Hirdetés

2024. április 23., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#101) macikos válasza szaszlaci (#99) üzenetére


macikos
addikt

Akkor jól sejtettem, hogy nem mind arany, ami fénylik :D Furcsa is volt, hogy 2 lámpára ráírják, hogy 900 lumen, erre az egyiknek sokkal gyengébb a fénye. Ahogy nézegettem a többit is, ennek van a legerősebb fénye: [link], sokkal erősebb, mint a többi, de még erre is azt írják, hogy nincs 900 lumen... viszont legalább ez kétszer annyiba kerül...

És kicserélni az elektronikát? :)

Te amúgy magad építesz áramkört vagy veszel?

A lámpám fényéről akkor ma este csinálok pár képet.

(#102) szaszlaci válasza macikos (#101) üzenetére


szaszlaci
addikt

Persze, lehet elektronikát cserélni, de akkor már részben magad építed :) . Akkor meg érdemes már mindent összeválogatni. Olcsóbb is, jobb is úgy.
De még így sem lesz egyszerű jót venni. Ott is kb nullát ér, amit írnak róla. Nemsokára érkezik majd nekem, akkor meglátjuk, tud-e 1 Ampert az 1,2-nek árult meghajtó. :F
Ha nem, elmegyek ChipCad-be, és megmérem mielőtt megvenném.

Mint kiderült, készet fogok használni. Próbáltam egyet csinálni, MC33063-as IC-vel, de nem indúlt el, meg nem is tul jó hatásfokú. Gyárinak nagy előnye, hogy állítható a fényereje a táp megszakításával!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#103) macikos válasza szaszlaci (#102) üzenetére


macikos
addikt

Na, szóval nem tudom mennyire felel meg, de csináltam valamit :D

Mivel tesóm nem hozta vissza a fényképezőgépet, ezért jobb híján mobillal csináltam két videót, mert a videókamerával nem akartam bajlódni.

Itt van a két videó: [link]

Az első az udvaron készült. Egy tipikus napelemes, bóvli LED-es kerti lámpa volt az összehasonlítási alap.

A másodiknál a helyszín a szobám, csak egy 60W-os asztali lámpa világít, matt fehér festékkel ellátott "reflektorával" a fal felé fordítva, aztán persze mint majd látható, le is kapcsolom és csak a zseblámpa világít.

Ha valami nem jó, akkor szóljatok :D

(#104) PHM válasza macikos (#103) üzenetére


PHM
addikt

Valami hiba lehet a mátrixban, a letöltött "flashlight.rar" 0 terjedelmű.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#105) macikos válasza PHM (#104) üzenetére


macikos
addikt

Meg se néztem, hogy működik-e a letöltés :W

Javítottam: [link]

(#106) szaszlaci válasza macikos (#103) üzenetére


szaszlaci
addikt

Teljesen jó, kivehető. Bár fotóval kevesebbet bajlódtál volna.

Arra gondoltam, hogy mikor gyártják a kínai LED-eket, megnézik hogyan sikerült, és az alapján tehetik bele egy lámpába. (3, 5, 7, 10, .. Watt).
Mert nem sok különbség van ám köztük. Legalábbis nem annyi, mint a ráírt Wattok alapján. Mondjuk 0.8, 1, 1.2, 1.3 Watt, így lehetne számozni.
A 25 Wattos látatlanban pl olyan 2 Watt körül fogyaszthat. (Egy másik Police 30-as fényéről meséltek nekem)

És észrevettem mégvalamit: Fenix LD20 drága és márkás lámpa. A képen a test közepe nagyon el van vékonyítva. A képen úgy tűnik, hogy nagyon vékony ott a falvastagság, simán eltörik ha nekitámyaszkodok valaminek és a kezemben van..
Ezt lemérhetné ám valaki, ha van ilyene!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#107) szaszlaci


szaszlaci
addikt

Közben megérkeztek az alkatrészek is. Ezeket alakítottam át a lámpán:
Kellett egy szűkítő bele, ami a 3 AAA helyett 1865-ös akksit fogad lötyögés nélkül. Ebbe építettem egy kétszínű LED-et is, ami az akku pillanatnyi feszültségéről ad tájékoztatást.

És beépítve működés közben. Kapott még egy CREE feliratot, hogy komolyabb legyen :) :

Balra az eredeti "7W LED", jobbra a CREE R2-es:

Itt a némileg átalakított idomban, belsejében egy elektronikával:

Meg becsavarva, szigetelőkkel:

A fénye pedig: előbb a "Police" LED, majd ugyan olyan beállításokkal az R2:

Amit még hozzáfűznék: az elektronika 1200 mA-nek volt hirdetve, de csak 700-at tud, holott a LED mehetne 1000-n is.. Majd cserélve lesz, de azért összeraktam, legyen valami.

Ami az árakat illeti:
"Police" 7W lámpa: 1300 Ft
Lítium akksi + egy tartalék: 2000 Ft
Töltő, saját készítés: 500 Ft. Új, gyári kb 1500 Ft.
Elektronika: 700 Ft
LED: 1300 Ft
Szigetelőgyűrűk: 300 Ft

Aki kínai piacos lámpákhoz van szokva, elég komolynak fog találni egy normális power LED-et, fényerőben sokszorosa, akárcsak hatékonyságban.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#108) szaszlaci


szaszlaci
addikt

És még érdemes az első akril "üveget" valóban üvegre cserélni, csak hogy jobban nézzen ki a lámpa, ne a karcos, koszos műanyag legyen ott. Lehet bele köszörülni, én 1,5 mm-es üveget raktam, elég erős is.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#109) macikos válasza szaszlaci (#107) üzenetére


macikos
addikt

Akkor már majdnem kész? :)

Jó a fénye. Ez a szűkítő jó ötlet az akkuhoz, persze muszáj is. Gondolkodtam, hogy lehet majd jól beletenni az akkut az épített lámpába, de ez egy jó ötlet.

És akkor ez a LED mennyi lument tud elvileg?

Még az elektronikáról és annak beszereléséről csinálhattál volna pár képet. Majd ha esetleg kicseréled, ahogy írtad, csinálj már róla. Engem ez izgat talán a legjobban, hogy milyen módon van ott megoldva a kábelezés, berakás, rögzítés, stb.

(#110) szaszlaci válasza macikos (#109) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elvileg a LED 230-250 Lument tud 1000 mA-en. Most 730 mA-t kap, olyan 210-230 Lumen lehet. Fényerőben ez alíg észrevehető, de az elektronika 3-3,4 Volton már nem elég erős. (Merülő lítium cella.)

A beépítést meg úgy oldottam meg, hogy az akksi pozitív oldala ér az akkufigyelőhöz, azok az alkatrészek a cső falába vannak belesüllyesztve. (Egy ellenállás és egy zener egy kétszínű LED egy-egy lábára kötve) Arról nem tudok már képet, a korrábiakon valamelyest látszik.
Aztán ehhez csatlakozik a power LED meghajtó egy utólag odaforrasztott rugóval.
Az egész pedig csak oda van téve, plusz van egy szigetelés. Három drót (LED +/- és táp -) fogja plusz a rugó, nem mozdul el.
Katt a képre.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#111) macikos


macikos
addikt

UP a topiknak!

Közben szépen lassan végre megoldom, hogy tudjak vásárolni neten, azaz fizetni paypallel, ugyanis ez eléggé korlátozott a vásárlásban :D

Már csak azt kellene végleg eldönteni, hogy akkor most mit csináljak. Mondom a lehetőségeket:

1. Alkatrészekből építek egy lámpát. Ebben csak az a rossz, hogy drága. Kell LED, elektronika, akku, töltő, lámpa test, kapcsoló stb.

2. Veszek egy lámpát 40-50 dollár körül + akku+töltő, ami azért valószínűleg nagyon jó fénnyel fog világítani. A későbbiekben meg esetleg azt módosíthatom. Elektronikát kicserélem, kiveszem, stb.

Akárhogy építgetés, jó meg minden, annyi pénzem most nincs, hogy kisérletezgessek, stb. Szóval szerintem marad a második variáció.

Már csak meg kellene találni azt a lámpát, ami ezért az árért a legjobb. Számomra a legfontosabb a fényerő, tehát hogy minél inkább maximum közelében járjon a LED. Sajnos ennek megállapítása így neten keresztül nem a legkönnyebb. Így csak arra tudok hagyatkozni, ami a weblapon van. Tehát a képekre a lámpa fényéről, na meg az adatokra, hogy hány amperen megy és milyen gyorsan meríti az akkut :D

Amik eddig tetszenek és elég erősnek tűnnek:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19767
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.24974
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.13336

Kinek mi a véleménye?

(#112) szaszlaci válasza macikos (#111) üzenetére


szaszlaci
addikt

1: relative drágább, de tudni fogja amit akarsz, úgy viszont már olcsóbb
2: dobsz majd egy hátast a fényerőtől, de nem fog fele annyit tudni mint mondják. Azért a Police-al nem említhető egy lapon..könyvben sem.

Candlepower. Olvasgasd és okosodj :) Tesztelnek minden fajta lámpát itt.
A TrustFire C-BIN LED rögzítése nem győzött meg, csak oda van szilikonozva, semmi forrasztás. (Persze ez orvosolható.)

A másik töltős Trust feje nem tűnik túl stabilnak.

A Spider viszont szimpatikus, átalakítás is szóba jöhet nála. Én ezt választanám.

Úgy tudom 2,8 Ampert kell, hogy kapjon a LED, ha párhuzamos a bekötés (valószínű) vagy 0,7-et, ha sorban vannak a chipek benne. Ha ezt megkapja mérés alapján, akkor jó. Ha a fele, akkor gondolkozhatsz elektronikán :)

Egy jó 1865-össel 30 percet világíthat max. De ebbe tuti hogy csak feszültségcsökkentés van, szóval csökkenni fog a fényerő úgy az akksi felétől. (nem vészesen) Így tovább bírja viszont.

Beszámolót meg várom ám! ;)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#113) macikos válasza szaszlaci (#112) üzenetére


macikos
addikt

A Spider-t fogom venni. Ahhoz képest, hogy milyen kicsi, maxon van hajtva és nagyon jó fénye van. Persze eléggé szórja a fényt, tehát távoli fénynek nem a legjobb, de azért elég jó lesz. Legalább majd azt látom, mi van előttem, nem ami 1km-re van :D

A töltős TrustFire-ben meg be van építve az akku... szóval azt ne vegye meg senki.

Esetleg majd a későbbiekben ha lesz rá pénzem veszek majd egy másikat távoli fénynek is.

Közben meg találtam egy oldalt, ahol lelkes Orosz barátaink egy nagyon jó tesztet dobtak össze:

[link]

(#114) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Olyan zseblámpát keresek ami megfelel ezeknek:

Kis helyet foglal
1db AA elemmel műkődik
Ledes
Jó minőségű
Olcsó (közel sem 9-10ezer, inkább 1 vagy 1,5ezer)

van ilyen? :B

(#115) macikos


macikos
addikt

Leadtam a rendelést DealExtreme-en. Ezeket vettem:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.19767
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.5790
http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.4151

szaszlaci: Nálad mennyi idő volt, amíg megérkezett a csomag?

TheChos3nOne: Vannak 1 ledesek, amik jó minőségűek, viszont nem ennyiért...
Ennyiért én a helyedben vennék a piacon egy Police lámpát, ahogy írják ott megkapni 1000-1600 forintért is, 3 akkumulátort adnak hozzá, töltővel. Jó minőségű és jó fénye is van, feljebb írtam is róla, meg van róla videó is.

Vagy! Van a Tesco-ban Tesco-s LED-es lámpa (a másik fórumon írták). 3500-6000 forintig. Az olcsóbb változatban 3W-os Cree LED, a drágábbikban SSC P4 LED van. Tehát ezek nagyon jó lámpák!!! Bár ahogy írtam, a Police is jó, de azért gyengébb ezeknél.

[ Szerkesztve ]

(#116) szaszlaci válasza macikos (#115) üzenetére


szaszlaci
addikt

Olyan átlag 2 hét alatt kapod kézhez.
Nekem volt, hogy kicsit több, mint egy hét, de olyan is, hogy 3.

TheChos3nOne: Jó lámpát ennyiért nem fogsz kapni.
Használhatót igen, este kimenni a WC-re kb. 1 AA (normál ceruza) elemes lámpa van elég korrekt. 1000 forint alatt. Erre gondolok. Ennyiért meg ne vedd, 6-700 Ft-ér vannak Vaterán is.
0,2 Watt kb, nagyjából egyenletes fénnyel, egy alkáli cerkával úgy 15-25 óra világítás. Aluházas.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#117) attiLANte válasza macikos (#115) üzenetére


attiLANte
tag

Bezony!
A Tesco-s lámpákban is - úgy tűnik - használható ledek vannak:

2xAA - 2500HUF (volt? most akciósan),
2xC - 3990HUF, (ilyet vettem volna kipróbálni, ha ezt is akciózzák :DDD )
2xD - 4990HUF (ha jól emlékszem, de lehet 5990 :F ).

Nézegettem őket: a közepesekben szakasztott olyan led volt, mint azok a Q5-ös Cree XR-E-k, amiket tavaly ősszel vettem (persze lehet, hogy más fényességi osztályú).
A kicsikből mintha két változat is lett volna, az egyikben szintén XR-E chip.
A legnagyobbal nem tudom mi újság, mert közvetlenül nem látszik a led az optika miatt. Külföldi fórumon írták, hogy abban SSC P4 van (az sem rossz).
2500-ért szvsz. nem rossz a 2db cerkaelemes változat, bár az elektronikáról és a névleges teljesítményről nem tudni semmi biztosat, viszont mindegyiknél elég masszívnak tűnik a mechanikai kidolgozás (mármint az átlag kínaihoz képest) és a kinézettel sincs baj.

TheChos3nOne: csak megerősíteni tudom, amit szaszlaci írt, 1k körül 1xAA-s lámpából csak ilyen kínai cuccot kapsz és nem árt megnézni/kipróbálni, mielőtt megveszed. Van belőle több változat, ráadásul még az azonos kinézetűek között is lehet fényerő difi.
Egy normális powerled mostanában 1,5k körül mozog, úgyhogy 3k alatt ne számíts csodára...

szaszlaci: ez a 15-25 óra tapasztalat? Kicsit soknak tűnik 0,2W-nál - milyen cerkaelem az, amiből kirántasz 4-5 Wh energiát? ;)

[ Szerkesztve ]

(#118) szaszlaci válasza attiLANte (#117) üzenetére


szaszlaci
addikt

A 2 AA-s Tescós SMD LED-el van, hát nem nagy szám, éjszaka haver ilyet hozott.
Az kérdés, hogy Q5-höz van-e elektronika, és hogy milyen hatásfokú. (Deal-es lámpákról hallani ezt-azt, ha nem egyből az elemre kötik a LED-et, akkor is a felére kihajtja a driver a LED-et, már szerencsés.)

15-25 óra természetesen nem teljes fényerővel értendő. (Nincs benne szabályzó, csak sima step-up.)
Mondjuk, hogy még ennyi edeig azért ad valami fényt, nem csak pislákol.
Mondjuk egy cerka alkáli legyen 2Ah, akkor az 3 Wh. Így már elfogadható ez az üzemidő.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#119) Chosen válasza macikos (#115) üzenetére


Chosen
addikt

Köszi mindenkinek a válaszokat. A lámpa gépszereléshez kell , hogy lássam , hogy a venticsatit hova dugom pl. Nem kell katonai lámpa, amivel batmant hívhatom az égen , csak ennyi kell. :)

Hol van az a határ , ahol a minőségiek kezdődnek? Pl 1k kínai , de X k már inkább a drágábbakhoz áll közel.

Egyik haveromnak van egy ilyen police lámpája, az azért tetszik, mert fémházas, erős a fénye, bár 2db AA kell hozzá, a hátulján kell benyomni, és 1000Ft-ért vette a pecsában. [link] közben megtaláltam, ez az.

mod: [link] erről mit tudni? mennyi lehet?

[ Szerkesztve ]

(#120) macikos válasza Chosen (#119) üzenetére


macikos
addikt

Szerintem ez a Varta lámpa elég gagyi... külsőre főleg.

A legtöbb LED-es lámpa alumínium vagy acél házas. Neked elég lenne egy kis méretű lámpa is, nem? Mondjuk egy ilyen? [link]

Az ára $13, ami ~2500Ft, annyiért bőven jó, ingyen szállítják. 1AA-val megy, fémházas, csuklópánttal, jól néz ki, kicsi és erősebb fénye van, mint a Police lámpáknak!

Itt még van pár AA-val működő lámpa, bár az árak elég változóak: [link]

Vagy esetleg még ezek ajánlottak, népszerűség alapján legalábbis:

[link] Ez jó erősnek tűnik
[link]
[link]

[ Szerkesztve ]

(#121) szaszlaci válasza Chosen (#119) üzenetére


szaszlaci
addikt

A Vartáról egész jókat hallani, nem rossz választás.
Egyébként én is azt javaslom, mint macikos kollega, 1 cerkaelemeset vegyél, főleg ha néha a gépbe akarsz csak világítani.
Vagy olvass bele a blogomba :)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#122) Chosen válasza szaszlaci (#121) üzenetére


Chosen
addikt

Néha este is kell, így jó lenne a nagy látószög , vagy hogy is fogalmazzak :B a fénye ne csak egy körben legyen, hanem szét is terüljön ha lehet (ha gyengébb is terül szét az sem baj ). A varta nekem is csak amiatt nem tetszi, mert nem fém.

Melyik a legjobb kapcsoló? Minden szempontból , kényelem, tartósság , stb. Mert van a sima fel-le, csavarós, lámpa vége benyomós. :F

Megnézem az oldalt, aztán kiválasztok párat, ami tetszik , és aztán kikérem a véleményeket.

Olvastam a blogod , de az nekem sok :DDD

(#123) macikos válasza Chosen (#122) üzenetére


macikos
addikt

Blog? Bazz, nem is láttam, hogy van blogja :D Na, akkor átolvasom.

Amit linkeltem utolsónak lámpát, arról 57 véleményezés van, ami nagyon sok! Tehát biztos nem rossz vétel.

Ami nekem van most Police lámpa, az is bőven jó normál felhasználásra, tehát nem fognak látni az űrből, de simán elvilágít a kert végébe. Itt van róla videó: [link] én csináltam :D

Ezek a lámpák meg erősebb fényűek, szóval képzelheted.

(#124) PHM válasza Chosen (#122) üzenetére


PHM
addikt

A kollégámnak ez a lámpa van, elég erős fényű, bár picit mintha kékes lenne.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#125) Depression


Depression
veterán

Sziasztok. Mennyibe fáj, vagy lehet egyáltalán kapni olyan (elem?)lámpát, mint amivel az x akták elején világítanak? Tópartra kellene horgászathoz, hogy az akár 100m-re lévő bólyát meg tudjuk találni.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#126) szaszlaci válasza Depression (#125) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ott nem a lámpa lesz a nagy kiadás, hanem az akkupark, ami azt a kb 30-50 Wattos halogént működésre bírja.
Ez?

Csak le ne húzza a csónakot a sok akku :)

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#127) Depression válasza szaszlaci (#126) üzenetére


Depression
veterán

Nem, ez nem az. Olyan kellene, ami nem szórja a fényt, hanem messze is kis körben világít, de erősen.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#128) szaszlaci válasza Depression (#127) üzenetére


szaszlaci
addikt

Fogtam olyasmit kézben, egy 55 Wattos autós halogén van benne. Szivargyujtóról ment.
Egy 10 Wattos LED-el elérsz hasonló látszólagos fényt. (Mégha kevesebb Lumen is..)
Ezen gondolkozz szerintem, ne az idén 130 éves izzószálas technológián :)
Amúgy nem lehet drága egy olyasmi lámpa, pár ezer.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#129) macikos válasza Depression (#127) üzenetére


macikos
addikt

Neked ilyesmi halogén kereső reflektor kellene, nemde? [link]

Van belőle ilyen kínai: [link] 35W-os, de elég gagyinak tűnik ezzel a műanyag házzal. Csak azért linkeltem, mert olcsó.

Inkább akkor ez: [link] 75W-os ;] Alumínium, beépített térképolvasó LED-ekkel. Fincsi :D Ezzel aztán lehet világítani.

(#130) Depression válasza macikos (#129) üzenetére


Depression
veterán

THX, ez lesz az, amit én keresek. :R
drágábbak

[ Szerkesztve ]

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#131) macikos


macikos
addikt

Múltkor linkeltem egy Orosz fórumot tesztképekkel, azóta a link "elromlott". Itt vannak a képek annak, akit érdekel:

[link]
[link]
[link]
[link]
[link]
[link]

Depression: Azért ha meglesz, remélem beszámolsz róla :)

[ Szerkesztve ]

(#132) Chosen válasza macikos (#131) üzenetére


Chosen
addikt

Ezek nagyon jók :K , de nincs egy lista , hogy mik szerepelnek a tesztben, hosszú így kikeresni hogy X benne van-e :B

[ Szerkesztve ]

(#133) Chosen válasza macikos (#131) üzenetére


Chosen
addikt

Trustfire TR-801

Ezt találtam a legjobbnak az olcsóbbak közül a tesztképek alapján, de nem látom, milyen elem kell bele :F Erről mi a vélemény?

(#134) macikos válasza Chosen (#133) üzenetére


macikos
addikt

Jónak tűnik, főleg a 230 lumen. Ami viszont nem, hogy ebbe 18650-es lítium akkumulátor kell, ilyen:

[link] vagy ez ami még jobb: [link]

Ez méretre jóval nagyobb, mint egy AA akku, de gyakorlatilag 3-at tesz ki, mivel 3,7V-os. Meg persze spéci töltő is kell hozzá: [link]

A tesztképeken főleg bicikli lámpákat hasonlítottak össze néhány LED-es lámpával. Volt lista a fórumban, csak törölték a topikot és mivel oroszul van, az életben nem találom meg :D
Egyébként nem azért linkeltem, hogy pont az alapján válassz :D Bár ha segített, akkor jó :)

[ Szerkesztve ]

(#135) szaszlaci válasza Chosen (#133) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hogy nem ad le közel 230 Lument, az 100%. De jól használható lámpa lesz valószínűleg.
Lítiumból mindenképp a második, ezüstszínű Trust-ot javaslom, mert a másikban nincs védelem. Ez nagyon fontos.

Ehhez töltő is kell, kérdés, ilyen kell-e neked, vagy inkább cerka elemes.

Töltőből inkább ezt tudom javasolni. Deal-en a legerősebb és a vélemények is jók róla. Ára sem sok.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#136) Chosen válasza macikos (#134) üzenetére


Chosen
addikt

eredetileg nem innen akartam, cerka elmeset néztem ki , de a tesztben iszonyatosan leszerepelt az UltraFire C3, amit kiéztem , így maradt ez, ez nagyon jó lenne, csak AA-s változat kellene. Jó lenne ez is, csak speckó elem, speckó töltő kell hozzá, azt meg maggammal vinni akár egy kirándulásra is, kicsit sok, és az akksi+töltő=lámpa árával :( , ha egy AA-sból kifogy a szufla , bemegyek egy boltba, és veszek másikat, de ha ez meghal, akkor csak töltő. Mennyit bírna a TR-801 a saját akksijával, és mennyivel bírna kevesebbet egy hasonló teljesítményű , de AA-val gazdálkodó lámpa?

(#137) macikos válasza Chosen (#136) üzenetére


macikos
addikt

Azért mondtam, hogy ne a teszt alapján válassz, mert ott a fényes lámpák nagyok! Pl. az Ultrafire WF-1300L-be 3db 18650-es akku megy, ezért is olyan erős a fényük, tehát messze nem összehasonlíthatóak egy AA-s lámpával, méretre meg pláne nagyok :) Vagy pont a C3 felett levő 3 MC-E-s lámpa egy házilag épített 3 nagy LED-et tartalmazó lámpa, ezért olyan veszett erős a fénye :D Átlagos felhasználásra nagyon is jó a C3, így látatlanba :D

Üzemidőben a nagy akkusok sem bírnak sokat, 1-2 órát. Ott az akkumulátor a nagyobb feszültség miatt ekkora méretű.
Viszont van a lámpákban több fokozat, ebben pl. 5: [link] Medium-Low-High-stroboszkóp-SOS, így nem kell mindig maxon járatni, kisebb fokozaton meg többszöröződik az üzemidő.

Továbbá ez is: [link], meg a C3 is például azért jó, mert van hozzá egy hosszabbító/toldó cső. Tehát alaphelyzetben 2 elemmel/akkuval működik, de ha csak 1 van kéznél, akkor kitekered a csövet és már megy is.

Szóval a teszt alapján gyengének tűnhetnek a kicsi, AA-s lámpák, de a valóságban biztos nem azok. Ami nekem van Police az állítólag 50 lument tud. Átlagos felhasználásra az is elegednő. Na ezek meg 150 lumen körül tudnak!

(#138) szaszlaci válasza Chosen (#136) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nanana!
Amit a Deal-en veszel ne tévesszen meg, nem eredeti UltraFire lámpák!
A teszt meg általában nem ezekröl szól.
Nézz szét itt!

Az meg, hogy mi fényesebb, elektronika kérdése főként. Egy egy AA-t nem fognak olyan erősre készíteni, hogy 5 perc alatt kihúnyjon a fénye.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#139) vaakuum


vaakuum
addikt

Ajánlom figyelmetekbe.
Kicsi, fényerős (WF-500-at tudásban bőven megveri), ÉS Fókuszálható!!!!

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.14450

"Asszony kell a házba!" - Kőműves Kelemen - Szerintem is, csak nem pont úgy, waze! -----------------------------------------Az ideális nő függvénye: x=3ylog(y)-{(1/36)exp[-(36y-36/e)^4]}

(#140) macikos


macikos
addikt

Na, megtaláltam végre: [link]

Alul az oszlopok: 1. helyszín, 2. Beállítás (High, low, szórás, stb.), 3. Záridő

(#141) szaszlaci válasza vaakuum (#139) üzenetére


szaszlaci
addikt

Köszi a tippet. De annyira nem jó sajnos: LED csak a szélén ér a vázhoz, asszem elektronika sincs, eléggé karistolós a zoomja.

macikos: megérkezett már a lámpád? Majd írhatnál pár sort róla.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#142) macikos válasza szaszlaci (#141) üzenetére


macikos
addikt

Még nem, pénteken rendeltem meg, most tartanak a csomagolásnál :D

Viszont van itt róla egy egészen friss teszt: [link]

Persze majd én is írok róla.

(#143) Chosen válasza macikos (#137) üzenetére


Chosen
addikt

Innen tuti, hogy teljesen ingyenes a házhozszállítás? Utánvétes a dolog, vagy hogy működik?

(#144) macikos válasza Chosen (#143) üzenetére


macikos
addikt

Ingyenes, sokan rendeltek már innen. Paypallel kifizeted az árut, utána már semmi dolgod nincs, csak várni a csomagot :)

(#145) Chosen


Chosen
addikt

Sziasztok!

Erről kéne egy gyors vélemény. [link] :R

(#146) macikos válasza Chosen (#145) üzenetére


macikos
addikt

Volt már róla szó: [link]

Tehát nem egy csúcs lámpa fényerő szempontjából.

Miért nem nézel dealextreme-ről egy jó 150-230 lumenes lámpát? Az kb. ugyanennyibe kerül vagy még olcsóbb is és biztos hogy erősebb a fénye.

(#147) Chosen válasza macikos (#146) üzenetére


Chosen
addikt

Én is tudom , de én csak választok, és ajándékba kapnám, de akitől kapom, az nem szeret rendelni , főleg külföldről , mert ha gond van vele, kihez fordul. Ha dealről rendelhetnék, már rég az Aurora lett volna 194 Lumennel :)

(#148) szaszlaci válasza Chosen (#145) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ennyit nem ér :( Nem rossz, csak sokallom az árát.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#149) BaLee


BaLee
addikt
LOGOUT blog

Ha valaki durva fényű lámpát akar nézzen körül ebay-en a kínai részlegen.
Nekem egy SuperFire WF-501C jelű lámpám jött onnan, igaz nem árt hozzá 3 tölthető elem (CR123A) meg töltő de még így is 5 körül megvan és olyan a fénye mint egy reflektornak. :)

Van belőle több méret, van 2 elemes, 3 és 4 elemes is, csak hosszban különböznek.
Hátrányuk, hogy folyamatos világítás mellett tölthető elemekkel max 15 percet bírnak de addig brutál a fényük.

Volt előtte vagy 4-5 féle lámpám meg ez előtt a vaterán vettem valami komolynak kinézőt hát ha kapásból ilyet vettem volna sok pénzt megspórolok.

Bár az üzemidő miatt éjszakai túrázáshoz vagy hosszabb világításhoz nem ajánlott mert hamar lemerül.

(#150) macikos


macikos
addikt

Megérkezett a SpiderFire SSC P7 lámpám :C ;]

A rohadt életbe, hát ez valami veszedelmes. Bekapcsoltam nappali fénynél a szobában, nem is néztem bele, csak úgy nagyjából oldalról, majdnem megvakultam :D A Police fénye olyan mellette, mint egy 9 LED-es lámpa a Police-hoz képest, sőt... akkor még keveset mondtam.
A lámpa kicsi, nagyon kicsi.

Este képek/videó.

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.