Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3751) beencee válasza Bj Brooklyn (#3750) üzenetére


beencee
senior tag

Remek hirdetés, csak azt felejtetted el odaírni, hogy pontosan melyik lapról is van szó a többféle processzor és chipset közül...

(#3752) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

HTPC építés tervezés fázisában vagyok. Igazándiból 1 alkatrész van ami nem 100%osan megerősített, mégpedig a videokártya.

Valaki azt mondta nekem hogy hardveres dekódoláshoz (full HD 1080) minimum ATI HD 2400 vagy 2600 illetve Nvidia 9xxx kell.
Ha ez igaz akkor az általam kinézett Gainward 8600 Silent nem megfelelő a dologra.

Jól értem, hogy ennél a kártyánál akkor a processzornak kell elvégeznie a munkát? Ebben az esetben egy E4400-as ki tudná szolgálni a full HD igényeimet?

Üdv

⭐ Stella

(#3753) mr_ricsi válasza radi8tor (#3752) üzenetére


mr_ricsi
veterán

A DXVA az NVidia 8xxx és 9xxx kártyákkal működik, de csak a H.264-et tudja hardveresen gyorsítani. A Radeon HD2-3-4xxx sorozatú kártyáknál pedig a H.264 és a VC-1 dekódolás is gyorsítható. Az ATInál ezen kívül van egy élsimítási funkció is, ami akkor jön jól, ha kisfelbontású videót kell felméretezni az 1080-as képernyődhöz.

Annyit még tudnod kell, hogy nem lehet bármilyen paraméterezéssel H.264-be kódolt videót hardveresen gyorsítani. Nem megfelelő videó esetén a hardveres gyorsítás kikapcsol, és mindent a procinak kell tudnia megcsinálni.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3754) mr_ricsi válasza as_Rock (#3748) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Mókás, hogy egyik pillanatban a realitásokat nézed, a másikban meg 3D TV-ről beszélsz, amikor még csak most állunk át HD-ra"
A 3D TV realitás, a Philips és egy magyar fejlesztőcsapat is a végső simításoknál tart vele.
Amikor 2006-ban a WARC a frekvenciákat osztotta, Mo. eleve 2 multiplexszel többet kért, már a 3D TV miatt.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3755) Vladi válasza Enszuke (#3749) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ami egy viszonylag szuicid ötlet. :U

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3757) Palika71 válasza mr_ricsi (#3754) üzenetére


Palika71
őstag

Meggyőződésem az, hogy Mo.-n 3-4 mulva jó, ha a CRT és az LCD (Plazma)TV-k arány 50-50% lesz. Bizonyára az USA-ban jóval előbb elérik az általad jósolt szintet, de ahhoz, hogy Mo.-n az RTL a Heroes-t HD-ben nyomja, legalább 5-6 évnek kell eltelnie. Gondolj csak bele, a németek már 5-6 éve 16:9-es adást néznek, nálunk meg még ez is csak gyerekcipőben jár. Vagy még abban sem.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3758) Palika71 válasza LordAndrew (#3731) üzenetére


Palika71
őstag

Van még egy szabadon fogható HD adás-lehetőséged. Úgy hívják: torrent :)

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3759) Vladi válasza Enszuke (#3756) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ok. Te tudod. Én szóltam. :D

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3760) radi8tor válasza mr_ricsi (#3753) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Köszi a választ, azt meg tudja valaki mondani hogy egy E4400 proci tudja-e biztosítani a dekódoláshoz szükséges dolgokat ha nem hardveres a dekódolás?

Van arra mód, hogy a jelenlegi asztali gépemmel (9600GT kártya van benne) kikapcsoljam a hardveres dekódolást, hogy megnézzem bírja-e az E4400?

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3761) mr_ricsi válasza Enszuke (#3756) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"A szamitogepen kivul nem sok olyan eszkoz van, amibe dobozolva rakjak bele a tapot."
A szamitógépen kívül nem sok olyan eszköz van, amit leszedett burkolattal is használni szoktak...

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3762) mr_ricsi válasza Palika71 (#3757) üzenetére


mr_ricsi
veterán

Magyarország egy idióta ország ebben is. Ezt a dolgot a piacnak kellene szabályozni, nem a politikának.

Nálunk még alig kapható a boltokban DVB-T tv, ami kapható, annak a nagy része is MPEG2-es.
Erre hogyan fog novemberben indulni a sugárzás? MPEG4-ben!
Az osztákok májusban indították az országos DVB-t-t és MPEG2-ben megy náluk, mert fontos, hogy nézze is valaki a műsort.
Nálunk be lehet vezetni olyan rendszert, amit senki sem fog nézni. (A számítógéppel rendelkező fiatalabb korosztály nemigen kíváncsi a közszolgálati adókra, az idősebbeknél pedig nem fognak tömegek 40-50e Ft-ot kiadni egy dekóderre. Ki fogja akkor nézni a HD adásokat?)
Szerintem MPEG2-SD sugárzás esetén a kereskedelmi TV-k is lelkesebbek lennének, mert valami nézettséggel is számolhatnának.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3763) mr_ricsi válasza radi8tor (#3760) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Köszi a választ, azt meg tudja valaki mondani hogy egy E4400 proci tudja-e biztosítani a dekódoláshoz szükséges dolgokat ha nem hardveres a dekódolás?"

A logout-on meg egy cikksorozat, ott olvastam, hogy hibás paraméterezéssel simán lehet olyan HD videót csinálni, ami egy 4 magos procit is 70-80%-ra terhel, és ilyen videok nagy számban vannak a torrent oldalakon is.

"Van arra mód, hogy a jelenlegi asztali gépemmel (9600GT kártya van benne) kikapcsoljam a hardveres dekódolást, hogy megnézzem bírja-e az E4400?"
Speciális lejátszó kell a hardveres lejátszáshoz, ezért alapban szerintem nem is használod.

Töltsd le a netről a MediaPlayerClassic-Homecinema progit, aminél játszhadozhatsz a DXVA supporttal.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3764) Vladi válasza mr_ricsi (#3762) üzenetére


Vladi
nagyúr

"számítógéppel rendelkező fiatalabb korosztály nemigen kíváncsi a közszolgálati adókra,"
Dehogynem! Azon adták foci eb-t és az olimpiát is.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3767) PeterPH válasza mr_ricsi (#3762) üzenetére


PeterPH
senior tag

mr_ricsi
A jelenleg eladott DVB-T TV-k záma elenyésző, és azt sem az idősek vették.
Miért lenne jobb egy gyengébb (elavultabb) technológiát elterjeszteni? Hogy hamarabb kelljen lecserélni?
A lakosság többsége valamilyen kábeltv szolgáltatótól kapja az adást. Nekik gyakorlatilag nem lesz változás, amíg a szolgáltató át nem tér digitális technikára.
Amúgy a dekóder beszerzését valamilyen módon támogatni fogják.

(#3768) mr_ricsi válasza Enszuke (#3765) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Te allitottad, hogy jovore mar 1600 soros 2 ev mulva 2000 soros teved lesz, en meg radhagytam."
Ezt idézhetnéd, mert nem emlékszem, hogy ilyet írtam volna.

""elsimitas" Tovabbra sem jatekokrol, hanem htpc-rol van szo. Es eddig annyira a minosegre mentel, most meg lerontanad a kepminoseget elsimitassal?"
Senki sem tud kizárólag a TV-je natív felbontásával megegyező videokat nézni. Márpedig alacsonyabb felbontásoknál sokkal jobb élsimítani, mint cakkos kontúrokat nézegetni.

"Te tobb dobozt raksz a tv melle, mint en, mint amennyit muszaly."
Mi is lenne a több doboz? Én egy HTPC-dobozban akarok mindent, míg szerinted külön doboz kellene pl. a játékgép számára is.

"Telefondroton is tudnak 2 hd adast adni egyszerre."
Az ADSL2 12Mbit/s átvételére képes maximum, a HD műsornak pedig 7-9Mbit kell, hogyan lesz ebből kettő :F
(És ennek a HD-nek a minősége hogyan is viszonyul a Bluray 36Mbites minőségéhez?)

"Minek ehhez az elofizetoi optika?"
Az előfizetői optika nem (csak) azt jelenti, hogy az előfizetőhöz van behúzva optikai kábel.
Ha neked van 4 HDműsorod, és ennyi a koax max kapacitása, akkor a panelban lévő 16 lakás összesen 64 KÜLÖNBÖZŐ(!) HDműsora hogyan jut el a házhoz a szolgáltató központjából?

"most akkor szeretned a fejlodest vagy nem? El kene mar donteni!"
Nálunk van egy ócska sz@r kábeltv. Ahhoz képest az SDtv is óriási fejlődés.
Ha nem lesz 2011december 31-re a lakosság 70%-nak digitális vevőberendezése, akkor nem állítják le az analóg sugárzást, és a helyükön nem indul még 8-10 csatorna. Ha kevés a nézhető csatorna, akkor a kábeltv-k nem lesznek a versenyre kényszerítve.
Az MPEG2-vel sokkal biztosabban meglenne a 70%, az a kisebbség pedig, aki HD tartalmat akar, nézhetne kábelen vagy SAT-on, úgyis van pénze megfizetni a drágább vevőberendezést.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3769) mr_ricsi válasza PeterPH (#3767) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Miért lenne jobb egy gyengébb (elavultabb) technológiát elterjeszteni? Hogy hamarabb kelljen lecserélni?"
Azért, mert ha 2011 végére nincs 70%, akkor marad az analóg tv is.
Az osztákok idén májusban indították a DVB-T-jüket, és MPEG2SD-t használnak. Mert náluk számít az is, hogy nézi-e valaki a műsort. Márpedig ha nincs nézettség, akkor a kereskedelmi adók sem akarnak megjelenni, mert a sugárzási díj nem olcsó.
Az ország 20-25%-ának nincs kábeltvje. A kormányprogram szerint a DVB-T legfontosabb célja, hogy őket juttassák szélesebb műsorkínálathoz.
Ezek azok az emberek, akik nem tudták egy helyi kábelTV-re sem összedobni a pénzt. Ők könnyebben vennének meg egy 10-20eFt-os SD dekódert, mint egy 40-60e Ft-os HD-t. (Ráadásul mi értelme van, ha majd a HD műsort CRT tv-n fogják nézni?)

"A lakosság többsége valamilyen kábeltv szolgáltatótól kapja az adást. Nekik gyakorlatilag nem lesz változás, amíg a szolgáltató át nem tér digitális technikára."
Ha van egy széleskörben és olcsón elérhető alternatíva, akkor a kábelTV-t is rászorítja a versenyre és a fejlesztésre.

"A jelenleg eladott DVB-T TV-k záma elenyésző"
Az eddig eladott laposTV-ken belül a fullHD-sok aránya is kicsi, leginkább a WXGA felbontásúakat veszik/vették. De aki régebben vett plazmát, annak 640x480-as is lehet.
Nekik mire jó a HD sugárzás?

"Amúgy a dekóder beszerzését valamilyen módon támogatni fogják."
Ez jelenleg csak óhaj szintjén igaz: az MTV és az Antenna Hungárai szeretné, ha támogatnák, az állam pedig azt szeretné, ha a kereskedelni TV-k támogatnák. (A kormány a nyugdíjasokat támogatná, a kereskedelmi TV-ket pedig ők már nem nagyon érdeklik -> érdekes meccs lesz ez még... ;] )
Egyébként a magyar viszonyokból kiindulva ez majd csak 2011-ben lesz aktuális, amikor betojnak, hogy nem lesz meg a 70%.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3770) PeterPH válasza mr_ricsi (#3769) üzenetére


PeterPH
senior tag

Engedd meg hogy jósoljak egy kicsit: 2011-ben az MPEG2, és HD STB-k ára között nem lesz jelentős eltérés. Sőt IMHO csak MPEG2-est nem is lehet már venni. Ráadásul az árak sem 50k körül, hanem 10k alatt lesznek.
Gondolj bele az első DVD lejátszók, és a ma kaphatóak árába. Sőt az első DivX-es DVD-k, és a maiak árába. Ma már gyakorlatilag elvétve találni olyat, amin nem DivX-es. Ugyanez lesz az STB-knél is.
Más: nem várható, hogy jelentős ingyenes (és értelmes) programkínálat legyen a DVB-T-n. Inkább lesz néhány ingyenes adás, közte a közszolgálati, és mellette fizetős csomagok. A fizetős csomagokhoz meg a szolgáltató adja az STB-t ugyanúgy mint a kábelesek, műholdasok.

[ Szerkesztve ]

(#3771) radi8tor


radi8tor
MODERÁTOR

Sziasztok!

Lenne ismét 1 kérdésem. Olvasgattam a különféle fórumokat és azt írták 1 helyen hogy a Leadtek TV tuner csak a saját szoftverével hajlandó a legszebb képet produkálni.
Én PxDVR3200H vásárlását tervezem és Vista Ultimate alatt járatnám (nem az ő programjával hanem Media Centerrel).
Nézzek inkább másik kártyát ezen ok miatt?

Üdv

[ Szerkesztve ]

⭐ Stella

(#3773) Magnat válasza Enszuke (#3772) üzenetére


Magnat
veterán

"Valahol olvastam egy tesztet. 100cm-s full hd tv-n, 3-4m-rol nem lehet megkulonboztetni a 720p es a 1080p kepet." - én linkeltem a cikket a #3711-ben ... ennélfogva sztem nagyon nem várható otthoni felhasználásra a 1920x1080 felbontás további növelése (127 centiig még 720p fölé menni sem nagyon érdemes, hacsak nem 3 méternél közelebről nézi az ember)

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3774) bzoley válasza radi8tor (#3771) üzenetére


bzoley
veterán

Ilyet nem olvashattál sehol. Egy kártyára érvényes csak, hogy a spec. szűrők nem használhatók mással, de legrosszabb esetben is olyan lesz, mint a többi. De ép eszű ember nem is vesz PVR3000-et MCE-hez, oda akármi is elég.

(#3775) Palika71 válasza Enszuke (#3772) üzenetére


Palika71
őstag

Nálunk (és szerint még rengeteg helyen) nem tudnak sávszélességet biztosítani ahhoz, hogy a telefondróton lehessen TV-t nézni. Ha messze vagy a szolgáltató ponttól, akkor nincs lehetőség. Itt (Szigetszentmiklós) ez kb. a város fele. Persze a reklámokban ezeket nem hangsúlyozzák.
A 1080p-nél nagyobb felbontásnak csak projectoroknál lehet jelentőssége, mert ott lehet kellőképpen méretes képet vetíteni.
Az 720p és az 1080p közötti különbség, saját tapasztalatom szerint is ugyan az, mint az előbbiekben leírtak. 2 és 3m között már mintha lenne valami különbség. Szerintem hardveres lejátszásra váltani HTPC -ről látványosabb dolog lehet, mert akkor bekapcsolnak a TV-n azok a képjavító szolgáltatások, amik a monitor üzemmódban nem működnek.

MOD: 47"-os LCD TV-n nézve

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3776) mr_ricsi válasza PeterPH (#3770) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"Ráadásul az árak sem 50k körül, hanem 10k alatt lesznek."
Ez szót sem érdemel, én is valami hasonló árat tippelnék.
Csak éppen amíg elfogadható árkategórába kerülnek, és széles körben elterjednek, addig is kell(ene) valakinek az adótornyok villanyszámláját fizetni például.

"Inkább lesz néhány ingyenes adás, közte a közszolgálati, és mellette fizetős csomagok."
Ezt jobb helyeken a piac szabályozza. Az is egy lehetőség, amit leírtál. Ha a nézettség önmagában el tudja tartani a csatornákat, akkor ingyenesek lesznek, ellenkező esetben előfizetősek. Mo kis ország, ezért inkább a te verziódnak van esélye, de azért bele kellene számolni, hogy nálunk a széles tömegeknél nincs hagyománya az előfizetéses tv-nek, lehet hogy ingyen akarjuk majd ezt (is).
A németeknél van vagy 30 ingyenes DVB-T csatorna, az osztrákoknál pedig egy ingyenes és egy fizetős multiplex van jelenleg.

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3777) Vladi válasza Enszuke (#3766) üzenetére


Vladi
nagyúr

Jah vettem az adást. Tőlem aztán azt csinálsz amit akarsz.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3778) mr_ricsi válasza Enszuke (#3772) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"elsimitas: Akkor ezentul nem lesz borostas arc es kocos haj? Megszunnek a fuszalak?"
Miért, játékokban krumplifej lesz mindenki az élsimítás bekapcsolása után :F
Vagy a Faroudja sorduplázó chip vajon mit csinál a TV-kben, DVD-kben?

"Valahol olvastam egy tesztet. 100cm-s full hd tv-n, 3-4m-rol nem lehet megkulonboztetni a 720p es a 1080p kepet."
Remélem, pár év múlva már nem ilyen kisképernyős TV-t kell nézegetnem. Egy 2 méter 25 centis simán elférne a szobámban.

"Te monden tv melle raksz 1 dobozt. Mar most vannak hdd-s tv-k. Beepitett szamitogepes monitorok."
Nem tudom mit akarsz ezzel mondani.
Te kezdted azzal, hogy a HTPC-t egyszer kell összerakni, majd 5 évig használni. Erre én azt mondtam, hogy egy most összerakott HTPC kizárt hogy módosítás nélkül 5 évig kiszolgáljon, akár az én jövőbeni igényeim, akár a szabványok változása miatt. Azért PC, hogy a jövőben az igényeim szerint bővítgethessem. És nem akarok külön DVD-t, külön kártyaolvasót, külön játékkonzolt a TV mellé, minden TV-vel kapcsolatos dolgot ebben a dobozban akarok tudni.
Ehhez hogyan kapcsolódik a -nem sok mindenre használható- HDD-s TV, vagy a számítógéppel egybépített monitor? Neked miért van HTPC-d, miért nem ilyen HDD-s tv-t, vagy egybemonitort használsz?

"Az a 36mbit valojaban 54mbit es mpeg2. pl ezert erdemes h264-et hasznalni."
A h264-nél átlagos 12Mbit/s-ot javasolnak a jó HD képminőséghez. Ebből sem fér el 2 az ADSL-en.

"Viszont a digi tv 20mbit-es internetet arul 4500ft-ert. Ha jol tudom most ezt a sebeseget megduplaztak. Es hazankent nem csak 1 elofizeto lehet."
Elérhető BP 7 kerületének egy részén, és 7 vidéki nagyváros kis részén. És lassan halad a kiépítés, mert baromira drága. Akkor ez most mit bizonyít?

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3779) radi8tor válasza bzoley (#3774) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ezt úgy érted, hogy a TV-n úgysem látszik a különbség?
Én PxDVR3200 H-ra gondoltam a leendő HTPC-mbe.

⭐ Stella

(#3782) bzoley válasza radi8tor (#3779) üzenetére


bzoley
veterán

Nem lesz vele gond.

(#3783) mr_ricsi válasza Enszuke (#3781) üzenetére


mr_ricsi
veterán

"elsimitas: Jatekban a gyengebb minosegu, generalt kepet javitjak fel. hd musornal a jo minosegu kepet rontanad le"

Ja, hogy te nem olvasol, csak írsz! :(

#3768: "Senki sem tud kizárólag a TV-je natív felbontásával megegyező videokat nézni. Márpedig alacsonyabb felbontásoknál sokkal jobb élsimítani, mint cakkos kontúrokat nézegetni."

"Az ajtok 2m magasak szoktak lenni. Hol viszed be?"
Mifelénk a 225cm-es TV-k 206x125 cm-esek szoktak lenni, ezért egyenesen, majd balra.

"ha minden egyes TV más-más HD tartalmat akar nézni, ahhoz a koaxkábel is kevés"
ez nem igaz

"A UPC Magyarország optikai-koax hibrid technológiát alkalmaz, amely a hagyományos kábeltelevíziózáson túl interaktív telekommunikációs szolgáltatások egész sorát képes nyújtani."
[link]

"Ezt a t-online-nal egyeztessd!"
Mit egyeztessek velük? Sohasem igértek 18Mbiten 2 HD adást.
Budán 25Mbites kísérleti hálózaton tudnak csak effélét.

"Az előfizetői optika nem (csak) azt jelenti, hogy az előfizetőhöz van behúzva optikai kábel."
Akkor mit jelent?

Hogy nem csak a központokat köti össze optikai kábel, hanem az előfizetők felé is azon indul el. És csak onnantól van réz vagy koax, amikor már eléggé le van osztva a sávszélesség.

"a Magyar Telekom több budapesti kerületben, az agglomerációban és nagyobb vidéki városokban folytatja az üvegszál alapú, nagy sávszélességet nyújtó hálózatának kiépítését."
[link]

Sokkal kellemesebb úgy hibát keresni, ha tudod, hogy másban kell!

(#3784) Palika71


Palika71
őstag

A parázs viták közepette, amik arról szólnak, hogy mi lesz majd a jövőben ( :) ) jegyezném meg, hogy ebben a hsz.-emben jelzett problémámra a következő volt a megoldás: firmware frissítés a TV-n!
Hátha valaki egyszer pont ilyen problémával talál ide.

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3785) LordAndrew válasza Palika71 (#3784) üzenetére


LordAndrew
tag

Bakker. Erre hogy jöttél rá? (Én a büdös életben nem gondoltam volna a Tv firmware-ére) Mivel volt csatlakoztatva a TV-hez? Milyen TV?

(#3786) mgergoo


mgergoo
csendes tag

Sziasztok,

Felmerült bennem a htpc gondolata, szorgalmasan olvasom is a topicot a kezdetektől és azt látom, hogy elég fontos kérdéskör a pc fogyasztása, melegedése, hangja és ezért kisebb teljesítményű alkatrészekből ildomos htpc építeni. Én arra gondoltam, hogy ha már a nappaliba egy 124-es plazmán nézem majd a kedvenc sorozataimat és filmjeimet, akkor nem lenne rossz akár (ha időm engedi) játszani is rajta (soha).
Azt gondoltam, hogy a nappali fal mögötti helységbe (gardrób) rejteném el a gépet, a távirányításhoz szükséges fogadóegységet a nappaliba helyezném el (a szükséges kábeleket átfúrnám a falon). Így mivel a gép fizikalilag egy fal mögött egy másik helységben lenne így nem kellene a pc hangtalanságra és a attraktív megjelenésére költenem. Ebben az esetben minden technika és kábelezés a gardróbban lenne a nappaliban csak a plazma lógna a falon. Fogadóegységként akár egy Imon Lcd kijelzős csodát be is lehetne építeni a plazma mellé. Megvalósítható ez, vagy rosszul gondolok valamit?

G.

(#3787) Ragadozó válasza Palika71 (#3784) üzenetére


Ragadozó
Ármester

Hogy frissítetél firmware-t a tv-n?
Én egy panasonic plazmával szívok, ugyanez, gamek tök jól, avi, dvd darabos...

Mozgó autójavító szolgálat - autóvillamosság, autószerelés

(#3788) vallas válasza mgergoo (#3786) üzenetére


vallas
senior tag

Szerintem ez egy jó ötlet!

A megvalósításnál arra figyelj, hogy a gardróbba is legyen valami légmozgási lehetőség, a vezérlésről meg annyit, hogy van imon mini ami usb csatis, így nem gond az áthozatala ott ahol a többi kábel is átjön.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#3790) róland válasza mgergoo (#3786) üzenetére


róland
veterán

Nem megvalósíthatatlan, amúgy az iMon termékei VFD, s nem LCD kijelzősek.

Szerintem nem olyan nehéz csendes, kis fogyasztású alkatrészekből összeválogatni egy HTPC-t. Főleg AMD vonalon az új 780G chipset-tel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3791) vallas válasza róland (#3790) üzenetére


vallas
senior tag

:K

így van nekem is ilyen van

giga GA-MA78GM-SH2+AMD4050e+2giga ram, meg egy noti vinyó
Full jó kis cucc nekem HDMI-n van rákötve egy 82-s JVC-LCD-re ami a 720p-t tudja, és simán visz mindent.

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#3792) beencee válasza mgergoo (#3786) üzenetére


beencee
senior tag

Szerintem ez az ideális megoldás abban az esetben, ha a HTPC-t magát nem akarod design elemként használni a nappalidban. A külön helyiségben ("a külön helység" másik települést jelent) lévő gépnél nem kell speciális megoldásokat kitalálni a zaj ellen, illetve egy minimum közel két légköbméteres gardrób elegendő légteret is biztosít a megfelelő hűtéshez.
A "távirányításhoz szükséges fogadóegység" infrás távirányító és bill-egér esetén mindössze egy megfelelő infravevő, amely kellően kicsi is tud lenni, vagy érdemes gondolkozni rádiós megoldásokban, ekkor nem kell semmit átvinni a nappaliba a hangon és a képen kívül.
Ha jobbára filmre akarod használni, akkor szerintem egyéb kijelző sem kell, elegendő az a 124cm...

(#3793) Magnat válasza vallas (#3791) üzenetére


Magnat
veterán

A 780g tényleg jó választás htpc-be (nekem is az van, mint neked, csak 4850e professzor), viszont ha gammázni is akar, akkor nem feltétlen, tekintve, h max 3450-es vga-val tud együttműködni az alaplapi vga, ami meg már nem túl erős kártádor, ha meg erősebbet tesz be, akkor elveszik a 780g előnye.

[ Szerkesztve ]

̿' ̿'\̵͇̿̿\з=(◕_◕)=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿

(#3794) mgergoo


mgergoo
csendes tag

Sziasztok!

Köszönöm a válaszokat és elnézést a pontatlanságokért. Igen, a gardróbban van annyi hely, hogy jól szellőzzön. Azért gondoltam sima pc építésre, mert így szabad kezem van teljesítményben, hűtésben, mindenben. Olvastam, hogy az Imonnak van rádiós távirányítója, de van olyan MC-s billentyűzet is ami rádiós? Vagy sima Logitech-re gondolsz?

G.

(#3795) beencee válasza mgergoo (#3794) üzenetére


beencee
senior tag

Én a hálóban használok iMON 2.4G DT-t, teljesen jó szerintem és mivel iMON, minden valamirevaló front-end szoftvernek ismernie kell, illetve könnyen át lehet paraméterezni, hogy az egyes gombjai milyen billentyű(kombináció)nak feleljen meg.
MC jellegű billentyűzet is van biztosan rádiós, konkrét jelöltem nincs...

(#3796) Palika71 válasza Ragadozó (#3787) üzenetére


Palika71
őstag

Tegnap kiderült, hogy mégsem a TV.
Újraindítottam a gépet (1-2 hét után), és megint a szaggatás. Egy Dell XPS m1330 van HDMI-n csatlakoztatva a TV-hez.
Azért gondoltam még tegnap a firmware-re, mert mikor megcsináltam (Philips LCD (47PFL7603) USB-ről van ilyen funkciója), minden ment klasszul, pedig előtte hónapokig megvolt ez a probléma.
De tegnap rájöttem, hogy a KMPlayer keveri a sz..t. Feltettem a VLC-t, és most minden megy szépen.
Eddig még...

MOD: LordAndrew -nek is.

[ Szerkesztve ]

Mindenki a maga szintjén nyomorog!

(#3798) radi8tor válasza Enszuke (#3797) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

És mi lenne ennek a billentyűzetnek a pontos típusa, gyártója?

Üdv

⭐ Stella

(#3800) Devid_81


Devid_81
nagyúr

Szia mindenki!
Tudnátok ajánlani valami álló házat?
Micro-ATX es lap lesz benne, nem árt ha kicsi masszívabb, ne zörögjön ha nem muszáj :)

:R :R

...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.