Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4851) dqdb válasza band1103 (#4850) üzenetére


dqdb
nagyúr

Már az UVD-nél kiderült, hogy dezinformációban és információhiányban profik :D

[link]

Itt van 5050e, de a 4050e hiányzik :)

Versus82: Nekem a 4850e alapórajelen 4 GB memóriával napi munkára is bőven elég, pedig a legtöbbet használt fejlesztőeszközt csak virtualizálva tudom futtatni. A gyári hűtő helyett szerintem vegyél rá egy heatpipe-os darabot, mert a gyári az én fülemnek kicsit hangos nem terhelt állapotban is. Én a fél éven belül esedékes Deneb upgrade miatt egy Scythe Ninja 2 megérkezésére várok, az biztosan lehűti ezt a procit :D

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4852) Versus82 válasza band1103 (#4850) üzenetére


Versus82
aktív tag

hm , akkor megnyugtattál, köszi:) megkérdezem iponéknál azt a deszkát, ha nem tudnak akkor meg lesz legfeljebb a kicsit drágább gigabyte [link], ez tudja az 5050e kezelni, megnéztem. azt a 256 mb hol kell levenni? biosban?

dqdb: én ezt néztem: [link], kérdés hogy befér e a foxconn házba:D

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4853) dqdb válasza Versus82 (#4852) üzenetére


dqdb
nagyúr

kérdés hogy befér e a foxconn házba

Elvileg előre a megadott méretek alapján ki lehet számolni, aztán majd kiderült a valóság :D A legjobban úgy jársz, hogy egy másik háztulajdonos leméri, mekkora hely marad a a hűtőnek.

Nekem is most GA-MA78GPM-DS2H van a gépemben. A ventillátorcsatlakozók elhelyezésével nem vagyok kibékülve (nem tudtam szépen kábelezni miattuk), valamint a PCIe x1 a mögötte lévő hűtőborda miatt használhatatlan. Ha elég neked 2 PCI és 1 PCIe slot, akkor ajánlom ezt az alaplapot.

Itt van 128MB dedikált sideport memória, ezen felül az alapbeállítással emlékeim szerint 256MB-t kap a GPU. Állítanod semmit sem kell, a default értékekkel megy nekem.

Nekem olyan problémám volt, hogy a DDR2-800-as CL5 GeIL Value memóriát 667MHz-n tudom csak járatni, különben a CnQ vagy CrystalCPUID működésekor lefagy a gép.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4854) Peetry válasza band1103 (#4843) üzenetére


Peetry
senior tag

és szerinted mivel tud többet, amit ki is használhatok és megéri a felárat? mert én a specifikációkat olvasva nem igazán találtam.

(#4855) Versus82 válasza dqdb (#4853) üzenetére


Versus82
aktív tag

hmm, 1066-os memóriát tudja rotyogtatni? én ilyet néztem bele: [link] ez párban van.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4856) bikmakk válasza Versus82 (#4855) üzenetére


bikmakk
tag

Nem hinném, hogy kihasználnád azt, hogy 1066MHz-esek, általában 800MHz az ajánlott, mert HTPC-hez nem kellenek eget rengető sebességek. És persze kb. 2/3 annyiba kerül :)
Egyébként ha megnézted, hogy az alaplap milyen memóriákat fogad szívesen, ott is írják, hogy van amit csak 800MHz-esnek fog felismerni, ráadásul ez ugye procifüggő is.

Szerintem ne félj attól, hogy túl gyenge lesz a gép, ha utánaolvasgatsz a neten a prociknak, simán spórolhatsz pár ezret ott is egy gyengébbel. Mert nagyobb teljesítmény több hőt ad le, ahhoz erősebb procihűtő kell, ami viszont hangosabb. Egy jól szellőző házba simán építhetsz teljesen passzív rendszert is, és nem lesznek sebességgondjaid. Én pl. mindössze +3-+5 C-t veszítek ha lehúzom a ventiket (átlagos procihasználat mellett), és ez is csak lassan emelkedik fel, 1-2 nap folyamatos használat mellett. (Persze nem a gyári hűtőt használom.) Egy 4850-hez is elég lehet egy Mini Ninja passzívan, vagy ha úgy kényelmetlenül éreznéd magad akkor egy halk ventivel. (Persze csak ha befér a házba, az enyémbe pl. nem fért volna be.)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4857) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Whito, hol vagy? Elijesztettelek a screenshotommal?

⭐ Stella

(#4858) tukko1


tukko1
aktív tag

Ajánljatok valami integralt vga-s hdmi-s matx olcsó alaplapot és hozzá procit 1080-as hd videokhoz! És ha lehet viszonylag keveset fogyasszon! :DDD
:R

(#4859) Peetry válasza tukko1 (#4858) üzenetére


Peetry
senior tag

bár én nem vagyok otthon még annyira a témában, pár hsz-el lejebb beszéltünk róla:
GA-MA78GM-S2H vagy US2H + athlon x2 4850e

én mondjuk még kicsit filozok a 740G chipsettel szerelt kistestvéren, az is elég ígéretesnek tűnik és 5000-el olcsóbb.

(#4860) PeterPH válasza tukko1 (#4858) üzenetére


PeterPH
senior tag

AMD 780G chipset (pl.: Gigabyte GA-MA78GM-S2H, vagy valamelyik ikertestvére), és AMD 4850e proci, ez talán a legszokásosabb válasz.
Idle 40-45W egy komplett gép ebből, HD dekódolás hardveres támogatása, egyéb nyalánkságok.
DTS dekóder működik még?

Hopp megelőztek ;)

[ Szerkesztve ]

(#4862) PeterPH válasza Enszuke (#4861) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem konkrétan 39W idle bár nekem SSD van benne.

(#4863) Whito válasza radi8tor (#4857) üzenetére


Whito
csendes tag

Itt vagyok. :) Kösz a screenshot-ot, végülis szerintem van nálam is hasonló képernyő, csak angolul beszél. Még nem tudtam kipróbálni, mert nem jutottam gép közelbe, de hamarosan... Akkor ha jól értem, akkor az alsó beállítás módosításával szabályozható, hogy a teljes gép leállításakor működjön-e a VFD, vagy sem, igaz?
Neked külön Imon VFD van, vagy szintén házba (antec) épített?

(#4865) PeterPH válasza Enszuke (#4864) üzenetére


PeterPH
senior tag

MPC-HC-vel néztem 1080p videót:
DXVA-val (kb 5% processzor terhelés) 40-50W között ugrál,
DXVA nélkül (kb 60% processzor terhelés) 65-70W között ugrál.

(#4867) tothl válasza Enszuke (#4866) üzenetére


tothl
addikt

Errol mi a velemenyetek HTPC -be ?
1080p -t csont nelkul kell, hogy vigye ! :)

AMD X2-A64 AM2 5200+ ( EE-Energy Efficient ) BOX

Kicsit szkeptikus vagyok, annakidejen a 3700+ a64 bizony keves volt az 1080p -hez.

(#4868) radi8tor válasza Whito (#4863) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Még pontosabban, amit ott beállítasz az történik a VFD-vel ha az iMON program bezáródik (ez lehet leállításkor vagy csak simán kilépsz belőle)

Nekem Thermaltake-féle A2328 van, ami egy az egyben ugyanolyan, mint az iMON csak más a design-ja.

⭐ Stella

(#4869) bikmakk


bikmakk
tag

Írnátok nekem pontos típust és/vagy beszerzési helyet ilyen fogyasztásmérőre? Keresgéltem de nem igazán találtam sok mindent... :( Ha mást nem, privátban valaki írja meg nekem. Köszi!

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4870) róland válasza bikmakk (#4869) üzenetére


róland
veterán

www.conrad.hu : itt keress!

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4871) róland válasza róland (#4870) üzenetére


róland
veterán

BASETech
Voltcraft Energy Check 3000
Voltcraft Energy Monitor 3000

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4872) bikmakk válasza róland (#4871) üzenetére


bikmakk
tag

Köszi! Na majd akkor én is befektetetek egybe ha lesz időm tesztelgetni picit :)

Közben találtam még egy fogyasztásmérőt itt, belinkelem ha valaki később visszaolvasna.

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4873) PeterPH válasza róland (#4871) üzenetére


PeterPH
senior tag

Én is VOLTCRAFT Plus Energy Monitor 3000 -rel mértem (Conrad).

(#4876) Versus82 válasza bikmakk (#4856) üzenetére


Versus82
aktív tag

óó thx. akkor marad a 800-as.

más: a hdmi-s notikról mi a vélemyény? nem jók htpc-nek?:) persze amik spdif esek. vagy alaplapon ki tudja ez is nyomni a hangot?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4877) Whito válasza Versus82 (#4876) üzenetére


Whito
csendes tag

Van olyan HDMI kimenet is, ami nem tud hangot is kivinni? Miért kell külön hangkimenet?

(#4878) Peetry válasza Whito (#4877) üzenetére


Peetry
senior tag

feltételezem azért mert hdmi-n akarja vinni a videojelet a megjelenítőhöz, és spdifen meg mondjuk a hangot az erősítőhöz. de ez csak egy amatőr feltételezése

(#4879) co


co
csendes tag

Sziasztok!
Tud valaki ajánlani nekem olyan HTPC házat amibe az imon inside berakható? [link]+menne bele egy dvd is. Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#4880) Sera26 válasza bikmakk (#4869) üzenetére


Sera26
aktív tag

Bár ezt egy HTPC házba elég nehézkes beszerelni,de azért ilyen is van:

[link]

(#4881) radi8tor válasza co (#4879) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az iMON inside-nak kis FDD hely igénye van. Bármelyik házba beépíthető, amelyiknek van floppy helye.

⭐ Stella

(#4882) Magnat válasza Enszuke (#4866) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

mértem 1080p-t is a 4798-ban említett konfiggal,

-DXVA engedélyezve:59-62 watt (tehát pont, mint 720p lejátszásakor)
-DXVA nélkül: 89-92 watt

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4884) radi8tor válasza Enszuke (#4883) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Milyen hardvert ajánlanátok, hogy SCART-RCA kábelen keresztül fel tudjak venni adásokat a TV-ből? (digitális műholdvevőn keresztül)
Esetleg van olyan hardver amit Vista Media Center tud kezelni alapból felvételre? Vagy a MC csak TV tunereket tud kezelni?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4885) band1103 válasza Peetry (#4854) üzenetére


band1103
őstag

Ha már van neked egy "u nélküli" akkor persze hogy nem érdemes váltani. De ha most váltasz 939-ről vagy régebbiről akkor csak ezt érdemes választani. A felár azért van mert ugyan ránézésre minden ugyanott van de műszakilag át van tervezve a lap. Jobb tervezés, jobb alkatrészek +1-2 uj technológia. Eredmény: stabilabb, kicsit energiatakarékosabb a jövőre nézve bios szinten jobban fejleszthető lap.

tothl: Az a proci már kétmagos nem? Mert akkor szinte már sok is! Azért vagy szkeptikus egy kétmagosra mert egy egymagos 3700+-os cpu nem vitte? Nem kell félned!
Ráadásul olyan cpu már nincs is. Régen volt de átszámozták már nem? Beírnád az adatait?: Frekvencia - L2 Cache - Core Name - Wattage - System Bus(MHz)

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4886) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Ja, ez új hozzászólás akart lenni, nehogy az legyen hogy csak az hallja meg akinek az üzenetére válaszoltam :)

Milyen hardvert ajánlanátok, hogy SCART-RCA kábelen keresztül fel tudjak venni adásokat a TV-ből? (digitális műholdvevőn keresztül)
Esetleg van olyan hardver amit Vista Media Center tud kezelni alapból felvételre? Vagy a MC csak TV tunereket tud kezelni?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4888) Magnat válasza Enszuke (#4883) üzenetére


Magnat
veterán

Intelnél milyen platformra gondolsz?
Amd-nél gondolom, a 780g...

Más: 780g+mpchc esetében nem találkozott még senki olyannal, h a movie alján van egy csík, amit szarul dekódol? olyan, mintha pár soron ugyanaz lenne... régebbi verzióval mintha több filmnél csinálta volna, de a legújabbal is találtam olyan filmet, ahol ez van. Sajna csak most jutott eszembe, h kipróbáljam cpu dekóddal is, de gyanítom, h akkor nem csinálja (kmplayerrel legalábis nem).

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4889) tothl válasza band1103 (#4885) üzenetére


tothl
addikt

Már nincs meg az a 3700+, átálltam core2 duora, azok jol viszik nagyon az 1080p -t izombol. Igazabol Az X2 -t nem ismerem annyira, ha azt mondjatok az 5200+ siman megbirkozik izombol az 1080p -vel + akarmilyen hangsavval egy 780g -s alaplapon akkor azt veszem meg, arban eleg jo. A masik jeloltem a phenom, az mar szinte core2duo-s teljesitmenyt ad. Intelben nem nagyon talaltam mATX -es alaplapot sem megfelelot.
A mostani asztali gepem tokeletes a celra, E8400 + ati 3870, csak az kell masra is, es utalom mindig cipelni a nappaliba meg vissza.
Egy pofas mATX-es hazam van, erre nem koltenek, RAM-om van pluszban es tapom is, vinyo ugyszinten, ezert gondoltam egy "olcso" HTPC megoldasra esetleges Popcorn vasarlas helyett. Egy Amd chipsetes megoldas pont jo lenne, ha eleg az x2 5200+ akkor meg plane. Lenyeg, hogy ne vergodjon tehat 50% procterheles korul legyen az 1080p.

(#4891) balkoger


balkoger
tag

Sziasztok!
A topik végét olvasgatva sokan kérdezitek milyen konfig elég(kell) egy filmezős htpc-hez, szerintem egy 2 magos Atom proci elég bőven nézzétek meg
[ITT]
és ha esetleg kétkednétek megnyugtatok mindenkit nem szándékom [ebben] a topikban átverni senkit!
[Fogyasztási eredmények itt] és amikor még csak összevetettem az asztali gépemmel [itt]akkor még nem készítettem képeket sem.
A kartondobozos [kép] a kezdetekből!
Remélem segítettem egy két kollégának akik nem tudják milyen erős gépet vegyenek htpc-hez.

(#4892) band1103 válasza balkoger (#4891) üzenetére


band1103
őstag

Gondolom valamit erősen elírtál mert még az intel sem ismer ilyen platformot hogy 945DGCLF2.
Ejnye :DDD tanuld meg helyesen leírni a lapod típusát :N

Viszont akkor nem lehet hogy ez a lap az?
Sikerült olyan oldalról fotózni hogy ne is látszódjon a hátlap. Milyen DVI van rajta? I vagy A vagy D? Van rajta D-sub? Viszont van rajta S-video ahogy olvastam.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4893) bikmakk válasza Enszuke (#4890) üzenetére


bikmakk
tag

Azért az Intel chipsettel vitatkoznék. Amit Te írtál az még elmarad a 780g mögött, inkább az nForce 730i/740i, az újabb is, jobb is. :K

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4894) bikmakk válasza balkoger (#4891) üzenetére


bikmakk
tag

Erre a lapra én is ráakadtam pár napja és szerintem is elég jó megoldás lehet egy HTPC-be, és az ára is igazán baráti. Azokat a bordákat lecseréled valami komolyabb passzív bordára és egy apró mini-ITX-es házban máris van egy szinte hangtalan géped :C
Persze ha játékra is használná az ember akkor már kevés, de még akár netezős gépnek is véleményem szerint tökéletes.

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4895) tothl válasza bikmakk (#4894) üzenetére


tothl
addikt

Ez a lap HTPC -be alkalmatlan enszerintem, egyreszt csak d-sub kimenete van, masreszt digitalis audio sincs rajta, valamint az 1.6os Atom harmatgyenge.

(#4897) band1103 válasza Enszuke (#4896) üzenetére


band1103
őstag

Az addig okés de hova dugja az ember a full hd tv-jét ha nincs rajta csak d-sub meg s-video? És akkor a hangról nem is beszéltem.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4898) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Miért nem örültök annak, hogy az LCD TV-vel áramot spóroltok meg, aztán a HTPC meg had fogyasszon :)
Plazma TV-k világa lassan hanyatlik.

⭐ Stella

(#4900) band1103 válasza Enszuke (#4899) üzenetére


band1103
őstag

Ja, akkor félre értettelek. Azt hittem hogy az atomos D945GCLF2.-ról beszélünk.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.