Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#451) szaszlaci válasza Vegha (#449) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem, le tud hülni, azt állítja, akinek van ilyenje.
Az a töltő nagyon nem gyors töltő lítium esetén, sőt.. Teljes töltés még jó pár óra.. (Gyors az, ami kb 10 perc alatt teljesen megtölti.) Rosszúl biztos hogy nem tölti, mert lítiumnál az végzetes lenne, robbanna!
Úgy emlékszem, ilyen 18650 kell a zöldbe, de nem biztos. Viszont az semmiképp!
Ezt érdemes, vagy még ezt. Utóbbi semmivel nem jobb. UltraFire feliratúakat hanyagolt szerintem akksinál. Trust viszont nagyon jó mindenki szerint!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#452) Vegha válasza szaszlaci (#451) üzenetére


Vegha
senior tag

Mi a baj az általam másodikra linkelt akkuval ? Három felhasználóból 3 minősítette 100%osnak. Ez alapján jobbnak tűnik a Trustoknál.
Ne érts félre, nem kötözködök, csak nem érveltél : )

(#453) macikos válasza Vegha (#452) üzenetére


macikos
addikt

Biztos nem 3000mAh-s. Ezt vedd, olcsóbb is és befutott termék, jóval többen vettek belőle: [link] + a legtöbb tesztnél ezeket használják, vajon miért? :)

Nézd meg a véleményeket, írja mindenki, hogy ez tényleg 2500mAh-s + ez nem lepődik meg nagyobb áramfelvételnél.

(#454) szaszlaci válasza macikos (#453) üzenetére


szaszlaci
addikt

Így van, ezt vedd meg! Ennél nagyobb kapacitás nem érhető el LiIon technológiával jelenleg!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#455) Vegha válasza macikos (#453) üzenetére


Vegha
senior tag

nekem ezzel csak annyi a problémám első ránézésre, ami mindenki másnak is :) : a fizikai mérete. Vagyis honnan tudom, hogy az én lámpámba bele fog-e menni, vagy ha veszek egy hozzávaló Trustfire töltőt, akkor abba bele tudom-é passzírozni ?

(#456) szaszlaci válasza Vegha (#455) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azt nem mondtam biztosra, hogy könnyedén ki tudod cserélni! Sőt, asszem forrfüles.
De minek is akarnád? A csomagban benne van az akku, nem kell külön vásárolnod! Akárcsak a töltő. Mikor lemerül, vagy nem merül, a lámpához csatlakoztatod és kész.

Azért, mert az általad linkelt akku és az általunk ajánlott is 18650-ás.

Töltőből meg ezt, kétszer erősebb, gyorsabb mint amit linkeltél!

Amúgy az egy 100 Lumenes lámpa, közeli dolgokhoz jó, de nem egy hú de negy fényerejű azért!!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#457) Vegha válasza szaszlaci (#456) üzenetére


Vegha
senior tag

Igen, most magam is újra dilemmába estem.
Tavaly ruháztam be szabványos akkuparkba, nem egy nagy összeg: 6x800 mAh AAA + 2x2300 mAh Varta R2U + pocket töltő ~ 8000 Ft. viszont meg vagyok elégedve az akkuk teljesítményével s így az sem érdekel, hogy néha 24 óráig tölti őket a töltő.
Most meg kiadnék legalább mégegyszer ekkora összeget egy fejlámpára (oké: egyértelmű hogy csábít a nagyobb fényerő), hozzá két pótakkura (az nem járja, hogy a csomagban lévő akku lemerül, és utána töltőre kell raknom emiatt a fejlámpát is) s ezzel együtt még egy töltőre is.
Ez sem lenne nagy összeg (a 10.000 Ftot alulról súrolja), de mégis csak hülyén néz ki, hogy az előző szettem is alig fél éves.

Lehet, hogy mégis maradok inkább a LL klónnál... :F

Mod.: bocs, azt kifelejtettem, hogy a 2. alternatívát sem úszom meg újabb akkupakk vásárlása nélkül, praktikusan 4 db AAA-val kell bővíteni a készletet, amiből 1 darab kihasználatlanul fog maradni.

sehogy se jó ez :W

[ Szerkesztve ]

(#458) bazsikaxd


bazsikaxd
csendes tag

sziasztok segítséget szeretnék kérni vettem 1 akoray k-106 os lámpát ez 1 kinaí utánzat a kérdésem az lenne h feltudnám-e "tuningolni" én arra gondoltam h a testet +hagynám és 1 új ledet és elektronikát vennk hozzá.Az ok mert már +kellet szerelnem és csak úgy tudtam h világításra bírni a lámpát h kikerülöm az elektronikát vagyis most kzvetlenül a telepről érkezika a feszültség.ez azért rossz nekem mert 5 fokozatú kapcsol van hozzá és most így a legkisseb fokozat működik .És tudnátok-e segíteni nekem ebben.köszönöm előreis.

(#459) macikos válasza bazsikaxd (#458) üzenetére


macikos
addikt

AA ceruza akkuról hajtod? Mert ha igen, akkor azért gyenge direktbe bekötve a fényerő.

Vegyél egy pár 14500-as Li-ion akkut+töltőt. Ennek az akkunak sokkal magasabb a feszültsége, mint a sima AA-nak, így direktbe, elektronika nélkül is maximálisan ki fogja hajtani a LED-et. Sőt, nagyobb lesz a fényerő, mint az elektronikával+AA-val :)

[link] [link]

[ Szerkesztve ]

(#460) bazsikaxd válasza macikos (#459) üzenetére


bazsikaxd
csendes tag

köszi a segítséget.De jobban hajlok afelé h jobban járnék avval ha összedobnék 1 új lámpát.Nem tudom h olcsobb lenne ha sajátmagam raknák 1 et össze mint ha vennék 1 et.Mert most 10-15ezrem nincs 1profi taktikai lámpára.Kérdésem h érdemese? És tudtok bnne-e segíteni?
köszi

(#461) rayoliviero válasza dokiki (#447) üzenetére


rayoliviero
veterán

Írtam neked pü-t, de válaszra se méltatsz...

(#462) szaszlaci válasza Vegha (#457) üzenetére


szaszlaci
addikt

öö..már nem emlékszem, de életfontosságú, hogy fejlámpa legyen? Mert kéziből van egy csomó DX-en!

bazsikaxd: neked is a DX-et vagy a Kaidomaint ajánlom így hirtelen, pár ezresért kapsz lámpát, és korrektek, jók lesznek. Csak olvasd el a véleményeket róla!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#463) Vegha válasza szaszlaci (#462) üzenetére


Vegha
senior tag

felőlem lehet térd, ágyék vagy orrlámpa is, csak ne kelljen kézben tartani : )

(#464) dokiki válasza rayoliviero (#461) üzenetére


dokiki
csendes tag

Válasz ment,bocsi!!!

(#465) bazsikaxd válasza szaszlaci (#462) üzenetére


bazsikaxd
csendes tag

szia köszi az ötletet nekemis teccenek a Kaidomain lámpák.Nem tudsz olyan magyar oldalt ahol tudnék vásárolni.A másik kérdésem h ajánlod-e azt h neki álljak összerakni 1 lámpát.mert 1 profi taktikai lámpa olcsóbban jön ki mind ha +vásárolnám .így darabokban +lehet e vásárolni a lámpát.

(#466) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Nem tudjátok, hogy ez az Ultrafire
lámpa mennyi ideig működik egy jó minőségű elemről (pl. Duracell), amit itthon is lehet kapni?

(#467) macikos válasza rayoliviero (#466) üzenetére


macikos
addikt

CR123A kell bele, a véleményeknél 40 percet írnak maximum fényerőn.

(#468) szaszlaci válasza bazsikaxd (#465) üzenetére


szaszlaci
addikt

Alkatrészeket tudsz vásárolni, ChipCad-et tudom mondani, Pesten van a klinikáknál, nem vészesek az áraik. Készet nem.

Hogy neki állj-e? Te tudod. Forrasztás megy? Tudod mi a különbság áram és feszültség között? Diódák, LED-ek működéséről van valamennyi fogalmad? Barkácsolás megy? Ha ezekre nem a válasz, akkor szerintem vedd meg készen!

Vegha: hát ágyék lámpát még nem láttam :D De csak kéziből nagy a válaaszték sajnos..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#469) Benn7 válasza Gondwana (#424) üzenetére


Benn7
csendes tag

Szia, megvetted a FENIX LD20 Q5 lámpát?
Tapasztalatod?

(#470) rayoliviero válasza macikos (#467) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, kösz szépen.

(#471) Gondwana válasza Benn7 (#469) üzenetére


Gondwana
addikt

Még nem, csak félretetettem (meg egy marék kulcstartó-lámpát is). Várom, hogy szóljanak a Lenovo szervizesek, hogy vihetem a laptopom kijelzőcserére, majd akkor megyek érte. Szerbia a térkép hátuljára fért csak rá, ide még a csomagküldés nem ért el.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#472) Benn7 válasza Gondwana (#471) üzenetére


Benn7
csendes tag

Köszönöm, szerintem, én is ezt rendelem, bár nagyon tetszik az M7 de a napi hordozhatóság szempontjából jobbnak látom a Fenix-et.
Ilyen nehéz döntés hozni, egy lámpa vásárlásban, én sem gondoltam vólna :)

Off: mennyi idős a Lenovo, valami kontakt hiba?

(#473) bazsikaxd válasza szaszlaci (#468) üzenetére


bazsikaxd
csendes tag

igen értek hozzá elégjól.Lámpatestet is lehet kapni?

(#474) Gondwana válasza Benn7 (#472) üzenetére


Gondwana
addikt

2007 júniusi T60-as, típushibával: az IPS panelesek háttérvilágítása (T42, T43, T60) valamiért gyorsabban elöregszik, ennek a min. brightness EyeOne Display2-vel mérve 15nit, a max pedig csak 75nit, a gyári spec. pedig 200nit. Kicsit erősebb világításnál már a használhatóság határán van ez miatt.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#475) Benn7 válasza bazsikaxd (#473) üzenetére


Benn7
csendes tag

Köszönöm, nem semmi.

(#476) bazsikaxd válasza Benn7 (#475) üzenetére


bazsikaxd
csendes tag

nem értelek kifejtenéd jobban?

(#477) Benn7 válasza bazsikaxd (#476) üzenetére


Benn7
csendes tag

Elnézést.
a válasz rossz helyre ment, helyesen: (#474) Gondwana

(#478) szaszlaci válasza bazsikaxd (#473) üzenetére


szaszlaci
addikt

Lehet, de nem annyira éri meg. Inkább ha veszel valami kínai lámpát vagy szerzel egy jobb vázat.
Esetleg kattints a nevem alatt a 'LOGOUT blog' felira, ott találsz két darab lámpa átépítést, hátha tudsz onnét ötletet meríteni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#479) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Elkészült a legújjabb töltőm! 3.7V 4X1A Li-Ion

Az alap egy régi Ni-Mh töltő.

Rendeltem kettő ilyet, majd beleraktam.[link]

[ Szerkesztve ]

(#480) szaszlaci válasza jada00 (#479) üzenetére


szaszlaci
addikt

Korrekt! :)
Majd a lámpáról is kérünk ám fotót, ha elkészült!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#481) bazsikaxd


bazsikaxd
csendes tag

ez lenne az.

[ Szerkesztve ]

(#482) Benn7


Benn7
csendes tag

Szeretnélek megkérdezni Benneteket, hogy a két lámpa közül melyiket választanátok?
-Olight I25 R2 Tactical Premium (fokozatmentesen állítható).Maximum fényerő 205 lumen
-FENIX LD20 Q5 Premium. Maximum fényerő 180 lumen.
Köszönettel.

(#483) macikos válasza Benn7 (#482) üzenetére


macikos
addikt

[link]

[link]

A képek alapján minőségileg az Olight jobbnak tűnik. Mindenesetre azzal a reflektorral egy kicsivel talán jobban szórja a fényt, mint a Fenix. Továbbá az Olight ahogy írják is, nem használható gyertya módban, tehát felállítva nem áll meg egy asztalon.

Remélem sikerült elbizonytalanítanom :D ;]

(#484) Benn7 válasza macikos (#483) üzenetére


Benn7
csendes tag

Inkább segítettél! :DD
A nagyobb vényszórás talán jobb is.
A gyertya mód, meg nem számít, mert úgy is könnyű lenne fellökni :).
Külön köszönet a linkekért.

[ Szerkesztve ]

(#485) rayoliviero válasza macikos (#467) üzenetére


rayoliviero
veterán

CR123A elem és CR123 között mi a különbség? Ezekbe a lámpákba úgy látom 3.7 V-os kell, de ilyen 3.7 V-os elemet lehet kapni Magyarországon? Vagy csak akkuban létezik 3.7 V-os?

(#486) macikos válasza rayoliviero (#485) üzenetére


macikos
addikt

CR123A és CR123 ugyanazt jelenti.

Van belőle Líthium elem, ez 3V-os, nem tölthető! Duracellből is kapható ilyen.

Illetve van akkumulátor is, ami tölthető, ez Li-ion alapú, 3,7V-os.

Mindegy melyiket teszed a lámpába.

(#487) rayoliviero válasza macikos (#486) üzenetére


rayoliviero
veterán

Rendben :R

(#488) rayoliviero válasza macikos (#486) üzenetére


rayoliviero
veterán

És ilyen akkumlátort Magyarországon be lehet szerezni, úgy hogy nem kell rá várni?

(#489) macikos válasza rayoliviero (#488) üzenetére


macikos
addikt

Elem az vehető boltokban is.

Akkumulátorra Google-ben keress rá. Láttam 3V-ost is, inkább 3,7V-ost vegyél!

(#490) rayoliviero válasza macikos (#489) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. Surfire elemet néztem ki. Lámpák is kaphatóak ebben a boltban, csak kicsit drága. :)

[ Szerkesztve ]

(#491) macikos válasza rayoliviero (#490) üzenetére


macikos
addikt

Ja, nem valami olcsók. Surefire lámpák eléggé túl vannak árazva, a Devastator is 98e forint, 320 lumen fényerővel, nevetséges. Plusz nem is mindegyik olyan szuper, mert a lényege ezeknek az lenne, hogy sav-, víz-, por álló és robbanásbiztos lámpák legyenek. Nagy részükről ez nem is mondható el.

(#492) Robyka


Robyka
aktív tag

Sziasztok.
Van egy akkus lámpám, amiben már cseréltem izzót, egy nagyobb teljesítményűt, ami szép fehéren világít, viszont így 1-2 perc alatt lemerül, akksi is elég gyenge lehet már.Tegnap este kint mikor bekapcsoltam nem kapcsolt be csak másodjára, mintha érintkezési hibája lenne.Ma feltöltöttem és most egyáltalán nem lehet bekapcsolni.
Befújtam a kapcsolóját WD-40-el de semmi.
Van valami ötlet?

(#493) rayoliviero válasza macikos (#491) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megvettem az elemet, nagyon jó ez az Ultrafire MCU-C7 lámpa. Valójában hány lumen lehet ez a lámpa? A DX-en valós adatokat közölnek?

[ Szerkesztve ]

(#494) zoli03


zoli03
őstag

Melyik az a legolcsóbb elemlámpa DealExtreme-ről, ami normális minőségű és könnyen tudok benne foncsort, LED-et és elektronikát cserélni. Szóval nem a leges legolcsóbb kell, hanem a normálisak közül egy olcsóbb fajta, ami tudja a fentieket.

(#495) szaszlaci válasza zoli03 (#494) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szerbusz!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#496) zoli03 válasza szaszlaci (#495) üzenetére


zoli03
őstag

Helló!

Azért döntöttem egy új átépítése mellett, mert ami most van, abba ugye AAA-s elem való, én meg olyat akarok, amibe 18650-es való. Ha veszek egy ilyen lámpát, akkor egy nagyobb teljesítményű LED-hez is elég lesz az a hűtés, amit a ház biztosít?

(#497) szaszlaci válasza zoli03 (#496) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szia!

3-4 Wattot tudnak ezek gond nélkül lehűteni. 18650 is ennyit tud mág normálisan kiszolgálni. Miért nem készen veszed? Ami fogad ilyen akkut és rendes LED van benne, korrekt elektronikával.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#498) zoli03 válasza szaszlaci (#497) üzenetére


zoli03
őstag

Készen akarom venni, csak azért írtam hogy nem kell a legdrágább, mert később ki akarom benne cserélni a LED-et nagyobb fényerejűre. Akkor inkább vegyek egyből olyat, amiben mondjuk SSC7 P7 LED van?

(#499) szaszlaci válasza zoli03 (#498) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az SSC P7 9 Wattos, nem tudja normálisan kiszolgálni azt egyetlen 18650, illetve a feszültsége is kevés lesz ahogy merül. Főleg ha még elektronik is van mellé, ami illő azért.
R5-ös a legjobb ma, 367 Lumen 3,3 Watton. R4-es lámpa kapható, az 330 Lumen asszem. 20-on pár dollár.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#500) macikos válasza zoli03 (#498) üzenetére


macikos
addikt

1. Vehetsz olyan lámpát, amiben szabványos P60 drop-in van, és akkor azt mindig cserélheted tetszőlegesen. A P60 drop-in egy olyan megoldás, aminél a reflektor, LED és az elektronika is együtt van, csak kiveszed és beteszel egy másikat. Például ez egy P60-as drop-in: [link]

2. Veszel valami nagyobb méretű 2x18650-es lámpát egy erős leddel, ami alapból olyan jó lesz, hogy egy jó ideig nem is akarsz majd jobbat.

3. Veszel egy 1db 18650-el üzemelő kis bitang lámpát. Valami SSC-P7 ledest

4. Amit most én csinálnék: Vennék egy ilyet: [link]
Ez egy SST-50-el szerelt lámpa, ami érdekessége, hogy sima a reflektor, tehát messzire is jól világít. Ritka az erős DX-es lámpák közt az ilyen. Szóval én vennék egy ilyet, megnézném hogy mekkora áramot kap az akkuról, ha nem eleget, akkor esetleg meghackelném, hogy direktbe hajtsa, így 1000-1200 lumen körül teljesítene :) Világítana mint az állat :)

Ha 18650-es akkut veszel, akkor ezt vedd: [link]
Az lehet, hogy rövidzár elleni védelem nincs benne, de ahhoz tehetség kell, hogy valaki ezt szokványos használatnál rövidre zárja a lámpában...
Sokak véleménye szerint viszont ez garantáltan tud nagy áramot szolgáltatni, de a rövidzár ellen is védettek nem.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.