Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#551) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Egy ehhez hasonló fényerejű lámpát akarok építeni:

Wolf-Eyes Storm 3 Q5 HO LED 780 Lumen Output

Sokkal olcsóbban kijövök, ha magam építem, mintha megvenném ezt a horror 279 EUR-os áron...
De jó kis lámpa ez a Wolf-Eyes.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#552) Veriakilis


Veriakilis
senior tag

Készítettem pár képet a LED-es spotlámpámról, remélem nem baj a fél off:

Német OBI-ban vettem "Fondi" fantázianévvel,- annyit ír a szűkszavú leírás, hogy 3X3W power LED.
Azt nem írja, hogy mekkora a fényereje Lumenben.

Milyen LED lehet benne?

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#553) macikos válasza Veriakilis (#552) üzenetére


macikos
addikt

Ez SSC P4-es LED. 240 lumennél nem tud többet. [link]

Ha SST-90-el csinálod a lámpát, akkor annak nem nagyon lesz ellenfele:

Olight SR90 Intimidator - Látszik, hogy nagyméretű, mély, sima felületű reflektor van benne. Nagyrészt ennek is köszönhető, hogy 112.000 lux fényerőt tud! [link] Ez rengeteg.

[ Szerkesztve ]

(#554) Undoroid


Undoroid
őstag

Sziasztok!

Látom,hogy jó helyen járok!

Nos,tavaly beszereztem egy ILYEN kütyüt és ehhez keresnék valami megfelelő driver-kapcsolást!6V / 3.2Ah,zselés akkuról szeretném üzemeltetni!Egy maszek gyártmányú bringalámpát szeretnék belőle összehozni.A LED-ről sajnos eddig nem találtam dataseet-et!

Remélem,hogy tudtok Nekem segíteni!Előre is köszi! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#555) Veriakilis válasza macikos (#553) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Örülök neki, hogy be tudtad azonosítani, mert a spotlámpa fénye alapján tudok következtetni arra, hogy adott Lumen értékkel milyen fényereje lehet egy-egy LED-nek.

Én 3-3 SSR-90-ben gondolkodom ami az autó lámpát illeti.

Elemlámpába 1, esetleg 2 db,- bár gondolom az elemlámpába akkor izmos aksi kell.

Szóval ezek alapján 3X240 = 720 Lumen, ami kb egy Cree MC-E LED fényereje.
Mondjuk a 3 spot együtt elég fényes...

Amikor megvettem, akkor az OBI-ban be volt üzemelve pár,- el is döntöttem, hogy kipróbálás nélkül nem veszem meg, mert sokszor valótlan adatokkal akarják elsózni a gagyi termékeket.
Szóval a spotok közül ott az OBI-ban ez volt a legerősebb,- kipróbáltam egy sok (nem power LED-es) LED-es "reflektorral" szemben, de csak ennek a fénye látszott igazán az OBI plafonján...

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#556) rayoliviero válasza szaszlaci (#550) üzenetére


rayoliviero
veterán

Bocs, én nem igazán értek hozzá... Akkor magyarul akkumlátort nem tehetek bele semmilyen fajtát. Litium elemet rakhatok? Energizer Ultimate Lithium: ilyet szeretnék bele venni.
Itt írnak egy külföldi fórumon erről, hogy nem ajánlja a gyártó az akksit: [link]
A 2. hozzászólásban írnak erről... ott van, ha folyamatosan nagy fényerőn használjuk NiMH akksival, akkor károsodhat a LED.

[ Szerkesztve ]

(#557) szaszlaci válasza Undoroid (#554) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

Ha megengeded, mindenképp egy új LED-et javasolnék, mert valami borzalmasan rossz hatékonyságú. Ilyen fényerőt fele ekkora teljesítményel is el lehet érni. Akkunál meg ugye nem mindegy.

Ha ezt szeretnéd mégis használni, tudni kell, hány A-el lehet meghajtani, mert semmi infó róla. Ezt ki kellene mérned, ha tudod.
A következő a menete: elkezded növelni a feszültséget 3 Volttól, és figyeled a folyó áramot. Mikor az éppen aktuális feszültség és áram szorzata ( Volt és Amper) 5 Watt lesz, akkor jó. Akkor feljegyzed a két értéket, és úgy talán sikerül neki vezérlőt találni.

Gazsi00: úgy veszem ki, hogy ezek az akkuk elég feszültséget adnak a LED-nek, vagyis a megadott módban üzemelnek. A linked szerint valoszinű túlmelegszik a LED ebben az esetben, mert a megadott, tervezett üzemen megy.
Vagyis eszerint a lítiummal nem fog rendes fényen üzemelni, így nem is megy tönkre.
Ha ez igaz, ami meglepne és amit kétlek, messze kerüld a lámpát! Nehogymár ne lehessen használni egy 20 rugós lámpát úgy, ahogy az elő van írva.
De ha kézben tudod tartani gond nélkül, úgy még a LED sem fog károsodni. Ha elejted mert forró, akkor sajnos igaz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#558) rayoliviero válasza szaszlaci (#557) üzenetére


rayoliviero
veterán

Köszönöm válaszod. Mindegy akkor használom én sima elemmel a lámpát, úgyse világítok annyit.
Lehet, hogy ammúgy turbo üzemmódban melegedne csak túl.

[ Szerkesztve ]

(#559) rayoliviero válasza rayoliviero (#558) üzenetére


rayoliviero
veterán

amúgy
Turbo üzemmód 130 %-ot jelent. Ahhoz folyamatosan nyomva kell tartani a gombot, biztos azért van így kitalálva, hogy ne melegedjen túl, mert ha forró úgyis elengedi mindenki.
EZoli752 szerint lehet használni akkuval is, semmi nem lesz.
De elemmel használva egyáltalán nem meleg a lámpa.

[ Szerkesztve ]

(#560) szaszlaci válasza rayoliviero (#558) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ha ez így van, az elég durva.. Ám 3-4 Wattot simán eldisszipál egy ekkora lámpatest.
Hát az max az elektronikát teszi tönkre úgy, pláne hogy a kezed is hűti. De ha ez igaz, az szintén nagoyn dúrva lenne egy LL-től.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#561) rayoliviero válasza szaszlaci (#560) üzenetére


rayoliviero
veterán

A vaterán hirdetett egy gyerek egy Led Lenser lámpát, ő azt írta a hirdetésben, hogy használta akkuval. A Led Lenser német weblapján amúgy nem láttam, hogy írtak volna erről, hogy nem lehetne használni akkuval. Direkt utána akartam nézni, de sehol nem találtam...

[ Szerkesztve ]

(#562) szaszlaci válasza rayoliviero (#561) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vaterás eladók...
De ez egy marhaság tuti, hogy nem lehet akkuval használni, szép is lenne..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#563) rayoliviero válasza szaszlaci (#562) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok.

(#564) rayoliviero válasza szaszlaci (#562) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az egyik külföldi fórumon egy srác megkérdezte a LL-t milyen elemet használhat a LL lámpákban és ezt a választ kapta a Led Lensertől:

Quote:
please use only alkaline Batteries in our products. All other batteries also lithium and accu cells can damage the electronic or the LED.

(#565) Undoroid válasza szaszlaci (#557) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Akkor ezzel a vásárlással most mellé nyúltam... :W Jelenleg egy "gyári" 1W-os pilácsot használok,de annak elég nagy hibája,hogy pici elemekre van tervezve a doboza!3db. AAA mehet bele és nem túl sokáig jó! :(

A mérés és a számítás is menni fog!Jelenleg nincs megfelelő labortápom,de már folyamatban van!Megkérdeztem egy másik Szakit,aki szerint ez kb. 3.3V-3.6V körüli feszen kezd majd muzsikálni...

A hűtéséről is gondoskodnom kell,mert állítólag igencsak meleg,ha elkezd világítani!

Addig is köszi a segítséget! :R

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#566) szaszlaci válasza rayoliviero (#564) üzenetére


szaszlaci
addikt

Vagyis kb:
kérem csak alkálival használja a terméket. lítium elemek és akuk károsítják az elektronikát vagy a LED-et.
Vagyis az akár 4,2 Voltos lítiumot nem szabad beletenni.
De az alkáli 1,5 Volt szemben a NiMH-al, ami 1,35 maximum. (Belső ellenállás most nem számít.)

Undoroid: Lehet, hogy belemegy a 18650-ás lítium aku is. (65 mm hosszú.)
Igen, olyan 3,7-4 Voltra tippelem az égésfeszt.
Melegszik igen, kb egy olyan 3 AAA elemes fém zseblámpa jó méret neki, hogy lehűljön! Rendesen illesztve hővezetés szempontjából persze.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#567) Undoroid válasza szaszlaci (#566) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

" belemegy a 18650-ás lítium aku is " Nem vagyok benne biztos,mert eléggé spéci az elemtartója!

Íme:

Labortáp: Közben eszembe jutott,hogy van itthon egy kis PC-tápom!Annak a 3.3V-os ágát fel tudom használni a mérésig!Természetesen előtte ellenőrzöm,hogy nem-e "billeg" ki a kapocsfeszültsége! :K

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#568) szaszlaci válasza Undoroid (#567) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgyértem, hogy annak az egész cuccnak a helyére. Gyakran van még ott holy, mert az még nem elég hosszú. De csak mint megjegyzés volt ez, esetleges ötletnek adtam.

Azzal a táppal vigyázz, terheletlenül minden kijöhet belőle.. Meg állítató kell majd neked, 3,3 Volt nagyon kevés még neki!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#569) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok
Led Lenser téma:

"It is right what you found in the manual. Accumulators are not allowed in the lamp.
The thing is that accumulators and high current batteries can have different electrical values. That means that the LED might get a higher current. The result is that the LED
gets more bright but also more hot. But high temperature destroys the structure of the LED-Chip (LED-Chips are like a kind of computerchip that also must be protected concerning heat).
So we tell the customers to use only alkaline batteries so that the customer has got a good product for many many years."

Led Lenser csak a melegedés miatt nem ajánlja csak a tölthetős elemeket.
Kerüld, a turbó üzemmódot ne használd több percig, ha ezt betartod semmi baja nem lesz a lámpának tölthetés elemekkel, ha azzal használod.
Mi mindegyik Led Lenser lámpákat tölthetés elemel használjuk már több mint 1.5 éve
Picike marketingfogás is lehet, mert a Led Lensernek van nagyon jó elemük is és hogy akkor azt vedd meg mindig a lámpádba.
Lowba van 100 Ohm ellenállás
Magasba: 1.5 Ohm ellenállás
Turbo: 0 Ohm (zero) ellenállás

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#570) Undoroid válasza szaszlaci (#568) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Most akartam megmérni a táp kimeneti feszét,de sajnos nincs rajta 3.3V-os kimenet! :B (AcBel API-6117L)

A többi kimenete egész tűrhető lenne...

5V @ 5.04V

12V @ 11.87V

-12V @ -12.03V

Természetesen nem üresjáratban mértem ezeket az értékeket,hanem tettem az egyik molex-re egy működőképes winyót terhelés gyanánt!

* * *

Az 1W-os pilács jó lesz azzal az elemmel is!Az 5W-os csak akkor fog világítani,ha nem jön szembe senki!Az 1W-os fénye is elég zavaró tud lenni szemből...

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#571) szaszlaci válasza Undoroid (#570) üzenetére


szaszlaci
addikt

Esetleg míg nem lesz tápod, a többi feszt előtét ellenállással rákötheted.
Mondjuk az 5 Voltos ágat kezdésnek egy 10 Ohmos "kockacukorral" ki lehet próbálni. (Olyan 2-3 Ohm kellhet neki előtétnek, hogy jó legyen.)

Ja és a LED-et szereld valamire rá, mert nagyon hamar képes elégni, ha önmagában használod, tényleg elég neki pár pillanat !!

Esetleg egy R2 LED-et javaslok, olyan 1.200 Ft postával, a tiednél vagy másfélszer erősebb, és hivatalosan 3,7 Watt. Szóval tovább fogja bírni jóval! (Meg vannak még jobbak.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#572) Undoroid válasza szaszlaci (#571) üzenetére


Undoroid
őstag

Tervben van egy pofás kis labortáp elkészítése(szabályozható feszültséggel és áramkorláttal)!

A hűtésre már gondoltam!Erre a célra van itthon egy kiberhelt Északi-híd hűtő:

Szerintem ez megfelelő lesz a próbához! :K

R2 LED? Ebben már benne van a driver-áramkör is?Azt látom,hogy a hűtése egyben a reflektora is!Ügyes megoldás!

[ Szerkesztve ]

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#573) rayoliviero válasza EZoli752 (#569) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kösz a választ.

Azt nem hinném, hogy marketing fogás lenne, mert akkor csak a saját elemüket ajánlanák, de ehelyett márkától függetlenül ajánlják az alkáli elemeket.
Amúgy olyan keveset fogyaszt a lámpa, hogy nem igazán érdekelne, hogy nagy ritkán elemet kellene venni.
Amúgy a külföldi fórumokon is azt írják, hogy a turbo üzemmódot nem szabad használni sokáig akkuval.

(#574) szaszlaci válasza Undoroid (#572) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát ilyen tápot érdemes készíteni, még PC tápból is lehet, ha ügyes vagy :)

Ha az a borda szabadon van, akkor szerintem hosszú távon is el tud disszipálni úgy 4-5 Wattot passzívan.

Jók ezek az egybe cuccok, de csak ha úgy egyben fel tudod használni. Ha nem ilyen volt egy lámpában eredetileg is, akor szerintem külön érdemes megvásárolni a részeit.
Nem, az areflektor nem hűti le, az még csatlakozik a lámpatesthet, és maj az!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#575) Undoroid válasza szaszlaci (#574) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

Valószínű,hogy PC-tápból fogom kimenteni a táp-részt! :K

Az a borda biztosan elég lesz rá!Több is,mint elég...de csak a próbára lesz rajta!Mekkora lehet ezeknek a legnagyobb megengedett üzemi hőfokuk!kb. :F

Ezt az "egybe cuccot" hol lehet megvásárolni M.O.-n ebben a formájában?Minden esetre azért kipróbálom az Én LED-em is,ha már megvettem!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#576) szaszlaci válasza Undoroid (#575) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem tudom hogy csinálod, de akár +/-40 Voltra is át lehet alakítani, egy 230 Wattos akármiből meg nekem sikerült kivennem úgy 150 Wattot simán! :)

Pontos hőfokot nem tudok, de úgy rémlik, hogy maga a chipé olyan 90 fok Celsius talán. De már ez alatt kezd veszíteni a hatékonyságából, fényerejéből.
De ami ebből kijut, az ugye jóval kevesebb.
Hát ésszel érdemes használni. Ha stabilan kézben tudod tartani a bordát, akkor az úgy jó. Nem kell a végletekig hajtani, ilyen teljesítmánynél nem lehet gond a hűtés.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#577) Veriakilis válasza szaszlaci (#541) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"Szóval nem lebeszélni akarlak, mégha kicsit negatív a hozzászólásom, hanem hogy alaposan tanulmányozd ezeket és tervezd meg rendesen! Hogyha jót akarsz építeni, nem csak valamit, ami 10 percig hoz egy rakás Lument, meg elmondhatod hogy hú de jó, de amúgy használhatatlan."

Az a terv a lámpaépítéssel kapcsolatban, hogy hasonló módon éptíem meg, mint a 0dBA-s heatpipe gépemet.
(topik a gépről)
Vagyis a 0 dBA-s heatpipe projekthez hasonlóan nem építek egy teljesen új saját házat (vázat), hanem veszek egy átépítésre minden szempontból alkalmas vázat, ami lehetőleg nem csillagászati áron kapható.

Szóval egy olyan elemlámpát (persze akkusat) akarok venni, ami alkalmas az átépítésre.
Azt értem az alatt, hogy alkalmas az átépítésre, hogy ne kelljen azért lehetőleg csúnyán átépíteni a szerkezetét, az akkuk vagy eleve megfeleljenek a követelménynek, vagy cserélhetőek legyenek olyanra, ami megfelelő kapacitású, és bele is fér az elemlámpa belsejébe.

A követelmény elég durva lesz, mert arra gondoltam, hogy 3 db SST-90-es LED et építek bele.

Kérdés, hogy van-e olyan akku, aminek még elemlámpa mérete van, és elviszi a 3x11A=33A-t?

Aztán kérdés még a reflektor rész is.
Én optikát szeretnék bele építeni, csak azt nem tudom, hogy megfelelő eredményt ad-e, ha 3 db SST-90-et berakok egy megfelelő optika (lehetőleg üveg, és nem műanyag) mögé?

Az meghajtó elektronika is kérdéses persze,- jó lenne egy 3, esetleg 4 fokozatú kapcsolóval kombinált meghajtó áramkör.

Ez a Maglite milyen típusú pontosan?

Tudsz esetleg ötleteket adni?

A kérdésem macikos-nak is szól

Veriakilis

[ Szerkesztve ]

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#578) Veriakilis válasza macikos (#553) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Szia!

A #577 Veriakilis kérdés Neked is szól, ha nem gond. :)

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#579) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok!!!

Led Lenser X21 beamshot [X21 beamshot]
Led Lenser X21R, az új hamarosan!

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#580) Veriakilis válasza EZoli752 (#579) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Mennyibe kerül?

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#581) rayoliviero válasza EZoli752 (#579) üzenetére


rayoliviero
veterán

Nem semmi ez az X21.

(#582) Benn7 válasza rayoliviero (#556) üzenetére


Benn7
csendes tag

Enelooppal, Energizer ultimateval had szóljon :)
Nálam ezzel mennek.

(#583) szaszlaci válasza Veriakilis (#577) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát akku.. Egy egész pakk kell majd neki. Lítiumot javaslok mindenképp.
1 darab 18650-ás akkut úgy kb 2 Amperral még tuti jól lehet terhelni. (A jobbakat, amik még nem valami ultra brutál modellrepülőbebe való cuccok vagy ilyesmi.) Ez tapasztalat. De ki kell mérned, hogy tényleg mit bír. Ilyen terhelésnél már csökkena kapocsfeszültsége jelentősen, 0,4-0,5 Voltot körülbelül. Ez a védőelektronikával ellátott akkukra igaz, mindenképpen ilyet vegyél!
Úgy érdemes, hogy sorba kötött párokt raksz párhuzamosan. Elég feszültség és kis belső elenállás.
Ebből már számolhatsz, mennyi kell.

Tuti, hogy 33 Amper??? Mert az kb 3,7 Volttal számolva több mint 120 Watt! :Y (Plusz még az elektronika vesztesége.)
Ha igen, akkor ez külső pakk kell legyen, ennyi nem nagyon fér el egy kézi lámpában.
Lámpatestet meg nem tudok mondani, nézelődni kell.. De 120 Wattot egy egész kocsi jó ha lehűt :) Már 10 Watt is rendesen fel tud melegíteni egy átlag, Mag 3C méretű lámpát. (Linked nem jön be.)

Optika alatt mit értesz? Vagy tükör, vagy a LL által is használt hibrid akrill idom kelleni fog. Hogy ezen felül milyen (felesleges) lencsét használsz, az külön kérdés.
Ha majd konkrétabb terved lesz, innét atilLANte kollégát érdemes megkérdezni, biztos nem lesz nagyon mérges ha írsz neki egy privátot. Ő sokat foglalkozott lencsékkel, reflektálással, ..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#584) EZoli752


EZoli752
tag

Szia!

75000ft

Üdv: Zoli

3D élelmiszernyomtatás

(#585) Benn7 válasza Benn7 (#582) üzenetére


Benn7
csendes tag

Helyesen: Panasonic Ultimate

(#586) macikos válasza Veriakilis (#577) üzenetére


macikos
addikt

[link]

Nem tudom, hogy végül mit fogsz választani. Li-ion, NiMH. A legfontosabb, hogy elbírja az áramot. Ezen felül jó lenne tudni, hogy most akkor rúdlámpát akarsz-e vagy amolyan nagyobb fajta kézi lámpát. Plusz még jó lenne tudni, hogy mekkora feszültséget akarsz bevinni a lámpába, lesz-e elektronika. Mert ugye az SST-90 kb. 3,6V-on van maximumon, ott van meg a 11A.
Li-ion akkuból van 3,2 és 3,7V-os. Viszont abból a legtöbb nem bírja a nagy áramot, amelyik meg bírja, az se bír igazán nagyot. NiMH-ból meg 1,2V-os akkuk vannak, de azokból a nagyok 60A vagy még többet is simán elbírnak. Na mondjuk ilyenekből 3 sorosan követve pont ki is adná a megfelelő 3,6-3,7V-ot a LED-nek. Ezeknek viszont kisebb az energiasűrűségük, mint a Li-ionnak.

[link]
[link]

Jó nézelődést! :D

(#587) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Egy kis érdekesség! 10000lm fényerő, kicsit sokallom!

[link]

(#588) Veriakilis válasza macikos (#586) üzenetére


Veriakilis
senior tag

"Ezen felül jó lenne tudni, hogy most akkor rúdlámpát akarsz-e vagy amolyan nagyobb fajta kézi lámpát."

Rúdlámpát akarok, viszont most azon gondolkodtam, hogy ha esetleg a vázat is én építeném, akkor heatpipe-okkal a hűtést is simán meg tudnám oldani, ha viszont egy kész vázat építek át, akkor a helyhiány miatt gondok lehetnek a megfelelő hűtéssel.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#589) rayoliviero válasza Benn7 (#582) üzenetére


rayoliviero
veterán

Energizer Utimate Lithium az a legjobb, mert van sima Utimate is.

(#590) macikos válasza Veriakilis (#588) üzenetére


macikos
addikt

Az akkuk miatt biztos, hogy nagy méretű lámpát kell csinálnod. Na meg a hűtés miatt is.

Például:

MaxaBeam:[link]
Polarion: [link]

Az első akku és hűtés miatt nagyon jó. A második pedig forma alapján megnyerőbb.

[ Szerkesztve ]

(#591) Undoroid válasza szaszlaci (#576) üzenetére


Undoroid
őstag

Szia!

230W @ 150W ? Ügyes vagy!

Szimplán a " nagyáramú " 12V-os ágat fogom használni...Több teljesítmény számomra felesleges!Már nemigazán köt le ezekkel a kütyükkel való foglalkozás...Csak,ami feltétlenül szükséges azt építem meg!Jó pár elkezdett projektem hever a paneljával és az összeválogatott alkatrészeivel együtt...Lusta vagyok befejezni őket! :B

Hőfok: Nem tervezem,hogy erre a hőfokra eljusson a cucc!Erősen meghibásodás közeli állapotban sem akarom járatni!Az ismerősöm is azt javasolta,hogy ne 5W-on járassam a LED-et,mert így igencsak lecsökken a várható élettartama!

https://logout.hu/bejegyzes/ngabor2/nyugodj_bekeben_bordoi.html _ https://robo-venture.com -> Az ökotudatos, digitális közösségi alkotóműhely <-

(#592) macikos válasza Undoroid (#591) üzenetére


macikos
addikt

"ne 5W-on járassam a LED-et,mert így igencsak lecsökken a várható élettartama!"

Mondjuk lecsökken 100.000 óráról 20.000-re :)

(#593) rayoliviero válasza EZoli752 (#584) üzenetére


rayoliviero
veterán

Szia!

Kösz az ajánlatot, 75000 Ft lámpára már egy kicsit sok nekem, annyiból majdnem elmegyek nyaralni.

Amúgy nagyon tetszik ez az X21, de ezt nem hiszem, hogy sok ember megengedheti magának...

[ Szerkesztve ]

(#594) Veriakilis válasza macikos (#590) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Régebben linkelted már ezt az átépített lámpát:

Black Star" triple SST-90 Elephant II @ 6000 Lumens, D2Flex added

Ez milyen Maglite, és mennyibe kerül ez?

Tetszetős az egész lámpa, és pont 3 db SSR-90-el építették át,- lehet hogy az lesz a legegyszerűbb, ha követem a példát, legfeljebb az optika kérdéses.

Remélem nem 50 000 Ft az a Maglite, ami a linkben van.

Mit tudsz Erről a Maglite-ról?

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#595) macikos válasza Veriakilis (#594) üzenetére


macikos
addikt

Itt le van írva, hogy mi van abban a lámpában: [link]

Az a lámpatest "FiveMega" nevű felhasználó által tervezett és esztergált, a legolcsóbb változatért $120-t kér.

(#596) szaszlaci válasza Undoroid (#591) üzenetére


szaszlaci
addikt

De, 5 Wattal mehet egy 5 Wattosnak hirdetett LED, ott hozni fogja az 50 ezer órát. Többel is, de ott valóban csökken majd az élettertam, ha hűtöd is rendesen. Mondjuk 24 ezer órára, ami 1.000 nap.. Ekkor csökken vagy 73% vagy 50%-ra a fényereje, most nem tudom.

Veriakilis: hiába vezeted ki jól a hőt, ekkora teljesítménynek nagyon nagy hűtőfelület kell már. Esetleg valami fűtő elemmel érdemes ezt próbálgatnod! (Rossz) tranzisztor pl, fel tudod fogatni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#597) dokiki


dokiki
csendes tag

Üdv!

Valaki tudja-e,hogy ha egy XR-E ledhet tervezett SMO foncsorba beleteszek egy XP-G ledet,akkor változik-e a vetítési kép?

(#598) Veriakilis válasza macikos (#595) üzenetére


Veriakilis
senior tag

Viszont a reflektor részen (az elején) Maglite felirat van.
A lámpa elejéhez egy Maglite lámpa volt a donor?

Az egész lámpa elég jól néz ki.

Veriakilis

A spagóca a kondenzátor, és az illesztőtrafó nevében térjetek meg. http://www.heatpipes.tk/

(#599) macikos válasza dokiki (#597) üzenetére


macikos
addikt

Biztosan más lesz a vetítési kép. Teljesen más a fényszórási görbéje: [link]

Veriakilis: Nem tudom.

(#600) dokiki válasza macikos (#599) üzenetére


dokiki
csendes tag

Igaz,az XR-E kb 120 fokig dolgozik.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.