Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71401) stellaz


stellaz
addikt

Megint voltam esti túrán az Armytekkel, és így egyre jobban kiismerem.
Amire rájöttem, hogy a diffúzor nagyon jó szűk helyen, beltéren, vagy ha közvetlenül a lábam elé kell világítani, de ha nincsen rajta és nagyobb a tér előttem, akkor nem is az az érdekes, hogy picikét talán messzebbre világít, hanem, hogy élesebben látni vele ott, ahová csak a szórt fény esik mondjuk az ösvényre. Ezt nem igazán tudom jobban leírni, de magyarázatot sem igen találok rá. Talán az lehet, hogy kevesebb fény verődik ilyenkor vissza, ugyanakkor távolabbra meg több jut, így összességében egyenletesebb a szemnek a megvilágítás.

És annyit még a lámpához, hogy a 2,5 és a 35 lumen között még egy köztes fokozat nem lenne rossz.

[ Szerkesztve ]

(#71402) FBLLMAG válasza stellaz (#71401) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Van. Melyik van meg Neked?

Az Armytek Prime A1 / A2 PRO esetében:
0.15, 2, 10, 34, 95, 280, 600 (700) lm

Az Armytek Prime C1 (USB) esetében:
0.4, 2.5, 34, 90, 230, 970 lm

Armytek Prime C1 / C2 PRO
0.15, 2 (1.7), 10 (6), 34 (35), 95 (180), 280 (420), 650 (950), (1700) lm > XPL (XHP35)

Nekem a Prime A1/A2 PRO és C1/C2 USB van meg. ;)
A C1/C2 -ben a lencséket lecseréltem, így távolabb világítanak. ;)

(#71403) stellaz válasza FBLLMAG (#71402) üzenetére


stellaz
addikt

Nekem a Prime C1 magnet van.
Azon is ez a kiosztás van:
0.4, 2.5, 34, 90....

Nem rossz ez alapvetően, csak a 2,5 még éppen kevés pár helyen, a 34 meg néha picit sok. Mármint nem nagyon , csak egy ~10 lumen néha bőven elég lenne, úgyis hozzászokik a szemünk a sötéthez.

(#71404) MC Pite


MC Pite
veterán

Megerősítem, több lámpánál volt hasonló bajom; pl (autó)szereléshez túl sok már, a moonlight (1-2,5lumen) meg értelemszerűen kevés.

Kedvencem a HL55 (10, 55, 165), illetve a H300R (0,5-5-45 (37-38-nak mérve)-160-stb). Bár utóbbinál a nagyobb spot miatt picit többnek érződik mint a (mért) lumen alapján tippelném.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71405) FBLLMAG válasza stellaz (#71403) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Már évek óta elismerem az alacsonyabb fokozatok értelmét. Mikorra mások is el kezdik használni, addigra a gyártók felejtik el. (Lásd, több Fenix termék 30 lm fokozaton indít.) ;)

A 17 lm fokozatot is elismerem, használhatónak tartom az esti sétához. Így meghosszabbítva az üzemidőt (tudom, tartalék akkuk, de minek :) ). A 3 lux alatti fényesség meg nem ébreszt fel az éjszakai álomból. Könnyebb visszaaludni. :K

[ Szerkesztve ]

(#71406) stellaz válasza FBLLMAG (#71405) üzenetére


stellaz
addikt

Főleg ha belegondolok, hogy fiatal koromban 20 km-es éjszakai teljesítmény túrának simán nekivagtam lámpa, térkép és bármi fogalom nélkül :DD

Illetve hát főleg azért szeretek este menni túrázni, mert sötét van, látni szeretném a csillagokat, stb. Engem ez nagyon megnyugtat. De ha mindent kivilágítok egy fotonágyúval, akkor az egész értelmét veszti számomra.

[ Szerkesztve ]

(#71407) ujtordai


ujtordai
tag

Helló,

Van egy eladó Nitecore Tm06 lámpám jópár éve nálam van, szinte alig használom fiók/polc lakóvá vált. Kérem akit érdekel keressen, részletek itt:
https://hardverapro.hu/apro/nitecore_tm06_3800lumen_led_lampa/friss.html
köszi
(emailt most nem tudok olvasni)

[ Szerkesztve ]

☻♂♫

(#71408) benfolds


benfolds
őstag

Vajon hol kapok ilyen 1,2v-os ni-mh gombakkut? az van ráírva, hogy 30H, de nem igen találok róla infót. Lidlis fogyasztásmérőben van 2 db.

(#71409) Lacerta válasza benfolds (#71408) üzenetére


Lacerta
aktív tag

LR44 méret, ha minden igaz.

(#71410) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

Pár 2x AA -s lámpám már van.

Vajon van értelme ezeknek a lámpáknak?
Mire használhatók?

Hordozhatóság > Több példányhoz is kaptam gyöngyvászon tokot. És mivel vékonyabbak mint a 18650 -es lámpák, ezért az oldaltáskámban is kényelmesen elférnek. Túrára, több napos kirándulásra, ház körül, utcai harcosnak megfelelnek. Napi szinten hordani, szerintem azért az 1x AA -s (14500) lámpáim jobban megfelelnek.

Fényerő > 4000 - 5000 cd fényerőt stabilan tudják. 10 lux fényességnél 20 m; 100 lux fényességnél kb 7 m a bevilágított távolság. A szórt fényük pedig 1 cd/lm körül mozog (a 18650 -esek 0,5 cd/lm és kevesebb). Ebből látható, hogy közeli, közepes hatótávú használatra lettek optimalizálva. Esti séta közben nem zavar a fényesebb középső fénykör (mivel a Spot / Spill lux aránya 10 - 20 között van max), miközben azért a 50 - 60 m hatótáv is megvan kényelmesen (3 lux), stabilan, akár több percen keresztül.

Üzemidő > A 17 lm fokozaton már lehet a járdán, parkban sétálni. Ezzel a fokozattal 50 órán át bírják. Erdei ösvényre, füves, esetenként földes, néha gyökerekkel benőtt járatokra, inkább a 30 lm fokozat az igazi (70+ lm fokozatnak felel meg a 18650 -es lámpáknál). Ezen a fokozaton 20+ óra a reális üzemidő. Mivel a magasabb fokozatokat is használom, inkább a fele üzemidővel számolok (pedig nagyobb távra más lámát használok, melyek nem merítik a 2x AA -s lámpáim akkuit).
Kertben szerszámokat keresgélni, ellenőrizni csapokat, ajtókat, termést, a magasabb fokozat (4000 - 5000 cd) is használható 2 - 3 órán keresztül (ennyi idő alatt a kedvem is elmenne az egésztől).

Használat, kezelés > Tudom, ez egyénfüggő. Mindenkinek más tetszik. Nekem tetszik, mikor
- 1 gombnyomásra kapcsolom a piros fényt, hosszú gombnyomás a holdfényt, hosszú gombnyomás a turbó fokozatot
- hosszú gombnyomás a holdfényt, dupla kattintás a turbó fokozatot
- 1 gombnyomásra kapcsolom a holdfényt, 1 gombnyomás a turbó fokozat

Esetleg ha programozom a lámpát, látom, hogy milyen fényes az adott fokozat.

Ha lehet, minél egyszerűbb legyen a kezelés. 1, 2, max 3 kattintással elérjek szinte mindent. A 4, 5, 6, 7 kattintást max 1x kelljen használnom évente. Vagy ha kell, ott van.

És gyorsan tudjak kattintgatni a fokozatok között. Kiszámítható legyen a lámpa. Ne kapcsoljon véletlen a turbó fokozatra, vagy a strobe ne jöjjön véletlen szembe velem. (Mert van ilyen pl. Wuben.) ;)

(#71411) sarajhvh válasza FBLLMAG (#71410) üzenetére


sarajhvh
tag

Persze hogy van értelmük! Ebben a zűrös világban, ha a helyzet rosszabbra fordul,
az etetésük könnyebben megoldott.
Ráadásul figyelemreméltó teljesítménye is van néhányuknak.

(#71412) benfolds válasza Lacerta (#71409) üzenetére


benfolds
őstag

sajna nem egészen. elemet nem tudok tenni bele, mert ha beledugom a konnektorba a fogyasztásmérőt, akkor rátöltene, az meg nem biztos, hogy jó lenne.

(#71413) Lacerta válasza benfolds (#71412) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Mondom méret. :)
A 30H az nem méret, csak jelölés.

(#71414) PHM válasza benfolds (#71412) üzenetére


PHM
addikt

Itt nézelődj:[link]
V30H akkut nem láttam náluk, de talán valamelyik gombakku mérethelyes.
Amúgy jó drágák, közel gazdasági totálkár a csere.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#71415) MC Pite válasza FBLLMAG (#71410) üzenetére


MC Pite
veterán

Biztos, hogy van jogosultága a 18650 alatti lámpáknak is; de ez -is- erősen felhasználásfüggő.
Próbáltam pár tucat lámpát, szeretem tesztelgetni őket; és mint tudjuk én csak a fej (és esetleg szerelő) lámpákkal vagyok kompatibilis, hisz 99,9%ban vagy nem szabad a kezem, vagy csak nem akarom fogni.
Fejen meg talán még jelentősebb a méret és a súly.
Nálam a Sofirn HS05 maradt meg, ami nagyon kellemes kis lámpa, és miután középső pántos fejpántot is szereztem a gyári mellé (kislányom használja, és a hosszú vékonyszálú haján könnyen csúszkál a sima pánt) azóta állandó darab lett nálunk.
Kezelése pedig olyan, hogy kislányom is tudja 3 éves kora óta (a moonlight és normál fokozatokat) használni (a turbot szerencsére még nem aktiválta véletlen, sajnos pár korábbi lámpa emiatt esett ki, mert benne volt a normál körben). Illetve NiMh AA-val használva a turbo nem is veszélyes, LiIonnal azért már nem adom a kezébe.

Néha ezt kapom én is fel, mert pici, meg hát a 14500 mellett a csótány AA mindig mindenhol beszerezhető, megoldható. Őszintén szólva minden lámpánál tudok valami hátrányt, fejleszteni valót (az én szájam íze szerint), de ebbe nem tudok belekötni, :)

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71416) FBLLMAG válasza MC Pite (#71415) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nekem is van pár fejlámpám. És én is az apróbbakat kedvelem. A Zebralight H53W csak AA -s, az Armytek Tiara A1 PRO, Acebeam H40, Ledlenser MH5 fejlámpáim a 14500 / AA akkut is megeszik. Az Armytek a fényáramát sem csökkenti ha NiMh akkura váltok. A Nitecore UT27 -est nem ajánlom, a NU25 meg beépített akkus apróság. Ezek mind könnyű darabok, nem húzzák le a fejem.
Ezeken kívül Nitecore és Fenix szerelék fejpántjaim vannak, melyek képesek befogadni a zseblámpákat. Így, főleg az 1x AA -s, de szükség esetén a 2x AA -s lámpáim is fejlámpává alakíthatók. Nem használnám órák hosszat ezeket, de szükségmegoldásnak megfelelnek. ;)

(#71417) stellaz


stellaz
addikt

Vajon miért úgy csinálnak meg több lámpát is, hogy töltés közben ne működjön? Egy power bankkal azért elég jól meg lehetne hosszabbítani az üzemidőt vészhelyzetben.

(#71418) csibe1 válasza sarajhvh (#71411) üzenetére


csibe1
addikt

"Ebben a zűrös világban, ha a helyzet rosszabbra fordul,
az etetésük könnyebben megoldott."

Ez csak addig igaz amíg találsz elemet. :)
Utána ezekkel az elemes lámpákkal is csak dobálózni lehet esetleg.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#71419) benfolds válasza Lacerta (#71413) üzenetére


benfolds
őstag

a méretre is értettem. viszont kölcsönkaptam egy másfajta lidlis fogyasztásmérőt, ami 2x1,5v-os LR44-es elemmel működik. belepróbáltam az elemeket az én lidlis fogyasztásmérőmbe, működött vele. igaz, csak egy pillanatra dugtam rá a hálózatra. vegyek bele szerinted elemet, nem lesz gond? jól sejtettem, hogy nem ajánlott az elem, a leírásban is benne van. az akksitartó fedele is ilyen iszonyatosan hülye, háromszög fejű csavarokkal van lezárva, alig tudtam kinyitni. gondolom, hogy nem véletlenül zárták le így. amúgy rohadtul nem értem, hogy miért volt szükség ilyen sehol sem kapható akksikra, miért nem volt jó az elem.

(#71420) Lacerta válasza stellaz (#71417) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Olyat tudok elképzelni, hogy ugyanaz a mikrovezérlő intézi a töltést, mint amelyik a led meghajtását, és a kettő egyszerre nem megy, mert mondjuk nincs elég láb.
Vagy egyszerűen csak balf*sz/k*csög volt a programozó. :)

(#71421) Lacerta válasza benfolds (#71419) üzenetére


Lacerta
aktív tag

De, lesz gond, mert tölteni próbálja majd az elemet. Ahhoz, hogy elemmel hajtsd, meg kell keresni a töltőáramkört, és lekötni.
Alin sztem kapsz ilyen méretű akkut, ha jól látom 30 és 40mAh kapacitással elérhető.

(#71422) balou84


balou84
csendes tag

Hervisben akciósak a Nitecore lámpák. Ha feliratkozol a hírlevélre további 3000 Ft kedvezményt adnak. [link]

[ Szerkesztve ]

(#71423) benfolds válasza Lacerta (#71421) üzenetére


benfolds
őstag

Ok, köszi. Szerinted miért ezekkel a hülye akksikkal oldották meg? Ha szétszedtem, meg tudod mondani fotó alapján, hogy melyik a toltőáramkör? :)

(#71424) Lacerta válasza benfolds (#71423) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én is alapból akkuval oldanék meg mindent. :D
Fotó alapján nem biztos, de megpróbálhatjuk. :)

(#71425) BaLee válasza balou84 (#71422) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nagyon jó árak, egy HC65V2 beújítva! :R

(#71426) benfolds válasza Lacerta (#71424) üzenetére


benfolds
őstag

íme. :) (a két nyák között részen, a hatszög alakú műanyag rész alatt vannak az elemek.

(#71427) attka válasza balou84 (#71422) üzenetére


attka
aktív tag

Sziasztok,
Berendeltem egy HC65 V1-et és azért nem a V2-t mert a lélektani határ 20e Ft volt, de most elbizonytalanodtam. Elsősorban horgászatra kell, nem túrára. Megéri a +6e Ft-ot ebben az esetben a V2?

Köszi a válaszokat.

(#71428) balou84 válasza attka (#71427) üzenetére


balou84
csendes tag

Nekem V1 van pecára, faternek ebben az akcióban is azt rendeltem, mert állítólag annak egyszerűbb a menüje. Én elégedett vagyok vele. :)

[ Szerkesztve ]

(#71429) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Tudnátok ajánlani nekem valami kempinglámpát?
A napokban jött egy kútfúró ember és a kertbe tevékenykedett elég sokáig , ránksötétedett, és hiába van itthon vagy 10 zseblámpa, normálisan nem láttunk a munkaterületen.
Jó lenne valami olyan lámpa ami minden irányba világít , akkus és jó ár érték arányban van.
:R

(#71430) Ra3 válasza Silentfrog (#71429) üzenetére


Ra3
őstag

Oda szerintem nem kempinglámpa kellene, hanem valami akksis vagy vezetékes reflektor, lild-aldiban szoktam látni elég gyakran.
Ilyesmi:

A lámpások nagyon jók amúgy kempingezésre vagy kültéren bevilágítani egy kisebb területet , de max ilyen 500 lument tudnak vagy inkább kevesebbet, ha a munkaterülettől egy kicsit távolabb tudod csak lerakni az lehet hogy kevés lesz.

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#71431) Silentfrog válasza Ra3 (#71430) üzenetére


Silentfrog
veterán

Ez is jó lenne de olyasmit szeretnék ami teljesen 360 fokban világít. Inkább egy terület alacsony de teljes megvilágítása lenne a lényeg. Ezért is keresnék kempinglámpát, szerintem az fedi ezt le legjobban. :R

(#71432) csibe1 válasza Silentfrog (#71431) üzenetére


csibe1
addikt

Szerintem vegyél belőle 3-4-et, mert a kempinglámpának sose lesz ekkora fényereje. :)

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#71433) WestBam válasza Silentfrog (#71431) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ha csak otthonra kell akkor a Sofirn BLF LT-1 jó megoldás, alin és sofirn store-ben szokott értelmes akcióban kapható lenni.
Nehéz és relatív nagy méretű, elvinni nem nagyon fogod magaddal semerre, ezzel számolj ha megvennéd. Otthonra "backup" fényforrásnak tökéletes, relatív erősen képes bevilágítani akár egy egész szobát is, a 4 darab 18650 akkuval pedig az üzemideje is rendben van. Van leírás BLF-en, hogy lehet házilag is mókolni, hogy ne "csak" 600 lumen legyen a fényáram, ha nagyon kevés lenne, de nem lesz az hidd el. Kempingben rám már csúnyán néztek akkor is mikor a 400 lumenes Olight Olantern-t felkapcsoltam maxra, mert kettővel odébb is vakította az ott táborozókat.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71434) FBLLMAG válasza Silentfrog (#71429) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

1. körben, mivel van 10 db lámpád, diffúzorra gondolnék. Még olcsóbb megoldás a fehér csavaros kupak, vagy fehér vitaminos (gyógyszer) doboz.

Nekem 1 db kemping, 2 db több lámpafej átmérőre való Fenix, 1 db Nitecore diffúzorom van, Fenix, Ledlenser lámpásokkal. 1 db szerelék diffúz fény előállítására. A Ledlenser P7R Signature széles, egyenletes fényben képes világítani. És a Fenix FD20 osztott tükrével is képes a terület bevilágítására. A Maglite MINI 2AA PRO kültérben is gyertyaként használható. Az Armytek Tiara A1 PRO lámpáim is bevethetők. Szétrakva az udvaron, kertben, egészen kellemesen bevilágítják a környezetet. Nem kell sok fény az egyes lámpákból. 100 - 200 lm elegendő lámpánként. +fejlámpa a fejre, és mindent látok. Nem vakoskodok.

A lámpásokat és lámpákat érdemes 1 - 2 m magasságban elhelyezni, körbe a munkaterület körül. Ásóra, leszúrt karóra felakasztva. ;)

(#71435) Silentfrog


Silentfrog
veterán

Köszönöm, értelmezem amit írtatok elsőnek. :)

(#71436) Lacerta válasza benfolds (#71426) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Hát ennyiből nemigen tudom megmondani. Sorry.
Sztem vegyél aliról bele való gombakkut, az a legegyszerűbb megoldás.
Ami benne volt, azt mi lelte amúgy?

(#71437) benfolds válasza Lacerta (#71436) üzenetére


benfolds
őstag

ok, azért köszi. ezt a fogyasztásmérőt kb. 10 éve vettem, akkor megmértem vele pár dolgot, utána kb. 5 év múlva vettem elő megint, de addigra megdöglött benne az akksi. hiába tettem hálózatra 16 órákra, nem töltődött fel. megpróbáljam lii-500-zal életre kelteni? kéne valami spacer hozzá.

(#71438) Lacerta válasza benfolds (#71437) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Az nagy áram ezeknek az akkuknak. Néhány mA-el próbáld.
Valami kis egyenfeszűltségű táp, meg egy néhányszáz ohmos ellenállás.

(#71439) MittuDomain_ válasza WestBam (#71433) üzenetére


MittuDomain_
őstag

Az LT1-et kicsit "megvédeném":

Padlásfödémet szigetelünk a telken, és ehhez tökéletes fényforrás volt, azaz levittem magammal 160km-t. Persze kocsival. :B

A fényével kapcoslatban minden igaz amit leírtál, és tényleg feleslegesen sok a 600lm is, végtelenbe nyúló esti borozásokhoz 100 is elég.

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#71440) FBLLMAG válasza Silentfrog (#71435) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Milyen lámpáid vannak, hogy nem sikerült a munkaterületet megvilágítanod? 6 db 2AA -s lámpával (3 db diffúzor segítségével, 3 lámpát meg oldalra felcsatolva) is sikerült a kertemet 30 m hosszan kivilágítanom. Gond nélkül. És csak a 100 lm körüli fokozatokat használtam. Így 5+ órát lehet használni. 200 lm (300 lm) körüli fokozaton pedig 2+ órát bírnak. Ha lemerül valamelyik, cserélem az akkut, és kész. ;)

10 m x 10 m területen pedig rendesen fényözönt csinálok ezekkel. A lámpásokat sem kell használnom. :K

(#71441) stellaz


stellaz
addikt

Vettem egy vörös színszűrőt az Armtyek prime C1-hez, tök jó minőségű, nem foltos a vetítési képe (nem úgy, mint a fejlámpám piros fénye). Meg rájöttem, hogy CR123-as elemet is megeszik a lámpa, így tartalékba vettem hozzá kettőt (10 évig jó), ez egy kicsit megnyugtató azért a pici akkumulátor mellett, meg amúgy is, hiszen pont akkor nincs kellően feltöltve az ilyesmi, amikor sürgősen kéne.

[ Szerkesztve ]

(#71442) lkristóf válasza BaLee (#71425) üzenetére


lkristóf
senior tag

Én is vettem egy HC65V2-t, hát ennyire minőségi fejlámpám még sose volt. Eddig volt egy Skilhunt H03, Sofirn Sp40A, Manker E02H, remélem sokáig működni fog ahogy a többi. :R

(#71443) Ra3 válasza lkristóf (#71442) üzenetére


Ra3
őstag

Én csak sima HC65-öt látok a hervisnél, mit csinálok rosszul?

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#71444) xcsabo válasza Ra3 (#71443) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kép alapján meg kéne ismerni :DD

(#71445) Ra3 válasza xcsabo (#71444) üzenetére


Ra3
őstag

Sztem megismerném, ezt látom a listában:

ezt viszont nem:

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#71446) WestBam válasza Ra3 (#71443) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Semmit, valszeg elfogyott.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71447) Ereshkigal


Ereshkigal
őstag

Fenébe. Annyit dumáltatok róla, hogy már én is venni akartam egyet, de akkor kimarad. :)

(#71448) xcsabo válasza xcsabo (#71444) üzenetére


xcsabo
senior tag

Kép alapján meg kéne ismerni 
Elfogyott közben úgy látom. De nem volt odaírva a neve.

(#71449) MC Pite


MC Pite
veterán

Volt HC60am (meg Fenixek és Petzl My XP széria tagjai régebben), de minőségben és használhatóságban a Skilhunt H300R lepett meg. Volt H04-em, nem mozgatott meg, alig volt igényesebb a Sofirnoktól. Ez viszont más liga, ezért is vettem többet (végre találtam szürkében is).
Ez és a HL55 idáig ami bebetonozta magát (meg a BC30) nálma.

<ELADÓ: Pixel8HibridTok> Pixel 8 | C4 SpaceTourer 1.2 Pt '18 | 208 1.2VTi '18 | https://www.spritmonitor.de/en/user/MC_Pite.html

(#71450) lkristóf válasza Ra3 (#71443) üzenetére


lkristóf
senior tag

Valószínűleg elfogyott, [LUMINUS SST-40-W] néven volt fent.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.