Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4801) Magnat válasza Enszuke (#4800) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, 200 wattos Dtk, de azt sem tudom, h ők hogyan mérték a fogyit, lehet, h levonták belőle a táp hatásfokából adódó veszteséget.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4803) Whito válasza radi8tor (#4791) üzenetére


Whito
csendes tag

Kezdem hülyének érezni magam, mert máshol is hasonlókat olvastam, mint amit leírtál, de soha nem láttam még ilyen opciót nálam. :)
Szóval végignéztem az összes beállítást újra, de maga a Standby szó sem fodul elő benne sehol és még csak hasonlókat sem találok.
Én az Imon Manager programon belül keresek ilyen beállítást. Azon belül van egy Frontview opció azt hiszem, amelyben vannak a kijelzőre vonatkozó beállítások, de még csak semmi hasonló nincs ott. A legújabb Imon SW van fent nekem.
Esetleg a Fusion házban levő VFD illetve a beállítható opciók nem ugyanazok, mint a külön Imon VFD beállításai? :F

(#4804) Magnat válasza Enszuke (#4802) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, alkalomadtán kipróbálom azzal is. Ami mondjuk érdekes még, h meglehetősen tág intervallumban mozog a hd fogyasztás a tesztben (60-75 watt), nálam ennél sokkal szűkebb tartományban imbolygott a dolog ... igaz, h csak 1 filmet néztem meg és abból sem túl hosszú részt.

Más Tma: aki mpchc-t használ beépített kodekkel, azt nem zavarja, h milyen bénán normalizál? Ha történik vmi hangos dolog a filmben, pl robbanás, utána vagy 5-10 mp-ig annyira halk lesz, h a sima beszédet alig hallani... a Kmplayer ebből a szempontból sokkal ügyesebb.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4805) Peetry


Peetry
senior tag

Sziasztok! Új vagyok a topicban, mostanában ötlött fel bennem hogy kellene egy HTPC az ősöknek. Egyenlőre még nem sokat konyítok a témához, lassan nekiálltam átrágni magam az egész topicon, addig is lenne egy kérdésem, bocs ha láma. Mindenhol azt olvasom hogy nehéz jó házat találni, mert drágák, stb. Van valami különbség egy mezei PC-ház és egy HTPC ház között a design-t leszámítva? Értem ezalatt pl hogy jobban megvan tervezve az utóbbi szellőzése, légcsatorna, vagy más anyagokból készülnek, jobban összevan rakva/nem rezonál, stb.
köszi

(#4806) band1103 válasza Magnat (#4804) üzenetére


band1103
őstag

Nagyon egyszerű. Én nem használok normalizálást mert a hang is hozzátartozik a rendező mondanivalójának kifejező eszközeihez.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4807) Magnat válasza band1103 (#4806) üzenetére


Magnat
veterán

Igen, nyilván ez a jó megoldás, csak engem személy szerint baromira zavar (a szomszédokról nem is beszélve), h ha akkora hangerőt akarok, h ne kelljen fülelni a beszéd megértésekor, akkor a különböző effektek (főleg lövés/robbanás) már zavaróan hangosak tudnak lenni.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4808) Magnat válasza Peetry (#4805) üzenetére


Magnat
veterán

A profi htpc házaknál nyilván jobban figyelnek ezekre a dogokra, amiket felsoroltál, de véleményem szerint 99%-ban a designról szól a htpc ház.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4809) band1103 válasza Magnat (#4807) üzenetére


band1103
őstag

Persze hisz nem véletlenül lett kitalálva a normalizálás és az MPCHC-nak van mit fejlődnie de gondold el, ha beszélgetsz a spanoddal a Moszkva téren ugyancsak zavaró lehet ha 1 méterrel melletted elsüt valaki egy Desert Eagle-t :DD . A való életbe nincs volume normalize :DDD !

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4810) Magnat válasza band1103 (#4809) üzenetére


Magnat
veterán

Jah, de a Kmplayer mégis profibban normalizál :-) Megpróbálom majd külső hang kodekkel, bár nem néztem még, h azok tudnak-e normalizálni...

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4812) radi8tor válasza Whito (#4803) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ilyen az Imon beállítási ablaka. Oda lépkedtem, ahol ez a beállítás van.
Ha neked másfajta a program, akkor próbálj feltelepíteni egy másik verziót, hátha működik vele is és benne lesz ez az opció.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4813) radi8tor válasza Peetry (#4805) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ha drágállod a HTPC házakat, gondolkodj el egy Thermaltake Tuba házon. Nekem ilyen van. Ezzel az egyedüli problémákat az okozhatja, hogy BTX ház és BTX alaplap kell hozzá. De én BTX mániás vagyok, és vettem egy használt alaplapot 3000-ért ami a célnak tökéletesen megfelel.

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#4814) Peetry


Peetry
senior tag

Nah összeraktam egy alapkonfigot, kiváncsi lennék a véleményetekre, hogy mennyire megfelelő szerintetek.

lap: Gigabyte MA74GM-S2H
cpu: AMD Athlon64 X2 5000+
ram: KingMax 512 MB 800Mhz DDR2 memória
tuner: Hauppauge WinTV PVR150 MCE edition
hűtő: Thermaltake CL-P0391D Ruby Orb cooler
táp: Thermaltake W0061RE 420W
ház: THERMALTAKE VC4000SNS Mozart

Egyenlőre egy 40GB-os IDE vinyót húznék rá átalakítóval, és alapbol maradna az integrált hang, vga. Később meg lehet bővíteni komolyabb kártyákkal, bár csak 2 pci hely van.

Ami kérdésem van hozzá, szerintetek ebbe a mozart házba utólag is be lehet szerelni a kijelzővel? valamint mi a különbség a sima pvr150 és az mce kiadás között?

(#4815) Magnat válasza Peetry (#4814) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

én a helyedben a Thermaltake CL-P0391D Ruby Orb cooler helyett inkább vettem volna egy dobozos 4850e cpu-t, meg még 512 ramot. Vincsiből sajna a 40 giga nem sokra elég, de azt később majd bővíted.

Mod: Jah és tápból is bőven elég lett volna egy 300 wattos vgay még kisebb.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4816) Peetry válasza Magnat (#4815) üzenetére


Peetry
senior tag

nem vettem meg még semmit, pont ezért kérdezem a véleményeteket, h mennyire gondolom jól, hogy ez elfogadható konfig htpc-nek. nah igen a procira már rájöttem hogy benéztem, mert ez 65W-os ugyh megpróbálok beszerezni egy olyat mint amit te is említesz. megmondom őszintén 4 éve nem néztem rá a hardwerfejlődésre, azóta nincs asztali pc-m, ráadásul előtte is csak intellel foglalkoztam így most az AMD világa nekem nagyon új:)

(#4817) Magnat válasza Peetry (#4816) üzenetére


Magnat
veterán

Jaaa, az más :)

Annyira én sem vágom a pitét, a 386 óta ez az első amd konfigom, ez is csak a 780g miatt :)

Bár hd filmnézés közben sem zabál fel túl sok memóriát sem az mpchc, sem a kmplayer, én azért nem adnám 1 giga alá, már csak azért sem, mert nem túl drága a ram szerencsére.

Szal ahol én változtatnék a konfigon: 1 giga ram, 4850e cpu, max 300-as táp (12 centis ventivel, ha megoldható). Jah és persze minimum 500 gigás hdd. A tuner kártyák terén sajnos semmi tapasztalatom nincsen.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4818) Peetry


Peetry
senior tag

erre a procira mit tud mondani a nagyérdemű:
AMD Athlon64 LE-1640

elég a teljesítménye? mert akkor egyenlőre lehet csak ez lesz, aztán max később újítok kétmagosat. igazából csökkenteni kellene a költségeket, mert így eléggé húzós az ára a projektnek.

(#4819) Magnat válasza Peetry (#4818) üzenetére


Magnat
veterán

Én nem vennék már 1 magos cpu-t, de lehet, h az én hülyeségem... teljesítményéről nem tudok nyilatkozni, sztem 720p-ig mindenképpen elég, de nézz utána tesztekben.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4820) Versus82 válasza dabadab (#4726) üzenetére


Versus82
aktív tag

ööö ezt most nem értem. help plz. van egy erősítőm, dts-es, nincs rajta hdmi. van egy hdmi-s tv-m. a hdmi vid. kártyás gépet összekötöm a tv-vel, de a hangot hogy rakom rá erölködőre? kell min. egy 5.1-es dts-es hangkari nem, amit rákötök erőlködőre egy optikai kábellel...

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4821) Magnat válasza Versus82 (#4820) üzenetére


Magnat
veterán

Most milyen kimeneteken tudod kinyomni a hangot a pc-ből? Pl spdif nincs a deszkán?

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4822) Versus82 válasza Magnat (#4821) üzenetére


Versus82
aktív tag

még nincs pc, csak egy hdmi nélküli erősítő:) akkor spdif es alaplapot vegyek?

most nézem hogy vannak hdmi s alaplapok is... atix1250,intel gma 4500, geforce 8, radeon hd3200- ezek mennyire bírják az 1080p-t? nem szaggat be? vagy inkább valami komolyabb kártya kell?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4823) Magnat válasza Versus82 (#4822) üzenetére


Magnat
veterán

A 870g bőven bírja (alaplapi hd3200), a többiben nem vagyok biztos.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4824) band1103 válasza Magnat (#4823) üzenetére


band1103
őstag

Mármint 780G. 870g nincs 880g majd 1 év múlva lesz. :N

mod.:
Versus82:
"...agy inkább valami komolyabb kártya kell?..."
Lehet lesznek majd 1080p-s filmek amikkel nem tud majd megbirkózni, de ha erős proci lesz mellette mondjuk egy 5050e akkor nem számít.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4825) Versus82 válasza band1103 (#4824) üzenetére


Versus82
aktív tag

köszönöm. végül is az alkatrészek amik kellenek bele megvannak kb 70 ezerből. a neheze a normális htpc ház kijelzővel+távirányítóval... az imon 25 ezer, egy ház min. 20 e, egy táp 10e. ha meg olyat veszek amiben egybe megvan minden az meg még drágább... tudtok valami olcsó házat ajánlani? (vfd-s távirányíthatós)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4826) Versus82 válasza Versus82 (#4825) üzenetére


Versus82
aktív tag

[link]itt az alsó 2 antec ház tetszik.

elvileg ugyanazok, csak az egyik fekete, a másik ezüst előlapos. de a leírásban az van a feketénél hogy lcd kijelző, a másiknál vfd kijelző. a kettő ugyanaz? :B infra érzékelősek, de távirányító nincs oda írva hogy lenne hozzá. azt még külön vennem kell?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4827) Versus82 válasza Versus82 (#4826) üzenetére


Versus82
aktív tag

most nézem a távirányítókat: [link]

azt hittem eddig hogy csak vfd kijelzővel megy a távirányító:DD ezek szerint nem...akkor minek is nekem vfd kijelző? a kolléga által már linkelt foxconn ház lesz akkor a nyerő (bár a 300Wos tápja elég lesz?), egy imon station irányítóval, ez így 27 ezerből megvan! ezek az imon irányítók és htpc szoftverek jól működnek?

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4828) Peetry


Peetry
senior tag

üdv! ismét jelentkezem a láma kérdéseimmel.
A tegnapi és mai nap folyamán sikerült elég sokat guglizni, úgyhogy szeretnék kérni egy kis megerősítést. Korábban kinéztem egy alaplapot, amin tök jó van integrált hang,vga, meg hdmi, spdif kimenet. Az elméletem a következő:
amíg mindenről az alaplapit használom addig ki tudom tolni hdmi-n mind a video,mind az audio jelet a TV-re. Ha később videókártyát veszek, akkor marad hogy dvi-hdmi átalakítóval, bitre pontosan ki tudom tolni a videojelet, a hangot meg kaphatja a TV stereoba, vagy mehet erősítőre spdif kimeneten. Ha meg hangkártyát is vennék esetleg akkor meg már cseszhetem az alaplapi kimeneteimet, mert a kártyákból semmit nem profitálok, vagyis nem sok értelme van hdmi-s deszkát venni addig amig az integrált vga, audio nem igazán nyújt egy bizonyos szintet. Jól sejtem? Mert akkor hagyom a francba azt a deszkát, van ezeregy másik, akkor elég csak az spdif-re figyelnem, meg hogy legyen DVI.

(#4829) bikmakk válasza Versus82 (#4827) üzenetére


bikmakk
tag

300W bőven elég egy átlagos HTPC-nek, még akár 200W is elég lehet.

Azt viszont ne felejtsd el, hogy a PC-t bekapcsolni, az USB-s iMonok nem tudják, csak azok amelyek PCI slotba vagy 3,5" vagy 5,25" bővítőhelyre szerelhetők. Én is így választottam meg a házam. (Az más kérdés, hogy iMont azóta sem sikerült vennem, bár lehet nincs is rá szükségem.)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4830) Versus82 válasza bikmakk (#4829) üzenetére


Versus82
aktív tag

ok, köszi, akkor imon inside ot veszek, az is csak 15 ezer = 3.5" helyre beszerelhető egység + távirányító + szofvter. és a foxconnak pont van egy ilyen külső 3,5"-os helye!

a többi kérdésre is várom a válaszokat, szóljatok hozzá bátran:) a végén felrakom a teljes konfigot árakkal mindennel, 100 ezerből megvan az egész ahogy nézem.

[ Szerkesztve ]

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4831) bikmakk válasza Peetry (#4828) üzenetére


bikmakk
tag

És ha vennél egy HD lejátszást támogató integrált GPU-s alaplapot, az nem lenne elég? Akkor nem kellene plusz videókari és plusz hangkártya. (Utóbbi mondjuk szerintem ígyis-úgyis teljesen felesleges.) És akkor egyből menne minden HDMI-n, bár pontosan nem értem mi a végső célod :)

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4832) commanDOS


commanDOS
senior tag

Üdv!

Egyelőre még nem annyira mélyedtem bele a témába, de érdekelne néhány dolog, egyelőre csak ötletelés szintjén.

Tegyük fel, hogy építenék egy amolyan HTPC féleséget.
Semmi komoly, filmeket néznék, illetve jó lenne ha fotókat tudnék vele beolvasni USB-ről vagy memóriakártyáról, 1-2 netes dolog (időjárás... meg amit egy átlag front-end szoftver támogat)
A lényeg az, hogy megoldható-e az, hogy ne a cucc saját vinyóján legyenek a cuccok, hanem wi-fi-n keresztül tudnám a többi gép tartalmát böngészni plussz egy nagyobb külső merevlemezt szintén LAN-on, vezeték nélkül.
Mennyire befolyásolja a sebbességet és egyáltalán kivitelezhető-e?
Melyik az az oprendszer, amin kényelmesen elfut v.mi jópofa front-end szoftver de mégis kellően csupasz. Netán egy ligthtosított xp megteszi?

Előre is köszönöm a válaszokat! :R

Kihelyezett tőke visszaáramoltatási szociális ügyintéző: pénzbehajtó :)

(#4833) Peetry válasza bikmakk (#4831) üzenetére


Peetry
senior tag

nemhiszem hogy az alaplapi hangkártya olyan jó minőségű lenne, ezért később valószínűleg mindenképp lenne bele valami normálisabb. Illetve ehhez hasonlóan szerintem a mai integrált GPU-k elég fejletlenek, így később bővítésre kerülhet. Nem mozgok otthonosan a témában, ezért ha hülyeséget beszélek javítsatok ki. Egyébként tudnál ilyen lapot mutatni? Azon is filoztam,hogy ha már erősebb GPU-ról beszélünk akkor valószínűleg az alaplapi integrált bár lehet hogy megfelelő teljesítményű, jó eséllyel aktív hűtéssel szerelik. Míg egy PCI-es kártyához elég komoly passzív hűtéseket lehet beszerezni, vagy nagyobb venti, halkabb.
Mégegyszer mondom, abszolut nem mozgok otthonosan a témában, próbálok minél többet olvasni róla és tájékozódni, de csak most bontogatom a szárnyaimat, és nem igazán szeretnék felesleges köröket futni, ezért próbálom kiokoskodni a legmegfelelőbb hardvereket, hogy ne legyen felesleges vétel.
Szóval milyen deszkát tudsz ajánlani, aminek a GPU-ja támogatja a HD lejátszást?

(#4834) radi8tor válasza Versus82 (#4827) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Csak annyit fűznék, hozzá, hogy iMON cuccokat elég nehéz beszerezni nálunk. Azért döntöttem én Thermaltake A2328 mellett...

⭐ Stella

(#4835) Barnabase


Barnabase
csendes tag

Sziasztok

HTPC szerzésre adtam a fejem, és érdeklődnék a tapasztalataitokról.
A legnagyobb problémám hogy a gép helye korlátozott maximum 430x170x320 mm (szélesség x magasság x mélység). Amit tudnia kellene: DVD lejátszás, HD film lejátszás(1080p) opcionális bővítési lehetőség satellite kártyával. Emellett jó volna optikai audio kimenet, HDMI video kimenet, Infra távirányítási lehetőség.
Esetlegesen a fenti dolgok kombinálva home server funkciókkal, aminél a folyamatos üzem, és a kis fogyasztás lenne a kívánatos.
Utánanéztem a lehetőségeknek de nem találtam meg az ideális megoldást. :W
Amiket eddig találtam:
- MSI Media Live
- Modecom HTPC

Erdekelne olyanok véleménye akiknek van tapasztalatuk a fentiekkel, vagy a témával kapcsolatban.

Előre is köszi a segítséget.

(#4836) Magnat válasza Barnabase (#4835) üzenetére


Magnat
veterán

Szia,

sztem fox találni ilyen méretű házat. Az (enyém) csak mélységben több két centivel, igaz, nem egy kimondott htpc ház. Egy 780g deszkával, Imon Inside-dal, meg vmi low profile tuner kártyával mindent tud, amit szeretnél.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4837) wassermann válasza Peetry (#4833) üzenetére


wassermann
addikt

... Nem mozgok otthonosan a témában ...

A HDMI és az SPDIF digitálisan küldi a hangot. Emiatt a hangkártya szerepe leegyszerüsítve egy ethernet-csatolóhoz hasonlít. Ha nem használsz mikrofont vagy Line-In-t akkor az egész rendszerben egyáltalán nincs analóg jel.
Emiatt már semmi jelentősége az analóg technika miatt elterjedt szokásnak, hogy a külön hangkártya jobb! A digitális jel miatt ugyanaz lesz az eredmény bármit használsz...

Teljesen hasonló a HDMI-s VGA is. Ha egy alaplapi integrált cucc boldogul az 1080P-vel, akkor igazán nincs olyan érv, hogy miért ne lenne használható. Ennek az oka, hogy itt sincs jelátalakítás, a HDMI digitálisan küldi át az anyagot a monitornak vagy TV-nek.

[ Szerkesztve ]

(#4838) Magnat válasza Barnabase (#4835) üzenetére


Magnat
veterán

Jah és nézd meg a #4793-at, az egy kimondott htpc ház és bőven belefér az általad adott méretekbe.

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#4839) band1103 válasza Peetry (#4833) üzenetére


band1103
őstag

"...Szóval milyen deszkát tudsz ajánlani, aminek a GPU-ja támogatja a HD lejátszást?..."
Intel fonton nem vagyok otthon de a AMD-nél ha erős GPU-t akarsz akkor 780G-790G-s deszkát keress. Ezek 85%-ban jók HD tartalomra. Ha olyan lapot keresel amin olyan gpu-van ami 100%-osan kezeli a HD tartalmakat akkor várnod kell több mint fél évet a ati uj 880g-s chipkészletére.
Egyébként rosszul gondolod hogy aktív hűtés kell a GPU miatt. Én még nem láttam 780G-s lapot aktív chiphűtéssel mert nem kell neki :N .

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4840) zhagyma válasza Peetry (#4833) üzenetére


zhagyma
őstag

Itt egy az inteltől is a választék kedvéért: [DG45FC mini-ITX]

(#4841) bikmakk válasza Peetry (#4833) üzenetére


bikmakk
tag

Azt, hogy miért, már leírták előttem, itt van pár konkrét lap a teljesség igénye nélkül. Jelenleg én ebben a két gyártóban szoktam gondolkodni ha gépet rakok össze.

AMD 780g chipsettel:
ASUS M3A78-EM, GIGABYTE GA-MA78GM-S2H, ASUS M3A78 PRO, GIGABYTE GA-MA78GPM-DS2H (van még jó pár...)

AMD 790gx chipsettel:
GIGABYTE GA-MA790GP-DS4H

nVidia GeForce 9300:
ASUS P5N7A-VM

nVidia GeForce 9400:
GIGABYTE GA-E7AUM-DS2H

HTPC célra ezek nagyjából ugyanazt képesek nyújtani. Ha már játszani/non-stop letölteni/mATX méretű vagy valamilyen más irányba is eltolódik a dolog, akkor aszerint célszerű választani. Én csak az enyémről (lásd az aláírásomban) tudok véleményt mondani, teljesen elégedett vagyok vele.

Szerk:
És tényleg, ott van az intel G45 chipset is, az egyel lentebb említett lap sokáig nálam is esélyes volt a mérete miatt, csak aztán nem találtam hozzá nekem megfelelő házat.

[ Szerkesztve ]

~ ASUS P5N7A-VM ~ Intel Core2Duo E7300 ~ 2x2GB Geil Value DDR2 800Mhz ~ WD Caviar Green 1TB/32MB ~ LG GGC-H20LRB ~ Leadtek WinFast TV2000 XP Expert ~ Thermaltake LanBox Lite ~ Silverstone NightJar 300W Fanless ~

(#4842) Peetry


Peetry
senior tag

köszi mindenkinek a választ, és a segítséget. Azt hiszem végül a befutó az ASUS M3A78-EM, GIGABYTE GA-MA78GM-S2H párosból fog kikerülni. Perpill a gigabyte-al jobban szimpatizálok.

(#4843) band1103 válasza Peetry (#4842) üzenetére


band1103
őstag

Szvsz ne az asus-t válaszd. A delux lapjai jók de a 25ezernél olcsóbb kategóriában nagyon szerencse kérdése hogy ne legyen kuka.
Én is a gigára szavaznék de a GA-MA78GM-S2H helyett javaslom a GA-MA78GM-US2H (Rev. 1.0) -es deszkát mert többet tud de ugyan úgy mATX. Már kapható!

zhagyma:Jó alternatíva de drágább.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4844) dqdb válasza Barnabase (#4835) üzenetére


dqdb
nagyúr

A HTPC háznál a maximális méret megadása ugye nem egy zárt HIFI-szekrényt takar?

Ha a választott ház a felső/oldalsó szellőzőnyílásoknál nem marad legalább 2-3 centi szabad hely, vagy hátrafelé nem tud szabadon szellőzni a ház, akkor nagyon könnyen megfőzheted a konfigurációdat.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4845) Versus82


Versus82
aktív tag

ide is beírom hátha:)

htpc be szeretnék procit. melyik az erősebb? AMD Athlon 64 X2 5050e AM2 vagy AMD Phenom 8650 X3 AM2? illetve melyik melegszik kevésbé? ebbe az alaplaba menne [link] - a phenom jó ebbe?

a 2 proci közt csak egy ezres különbség van árban.

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4846) dqdb válasza Versus82 (#4845) üzenetére


dqdb
nagyúr

5050e: 2 mag, 45W TDP, 2500MHz
8650: 3 mag, 95W TDP, 2300MHz

Most hirtelenjében nem találtam clock-to-clock összehasonlítást, de magonként a teljesítmény hasonló, vagy a Phenom erősebb kicsit (valaki javítson ki, ha rosszul emlékszem), és a Phenomban eggyel több mag van. Bár noha emiatt a Phenom erősebb, de HTPC-ben a 3 mag előnyét nem igazán fogod kihasználni, ellenben a melegedés sokat számít. Szerintem egyértelnűen 5050e.

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4847) band1103 válasza Versus82 (#4845) üzenetére


band1103
őstag

Az az alaplap helyet vedd meg inkább a továbbfejlesztett verzióját a GA-MA78GM-US2H (Rev. 1.0). Ha nem megy akkor is jó lesz az a lap, viszont olyat hogy megy-e benne a phenom nem illik kérdezni akkor ha van neted és tudod hogy van a gyártónak oldala ahonnan könnyedén megtudhatod. (F7-es biosszal a Phenom II 940-es is) Ha tényleg elmész a gyártó lapjára akkor megtudhatod hogy a
5050e procit az a lap alapból nem támogatja. Lehet hogy menne benne de nem biztos. Viszont helyette ott a 4850e amit valóban támogat a lap és nem kapsz kevesebbet.
Bár azt a Phenomot (95W) alul lehet fesszelni de még akkor is többet eszik mint a 5050e vagy 4850e-s (45W) tehát jobban melegszik és nem lesz kihasználva a sebessége. Egy HTPC-be nem kell phenom :N :U

mod.: Hopp megelőztek :). De a kolléga sem nézet utána hogy hivatalosan nem támogatja az a lap a 5050e-t viszont a 4850e is 2500Mhz!!! Na meg 1 kezemen meg tudom számolni hogy hány olyan mindennapos alkalmazás van ami támogatja a 3 magot.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4848) Versus82 válasza band1103 (#4847) üzenetére


Versus82
aktív tag

köszi mindkettőtöknek :R ok,máskor keresek:)

az általad linkelt alaplapot sehol nem találom... valami helyet+árat tudsz?

az integrált hd3200 kevés lesz, és félek az 5050e sem lesz elég, és beszaggat majd az 1080p-s videó... mondjuk akkor még vehetek bele egy erősebb hd kártyát nem? (már 10e környékén is elég jók vannak)

''In stand up position I think I'll kill You...''-CroCop ........ Üt, rúg, hazabattyog....

(#4849) dqdb válasza band1103 (#4847) üzenetére


dqdb
nagyúr

Hoppá, 5050e-t írtam, de a 4850e órajelével :D Phenom II majd maximum akkor kell HTPC-be, ha lesz belőle 45W-os változat. De akkorra meg remélem lesz a mostaninál alacsonyabb TDP-s X2 ...

tAm6DAHNIbRMzSEARWxtZW50ZW0gdmFka5RydIJ6bmkuDQoNClOBc4Ek

(#4850) band1103 válasza Versus82 (#4848) üzenetére


band1103
őstag

Árakat és eladókat az www.argep.hu -n találsz. De ha van törzshelyed akkor szvsz meg lehet kérni őket hogy direkt neked hozzanak egyet a nagykerből :K .
A félelmed viszont teljesen alaptalan. Ezzel a procival nem fog neked semmilyen 1080p-s videó beszaggatni. Ami mégis az azért szaggat mert szarul lett x264-el kódolva. Azon meg nem segít semmilyen HD kártya :K. Ráadásul az alaplap DxVA-ja valamelyest besegít neki úgyhogy tuti befutó lesz a konfig 1080p-s videókra! Tehát nem kell neked + VGA ha ezt a CPU+lap párost választod + 2x1GB ram amiből min 256MB-ot végy le az GPU-nak.

dqdb: Mondjuk érdekes hogy az AMD procikeresőjében nem lehet megtalálni a 5050e-t. Mintha nem is létezne az AMD szerint :Y .

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.