Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3501) Balinov válasza canniball (#3500) üzenetére


Balinov
félisten

kar,pedig siman tamogatja a HVR900H-s Hauppagemet..Majd jol mgnezem a fourmat,mert amugy tetszik.

MPEG2 encodernek,Vista ala,mit javasoltok a Microsoft fele MPEG2 enkoder sw helyett?

Jo, most dolgozok egy honapja,masfelhonapja meg ittvagyunk.Voltunk csomo szep helyen...csak ne lenne ilyen szar ido.. :W

6yrs, 19.5kg :) Realme X2 Pro 12/256, Fizetési elvárás: hát, én már a Google-ban is sokat kerestem.... Flickr fotoim: http://www.flickr.com/photos/magdabalinko/

(#3502) cgsilver


cgsilver
csendes tag

hóhóhó...
engem is elért a végzet, elköltöttem két délutánt, de végtére is szeretném kikérni a sokat tapasztalt nagyközönség véleményét.
célom:
- nem sima doovdekiváltót akarok építeni, mert lejáccó van, sőt optikai meghajtót el is felejtem :U
- szeretném ha akár 1080p be is tudnék jáccani majd, ha lemegy a bluray olvasók ára és veszek bele egyet, de addig is mkv
- occsó, óccsó, óccsó mert a benzin ára emelkedik, a gazdaság süllyed, meteorok és a média puszulással fenyeget, meg szegénylegény is vagyok + még ugye vinyó, ami most még van de majd kell
- dizájn egynlőre nem fontos, ha rám szakad a bank majd veszek egy thermaltake mozartot, mer az teccik, addig meg fapad
konfig:
- CODEGEN 3D01-CA MIDI TOWER P4 400W fekvő (vagy 3D19-CA)
- Gigabyte GA-MA78GM-S2H - mert a 690-es chipseteseket nem ajánlják HD-re ennek meg van DVI, meg HDMI kimenete is és extra VGA kar. nélkül is úgy néz ki hogy "ready for the HÖD"
- AMD Athlon 64 3500+ 512kb Socket AM2 proci - na erről fogalmam sincs elég lesz-e de két mag már csaktán elég, főleg, hogy van hardveres gyorsítás
- 1GB 800MHz DDR-II RAM Samsung - remélem elég, ha nem akkor megy még egy bele
EZ bóti áron is kb. 25-26E (max 30 2G RAMmal)
Alap háttérnek van egy elfekvő 160as vinyó, mind mondtam optikai meghajtóval várok, rátolok egy kb 500as vinyót külső usb-n, hogy még tovább spóroljak az eddig sem erős melegedésen és kész. 45000ből van kb 600Gigás tárhelyű HD lejáccó.
Vagy csak álmodozok? szerintetek?

[ Szerkesztve ]

Core2Inside(téem)

(#3503) hati válasza cgsilver (#3502) üzenetére


hati
addikt

Távirányító? Esetleg tvtuner? Azzal procival nem fogsz 1080p-vel lejátszani. A hardveres gyorsításnak kicsit nézzél utána, mert sokan panaszkodnak rá, h csak bizonyos (szigorú) feltételeknél működik, ami a valós életben azt jelenti, hogy inkább nem.

(#3504) cgsilver válasza hati (#3503) üzenetére


cgsilver
csendes tag

úgy tűnik utólag már nem szerkeszthetem a hsz-t :F mind1, lényeg hogy elQ*m... a kétmagos természetesn X2 3600+ (esetleg felmegyek 4000+ig mert nincs nagy árk.), illetve hüJe vok, mert 2x512RAMnak több értelme.
Ja és az alap meg a proc 25E tehát ram+házzal 37E...
tuner tuti nem kell mert nem nézek TV-t a távirányító meg opcionális, bár sztem többet érek egy vezeték nélküli minimál bill.el, egér se kell (klaviatura rulez).
nézegettem a hardveres gyorsítást, bár hogy mi a teória úgyse sokat ér ha a gyakorlat más :F szoval az itteni 780G chipset tesztben AMD 2GHZ-val áll minden film ment 1080p-ben, igaz, hogy elméletileg a config tartalmazott egy HD3450-et szoval legrosszabb esetben kell még kb 8E HUF (és akkor már crossfire!) de ráérek utólag ezt belepakolni, illetve még mindig csak 45Enél járok. a multimcenterek közt szétnézve jelenleg 55E a legolcsobb ami 1080p-t képes jáccani, de term sok vele a baj.
a videokarit ráadásul kihagyhatom egyenlőre még nincs 1080p-s videom, ha lesz és látom h kell, akkor még mindig tehetek bele: PC rulez
hati azért köszönöm a figyelmeztetést, valszeg feljebb tolom picit a procit (2-3E HUF) és egyenlőre kipróbálom videokari nélkül... igyekszem majd beszerezni 1080p-t is, hogy lássam megy-e, term beszámolok, de lehet még pár hét mire meglesz, mert járok pár kört mire megtalálom a legyolcsóbb darabokat :B

Core2Inside(téem)

(#3505) róland válasza cgsilver (#3502) üzenetére


róland
veterán

J&W mATX lap (visszaolvasva pontos típusa is megtalálható), s ha tudod, akkor a 128 MB dedikált videómemóriás változat.
Vagy: Jetwaj ATX lap, szintén 128 MB Sideport memóriával.

AMD AthlonX2 4850e processzor.

2*1GB DDR2-800 memória

Ha szerencséd van, akkor ~40e Ft, ha nincs, akkor ~50e Ft.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3506) joe999 válasza cgsilver (#3504) üzenetére


joe999
tag

Sokan kérdezik, hogy milyen hardver kell az 1080p-hez. Ez a dolog nem ilyen egyszerű, mondhatni attól függ. Mitől is? Hát pl. attól, hogy milyen kodeket akarsz lejátszásra használni, akarsz-e hardveres gyorsítást, akarsz-e postprocessing-et, ha igen mivel (jellemzően ffdshow+avisynth eléggé eszi a procit), az átméretezést szoftveresen akarod-e megoldani, vagy rábízod a videókártyára. Egyáltalán milyen megjelenítőt fogsz használni, szükséged lesz-e skálázásra. Ezektől mind függ a gépigény. Az általad említett proci CoreAVC-vel elég az 1080p-hez, ffdshow-al viszont már nem, a postprocessing-et és egyéb nyalánkságokat pedig sajnos el kell felejteni. A gépigény nagyban függ a lejátszani kívánt filmtől is, pl. a Cloverfield 1080p-s sample-je ffdshow+avisynth postprocessing-el még egy E8200-at is megfektet (természetesen avisynth nélkül simán megy). A hardveres gyorsítás csak bizonyos kompromisszumokkal működik, szóval erre nem szabad alapozni. Szerintem érdemes egy integrált VGA-s alaplapot venni, amelyiken van DVI, vagy HDMI és abba a legerősebb procit, amit pénztárca még megenged.

(#3507) cgsilver válasza joe999 (#3506) üzenetére


cgsilver
csendes tag

@róland: kössz a tippet, a proci már kicsit nagyon felment árban, az alaplapot nem ismerem de azért megcsekkolom

joe999 gondolom hogy ahány ház annyi szokás...
először is az alaplap amit választottam rendelkezik mind DVI mind HDMI kimenettel, másodszor alaposabban körbenézve a lehetőségek közt ami procit a pénztárca megenged az X2 4800+ (majdnem 5Evel olcsóbban tudom begyűjteni, mint a 4850e-t)
a kimenet egynlőer úgyiscsak HD ready és nem full, tehát egyenlőre nem fogok full HD-zni, de szeretném, ha majdan lejáccaná (mire ilyen TV-t sikerül behalásznom, addigra pedig esetleg még cross-fire támogatással még egy komolyabb VGA is kerülhet bele - fél év)
mivel a DVD-t el akarom felejteni, ezért kell vmi, ami viszont már HD-re is fel lett "készítve"
a chipset a tesztek szerint még egymagos procival is bírja, szóval remélhetem h 2 magossal méginkább...
term. VLC-t használok amely a matroska.org szerint az egyetlen nem directshow lejáccó ami képes mkv-t olvasni (a teszt DVD rippem elég jól sikerült - ~75%minőség, 1film+2hang+1subsáv 650Mb)

mindazonáltal kicsit kezdek elbizonytalanodni...

Core2Inside(téem)

(#3508) róland válasza cgsilver (#3507) üzenetére


róland
veterán

16.254,- Ft-ért láttam itt a PH!-n az AMD AthlonX2 4850e-t. 16.031,- Ft-ért is találtam ugyanott, csak másik listában. Harmadik listában 15.890,- Ft.

[ Szerkesztve ]

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3509) joe999 válasza cgsilver (#3507) üzenetére


joe999
tag

Szerintem is jobban járnál, akár használtan egy erősebb procival, mindazonáltal, ha az 1080p-t nem erőlteted, akkor az általad választott processzor is elég lesz. 720p esetén még egy kis postprocessing is belefér, 1080-ra meg legfeljebb CoreAVC-t használsz, vagy bekapcsolod a hardveres gyorsítást. Csak HD lejátszáshoz nem kell erős videókártyát venned, DXVA tekintetében ugyanazt tudja, mint az alaplapi VGA.

(#3510) LordAndrew válasza joe999 (#3506) üzenetére


LordAndrew
tag

Ugye egy Gigabyte GA-MA78GM-S2H + Athlon 64 X2 4850e + 2*1 GB RAM kombó bőven elég 1080p-re Haali+ffdshow+postprocessing+átméretezés mellett? Jól gondolom?

(#3511) PeterPH válasza LordAndrew (#3510) üzenetére


PeterPH
senior tag

Nekem eddig nem volt gondom vele, de ha adsz egy linket valami 1080p-re amit megnézzek, akkor este lecsekkolom.

(#3512) LordAndrew válasza PeterPH (#3511) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszi szépen. Gyakorlatilag bármely X264-es filmmel tesztelhetnél (ami kéznél van és 1080p-s). Rákapcsolsz postprocessinget meg átméretezést aztán meglátjuk. Emberi számítás szerint elég kellene legyen ez a CPU...

Az 1.73 GHz-es Pentium M notebookom pl a 720p-t szó nélkül viszi, igaz 85%-os prociterhelés mellett (haali+ffdshow+méretezés+no post processing)...

[ Szerkesztve ]

(#3513) LordAndrew


LordAndrew
tag

Most olvasom a PH tesztjét ilyen procival és 25%-os terhelést írnak 1080p lejátszásra. Azt mondjuk nem mondták, milyen progival és kodekkel (valószínű, hogy PoverDVD).

Ebből én arra következtetnék, hogy ffdshow és postprocessing sem fog gondot okozni. Mondjuk kíváncsi lennék a terhelésre átméretezéssel, post processinggel együtt...

(#3514) róland válasza PeterPH (#3511) üzenetére


róland
veterán

Big Buck Bunny

Lehet próbálgatni a különféle kodekekkel készült kópiákat.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3515) joe999 válasza LordAndrew (#3513) üzenetére


joe999
tag

Hardveres gyorsítás mellett lehet 25% a proci terhelés( bár így kicsit soknak tűnik), ekkor azonban nem használhatsz külső feliratozó filtert és ffdshow postprocessing-et. Szerintem egy 4850 nem elég minden 1080p-s anyaghoz. A postprocessing alatt pedig nem azt kell érteni, ami az ffdshow- ban a postprocesing fül alatt található, szerintem az nem jó semmire, DivX-ekhez találták ki, de ott is inkább ront a képen mint javít. Én inkább az avisynth+Lanczos4Resize+LimitedSharpenFaster variációra gondolok. Ez azonban nagyon eszi gépet, kisebb proci használattal is meg lehet oldani alig gyengébb minőségben (ffdshow+Lanczos resize+unsharp mask).

[ Szerkesztve ]

(#3516) PeterPH válasza LordAndrew (#3512) üzenetére


PeterPH
senior tag

Most hirtelen csak a Beowulf MKV-t találtam a gépemen (fourcc: AVC1). Cirka 8GB a mérete.
A lejátszó: bsplayer+haali+ffdshow.
Átlagosan 40% a prociterhelés ,de mivel úgy nézem csak az egyik magot használja így azon kb 80%. De van olyan rész, ahol ezen a magon 100% a terhelés, de akadozást ilyenkor sem látok. A full screen egy fikarcnyit sem terhel plusszban.

(#3517) PeterPH válasza PeterPH (#3516) üzenetére


PeterPH
senior tag

Megnyitottam VLC-vel is, ott is 40-45% a proci terhelés, de ez elosztja a két mag között.

(#3518) joe999 válasza PeterPH (#3516) üzenetére


joe999
tag

Ha új ffdshow-t használsz, akkor annak már támogatni kéne a 2 magot. Ha mégsem teszi, akkor nézd meg alul az "Overlay" alatt a "Decoder option" fület. Itt lenni kell olyannak, hogy "Number of decoding threads", ezt át kell állítani 2-re (természetesen 2 magos proci esetén). Ha esetleg találkozol a Cloverfield 1080p CtrlHD release sample-jével, próbáld meg, elég durván terheli a procit.

(#3519) PeterPH válasza joe999 (#3518) üzenetére


PeterPH
senior tag

Köszi, leszedtem a frisset, és így már tényleg "osztódik". :R
Lényegében az össz. terhelés változatlan.

(#3520) PeterPH válasza róland (#3514) üzenetére


PeterPH
senior tag

Megnéztem ezeket is:
MSMP4 AVI verzió (fourcc MP42)
MP4 AVI verzió (fourcc FMP4)
H.264 MOV verzió
Mindegyik átlag 20% terheléssel fut (1080p).
Az OGG verziótól elszáll mind a BSplayer, mind nero showtime.

(#3521) cgsilver


cgsilver
csendes tag

az itteni gyorsteszt, meg némi utánaolvasás melóban engem is meggyőzött erről a kombóról: "Gigabyte GA-MA78GM-S2H + Athlon 64 X2 4850e + 2*1 GB RAM" nem is tudom hol olvastam, hogy a 780G chipset a 4850e-vel kiváló kombó HD-re
most már csak a ház a gáz.. :F a codegenről kezdek lemondani, mert olvasgattam, hogy mennyien megbánták az olcsó házat, ráadásul ugye a táp is gagyi, szóval az alkatrészvédelem érdekében ebbe is be kell feccölni... lassan-lassan kúszik fel az ár, majd nem eszek :DD
az a baj a htpc házakkal, hogy szinte mindegyik drága, mert olyan csicsákat kínálnak mellé, ami nekem nem kell... a thermaltake mozart VC4000SNS-en gondolkodtam már legutóbb, de nem akarok plusz 15-20E-t adni egy távirányítóért meg egy vélhetően ratyi sw-ért, ha meg anélkül veszem meg, akkor ugye minek a kijelző a házon... meg amúgy is minek a kijelző? az egyetlen amiről jót olvastam nem drága és nincs felesleges kecmec, az a superflower atlas 101, de azt meg nem találom az itthoni boltokban sehol :(((
szívesen építenék sajátot, ha tudnék, vagy építtetnék elfogadható áron, ha lenne ilyen szolgáltatás
valakinek ötlet vagy kész-re vagy építtetésre vagy arra, hogy hogyan építsünk magunknak?

Core2Inside(téem)

(#3522) LordAndrew válasza PeterPH (#3516) üzenetére


LordAndrew
tag

Köszi szépen a segítséget és az alapos teszteket. Ezek szerint ez a kombó megfelelő a full HD-ra is akár.

Mi az a VLC, amivel még kipróbáltad? (Nem vagyok spíler HD lejátszás ügyben :B )

(#3523) PeterPH válasza LordAndrew (#3522) üzenetére


PeterPH
senior tag

A VLC egy olyan lejátszó program, ami sokféle integrált codec-et tartalmaz, tehát nem kell hozzá külön telepíteni semmit. Ehun van ni.

(#3524) milan_


milan_
csendes tag

Sziasztok!

Kis fórum olvasgatás után ezt a konfigot hoztam össze, sajnos a végösszegen szerintem nem lehet mit karcsúsítani.
Ha esetleg van jobb ötlet vagy vélemény várom szívesen.

******
Gigabyte MA78GM-S2H / 16 224 Ft
AMD X2 4850e AM2 A64 dobozos / 16 702 Ft
Corsair 2GB DDR2 (2x1GB 800Mhz PC2-6400 4-4-4-12) XMS2 memória hũtőbordával 10 788 Ft
Western Digital 2.5" notebook merevlemez 160GB SATA / 14 164 Ft
Thermaltake VC7001SNS Mozart SX ezüst ház média kittel / 48 154 Ft
Chieftec GPS-350EB-101A 350W ATX / 8 822 Ft
Asus DRW-1814BL Fekete Dobozos / 5 473 Ft
Összesen: 114 854 Ft
******

Öltöny Cipő Webáruház – http://kisznyer.hu/

(#3525) canniball válasza cgsilver (#3521) üzenetére


canniball
nagyúr

Neked is tudom ajánlani az Antec NSK2480 házat.

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3526) cgsilver válasza canniball (#3525) üzenetére


cgsilver
csendes tag

igen, néztem antec-et, elsőre drágának találtam de most látom, hogy ez táppal együtt annyi, amennyi és én is nagyon jókat hallottam... szóval lehet rábeszéltél :R :))
nekem teccik a dizájn semmi felesleg első ránézésre meg minden... és 24Eért már vihető
kösz :C

Core2Inside(téem)

(#3527) cgsilver


cgsilver
csendes tag

kicsit utánaolvastam J&V-nek is (JW-RS780UVD konkrétan) és jókat mondanak róla télleg, performance és fogyasztás összehasonlítót nem találtam, de egy sima paraméter összehasonlítót igen:
http://products.amd.com/en-us/MotherboardSideBySide.aspx?id=80&id=89
aki lusta végignézni: GB többet tud 1firewire-rel, 1 eSATAval (össz1), és egy single-lane pci express-szel ||| J&W többet tud egy SATA2-vel, illetve van egy debug led, ami a boot statust mutatja, oc-k előnyben :K
http://my.ocworkbench.com/2008/J&W/J&W%20RS780UVD-AM2+/b9.htm <- itt találtam egy tesztet j&Wről, ahol is bios bug-ot írnak negaatívumnak... nem ovlastam végig, nem tudom mi lehet az
szóval lényegi kül nemigen akad sem felszerelésben sem árban, annyi talán, hogy gigabyte-ot egyenlőre könnyebb a boltokban kapni

[ Szerkesztve ]

Core2Inside(téem)

(#3528) cgsilver


cgsilver
csendes tag

bocs a lámaságért :W , ezt végigolvasva tisztább képet kaphat mindenki a két alaplap közti kül-ről:
http://my.ocworkbench.com/2008/gigabyte/GA-MA78GM-S2H/g1.htm

Core2Inside(téem)

(#3529) cgsilver


cgsilver
csendes tag

na végül kiegyeztem magammal, bár jóval az eredeti ár fölé sikerült száguldanom, de beláttam, hogy ez van. még mindig olcsóbb vagyok, mint egy előregyártott multimediaPC-vel és továbbra is azt mondom, hogy akkor még is egy "rendes PC"... ezen akár még játszani is lehet régebbi (-2007) játékokat!
Ház:: Antec NSK2480 380W (mATX):: 25740,-
alaplap:: Gigabyte GA-MA78GM-S2H:: 16482,-
CPU:: AMD AM2 Athlon64 X2 4850e BOX:: 18180,-
MEM:: DDR2 Corsair KIT 2048MB 800MHz CL4:: 11035,-
össz: 71537,- (Nyugati téren DT az árak, mer ott minden kapható :D )

Még egy kicsit piacozok havernál, hátha sikerül lejjebb mennem árban és akkor hozzádobok egy cooler master x craft 360 külső eSata-s HDD racket (itt jön képbe, hogy a J&W-n nincs eSata csat.)

Core2Inside(téem)

(#3530) róland válasza cgsilver (#3529) üzenetére


róland
veterán

Én inkább egy NAS-t dobnék hozzá, vagy egy HomeServer-t. S akkor nincs szükség az eSATA-ra.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3531) róland válasza cgsilver (#3527) üzenetére


róland
veterán

J&W többet tud:

+64/128 Mb SidePort memóriával. (azaz dedikált memóriával a VGA-nak.)

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3532) BioNiCMaN


BioNiCMaN
addikt

Építenék egy HTPC-t, és ezeket nézegettem össze hozzá:

Alaplap: ASROCK ConRoe1333-DVI/H R2.0 Egységár: 9.960 Ft

CPU hűtő: ASUS V70 Egységár: 3.564 Ft

Táp: CORSAIR VX450W Egységár: 14.016 Ft

RAM: GEIL Value 2048Mb DDR2 667Mhz KIT CL5 Egységár: 10.021 Ft

VGA: HIS HD2400PRO 256MB 64bit DDR2 PCIE Egységár: 5.880 Ft

CPU: INTEL Celeron 440 2000 775 BOX Egységár: 8.580 Ft

DVD-író: PIONEER DVR-215DBK Fekete Egységár: 5.340 Ft

HDD: SAMSUNG 160GB 5400rpm 8MB SATA notebook Egységár: 12.000

~ 70k + én faragnám köré a házat. :B

Vélemény, észrevétel, ötlet, tanács? :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3533) róland válasza BioNiCMaN (#3532) üzenetére


róland
veterán

Én inkább szavaznék bizalmat az AMD 780G-s chipsetjének. S akkor a VGA-t megspórolod. HTPC-hez úgy sem fontos 256 MB videó memória.

Szerintem egy 300-350W-os FSP táp is elég lenne, ha ténylg csak HTPC-t akarsz.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3534) BioNiCMaN válasza róland (#3533) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Halk gépet akarok, ezért a VX450. :D

Az az 5k amibe a VGA kerül, nem játszik szerepet. ;) Meg most éppen az Inteles korszakomat élem. :DDD

Zalmi 8000-es hűtőt akartam a procira (mert olyan jól néz ki :D ), de röhelyesnek találtam, hogy egy 10k-s hűtő hűtené a 8.5k-s procit. :DDD

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3535) róland válasza cgsilver (#3529) üzenetére


róland
veterán

Mit találtam?!

J&W MINIX-780G-SP128MB alaplap: [link]

A bejelntése: [link]

S egy kiemelés a miniITX alaplapról:

"The board has Radeon 3200 integrated graphic provided by Radeon 780G Northbridge and the graphic has 128 MB side port memory integrated on the board. It comes with Gb LAN, Realtek ALC 885 7.1 + 2 channel HD audio codec and it comes paired with SB700 Southbridge.

The board supports HDMI, DVI and VGA, six USBs, eSATA, SPDIF both coaxial and optical and 7.1 analogue sound out and all this is packed on the 170mm side. If you need more USBs there will be a header card with an additional 4 USBs."

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3536) darthsith válasza róland (#3535) üzenetére


darthsith
tag

Radeon 3200? :F

Érdekelne, hogy volt-e valakinek dolga [ezzel] az ITX lappal, és ha igen, mik a vélemények.

[ Szerkesztve ]

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#3537) darthsith válasza darthsith (#3536) üzenetére


darthsith
tag

Csak mert itt nagyon szépeket írnak róla...
[bit-tech.net]

http://sandinaploja.blogspot.com/

(#3538) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Szevasztok!

Két kérdésem lenne a szakértőkhöz:
HTPC-hez melyik platformot javasoljátok inkább intel vs amd?
Szeretnék plussz videokarit is bele,melyik lenne a jobb:nvidia vs ati?

(#3539) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Estleg egy X2 5000+ Black Edition egy Gigabyte GA-MA78GM-S2H -val jó lenne?

[ Szerkesztve ]

(#3540) róland válasza ocsesz (#3538) üzenetére


róland
veterán

Jelenleg AMD a 780G chipsettel.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3541) ocsesz válasza róland (#3540) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Köszi,a proci jó lenne hozzá?

(#3542) róland válasza ocsesz (#3541) üzenetére


róland
veterán

Ha nem 125W-os TDP-jű akkor jó. De a 4850e újabb típus, jobb ár/érték aránnyal.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3543) ocsesz válasza róland (#3542) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Ok,köszi.
És akkor a 4850 bírni fogja az 1080-at igaz?

(#3544) róland válasza ocsesz (#3543) üzenetére


róland
veterán

Kodek-függő. Van olyan kodek, amivel még az én jó öreg (3 éves) Sempron 2800+-om is megbírkózik 1080p-ben.

http://logout.hu/cikk/mi_is_az_a_htpc/teljes.html; Három emeleten át egy teljes liftrapszódiát játszik!

(#3545) ocsesz válasza róland (#3544) üzenetére


ocsesz
aktív tag

Köszönöm az infókat! :R :R

(#3546) ocsesz


ocsesz
aktív tag

Még valami,a 4850e-gyári hűtője milyen?
Érdemes lecserélni?Ha igen mire?

(#3547) cgsilver válasza róland (#3535) üzenetére


cgsilver
csendes tag

lesz vagy 30e induláskor (90 fontot írnak)... mire lemegy az ára addigra nekem már késő, bár tény h jó darabnak néz ki :K

Core2Inside(téem)

(#3548) BioNiCMaN válasza róland (#3544) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Ajánlanál egy jófajta codec-et? :R

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3549) BioNiCMaN válasza BioNiCMaN (#3548) üzenetére


BioNiCMaN
addikt

Már nem kell, VLC-vel minden faxa. :C

Egyetértenék veled, de akkor mind a ketten tévednénk.

(#3550) darthsith válasza darthsith (#3536) üzenetére


darthsith
tag

Érdekelne, hogy volt-e valakinek dolga ezzel az ITX lappal, és ha igen, mik a vélemények.

BioNiCMaN-nek: Combined Community Codec Pack

[ Szerkesztve ]

http://sandinaploja.blogspot.com/

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.