Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#601) Veriakilis válasza szaszlaci (#596) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"hiába vezeted ki jól a hőt, ekkora teljesítménynek nagyon nagy hűtőfelület kell már. Esetleg valami fűtő elemmel érdemes ezt próbálgatnod! (Rossz) tranzisztor pl, fel tudod fogatni."

A 120W tényleg sok, ha egy rúdlámpa felületén akarom hűteni...
Lehet, hogy 1 db SSR-90, és esetleg 3db Cree MC-E LED lesz benne.

Az SSR-90 fényét egy olyan optika mögé tenném, ami egy autó reflektorhoz hasonlóan nagy távolságra fókuszál, a 3 db MC-E-t pedig közelre teríteném.
Így közelre, messzire egyaránt nagyon jól világítana, és talán még a LED-ek hőmérsékletét is kordában lehetne tartani.

Te készítettél, vagy csak terveztél(?) elemlámpát (akkusat) SSR-90-es, vagy SST-90-es LED-el?
Ha igen tennél fel róla képeket, dokumentációt?

A Maglite D Cell-ek elég nagyok talán, hogy megfeleljenek a fent vázolt tervnek?

Veriakilis

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#602) szaszlaci válasza Veriakilis (#601) üzenetére


szaszlaci
addikt

Tükröt javaslok, a kocsiban is az van általában, nincs semmi lencse jórészt, úgy tudom.

Csupán egy P7-el készítettem lámpát, ott van amúgy a blogomban egy leírás. Nos, azt lehet lehűteni (10 Watt fűtés elektronikával kb) egy 3C-s lámpával úgy, hogy le van rakva és úgy sem melegszik túl semennyi idő után sem. Szóval nem nagyon lehet fölé menni teljesítményben, ha nem csak 5 percig akarod max használni.
A MagLite váza nem épp a legvastagabb, monjuk egy 4D (4 góliátos) talán lehűt egyetlen SST-90-et. De ez csak tipp, egyénlieg érdemes ezeket kikísérletezni, illetve én sosem foglalkoztam ezzel a LED-el.
Inkább több kicsi XP-G, sokkal hatákonyabbak.

Fényerő mellett szeirntem fontosabb, hogy jól legyen irányítva, a célnak megfelelően.
Nézz meg éjszaka mondjuk egyetlen jól irányított 200 Lumen körüli lámpát, ha még nem tetted meg. Hogy mégis mit jelent az a bizonyos fényerő.
Kb 100 Lumennek már közelről érezni a hőjét az arcodon. A fényből keletkező hőről beszélek most!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#603) Veriakilis válasza szaszlaci (#602) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Igen, azt tudom már kb. hogy mekkora 240 lumen akril lencsével,- kipróbáltam, hogy este az egyik spotot kiirányítottam az udvarra sötétben: elég jó fénye van.
Macikos írta, hogy SSC P4-es LED van benne, ami 240 Lument ad le maxon hajtva.

A #552 Veriakilis hozzászólásban van kép arról a spotlámpáról amit a konyhába vettem.

Még van egy olyan ötletem, hogy egy vastagfalú alu csőbe készítek 3 db átmérő 8-as furatot, amikbe concad-os heatpipe-okat teszek szilikonpasztával bekenve.
Csak 20-25 cm hosszan furatot készíteni eléggé nehéz feladat.

Még mindig csak a tervezés fázisában tartok. :)

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#604) szaszlaci válasza Veriakilis (#603) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem a hő vezetéssel lesz nehéz dolgod, hanem a hő leadással!
Lehet az a Mag 4C gyémántból is, akkor sem fog eldisszipálni 120 Wattnyi hőenergiát, hogy a LED el ne égne. (Meg a kezed.)

Mindenesetre kíváncsian várom, milyen eredményt sikerül elérned! :K

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#605) Vegha


Vegha
senior tag

Tudom, felhasználás szempontjából offtopic a kérdés, de szakértse meg nekem valaki ezeket a fényforrásokat, plz:
LED Bulb 36-LED 110V E27
E27 3.8W Cree 60-LED 6500K 300-Lumen Light Bulb - White (85~265V)
Helical 3W Cree E27 LED Light Bulb (110V-230V)
Helical 3W Cree E27 Crystal LED Light Bulb (110V-230V)

egyszerű százas körtéket váltanék ki ezekkel. összesen 200W wolfram izzós körte helyére kerülne 3 db ledes a fentiek közül valamelyikből. színhőmérsékletet még nem elemeztem, átlagos 20-25 nm-es szobába kellene. sajnos a csillárventillátornak annyira idióta kiképzése van, hogy csak az ilyen nagyon hosszú "nyelű" fényforrások férnek bele, s ráadásul még a vékonyabb foglalat (E27) is fix :(

(#606) rayoliviero válasza Vegha (#605) üzenetére


rayoliviero
veterán

Én is szeretnék majd venni a Dealextreme-ről 220 V-os LED-es villanykörtét , de nem tudom melyiket éri megvenni, melyiknek van jó ár érték aránya. Vannak a Dealextreme-en nagyon drága égők is, nem tudom, hogy megérnek-e annyit.

(#607) PHM válasza Vegha (#605) üzenetére


PHM
addikt

Az elsőt kapásból felejtsd el, 110V-os.
Ha én járnék hasonló cipőben, a harmadikat választanám egyébként.
Arra azonban nem árt számítani, hogy a 200W izzó helyettesítéséhez
legalább 25-30W kell a ledes lámpákból.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#608) Vegha válasza PHM (#607) üzenetére


Vegha
senior tag

A franc, elcsesztem: nekem nem is E27 hanem E14-es foglalatú kellene, olyat meg nem lelek dealen :( amúgy erre keresek valami költséghatékonyabb alternatívát:

[ Szerkesztve ]

(#609) Szelim válasza EZoli752 (#569) üzenetére


Szelim
csendes tag

Egyet nem értek, talán mert láma vagyok. Az alkáli elemek 1.5V-os cuccok, egy akku 1.2V-os (eneloop bemérve gyárilag 1.3 körüli). Eleve kisebb feszültséget tudok ráengedni a P7-re, hogyan lehet ebből baj?

(#610) PHM válasza Szelim (#609) üzenetére


PHM
addikt

Az elemeknek nagyságrendekkel nagyobb a belső ellenállása.
Ezért a Ni-MH, de különösen a NiCad és a lítium akkukból
jóval nagyobb áramot lehet kivenni.
Az pedig káros lehet mind a meghajtó elektronikára, mind a ledre.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#611) Szelim válasza PHM (#610) üzenetére


Szelim
csendes tag

Ahamm. Akkor megint nem értek valamit. A Led Lensernek is vannak az R jelzésű modelljei amelyek újratölthető akkuval rendelkeznek. Akkor azoknál más az elektronika? (merthogy a LED Cree mindegyikben, csak a teljesítményük különböző)

[ Szerkesztve ]

(#612) szaszlaci válasza PHM (#610) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szép is lenne, ha egy Led Lenserre ez káros lenne..
De még így is kevesebb energiát fog kivenni belőlük egy ilyesmi lámpa, mivel kisebb a (4-5 Watthoz elég árammal) terhelt feszültségük, mint egy új alkálié!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#613) rayoliviero válasza szaszlaci (#612) üzenetére


rayoliviero
veterán

Írtam a németeknek e-mailt és ezt a választ kaptam:

Please do not use our item P7 with rechargeable batteries or high current batteries (e.g. NiMH or lithium ion batteries).
The most important point is, that e.g. NiMH rechargeable batteries with 1,2V have a lower voltage but under circumstances as a result of the lower internal resistance they can deliver higher current (as also RAM- Cells) for a longer time than Alkaline- batteries. This is the same with high current batteries.
Due to the higher current the LED becomes warmer and as a result the LED might be damaged or destroyed.
If you use rechargeable batteries or high current batteries, your warranty will be expired.
So in case you prefer not to shorten the lifetime of your flashlight please only use Alkaline-batteries.

Please note that at the moment we offer one Flashlight in which also rechargeable batteries can be used. This is our M5 (http://www.zweibrueder.com/ENG/produkte/html_highperformance/html_Mserie/m5.php?id=m5).

(#614) szaszlaci válasza rayoliviero (#613) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szóhoz se jutok.. :Y
Nem elég, hogy aranyárban van, még szar is? :((( (Elnézést minden P7 tulajtól! Nem szar, de ez botrányos akkor is..)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#615) rayoliviero válasza szaszlaci (#614) üzenetére


rayoliviero
veterán

De szerencsére sokáig bírja elemmel is, 6 db Energizer Ultra+ elemet pedig már lehet venni 1000 Ft-ért, úgyhogy nem halok bele az üzemeltetésébe.
Ezt leszámítva amúgy nagyon jó lámpa, így sem bántam meg, hogy ezt vettem.
LED LENSER P7 Experiment - 405 Tonne truck runs over a P7 flashlight

(#616) Szelim válasza rayoliviero (#613) üzenetére


Szelim
csendes tag

Kíváncsi lennék mit mondanának a Sanyo Eneloopra.

(#617) rayoliviero válasza Szelim (#616) üzenetére


rayoliviero
veterán

Hát azt, mint a többi akksira, hogy nem lehet beletenni a lámpába.

(#618) PHM válasza szaszlaci (#612) üzenetére


PHM
addikt

Konkrétan a turbo üzemmódra gondolok, amikor nincs előtét ellenállás a körben.
Egy frissen töltött Ni-Cad akku egyébként simán leadhat 2A-t úgy,
hogy a kapocsfeszültsége eközben 1,3V fölött marad. Ez az egyik.
A másik, hogy ugyanolyan teljesítményhez kisebb feszültségen
nagyobb áramerősség kell.
Na most, ha a meghajtó elektronika mondjuk kicsit alul van méretezve,
ilyenkor nagyobb a hőmegfutás veszélye. Ez az elmélet.
A gyakorlat meg az, hogy ezt az akkumizériát én is városi legendának,
mindközönségesen marhaságnak tartom. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#619) rayoliviero válasza PHM (#618) üzenetére


rayoliviero
veterán

De ha ez csak tényleg városi legenda, akkor nem értem, hogy ezek a németek miért hangsúlyozzák ennyire, hogy csak alkáli elemmel lehet használni. Ezt egy másik ember írta nekem a Led Lensertől (mert kettőnek írtam):

"please only use alkaline batteries like written in the manual.

I don’t know where people on forums test these times with accus, but surely not with us!!!

Mit freundl. Grüßen / With kind regards

Christian Dietrich

(Support-Team)"

(#620) PHM válasza rayoliviero (#619) üzenetére


PHM
addikt

Elméletileg, extrém esetben, lehetséges, hogy az akku használata
valóban problémát okozzon.
Ennek azonban a normál használatban nagyon kicsi az esélye.
A válaszadó meg gondolom adminisztratív munkaerő, nem biztos, hogy
konyít valamit is az akkukhoz és elemekhez.
Ha valamelyik lámpa mégis az akkuhasználat miatt menne tönkre,
ott szvsz a tervezés volt már alapjaiban elbaszarintva.
Egy szó mint száz, a korábban említett "turbo" üzemmód kivételével
nem látom akadályát az akkuk használatának.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#621) rayoliviero válasza PHM (#620) üzenetére


rayoliviero
veterán

Értem, köszönöm válaszod.

[ Szerkesztve ]

(#622) Szelim válasza macikos (#553) üzenetére


Szelim
csendes tag

112.000 lux a megvilágítás nem pedig a fényerő(sség). A megvilágítás mindig a felületre vonatkozó adat, a fényerősség a fényforrás tulajdonsága. De ettől eltekintve brutális lehet.

(#623) Bazsy


Bazsy
aktív tag

Sziasztok!

Szükségem lenne egy olyan ledes zseblámpára amit éjszakai túrázáshoz tudnék használni.
Nyilván nem kell túl nagy fényerő, csak látni szeretnék 5-10 métert előre, viszont az üzemidő 6-8 óra kéne hogy legyen 2db AAs NiMh akksival.
A felhasználás célja miatt vízálló kivitelre lenne szükségem, és szeretek egyszer venni dolgokat hosszú időre.

Ajánlanátok nekem típus és helyet ahol érdemes venni?

Bazsy

(#624) macikos válasza Bazsy (#623) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Mennyit szeretnél rákölteni? Tudsz PayPallel fizetni?

Szelim: Igazad van. Nem is tudom, hogy miért azt írtam.

[ Szerkesztve ]

(#625) Bazsy válasza macikos (#624) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Hali!

5000-10000Ft közötti tartományra gondoltam, de ha nem indokolt nem mennék messze az 5000től.
Paypalom van és használni is szoktam.

Bazsy

(#626) macikos válasza Bazsy (#625) üzenetére


macikos
addikt

[link]
Népszerű lámpa, erős fényű, kicsi, kicsavarható toldócsővel, így 1 vagy 2 darab AA NiMh akkuval is mehet. 5 világítási mód van benne: közép, alacsony, magas, stroboszkóp, SOS. Azt nem mondom, hogy búvárkodást és mélységi merülést is lehet vele csinálni, de nagy esőt simán kibír, sőt még egy pohár vízbe is be lehet tenni gond nélkül.

A szállítás ingyenes! kb. 12-14 nap amíg megérkezik.

Nekem a rozsdamentes acél változata van, az is jó, csak abban gyengébb a LED: [link]

[ Szerkesztve ]

(#627) Bazsy válasza macikos (#626) üzenetére


Bazsy
aktív tag

Köszönöm szépen a segítséget, azt hiszem ez jó is lesz:)

Bazsy

(#628) Szelim válasza macikos (#626) üzenetére


Szelim
csendes tag

Klassz kis dög. :)
Ilyenkor megint elgondolkodom, hogy a Led Lenser miért nem ajánlja az NiMH akkukat, ha ebben is lehet használni. :(

(#629) macikos válasza Szelim (#628) üzenetére


macikos
addikt

Ahogy olvastam, a legtöbb helyen azt írják, hogy az alacsonyabb fényerő és a gyors lemerülés miatt.
Mindenesetre az is kétségbeejtő a LedLensernél, hogy nagyon meredeken csökken a fényereje. Na meg ez a Turbo mód is érdekes. Normális lámpánál ez az erős fokozat szokott lenni. Csak ugye gyenge a hűtés és ezért nem mehet maxon a LED. Pedig jó lámpák lennének ezek, főleg 18650-el direktbe kötve. Ha meg csinálnának egy kis méretű, SS-50-el szerelt változatot, akkor azt meg is venném.

(#630) Berbatov


Berbatov
csendes tag

Sziasztok!
Aki rendelt már a DealExtreme-n segítsen már nekem, hogy megy a rendelés menete? Az ebay-t használom, de ez a DE nekem kicsit bonyolultabbnak tűnik! Mondjuk az angol tudásom sajna minimális :B .

(#631) macikos válasza Berbatov (#630) üzenetére


macikos
addikt

Regisztrálsz, azt hiszem itt kell megadod a címedet is.
Berakod a kosárba a cuccot.
Kiválasztod fizetésnek a PayPal-t, ami egyből átirányít a DX-es Paypal-es oldalra, ahol elvégzed a fizetést.
Várod a csomagot :)

(#632) Berbatov válasza macikos (#631) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Ez tömör, és célirányos volt! :) Köszi.
Az a gáz, hogy regisztráltam már, de valahogy nem úgy jönnek elő az ablakok, ahogy várnám. A kosár után is két ablak jön fel, és valahogy nem tudok tovább lépni.... Na mindegy, majd gyűröm előbb utóbb csak rájövök :((( Köszi még egyszer!

(#633) Berbatov


Berbatov
csendes tag

No egy kis előre lépés történt, de jól látom, hogy a DE-n meg kell adni a kártya számot a fizetéshez? /Nem akarom szét off-olni a topicot, ezt akarom megrendelni[link], ezért boldogítalak titeket./ Sajna kitört az üveg a lámpámból. :O

[ Szerkesztve ]

(#634) szaszlaci válasza Berbatov (#633) üzenetére


szaszlaci
addikt

PayPal regisztrációd megvan már? Ha itt az oldal aljára görgetsz, van egy picivel talán részletesebb leírás.
Fizetéskor pedig a PayPal logóra kattintasz, az első, asszem kék-fehér színűre, mikor már öszeválogattad a termékeket.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#635) Berbatov válasza szaszlaci (#634) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Köszi! Igen a PayPal-t már többször használtam az ebay-en. Csak ez a DE még nem tiszta, de próbálkozom! :))

(#636) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

1xAA-s lámpák között nézelődöm, és találtam egy ilyet: [link] Rozsdamentes acél és elvileg P4 led van benne. Mi a vélemény róla? :)

(#637) macikos válasza Chosen (#636) üzenetére


macikos
addikt

Nekem van ilyen, illetve az eredetileg XR-E Q5-el szerelt változat, ami egy ideje már XR-C-vel kapható: [link]
Később lehet átépítem, mondjuk kicserélem a LED-et XP-G-re.

Nagyon jó lámpa. Ez tényleg mindent kibír+plusz még a festés se tud lekopni róla. Vízálló, kicsi, kompakt az egész, szép a kidolgozása. Az enyémnek a tömítő gyűrűi és a bekapcsoló gomb foszforeszkál a sötétben. Erős, de messze nem tekinthető "reflektor"-nak.

(#638) dokiki válasza Chosen (#636) üzenetére


dokiki
csendes tag

Én most spec. ezt venném:
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.31731

Nagyon szép kis lámpa,és ebben SMO foncsor van,bár ilyen kis méretben lehet nem számít sokat.Persze ezek a lámpák 14500-as akkuval tudják a maxot,sima elemmel nem,legfeljebb az UF C3 a hoszabbítóval,ebbe belemegy 2 db AA elem.

A fent említett lámpáról itt van teszt:
http://www.jayki.com/?mid=flashlight_review_board&category=463&document_srl=6928

(#639) Chosen válasza macikos (#637) üzenetére


Chosen
addikt

Mennyire vízálló neked? A tesztekben nagyon panaszkodtak, hogy kicsi a tömítés.

dokiki:nem rossz :) a végére ugye nem muszáj feltenni azt a "tüskét"?

Mindketten 5-Mode lámpát linkeltetek, de nekem csak 2 módos kéne.Ki lehet kerülni ezeket, vagy mindenképp végig kell kattognom mind az 5-öt mire kikapcsol?

mod: sima tartós AA, vagy 2500mAh-es tölthető elemmel használnám

[ Szerkesztve ]

(#640) macikos válasza Chosen (#639) üzenetére


macikos
addikt

Az enyémben nagyon jó a tömítés. Ami pl. az üvegnél van, az olyan jól illeszkedik, mintha ragasztó lenne. A lámpa úgy érkezik, hogy éppen csak össze van tekerve. Ha viszont rendesen összetekered, akkor már maga a fém is olyan jól illeszkedik, hogy nem tud befolyni a víz.

Szívesen csinálok róla egy videót ha gondolod :)

(#641) dokiki válasza Chosen (#639) üzenetére


dokiki
csendes tag

Ezek a lámpák memóriásak,tehát megjegyzik melyik állást használtad utoljára,ha megint bekapcsolod,ugyanazon a fényerőn marad.

(#642) macikos


macikos
addikt

Egy kis olvasnivaló, a Világ legerősebb "zseb"lámpáiból néhány: [link]

A Megaray például egy 175W-os HID. Méretre nem az a kimondott EDC: [link] [link] :DDD
Viszont a 17.000 lumen ami kijön belőle 2 ill 8 fokos szögben (mivel állítható a megvilágítás szöge, kicsit komolyabban, mint az X2000-ben :P ), tiszta időben 3,5Km-re világít el, 1,2Km-en egy újság apró betűs részét el lehet olvasni mellette :) Ebben a tesztben a torony amit megvilágítanak vele, több mint 800 méterre van: [link]

A mostani kb. 7000 dolláros árával nem nevezhető éppen olcsónak :D

(#643) PHM válasza macikos (#642) üzenetére


PHM
addikt

Oké, de mivel táplálják? Hány kilós az akkupakk?
Mert ehhez a teljesítményhez kell akku rendesen. :)

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#644) macikos válasza PHM (#643) üzenetére


macikos
addikt

Ott van a tesztben. A lámpa 3,4Kg, az akku meg ami az emberke hátán van egy külön táskában 2,5Kg :) 19,2V-os 285Wh-s :D

(#645) szaszlaci válasza macikos (#642) üzenetére


szaszlaci
addikt

Bár nem tudom mi a felhasználási célja ennek, de elfogadnám szívesen! :)

Találtam egy érdekes írást a nátriumlámpáról. Azt állítja, 130 Lm/Watt hatékonyságú, amit tudomásom szerint a legjobb LED sem ér még el! Igaz, 2.000 Kelvin körüli sárga fénnyel teszi ezt.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#646) Undoroid válasza szaszlaci (#557) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Végre találtam róla infókat!

3.4-4V 1.2A (3500K)

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#647) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok!

Nem tudom ez mi lehet az üveg mögött?
Lámpa: RRT-1

Nem akar, eltűni szerintem pára, de akkor meg eltűnne egy idő után, meg, hogy lesz belül párás mikor vízhatlan a lámpa?
Köszönöm szépen a segítséget!

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#648) T@nk


T@nk
tag

Sziasztok!

Mondjatok légyszíves olyan lámpát amit fel tudok rakni bringára de kézi lámpaként is tudom használni. Max. 15000 Ft-ig

(#649) EZoli752 válasza EZoli752 (#647) üzenetére


EZoli752
tag

Már jó kiszedtem az üveget meg takarítottam és már nincs pára el volt csúszva a tömítés.

3D élelmiszernyomtatás

(#650) Undoroid válasza T@nk (#648) üzenetére


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Ez a kérdés engem is érdekelne! :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.