nincs VFD, meg csilli-villi ledek, de 16e Ft-ért ne várjunk luxust ugye... Ja, és egy 300W-os FSP flex ATX táp is van benne, ami elég tűrhető márka. Rosszat még nem olvastam róla.
Ezt a képeket tudom prezentálni! Szvsz a neten jobbakat találsz :)

[ Szerkesztve ]

(#4458) radi8tor válasza Pretorian06 (#4457) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Szép kis gép. Csak egy jó tanács: igazgasd el szépen a kábeleket (kösd egymáshoz őket), hogy ne legyenek ilyen kuszák. Nem a külalak miatt, hanem a légáramlatok miatt.

⭐ Stella

(#4459) Pretorian06 válasza radi8tor (#4458) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Jaja!
Még nem mertem lekötni a kábeleket, mert tuti akkor kell majd szétszedni valamiért. :)
A ventiket még le kell hallkítanom, ezért majd úgyis le kell kapnom a tetejét. Majd akkor eldolgozom a kábeleket!
Köszi a jótanácsot!

(#4460) Zirowe válasza Pretorian06 (#4459) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Kösz,rég óta szemezek ezzel a házzal.
Most viszont találtam még kettőt elfogadható áron(15k),és nem is olyan rosszak.
Kinek milyen véleménye/tapasztalata van ezekről: AeroCool M40 és Thermaltake VF6000BNS?

A második szerintem túl nagy,viszont ez az AeroCool egész meggyőző,és kezd jobban bejönni,mint a foxconn..

[ Szerkesztve ]

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4461) radi8tor válasza Zirowe (#4451) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

No, a Microsoft honlapján még nem böngésztem, de letöltöttem a másik említett videót (Coldplay).
Nekem akadás mentesen lejátssza a gépem 1920x1080-as felbontásban. Sajnos ezt nem HW encoding-al, de átlagosan 45-48% CPU terhelés mellett.

⭐ Stella

(#4462) dqdb válasza Zirowe (#4451) üzenetére


dqdb
nagyúr

A ColdPlay videót nálam az X2 4850e + Vista x64 + MPCHC x64 kombináció tökéletesen lejátssza 45-50% processzorterheléssel. A tekerés is egész tűrhető, általában fél (maximum egy) másodpercen belül ismét van kép és hang.

Ez egy XVID videó, azaz MPEG-4 ASP kódolású (más néven MPEG-4 Part 2). A videókártyák HD gyorsítás néven a VC-1 és H.264 (más néven MPEG-4 AVC és MPEG-4 Part 10) kódolásokat támogatják.

A bitrate pedig "gyenge", még a felét sem éri el a maximális 38400 kb/s-nek :D

Most látom, hogy lassú voltam.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4463) Pretorian06 válasza Zirowe (#4460) üzenetére


Pretorian06
csendes tag

Ezek nekem is tetszenek, csak sajnos nem fért volna el a TV alatt. Max. 15 centi magas házban gondolkozhattam!

(#4464) Whito válasza radi8tor (#4449) üzenetére


Whito
csendes tag

Már többen emlegették a coldplay videot, az az egyik amelyik problémás. Nekem CPU-ból játsza a gép, nuku HW gyorsítás, 50% terhelés, MPHC. Hangról nem tudok semmit mondani, hogy akadozik-e, mert egyelőre félkész a gépem, nincs hang. :) Bár ez a video szerintem nem releváns, mert ilyen kódolás nincs is normálisan. framerate (60) és bitrate duplája az átlag 1080p filmeknek.

Amit még próbáltam a szintén említett Microsoft teszt videok innen: WMV HD Content Showcase

Továbbá ez is hasznos, mert ugyanannak a filmnek megtalálod a különböző felbontású és kódolású HD változatait: Big Buck Bunny.
Ez utóbbi helyről nekem csak a h264-nél van HW rásegítés.

Kíváncsian várom a teszt eredményeidet.

[ Szerkesztve ]

(#4465) Zirowe válasza radi8tor (#4461) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem is lejátsza,de az mpc-hc helyett csak a vlc tud vele megbírkózni úgy,hogy élvezhető legyen kép.

Vki a házas kérdésemre?:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4466) wassermann


wassermann
addikt

Ha gépet akartok tesztelni, itt egy HD DVB-T MPEG4 minta, a hazai kisérleti adásból. Gép legyen a talpán, ami megbirkózik vele: [link]

[ Szerkesztve ]

(#4467) bikmakk válasza jayjay (#4455) üzenetére


bikmakk
tag

Az enyém mondjuk nem Barebone volt, de ezek szerint biztosan árulják úgy is.
CPU hűtőnek én egy Scythe Shuriken-t ajánlanék, ugyanis a táp pont fölötte foglal helyet, így azért korlátozottak a lehetőségek. (Maximum kb. 100mm magas hűtővel számolhatsz.)
A hátuljában lévő két 60mm-es venti meglepően halk, viszont a 90mm-es ami elöl van (és a gyártó szerint halk), az kissé zizegő hangot ad, de szerintem ez csak egyedi probléma, talán nincs teljesen fixen rögzítve vagy belelóg a kábele vagy ilyemi. (Majd vmikor megnézem, csak kicsit körülményes hozzáférni ott az elejében, ki kell szedni minden mást a házból, és még nem volt hozzá kedvem.) Viszont nagyon tetszik benne, hogy az alaplap és az ODD-k helye egy-egy külön sínen van rögzítve, így egy mozdulattal ki lehet húzni a gépből, ez nagyban megkönnyíti a szerelést.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4468) Zirowe válasza wassermann (#4466) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Nekem, lejátssza az mpc-hc folyamatosan,csak néha néha kikockásodik egy egy részlet.

Egyébként elég rossz a minősége ennek a teszt adásnak.

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4469) bikmakk válasza Zirowe (#4460) üzenetére


bikmakk
tag

Én még ebben gondolkodtam anno: Sharkoon Rush Case (lenn a lap alján), hasonló stílus, hátha érdekel, a keretedbe ez is belefér.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4470) dqdb válasza wassermann (#4466) üzenetére


dqdb
nagyúr

X2 4850e + 780G + Vista x64 + MPCHC x64 alatt 3-5% CPU-t igényel a lejátszás :D

Mivel szabványos H.264, ezért megy a gyorsítás. A képminősége az adásnak borzalmasan rossz.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4471) Zirowe válasza bikmakk (#4469) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Hm,kifejezetten nem rossz! :DDD :R
Az a baj,hogy most hezitálok az AeroCool M40 és a Sharkoon Rush Case között. ;]

Vkinek személyes tapasztalata ezekkel?

Melyikkel járnék jobban? Vagy kb egy kategória?

Nem tudjátok,hogy az AeroCool m40-be rendes optikai meghajtók mennek vagy vmi speciális(azért gondolok erre,mert olyan furcsán néz ki a meghajtó rész)?

Viszont kellemesen csalódtam,hogy van eredeti htpc ház 25k alatt nem használtan! :C

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4472) Yso válasza Zirowe (#4471) üzenetére


Yso
tag

Jaja van egy pár kifejezetten jó áru és méretű házikó :D . Ha most vennék, akkor sztem egy ilyenbe mennék bele: Thermaltake VF7000BNSD DH101 Ez is 25k alatt van éppen.
Nálam elsőként az (volt) a lényeg, hogy akár elférjen benne egy full gép is, ha szeretném. Abba a TT házba el is férne sztem.
Most egy ZALMAN 160XT-t használok :B , ára az sajnos erősen borsos volt (most talán 140k körül kapni :Y ), de egy tökéletesen halk gépet lehet vele minden egyéb trükközés nélkül csinálni. (ventiszabályzás alap) Bőven elfér benne akár 5HDD és 1DVD is, azon kívül az érintőképrenyő is sokat dob rajta (akár az is lehet a monitora, bár ahoz már erős szadizmus kell). :D

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#4473) Sera26 válasza Yso (#4472) üzenetére


Sera26
aktív tag

Hát gratula a ZALMAN házikóhoz, istenes egy cucc :C
Amúgy az érintőképernyő hová csatlakozik? Az alaplap (vagy videókari) videokimenetéhez?

Nálam abszolút nyerő az általad említett Thermaltake VF7000BNSD DH101 ház, csak továbbra sem tudom,hogy utólag bele tudom-e tenni a Media Lab-ot... :F

(#4474) Zirowe válasza Yso (#4472) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Durva ez a Zalman! :C

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4475) radi8tor válasza wassermann (#4466) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem még csak nem is kockásodik ki a kép, mint itt előttem írták. Lejátssza szépen.

⭐ Stella

(#4476) wassermann válasza radi8tor (#4475) üzenetére


wassermann
addikt

Fura dolog ez, mert nálam merevlemezről a 690G-s integrált video akadozva játsza le [link], az USB-s DVB-T vevőhöz kapott szoftver viszont gond nélkül jeleníti meg az élő HD-adást. Feltéve ha épp van térerő.

(#4477) wassermann válasza Yso (#4472) üzenetére


wassermann
addikt

Hát ez a ZALMAN 160XT furi egy cucc. Engem nem PC-re, hanem valamilyen autódiagnosztikai műszerre, vagy egy oszcilloszkóp-ra emlékeztet (főleg az ezüst színű).

[ Szerkesztve ]

(#4478) dqdb válasza Whito (#4464) üzenetére


dqdb
nagyúr

X2 4850 + 780G + Vista x64 + MPCHC x64 (az elmúlt napban már néhányszor beírtam ezt :) )

A lejátszáshoz minden esetben az MPCHC beépített codecjeit használtam.

Big Buck Bunny H.264: 3-5% CPU terhelés, gyors tekerés, DXVA megy
Big Buck Bunny MP4: 15-25% CPU terhelés, átlagos tekerés, DXVA nem megy
Big Buck Bunny MSMP4: 10-15% CPU terhelés, átlagos tekerés (tekerés után néha egy fekete téglalap van a képernyő közepén 1-2 másodpercig), DXVA nem megy
Big Buck Bunny OGG: 45-55% CPU, tekerés nem megy, kép egy idő után megáll, hang van csak utána, és mintha szaggatna kicsit, DXVA nem megy

Megnéztem 32 bites MPCHC-vel is, ugyanez a helyzet.

A DXVA ott megy, ahol mennie kell, és azt hibátlanul teszi. Az OGG kivételével a CPU elég a hardveresen nem gyorsított esetekre, az OGG-nál pedig valószínűleg az MPCHC-be épített codec a problémás.

[ Szerkesztve ]

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4479) ajani


ajani
aktív tag

Sziasztok,

Nemrég vettem használtan egy Thermaltake házat, amiben imon vfd van ([link])

Sajnos a távirányítója elég gyenge, csak max2-3 méterről működik, és akkor is csak abban az esetben, ha direkt a kijelzőre irányítom azt.

Az elemek újak a távirányítóban. mit lehet ezzel csinálni, hogy jó legyen?

Köszi,
ajani

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#4480) Sera26


Sera26
aktív tag

Eszembe jutott valami...

A Thermaltake Media Lab az tulajdonképpen egy iMON VFD "átcímkézve"?

(#4481) killerjohn


killerjohn
addikt

sziasztok!

HTPC-t szeretnék a nappaliba a "nagygép" helyére, mert a Stacker egy picit órmótlan és unom hogy olyan hangja van a videókariknak, mintha reptéren lennék... Már van a géphez a fiókban elfekvőben 4GB RAM, normál méretű DVD író, normál méretű wifi kártya, 320GB-os 3.5"-os HDD...

...és a következőket akarom még belepakolni:
Gigabyte GA-EP35-DS3 alaplap (24K)
Intel 2.5GHz Dual Core 2MB dobozos Socket 775 E5200 (20K)
Sapphire Radeon HD4550 512MB DDR3 PCIExpress (14K)
FSP 350PNR 350W tápegység (6K)

Távirányító, csilivili LCD nem izgat, mert van wireless billentyűzet és egér, illetve a totalcommander szabadságát nekem nem adja vissza egyetlen eddig látott media szoftver sem ;)

Remélem, hogy a fenti alkatrészek jók lesznek egy htpc-be... igazából csak filmet nézni és netezni kell, de azt sem akarom, hogy vmi "atom" szöszmötöljön benne :) Esetleg javaslatotak szívesen fogadok, ha valami nem stimmel a fenti konfiggal. Ugyanis még az életben nem építettem htpc-t, és eléggé hozzászoktam hogy a stackerben akár még aludni is lehetne... ;]

Tudtok valami házat javasolni ezek alapján? :)

[ Szerkesztve ]

(#4482) ajani válasza Sera26 (#4480) üzenetére


ajani
aktív tag

A Thermaltake Media Lab az tulajdonképpen egy iMON VFD "átcímkézve"?
Igen! --> [link]

''Egy igazság akkor is fontos, ha nincs semmi értelme.'' - Rejtő Jenő

(#4483) Sera26 válasza ajani (#4482) üzenetére


Sera26
aktív tag

Megnyugodtam :)
Nagyon köszi! :C

(#4484) wassermann válasza dqdb (#4478) üzenetére


wassermann
addikt

Hát akkor ez az AMD páros a 780G-vel és az X2 4850-el igazán nem rossz. Én most valami teljesen visszafogott négymagos AMD-ben gondolkozom 780G-vel aminek 128MB Side-portja is van.

(#4485) band1103 válasza wassermann (#4484) üzenetére


band1103
őstag

A 780G-nél jobb a 790G mert kevesebbet eszik egy hajszállal. Mondjuk drágább is.
Viszont a sideportos IGP még mindig fölösleges ha nem lesz játék a HTPC-ben. Megkérdeztem olyat aki jobban tudja és bízok a véleményében.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4486) killerjohn


killerjohn
addikt

up plz

(#4487) Kombat válasza killerjohn (#4486) üzenetére


Kombat
őstag

Szerintem a táp egy picit hangos lesz!

Mennyi lenne a keret a házra?

(#4488) Scoobyka


Scoobyka
addikt

üdv
az miért van,hogy xp alatt a gigabyte ma78-as hdmin keresztül nem küldi ki a hangot,de vista alatt meg igen....?

(#4489) wassermann válasza band1103 (#4485) üzenetére


wassermann
addikt

Én másképp tudom, lsd a részletes összehasonlító táblázatot itt: [link]
"Az AMD 790GX valamivel többet fogyaszt, mint a 780G.."

(#4490) Yso válasza Sera26 (#4473) üzenetére


Yso
tag

Thx :R Elöször egy általam említett full gép foglalt helyet benne, X48 lap + passzív hűtésű N8600GTS VGA. Ott automatikusan VGA-ra volt ő is kötve. Egy gondom volt vele, mégpedig a fogyasztása (kb. 150W) De ment minden mint a kisangyal. :D Most alaplapra van kötve, csak sajna nem tudtam a N7100-es integrált karit rábírni, hogy 2 monitort kezeljen. :F (Alaplapon a 2 csati meglenne.) De legalább most harmad annyi energiát eszik a cucc. :)

Edenyke: Thx :D

Wassermann: Hát nem is szerettem volna, ha PC-nek nézne ki. :D Eddig mindenki elsőként erősítőnek hitte. :DDD

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#4491) Yso válasza killerjohn (#4481) üzenetére


Yso
tag

Ha halk gépet szeretnél, akkor VGA és táp minimum passzív hűtésű kellene legyen. Tápra nekem nagyon bejöttek az FSP ZEN-ek, most is olyat használok a HTPC-ben. CPU hűtőre valami extra halk kellene, amire esetleg lehet 9-12cm-es ventit nyomni, azt is 5V-on hajtva. (Esetleg Schyte Mini Ninja, Zalman 9500 Cu? Normál Ninja nem fért be a házamba.... :F ) A házban lévő ventiket is 5V-on kellene majd hajtani, lehetőleg ők is 12-esek legyenek.
A géped többi részéhez nagyobb méretű HTPC házra lesz szükség, ami fogadja a normál ATX lapokat is. Én ebben az esetben mindenképp a Thermaltake VF7000BNSD DH101-re szavaznék. (leírás szeritt belefér az ATX lap is :K )

"Life is Learning, Learning is Sharing, Sharing is Life"

(#4492) Whito válasza killerjohn (#4481) üzenetére


Whito
csendes tag

"Sapphire Radeon HD4550 512MB DDR3 PCIExpress (14K)"

Az előttem szólóhoz hasonlóan inkább egy Gigabyte R455D3-t ajánlanék. Teljesen passzív hűtése van, árban ugyanennyi.

(#4493) killerjohn válasza Whito (#4492) üzenetére


killerjohn
addikt

köszi a tippet, de hol lehet ilyet kapni? 4350ből van sok passzív, de ebből nem találok sehol...

(#4494) jayjay válasza bikmakk (#4467) üzenetére


jayjay
tag

Ezt a hűtőt én is néztem, ezt a kettőt ajánlották(CM GeminII S, Scythe Ninja Mini???),és ezeket találtam érdekesnek Zerotherm CF800-CF900, CM Vortex, Asus Triton 70.
Találkoztam egy rövid személyes teszttel evvel a házzal kapcsolatban, amiben írtak jó dolgokat(említetted is), rosszakat is.
Schlecht:
3 Lüfter zu laute, nicht temperaturgesteuerte Lüfter (2x60mm, 1x80mm?) die dummerweise noch Stromanschlüsse haben, die man nur direkt am Netzteil betreiben kann. Wer kommt den auf so eine blöde Idee, für was werden die meisten Mainboards eine Lüftersteuerung haben.
Der Mainboardschlitten ist hinten mit 7!!! Schrauben befestigt und trotzdem nicht richtig fixiert.
Nemtom de én úgy vagyok vele, hogy az előbb említett alaplapot csillagászati áron biztos nem venném meg.Szerintem sokkal kompaktabb megoldás egy alaplap+videókártya, ha nem a fogyasztás a fő szempont.Természetesen a legfontosabb, hogy mire kell a gép.

HTPC: XFX HD4830 512MB, 400W Corsair, 2x2048MB Kit OCZ, E5200,Scythe Slip Stream, GIGABYTE GA-G31M-ES2L, Scythe Shuriken, APLUS CS-GL3

(#4495) Whito válasza killerjohn (#4493) üzenetére


Whito
csendes tag

Néhány cég árulja itt: GIGABYTE GV-R455D3-512I 512MB PCIe. + érdemes körbekérdezni ismerős HW boltokban, beszállítóktól általában be tudják szerezni, ha az árlistán nem is látod.

Nagy előnye a kártyának, hogy rajta van direktben HDMI kimenet, nincs szükség csúnya nagy kilógó "csonkra", DVI-HDMI átalakítóra, mint más gyártóknál, pl az említett Sapphirenál is úgy emlékszem, hogy kell.

[ Szerkesztve ]

(#4496) Zirowe


Zirowe
nagyúr

Mit szóltok ehez az új nvidi alképzeléshez az Atomhoz:nvidia ion MCP7A?
Lehet,hogy fogyasztásban felül tudja múlni(mármint alul;) )a 780g+4850e fogyasztását?

Ahogy nézem,minőségben a MCP7A mindenképpen jobb,kérdés,hogy mi a helyzet az Atommal..

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4498) robot_rigo válasza Zirowe (#4496) üzenetére


robot_rigo
csendes tag

kedves hozzáértők.
az alábbi konfig megállja a helyét, mint fullhd-t lejátszó htpc?
alaplap: Gigabyte MA78GM-S2H alaplap (sAM2/AM2+)
proci: AMD Athlon 64 X2 5200+ CPU (sAM2/AM2+) BOX
ram: Kingston HyperX 2GB 1066MHz DDR2 Non-ECC CL5 KIT
ház: ADVANCE HTPC 2610 FEKETE
táp: Spire 350W ATX/EATX tápegység, 12cm

életképes? használható? mi kell még?

előre is köszi!

(#4499) Zirowe válasza Enszuke (#4497) üzenetére


Zirowe
nagyúr

Itt azt mondták,hogy a visszavett intelek fogyasztanak kevesebbet,míg net szerte azt olvasni,hogy a 780g+4850e új alacsony fogyasztás/teljesítmény csúcsot állított fel..
Most akkor mi van?:)

We've jumped way beyond the Red Line. Limited supplies. Limited fuel, and now no hope! But I promise you one thing. On the memory of those lying here before you, we shall find it. And Earth will become our new home. So say we all!

(#4500) band1103 válasza robot_rigo (#4498) üzenetére


band1103
őstag

Bár annyira nem vagyok hozzáértő de azt biztosan tudom hogy ha csak az alaplap-proci párost nézem akkor a válasz: igen, életképes, használható. Inkább az lehetne a kérdés milyen hűtése lesz a procinak és úgy a ház jó lesz-e?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.