Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4101) Vladi válasza beencee (#4087) üzenetére


Vladi
nagyúr

Ó de maradi vagy. Nincs saját terminátorod? :DDD

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4102) TazLeacher válasza beencee (#4100) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igen, valahogy úgy. Amit képeket láttam, ez illetve a Vistás Media Center, ami nekem is van, vagyis ez tökéletesnek tűnik, ha ezeket valahogy be lehetne állítani, hogy tudjam távirányítóval kezelni. Én spec arra gondoltam, hogy vistába bállítom a Media Center-t autómatikus indítsba, és kész. Illetve a Windows Media Center Edition-t is kipróbálnám, de annak foggalmam nincs a működéséről...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4103) TazLeacher válasza #65675776 (#4099) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm. ez jól hangzik! :C

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4104) beencee válasza TazLeacher (#4102) üzenetére


beencee
senior tag

A Vistában lévő MC nyilván az XP MCE-ben lévő MC újabb verziója. Tehát ha a Vistában lévő megfelel az igényeidnek, akkor szerintem az XP MCE már nem érdekes a számodra. Akkor csak olyan hardvereket kell választanod, amelyeket ismeri a Vista MC.

(#4105) TazLeacher válasza beencee (#4104) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Igazából jó a sima XP-s is, nem ragaszkodom a Vistához. Az marad ezen a gépen, a másig gépre meg szerzek egy MCE-t, az se gond. Ott tényleg első a használhatóság, és szerintem több kompatibilis Xp-vel, mint Vitával. Szóval, ha leírt kártya ill. a ház távirányítója jó ahhoz, akkor nekem ez is tök jó lesz.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4106) róland válasza TazLeacher (#4102) üzenetére


róland
veterán

A Windows XP MCE nem jelent meg Magyarországon, így legálisan nem is beszerezhető.

Én maradnék a Vista Home Premium/Ultimate kiadásánál, melyek alapból tartalmazzák az MCE felületet.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4107) Celithrandi


Celithrandi
addikt

ötlet hogy XP alatt hogy lehet blu-rayt lejátszani?
nem olvassa be:(

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4108) TazLeacher válasza róland (#4106) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszi. És más megoldás nincs, mint autómatikus indításba betenni a MC-t?

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4109) róland válasza Celithrandi (#4107) üzenetére


róland
veterán

Gondolom megfelelő program is szükséges hozzá. Amúgy a mezei DVD-t se játsza le egy alap telepítésű Xp.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4110) Celithrandi válasza róland (#4109) üzenetére


Celithrandi
addikt

rosszul fogalmaztam,
a beolvasás nem megy nem a lejátszás.
ha be tudná olvasni akkor le tudnám játszani:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4111) k_marcus


k_marcus
csendes tag

Üdv Mindenkinek.

Arra jöttem rá, hogy gamer pc helyett egy htpc jobban megfelelne az igényeimnek. A megjelenítőt már kinéztem: Samsung 2493HM.

Processzor: AMD Athlon64 X2 4850e 16k
Alaplap: Gigabyte MA78GM-S2H 17k
RAM: Geil Value 2*1024Mb 800Mhz KIT 9k
HDD: Seagate 500Gb Barracuda 32Mb 7200.11 15k
ODD: Pioneer DRV-215D 6k
Eddig ez 63k.

Szerintetek, ha akarok futtatni néhány játékot (nem a legújabbakat), akkor az alaplapi 3200-as Radeon elég lesz? 12k-ért már van passzív Radeon 4350-es. Amúgy hol vannak ezek a kártyák a régi 6600GT-mhez képest (játékban, csak viszonyítás képpen)?
Az alaplaphoz nem ragaszkodom, ha tudtok valami jót vidkártya nélkül olcsóbban, és akkor 4350-el.
Következő problémám a ház... Nem szeretnék rá sokat költeni, legyen egyszerű, kicsi, de talán a szellőzése legyen elfogadható. Tudtok ajánlani valamit?
Tápból csak FSP jöhet szóba, de 300W alatt nem találok.
Még arra lennék kíváncsi, hogy kell-e bele hangkártya? Mivel még nincs rendes hangcucc hozzá (nem is mostanában lesz), ezért egy SB Audigy SE 5k-ért? Jobb lesz mint az alaplapi?
Vinyó nem fontos, h nem halk, sztem annyira nem vészes, sőt a Seagate hangját kifejezetten szeretem.

Remélem érthető voltam! Előre is köszi a segítséget!

[ Szerkesztve ]

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#4112) Celithrandi válasza k_marcus (#4111) üzenetére


Celithrandi
addikt

miért nem 1066os ramok? kb ezer Ft al drágább:)
hangkártya felesleges neked ha van spdif kimenet a lapon.

viszont htpc be nem lesz kevés az az 500giga?
sok helyet foglalnak ám a filmek

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4113) ocsesz válasza k_marcus (#4111) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Kb. a 6600GT-vel egyenrangú a teljesítménye.

(#4114) k_marcus válasza Celithrandi (#4112) üzenetére


k_marcus
csendes tag

1066-os ramok legalább 3k-val drágábbak... először egy alap rendszert szeretnék kiépíteni, csak hát kissé szűkös a keret... eleinte elég lesz az 500as seagate v 750es samu. aztán majd pakolok még bele... ezért spórolok a házon is, h ne bukjak rajta nagyot amikor cserélem. memóriából tehetnék bele egy darab 1gigás modult 1066ost, de ha később kell a 2gb nem biztos, h menni fognak dualban...
sztem akkor hagyom az alaplapi 3200ast, és később veszek bele vmi jobbat is. asszem hybrid crossfiret támogat...

Aki viszkető seggel fekszik, büdös ujjal ébred.

(#4115) Celithrandi válasza k_marcus (#4114) üzenetére


Celithrandi
addikt

ddr2 1066 Kingstone (2db 1gigás kit) (kék hűtőbordás)
bruttó 10ezer pl aquánál, ugyan ez CSX ben 11ezer szerintem azt az ezrest rárakhatod a kingstone ra:)

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4116) Celithrandi válasza Celithrandi (#4110) üzenetére


Celithrandi
addikt

megoldottam, a megoldás az hogy XP nem kezel UDF 2.5 öt és UDF 2.6 ot, tahát rá kellett hekkelni a Toshiba megfelelő UDF writer driverét, mert blu és hd dvd hez kell az udf 2.5,2.6

amiért nagyon pipa vagyok, hogy a Pio nak nincs az oldalán megfelelő driver és nem is írják sehol hogy ilyenre szükség lenne.
és független driverek sincsenek xp re.
ez már botrány

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4117) as_Rock válasza Celithrandi (#4115) üzenetére


as_Rock
őstag

Sőt, ha a11-hez még egy ezrest mellétesz kap tőlem 2x2GB DDRII-800-as Kingmaxot :DDD

"Tényleg, ki kellene találni valami beavatási szertartást. Mittomén, be kell szólni egy modinak, ...ilyesmi.'' - by csigi

(#4118) bobsys


bobsys
addikt

Sziasztok

Talaltam egy elado Ansys HTPC C301-et de meg a regi PIVes 3Ghzes Prescott magosat. Hirtelen guglival talaltam par forumot es ott van par nagyon negativ velemeny (konkretan, hogy kukaba valo).
Valakinek van tapasztalata ?
DVD, xvid, netezesre meg egy kis officera lenne hasznalva.

Enterprise Admin? Kirk kapitany leszel? - Ne törődjél semmivel, egyél zsömlét kiflivel

(#4119) zoltanz


zoltanz
nagyúr

Én is gondolkoztam egy időben PlayStation 3 -al és valamely Linux oprendszerrel telepített HTPC összehozásán. Az X86 technikával megoldható a tiszta léghűtés, (vízhűtés drága) SSD kivitel érdekel csak és ezért árban nincs nagy külömbség. Sony -ra késöbb akarnék egy RAID1 tükrözést hasonlót adatbiztonsági okokból, az sem megoldható.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#4120) akkerfeld


akkerfeld
csendes tag

HTPC billentyűzetet keresnék, kinek mi a tapasztalata ezen a téren? Logitech dinvo lenne a nyerő, de nem szeretnék ennyit költeni rá. Legyen legalább 3-4 méter a hatósugara és legyen benne valamilyen egér megoldás, ennyi a kívánalom. Ti mit használtok?

(#4121) DeSanto


DeSanto
őstag

Sziasztok!

Szeretnék épiteni egy htpc.
Amire szükségem lenne:
-távvezérelhető ház amin legalább van valamilyen kijelző
-fullhd lejátszás
-hangtalan működés (hdd zaj nem probléma)
-hdmi kimenet

Milyen konfiguráció lenne erre alkalmas?

(#4122) radi8tor válasza DeSanto (#4121) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én most vettem egy ASUS EAH4350 Silent-et a HTPC-mbe. Ennek natív HDMI (+DVI és VGA) kimenete van és silent, szóval hangtalan. Ezt kifejezetten Home Theather PC-kbe szánták, még a dobozán is ez van.
Én ezt ajánlanám neked is (12k)

Pusztán annyi lenne az észrevételem, hogy .mkv filmek lejátszásakor nem látom, hogy levenné a prociról a terhelést (ASUS oldalán büszkén írják hogy 100%-ban leveszi a CPU-ról a terhelést).
Mi lehet a baj a beállításommal? (Vista 32 Ultimate, VGA driver 8.542)

⭐ Stella

(#4123) DeSanto válasza radi8tor (#4122) üzenetére


DeSanto
őstag

Az nagyon jó ár érte.Lehet én is veszek egy 4350-es kártyát.

Ahhoz hogy levegye a vga a cpu-ról a 'terhet' egy megfelelően konfigolt lejátszóprogram szükséges.

(#4124) radi8tor válasza DeSanto (#4123) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én a Vista Media Centert használom hozzá... Nembaj, felőlem lehet 50%-os terhelésen a CPU, jitter még így is 1 ms-on van.
Amúgy 1 órányi 1080p HD film lejátszása után Thermaltake Tuba házban a VGA kártya 54 fokos volt csak. A ház gyári hűtőjét használom 5 V-on.

⭐ Stella

(#4125) beencee válasza akkerfeld (#4120) üzenetére


beencee
senior tag

Én a Microsoft Remote Keyboard MCE-t használom a szintén MS Remote vevőjével, szerintem nagyon használható (és szép) cucc.

(#4126) craine12


craine12
tag

Sziasztok!

Kis segítségre lenne szükségem. Összeraktam egy barátomnak egy 780G+4850e gépet HTPC-nek, minden szép és jó, halk, keveset fogyaszt, ahogy az várható is. Ezen felbuzdulva szeretnék egyet magamnak is, viszont felmerült egy kérdés. (Egyelőre) az AMD kártyák csak L4.1-ig tudják hw-esen dekódolni a HD filmeket. NVIDIA-nál most láttam, hogy az új driverrel és lejátszóval nem gond az L5.1 sem. Na már most a Gigabyte-nál rátaláltam erre a lapra: GA-E7AUM-DS2H, ami GF9400-as chipsettel Intel procikat fogad, tehát a céljaimnak megfelelne. Processzorból elég lenne bele egy E5200-as is, viszont megsaccolni sem tudom, hogy alakulna a fogyasztás. Az AMD-s gépet megmértem, ott a konnektorból 66-115W-ot vett fel egy 80%-os hatásfokú táppal, két 1TB-os Samsung vinyóval, tehát nem vészes a dolog. Emiatt meg is rendeltem magamnak egy 120W-os PicoPSU-t, csak kérdés, hogyha az L5.1 miatt Intel irányba mennék el, ez a kis táp megbirkózna-e a feladattal. A konfig a következő lenne majd: valamelyik lap illetve proci a fenti két lehetőség közül, 2x2GB memória, egy notebook HDD, iMON kijelző, ODD nem lenne, ja és egy TV tuner. Magyarán szólva semmi áramigényes.
A két variáció fogyasztásának arányáról tudnátok akkor valami hiteles adattal szolgálni? Akár csak a L5.1-es DXVA-ról? Köszönöm előre is a segítő szándékotokat.

No woman. No cry. No kidding.

(#4127) hati válasza craine12 (#4126) üzenetére


hati
addikt

Milyen táppal(adapterreal) fogod hajtani a picopsu-t?

(#4128) craine12 válasza hati (#4127) üzenetére


craine12
tag

Vettem hozzá egy 8.5A-es adapter is. Ahogyan számoltam, a NB HDD-vel csúcsterheléskor sem kéne meghaladnia a 90W-ot. Mindez persze az AMD verzióra lett kalkulálva. Ahogyan nézegettem a review-kat, E6400-assal meg E2180-assal is 110W alatt maradtak, bár Raptor meg hasonló cuccok voltak melléjük társítva. Gondolom egy 45nm-es proci esetleg alulfeszelve nem kéne, hogy problémát jelentsen, de az egy dolog, hogy mit gondolok, és mi a valóság. Ezért kérdeztem, van-e valakinek pontos információja, saját mérése.

[ Szerkesztve ]

No woman. No cry. No kidding.

(#4129) hati válasza craine12 (#4128) üzenetére


hati
addikt

Nálam a 2180@1V, 3GB RAM, 500GB hdd, alaplapi vga, 100%-on járatva 80W alatt van. Idle 53W

(#4130) craine12 válasza hati (#4129) üzenetére


craine12
tag

Hmmm, ez elég jónak tűnik, lévén hogy a 2180-as még 65nm-es, és a HDD is asztali. A fentiek fényében szerintem nem lesz gond. Amúgy milyen a lap, és mennyin megy a proci 1V-on?

No woman. No cry. No kidding.

(#4131) hati válasza craine12 (#4130) üzenetére


hati
addikt

giga lap és alap órajelen megy

(#4132) hati válasza craine12 (#4130) üzenetére


hati
addikt

.

[ Szerkesztve ]

(#4133) craine12 válasza hati (#4129) üzenetére


craine12
tag

Akkor úgy tűnik, nem lesz gond, mert a 2180-as még 65nm-es, én meg mindenképpen valami Penryn. szeretnék. HDD-ből pedig valami notebook vinyó lesz, így még lejebb tudom faragni a zajt és a hőtermelést, valamint a fogyasztást. Milyen lapban és mennyin megy a 2180-as?

No woman. No cry. No kidding.

(#4134) craine12 válasza hati (#4131) üzenetére


craine12
tag

Milyen chipsettel? Néztem volna az adatlapod, de üres.

Fura, írtam egy választ, ami később eltűnt, erre írtam még egyet, akkor meg megjelent mindkettő, közte meg két sajátod. :F

No woman. No cry. No kidding.

(#4135) hati válasza craine12 (#4134) üzenetére


hati
addikt

G33, ha jól emlékszem

(#4136) band1103 válasza craine12 (#4126) üzenetére


band1103
őstag

Ha jól tudom a HD4550-es már lekezeli a L5.1-et is, és elég olcsó meg passziv is.
Így már e mellé már nem is kell olyan menő alaplap meg proci sem.

De mielőtt az L5.1 miatt döntenél igy-vagy ugy olvass róla kicsit és meglátod hogy megváltozik-e a véleményed: [link]

És olvasd el a hozzászólásait is mert sok okos dolgot mondanak még pluszba.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4137) craine12 válasza band1103 (#4136) üzenetére


craine12
tag

A cikket olvastam (azért köszönöm), de nekem abból az jött le, hogy mindenképpen L4.1-es video kell (szükséges, de nem elégséges feltétel) ahhoz, hogy a mai kártyák dekódolni tudják a filmeket. Ami nem megy, az helytelen beállítás következménye, de nem feltétlenül a level miatt. Na most jó lenne tudni, hogy általában mit nem állítanak be jól, mert ha nem jelent sokkal több lejátszható mkv-t az L5.1 profilú videok dekódolásának ismerete, akkor tényleg nem érdemes erre gyúrni. Amúgy honnan vetted, hogy a HD4550-es képes rá? Mondjuk akkor sem szeretnék diszkrét grafikás gépet építeni, de azért érdekelne.

No woman. No cry. No kidding.

(#4138) Yoshida válasza craine12 (#4137) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Én azért nem mernék csak a hardware lejátszásra gyúrni, mert mi van ha fél év múlva rájönnek pár beállításra amivel jobb minőséget érnek el, kisebb helyfoglalással? és 99% hogy nem lesz kompatibilis a hardwares gyorsítással :) (bár ez bizonyos korlátokat nem átlépve csak a kártya driverétől függ szerintem). Addig meg amit lejátszik annak örülök és kész.

(de ha azt nézzük hogy eddig nem volt 5.1-es támogatás, és nvidia már támogatja ha jól emlékszem (akkor ezek szerint már az ati is?) akkor van esély arra hogy több filmet lehet lejátszani hardveresen)

Én valahogy úgy képzelem el mint a kocsitolvaj, riasztógyártó párhuzamot. Ugye a tolvaj mindig egy lépéssel előrébb jár.

A betömörített videók mindig egyel újabb eljárással készülnek (lehet ugyanaz a codec, csak új beállításokat értek ez alatt), amit mondjuk most még nem tud hardveresen lejátszani a vidkari, de fél év múlva már van rá esély, lásd 5.1 es beállítás.

(#4139) band1103 válasza craine12 (#4137) üzenetére


band1103
őstag

Ezekből következtettem ki:

"...Radeon HD 4350 és a HD 4550 típusjelzéssel indítja versenyzőit. Mindkét termék 96 GFLOPS számítási teljesítménnyel rendelkezik mindössze 20W-os fogyasztás mellett. Megtalálható bennük a második generációs UVD technológia, ami a HD anyagok lejátszásában segít, valamint az ATI Avivo HD, ami a képminőséget hivatott javítani..."

"...továbbfejlesztett UVD-vel rendelkezik, de mit is jelent ez valójában? Mindössze két dolgot: először is képes egyszerre két HD tartalom dekódolására (Blu-ray 2.0-s profilnál lehet majd fontos)...

A linkelt cikkel együtt én arra lyukadtam ki hogy ha jó Blu-ray 2.0-s profilhoz akkor jó lesz L5.1-hez is.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4140) RexpecT


RexpecT
addikt

Van valakinek ilyen háza;)oint of View M2 Station ?
Sajnos tesztet nem találtam róla( valaki azt írta itt hogy a Super Flower Atlas SF-101 másolata).

[ Szerkesztve ]

(#4141) craine12 válasza Yoshida (#4138) üzenetére


craine12
tag

Igazad van, én is így gondolkodtam, de a lehetőségekhez mérten szeretnék minél több mindent a vk-ra hárítani. Ha úgy alakulna, hogy valamivel nem birkózik meg, akkor lecserélem. Pont emiatt lenne egy 4850e vagy E5200/E7200 az IGP mellett, hogy amivel az nem boldogul, azt oldja meg erőből. Viszont az már nem visszavett teljesítmény mellett fog történni, akkor meg már teker a venti, szóval ezért keresem a legmegfelelőbb IGP-t. Tudom, hogy mindentvivőtnem fogok találni, de igyekszem :)

band1103: Egy másik logout-os cikk alapján az újabb 48x0-ekben már UVD2.2 van, tehát lehet, hogy akkor AMD-ken is megoldott lesz (már ha igaz a következtetésed, hogy a BR2.0-hoz dekódolni kell tudni a L5.1-es filmeket is)? Na majd kiderül, egyre inkább hajlok az Intel proci+NV lap irányába. Az asztaliban úgyis AMD vk van, valamelyik csak meg fog birkózni a feladattal.

Köszi mindkettőtöknek.

No woman. No cry. No kidding.

(#4142) band1103 válasza craine12 (#4141) üzenetére


band1103
őstag

"...az újabb 48x0-ekben már UVD2.2 van..."

Kicsit félreértetted mert bár azt mondja a cikk hogy "...A 4800 családdal került a piacra az új UVD..." Tehát az UVD2 és UVD2.2 de az a helyzet hogy nem csak a 48xx-ben van már hanem az időrendben később kijött 43xx/45xx karikba is beleépítették. Lásd. a táblázatott.
Tehát el is lehet felejteni az IGP-s alaplapi megoldásokat, csak meg kell venni a legolcsóbb 43xx -es radeont UVD2-el "...mi már teljes bitstream támogatást nyújt H.264/MPEG-4 AVC és VC-1 video stream-ekre, valamint MPEG-2-re és mivel szintén támogatja a PiP lejátszást, BD-Live kompatibilis. Megjelent a 8 csatornás LPCM, illetve a tömörített TrueHD és DTS-HD MA támogatása...." Ugy vélem hogy az UVD2 nek már nem kellene gondot okoznia semmilyen H/X264 kódolású anyag lejátszása.

Ezek után egy HTPC építőnek nincs más dolga csak az hogy megtalálja és megvegye a legkisebb fogyasztású X2-es AMD-t vagy azzal megegyező vagy kisebb fogyasztású de megegyező sebességű Intel procit és megtalálni hozzá a legkisebb fogyasztású alaplapot ami így ugye ne legyen IGP-s. Főleg a fogyasztása miatt ne, meg hát egy 43XX mellett teljesen fölös is egy HTPC-be. Fanatikusok ezek után még fesszeljék alul a procit ameddig csak lehet.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4143) radi8tor válasza band1103 (#4139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem már csak az a bajom, írtam is ez ügyben egy ASUS fórumon, hogy az EAH4350 kártyával az .mkv filmek lejátszása (Haali Media Splitter + Windows Media Center) 50%-os processzorterheléssel jár (azért csak 50% mert csak 1 magot terhel le fullra).
Szerintem nem a kodek vagy a VGA hibája ez, hanem a filmeket rossz beállítással kódolták be, ugye?

⭐ Stella

(#4144) radi8tor válasza band1103 (#4139) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Vagy tudsz valamilyen tanácsokat adni, mit nézzek meg, mit állítsak be hogy tényleg hardveresen dekódoljon a VGA (ASUS is ezt ígérte az oldalán, hogy 100%-ban leveszi a terhet a CPU-ról a VGA)

Előre is köszi

⭐ Stella

(#4145) band1103 válasza radi8tor (#4144) üzenetére


band1103
őstag

Persze csak a megfelelő lejátszó hiányzik nálad. Szerintem ideje mindenkinek elfelejteni a mikrofos bármelyik termékét és XP vagy Vista alatt inkább a Media Player Classic Homecinema verzióját használni. Ennek a programnak saját Forrás szűrői és saját dekódoló szűrői vannak és csak pár kodeket kell +ban feltelepíteni.
Akkor fogja 100%-ban tehermentesíteni a CPU-dat ha a DXVA-t engedélyezed minden olyan dekódoló szűrőnél ahol van rá lehetőség.

[ Szerkesztve ]

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4146) band1103


band1103
őstag

Vagy bármi más lejátszót használni ami DXVA képességekkel rendelkezik. Ne ilyedjen meg senki ha meglátja hogy néz ki a Media Player Classic Homecinema mert ugy néz ki mint a régi mikrofos mediaplayer de ezt már mások csinálták, már nem az a program. Free és magyarul is letölthető.

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4147) radi8tor válasza band1103 (#4146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Ez így szép és jó, de én nem Media Playert használok, illetve azt, de a Media Centerbe beépítettet.
Nem túl hatásos egy távirányítóval Total Commanderben mászkálni, ezért vagyok Media Center párti.
Valahogy meg kéne hackelni, hogy ne a Media Player akármennyi legyen a beépülő lejátszója...

⭐ Stella

(#4148) radi8tor válasza band1103 (#4146) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Találtam egy jó kis progit DXVA Checker 1.9. Ez megmondja, hogy a gép DXVA kompatibilis-e, illetve benchmarkolni lehet vele videókat különböző lejátszási módokban.
Na ez a progi kiderítette, hogy a COREAVC Professional nem kezeli a filmeket a gépemen...
Haali Media Splitter is fent van, nem tudom az miért nincs a listában.
Egyedül a Cyberlink PowerDVD-vel feltelepülő kodek van a listában (illetve volt míg le nem szedtem teszt képpen)
Ezek szerint a .mkv filmeket nem dekódolja jól COREAVC Pro és Haali sem?

⭐ Stella

(#4149) band1103 válasza radi8tor (#4147) üzenetére


band1103
őstag

"...Nem túl hatásos egy távirányítóval Total Commanderben mászkálni...."

Bocs az értetlenkedésért de nem vágom ezt a dolgot. Milyen távirányító?

"A bölény királyul néz ki: tisztára mint egy rasta tehén !" # * Have a Nice Death!* ...powered by vérpistike... #

(#4150) radi8tor válasza band1103 (#4149) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

HTPC --> Nappaliban --> TV-re kivezetve --> Távirányítóval vezérelve a fotelből.

⭐ Stella

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.