Hirdetés

2024. május 2., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2019-07-08 10:28:34

LOGOUT.hu

Minden ami HTPC, legyen akár hardveres akár szoftveres kérdés!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#3351) zoltanz válasza Kombat (#3346) üzenetére


zoltanz
nagyúr

Tápegyégek közűl mindkettő frankó választas, monjuk FSP nálam inkább a nyerő.

Manapság egy előnye van ha nem vagy szegény, színvonalasabb ellenségeid lehetnek

(#3352) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Én is elhatároztam, hogy összerakok egy HTPC-t, tele van a tudatom már az ide-oda konvertálgatással. Kinéztem a következő gépet: Gigabyte 73VM-S2, CD E2180, Gigabyte GF 7300, passzív vidkari. Azért persze átböngésztem a topicot, de azt kellett észrevegyem, hogy mindenki ennél messze erősebb konfigot rakott be, még annál is erősebbet, mint amim most nekem van, pedig már ez is elvisz mindent. Hmm. Azért abban nem vagyok biztos, hogy ez az E2180-as konfig megbírja-e az 1080-as movikat, szóval erről kérném a véleményeteket.

A másik az lenne - bocs, de ezzel nem találkoztam - hogy hol árusítanak ma Magyarhonban emberi áron pl Silverstone házakat? Láttam pár helyen, de a 100k feletti összegeken pro bádogdoboz csak mosolyogni tudtam.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3353) canniball válasza Agostino (#3352) üzenetére


canniball
nagyúr

"...mindenki ennél messze erősebb konfigot rakott be..."
Azért olyan is van aki messze öregebb konfigot használ. ;) Igaz nem 1080-ra...

"...a 100k feletti összegeken pro bádogdoboz csak mosolyogni tudtam."
Ez olyan mint pl. a Mercedes: vagy megfizeti valaki a nevet vagy más (olcsóbb) márka után néz...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3354) Agostino válasza canniball (#3353) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nos, ami a konfigot illeti, nekem elsődlegesen azért kell, mert a videók nagy része amiket néznék, az MKV, AAC hang, h264 tömörítés. Ezt gondolom elviszi ez a mostani.

Ez olyan mint pl. a Mercedes: vagy megfizeti valaki a nevet vagy más (olcsóbb) márka után néz...

Ja, hogy ezek csak Mercedest gyártanak? Azt hittem raknak össze Volkswagent is 20-30k körül. Hát, akkor vagy keresek egy fekvő házat és felfújom pofásabbra, vagy pedig egy midi álló pár ezer váltóért.

Most viszont srsly: mit tudsz/tudtok erről a videokártyáról, milyen minőségben lövi ki jelet? Ez egy elég sarkalatos pont, gondolkodom még egy ATi HD 2400-ban is, bár drágább is valamennyivel...

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3355) canniball válasza Agostino (#3354) üzenetére


canniball
nagyúr

A konfighoz sajna nem tudok hozzászólni, én leragadtam a DVD-nél meg az avi-nál... :B
Viszont most nézem: vannak Silverstone házak már megfizethető áron is, válogass igényeid szerint: [link].

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3356) Agostino válasza canniball (#3355) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ezért a linkért tengermély tiszteletem! Már ki is néztem asszem a befutót. : )))

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3357) Kombat válasza Agostino (#3356) üzenetére


Kombat
őstag

Silverstone házak: [link] és [link]

(#3358) durkonorbi válasza Agostino (#3354) üzenetére


durkonorbi
tag

Hi Agostino !

Bocs, hogy a srsly-nak feltett kérdés helyett válaszolok, de leirom a tapasztalatom :)

Szóval én a 7300-as gef és az általad emlitett 2400-as radi helyett a radeon HD3450-es modelleket ajánlom figyelmedbe (hacsak nem használtan tudsz olcsón 7300-ast, és azért akarod azt venni )! Teljesítménybe kb. hasonló lehet mindhárom kari, de a HD3450 modernebb, kevesebbet fogyaszt, ujabb technologiák vannak benne, ami miatt mindenképpen ajánlatos szerintem HTPC-be rakni. Nálam nagyon szép képe, ráadásul van belőle (vagy csak az van :F ) passzív, sőt félmagas kivitel is ... Az ára pedig roppant barátságos, már 7500-ért kapni lehet újat ....

Amugy nekem még a tiednél is gyengébb a HTPC-m amit összeraktam :C és bőven jó, egyedül az 1080 necces a viszonylag gyenge proci miatt (mobil sempron 3000+) de most nekem nem is kell az 1080 ... :)

[ Szerkesztve ]

(#3359) Agostino


Agostino
addikt

Üdv.

Kombat és durkonorbi kösz szépen mindkettőtöknek a linkeket, tegnap elég rendesen benéztem ezt a házkérdést, most meg vakarom a fejem. Kinéztem a SilverStone LC-20-at, 30k az ára, minden földi finomság van hozzá, távirányító, öröm boldogság. Most viszont koppantam, mert rájöttem, hogy távirányító és egyéb finomságok csak az M változathoz járnak, amit már dupla áron vesztegetnek. Most valami kompromisszumon agyalok, mert vezérelni valahogyan kellene a motyót. :-\

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3360) durkonorbi válasza Agostino (#3359) üzenetére


durkonorbi
tag

Hát igen ... ha olyat szeretnél, ami fullosan vezérelhető távirányítóról, és nem akarsz bajlódni egyedi cuccokkal, egyedi programokkal, távirányító tanítással stb ... akkor meg kell fizetni a gyárit .. :( Én speciel úgy használom, hogy néha játszok rajta (bizony ám, 800*600-ban - hiszen síkképcsöves TV, igy ennyi teljesen elég - tök jól mennek a játékok a HD3450-en :) ) néhe filmet nézek, néha TV-t, néha töltögetek vele a netről stb .... igy mindenképpen ott a vezetéknélküli billentyűzet és az egér ... mellette pedig ott a TV tuner távirányítója, ami ki/be kapcsolja a PC-t, illetve van hozzá egy mini fron end ! amiról a fő funkciók szépen elérhetőek :) Igy már minden jól vezérelhető, persze elegánsabb lenne, ha lenne egy full remote, de pl. ez is szoftver dolga, mert ha jól tudom a girder vagy valami ilyesmi nevű progival a távirányítót simán ugy használod, paraméterezed a funkcióit ahogy akarod illetve egyes tuner modelleknél a távirányítóhoz tartozo ini file-t megnyitva szabadon szerkeszthetőek a funkciók, és ehhez még help is van a manuálokban (pl az asztali gépemben levő pinnacle pctv pro is ilyen)... :) ...

vagy veszel külön direkt htpc távirányítót ... pl ez nem is olyan drága ...

[ Szerkesztve ]

(#3361) Agostino válasza durkonorbi (#3360) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Nos, végülis van nekem egy Pinnacle PCTV karim, ahhoz van távirányítóm is, de nem tudom, hogy azzan a szoftveres navigáció mennyire megoldható - bár a hsz-ed alapján végülis össze lehet hozni, nagyon tákolni viszont nem szeretnék.

Csak arra akarom használni ezt ezt a gépet, hogy berakom a ilyenolyankutyafüle formátumú filmet, lerakom magam a kanapéra, távirónyítóval pedig erre-arra lépkedve lejátsza nekem amit akarok. Csak filmet akarok nézni rajta, játékra ott a Wii, azzal szoktam netezi ha éppen elfog egy ilyen perverzió, letölteni pedig a gépemmel töltök. Ezért akarok egy komplett házat, amihez dukál tok és vonó, vagyis, távirányító és szoft amit tud kezelni, és ami kezeli a videókat.

Végülis jelenleg két elképzelés körvonalazódik előttem: 1, vagy sokat költök a belsőre - vagyis megveszem a fenti konfigot 2, inkább a külsőbe verem a pénzem, megveszem az M-es fullos házat, a belsőt meg összerakom az itthoni elfekvő dolgaimból. Akad egy Abit IC vagy IS-7-es lapom, van hozzá egy 2600-as celeronom, ramból meg egy jó giga, vidkariból egy 9600XT - ez mondjuk nem tudom milyen szép jelet lő ki, de mielőtt megveszem a házat, ezt úgyis letesztelem majd. Hmm-hmm... :- |

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3362) durkonorbi válasza Agostino (#3361) üzenetére


durkonorbi
tag

Értelek ... énis igy cívódtam, milyen legyen a htpc : jó, modern, erős vagypedig szép, és legyen belül kevésbé ok .. :) Ha csak filmezni akarsz és nem kell a HD akkor lehet érdemesebb a külsőbe beletenni a pénzt... :) Nálam kell másra is, én pont az asztali gépemből száműztem a videokarit, és maradt benne az integrált video, mert az csak TV-t nézni kell tunerrel, netezni, asszonynak tanulni, filmezni stb ... iszonyat ritkán ha játszok, akkor arra meg pont elég a htpc... :)

A távirányítást illetően egyébként a pinnacle termékek manuáljának utolsó pár oldalán a távirányító gombjainak magyarázatánál van leirva, hogyan kell vele ügyeskedni, de megy is szépen!!!! :) Pl. ha media centeres front ended van, abban ugye akár kurzorokkal (4irány) is keresgélheted a filmeket stb, és erre szépen betanítható a pinnacle távirányítója! "Csak ezért" szerintem nem érdemes annyival többet kiadni a házra, persze ez magánvélemény ... :)

(#3363) hati válasza durkonorbi (#3362) üzenetére


hati
addikt

nekem egy ilyen van:
[link]

sztem ennyiért elég jó és van megfelelő szoftvertámogatása is (MCE, MediaPortal)

(#3364) bbandi válasza hati (#3343) üzenetére


bbandi
tag

Nah akkor tisztázzuk a dolgokat:
p=progrssive: mint a PC monitorok: ha mondjuk 50Hz a kéfrissítésünk, akkor egy másodperc alatt egy képpont 50szer frissül.
i=interlaced: mint az SD TV: ha maradunk az 50Hz-nél (PAL), akkor fölváltva: hol a páratlan, hol a páros sorokat frissíti a kijelző. Miért jó ez? Mert az emberi szem 23-24 kép/mp esetén már folyamatos képet lát. Ugyanakkor 48-50 kép/mp (fúziós frekvencia) alatt villódzónak látja a képet. Hogyan lehet ezt megoldani (a 30-es 40-es évek eszközeivel!)? 50 különböző képet csinálunk másodpercenként. Ez pazarlás, drága a film :). 25 kép/mp és minden képet kétszer villantunk fel. Így működik a mozi (persze ma már nem ezekkel a számokkal), de TV esetén ehhez el kellene tárolni a képet, amire akkoriban nem volt lehetőség. megoldás: másodpercenként 25-ször küldjük le az egyik felét képnek, ugyanennyi időnként a másik felét rajz

720p és 1080i sávszélességigénye ugyanaz. (Aki TV-s HTPC-t szeretne, az ezekben gondolkozzon, ugyanis DVB-S/T/S2-n ilyen van) Tipikus felhasználás: gyors mozgásra (pl sport): 720p lassú mozgásra (pl természetfilm) 1080i.

Erőforrásigény: 720p és 1080i-ben kb ugyanannyi blokk van (16x16 pixeles képrészlet, a tömörítés alapegysége) egy frame-en (ez 720p esetén egy kép 1080i esetén egy félkép):3600/4050 de interlaced esetben valóban fontos a deinterlace filter.

1080p esetben 8100 blokk van, ezt azért nyilván tovább tart dekódolni, mint 4050-et...
tehát erőforrásigény elvileg: SD<720i<720p<1080i<1080p
(PAL SD: 1620 blokk)

tömörítés: 3 van elterjedve: MPEG2, MPEG-4 AVC (másnéven ITU-T h.264), VC-1 (ez van HD-DVD-n, blu-ray-en és wmv9-ben)
MPEG2-t ma már lassan egy elektromos fogkefe is tud dekódolni SD-ben, szerintem egy P3 gép is elbír vele HD-ben, csak legyen hozzá tárhely (20-25Mbit/s!)
A VC-1 és az AVC kb ugyanazokat az elveket használja, így erőforrásigényük is (elméletileg) közel azonos.

konténer: avi, mkv, ogm, wmv, mov van leginkább elterjedve. Ezeknek az erőforrásigényük igencsak különböző, viszont mivel erről semmit nem tudok, írja meg valaki más.

Ebből vizsgázok kedden, szóval most viszonylag tisztában vagyok a dolgokkal :)

[ Szerkesztve ]

(#3365) durkonorbi válasza bbandi (#3364) üzenetére


durkonorbi
tag

:R Köszi az infokat, igy már tiszta!!! :R

(#3366) PrinczA


PrinczA
őstag

Ismeri ezt vki Imon Mini?

(#3367) durkonorbi


durkonorbi
tag

Na teszteltem kicsit az 1080 lejátszást a mobil 3000+-os sempronnal: kmplayerrel és mediaplayer classic-kal sajna nem akarta az igazat ffdshow-val és nélküle sem ... sok volt neki valószínűleg, mert hang, kép szétcsúszott, bár a proci nem ment 100%-on ... passz ... viszont olvastam egy helyen, hogy a zoomplayer frankó!! Ki is próbáltam, és igen!!!Simán jól viszi a 1080-as filmet, ami a másik lejátszón(lejátszókon) nem ok .. és a proc terhelés is "csak" 50-60% (ennyi volt a másik két lejátszóval mikor a 720p ment ... )

Létezik, hogy ennyivel jobban van "megírva a zoom player"? Vagy mi az oka szerintetek? :F

[ Szerkesztve ]

(#3368) bbandi válasza durkonorbi (#3367) üzenetére


bbandi
tag

néhány lejátszóban vannak beépített codecek, azok tapasztalatom szerint gyorsabbak. nem lehet, hogy itt is erről van szó?

(#3369) durkonorbi válasza bbandi (#3368) üzenetére


durkonorbi
tag

Elképzelhető, csak számomra azért érdekes, mert itt nem 10-15% a fellépő különbség, hanem sokkal több.. .) persze lehet, hogy a zoom filterei, kodekjei jól vannak konfigurálva, mig a többit még finomhangolni kellene .. nem tudom ... ennyire nem értek hozzá, de sebaj, a lényeg a lényeg: megy szépen ... :)

(#3370) canniball válasza canniball (#3331) üzenetére


canniball
nagyúr

Mindenki analóg hangot küld az erősítőbe? :F

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3371) durkonorbi válasza canniball (#3370) üzenetére


durkonorbi
tag

én igen ... :) genius home theatre-be (3600) csak azt tudok ... :) az ujabbakon talán már van digit bemenet is ... :K

(#3376) canniball válasza [HUN]Dani (#3375) üzenetére


canniball
nagyúr

Na ja... Milyen procit vegyek? topik.

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3377) [HUN]Dani


[HUN]Dani
őstag

Ez most micsoda?

magyarsrac

(#3378) canniball válasza [HUN]Dani (#3377) üzenetére


canniball
nagyúr

Ez most az Építsünk HTPC-t (Home Theater PC) topik... :U

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#3379) senerit válasza PrinczA (#3366) üzenetére


senerit
csendes tag

Szia

Hétfő-kedd környékére fut be az iMON szállítmány.

iMON Mini a régebbi Station/Knob páros helyett jön.

Tartalmaz egy távirányítót, magyar nyelvű iMedian szoftvert (mkv-t is kezeli) és az infravevőt.
MCE kompatibilis, ha nem szeretnéd a saját szoftverét használni (bár az nagyon jó)

[ Szerkesztve ]

(#3380) Agostino válasza senerit (#3379) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Ez már csak árban is szimpibb, mint a nagytesó, plusz pont, hogy MCE komp, de azzal, hogy ez mini lett, milyen gombok maradtak le? Hang, fel le, ide-oda rajta van azt látom.

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3381) duffbeer válasza senerit (#3379) üzenetére


duffbeer
őstag

De jó egy közvetlen senerit-es ember.
Akkor lenne egy olyan kérdésem, hogy az imon mini gombjait rá lehet programozni billentyű gombokra? Mert van már egy konfigurált HTPC szoftom és ahhoz szeretném használni.

(#3382) senerit válasza Agostino (#3380) üzenetére


senerit
csendes tag

Szia

A "nagy" távirányítóhoz képest ezek maradtak ki:

- szám gombok (0-9)
- előre programozott gombok, pl My Photo, My music
- egér, illetve billentyűzet gombok ( a VFD RC vel az egeret is tudod irányítani)

VFD is MCE kompatibilis.

(#3383) senerit válasza duffbeer (#3381) üzenetére


senerit
csendes tag

iMedian nagyon jó HTPC szoftver, érdemes azt használni. Milyen szoftot használsz? Megnézem.

[ Szerkesztve ]

(#3384) duffbeer válasza senerit (#3383) üzenetére


duffbeer
őstag

Mediaportal-t használok. Jelenleg egy kis segédprogram segítségével egy gamepaddel irányítom a szoftvert+ analóg stickel az egeret, ugyanis semmilyen távirányítóm még nincs. Szívem szerint imon inside-ot vennék, de nincs kedvem külföldről rendelni, Ti pedig már nem áruljátok, ha jól láttam. VFD nem fér be a HTPCmbe.
Igen biztos jó szoft az iMedian, de amíg nem ismerem nem alkotok véleményt. A mediaportal nyílt forráskóddal rendelkezik, ebből kifolyólag egy valag plugin, skin van hozzá.
Engem az érdekelne csak, hogy (szoftvertől függetlenül) rá lehet e programozni a mini táviránítójára bizonyos billentyűgobokat. Ettől függ, hogy megveszem e a minit. Ha nem tudom használni a jelenlegi szoftommal és valami miatt az iMedian nem tetszik akkor cseszhetem a távirányítót. Egyébként a másik esélyes a logitech dinovo mini.

(#3385) Vanos válasza Agostino (#3352) üzenetére


Vanos
aktív tag

Szerintem a HTPC kérdésben a legnehezebb a ház kiválasztása.
Én legalábbis ezzel molyoltam a legtovább. Vagy kompromisszumokat kötsz, vagy mélyen a zsebedbe nyúlsz. Ez van.
Szerintem amint jobban felfut a téma, több gyártó kezd ráállni, normalizálódni fognak az árak - talán bővül a kínálat.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3386) Vanos válasza Agostino (#3359) üzenetére


Vanos
aktív tag

Nézd meg az LC-16 MR-t.
Nézelődj ossz-szorozz, és szólj ha találtál jobbat alacsonyabb áron.
Nálam ez lett a best buy. Kompromisszummentes darab.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3387) duffbeer


duffbeer
őstag

Nem tudom mi a téma, de nekem egy ASUS M2A-690G Barebone gép a HTPCm. HDMI kimenet, 7.1 optikai kimenet, AMD X1250 video egy Athlon LE1640-es procival. Halk, olcsó (35000Ft ház+táp+alaplap) és nagyon tetszik. Egyáltalán nem bántam meg.

[ Szerkesztve ]

(#3388) durkonorbi válasza duffbeer (#3387) üzenetére


durkonorbi
tag

Szép darab, és jó is lenne, de nálam pl. hiányzik a TV kimenet .... :( amugy ha az lenne rajta - tényleg nincs véletlen, hátha csak nem néztem meg alaposan. .. :) - akkor best buy lenne
Bővíthetőséget illetően egy pár kérdésem lenne, ha ugyis neked ilyened van:
- microatx-es az alaplap ami belemegy(tehát ki lehetne-e pl. cserélni másil szabvány matx lapra)?
-a bővítőslotok (ha jól láttam egy hagyományos pci és egy pciEx1 ?! :F ) el vannak fordítva, vagy low profile-osok?

... apropo, hogyan boldogul komolyabb 1080-as HD anyagokkal (pl. ha rákeresel pl. az nvidia pure video tesztjére, az elég gépmarcangolós ...)

[ Szerkesztve ]

(#3389) duffbeer válasza durkonorbi (#3388) üzenetére


duffbeer
őstag

Ebben nem uATX alaplap van. Az ASUS P3-****** gépekben van uATX lap. Majdnem azt vettem, de nagyobb volt valamivel ezért maradtam ennél. A bővítőslotok teljes méretűek. (1db PCI, 1db PCI-E 1X). 1080-as HD filmet nem próbáltam mert a TVm 720-as ezért teljesen feleslegesnek tartottam kipróbálni. A 720as egyáltalán nem gond. Kiindulva a PCmből amiben egy 3800+-os 939-es Athlon X2 van és elboldogul az 1080p-vel nem hiszem, hogy gond lenne. Egyébként meg olyan procit teszel bele amilyent akarsz(pl X2 BE-2300).
Kép1
Kép3
Kép4
Kép5
Kép6
Kép7
Egyébként most innen töltök le egy 1080p-s teszt videót. Ha lejött írok mi az eredmény...

(#3390) Vanos válasza duffbeer (#3387) üzenetére


Vanos
aktív tag

A legjobb vétel volt annó. Tökéletes alap. Én is ezt a PC-t vettem meg induláskor. :D
Pata vinyót + 45W-os procit + optikai meghajtót vettem bele.
Aztán finomítottam rajta (stúdió hangkari, új ház).

TV kártyát meg nyugodtan lehet bele pakolni, ha valakinek az kell.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3391) Vanos válasza duffbeer (#3389) üzenetére


Vanos
aktív tag

2db PCI van benne. (Nálam ez szempont volt az E-mu miatt).

Most már nem ezt venném meg. Nemrég jött ki az utódja. (780G)

[ Szerkesztve ]

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3392) duffbeer válasza Vanos (#3391) üzenetére


duffbeer
őstag

Nem tudom hol láttad az utódját, de az ASUS global honlapján még nem szerepel 780G-s Barebone.

[ Szerkesztve ]

(#3393) Vanos válasza duffbeer (#3392) üzenetére


Vanos
aktív tag

Arra gondoltam, hogy ezt az alaplapot választanám.
Komplett PC-t (Barebone) azért vettem meg, mert jó csomag volt jó áron. Az alaplap kiválasztása után került a látómezőmbe.

HTPC front (GA-MA780G-UD3H, 4G RAM, 2T 2,5-ös HDD, Pioneer 212 DVD-RW, Silverstone LC16B-MR ház), Pi4+Volumio; E-mu 1212m, Topping D50,SMSL VMV D1SE, VMV D2R DAC-ok; Rotel RA-985Bx, Kinki Studio EX M1+ erősítők; Focal Chorus 716S és Electra 1038 BE hangfalak; *****SMSL M6 - Sennheiser HD600 füles

(#3394) durkonorbi válasza duffbeer (#3389) üzenetére


durkonorbi
tag

Szép gép! :)

Tényleg érdemes lenne megvárni a 780g-s verziót, hátha hasonló árban marad ... mert akkor teljesen ok, az már biztos viszi a HD 1080-at ... az az igazság, hogy nekem egyenlőre nincs rá szükségem, mert nem LCD TV van, de ha veszek addigra tuti 1080-ast veszek majd ... :)

Hát igen majd egyszer talán lehet ... :) de igazad van, teljesen jó választás kis költségvetésű HTPC-nek!

[ Szerkesztve ]

(#3395) duffbeer válasza durkonorbi (#3394) üzenetére


duffbeer
őstag

Ne parázz az 1080-on. biztos viszi. Egyébként meg proci+GPU függő. Nem hiszem, hogy Lenne rajta HDMI kimenet, ha nem tudná azt támogatni 100%-ban.

(#3396) Agostino válasza Vanos (#3385) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Azt hiszem ebből most kompromiszum lesz, bár, mindig meggondolom magam. Egyszer le kellene ülnöm, osztanom és szoroznom végre... nameg a családot bevonni, nehogy nekem megszólják az új szerzeményt ha elfoglalja a trónját... : )))

senerit - köszi szépen, és esetleg erre, tudsz mondani egy árat? Én nem futottam össze vele. : ((

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3397) durkonorbi válasza duffbeer (#3395) üzenetére


durkonorbi
tag

Nem tudom ... :) a 720p biztos megy, de a 1080 alá azért kell a proci,,, persze ha valaki tesz bele egy olcsó kétmagost akkor már tuti vinni fogja mindenféle hardveres támogatás nélkül is, ebben igazad van! ... de nálam a HTPC-be pl. a 3000+-os mobil sempron (jó, persze ez nem egy kategória közel sem akár a legkisebb kétmagossal sem, azt aláírom! :) ) megválogatja, melyik 1080-at viszi a a hardveres támogatással bíró HD3450 mellett... :)

(#3398) Sethdobaloah válasza Agostino (#3396) üzenetére


Sethdobaloah
senior tag

[link]

ha itt nincs nem is árulják igazán :D

...csak én vagyok helikopter?

(#3399) Agostino válasza Sethdobaloah (#3398) üzenetére


Agostino
addikt

Üdv.

Hmm, fura, mert általában az általam linekelt oldalon fent lévő cuccok megvannak a boltban is... : \

                          hey friend listen, i know the world is scary right now but its gonna get way worse

(#3400) duffbeer válasza durkonorbi (#3397) üzenetére


duffbeer
őstag

Kipróbáltam egy 1080p-s filmet (WMV 1440X1080 16:9) és gond nélkül, akadás mentesen vitte az EGY MAGOS A64 LE-1640 + 1 GB RAM, (task manager szerinti 50%-os proci kihasználtság mellett).
Mondjuk ne haragudj, de a sempron (főleg a mobil) ezen a téren szóra sem érdemes. Hiába van mellette egy HD3450. Ezt nem rosszból írom, de NE a sempronból indulj ki.

Útvonal

Fórumok  »  TV & Audió  »  HTPC (házimozi PC) topik (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.