Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#4051) Celithrandi


Celithrandi
addikt

van valakinek tapasztalata a htpc s bluray lejátszásról?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4052) Eyesis válasza urbanjozsi (#4050) üzenetére


Eyesis
őstag

:-) de, de szerencsére nem arra használom :-)

Blu-Ray lejátszás semmi extra, ugyanolyan mint a DVD lejátszás...

Eyesis

(#4053) urbanjozsi válasza Eyesis (#4052) üzenetére


urbanjozsi
senior tag

Ok ;) Peace

(#4054) Celithrandi válasza Eyesis (#4052) üzenetére


Celithrandi
addikt

tehát, azt mondod, hogy rendesen átmegy hdmin az erősítőbe a hang veszteség mentesen és a képátvitellel sincs gond?

i9 14900K, MSI Z790 Tomahawk MAX, ARCTIC LFIII 420, MSI 4080 Super, GSkill DDR5 7600Mhz, Patriot VIPER VP4300 Lite 4TB, LG 34GN850-B, Lian Li LANCOOL III

(#4055) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!

Az a problémám hogy nem tudok semmilyen videót lejátszani,ffdshow és ac3 telepítve van.
A régi gépen ezzel a két codekkel minden ment szépen de itt hang van de kép nincs.
Mi lehet a gond????
A normál vga kimeneten van a monitor ha ez számít.

(#4056) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Közben sikerült megoldani-avivoban kellett állítgatni.

(#4057) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Nos,mértem fogyasztást.
Konfigom az adatlapnál +egy 500-as és egy 120-as samu vinyó és egy optika.
Tehát:
Terheletlenül c'n'q-val 58W-----c'n'q nélkül 64W-tehát nem sokat számít.
A következő eredmények c'n'q-nélkül értendők!
DivX-es videóval:67W
1080p h264 videoval:90W
Kérdeztem,nem írta senki hogy lehet ki illetve bekapcsolni a hw-gyorsítást így alapállapoton értendő.
Teljes terhelesnel, ahol csak a proci dolgozik (super pi):86W
Teljes terhelesnel, ahol a vga is dolgozik:96W

Hát ennyi,remélem ezzel segítettem valakinek.

(#4058) Vladi válasza ocsesz (#4057) üzenetére


Vladi
nagyúr

Hali!

Köszi a mérést. :R

"A következő eredmények c'n'q-nélkül értendők!"
DivX alatt nyugodtan hagyhattad volna. Szerintem minimumon is elvitte volna a filmet.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4060) Yoshida válasza ocsesz (#4057) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Csúcs, köszönjük.

Ha mondjuk egy winyót leveszünk fogyasztásilag (7-8W idle), akkor is 50W, nemtudom a PH!-nak hogy jött ki 33W. Hol az eltérés. (c n q, idle állapot)

Bár olvastam olyat is hogy sok teljesítmény mérő kis fogyasztásnál pontatlan, dehát annyira hogy egyik 33W másik 50W? :)

(#4062) Yoshida válasza Enszuke (#4061) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Az szép.

Válaszoltam a privát üzenetedre. (1hét alatt észre is vettem hogy kaptam üzenetet :D )
Köszi az észrevételt benne

szerk:
Ja igen az én mérőmre annyi van írva hogy 30W-alatt nem is tud mérni. (egy pc-be építhető előlapi panel, plussz egy 220V-os részbe illeszkedő darab, nem valami komoly cucc)

[ Szerkesztve ]

(#4063) Lamair


Lamair
aktív tag

kérdés:
Lg fullhdtv-n xpsp3-al catalist alaplap MSI 3200as integrált radír, mit lehetne tenni, hogy ne legyenek mosottak a betűk, hanem frankón olvasható legyen minden 1920*1080-ban használnám
pulldownt valamiért nemtom bekapcsolni a controlcenterbe :B

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4064) ocsesz válasza Yoshida (#4060) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Én még gondoltam a tápegységre is.
Nekem egy Coolink 400-as van,talán nagyobb hatásfokú táppal kevesebb lenne a fogyasztás.

(#4065) ocsesz


ocsesz
aktív tag

A héten mérek egy idle fogyasztást 1 vinyóval is.

(#4066) Yoshida válasza Lamair (#4063) üzenetére


Yoshida
aktív tag

Lamair: Milyen kábelen van összekötve a tv a géppel?

(#4067) herbertvk válasza Yoshida (#4066) üzenetére


herbertvk
csendes tag

hdmi

(#4068) heckbert


heckbert
csendes tag

HTPC építését tervezem, már megvan nagyjából hogy mi lenne benne. a htpc HDMI kábellel lesz rákötve egy erősítőre (hang is, meg a kép is, hogy tudjak erősítőről váltani a különböző képforrások között), az erősítő szintén HDMI-vel projektorra. a kérdés: szeretnék mindent egy gombbal bekapcsolni, tehát hogy mikor bekapcsolom a távirányítóról a gépet, akkor a gép bekapcsolja az erősítőt, az erősítő meg a projektort, és ha lehet olyat, akkor a mélynyomót. ezt meg lehet csinálni? másik kérdés: egy Imon mini ([link]) USB-n kapcsolódik a géphez, azzal be lehet kapcsolni? erősítő: Yamaha RX-V 463. előre is kösz :)

(#4069) Alex91 válasza heckbert (#4068) üzenetére


Alex91
félisten

Ha infrasan taviranyithato mind, akkor venni kell egy Logitech Harmony-t...

Dicsõséges nagyurak, hát Hogy vagytok? Viszket-e ugy egy kicsit a Nyakatok? Uj divatu nyakravaló Készül most Számotokra... nem cifra, de Jó szoros.

(#4070) heckbert válasza Alex91 (#4069) üzenetére


heckbert
csendes tag

igazából pont nem valami ilyesmit szeretnék, nem távirányítóval akarom vezérelni, hanem egérrel, csak bekapcsolni szeretném a távkapcsal, ahhoz meg ez túlzás. az ideális távkapcsolón tehát csak egy bekapcsoló gomb van :D valahol olvastam hogy a hdmi kábelen keresztül be lehet kapcsolni pl TV-t, ez érdekelne erősítővel

(#4071) Lamair válasza Yoshida (#4066) üzenetére


Lamair
aktív tag

igen HDMI! az érdekes hogy a másik gépem egy philips fullhd-ra van kötve 8800gts-el és ott simán tök jó a kép az is hdmi(dvi-hdmi)

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4072) Lamair válasza Yoshida (#4066) üzenetére


Lamair
aktív tag

.....2xment

[ Szerkesztve ]

''...válaszd a nagyképernyős színes tv-t,... válaszd az életet...''

(#4073) radi8tor válasza Enszuke (#4061) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Én anno a suliban úgy tanultam, hogy csak az igazi fogyasztásmérő a jó. Az olyan, ami a lakásokban a fogyasztást méri.
Az a baj ezekkel az elektronikus fogyimérőkkel, hogy nem tartalmaznak tekercset hanem tisztán elektronikával állapítják meg a fogyasztást.
Ezért van az, hogy egy izzót le tudsz vele mérni pontosan, de egy nem Ohm-os terhelést (pl monitor, tápegység) már pontatlanul mérhet.

⭐ Stella

(#4074) radi8tor válasza heckbert (#4070) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Az USB-s iMON nem tudja bekapcsolni a gépet, csak a beépített változatok (vagy már csak egy változat van).

⭐ Stella

(#4076) radi8tor válasza Enszuke (#4075) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Úgy érted, hogy forog terhelés nélkül?

⭐ Stella

(#4077) Vladi válasza radi8tor (#4076) üzenetére


Vladi
nagyúr

Inkább terhelésen gyorsabban forog.

Nem félünk! Nem félünk! Itthon vagyunk e földön. Nem félünk! Nem félünk! Ez nem maradhat börtön!

(#4079) heckbert válasza radi8tor (#4074) üzenetére


heckbert
csendes tag

köszi, ezt jó tudni, akkor valszeg egy Thermaltake A2331 Media KIT lesz, úgyis illik a thermaltake házhoz. az erősítő HDMI-n keresztüli bekapcsolásáról nem tudtok valamit?

(#4080) bagamerik


bagamerik
csendes tag

Szia Demon 686

Az Imon-nak két cucca van ami képes be és kikapcsolni a htpc-t az egyik az Imon inside plus a másik az Imon vfd. Én 3 napig telefonálgattam mire találtam inside plust mert a magyarországi importőrnek csak a mini van meg sok-sok igérete hogy mikor lesz. De találtam egy pc boltot akiknek maradt zsír új beszorulva raktáron még négy darab. Én is tőlük vettem és nagyon korektek. Nekem valami rejtélyes módon a távirányító egyből kapcsolja a plazmatv-t is bármelyik gombot megnyomom rajta de utánna már nem vezérelgeti csak a htpc-t. Ha kell a bolt telszáma írj privbe.

Üdv: Bagamerik

(#4081) heckbert válasza bagamerik (#4080) üzenetére


heckbert
csendes tag

köszi, írtam privit, lehet hogy ez lesz. azért nem szeretném hogy a távkapcsoló kapcsolja be, hanem a HTPC HDMI-n keresztül, mert a PC velem szemben lesz, a projektor meg mögöttem, és nem fogja látni az infrát, ha a gépre célzok.

(#4082) vallas


vallas
senior tag

Hi!

feldoptam pár fotót a cumóról, nézzétek meg nyugodtan.... :)

A vas :

Gigabyte GA-MA78GM-S2H
DualCore AMD Athlon 4050e
2 GB DDR2-800 DDR2 SDRAM
ATI Radeon HD 3200 Graphics alaplapi
2 db sata noti vinyó
LG DVD-RW ide

Meg egy JVC 82-cms tv egy Sony 5.0-s házimozival.

[link]

.............IHB-MBM............. Let's Go MAVS!

(#4083) radi8tor válasza heckbert (#4081) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Akkor neked a rádiós változat kéne, ha tudsz szerezni a rádiós (PCI kártyás) változatból, az is be tudja kapcsolni a gépet.

⭐ Stella

(#4084) heckbert válasza radi8tor (#4083) üzenetére


heckbert
csendes tag

de a projektort akkor se tudom majd bekapcsolni vele mert azon csak infra van

[ Szerkesztve ]

(#4085) radi8tor válasza heckbert (#4084) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Aki ki-be kapcsolgatja a projektort az oldja meg :)

⭐ Stella

(#4086) TazLeacher


TazLeacher
nagyúr

Sziasztok!

Elég sok kérdéssel fordulnék hozzátok. Elkezdtem átnyálazni a topicot, de annyiféle kérdésem van, hogy a kereső nem elégít ki, és van 4000+hsz, úgyhogy összefoglalnám.

Van nekem otthon egy LCD TV-m, és egy 5.1-es hangfalszettem.

Úgy gondoltam, hogy építenék mellé egy HTPC-t, de nem teljesen vagyok tisztában, hogy mi is kell ehhez.

Szeretnék venni valami csinos kis házikót, lehetőleg kijelzőset.
Blue-ray lejátszót is raknék bele.
Alapvetően arra használnám, mint egy sima házimozit, tehát bekapcsolnám, távirányítóról play, tv-n megy a film, oszt jól van. Játék nem lenne, e mellett max zene, ill. képnézegetés, netán letöltés.
Illetve ha megoldható, mint DVD felvevőként is fukcionálna...

Hogy működik ez az egész? Bekapcsolom a gépet, és ugyan úgy feláll, mint egy normális PC? Mert láttam olyan házakat, ahol a kijelzőn lehet választani, hogy CD/DVD, Kép, stb...milyen OPrendszer kell ehhez? Win Media Center? Ha mondjuk a letöltést kizárom, megoldható az egér+billetntyű teljes mellőzése? Szóval foggalmam sincs a dologról, minden hasznos infót szívesen fogadnék.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4087) beencee válasza TazLeacher (#4086) üzenetére


beencee
senior tag

"Bekapcsolom a gépet, és ugyan úgy feláll, mint egy normális PC? "

Nem tudom, hogy ki hogy van vele, de én biztosan összefosnám magam, ha miközben nyugodtan dolgozok, egyszer csak felállna a gépem... Különben meg nem értem, miért, ezek általában ülnek :F

(#4088) TazLeacher válasza beencee (#4087) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Hálás köszönet a gyors segítségeért... :R

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4089) róland válasza TazLeacher (#4086) üzenetére


róland
veterán

Önreklám ON

Annak idején írtam egy összefoglalót a HTPC-ről, a Logout-os blogomban megtalálható.

Önreklám OFF

Én jelenleg AMD-s gépet ajánlanék HTPC-nek. 780G/790G chipsettel. Hozzá való kis fogyasztású processzorral (4850e).

A csinos kijelzős házak elég drágák. Nekem még mindig az Origen és a Zalman formavilága jön be, de ez szubjektív.

Mindenképpen valami hardveres dekódolóval szerelt TV tunerrel, ha ilyet is szeretnél. Szoftveres tunereket nem szeretik a frontend alkalmazások.

Operációs rendszer. Akár XP is lehet Meedio, Media-Portal felülettel. Vista Home Premium/Ultimate MCE felülettel. Linux MythTV felülettel (pl. Mythbuntu). Esetleg LinuxMCE.

Egy szép Logitech DiNovo billentyűzet-egér páros megfelelően elhelyezve jól mutat egy HTPC mellett. :DDD

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4090) radi8tor válasza TazLeacher (#4088) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Nekem ilyen házam van már a készülő HTPC-mhez:

Thermaltakte Tuba VB7000SNS

⭐ Stella

(#4091) TazLeacher válasza róland (#4089) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Köszönöm a választ! Elolvastam! Igazából nézegettem a házakat, és árban ill. kinkézetben az Antec Fusion nekem megfelelő lenne...ennek kapcsán találtam rá itt a Logouton egy régebbi írást, amiben ebbe a házba építettek HTPC-t...

Erről mi lenne a vélemény:
Ház: Antec Fusion
Alaplap: Gigabyte MA78GM-S2H
Proci: AMD Athlon 64 X2 4850e AM2
Procihűtő: Scythe Ninja Mini (esetleg passzívan?)
VGA: integrált
Memóra: 2GB
TV Tuner: ide várnék valami ajánlást. Tényleg csak alapfunkciókra kell, lejátszás, esetleg felvétel, és menjen a távirányítóval, ennyi, a lehető legolcsóbb legyen, és beférjen a házba.

És ehhez persze winyó és optika.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4092) #65675776 válasza róland (#4089) üzenetére


#65675776
törölt tag

Hardveres encoderre gondoltál szerintem a tuner esetén...

HW dekódernek ott az IGP.

jer1cho: Hardveres enkóder: a TV-ből érkező jelet a tunerkártyán levő chip tömöríti, nem terhelve a CPU-t. Van egy-két kompromisszum, amit el kell fogadni: csak 720x576 interlaced felbontásban tud így felvenni, MPEG1/2 tömörítéssel. Nem probléma, pont jó DVD-hez.

Hardveres dekóder: a tömörített video-t egy célchip bontja ki, megintcsak tehermentesítve a CPU-t. Erősen formátum és tömörítési beállítás függő. MPEG1/2-vel mind boldogul.

IGP: Integrated Graphics Processor, integrált grafikusprocesszor. Gondolom nem igényel további magyaázatot. Az újabbak videodekóder célchip funkciót is betöltenek.

[ Szerkesztve ]

(#4093) TazLeacher válasza #65675776 (#4092) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Na, ebből egy szót se értettem... :DDD

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4094) róland válasza #65675776 (#4092) üzenetére


róland
veterán

Nyertél, ezt most elírtam.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4095) #65675776 válasza TazLeacher (#4093) üzenetére


#65675776
törölt tag

Típust meg elfelejtettem ajánlani.

Ha kevés problémára vágysz, akkor PCI-ban Leadtek PVR2100, ha emellett digitális vétel is kell, akkor DVR3100 H (Premium). Mind a kettő hw enkóderes.

PCI-E-ben PxPVR2200, hibridben PxDVR3200 H (Premium). Szintén hw enkóderesek.

Ha elég az sw encoder is: TV2000XP Global, DTV1800 H, vagy PxTV1200, PxDTV2300 H.

Ha nem MCE-t akarsz használni, hanem jó a PVR2 mint kezelősw, és nem kell DVB-T, akkor PVR3000 Deluxe (képminőségben egyértelműen a legjobb, hangminőségben meg főleg).

(Leadtek nevezéktan:
TV: analog tuner, sw encoder
PVR: analog tuner, hw encoder
DTV: digitális tuner, sw encoder
DVR: digitális tuner, hw encoder
Px előtag: PCI-Express csatoló
H utótag: hibrid tuner, azaz analog és digitális vételre is alkalmas
Premium: csak hibridek esetén, kapsz mellé egy CardMate nevezetű antennaközösítőt, így nem kell az nalog és digitális bemenetet állandóan cserélgetni a tuner hátulján.
(DH: Dual Hybrid, egy kártyán két független hibridtuner. Egyelőre nincs ilyen a Leadtek kínálatában, de már mocskosul várjuk!))

(#4096) TazLeacher válasza #65675776 (#4095) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Így első olvasásra a DVR3100 H lenne szerintem a nekem megfelelő, mert kevés problémával viszonylag fejlett dolgot kaphatok. Viszont lenne egy kérdésem:
Az Antec Fusion-be beleférne ez a cucc? Vagy ez low profile? Ezt a logoutos cikkben olvastam, hogy vannak a tunerkártyáknak ilyen változatai, amik alacsonyabbak...

És köszönöm az érthető magyarázatot is.

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4097) róland válasza TazLeacher (#4096) üzenetére


róland
veterán

Érdemes körülnézni a Hauppauge kártyák között is. Linux-os frontendek előszeretettel támogatják, de windows-nál is kedvelt.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#4098) TazLeacher válasza róland (#4097) üzenetére


TazLeacher
nagyúr

Abba a cikkben is azt ajánlották (mondjuk elég régi írás volt) név szerint ott a PVR-150 szerepelt...

Disney Infinity adok-veszek-csere: https://goo.gl/2CPMqH

(#4099) #65675776 válasza TazLeacher (#4096) üzenetére


#65675776
törölt tag

LP, és talán még LP hátlap is jár hozzá (de ebben nem vagyok biztos). A CardMate szintén LP. De asszem ahhoz se jár LP hátlap...

Egyébként a Leadtek kártyák szinte kivétel nélkül LP-k.

[ Szerkesztve ]

(#4100) beencee válasza TazLeacher (#4098) üzenetére


beencee
senior tag

Bár róland már pedzegette a problémát, de szerintem a sajnos szokásos módon fordítva ültök a lovon... Előbb van meg a kijelző, meg a ház, meg a hardver, stb. Pedig - ha mást nem is, de - jer1cho legalább az igényeit jól összefoglalta a nyitó postjában. Szerintem ehhez kellene először találnia egy front-endet, amivel együtt tud élni és kielégíti az igényeit, ez meghatározza az oprendszert és a "speciális" hardverelemeket is (támogatott távirányító, TV kártya, stb.). Hiába választ most egy TV kártyát, amit aztán nem támogat az a front-end, amit választ... És ha jól értettem az általa leírt igényeket, akkor itt nem jön szóba, hogy XP alatt egerészik, hogy elindítsa a VLC playert...

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.