Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#72551) Gargouille válasza csibe1 (#72550) üzenetére


Gargouille
őstag

Pontosabban az is van. :DDD Amúgy fixen felrakva valahová tökéletes éjjeli fény például.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#72552) sarajhvh válasza csibe1 (#72543) üzenetére


sarajhvh
tag

Igen! Valaki 1m-ről leejtette a lámpáját, és tönkrement?
És tényleg csak poénból írogatok a fórumra, hisz annyi időm van, hogy nem tudok vele mit
kezdeni, és csak hazudozok itt össze vissza, hogy a kedves fórumtársakat szórakoztassam!
Hát.....tudod mindenki, de mindenki magából indul ki! :)

(#72553) Beri válasza FBLLMAG (#72545) üzenetére


Beri
addikt

Tehát ha veszek egy sima 18650-es csőlámpát a kínaiak árának tízszereséért, akkor rosszabb garanciális ügyintézést kapok, mint az echte kínai gyártóktól, vagy viszonteladóktól, akik gyakorlatilag bemondásra küldenek egy vattaúj lámpát és elnézést kérnek a kellemetlenségért (ha mégis jönne a "plz send back" email, akkor elmagyarázod nekik, hogy többe lenne, mint amennyit maga az eszköz ér és életbe lép az instant csere process). Karaj.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72554) -Gabesz- válasza z123456z (#72547) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Egész jó dolgok vannak ott az oldalon akciósan.
Mit szóltok ehhez a kézi ágyúhoz?
DL70 Ez a videó azért ijesztő a melegedéséről.

Ez a kis TS22 sem gyenge.

A D25S fejlámpa is jó árban van.

(#72555) Beri válasza -Gabesz- (#72554) üzenetére


Beri
addikt

Fura, hogy a DL70 nem tud tölteni (bár végülis valahol érthető, mert a DL diving light-ot jelent, merüléshez meg egyszerűbb olyan lámpát összerakni, amin nincs egy lyuk gumibogyóval betömve), de ilyen setupot már láttunk korábban az astroluxtól is (ea01s, ft02s). A videón a levél nem attól gyullad meg, hogy a lámpa feje annyira veszedelmesen meleg lenne, hanem a fényétől.
A TS22 viszont tényleg nagyon zsivány, még powerbank is tud lenni.
A D25S is jó vétel annyiért (bár banggoodon már egy ideje kb ennyibe kerül a seeknite h02a, ami gyakorlatilag ugyanez a lámpa [link]). A szimmetrikus dizájn is jó, csak annyi a hátrány, hogy a lámpatest (és vele együtt az akku) közepét melegíti a 2 SST40, ami nem biztos, hogy a legjobb ötlet.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72556) HKorn


HKorn
addikt

Fejlámpát keresnék, 300lm körül tudjon, esti futáshoz kellene.

Tudtok esetleg olyan online boltot ahonnan SZÉP kártyáról lehet vásárolni?

Run&Ride

(#72557) Laci4 válasza Laci4 (#72324) üzenetére


Laci4
senior tag

Sziasztok!

Köszönömöm papucsiga és H-Zol a válaszokat, véleményeket!

Ment a filózás, illetve ma tudtam beszélni apóssal is úgy, hogy nem volt mellette anyós :D

A piros fény nem hatotta meg őt, nem kitétel..
A pipa lámpa kialakítás tetszik neki, hogy az könnyen kivehető..(nem mintha a fejlámpa kialakításút nem ugyanúgy két gyűrű fogja csak.. :B )

Ezek alapján a Piros-fehér fényű SOFIRN D25LR kiesett, mint ahogy a WUBEN H1 is.

Fenix HM50R V2.0 alzán nincs már, plusz pici akksis, és mint menet közben kiderült, jó lenne a minnél nagyobb üzemidő-fényerő..(szerintem utóbbi felesleges, gondolva a felhasználásra, illetve, hogy a szokásos pipa lámpák méretükből fakadóan úgyis visszább vesznek 5-700lm-re.. vagy még kevesebbre.. ) szóval az is kiesett..
20 ezer fölé nem igazán menne, én se annyira, így a komolyabb Fenix lámpák kiesnek..

Említette még a Convoy, Wurkos lámpákat (sportlámpát nézte)..
Convoy H1 nincs töltés.. nem nyert.. H3 2700-akkus.. SST40 ledes (az ha jól gondolom nem magas CRI-s, plusz már ahogy az elején tippeltem is, valóban a meleg fény felé tendál a gondolata.. ára is ott van majdnem 20ezernél, akku nélkül.. (tudom, van akksim :D )

Így igazándiból nem marad más, ami alapjába véve nekem is egész szimpi, ha nem olvastam volna az elmúlt pár hszt, amikben pont az Armytek lett kicsit lehúzva gari szempontból..
meg talán kicsit a megbízhatósága is.

De azt hiszem, ennek ellenére csak be kockáztatok egy
Armytek Elf (v2) C2-tőt.

- egy kis okossággal (fórum olvasás -10%) 20 160Ft
- elvileg raktáron van, remélem holnap el is tudom hozni (szombatra kellene)
- ennyi pénzért egy elvileg márkás, sokat tudó, akksit, fejpántot, övcsipeszt, karpántot tartalmazó lámpa.. (konkrétan a Convoy H3 majdnem ennyi, tartozékok nélkül szinte..)
- elvileg gari.. no ez.. :U
- magas CRI, természetes fény (nem találtam eddig erre konkrét K számot, viszont láthattam, hogy a kinti oldalon BF áron is drágábbra jönne ki, mint itthonról..)
- töltő port, akár akku nélkül is működik (korlátozottan..)

Eskü, tetszik a kis nyavajás.. csak ne olvastam volna a fentieket :DDD

Ellenvetés? Vagy egyéb ötlet?
Bár az éjszaka folyamán megrendelem, hogy holnap délután amikor felébredek (éjszakás vagyok) tudjak menni érte..

Illetve valaki esetleg valami más okosságot tud az ár csökkentésre? (így se rossz, de sose árt, ha lehet csökkenteni..)

Köszi mindenkinek! :R

ui: néztem még a Armytek Wizard (v4) C2 Magnet USB-t
Ez ha jól nézem így hírtelen, az ELF mágneses töltésű változata.. :U
De ebből sajna jelenleg, meg ezen az áron csak hidegfehér fényű van :(
Illetve itt nem tudom mennyire játszik a véletlen rövidzár, illetve van e védelem ilyen esetre..
Bár abból kiindulva, hogy mágneses talpa van, ha jól sejtem nincs egy síkban a belső pólus, süllyesztve lehet.. így neccesebb, ha nem is lehetettlen a rövidzár :U

[ Szerkesztve ]

(#72558) iatti válasza Laci4 (#72557) üzenetére


iatti
aktív tag

vagyunk itt páran akinek tetszik ez a megbízhatatlan armytek. fokozat kiosztás,vetítési kép bajnok ;) nekem 3 év alatt legalább 4-5-ször koppant betonon, aszfalton. tele van külsérelmi nyomokkal, működik még. minden elromolhat, lehet az enyém is megadja magát jövő héten, akkor majd köpködök rá. :DD

(#72559) csibe1 válasza sarajhvh (#72552) üzenetére


csibe1
addikt

Akinek nem inge...

El is olvastad a hsz-t amire válaszoltál? :F :U

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#72560) FBLLMAG válasza iatti (#72558) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Na így gondolom én is. :DDD :K

(#72561) -Gabesz- válasza z123456z (#72547) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ha rendelek az oldalról az kínából jön ugye?
milyen összegtől van vám vagy egyéb költségek?
Régen rendeltem már kintről.
Látom a töltők is akciósak. Szóval egy 100-120 dollár számla össze is jönne.

(#72562) FBLLMAG válasza Beri (#72553) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

"Tehát ha veszek egy sima 18650-es csőlámpát a kínaiak árának tízszereséért"

Kb 3x -os áron vásároltam az Armytek lámpákat a Convoy -hoz képest. A Prime A1 PRO olcsóbb volt mint a Wuben E05. Miközben tokot, klipszet, akkut is kaptam hozzájuk. A S2+ és Prime C2 PRO összevetésénél a Prime belső töltéssel rendelkezik. Funkció, fokozatok, fénye terén felülmúlja a konkurenciát. Stabil kimenet, tartalék fénnyel. A hatásfoka is jobb. Nem égeti szét a kezemet a túrbó fokozatán. Az eloxálása kevésbé kopik. Mágnes talppal is rendelkezik. 6 - 7 évvel ezelőtt a 2x AA -s Prime A2 PRO stabilan tudta az 5000 cd fényerőt, merülésig (akkoriban a Convoy S2+ XM-L2 volt preferálva).

Már így, nekem, megérte az Armytek árát.

Nálam nem sűrűn romlanak el az Armytek lámpái, pedig van amelyikbe 1500+ üzemórát is tettem. Pottyantak is már, sőt a Prime A2 PRO lámpámat dobáltam is a fák között (FB -on megtalálhatod), és nyúztam, kínoztam is 1 db -ot (500+ ejtés, a sütőben is megsütöttem), fagyasztva is voltak, meg is voltak úsztatva, és mégsem sikerült teljesen tönkretennem.

Egyenlőre a meghibásodással sem volt gondom. Meg kellett várnom az újat. Ami azóta is üzemel. ;)

(#72563) Beri válasza FBLLMAG (#72562) üzenetére


Beri
addikt

Már megint a hatásfok, meg a kandela... Egy lézerlámpa nulla wattból csinál neked csillió kandelát, mégsem látom, hogy fénykardokat mutogatnál. Nézd meg, mi hány wattból hány lument csinál, aztán ha lényeges különbséget mutatsz nekem egy kínai lámpához képest bármilyen unikornis hattyúkönnyben edzett unobtaniumházas lámpával (pláne hogy a nagyja eleve kínai leddel szerelt), eskü, megveszem :))

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72564) FBLLMAG válasza Beri (#72563) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

A Convoy hatásfoka 100 lm/W alatt van magas és alacsony fokozaton is. És az Emisar D2V2 is 80 lm/W 30 lm körüli fokozaton. Az Armytek meg 140 lm/W hatásfokkal dolgozik (igaz a Zebralight SC5W lámpám 180 lm/W hatásfokot tud, alacsony fokozaton meg a 200 lm/W hatásfokot is eléri). ;)

És 700 lm társul az 5000 cd fényerőhöz. Stabilan. A Convoy S2+ XM-L2 -se nem volt stabil és forrósodott. ;) ;]

[ Szerkesztve ]

(#72565) FBLLMAG válasza Beri (#72563) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Max fokozaton a Convoy S2+ 60 lm/W hatásfokkal dolgozott ha jól emlékszem. Alacsony fokozaton a Convoy is kb 80 lm/W hatásfokot tud. 60 lm/W szemben a 140 lm/W hatásfokkal. TE tudod, de szerintem a 140 lm/W a jobb érték.

Másik dolog, hogy a 10 éves Maglite lámpáimat 30 - 40 € -ért el tudtam adni. Te a 10 éves Convoy lámpáidért mit kapnál? ;] ;)

De csak használd az olcsóbb (nem olcsó) lámpáidat. Amik használata végeredményben drágább. ;] ;) :P

(#72566) z123456z válasza -Gabesz- (#72561) üzenetére


z123456z
őstag

Én kétszer rendeltem tőlük, egyik kínából, másik valahonnan EU -ból jött, egyszer sem kellett fizetnem semmit. De talán írja is, hogy 10$ feletti vásárlásnál nem kell, intéznek mindent.

(#72568) saril


saril
senior tag

Ennyi pozitívum után sem lettem meggyőzve az armytek lámpái iránt...

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#72569) z123456z


z123456z
őstag

Acebeam L18 vajon elmegy lapos akkuval is? Vagy ha kúpos, elég neki vajon egy 10 amperes védett Xtar is? Acebeam védett 78mm, 20A és horror ár, Xtar ~75mm és csak 10A, de 1lumen szerint a turbo 8.6A-t igényel. Nem vágom ezt a részét. Mert végül megvettem jó áron az L18-at, de nem akarok közel mégegyszer annyit adni egy akkuért.

(#72571) bedvóter válasza z123456z (#72569) üzenetére


bedvóter
tag

Az Acebeam oldalán azt írják, legalább 10 A-t kell tudnia az akkunak (high drain). Egyébként a lámpához gyárilag ajánlott IMR21700NP-510A USB-C akku 20 A-t tud. Én úgy tudom, a flat-top akkukat is tudja kezelni a lámpa. Szóval ne sajnáld a jó minőségű akkut ettől a lámpától, meghálálja.
A Fenix ARB-L21-5000 akku is 20 A-t tud, talán olcsóbb, mint az Acebeam.

[ Szerkesztve ]

(#72572) FBLLMAG válasza saril (#72568) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Akkor ezt nézd. 3,5 V feszültségnél!!! a Convoy S2+ lámpám XPL leddel, a garázsban, 8 °C -nál már nem bírja. Kikapcsol. ;) Még hol vannak a fagyok.

Így tényleg gyorsan merül. ;] ;)

(#72573) FBLLMAG válasza z123456z (#72569) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Nem lesz elég. Én 20 A -t tudóval etetem. A T27 esetében fáztam rá a gyengébb akkura. Hamar visszavesz a gyenge akku végett, vagy nem fogsz tudni turbó fokozatot kapcsolni. ;)

(#72574) WestBam


WestBam
Topikgazda

Az Armytekkel kapcsolatban nekem is kettős érzéseim vannak:

Egyfelől azt kell mondanom, hogy nagyon frankó, kivételesen jól kialakított lámpákról van szó. A kezelésük, a funkcióik, a vetítési kép, a bevonat, minden nagyon rendben van. Nekem sem volt semmi gondom velük. A Wizard pro megkockáztatom a mai napig sok pipalámpát kisujjból lepipál. Az újabb modelleket pedig már nem is ismerem, de gondolom csak fejlődtek.

Másfelől ott van a gyártó felé a bizalmatlanság, amiről itt olvashatott bárki. Az üzletpolitikájukat hagyjuk, hogy mit tettek a Wilconnal, mint "elvben" kizárólagos importőrrel, aztán mit tesznak a mai napig az Armyteklámpával, mert kaphatunk olyan árakat a gyártói webshopban, amit itthon még az importőr sem kap beszerzési árnak. Szemrebbenés nélkül adnak importőri jogot bárkinek, holott abból csak egyet illene fenntartani, és annak a munkáját támogatni maximálisan.

Én személy szerint eladtam az összes Armytek lámpám, és ez a bizalmatlanságom nem a termékeknek, hanem a gyártónak szól. Sok érdekes és egyedi lámpájuk van, folyamatosan dilemmázom is, hogy vegyem-e vagy ne. Szerencsémre a többieknek is vannak olyan lámpáik, amikbe be tudom a pénzem fektetni, de sok esetben rezeg a léc és ott van a kurzorom a "kosárba" gomb felett.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#72575) z123456z válasza bedvóter (#72571) üzenetére


z123456z
őstag

Ja, beleraktam egy laposat, megy vele szépen, de kellett rá tekernem egy réteg celluxnál vastagabb anyagú, átlátszó ragasztószalagot, hogy ne zörögjön. Viszont a hosszával nem tudok mit kezdeni , így a heves, intenzív rázást gond nélkül kibírja, de egy esést imitáló rántásnál kikapcsol. Talán egy mágnes nekem is megoldaná a problémát, de csak ezért biztosan nem veszek 8+ ezerért akksit.

FBLLMAG
Köszi az infót, ez eléggé leszűkíti a választékot és feltornázza az árat, egyelőre így marad. Kíváncsi leszek majd Manker U22 III -mal összevetve, pontosan ugyanezeket az értékeket tudja papíron, ugyanazzal a leddel.

(#72576) Gargouille válasza WestBam (#72574) üzenetére


Gargouille
őstag

Szerintem te sokkal jobban megfogalmaztad, mint én tudtam. Pontosan ugyanígy vagyok vele. Mondhatnám, hogy +1 :)

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#72577) z123456z válasza FBLLMAG (#72573) üzenetére


z123456z
őstag

Az nem lehet, hogy a T27 a másmilyen LED és a magasabb lumen miatt kevesli a 10 ampert?

(#72578) FBLLMAG válasza WestBam (#72574) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

+1

Sajnos ez így van. Az egyik Armytek lámpádat meg pont én használom. Már évek óta. És azzal sincs gond. Mostanában esténként az van a fejemen. ;)

(#72579) FBLLMAG válasza z123456z (#72577) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ezek az 1000+ lm -es lámpák az Acebeam -tól kérik az áramot. A L16 -osom a hidegben pont ezért nem indult.

(#72580) z123456z válasza FBLLMAG (#72579) üzenetére


z123456z
őstag

Akkor marad a lapos, esetleg mágnessel.

(#72581) iatti válasza FBLLMAG (#72578) üzenetére


iatti
aktív tag

wizard pro?

(#72582) bedvóter válasza z123456z (#72575) üzenetére


bedvóter
tag


Ott van az infó alul a 3. sorban (apró betűs rész :) ). Legalább 10 A. És azért csak ennyi, mert 1500 lm-ről beszélünk.
Az L35-nek (5000 lm) már tényleg kell a 20 A.
Mondjuk azért az elgondolkodtató, hogy akkor miért adnak 20 A-es akkut egy olyan lámpához, amihez 10 A-s is elegendő lenne.

[ Szerkesztve ]

(#72583) MittuDomain_


MittuDomain_
őstag

Wuben H1 (komplett szett, akksi, kábel, fejpánt) 14.120,- Ft az Alzánál.
https://www.alza.hu/sport/wuben-h1-d6271074.htm

Kupon a linken, de ide is beírom:
BFR10

[ Szerkesztve ]

Si tacuisses, philosophus mansisses.

(#72584) FBLLMAG válasza bedvóter (#72582) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mert így szinte merülésig tudja a turbó fokozatot. Ez is kipróbálva. ;)

(#72585) -Gabesz- válasza z123456z (#72566) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Ha több cuccot vennék, érdemes külün-külön rendelni, vagy esetleg egyben?
Lehet valami EU raktárból jönne, míg más meg kínából.

(#72586) H-Zol válasza z123456z (#72580) üzenetére


H-Zol
senior tag

Ezt már többször írtam én így oldom meg [kép] [kép] biztonságosan a mágnest , több lámpám van így megoldva , többek közt 2 aksis közé és ilyet használok, mert ha a mágnes egy esés következtében félre csúszik , csúnya zárlatot tud okozni !!
Esztergályossal , csináltattam ilyen kis teflon (műanyag) karikákat !!

[ Szerkesztve ]

(#72587) z123456z válasza -Gabesz- (#72585) üzenetére


z123456z
őstag

Ezt nem tudom. Ha egyszerre többet veszel, kicsit több a kedvezmény is. Arra pedig, hogy honnan jön, nem jöttem rá. A tegnapi rendelésem van amazon.de-n, mégis kínában adták fel. Tehát ez semmit nem jelent. Passz.

H-Zol
Ennyire nem bonyolódnék bele. Valószínűleg olcsóbb és egyszerűbb lenne egy belevaló akku, mint ezt végigjárni. De jó ötlet, köszi.

(#72588) xcsabo válasza MittuDomain_ (#72583) üzenetére


xcsabo
senior tag

A wubennél is bf van. Érdemes megnézni. Asszem 21 dodóra jön ki kuponnal.

[ Szerkesztve ]

(#72589) H-Zol válasza z123456z (#72587) üzenetére


H-Zol
senior tag

Semmi bonyolultsága :D filléres dolog !!
A képen az első Lumintop lámpám már vagy 6 éves 2-3 éve már nem is lehet kapni, és tessék ők is ki okoskodtak egy 26650 aksit ami hosszabb mint akármelyik másik 26650 akkumulátor :W
De a mágnes tökéletes :DD

(#72590) sarajhvh válasza csibe1 (#72559) üzenetére


sarajhvh
tag

Á dehogy! Nem-nem olvastam el, vagy mi, nem értelmeztem! :DDD
Inkább felejtsük el! ;)
Inkább ajánlj nekem egy jó, oldalkapcsolós AA-14500 lámpát.

(#72591) papucsiga válasza H-Zol (#72589) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Én úgy látom csak a védelem miatt hosszabb nem?

(#72592) csibe1 válasza sarajhvh (#72590) üzenetére


csibe1
addikt

Arra sajnos nem tudok tippet adni, mert nincs olyan lámpám.
Nekem főleg 18650-es lámpáim vannak, és egy 21700-s meg 26650-es.
Most jön majd valamikor a Sofirn SC18-as a gyári oldalról rendelve; majd max arról lesz tapasztalat. Neked gondolom valami kisebb kellene.
Kisebb lámpám az Nitecore Tip SE van pár éve, azt szeretem, rajta lóg a kulcstartón a Tube-val legyütt.

" Bármi megtörténhet,még a pók is foghat halat. "

(#72593) H-Zol válasza papucsiga (#72591) üzenetére


H-Zol
senior tag

Erre nem is gondoltam, úgy tudtam, hogy nekem csak mind védelem nélküli aksiaim vannak !!
Ez [kép] azt jelenti , hogy akkor ez védett cella :)

[ Szerkesztve ]

(#72594) -Gabesz-


-Gabesz-
senior tag

Nah, rendeltem a wurkkos-ról pár dolgot.
Vapcell s4+ töltő 34 dollárért nagyon jó ár.
Kupponnal a csomagból még lejött 6 dollár és jár ingyen ajándékba WurkkosWK02 Penlight 300lm SST20 6000K. (Erre kíváncsi leszek)

(#72595) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#72584) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mármint indítani. ;)

(#72596) Beri válasza FBLLMAG (#72565) üzenetére


Beri
addikt

Kicsit nem nézek ide és két hsz alatt 100-ról 60 lm/W-ra esik a konvojod hatásfoka. Ez is az infláció miatt van? :DDD

Másik dolog, hogy a 10 éves Maglite lámpáimat 30 - 40 € -ért el tudtam adni. Te a 10 éves Convoy lámpáidért mit kapnál?
Minden marketing kérdése. Meglepne, ha nem tudnám bármelyik lámpámat minimum a bekerár duplájáért eladni, de hidd el nekem, sokkal nagyobb öröm elajándékozni őket. Próbáld ki!

eladó Aromamizer RDTA V1

(#72597) jézusom válasza Beri (#72596) üzenetére


jézusom
addikt

Hát én minimum fele annyiért vettem a convoy lámpáimat, mint amennyiér most mennek :D

(#72598) papucsiga válasza H-Zol (#72593) üzenetére


papucsiga
csendes tag

Igen 🙂

(#72599) Ra3 válasza -Gabesz- (#72594) üzenetére


Ra3
őstag

Linket, kupont meg majd a mikulás hozza? :D

''...te vagy a Jedi-ből az Onedin Kennedy?''

(#72600) z123456z válasza Ra3 (#72599) üzenetére


z123456z
őstag

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.