Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#151) kaktusztea


kaktusztea
tag

Sziasztok!

Olvasgattam a fórumot, de elvesztem az információ tengerében :)
Tudnátok ajánlani minél kisebb LED-es lámpát?

Igények: gyakorlatilag tudja azt, amit a SE k750i mobilom zseblámpa módban a dupla LED-ekkel :) Mobil csere előtt állok és vérző szívvel kell lemondanom eme luxusról, ami úgy tűnik a mobilok csak elenyésző számában található meg (ekkora erővel) :(
Nem túrához kell, hanem napi használathoz. Sokszor nagyon jól jön (pl. pincében).

Tehát:
- max 5-6 méter távolságig kell
- minél nagyobb területet világítson be egyenletes fénnyel
- színhűség egyáltalán nem fontos
- nagyon kicsi legyen (kulcstartóra is akár)
- sokáig bírja (heti 3-4, pár perces használat mellett)

Előre is köszönöm.

(#152) macikos


macikos
addikt

SpiderFire SSC P7

[link]
[link]
[link]

Tehát a lámpa nagyon jó. Erős fénye van, kicsi, jól össze van rakva, nagyon masszív. Vízálló, 3 tömítőgyűrű van benne, menetek lezsírozva. A csuklópánttal egy gond van: valószínűleg kínaiakra méretezték, így egy normál méretű férfikézre az életben nem fog felmenni...
A lámpa fénye erős, nagyon erős. A legdurvább pedig az, hogy ha valaki meglátja, nem gondolná, hogy ennek a kis lámpának mekkora fénye van. Méretet, fényerőt és árat tekintve ez a lámpa a legeslegjobb vétel! Ekkora méretben, ilyen áron, másik ennyire erős lámpa nincsen. Első bekapcsolás áll-leesős. A LED maxon 900 lument tud. Mivel ebben a lámpában egyáltalán nincs elektronika, így nincs is igazán veszteség (persze az alacsony fokozatnál van, mivel egy ellenállással oldották meg). A teljesen feltöltött 18650-es akkumulátor 4,2V-os feszültséggel rendelkezik, a LED pedig 2.9A-t vesz fel!!! [link]
Így megvan a 12W, ami a LED maximuma. Ennek megfelelően van fény dögivel, ugyanakkor mivel kicsi a lámpa, ezért nem tudja a teste leadni a hőt, amit a LED termel, így már néhány perc után nagyon meleg a lámpa. A linkelt teszt szerint 10 perc után 60C fokos. Kézmelegítőnek télen ideális :D
A fényerő olyan, hogy nappali fénynél rávilágítva a tenyerünkre, olyan erős a fény, hogy nem bír az ember ránézni!
Ami nagyon tetszik a lámpában az a fényszórása. Tehát nem egy pontban világít előre, hanem szórja a fényt. A Policenál éppen az nem tetszett, hogy ahogy mentem a tök sötétben, mindig a lábam elé kellett világítani, hogy lássam hova lépek, így viszont nem láttam, hogy mi van előttem. Ezt meg csak bekapcsolom és fényes az egész udvar. Természetesen távolra is jól világít, 100-150 métert tud, csak ugye közben sok fény megy oldalra is.

Az egész udvart úgy bevilágítja, mint a házon lévő 150W-os halogén reflektor!!! Nagyon kemény. 10 emeletes bérházak vannak tőlünk 130méterre, odavilágítva úgy, hogy előttem nemsokkal van egy faág, a bérházon tisztán kivehető a faág árnyéka, az erős utcai világítás ellenére.

Akartam tesztképeket csinálni a fényéről, de ez az én fotós "felszerelésemmel" lehetetlen... még összehasonlító képekhez is kevés. Legfeljebb egy tesztvideóval szolgálhatok a fényéről, bár ez se adja vissza igazán, hogy milyen erős a fénye: [link]
Este, teljes sötétség az udvaron, a garázs 15 méterre van. Először a Police-t kapcsoltam be, jól látszik, hogy nem látszik semmi. Miután nagy nehezen megtaláltam, bekapcsolom a SpiderFire-t. Jól látszik, hogy hatalmas a fényerő, a kamera egyből vissza is vesz az expozicióból. Utána következik a lámpa 2. fokozata, ami mint külföldi mérésekből kiderült, nagyjából 80 lumen körül van. A Police így olyan 40-50 lumen körül lehet. A múltkor erre még azt mondtam, hogy erős fénye van...

Egy másik tulaj videója, szétszedéssel: [link]

Tehát ez egy nagyon jó lámpa. 2db hozzávaló Li-Ion akkumulátorral és töltővel 10e forintból megvan és örökké tart! Csak ajánlani tudom.

[ Szerkesztve ]

(#153) szaszlaci válasza macikos (#152) üzenetére


szaszlaci
addikt

Na látod, mondtam én, hogy ne a Police-al szenvedjél :P

Mikor maxon megy, mekkor a LED-en mérhető feszültség fullra töltött akkuval? Üzem közben!
Jah, víz alatt ki merted már próbálni? ;]

kaktusztea: hát azt a fényerőt bármi hozza.
Javaslat: Vaterás, TeszVeszes egy AA normál cerka elemes alumínium lámpa, 500-1000 HUF.
Kicsi, sokáig bírja, nem kel bele speckó akku.
Ez az, csak persze nem ennyiér kell venni..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#154) macikos válasza szaszlaci (#153) üzenetére


macikos
addikt

Persze, mondtad, csak én úgy voltam a Police lámpával, hogy LED, ahhoz képest milyen erős. Franc se gondolta volna, hogy az semmi ezekhez képest :D

"Mikor maxon megy, mekkor a LED-en mérhető feszültség fullra töltött akkuval?"

Én nem mértem meg a feszültséget és az áramot és nem is fogom, mert amilyen ügyes vagyok a végén még rövidrezárom... tőlem kitelik :D
Innen vettem a 2.9A-t: [link]

A vízállóságot nem úgy értem, hogy búvárkodás :D de ha egy pohár vízbe beletenném, biztosan nem lenne semmi baja.

(#155) kaktusztea válasza szaszlaci (#153) üzenetére


kaktusztea
tag

szaszlaci: köszönöm

(#156) Veriakilis válasza szaszlaci (#81) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hány darab ilyen LED tudna mondjuk akkora fényerőt, mint az az autóba való halogél izzó, ami 140/100W-os?

Ennek a 140W-nak a kétszeresét szeretném LED-el, lehetséges ez, mennyi olyan LED kéne, amit írtál?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#157) Veriakilis válasza macikos (#88) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Hűtésre, és főként hőelvezetésre én a processzorhűtőkből jól ismert heatpipe-ot ajánlom,- igaz barkácsolni kell hozzá.

A conrad.hu-n kapható heatpipe 3000 Ft körül.

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#158) Veriakilis válasza macikos (#152) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Mennyibe kerül a SpiderFire SSC P7?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#159) macikos válasza Veriakilis (#157) üzenetére


macikos
addikt

Igen, de nekem csak zseblámpa kellett :) Építettem volna szívesen valami nagyot, de ha úgyse biciklizek, akkor minek :D

A SpiderFire SSC P7 35 dollár volt. Itt van: [link] Mellé 2db 18650-es akku+töltővel az egész együtt mindenestül 10 ezer forint volt. Éppen tegnap néztem, 180m-re lévő bérházon halványan, de még látszik a fáknak az árnyéka! Mindez úgy, hogy nagyon szórja a fényt oldalra a lámpa. Egy szűken világító lámpa sokkal messzebbre is elvilágítana.

Autóba akarsz fényszórót építeni? Itt van egy táblázat a halogének fényéről: [link] Tehát olyan 3000 lumen körül tudhat egy 100W-os halogén. Viszont van egy nagyon lényeges dolog, mégpedig hogy a fény ott a fényszóró reflektoráról verődik vissza, de ha LED-et raksz be, akkor az közvetlenül előre sugározza a fényt, ezért az fényesebbnek is látszik/érződik. Tehát egy normál halogén fényszóró halogén izzóval egy ugyanolyan erős LED-essel összehasonlítva, a LED-es fényesebb lesz. Kérdés, hogy mennyivel. Fényszórónként 5db MC-E LED mindenféleképpen kellene. Vagy még több. Lehet kísérletezni kellene, tehát először 5-tel megpróbálni. Ezen a fórumon inkább foglalkoznak fényszóró építéssel, bár ők biciklire: [link]

[ Szerkesztve ]

(#160) Veriakilis válasza macikos (#159) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Köszönöm a választ! :)

Nagyon jó lehet a SpiderFire SSC P7.

Hogyan lehet kifizetni neten keresztül?
Nekem van google-s adsense fiókom, és van rajta 58 dollárom, azon meg is tudnám venni, nem?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#161) Veriakilis válasza macikos (#159) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Jó az a táblázat, amit linkeltél.

"H4 12 volts 130/90watt 3000 lumen"

Nekem az autómban jelenleg 2 db Tungsram H4 12V 140/100W P43t 52670U halogén izzó van.

Ezek szerint ez kb 3230 lumen fényerővel rendelkezik.
Ezt elég nehéz lesz túlszárnyalni még LED-ekkel is, nem?

Volt olyan, hogy kiégett az egyik oldalon a 140/100W-os, és ideiglenesen betettem egy normális 60/55W-os izzót, de az az oldal igencsak gyengén, szomorkásan és sárgásan világított.

Végül is vetekszik az erősebb xenonokkal,- mondjuk hozzáteszem, hogy be van relézve, szóval nem az autó eredeti kicsi és gyenge reléiről megy.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#162) macikos válasza Veriakilis (#161) üzenetére


macikos
addikt

Nem nehéz túlszárnyalni, csak ugye ahhoz igencsak mélyen bele kell nyúlni a pénztárcába :)

Tegyük fel azt mondod, hogy oké, nem érdekel mennyi, építesz két bitang erős lámpát. Csinálsz mondjuk 2db, egyenként 10 MC-E LED-et tartalmazó szúrólámpát. Na most ez 2x7500 lumen :D Azért az elég lenne. Akkor kb. ugyanott lennénk teljesítményben, mert az is 100W körül fogyasztana, viszont fényerő embertelen lenne. Csak ez nem lenne valami olcsó mulatság...

Szerintem ha csinálnál kettő, egyenként 5db MC-E LED-et tartalmazó lámpát, az is erősebb lenne, mint a mostani halogén.

Vagy tudok jobbat, most jutott eszembe:

Luminus Phlatlight LED!!! Ez a legerősebb: [link] , [link]
Az egyik fórumon, vagy az indexesen, vagy a terminálon írták, hogy ilyenek vannak az Audi, stb. LED-es fényszórókban. Na most ez 6000 lument tud. Ha csak 1db ilyet raksz bele a lámpába, már az is 2-szer olyan erős, mint most a halogén. Ez gondolom 12V-ról megy, tehát még könnyebb is lenne, nem kéne szórakozni a feszültség előállítással, meg gondolom csak be lehet kötni direktbe, elektronika nélkül, bár ezt csak én gondolom :D Mindenesetre bitang erős lenne :D Már csak az a kérdés, hogy hol lehet ilyet venni és mennyibe kerül...

Itt kérdezd meg a hozzáértőket: [link] ők jobban benne vannak ebben.

[ Szerkesztve ]

(#163) Kleroo


Kleroo
veterán

Sziasztok.A napokban vettem egy ilyen zseblámpát:[link]
BRUTÁLIS!!!!!!!
(kimérve) 50m-ig úgy elvilágít, mintha csak pár méterrel előttem lenne a ház. és vagy 100m-ig elvisz valóban.fényét pedig lehet fókuszálni. ha szétszórom a fényt, akkor pedig kb olyan erősen világít mint a kertben a reflektorunk.Eszméletlen. nagyon jó vétel. ja és icipici.
ti milyen AAA elemet ajánlanátok? ezeket találtam jó árban:
[link]
[link]

Hodor. Hodor? Hodooor!

(#164) macikos válasza Kleroo (#163) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Igen, jó lámpa, sok embernek van ilyen, megvannak vele elégedve :)

Én az Ansmann akkut venném. Most elemről üzemelteted? Csak mert annak magasabb a feszültsége 1,5V, az akkumulátornak pedig csak 1,2V. Tehát elképzelhető, hogy gyengébb lesz a fényerő. Nem akarom elvenni a kedved, csak szólok, hogy előfordulhat.

(#165) attiLANte válasza Kleroo (#163) üzenetére


attiLANte
tag

Bizony hogy nem rossz!
Nemrég vettem én is egy ilyen cuccot és elégedett vagyok vele - mondjuk nem is voltak nagy elvárásaim. Eredetileg donornak kellett volna, de lehet megtartom, mert baromira tetszik a zoomolós móka. ;]

A keskeny csóva nagyon kemény, 100-150 méterre is jól látható fényfoltot vetít - nem vicc, még véletlenül se nézzen bele senki!!! A legnagyobb széttartásnál egyenletes és erős a fénye. A két végpont között a lámpafej előre-/hátratolásával (kb. 8 mm úthossz) fokozatmentesen változtatható a fénykúp szöge (kb. 40 és 4,5° között), csavargatni nem érdemes :DDD.
Az én példányom elég extra: Cree XR-E LED van benne (vagy jó hamisítvány) hűtőcsillagra "szerelve". Két fényerő- és egy villogó fokozata van, amik között bekapcsolt állapotban az áramkör rövid megszakításával lehet váltogatni.
Aranyozott - vagy annak látszik - az összes érintkező felület, kellemes a kapcsoló, szép tiszta az optika. Képek itt (ha netán nem látszódna, vagy jelszót kérne a picasaweb, jelezzétek, még új a fiók).

És akkor a hátrányok:

- A hosszanti bordázat a lámpatesten nekem nem tetszik és értelmét sem látom. Jobb lett volna valami csúszásgátló mintázat...

- Ebből is sokféle van. Úgy tűnik a gazdaságosabb változatokról előbb az aranyozott érintkezők majd a fényerő fokozatok tűnnek el, romlik a lencse minősége, közben a fényforrás is átalakul valami powerlednek látszó ojjektummá. Érdemes tehát figyelni ezekre az árulkodó jelekre a kiválasztásnál: gagyit ne vegyünk, főleg drágán ne!

- A mechanikai kidolgozás még mindig hagy kívánnivalót maga után: kicsit lötyög az optikát tartó "fej", kisebb illesztési hézag jobb lett volna.

- Ugyancsak a zoom-mechanizmust érinti, hogy a kialakításából fakadóan - az O-gyűrű(k) hiánya miatt - nem vízhatlan. Ez mondjuk nem lenne gond, csak hát a előbb-utóbb a por is behatol a résen, pont a lencse és a LED közé. De legalább könnyű tisztítani a lencse kiszerelésével.

- Apropó: lencse! Műanyag a lelkem, tehát nem túlságosan karcálló - szerencsére nem lóg ki a foglalatból, így valamelyest védve van.

- A villogó mód baromi idegesítő, mert gyárilag (legalábbis nálam) kb. 2Hz-en működött, amitől bármelyik egészséges embernek kifolyna a szeme. Szerencsére esetemben "könnyen" orvosolható volt, csak a 47k-s ellenállást (lásd a fenti galériában) kellett lecsökkenteni 2k-ra, és máris barátibb lett a stroboszkóp frekvenciája (6-8Hz kb.)

- A hűtőcsillag és az XR-E termikus kapcsolata nem megnyugtató, mert egy vékony szigetelő (fólia) réteg van a LED alatt és ennek az elrendezésnek az amúgy sem kiemelkedő hőátadási tényezője erősen függ a "szerelés" minőségétől. Ezt tetézi még, hogy maga az alumínium lapka is csak a sarkain ér hozzá a lámpatesthez. "Szerencsére" nem 20 hanem csak 1-1,5W-tal kell megbirkóznia - így talán nem lesz belőle halálcsillag :U

- Az "elektronika" csak 3,3V-ot ad a LED-nek a nagyobbik fokozaton, a kisebbiken 2,9-et. Üzemidő szempontjából utóbbi egész jó, elégséges fényerő mellett jóval tovább használható a lámpa (kb. 120-140mA az áramfelvétel). Merülő elemeknél alig van különbség a két fokozat között, mert az elektronika nem tud feszültséget emelni - és amúgy sem túl hatékony. Aki fotonágyút szeretne, az máshol keresgéljen - vagy álljon neki egy kis tuningnak, mint szaszlaci... :K

Összegezve: nem rossz kis lámpa - főleg hogy mindössze 2,4k-ért vesztegették. Csak egy Cree XR-E 1000-1400 HUF (fényességi osztálytól és színhőmérséklettől függően), a maradék 1-1,4k-ból nem nagyon jön ki egy alu lámpatest normális elemtartóval, fényerős, aszférikus akril lencsével...
Emellett az optika elég jól passzol a Cree-hez, mert "wide" állásban a LED fényének kb. 90-94%-át összegyűjti és még a keskeny csóvában is 70-72%-nyi fényáram összpontosul, így kisebb fokozaton is használható marad (lásd a fenti galéria utolsó képén a lencse fényhasznosítását: a fekete görbe az XR-E adott térszögbe sugárzott fényének relatív intenzitását mutatja, az alatta lévő terület pedig az összes fényárammal arányos - látható, hogy a lencse pont az előre sugárzott "erősebb" fényt gyűjti össze, így kisebbek a veszteségek -, elnézést a paint miatt).
Persze vannak kockázati tényezők - főleg a hűtés elégtelensége -, de az árat és a tudást figyelembe véve egészen jó kis szerkezet. Nekem egyelőre tetszik. Bocsánat a kisregény miatt... :B

Akkuból szvsz. bármelyik jó lesz, az alacsonyabb feszültség miatt kisebb lehet ugyan a fényerő, de csökken az esélye a túlhajtásnak. Teljesen töltött akkuval nálam nem volt nagy különbség, mert kisebb a belső ellenállásuk mint egy átlagos elemnek, így jobban terhelhetők.
Merüléskor - főleg a kisütés vége felé - viszont számolni kell azzal, hogy az elektronika konstrukciója miatt a két fokozat között lassan eltűnik a különbség, tehát a maximális fényerő lecsökken a felére/harmadára.

[ Szerkesztve ]

(#166) attiLANte válasza Veriakilis (#156) üzenetére


attiLANte
tag

Ilyeneken már én is gondolkodtam, de nem olyan egyszerű egyszerű a válasz...

Mivel nem csak az a kérdés, hogy "mennyi fény jön ki" a halogén izzódból és ennek a duplázásához mennyi LED kell, hanem hogy ebből a fotonhadseregből ténylegesen mennyi (és hogyan) éri el az aszfaltot? Tehát nem a kétszeres lumen, hanem a kétszeres megvilágítás a cél...
A hűtéssel talán nem lesz problémád ;] - még emlékszem mennyit szenvedtél/dolgoztál a hőcsövekkel a "hőskorban" -, csak arra szeretném felhívni a figyelmedet mielőtt súlyos tízezreket ölsz a dologba, hogy egyszerű fényforrás-cserével nem lesz hatékony a rendszer (legfeljebb ha HID-et raksz a halogén helyére).

Először is ismerni kellene a mostani fényszóró geometriáját, amiből nagyjából ki lehetne kalkulálni, hogy mekkora a hasznosított fénymennyiség, amit duplázni kellene. Vagy 100%-osnak tekintjük a mostani rendszer hatásfokát és úgy számolunk, hogy ezt az elméleti értéket - ami elérné az utat - kell kétszerezni LED-ekkel és a hozzájuk tartozó optikákkal, hiszen azoknak is van hatásfokuk.

A legnagyobb gond, hogy a LED-ek főként előre sugároznak. Így a hagyományos módon - foncsorozott parabolatükörbe szerelve - "előre nézve" a fény jó része a lámpaüvegen keresztül (irányítatlanul) távozik, szétszóródik. Csökken az út megvilágítása, hiába van több lumen, + nő a vakítás: tehát mindenképpen kell egy hatékony optikai rendszer is.
A másik probléma a megfelelő fényeloszlás kialakítása - nem lehet minden LED a fókuszpontban egyetlen optika esetén. Ki kell kísérletezni, hogy mi az az elrendezés, ami az adott optikával hasonló vetített képet ad, mint az eredeti fényszórók.

Az fizikai nehézségeken túl még jogszabályi akadályai is lehetnek a módosításnak, ha nem kiegészítő világításként (jellemzően távfényszóró) használnád - közlekedésbiztonsági okokból, pont a vakítás elkerülése miatt.
Hagyományos, bordázott üvegű fényszóróba halogén helyére elvileg "xenon-szettet" sem lehetne beépíteni, mert nagy a szóródás, nincs automatikus szintszabályzás és fényszórómosó sem. Műszaki vizsgán tuti bukó.

A LED-es fényforrásokra nem tudom milyen szabályok érvényesek - illetve hoztak-e már rendeleteket ezzel kapcsolatban -, de gyanítom, hogy olyan lesz a megfogalmazás, hogy csak gyárit lehet majd használni, tehát az egyedi megoldások ezen a téren is kilőve. Bár sosem értettem, hogy miért kell keresztbe tenni annak, akinek szándéka és lehetősége is van arra, hogy jobbá tegye a járművét - akár egy jobb futómű, fék, vagy korszerűbb motor beszerelésével. Ha nem típusazonos, akkor áshatod is el magad...:(((

Szóval: mielőtt belevágnál, alaposan járd körül a témát!

(#167) Veriakilis válasza attiLANte (#166) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Igen, a hűtés elkészítése nekem tényleg nem okozna gondot. :D

macikos ajánlotta ezt a LED-et.

Nyilván brutálisan erős fénye lehet, és 1 LED-hez még optikát is könnyebb hozzáállítani, illetve beszerezni.

Az a baj, hogy nem is biztos, hogy kapható, vagy ha kapható is akkor nem csak a fénye, hanem az ára is brutális.

Egyenlőre még csak tájékozódom,- de a LED-ek is legalább annyira érdekelnek, mint a heatpipe.

Tényleg,- láttad már a gépemet?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#168) attiLANte válasza Veriakilis (#167) üzenetére


attiLANte
tag

Igen, ezek a Luminus PhlatLight LED-ek elég durvák, csak hát a beszerzés és az ár is kritikus. Kisebbekből összerakni a kellő fényerőt meg macerás, bár nem lehetetlen...

"a LED-ek is legalább annyira érdekelnek, mint a heatpipe."
Akkor nincs kétségem afelől, hogy korrekt lámpa lesz a végeredmény - amennyiben rászánod magad.

"Tényleg,- láttad már a gépemet?"
Rémlik még régebbről néhány nagy réztömb, hűtőbordák a ház oldalán, meg egy rakat heatpipe, ami ezeket összekötötte - és persze az igényes kivitelezés. :K

(#169) attiLANte válasza Veriakilis (#167) üzenetére


attiLANte
tag

Közben eszembe jutott, hogy mi volt az a másik LED, amit kifejezetten autós célokra fejlesztettek ki: Luxeon Altilon, adatlap.
Igaz jóval kisebb a fénye (800-1200lm), viszont a chipek elrendezése miatt egyszerűbb lehet tompított- vagy ködfényszórókban használni. Lencsével kivetítve a képét kb. 4:1 arányú téglalap lesz az eredmény egy négyzet helyett, amit talán könnyebb az autós igényekhez igazítani - mivel nem csak egy keskeny sáv, hanem az úttest teljes szélességében való megvilágítása a cél.
Remélem nemsokára a nagyközönség számára is elérhetővé válik, illetve lesznek combosabb változatok is. Darabonként 2-3000 lumennel már lehetne mit kezdeni...

(#171) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Végül is lett egy lámpám, mivel ajándékba kaptam , nem rendelhettem külföldről, ezért az egyik közeli boltból lett véve.Itt található a honlapja, feltöltöttem pár képet ide is , hogy jobban lehessen látni [link]. Láttam feljebb , hogy lehet ezt-azt cserélni a lámpákban.Elsőként arra gondoltam, hogy a 600mAh-es elemet 2500-asra cserélném, de kicsit bonyolultabb a dolog, mert a napelem miatt rögzítve van az elem. A fénye az első próbánál nem volt túl erős. A ledet ki lehet benne cserélni? Azon viszont meglepődtem, hogy az iránytű működik. Az életemet nem bíznám rá, de beáll a helyes irányba. 4250Ft-ba került ha jól tudom (kaptam, nem voltam ott a vásárlásnál). Ha lehet benne cserélni dolgokat , akkor jó alap lehet. A háza alu, de sajnos csak alul lehet szétcsavarni , felül forrasztva lehet.

(#172) macikos válasza Chosen (#171) üzenetére


macikos
addikt

Akkor már inkább vették volna neked a Varta lámpát vagy a Tesco-ból a Cree vagy SSC LED-es lámpát ugyanennyiért. Azok erősek lettek volna...
Ezzel a lámpával meg az a gond, hogy nincs normális reflektora, szóval még kicserélni se tudod a LED-eket, mert nem tudod hova betenni, kellene egy reflektor, valami foglalatszerűség, amire rárakod a LED-et, stb. Ha meg ráadásul a fejét nem lehet lecsavarni, akkor megette a fene.

[ Szerkesztve ]

(#173) Random_


Random_
csendes tag

Sziasztok!

Én is elemlámpa vásárlásra adom a fejem és elsősorban ledesre és fém házasra gondoltam.
Volt egy zseblámpa amit a kollegám kapott ajándékként repibe az nagyon megtetszett, de
mivel repi ajándék volt nem nagyon volt semmi felirat rajta. Német partnertől kapta.
A lámpa mágneses volt azaz hozzá tudtad bármilyen mágnesezhető felülethez tapasztani ami nem egy utolsó szempont valamint a hagyományos fényén kívül a markolat hosszában is tudott világítani egy csíkban. Ilyen lámpát viszont nem találok sehol a neten.
Nem ismertek esetleg ilyen lámpát?

Random_

(#174) vik5 válasza macikos (#170) üzenetére


vik5
csendes tag

Sziasztok!

Szerintetek ezeket érdemes lehet megvenni?

[link]
[link]

Köszi az infót! :R

[ Szerkesztve ]

(#175) vik5 válasza macikos (#170) üzenetére


vik5
csendes tag

[link]

[ Szerkesztve ]

(#176) _ak_


_ak_
addikt

Félig off/ random infó:

Igaz még a nyár elején, de rendeltem egy Led Lenser P3-at. Lehet, h drága a szokványos elemlámpákhoz képest, de nem hittem volna, h egy "kis leddel" ilyen fényt lehet csinálni, szvsz megéri a pénzt.

Let's begin, de gozaimasu!

(#177) macikos válasza vik5 (#174) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Igen is és nem is! Jó lámpák, de olcsóbban is meglehet őket venni, a vaterás ár nagyon sok! Az első lámpa a SpiderFire SSC P7, nekem is olyan van, nagyon erős lámpa, szórja a fény, tehát mindent bevilágít, nem egy pontban világít előre(szerintem tökéletes).

Ha a vaterán veszed, akkor még kell hozzá venned akkut és töltőt is!

Én a Dealextreme-ről rendeltem meg ezekkel együtt:

[link]
[link]
[link]

Így végül 10 ezer forintból megvolt az egész (lámpa, 2db akku, töltő). Alig 2 hét volt a szállítás. Paypal kell a fizetéshez.

A Fenix TK10-et én azért nem venném, mert drága ahhoz fényerőhöz képest, amit tud. Az egy dolog, hogy "márkás" meg sokan oda vannak érte, de a SpiderFire is nagyon jó lámpa, ahhoz képest meg amennyibe kerül és amekkora bőven megéri.

(#178) macikos válasza macikos (#177) üzenetére


macikos
addikt

Ahogy nézem a vaterás hirdetést, az első lámpa 5 funkciós, memóriás: high, mid, low, stroboszkóp és SOS beállítás.

A dealextremes ezzel szemben csak 2 funkciós, cserébe magas fokozaton erősebb.

(#179) vik5 válasza macikos (#178) üzenetére


vik5
csendes tag

Köszi, akkor ezt fogom megrendelni.
Sajna nem tudok angolul, a regisztráció könnyű?Milyen számlavezetési díj van ott, mik a legfontosabb dolgok amit tudni kell a PAYPAL-nál?
kösz!

(#180) macikos válasza vik5 (#179) üzenetére


macikos
addikt

De az akkut és a töltőt is rendeld meg :)

Paypalhez dombornyomott vagy valami normálisabb bankkártya kell, esetleg netkártya( ilyet lehet kérni a legtöbb kártya mellé).
A regisztráció a paypelre egyszerű:
www.paypal.com
név, e-mail, stb. meg kell adni a kártya számát és kész.
Ha megvan, dealextremen berakod a kosaradba a cuccokat, fizetés és megadod a paypeles e-mail címed és a hozzá tartozó jelszót. ennyi

Itt tudnak segíteni paypallel kapcsolatban: m[link]

(#181) vik5 válasza macikos (#180) üzenetére


vik5
csendes tag

Köszi, sikerült a regisztráció.
És utána a dealextremen nem is kell regisztrálni, csak berakom a kosárba és kész, fizetek és jön?Címet nem kell megadni, ilyesmi?

(#182) macikos válasza vik5 (#181) üzenetére


macikos
addikt

A Dealextreme-en nem kell külön regisztrálni, csak fizetni és megadni a címedet. Ezután persze létrejön ott egy regisztráció amelynek az adatait az e-mail címedre elküldik. A szállítás egyébként ingyenes.

Ha megvetted utána vissza be is tudsz majd lépni és nyomon tudod követni a rendelést, stb.

Meg persze a vásárlás után majd küldenek egy visszaigazoló e-mailt a paypeltől is, hogy mit vettél, honnan és hogy hova küldik.

[ Szerkesztve ]

(#183) vik5 válasza macikos (#182) üzenetére


vik5
csendes tag

Ok, a töltőt néztem 110 V-os csatlakozója van a képen.Van hozzá 230 V-os csatlakozó is?

Kösz!

[ Szerkesztve ]

(#184) macikos válasza vik5 (#183) üzenetére


macikos
addikt

Nincs. Én egy régi videónk kábelét húztam ki és azzal használom. Olyat, mint ez: [link]

(#185) Random_ válasza vik5 (#174) üzenetére


Random_
csendes tag

Ne vegyél vaterán mert szerintem nem éri meg.

Én egy LED Lenser P7 lámpát néztem és neten rákeresve 20ezer magyarországról rendelve. A vaterán 19ezer azt is tudom hogyan. Ugyanis Ebay-on 12ezer úgy, hogy Kínából ingyen idehozzák.
Már én is gondoltam rá, hogy megrendelek valamit ebayon és eladom vaterán felárral. Tuti biznisz.
Egy 8 gigás pen drive-ot vettem 2 hete ugyanígy. Itthon 12ezer volt, de akciósan láttam 10ezerért is. Ebay-en meg 5900 forint volt úgy, hogy ingyen kihozták. Kevesebb mint 2 hét alatt.

Most megrendelem a LED Lenser P7-et mert jókat mondanak róluk és az álmamim zseblámpáját nem találom lásd korábbi hozzászólásom.

Random_

(#186) macikos válasza Random_ (#185) üzenetére


macikos
addikt

Számomra a SpiderFire SSC P7 jó lámpa. Akkora, mint a Led Lenser P7, szóval kényelmesen viselhető.

Álmaim zseblámpája (ami persze soha nem lesz az enyém), az egy Polarion: [link] 5200 lumennel és 400 ezer forintos árral... :(

Ami valószínűbb, hogy ha kapható lesz és egyben olcsóbb is lesz a Luminus CSM-360-as LED, akkor talán építek abból egy gigászi, 6000 lumenes lámpát :) Az viszont nem lesz kis méretű a sok akkumulátor miatt. Persze ez is csak egy "álom", igazából nincs rá szükségem, a mostani lámpám is elég erős, azt se használom ki teljesen.

(#187) Chosen


Chosen
addikt

Vácon találtam egy kisebb autós boltban egy SSC P7-et. 6990Ft-ba került , elképzelhető, hogy valódi? :R

mod: biztosan nem spiderfire volt, trustfire-szerű vékonyabb markolata volt

[ Szerkesztve ]

(#188) macikos válasza Chosen (#187) üzenetére


macikos
addikt

Valódinak valódi lehet, ha egy négy magos LED van benne. Rengeteg ilyen lámpa van és mondjuk mind egymás másolatai.

(#189) vik5 válasza macikos (#180) üzenetére


vik5
csendes tag

Egy kis segítség kellene még.A paypal regisztrációnál kaptam egy visszajelzést, hogy várjak 2-3 munkanapot a 4 jegyű kódra.
Mikor adják meg, hová küldik,mailre? :U

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#190) PhoenixK válasza vik5 (#189) üzenetére


PhoenixK
őstag

Nem. Ha jól sejtem, a kártya beregisztrálásánál kaptad ezt az üzenetet. Ekkor a kártyádra ráterhelnek 1$-t (vagy legalábbis egy hasonló jelképes összeget), amit az első fizetéskor jóváírnak.
A kódot ennél a levonásnál találod meg!

"Önérzetem van, de hülye azért nem vagyok!"

(#191) macikos


macikos
addikt

Most jutott eszembe egy beteg dolog :D

Mi lenne, ha betennék egy aszférikus lencsét a sima üveg helyére? :D

Nagyjából ez:
SST-90 LED-es lámpa normál lencsével
ugyanez aszférikussal

:D

Csak itt meg az a szar, hogy akkor lehet kellene még egy lámpa, mert hogy nem fogom cserélgetni, az biztos..., a mostani fényszórás meg pont jó.

Itt vannak aszférikus lencsék, olyan is ami direkt SSC P7-hez és MC-E-hez van: [link]

Kérdés, hogy mégis milyen lesz a "vetített" fény, mert azért azt se akarom, hogy 5 fokos szögben sugározzon...

(#192) csimav válasza macikos (#191) üzenetére


csimav
senior tag

:DDD

Ha van Moneybrookers-ed, akkor irj rám, légyszives.

(#193) Chosen válasza macikos (#172) üzenetére


Chosen
addikt

Időközben megtaláltam , mégis le lehet csavarni a tetejét. Csináltam pár képet itt meg tudod nézni.Hogyan tovább , mit alakítsak át rajta, mit cseréljek? Ha más nem, egy aszférikus lencse nem lenne rossz.

(#194) macikos válasza Chosen (#193) üzenetére


macikos
addikt

A gond az, hogy szinte az egész lámpát ki kellene cserélni...

Nem fikázni akarom, de azzal a 7db LED-del egészen biztos nem erős a fénye, nekem is van hasonló, 7 LED-es lámpám és nagyon gyenge. A ledeket ki kellene cserélni egy erős ledre, de ahhoz meg kellene elektronika, ráadásul mindezt valahogy bele kell rakni a lámpatestbe, ráadásul a ledet rá kell ültetni valami komolyabb fémfelületre, ami biztosan tartja, továbbá elvezeti a kibocsájtott hőt, esetleg kellhet még speciális akkumulátor is... szóval nem egyszerű, meg így már nem is olcsó, ekkor már ott van az ember, hogy jobban megéri egy kész, erős lámpát venni.

Az aszférikus lencse jó dolog, viszont a fényt nem "többszörözi" meg :) Csak érzékeltetés képpen, ezen a képen annyi látszik, mint kb. egy ilyen 7 ledes lámpával: [link]
Ezen a képen pedig egy erős lámpa fénye látható: [link]
Na az ilyenekre érdemes lehet aszéfikus lencsét tenné, de gyenge fénynél nem sok minden fog változni.

(#195) macikos válasza macikos (#194) üzenetére


macikos
addikt

Elrontottam a második képet.

Tehát ez lenne egy erős lámpa: [link]

(#196) Chosen válasza macikos (#194) üzenetére


Chosen
addikt

Én is tudom , hogy gyenge, inkább hagyom úgy ,ahogy van ,ha lesz majd megint a tescoban cree, akkor veszek egyet.

A tescoban tesztelve erős kivilágítás mellett a cree a polc elejétől a végéig elvitt. Ez a lámpa esti fényben sokáig elvisz, de furcsán. Látom, hogy oda világítok, de pl egy feliratot nem tudok elolvasni vele, csak ha ~1-2m-re közelítem a lámpát. Nappal max 1m.

Az első kép biztos jó? Nem látni semmit :F

Köszi a választ :R

[ Szerkesztve ]

(#197) macikos válasza Chosen (#196) üzenetére


macikos
addikt

Hogyhogy nem tudod elolvasni vele a szöveget :F

A képek innen vannak: http://fonarevka.lux-rc.com/

(#198) Chosen válasza macikos (#197) üzenetére


Chosen
addikt

Ha sikerül, akkor este lefényképezem , és meg tudom mutatni, hogy mire gondolok. Szeretem ezeket a lámpa teszteket :)

(#199) vik5 válasza macikos (#191) üzenetére


vik5
csendes tag

Nekem is megjött a lámpa, ez nem semmi.. :)
Aszferikus lencse nekem is jó lenne, de azt nézem egy gumi lencse van a lámpában eredetileg.
Hogy tudom ezt kicserélni?
Melyik lencsét tudod ajánlani ami messzire is pontba vetít?
Neked látom má van tapasztalatod etérem.

Köszi! :)

[ Szerkesztve ]

(#200) macikos válasza vik5 (#199) üzenetére


macikos
addikt

Gumi? :D Inkább műanyag, nem? :)

Spiderfire-t vetted? Abbam üveg van.

Nincs aszférikusom, mert nem találok belevalót.

Az se jó, ha csak szinte egy pontban vetít, szerintem :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.