Hirdetés

2024. május 9., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#71851) -Gabesz- válasza saril (#71834) üzenetére


-Gabesz-
senior tag

Merítésben lassabb (2x1A + 2x0,5A), de hát ebben ugye nincs ventilátor.
Viszont töltésben gyorsabb (4x3A)

Összességében a Lii600 is hasonló, mert 4x3A töltést és 4x0,75A merítést tud.

(#71852) KergeK@csa


KergeK@csa
tag

Sziasztok!

Van egy ilyen, másfél éves búvár lámpán, ami sajnos elhalálozott:
https://www.xtar.cc/product/XTAR-D36-5800-Diving-Flashlight-44.html

Először még az LCD bekapcsolt, bár csak a lock on/off állások között tudtam kapcsolni, a ledek már nem gyulladtak ki, azóta pedig már annyi sem. A felhasználás módjából adódhatna, hogy beázott, de sehol semmi nyoma, sem a ledeknél, sem az elemtérben, szóval nem hinném. Sajnos a szétszedéshez kevés vagyok (esélyes, hogy ragasztva is van), de további ellenőrzéshez kevés lennék.
Érdemes lenne megnézetni szerintetek? Nem egy olcsó darab, örülnék, ha menthető lenne.
Ismertek olyan helyet, ahol erre képesek?

Köszönöm előre is! :)

(#71853) WestBam válasza saril (#71850) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Normális Energizer vagy Duracell 10 évet szavatol a töltöttség megőrzésére ha nem használod. Nem kérdés...

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71854) FBLLMAG válasza Beri (#71845) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Mi bajod a NiMh akkukkal?

Akár 2000 ciklust is kibírnak. Megfelelő lámpában használva, az üzemidővel sincs gond. Manapság az önkisülésük is elhanyagolható. 4 db Eneloop 10 € körül beszerezhető. Ház körül, utcai harcosnak, utazáshoz, autóba, téli erdei sétákhoz, vészfénynek, még mindig jó választás lehet. :K ;)

(#71855) FBLLMAG válasza FBLLMAG (#71854) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

És a 2x AA -s zseblámpáim (kb 50 óra sétáló üzemidő / lámpa) az 1x AA -s fejlámpáimmal párosítva, és a 4x AA -s lámpáimmal kiegészítve (30000 - 40000 cd), már akár erdő, mező esti járására is megfelelhetnek. ;)

(#71856) saril válasza FBLLMAG (#71855) üzenetére


saril
senior tag

Jó de ez már 3+ lámpa amit magaddal viszel, nekem elég általában 1 nagyon max 2db lámpa, mindenre :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71857) xcsabo


xcsabo
senior tag

Tegnap csak a kulcstartóm volt nálam este kutyasétáltatás közben. Az is csak véletlen maradt a zsebemben. Egy jetbeam mini se van rajta. Teljesen elég volt a fénye amire kellett.

(#71858) Zsombe válasza xcsabo (#71857) üzenetére


Zsombe
senior tag

Világítós a kulcstartód? :D

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71859) WestBam válasza Zsombe (#71858) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Jetbeam Mini SE kulcstartó lámpát írta, hogy volt nála. Nitecore TIKI, Rovyvon Aurora kb. ugyan az. Ez a kategória kb. a Fenix E05R is.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71860) xcsabo válasza Zsombe (#71858) üzenetére


xcsabo
senior tag

Aha.... :C

(#71861) FBLLMAG válasza saril (#71856) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Igen 3 lámpa. És mindegyik másra való. Armytek Li-Ion -os megoldásánál Wizard a fejre, Viking a kézbe (szórt fényű lámpaként) és távolra ott a Predator esetleg a Barracuda.

1 db lámpa nem az igazi. Bár nekem is van fejpánt szerelékem, és diffúzorom is pl Nitecore lámpákhoz. Vagy a Fenix szerelékeimmel is megoldhatom. Azért a fejlámpa, zseblámpa, távolsági lámpa csapat kényelmesebb.

"nekem elég általában 1 nagyon max 2db lámpa, mindenre"
Ha lehet, a kezemben órák hosszat nem tartok fél kg -os lámpát. Régebben a 47 (Foursevens) Quark lámpáinál láttam csuklóra gumipókozott lámpát. Tartani sem kellett. A Tiara A1 PRO lámpámat is többször használtam így. ;)

(#71862) BaLee válasza WestBam (#71859) üzenetére


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Nekem ilyen Nitecore TIKI van, kétféle is. Nagyon jó fénye van, 300lumen, tényleg kb. azt a fényerőt tudja, mint a régi Olight Baton S10 lámpám amit szintén imádok.

Egy hátránya, a kicsi akksi, szóval tényleg csak kényszermegoldás. Maxon egy nagyobb kutyasétáltatást sem bír végig. Viszont tényleg kulcstartó méret és súly, fel sem tűnik egy táskában vagy egy kulcscsomón.

(#71863) Zsombe válasza WestBam (#71859) üzenetére


Zsombe
senior tag

Már értem köszönöm, nem tudtam, hogy ez a neve, azt hittem az "se" azt jelentette, hogy Jetbeam Mini sem volt nála. :B

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71864) FBLLMAG


FBLLMAG
senior tag

A FB oldalán feltettek 1 TLF oldalt, ahol lefényképezték, kb 1000 lámpa világítási képét.

Az 1x AA -s lámpák 14500 -as akkuval is üzemelnek. Régebben már jeleztem, hogy a Wuben, Lumintop, Sofirn, stb ilyen lámpái a 14500 -as akkuval 800, 900 lm fényáramot is képesek leadni. AA (NiMh) akkuval viszont kevésbé használhatók. A Fenix, Armytek, EagTac, Olight, stb. lámpái, az AA akkuval / elemmel továbbra is használhatók maradnak.

A Lumintop TOOL AA vetítési képe összehasonlítva az EagTac D3A vetítési képével. AA (NiMh) akkut használva. A hátsó doboz 40 m -re van. 14500 -as akkuval már elenyésző a különbség. Lumintop TOOL AA, EagTac D3A 14500 -as akkut használva.

A Lumintop olcsóbb (a Ti házas kb ugyanannyiba kerül), ma már világító kapcsolóval gyártják. Az EagTac fluoreszkáló kapcsolóval érkezik, Ti házas, és a csomag megerősített övtokot is tartalmaz. A D3A kikapcsolható holdfénnyel rendelkezik, a fej behúzásával a turbó aktiválható. Azonnal. A memória ki / be kapcsolható.

Mindenki maga levonhatja a lényeget.

(#71865) draco31


draco31
veterán

Hello!
Ismerős hozott egy vadászlámpát, kontaktos volt a kapcsoló. Egy vezeték jön ki a hátulsó részén, végén lóg a kapcsoló, és a vezeték egyik szála szakad el, de megoldottam.
Kérdés, hogy Nyíregyen van-e esetleg lámpabolt, mert akarna venni a tulaj hozzá olyat, amikor rögtön ott a kapcsoló a lámpa hátsó részén. De mivel nem tudunk típust, így próbálgatni kellene.
Vagyis most előkaptam a hibás Zenflare F1-est, és az jó rá. Akkor gondolom szabvány méretű.

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#71866) WestBam válasza draco31 (#71865) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Ezeknél sajnos nincs olyan, hogy "szabvány". Ha kínai a lámpa akkor érdemes lehet ebay-en vagy aliexpress-en keresgélni csak zárókupakot hozzá "flashlight tailcap" ,vagy ha van valami típusszám rajta akkor típusszám + tailcap keresőszavakkal.

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71867) draco31 válasza WestBam (#71866) üzenetére


draco31
veterán

Rendben, köszi!

ASUS S14 S410U /\/\ Xiaomi Redmi Note 12 pro 5G /\/\ Switch Lite /\/\ Amazfit T-Rex Pro /\/\ Blitzwolf BW-FYE15 /\/\

(#71868) WestBam válasza WestBam (#71866) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Próbálgatom a legújabb szerzeményem a Cyansky P25 v2.0-t és egyre jobban tetszik. Az "ECO" mód (5lm) rejtett (és nem valós holdfény), az alacsony fokozat 50 lumenje meg már elég a sétához. Mondjuk egy érdekes tény szembeötlött:
Cyansky P25 v2.0 - 50 lm - 25 óra futásidő
Nitecore MH12S - 50lm - 45 óra futásidő
Mindkettő tartozéka 5000mAh kapacitású 21700 akku.
Gyakorlatilag egy árban van a két lámpa (~100USD vs. 43e Ft).
Fényáramban a Nitecore marad alul, minden másban a Cyansky.
Szóval nem rossz ez, de azért nem is az igazi :B

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71869) DonThomasino


DonThomasino
veterán

A convoy c8 hoz létezik fejlámpás átalakító ?

" I'm going to make him an offer he can't refuse."

(#71870) Beri válasza FBLLMAG (#71854) üzenetére


Beri
addikt

Elég, ha az újabb kémiájú akkumulátorokkal tesszük tönkre a bolygót, nem kellene még azzal is, ennyi az egész.

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71871) saril válasza Beri (#71870) üzenetére


saril
senior tag

:DDD A bolygónak teljesen mindegy hogy megy tönkre, sokszor újraindult már az élet a földön, az hogy most ezektől amit mondasz (amit persze erősen kétlek) tönkretesszük, mondjuk kihal az emberiség... és?! pár ezer vagy évmillió év múlva újra indul az élet.
Szóval ne a bolygót védd mert az csak KÉPMUTATÁS, védd az embereket ha annyira ellene vagy ennek a sok akkunak.
Bár ajánlom figyelmedbe a légi közlekedést és a hajózást, az egyik a levegőből jön ránk szűretlenül a másik a vizeinket szennyezi, sokkal nagyobb mértékbent mint a te kis akku ökokatasztrófád... :)) mivel egyiknél sincs EURO szabályozás, erről ennyit! ;)

[ Szerkesztve ]

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71872) sarajhvh válasza saril (#71871) üzenetére


sarajhvh
tag

Egyetértek! :)

(#71873) FBLLMAG válasza Beri (#71870) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Ha már annyira a bolygó a lényeg, megfelelő lámpát kell használni.

Van ami 21700 -as akkuval (70 g Li-Ion) 25 órát üzemel sétáló üzemben, van amelyik 45 órát. Nekem a 18650 -es akkuval (50 g Li-Ion) 50 órát üzemel. És vannak lámpáim, melyekkel, 2 db AA NiMh akkuval (56 g), 50 órán át lehet sétálni. De ezek az akkuk 3x több ciklust bírnak.

(#71874) Beri válasza saril (#71871) üzenetére


Beri
addikt

Nem az én kis akku ökokatasztrófám, hanem mindannyiunk pusztulása.

FBLLMAG: Ha valami nem világít, az nem is fogyaszt, ez ilyen :DDD

[ Szerkesztve ]

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71875) Lacerta válasza DonThomasino (#71869) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Vannak fejpántok amik fogadnak rúdlámpát. Pl. ilyen. Szükség esetén megteszi, de se nem praktikus, se nem kényelmes igazán.
Vagy valami ilyesmivel tudod megoldani, ez valamivel civilizáltabb, de bonyolultabb is. Kell hozzá minimum egy ilyen, opcionálisan pedig még ilyen is, hogy ne a homlokodról meredjen előre a lámpa.

(#71876) iatti válasza saril (#71871) üzenetére


iatti
aktív tag

pár napja volt egy kérdésem, esetleg erre is lenne válaszod ? :) /nekem azt tanították,ha kérdeznek,illik válazolni ;) /

(#71877) iatti válasza Beri (#71874) üzenetére


iatti
aktív tag

na ezt jól megmondták neked.

(#71878) saril válasza iatti (#71783) üzenetére


saril
senior tag

Tudok csinálni hozzá egy pakkot, de szabályzó elektronikát nem, sajnos.

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71879) saril válasza Beri (#71874) üzenetére


saril
senior tag

Engem meg nem érdekel! Akkor pusztuljunk!!! Mit foglalkozol vele? Teszel ellene? ha nem akkor ne is foglalkozz vele, ha jársz/szervezel tüntetést akkor talán látom értelmét hogy kardozol itt ez ellen, amúgy falrahányt borsó, meg jót nevetünk/nevetek az ilyen hsz-on :))

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71880) WestBam válasza saril (#71879) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Azért van átmenet a sötétzöld meg a nemtörődöm közt. Én bízom abban, hogy Te is ebbe a kategóriába sorolod magad. Nem kell elhajítani az -lítiumos- elemeket, be kell tenni abba a fránya elemtárolóba, meg a gagyit ami tényleg hulladék nem kell támogatni azzal, hogy megveszed. Ha mindenki ennyit megtenne már az is nagy lépés lenne :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71881) iatti válasza iatti (#71877) üzenetére


iatti
aktív tag

megfakultak a betük. itt ennyire éber az elköcsrendészet? :DD ja,már látom,még nem pihen ;)

[ Szerkesztve ]

(#71882) WestBam válasza iatti (#71881) üzenetére


WestBam
Topikgazda

Akkor kérlek használd az OFF gombot, ne nekem kelljen, ha már egy “szakmai” fórumon vagyunk :K

⭐⭐⭐ https://elemlampablog.hu/linkek ⭐⭐⭐

(#71883) FBLLMAG válasza Beri (#71874) üzenetére


FBLLMAG
senior tag

Rájöttem. Az 1x használatos alkáli elemekre gondoltál. Ezek használatát tényleg hanyagolni kéne. :K

A NiMh akkuk újra felhasználhatók elhasználódás után.

"Ha valami nem világít, az nem is fogyaszt, ez ilyen" = sötétség. Ezt nem biztos, hogy kedvelnéd.

A hagyományos megvilágítással több áramot fogyasztasz, az erősebb fény kiveri az álmot a szemedből, felébreszthetsz másokat. Ha nem kapcsolod fel, belerúghatsz a bútorba, ráléphetsz a gyerek elhagyott játékára, leverhetsz dolgokat (így felébresztve másokat).

Jobb ha van kéznél zseblámpa. ;)

(#71884) saril válasza WestBam (#71880) üzenetére


saril
senior tag

Én bontott cellákkal is foglalkozom = újrafelhasználás :R

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71885) Beri válasza FBLLMAG (#71883) üzenetére


Beri
addikt

Van pár fokozat a teljes sötétség és a milliárd lumen között, viszont a ledek hatásfoka között (pláne ha hasonló korúak) már nem olyan sok. Ha neked teszemazt 500 lumenre van szükséged, azt a lámpáid nagyon hasonló mennyiségű kakaóból fogják előállítani. Oké, fűtesz el áramot akkor, amikor a feszültséget alakítod át, meg amikor kiveszed a delejt az akkuból, de ha ott 50% környéki hatékonysága lenne a rendszernek, úgy melegedne a lámpa, hogy nem tudnád használni. Olyan, hogy valami 2x annyi ideig ad ugyanannyi fényt ugyanazzal az akkuval, mint a hagyományos mosópor (izé, lámpa :DDD ), csak a teleshopban van.

Az igazi tanulság az, hogy nem a legkisebb lámpát kell megvenni (1x1 centi foncsorral nehéz az élet) és olyan vetítési képpel rendelkezőt kell keresni, ami neked való. Nem csak a throwereké a világ :K

saril: éljen a bontott cella!

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71886) Zsombe


Zsombe
senior tag

Még mindig nem tudtam eldönteni melyik EDC zseblámpát válasszam. :( A keretet feljebb toltam 10-ről 15e Ft-ra. Ali-ról rendelni nem szeretnék több okból sem (szállítási idő, garancia, esetleges plusz vám), valamint biztos jók a Sofirn és a Convoy zseblámpák, de valahogy minőségit szeretnék venni, nem - számomra - bizonytalan kínait.

Szóval leszűkítve a kört amik a rostán maradtak:
- Olight I5R,
- TrustFire L2,
- TrustFire MC1.

Minőségre az Olight jobb, mint a TrustFire? Vagy a jobb fényerő miatt érdemesebb inkább valamelyik TrustFire-t választanom?

Igazság szerint leginkább egy Olight Baton 3 Pro-t vennék, csak sokallom érte a 30 ezer forintot. :(

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71887) Beri válasza Zsombe (#71886) üzenetére


Beri
addikt

Főnök, a trustfire és az olight is kínai.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71888) Zsombe válasza Beri (#71887) üzenetére


Zsombe
senior tag

Ezt nem tudtam, elnézést. :B Azt hittem az Olight más nemzet terméke. Mindenesetre az Aliexpress rendelést akkor is kihagynám, egyelőre marad a három kiszemeltből valamelyik, csak nem tudok dönteni.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71889) saril válasza Beri (#71887) üzenetére


saril
senior tag

Annyit elfelejtettél leírni hogy a Trustfire-t előszeretettel és nagyon régóta hamisítják, nehéz belőle "eredetit" vásárolni. De én az Olight-ot meg abszolút nem védem mert túlárazott!

Akkupakkok készítését, javítását, szerszámgépek, rollerek, kerékpárok akkufelújítását vállalom. Eladóak 18650 Cellák!

(#71890) Zsombe válasza saril (#71889) üzenetére


Zsombe
senior tag

Értem, akkor így TrustFire kiesett. :( Ha nem Olight és nem is Ali-s rendelés, akkor van még más alternatíva, javaslat?

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71891) Beri válasza Zsombe (#71890) üzenetére


Beri
addikt

Nem kell feltétlenül aliról rendelni, sokminden más is van, meg csomó minden elérhető már EU raktárakból. Ne vegyél drága lámpát, hogy ne kelljen sajnálnod, ha leejted, vagy megrágja a kutya :DDD
És ahogy saril is írja, nem ér a drága annyival többet.

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71892) Zsombe válasza Beri (#71891) üzenetére


Zsombe
senior tag

Akkor kérnék szépen ajánlatot EU raktárról elérhető, megbízható, Olight i5R-re vagy Baton Pro-ra hasonlító zseblámpára max. 10 ezer forintért (akksival együtt).

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71893) Lacerta válasza Zsombe (#71892) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Én pedig új, zöldrendszámos családi kombira szeretnék kérni javaslatokat 3 MHUF alatt. :DDD

(#71894) Beri válasza Zsombe (#71892) üzenetére


Beri
addikt

Sofirn SC18, sokadjára is, vagy majd ajánl a topic népe hasonlót. Rengeteg 18650-es lámpa van (mint a baton pro), kisebbet meg ne vegyél (mint az i5r).

Lacerta: Jaés raktárról :))

eladó Aromamizer RDTA V1

(#71895) Lacerta válasza Zsombe (#71886) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Vegyél nyugodtan Sofirnt vagy Convoyt, ezek beleférnek a keretbe és nem úgy alsópolcosak, hogy vállalhatatlanul sz*rok, hanem úgy, hogy a vállalható és élvezhető minőség minimumát nyújtják. Vagy vegyél Wubent. Esetleg több pénzért Skilhuntot.
Nézd meg a gyártók saját oldalait is, időnként kifejezetten olcsóbb onnan venni, mint Aliról. A Sofirn pl. folyamatosan kuponozza a cuccait, és van EU raktáras készlete is.

(#71896) Lacerta válasza Beri (#71894) üzenetére


Lacerta
aktív tag

Lacerta: Jaés raktárról :))

Még szép. :D

(#71897) Gargouille válasza Zsombe (#71892) üzenetére


Gargouille
őstag

Nem akarok belepiszkítani a ventilátorba, de Convoy-t is nyugodtan vehetsz, amúgy tök jó lámpák, egyáltalán nem bazári gagyik, mint a piacon kapható 1000000lumenes kínai vackok. Nekem is van vagy 5db Convoy már évek óta és remekül működnek, bírják a gyűrődést, megbízható, üthető-verhető. És nem utolsó sorban szétszedhető, javítható. Alkatrész is van hozzá.

Annyi inkább a különbség, hogy nagyrészt nincs bennük hővédelem vagy stabilizált fényáram stb., tehát ezek a "kifinomultabb" elektronikai funkciók, de ha nem ez a szempont, hanem csak egy megbízható zseblámpa kell, ami világít és amit nem kell hímestojásként vigyázni, akkor simán jó választás.

Lassan kiderül, hogy amit korábban abszurd humornak gondoltunk, az csak szimpla jövőbelátás volt.

(#71898) Zsombe válasza Lacerta (#71893) üzenetére


Zsombe
senior tag

Bírom az ilyen okos, megmondóembereket.... :W Nem lehetetlent kértem, csupán javaslatot egy adott keretért.
A Te "kérésed" pedig egy szánalmas irónia.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71899) Zsombe válasza Beri (#71894) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszi a javaslatot. A baton pro mérete amúgy is szimpatikusabb, mint az i5r.

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

(#71900) Zsombe válasza Lacerta (#71895) üzenetére


Zsombe
senior tag

Köszönöm a javaslatokat!

''Élni annyit jelent, mint nevetni a halálon és belehalni a röhögésbe.'' - Boris Vian

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.