Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#251) szaszlaci válasza jada00 (#250) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ilyen teljesítménynél nemigen lehet emelni a feszültséget (csak nagyon drágán), tehát ennek kell nagyobbnak lennie. Vagyis két darab lítium minimálon is hozni fogja a 6 Voltot, ami mindennek elég.
Ezen felül kell neki áramgenerátor, nem csak be vannak kötve a ledek, mert a lítium ion 3-4,2 Voltig változik, függően a töltöttségtől.

1865 vs 2550 : térfogat alapján is lehet nagyjából számolni. Viszont előbbihez töltőt is találni fogsz. Ha most vennék, lehet utóbbit választanám amúgy.

Az akku jó (bár van olcsóbb is). Csak tudnám, miért minenki ezt a drága és gyenge töltőt rendeli, mikor van sokkal jobb 1865-ös. Kétszer erősebb és fele annyiba kerül.

Nyílván kicsit spotosít az a tükör, de alíg észrevehetően. Azt akartam kifejezni, hogy nem sok értelme van, egy jó tükörrel 5x jobb eredményt lehet elérni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#252) macikos válasza szaszlaci (#251) üzenetére


macikos
addikt

Igen, ha csak az én lámpámat nézzük, az is nagyon szórja oldalra a fényt. Kis távolságon, tehát olyan 30 jó is, de utána már a nagy szórási szög miatt rengeteg megy oldalra.

jada00: Ha megérkezik a P7-es lámpa, amit rendeltél, akkor lehet megváltozik a véleményed és teljesen más kiépítésű lámpát akarsz majd :)

Én ha most lámpát csinálnék, akkor választanék egy nagyon erős új tipusú LED-et (Phatlight) és csináltatnék vagy vennék hozzá egy nagy és mély reflektort.

Akku töltéshez meg, hogyha sokkról van szó, akkor lehet érdemes lenne keríteni egy rossz laptop akkumulátort, hozzá való töltővel és az akkut szétszedni, átépíteni és belerakni az elrendezésnek megfelelően az akksikat.
Tehát van mondjuk egy 6 cellás IBM laptop akku, abba 2x3 konfigurációban beletennéd töltésre az akkukat és 2,5 óra alatt fel is töltené őket. Persze csak 18650-et rakhatnál ténylegesen bele, de nagyobbnál is meglehetne oldani, csak ki kell vezetni a csatlakozókat.

Lehet elsőre hülye ötlet :D de így biztos hogy gyors, megfelelő és biztonságos lenne sok akkunak a feltöltése.

(#253) jada00 válasza szaszlaci (#251) üzenetére


jada00
tag

Mi történik ha sorban bekötöd az 5db ssc p7 ledet és meghajtod 18.5voltal?
Ha nincs benne elektronika, attol még működik? Világítana?
[link]
Itt is sorban vannak kötve a ledek.

(#254) szaszlaci válasza jada00 (#253) üzenetére


szaszlaci
addikt

A sorbakötéssel nincs baj. De kell elektronika, ha normálisat akarsz, mert merülnek az akkuk és nem egyforma a LED-ek égésfesze.
5x3,5-3,6 Volt = 17,5-18 Volt kell nekik. De ez változik LED-enként, a melegedéstől és az időtartamtól is.

Akku:
4x3-4,2 Volt = 12-16,8 Volt
5x3-4,2 Volt = 15-21 Volt
Na mit gondolsz, ez jó dolog? (Az mellett, hogy igénytelen. A minimum, ha egy MC-E-vel foglalkozol, elektronikával teszed..)

macikos: nem, nem jó ötlet egy közös védő elektronikával tölteni, mert nem egyszerre töltődnek. Mit gondolsz, miért mennek tönkre? Mitől van ritka esetben, hogy robban? Mert nincs cellánkénti védelem, túl nagy feszt kaphat a cella.
Inkább új töltőt kell építeni, darabonként védett akksikból, nem laptopból gányolni. Áram és fesz korláttal megoldható.
Persze más, ha van otthon véletlen egy lítium cellás laptop elfekvőben. De ez ritka..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#255) jada00 válasza szaszlaci (#254) üzenetére


jada00
tag

A töltésre meg van megoldásom.
Van egy régi nimh töltőm amibe 4db elem fér bele a ceruzától a góliátig.
Ebből kivenném az elektronikát és rendelnék két olyan erőssebb töltőt amit írtál 18650 est,
és bele tenném mind a kettőt, így kapnék egy négy csatornás töltőt.

Honnan vegyek elektronikát a lámpába?

(#256) szaszlaci válasza jada00 (#255) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az jó ötlet.

Elektronika? Hát ez egy elég jó oldal, több helyről vannak a tesztelt, tuti darabok.
Akkuból meg nem csak LiIon és 1865 létezik, hanem a nála jóval hosszabb életű LiMnNi. Példáúl ez, 2665.
Végtelenek a lehetőségeid.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#257) jada00 válasza szaszlaci (#256) üzenetére


jada00
tag

Te melyik elektronikát rendelnéd meg erröl az oldalról? Ha 5 cellában gondolkodunk.

Ez az akku milyen amiröl irtál?

(#258) macikos válasza szaszlaci (#254) üzenetére


macikos
addikt

Bocs, de ez nekem nem tiszta :D

A laptop akkukban 18650-es cellák vannak. Ha én veszek protected akkukat és belerakom, akkor miért ne működhetne ugyanúgy, mintha a gyári cellák lennének benne? Sokan csinálnak ilyen laptop akku felújítást.

(#259) szaszlaci válasza macikos (#258) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy működik, a lényeg mint írod, hogy védettek legynek a cellák, egyenként. Laptop akkuban ez nem jellemző, egy közös nagy védelem van az egészre, arra írtam.

Na de egyszerűbb akkor már saját töltőt csinálni. Egy laptop akkuba be vannak hegesztve a cellák, nem rugós csatlakozóval vannak. És ugye a srácnak nem egybe kell, mert cső lámpába pakolja őket be.

jada00: nincs velük tapasztalatom, kérdezősködj itt!
Hogy érted, milyen akku?

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#261) jada00 válasza szaszlaci (#259) üzenetére


jada00
tag

Az akkura rájöttem.

Nem lehet már kapni maglite 5c t, már nem gyártják! Ha továbbra is ebben gondolkodom
a 4D t kell megrendelnem.
Milyen elektronikát rakjak bele???

(#262) jada00 válasza heki91 (#260) üzenetére


jada00
tag

Mire?

(#263) szaszlaci válasza jada00 (#261) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az említett fórumon kérdezd meg!
5C van, nem olcsó, de hozzájuthatsz.
Én inkább 2 darab 2665-el oldanám meg, az belefér a 3D Mag-be, és nem lesz idétlenül nagy.
Vagy 3 darab a 4D-be.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#264) jada00 válasza szaszlaci (#263) üzenetére


jada00
tag

Fel regisztráltam magam az e bay re, próbáltam megrendelni a lámpát, de az eladó nem küldi ebbe az országba. Felhívtam az itthoni képviseletet, de ők sem tudnak ilyet.
Marad a 4d , csak ott meg kell oldanom azt a plussz 1cm.

Lehet, hogy jobbak azok az akksik amiről írsz, de a méretük ott sem egyezik meg
pontossan a házzal. A D méret ugye 30600, na most a 26650 vékonyabb és hosszabb,
tehát az is lötyögne benne. A 25500 a hosszánál fogva jobban kiadja. Az lenne a leg tutibb, ha D méretböl is lenne líthiumos akkumulátor! De még nincs.
A töltésük nem lesz gond, ha meg csinálom azt a töltőt amiröl beszéltem.

Egyébként a DX röl levették azt a foncsort amit kinéztem, csak az van fönt ami meg van épíve már. Remélem késöbb lesz újra.

Kicsit megakadt a dolog, de nem adom fel! Szépen lassan...

(#265) szaszlaci válasza jada00 (#264) üzenetére


szaszlaci
addikt

Az ritka, hogy pont passzoljon, csővel szokták megoldani. Itt egy kép a félkész lámpámról, ebbe baby-t kellett 1865-re szűkíteni.
Ez az.

Ha sikerül valamit elkészítened, kérünk ám képeket róla!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#266) jada00


jada00
tag

Miböl van a közdarab, milyen anyag?

Hétfőn veszek Maglte 4D t a forgalmazótol 9rugó. Utána megrendelek mindent a DX röl.
Amíg megérkeznek a cuccok addig lesz időm átalakítani a lámpát az aksikhoz.
Azt a plussz 1cm úgy akarom elcsalni, hogy az aksi pozitív részéből leveszek 2mm mind az ötből így kapok 24cm, az pont a 4D méret.
A közdarabot én aluból vagy rézből csináltatom a jobb hővezetés miatt.

Egyedül az elektronikát nem tudom még!!!!!!!!!!!!!!!!

Természetessen mindenről csinálok majd részletes fotókat amit megosztok mindenkivel!

(#267) szaszlaci válasza jada00 (#266) üzenetére


szaszlaci
addikt

Műanyag cső.

DX-ről mire megjön lesz időd, 2-4 hét legalább..

Le akarsz reszeli az akkuból? :Y Azt felejtsd el gyorsan.. +a védett akksik picit még nagyobbak is szoktak lenni, hogy elférjen az elektronika az aljukban. Majd meglátod, ha meglesz minden, újra kell tervezni úgyis. :) De lagalább finomítani.

TERMINÁL FÓRUM! ÚJRA! Itt kérdezz elektronikáról!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#268) jada00 válasza szaszlaci (#267) üzenetére


jada00
tag

Nem tudom magam regisztrálni a terminálon! Azt írja ki , hogy az email cím le van tiltva! Nem értem.

Az aksiba alul van az elektronika, felül se lehet hozzá nyúlni? A felső részen elég vastag az anyag ,nem?

(#269) macikos válasza jada00 (#268) üzenetére


macikos
addikt

LED Driverek: [link]

(#270) szaszlaci válasza jada00 (#268) üzenetére


szaszlaci
addikt

Én tuti nem kezdeném el reszelni az akkuimat :W
Próbáld másik emaillal, az én infóim fele onnét van, szóval sok dolgot megtudhatsz.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#271) jada00


jada00
tag

Köszi a segítséget az elektronikába,de még nem sikerült megoldanom!
El voltam foglalva a lámpa megvásárlásában,úgy néz ki sikerült rendelnem egy Maglite 5C t
így nem kell bajlódnom az átalakításában.
Következő lépés megrendelni mindent a DX röl.

(#272) jada00 válasza macikos (#269) üzenetére


jada00
tag

Hello Macikos!

Köszi a linket, te melyiket választanád ezek közül? [link]
Fentröl a negyediket néztem ki, jó lesz az?
Ez több féle képpen tud majd világítani?
Honnan tudom ezt megrendelni?

(#273) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Sziasztok!

Édesapámnak vennék karácsonyra és 50. születésnapjára egy taktikai lámpát.
(Szegénynek egybe esik a 2 ünnep, ráadásul János is, ami szintén nincs messze...)
Vadászik. Fegyverlámpának egy Ledwave Wildfinder-t használ (zöld színű, 85-90lm)
Van még egy Silva L2 1W fejlámpája.
Nos ezek mellé keresnék egy méltó kereső/utánkereső lámpát, szintén LED fényforrással.
Eddig a legkomolyabb, ami a kezembe akadt, az egy LedLenser P7 volt. Nagyon megtetszett, árban se volt vészes (22.000Ft) és méretre is jó, mert csak 13centi.
Beszéltem a LL egyik forgalmazójával, ő még ajánlotta a LL M7 lámpát is, de azt idén már nem tud szerezni sajnos. Érdemes várni rá?

Tehát: LedLenser P7 vagy M7

A másik,amit kinéztem: Olight M21Warrior /esetleg Olight M20Warrior

Mi a véleményetek? Melyiket érdemes választani? Más tipp? Építéshez nem értek :(

Árban 25.000-nél ne legyen több és méretre/hosszra is maradjon max 15cm.

Előre is köszönöm a segítségeteket! üdv

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#274) macikos válasza jada00 (#272) üzenetére


macikos
addikt

Az a 4. szerintem nem igazán abba a lámpába való... [link]

(#275) szaszlaci válasza Grizzly87 (#273) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nagyon nem tudok segíteni, inkább amit jó, ha tudsz.

Led Lenser marha drága ahhoz képest, amit tud.
Csak viszonyításképp, 22 ezres lámpában egy 1.000 Ft alatti, régi LED van..
Aztán tuti nem érdemes szenvedni AAA elemekkel, helyette lítium.
Üzemideje max fényerőn pár óra.
Nos 170 Lumenért ez marha drága. Én most adtam el egy saját készítésű 250 Lumenes lámpát 4.500 Ft-ér, lítiummal és 3 AAA-val is ment.

Az M7 230 Lumen, és ahogy látom, van hozzá marokkapcsoló, amit a fegyverre lehet tenni.

Szerintem az M20-al jobban jársz. Lítium, 250 Lumen, töltő, hasonló ár. Igaz, nem zoomos..hogy kell-e, azt te tudod. Nekem sose hiányzott.

Vásárolhatsz épített lámpát is, töredék áron.
Kérdezősködj ezen a fórumon, hátha van valakinek eladó! Illetve ezt többen látogatják, több segítséget kapsz.

Illetve lítium akkut és töltőt tudsz vásárolni, csak szét kell nézni.
18650-ás típusú, 2500 mAh körülinek 6-800 Ft darabja.

Meg van még az index fórum, elemlámpás topikja, bolti lámpát ott fognak tudni javasolni. Linket nem tudok, keresd meg!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#276) macikos válasza Grizzly87 (#273) üzenetére


macikos
addikt

Szia!

Az én apukám jövőre lesz 50. Ilyenkor az ember valami megkapó, különleges ajándékot akar. Nehéz helyzet :)

Azért azt vedd figyelembe, hogy a LedLenser fókuszálható, az M21 nem, sőt, nem is nagyon van más LedLenserhez hasonló fókuszálható lámpa. Én az erősebbet választanám, az pedig az M21. Amit még fontos tudni, hogy a LedLenserbe AAA elemek/akkuk mennek, míg az M21-be speciális Lítium akkumulátorok.

Ami még jó lehet, az mind nagyobb 15cm-nél. Például én ajándéknak a Fenix TK30-et venném. 630 lumen, IPX8 vízállóság, búvárkodni lehet vele, tehát az esőt biztosan állja, rengeteg fokozatot tud, kicsavarható toldócső, stb.

Kínai lámpákat tudnék még ajánlani, mint ami nekem van, az pl. olyan 900 lumen körül tud, egyesek szerint csak 600, nagyon olcsóak és jó minőségűek, fényerőben a legtöbb lámpát hülyére verik, viszont a csomagolásuk nem éppen ajándékhoz méltó...

Azt még elmondanám, hogy ha kimondottan szűken, messzire világító keresőlámpa kell, akkor az M21 nem jó választás, mert szórja a fényt oldalra! 50 méterig szuper, de utána már rengeteg fény megy oldalra. A jó keresőlámpák 20cm-es hosszúság körül kezdődnek és nagy méretű reflektorral rendelkeznek.

[ Szerkesztve ]

(#277) Grizzly87


Grizzly87
csendes tag

Köszönöm mindkettőtöknek a gyors választ és a segítséget!!! :R

Felkerestem az ajánlott fórumot, plusz írtam az indexes elemlámpa fórumba is.
TK30 szerintem nehezen férne el pl egy zsebben... viszont technikailag fejlettebb.

macikos:
"Azt még elmondanám, hogy ha kimondottan szűken, messzire világító keresőlámpa kell, akkor az M21 nem jó választás, mert szórja a fényt oldalra! 50 méterig szuper, de utána már rengeteg fény megy oldalra."

Ez nem feltétlen baj! Ha például vérnyomot keresünk, sebzett vad után.

Nah majd még meglátjuk mi lesz a nyerő... :F

ui:
Ajánlották még a Gerber vérkereső lámpáját is. Piros és kék ledekkel + kis xenon.
A vöröset valóban kiemelte, de a vadászok nem mondtak jókat róla, gagyi műanyag a háza és a xenon nagyon gyatra fényt ad...

Az út ott kezdődik, ahol az aszfalt véget ér...

(#278) szaszlaci válasza Grizzly87 (#277) üzenetére


szaszlaci
addikt

Látatlanban én se hiszem, hogy nagyon értelme lenne ezeknek a vérkereső lámpáknak.
Egy jó leddel (ami nem kínai gagyulás), látsz minden színt szépen + erős is. Szóval a vér ott is szép piros lesz, észre lehet venni. Egészen hideg fényű ledeknél is.

Látom, hogy kérdeztél, a vélemény ott is az, mint az enyém: lámpát építeni, csakis. Ami nekem most készül, egy 750 Ft-ét szerzett brutális régifajta Led Lenser vázba lesz. Szóval ilyen árakon lehet, ha szétnézel.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#279) macikos


macikos
addikt

Jófajta: [link]

Mag 4D, SST-90 LED. A LED 9A-en tud 2250 lument, itt viszont 11A-en van hajtva :D

Ahogy itt is látható, aszférikus lencsével egész kellemes kis keresőlámpát kapunk:

:C :DDD

(#280) SirRasor


SirRasor
őstag

Sziasztok!

Hol kaphatok kis fényerejű LED-es zseblámpát, amivel mondjuk ideális éjszaka kimenni a WC-re? Mindig csak azt látom, hogy milyen fasza zseblámpa, mert milyen erős fénye van, de basszus, az éjszaka közepén, amikor a szemem már megszokta a sötétet, akkor baromira bántó tud lenni.

Van Energizer 1 LED-es (talán 1 W-os) "tescos" zseblámpám, ami elvileg 40 lument tud és az BAROMI ERŐS. Ez alapján valami 5-10 lumenes cucc kéne, de ilyet neten sehol se lelek. Esetleg tudtok ajánlani valami jót?

Válaszotokat előre is köszönöm.

Make Love not war!

(#281) SirRasor


SirRasor
őstag

Edit: beleolvastam jobban a fórumba és annak hatására pontosan megkerestem milyen lámpám is van.

Energizer Hard Case - ~3200 huf
A leírás szerint csak 7 lumen, de valami nem stimmel, mert baromi erős..vagy ha tényleg ennyi, akkor nekem valami 1 lumenes fos kéne éjszakára :DD

Make Love not war!

(#282) szaszlaci válasza SirRasor (#281) üzenetére


szaszlaci
addikt

Helló!
7 Lumennagyon kevés, a 40 valoszínűbb.
Szerintem ilyen kínai 1 AA normál ceruza elemes lámpát érdemes venned.
Ezt a fajtát. Olyan 10-20 Lumenes lehet max.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#283) Adonimus


Adonimus
aktív tag

ÜDw. Police lámpákat nagyon ajánlom. Kicsi, erős, megbízható. A fénye is elég jó.

adonimus felhasználónak 41 pozitív és 0 negativ értékelése van a fórumon! - http://www.phmegbizhatosag.atw.hu

(#284) szaszlaci válasza Adonimus (#283) üzenetére


szaszlaci
addikt

"megbízható"
Khmm, minden, csak nem az. Ám az árukat tényleg megérik!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#285) jada00


jada00
tag

Megjöttek amiket rendeltem a DX röl. 4 hetet kellett rá várni.

A p7 es 100méter után eléggé szórja a fényt, sajnos.

A lámpa amit építek annyiban módosult, hogy más foncsort vettem bele ,így nem fogja szórni annyira a fényt.

(#286) szaszlaci válasza jada00 (#285) üzenetére


szaszlaci
addikt

Azokat a tükröket tudnád linkelni DX oldalán?

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#287) jada00 válasza szaszlaci (#286) üzenetére


jada00
tag

Azok nem onnan vannak, hanem a chipcad oldalán megrendeltem és bementem személyessen a IX. ker Tűzoltó utcába értük!
Ez a legkissebb szórású tükör, a száma: BOOM-P7-SS (10588) ACRICHE ±12°/P7 ±9°

[ Szerkesztve ]

(#288) szaszlaci válasza jada00 (#287) üzenetére


szaszlaci
addikt

Jah, nekem is ilyen van, ugyan onnét. Azért csodálkoztam, hogy DX árul ilyet..

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#289) jada00


jada00
tag

Ha valakit érdekel, innen lehet jó áron rendelni p7 es ledeket! Én most rendeltem 5 darabot a legerősebböl.

[link]

Azt tudja valaki esetleg, hogy honnan lehet rendelni sst-90-w ledet???

[link]

(#290) jada00


jada00
tag

Találtam egy ilyen lámpát, tudom, hogy régebben már volt szó róla, de az nem 18650es akkuval ment. Mi lenne ha beleraknék egy p7 es ledet? Meg kéne nézni!

[link]

(#291) jada00


jada00
tag

A police lámpába pont belefér meghajtó akkunak a 25500 (c) méretü védett aksi, mert az kicsivel hosszabb mint a sima! A ledet kicseréltem egy CREE Q5 re, hát mondhatom elég jól világít egy pontra nagyon messzire. Most azon gondolkodom rendelek bele p7 d-bin es ledet.

[link]

[link]

[link]

(#292) macikos válasza jada00 (#291) üzenetére


macikos
addikt

Ennél a srácnál kapható jó minőségű, melegfényű SSC P7-D (W724C0-DSVNI): [link]

Érdemes megnézni alul az összehasonlító képeket, jól látszik, hogy ég és föld a két led. szaszlacinál is valószínű az volt a gond, hogy koszos lencséjű, rossz minőségű P7-et kapott, ami talán már meg is volt sütve...

Itt van a fenti srác weboldala: [link]

Van SST-50 és SSR-90 is :) Lehet érdemes lenne elgondolkodni ezek egyikén is...

Itt pedig az érdekesség kedvéért egy 8 SSC P7-et tartalmazó világítás egy quadon :D A képek alapján megfelelőnek tűnik a fénye :D

(#293) jada00 válasza macikos (#292) üzenetére


jada00
tag

A p7 es lampa amit rendeltem (aurora ak p7) annal is olyan homalyos a led! Nagyon bosszanto. Csak azt nem tudom ,hogy azert mert c bines es csak a d tiszta vagy csak alapban szar, pedig eleg draga volt ahoz.
Azzal a csavoval mar en beszeltem csak szerintem eleg dragan adja a ledeket, ahonnan most rendeltem majdnem fele annyiba kerult!

Hagyni kene a p7 es ledeket es at kene terni a sst 90 re ,csak meg mindig nem tudom honnan rendeljek!!!

(#294) macikos válasza jada00 (#293) üzenetére


macikos
addikt

Inkább legyen kicsit drágább, de legalább jó. Nekem a spiderben C bin van és tiszta, persze nem annyira mint amit linkeltem D, az nagyon szép.

SST-90 is jó lenne neked, jobb is egy leddel megcsinálni a nagy teljesítményű lámpát, mint 3 kicsivel. candlepowerforumon van is sst90-es maglite, feljebb linkeltem is, talán ott is vannak linkek sst90-hez.

(#295) jada00 válasza macikos (#294) üzenetére


jada00
tag

Meglátjuk amit most rendeltem azok milyenek lesznek, nemhiszem ,hogy csak a csávónál vannak jó minőségüek! Az SST-90 et meg sehol nem találok ahonnan rendelhetnék! Egyik helyen csak 50db ot lehet minimum, hát annyi nem is kell meg annyira nincs is pénzem, mivel darabja kb 10-12 ezer Ft.
Szerintem akik ezeket már szerelték külföldön azok valamilyen módon hozzá férnek egy pár darabhoz, gondolok itt arra ,hogy ilyen helyen dolgoznak vagy saját boltjuk van ahol nagyobb mennyiséget megvettek!

(#296) jada00


jada00
tag

Idöközben felhívtam az EBV elektronic magyarországi kirendeltségüket, ők kapcsolatban állnak a LUMINUSsal, Na tölük lehetne rendelni csak egy cég kell hozzá,amit szerintem meg fogom tudni oldani. De itt is a minimum rendelés 250 euro ami 67500Ft körül van.
Több mint 22 euro egy barab, tehát meg kell venni legalább 15 darabot! Nekem ennyi nem kell!

Mondták több féle, erösségü van ebböl a tipusokból, természetessen a legerösebbre gondolok csak! :D
Lehet hütöcsillaggal is kérni!

Össze kéne számolni kinek hány darabra lenne szüksége, nekem elég 8db., marad 7!!!

(#297) szaszlaci válasza macikos (#294) üzenetére


szaszlaci
addikt

Úgy néz ki, hiszti volt csak a részemről, hogy hibás LED-et kaptam. Most jött meg DX-es P7 biciglilámpa, ez a fajta, ugyan úgy néz ki benne a LED, mint az enyém, és gyengébb fénye is van. Valamint kékesebb kicsit.

Amúgy a jelölések a következőket jelentik:
-első betű: az erőssége:
B=6-700 Lumen (ilyen a kínai is állítólag)
C=7-800 Lm
D=8-900 Lm, elvileg ilyet kaptam én is, ma ez a leghatékonyabb.
-2. 3. 4. betű: a színe, sok van
-ötödik betű: hogy mekkora az égésfeszültsége: a legjobb ma 3,25-3,5 Volt és 3,5-3,75 Volt közötti, utóbbi a J-vel jelölt. Vannak ősrégiek is, ezek 4 Volt felettiek.

Az enyém pl DSXOJ, tehát 8-900 Lm, természetes fehér és 3,5-3,75 Volt között vesz fel 2,4 Ampert.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#298) macikos válasza szaszlaci (#297) üzenetére


macikos
addikt

De gondolom ennél a biciklilámpánál az a 4 akku párhuzamosan van kötve, nem, tehát 3,7V-ot kap a led? +DX-en azt írják hozzá, hogy 1000mA-t ad a LED-nek az elektronika, ez meg együtt elég kevés... így nincs meg a 12W én ezt már nem tudom követni, ahány lámpa, modell, annyi feszültség és áramerősség.

A lednél meg amit rendeltél is kíváncsi lennék a mért feszre és áramra.

Én ma jól elfoglaltam magam, megcsináltam a "rugó mod"-ot: [link]
Nem hittem, hogy lesz értelme, de aztán kiderült, hogy tényleg számít, nem is keveset. Erősebb lett a lámpa fénye! Most szedtem szét először teljesen a lámpát. Áttörültem a lámpa meneteit, hogy jobb legyen az érintkezés, kapcsolóba meg már a múltkor fújtam egy kis kontakt sprayt.
Szerintetek mivel kellene lekenni a meneteket? Gyárilag valami zsír szerű, színtelen kenőcs volt rajta, de nem tudom hogy mi lehetett pontosan.
Következő lépés az lehetne, hogy ne a lámpatestben menjen az áram, hanem külön vezetéken. Pont elférne az akku mellett. Így tovább csökkenhetne az ellenállás.

Na meg voltak nagyon apró porszemek a led szilikon lencséjén. Na, itt jött a gond, hogy mivel tisztítsam meg, mert 100% szöszmentes anyag nincs itthon, meg azzal csak össze is karcolnám. Mágikus henger :D rémlik valakinek? Megmostam, utána szépen óvatosan átmentem vele a led-en és minden apró porszemet leszedett :)

[ Szerkesztve ]

(#299) szaszlaci válasza macikos (#298) üzenetére


szaszlaci
addikt

DX-es lámpa:
2 párhuzamos pár van sorban, tehát 7,4 Voltot kap a lámpa.
Az 1000 mA elírás, a LED áramára vonatkozna, de az megvan 2,8 A. (Az egész az akku felől 10-12 Wattot vesz fel. Jobban nem szereltem szét, nem az enyém lesz.)

Az én LED-emet 3,69 Volton hajtja az elektronika, emellett 2,8 Amper valoszinűleg. (Olyan 50 kHz körüli step down, 99%-os kitöltést mutat, de ezeket nehéz szkóp nélkül pontosan mérni. De 2,8 Amper tuti megvan, szóval az max csak túl van hajtva picit, alul semmiképp.)

Én a meneteket olyan gépzsírral kenem be, ami nem lágyul nagyon a lámpa üzemi hőmérsékletén, kizárólag vízállóság miatt van ott. Szilikonzsír nem jó ötlet, mert gyakorlatilag csiszolópor, és egyből koptatja a menetet. (Mindent befog pár kitekerés után.)

Vezetékre cserélni? Hát annál a háznál nem hiszem, hogy lenne kisebb ellenállású vezeték, a keresztmetszete miatt ugye..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#300) macikos válasza szaszlaci (#299) üzenetére


macikos
addikt

Az a gond, hogy 0,1 ohm alatt nem tudok ellenállást mérni :(

Viszont most meglepődtem. Teljesen feltöltött 18650-est megmértem: 4,2V. OK. Berakom a lámpába, mérem az áramot, 4A! :Y :F Aztán persze utána elkezdett csökkenni 3,6-3,7A-re, de ott állandósult az áramerősség.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.