Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3552) Billu


Billu
aktív tag

Ehhez mit szóltok?
[dg45fc]
Intel

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#3553) canniball válasza Enszuke (#3551) üzenetére


canniball
nagyúr

:R Ezt benyomtam ide is.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3554) canniball válasza Billu (#3552) üzenetére


canniball
nagyúr

Aranyos, de a bővíthetősége igencsak korlátozott... Persze ha ez nem számít a hozzávaló házzal szemet gyönyörködtető látvány lehet. :K

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3555) Billu válasza canniball (#3554) üzenetére


Billu
aktív tag

Htpc-nek egy tv kártya még pont bele fér.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=billu

(#3556) canniball válasza Billu (#3555) üzenetére


canniball
nagyúr

No igen, de én ezzel úgy vagyok, hogy a HTPC méretben (legalább nagyjából) passzoljon a házimozi többi komponenséhez (azért egy nappali esetében az esztétika sem elhanyagolható, sőt), akkor meg lehet ATX/mATX lap is (háztól függően), ami igény esetén jobban bővíthető (sosem lehet tudni mit hoz a jövő :) ).
Tényleg, mennyibe fáj egy ilyen laphoz való ház? (Lehet egyáltalán kapni itthon?)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3557) akaido


akaido
addikt

Üdv HTPC-sek!
ATI All In Wonder zsugám van, amivel szeretném a kábel TV műsort nézni egy LG 19 collos moncsin, de az íródik ki a képernyőre, hogy nincs inicializálható TV vevő, pedig a koax kábelt csatlakoztattam.
Biztos valamit rosszul csinálok, ezért kérném a segítségeteket! Lehet, hogy egy LCD-t nem lehet sima TV monitorként használni, vagy még hiányzik valamelyik összeköttetés?
Előre is köszöntem!

[ Szerkesztve ]

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3558) PeterPH válasza akaido (#3557) üzenetére


PeterPH
senior tag

1. A monitornak semmi köze a problémádhoz.
2. Írd le, hogy milyen szoftvereket használsz, mert különben az atyaúristen sem tud neked segíteni.

(#3559) akaido válasza PeterPH (#3558) üzenetére


akaido
addikt

:R Köcce már ezt is!
Hja igen, a szoftverkörítés kimaradt.
- Az op. rendszer: XP Prof SP3.
- Az X1900 All in Wonderhez használom a 7.9-es Control Panel drivert + az X1800XL-hez való ATI MultimediaCentert, mivel az X1900-hoz nem volt cd.
Ez utóbbi felsorolás máris szöget ütött... hiszen lehet újabb Catalyst Control Centeres meghajtóprogit is feltenni, de htpc-s szinten kezdő vagyok így nincs tapasztalatom...

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3560) akaido válasza akaido (#3559) üzenetére


akaido
addikt

Kimaradt, hogy Remote Wonder Plus is jár a cájghoz.

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3561) akaido


akaido
addikt

Némi haladást értem el HTPC ügyileg. :)
Az ATI oldaláról letöltöttem a legfrisebb MultimediaCentert + drivereket, és így már műxik a TV adás vétele, igaz a felbontás, és a szín sem tökéletes-->csíkos, és néhol a fekete-fehér vegyül a színessel, de a jelerősséget is karcsúnak ítélte a Tuner beállítás közben, plusz csak Analóg tunerként tudja venni az adást. A hang abszolút nem műxik TV nézés közben, SoundMax alaplapi audio van, P5B-VM a lap.
Végignyálaztam a MediaCenter software TV setupját de még némi segítséget kérnék a felbontás ügyében, és a hang problémára is.
Előre is köszöntem!

Szabad országban, szabad ember, szabad akaratából azt mond és azt tesz...amit szabad. UDS Ignition.

(#3562) cgsilver


cgsilver
csendes tag

...ha valakit érdekel megvettem. Bőven túlszárnyaltam a kezdeti költségvetést, de majd nem eszek :D
a szoftverek még most préselődnek, full HD megjelenítőm egyenlőre nincs, de íme az első véleményem.
HÁZ: AntecNSK2480 - nagyon jó, a tömörített belső ellenére aránylag könnyen lehetett szerelni, nagyon halk, egyszerű szóval faxa.
ALAPLAP: Gigabyte GA-MA78GM-S2H... ezt már előre kiveséztük, egyenlőre nem csalódtam
PROC: AMD X2 4850e -> hasít (nézőpont kérdése) :)) (azért kapott egy extra adag hűtőzsírt)
MEM: Corsair 2048 kit, 800MHz, CL4 DHX -> könnyű szerelni, mivel van rajta hűtőborda :DD
ez így 70e
egy elfekvő 160G-s Samsung IDE-n hever a rendszer (majd... :DDD ) ugyhogy ez most nem került pízbe...
rátoltam egy lapáttal: külső e-Sata rack - Cooler Master XCraft360 - szép és jó.. röviden
ha negatív tapasztalatom lesz azért megosztom de most megyek kockásodni
kösz mindenkinek aki segített/elbizonytalanított :C

Core2Inside(téem)

(#3563) Kelár


Kelár
csendes tag

Sziasztok

Én is egy htpc ötletével barátkozok egy jó ideje (főleg hogy a hifi szabványos berendezések elszaporodtak a szobámba... jól mutatna a gép is köztük :) ) egyébként már csak azért is megérí mert egy hangkártya (20-30 ezer) képes az külömböző kodolosákok kibogózására ( DD pro logic DTS... ) még ez asztali esetben 100-200 ezernél kezdődik és a jobbak meg egészen miliós nagyságrendekbe mennek el :O .
Olvastam még itt ojat hogy a FOGYASZTÁS!!! stb.. ha ügyes vagy meg tudod csinálni hogy a gépben lévő cd dvd vigye neked pl a zenét és mehet a jel erősítőbe eszik pl 10watot
és egy külső tv tunert is bele tucc fabrikálni a házon belülre és be se kell kapcsolni a gépet van zene van tv :))

(#3564) canniball válasza cgsilver (#3562) üzenetére


canniball
nagyúr

A külső racknek mi értelme?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3565) canniball válasza Kelár (#3563) üzenetére


canniball
nagyúr

"...egy hangkártya (20-30 ezer) képes az külömböző kodolosákok kibogózására ( DD pro logic DTS... )..."
Mit kell ezen a gépnek "kibogózni"? Az az erősítő dolga.

"...ha ügyes vagy meg tudod csinálni hogy a gépben lévő cd dvd vigye neked pl a zenét és mehet a jel erősítőbe eszik pl 10watot...és be se kell kapcsolni a gépet van zene..."
Ezt mégis hogyan? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3566) cgsilver válasza canniball (#3564) üzenetére


cgsilver
csendes tag

A külső rack azért kell, mert a videókódolást, muxolást, letöltést a főPC-n végzem, főként mert az gyorsabb, illetve mert mindennel felszerelt. Amikor pár film megvan, csak benyomom e-Sataba a főgépen, áttolom a fájlokat aztán vissza. A HTPC-t nem szeretném ráengedni a routerre, semmi hálózatköze ne legyen (plussz kéne wifi kártya bele...). Ezenkívül báhová vihetem magammal, és tudom nézni a filmet. Pl. karácsonyi időszakban melóba, amiko dög unalom van bent... :DD

Core2Inside(téem)

(#3567) cgsilver


cgsilver
csendes tag

Ha valaki gondolkodott azon milyen irányítás legyen HTPC-hez, de sokall 5-6E-t kiadni elemzabáló cordless desksetért, a távirányítót illetve a jobb cl ds-eteket meg drágának találja + van bluetotth és java képes teloja (kinek nincs ma már :U ) íme:
lerántod a Bluetooth Remote Control nevű progit, tolsz egy bluetooth adaptert USB-be, feltolod a .jar-t a telodra, ideiglenesen egérrel és bill-lel beállítod a progit és máris a mobillal irányítod a gépet. Nekem a HTPC-re elég volt beállítanom Winampot, VLC-t, meg Totalcommandert. Egyébként meg még egeret is lehet vele irányítani szóval királyság :D

:Y illetve lenne egy kérdésem: miért nem ismerheti fel a külső rack-ben az e-Sata vinyót az XP működés közben? BIOS-ban be van állítva az AHCI, a rack is támogatja a hot-pluggingot... kéne még vmi? Netán windows frissítés? (most SP2)
előre is kösz akárkinek :R

Core2Inside(téem)

(#3568) canniball válasza cgsilver (#3566) üzenetére


canniball
nagyúr

Így már értem (azt hittem egyfolytában rajt lóg a HTPC-n, ezért nem vágtam). :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3569) Balinov


Balinov
félisten

HTPC epitok, van valakinek tapasztalata Hauppage HVR900H hibrid USB-s tunerrel? (Xceive chip,dvb-t+analog,taviranyito)

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3570) LordAndrew


LordAndrew
tag

Gigabyte GA-MA78GM-S2H alaplaptulajokhoz egy kérdés. Sima 5.1-es rendszerre szeretném majd kötni (dekóder nélküli occsó' Géniusz 5.1 hangfalszett), ehhez (a manualban olvastam) be lehet állítani, hogy a hátsú csatikon adja a ki a jelet. Eddig világos minden... A kérdésem az, hogy az előlapi fejhallgató bemenetre rácsatlakozva (Antec Minuet 350-es ház) megoldható-e, hogy a fejhallgatón adja ki (downmixelve) a teljes hangkimenetet ebben az esetben és a hátsókat némítsa el. Persze automatikusan, hangkártya-mixer állítgatás nélkül.

(#3571) Kelár válasza canniball (#3565) üzenetére


Kelár
csendes tag

A dekódolás nem feltétlen az erősítő dolga néz csak meg egy sima genius 5.1 et vagy egyéb egyszerő hangfal szeteket nem csinálnak semit csatornánként megkapják a jelet és erősítenek a gép ill a hangkari procija bontja a jelet olvas csak utána a sond blaster x-fi nek dekódoljaa hangot valós időben játékokhoz is nagyon minőségi. Míg ha ez az asztali erőködőre bizod kurva sokba kerül.. érted nem érted? a cd dvd meghajtónak meg van egy egyszerű kis csatija amit a hangkártyára köthetsz és nem kell a gépen futni lejátszónak diztos vágod miről karatyolok.. na azt kell belehúzni az erőködőbe voala a tápot meg csak kitalálod

(#3572) Gabbana


Gabbana
aktív tag

Sziasztok!

Van egy msi p4ndiamond alapon egy intel 3000 2mb + 2x512 533, MSI 6800 t2d (még mindig 90000 HUF) de a transformers 1080 Hd rohadtul akad... nem tudom elkerülni a lap meg proci ramcserét?

Vidkarin van svideo meg 2 dvi kimenet, ez jó lenne nem?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#3573) Gabbana


Gabbana
aktív tag

proc használat 60%, a fil meg akad.. nem lenne elég memóriavétel?

Az életben nincs felesleges tapasztalat...

(#3574) PeterPH válasza Gabbana (#3573) üzenetére


PeterPH
senior tag

A memória csere hozná legkevesebbet SZVSZ.
Írd le a procid pontos típusát (1 mag vs 2, HT van?), és hogy milyen szoftvert, codecet használsz.
Akkor lehet hogy tudnak ajánlani valami kevésbé erőforrás-igényes verziót (természetesen ez a minőség rovására megy).

(#3575) Miti83


Miti83
tag

Sziasztok!

Most kezdem összeállítani első HTPC-met.

A konfigom a következő lenne:

- Gigabyte MA78GM S2H (65nm-es gyártástechnológiával készül, integrált VGA-t használnám)
- AMD BE2300 (45W proci, kétmagos)
- 4x512 A-data 667-es memó
- SATA merevlemez
- Optikai meghajtó
- TV tuner

Kérdéseim:

- ez a táp elbírná e a rendszert??? [link]
- ha 4 memó helyett csak 2őt raknék be, mennyivel fogysztana kevesebbet?

előre is köszi :R

"Menj és terjeszd a Rendet, én pedig terjesztem a KÁOSZT. Ki-ki végezze a maga dolgát" Privit írj vagy csörögj meg. :) köszi és szép napot

(#3576) róland válasza Miti83 (#3575) üzenetére


róland
veterán

Max. 60W a 12V-os ágon. Szerintem kicsit kevés.

A memóriák nem fogyasztanak olyan sokat, hogy azon spórolj. Ellenben 2*1 GB is közel ugyanannyit fogyaszt, mint 2*512 MB, s mégis dupla mennyiség.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3577) Miti83 válasza róland (#3576) üzenetére


Miti83
tag

van ugyanebből 120W-os verzió is. igazság szerint minél csendesebbre akarom, és persze ez is -1 olyan alkatrész ami porosodik :DDD

mod: [link]

[ Szerkesztve ]

"Menj és terjeszd a Rendet, én pedig terjesztem a KÁOSZT. Ki-ki végezze a maga dolgát" Privit írj vagy csörögj meg. :) köszi és szép napot

(#3578) róland válasza Miti83 (#3577) üzenetére


róland
veterán

Minimum a 120W-os kell neked, Azért ez nem egy VIA C7M vagy Intel Atom alapú gép lesz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3579) Miti83 válasza róland (#3578) üzenetére


Miti83
tag

ok, köszi
(valószinüleg alulfeszelem majd a procit, a memó 1,8V alapon marad)

Aki tud még hasonló megoldású tápról az kérem jelezze, priviben is. Köszíí

"Menj és terjeszd a Rendet, én pedig terjesztem a KÁOSZT. Ki-ki végezze a maga dolgát" Privit írj vagy csörögj meg. :) köszi és szép napot

(#3580) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló!

Érdekelne a HTPC de most konkrétan mire való, mire lehet használni?A gépem ASUS A7V8X-X, AMD Tbred 2200+ 1 GB PC3200 RAM, és most érkezik hozzá a POWERCOLOR HD2600PRO 512MB-os DDR2-es videókártya. DTK 400W-os táp. , Pinnacle PCTV tuner , valamint Soundblaser Live! 5.1 az integrált hangkártya megoldáson felül.A Ház Morexx álló normál, de a külső nem fontos. Nem túl halk a gép, de ez nem zavaró. Digi TV rávan kötve, az Avermedia TV BOXon keresztül, illetve egy 17"-os TFT.

[ Szerkesztve ]

(#3581) #41133696


#41133696
törölt tag

Még valami Barbone HTPC házba belemegy az ASUS A7V8X-X ?

(#3582) Balinov válasza #41133696 (#3581) üzenetére


Balinov
félisten

nem hinnem,barebone kuckokban jellemzoen egyedi meretu vagy mATX lapok fernek el.

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3583) canniball válasza Kelár (#3571) üzenetére


canniball
nagyúr

"A dekódolás nem feltétlen az erősítő dolga...érted nem érted?"
Az előző hsz.-ben azt írtad, hogy "mehet a jel erősítőbe", tehát van erősítő, ami dekódol mindent, innentől nem értem...

"a cd dvd meghajtónak...a tápot meg csak kitalálod"
Hogy találom ki, hogy egyszer PC nélkül, máskor meg azzal működjön?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3584) ^Clown


^Clown
veterán
LOGOUT blog

A közeljövőben aktuálissá fog válni egy HTPC itthonra. Olyan gépet próbáltam összeállítani, amin a régebbi játékok is futnak, és az 1080p videókkal is boldoguljon. Szempont még az, hogy csendes legyen. Íme a konfig:

Ház: Antec NSK2480 - 25K

Alaplap: GIGABYTE GA-MA78G-DS3H - 15K

Processzor: AMD Athlon 64 X2 4850e (2.5GHz) - 14K (dobozos)

Videokártya: Sapphire Radeon HD 3470 256M GDDR3 - 9,5K (Hybrid Graphics miatt)

Memória: Kingston 2*1GB DDR2 800MHz - 10K

Vinyó: Samsung HM160HI 2,5" - 10K

DVD-író: passz - 5K

Ez összesen durván 80K lenne. Mi a véleményetek?

(#3585) ^Clown válasza ^Clown (#3584) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Kifelejtettem a vezeték nélküli billentyűzetet, egeret, wifi kártyát és a TV tuner kártyát, nincsenek nagy igényeim e tekintetben - 8K

[ Szerkesztve ]

(#3586) PeterPH válasza ^Clown (#3584) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ebbe a házba csak mATX alaplap fér.
Ha Gigabyte-nál maradsz, akkor GA-MA78GM-S2H vagy GA-MA78GPM-DS2H (ez utóbbiban már van sideport memória).

(#3587) ^Clown válasza PeterPH (#3586) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Valóban, köszi ezt elnéztem. A többiről mi a véleményed, a megadott kritériumok függvényében?

(#3588) PeterPH válasza ^Clown (#3587) üzenetére


PeterPH
senior tag

Ha megnézed hasonló a konfigom, és nem panaszkodom rá.
Bár én játékra nem használom.
A HC az egy jó kérdés, van aki elégedetlen a plussz teljesítménnyel, ráadásul lehet hogy olcsóbban kijössz egy VGA nélküli lappal, és egy normális VGA-val.

(#3589) Virág et.


Virág et.
senior tag

Tisztelt Urak!
Nagy botorságot csinálok, ha egy Compaq Evo 51S SFF PC-ből (i845G chipset, P4 2.4GHz, 512MB) akarok HTPC-t csinálni? Van hozzá még "raktáron" egy TV kimenetes R9600 128MB AGP low profile VGA kártyám. Úgy képzeltem, hogy ehhez még egy digitális kimenettel bíró hangkártyát kellene szereznem (javaslatokat szivesen fogadok :) ), és megfelelően felszoftverezve meg fog felelni. Rosszul gondolom? Ha igen, akkor mi lesz a szűk keresztmetszet?

Előre is kösz a válaszokat.

[ Szerkesztve ]

(#3590) ^Clown válasza PeterPH (#3588) üzenetére


^Clown
veterán
LOGOUT blog

Szia! Köszi a választ. Lehet, hogy akkor maradok az általad vázolt lehetőségnél, és keresek valami passzív hűtéses videokártyát.

(#3591) canniball válasza Virág et. (#3589) üzenetére


canniball
nagyúr

Attól függ mik az igényeid. Adott esetben akár egy P3-mas gépből is lehet HTPC. :)

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3592) Virág et. válasza canniball (#3591) üzenetére


Virág et.
senior tag

Jogos :)

Szóval zenék, filmek (archivált DVD illetve tömörített) lejátszása lokális diskről, USB-s kütyüről illetve hálózaton keresztül NAS-ról.
Egyelőre HD anyag nem érdekes, mert hagyományos TV-m van (mondjuk nagy, 137cm-es). A hangminőség fontos.

[ Szerkesztve ]

(#3593) canniball válasza Virág et. (#3592) üzenetére


canniball
nagyúr

Gondolom ezekkel most sincs gondja a gépnek, akkor HTPC-progival sem lesz...csak az ISO file-okhoz kell valami okosságot kitalálni.

"...hagyományos TV-m van (mondjuk nagy, 137cm-es)."
Az milyen? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3594) Virág et. válasza canniball (#3593) üzenetére


Virág et.
senior tag

Még nincs feltelepítve a gép, de talán nem lesz gondja a lejátszással. Viszonylag csendes, remélem később se fog zajongani.
Igazából "csak" a TV kimenet és a hang miatt aggódom. Elvileg mindkettő a házimozi erősítőbe menne, kicsit tartok a minőségüktől...

A TV-t elírtam, nem 137, csak 133 cm. Egyébként egy 16:9-es, 52"-os Thomson projektoros cucc. Pár évvel ezelőtt még nagy szám volt, most meg... :)

(#3595) canniball válasza Virág et. (#3594) üzenetére


canniball
nagyúr

"Igazából "csak" a TV kimenet és a hang miatt aggódom."
Ugyan már, ráérsz majd akkor aggódni ha kész van és nem tetszik az eredmény. Amíg nem is láttad/hallottad minek ezen túráztatni magad? :)

"...52"-os Thomson projektoros cucc."
Vagy úgy! Azt hittem CRT, azért csodálkoztam a méreten...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3596) Miti83


Miti83
tag

"A TV-t elírtam, nem 137, csak 133 cm. Egyébként egy 16:9-es, 52"-os Thomson projektoros cucc. Pár évvel ezelőtt még nagy szám volt, most meg... :)"

Te jó ég! Ezt nehezen vinnék el a betörők. :DDD

Ti milyen távirányitót ajánlotok? Media Portal-t szeretnék hasznélni, szóval ahhoz.

Háznak meg ezt néztem ki, ne túl kicsi de szerintem széééép [link]

"Menj és terjeszd a Rendet, én pedig terjesztem a KÁOSZT. Ki-ki végezze a maga dolgát" Privit írj vagy csörögj meg. :) köszi és szép napot

(#3597) Virág et. válasza Miti83 (#3596) üzenetére


Virág et.
senior tag

Amíg nem is láttad/hallottad minek ezen túráztatni magad?
Végülis igazad van, csak gondoltam hátha valaki már próbálkozott hasonló alkatrészekkel és ha rossz tapasztalatai voltak, akkor én nem kínlódok, hanem keresek valami mást :)
Hangkártyának mit javasoltok? Teljes magas PCI elfér. Talán akad még valami régi vortex kártyám valahol, bár ahhoz nem igazán lesznek XP driverek. Lehet, hogy jobban járok, ha lövök egy Audigy2-őt. Vagy ha esetleg mást javasoltok.....

"Te jó ég! Ezt nehezen vinnék el a betörők"

Ne is mondd, két hónapja költöztem.... Szegény tesómmal elhitettem, hogy csak 50-60kg, ezért belement, hogy segít :)

[ Szerkesztve ]

(#3598) Virág et. válasza Miti83 (#3596) üzenetére


Virág et.
senior tag

Háznak meg ezt néztem ki, ne túl kicsi de szerintem széééép [link]

Jól látom, hogy a két darab optikai meghajtó hely olyan, hogy csak az ablak nyílik le, az eject gomb pedig a ház része (tehát nem lehet kiemelni az előlapot és a helyére pld egy kijelzőt vagy kártyaolvasót rakni)?

(#3599) Vladi válasza Miti83 (#3596) üzenetére


Vladi
nagyúr

Vastag és olcsó. Mondjuk táp kell bele. Ha neked tetszik ok.
Mondjuk én vékonyakra szavazok. Persze nem mindenben. :DD

(#3595) canniball:

Én meg azt mondom igen is gondolkozzon sokat a dolgon. "Túráztassa magát."
Jobb előre tervezni, mint egyszer csak szembesülni az elkerülhetetlennel. :(((

[ Szerkesztve ]

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#3600) canniball válasza Virág et. (#3598) üzenetére


canniball
nagyúr

Én is úgy látom.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.