Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#351) attiLANte válasza AstraCDX (#349) üzenetére


attiLANte
tag

Igyekszem segíteni, ha tudok - és örülök, ha hasznos volt. Persze nem vagyok tévedhetetlen, de optikával hobbi szinten sokat foglalkoztam régen (főleg távcsövek) és LED-es lámpákkal is szórakoztam egy keveset...

szaszlaci: hívd úgy, ahogy szeretnéd - vagy ahogy egyszerűbb ;].
Csak az érdekelne, hogy a LLenser-féle hibrid felépítést követi-e, vagy egyszerű, sík előlapja van és egy zsákfurat a LED felől? Nem látszik jól a képen...
Kipróbáltad már?

[ Szerkesztve ]

(#352) szaszlaci válasza attiLANte (#351) üzenetére


szaszlaci
addikt

A felszíne teljesen sima, a furat pedig, hogyha a leendő LED szemszögéből nézzük, akkor az alja egy nagyon kicsit domború.
Kipróbálni hozzá való LED-el nem volt szerencsém, ha meglesz, írok majd tapasztalatot.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#353) PHM


PHM
addikt

No és ez milyen optika?


Középen mintha lyuk lenne, de nem, csak mindkét oldalról meg van "fúrva".
Kínai noname lámpában találtam, amúgy teszi a dolgát tisztességgel.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#354) attiLANte válasza PHM (#353) üzenetére


attiLANte
tag

Ha a gyártójára vagy kíváncsi, az kizárt dolog, mert nem tudom :DDD. Lassan már minden sarkon ilyeneket gyártanak Kínában...
Egyébként ez is a manapság divatos, teljes belső visszaverődésen alapuló (total internal reflection => TIR ) "lencsék" közé tartozik.
A legtöbb helyen ezeket alkalmazzák, mert olcsó gyártani, könnyű, és viszonylag ellenálló. Teljesen körülveszi a fényforrást, így csökken a veszteség - viszont nem egyszerű a korrekt forma megtervezése.


Forrás: www.optoiq.com

Ahogy mondtad, teszi a dolgát, ennél több nem is kell. Arra érdemes vigyázni, hogy tiszta maradjon a hátsó reflektáló rész, különben előfordulhat, hogy a szennyeződés (pl. ujjlenyomat) helyén a megváltozott relatív törésmutató miatt nem verődik vissza a fénysugár, hanem kilép oldalirányban. Persze ezzel csökkentve a hatékonyságot.

(#355) PHM válasza attiLANte (#354) üzenetére


PHM
addikt

Köszi az infót. :)
Kicsit meglepett a lyuk a közepén, nem tudtam mire vélni.

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#356) EZoli752


EZoli752
tag

Led Lenser M14 be van már fényerőállítás fokozat mentesen 15% 100% 1% pontoságal...
Erősebb a fénye, mint a p14.
Kisebb könnyebb, mint a p14 de 1cm szélesebb mivel körbe vannak téve az elemek.
Pontszerűbben tud világítani, mint a p14.
Lencséje talán nem nyúlik be annyira a led fölé és talán még jobb a lencséje
200m fölött világit simán.
Egyik legjobb lámpa szerintem, nagyon jól világit nagyon messzire is.
Zárható fokusz.
Nálam mindegyik Led Lenser lámpát kipróbálhatjátok.

Zoli

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#357) EZoli752


EZoli752
tag

Led Lenser P14 is van elektronika a elemtartóba és a Led előtt is.
Led előtt transzformer, az elemtartóban pedig 2db fekete chip ez vezérli az eco és a turbo üzemmódot.
M14-ben pedig gondolom, komolyabb elektronika van sokkal, ezt még nem néztem.

3D élelmiszernyomtatás

(#358) jada00 válasza EZoli752 (#357) üzenetére


jada00
tag

Hello!

Megtudod nezni, hogy az m14 be belefer e egy "D" meretu goliat elem? (32600)

Koszi

(#359) EZoli752


EZoli752
tag

Szia!

:K

3D élelmiszernyomtatás

(#360) jada00 válasza EZoli752 (#359) üzenetére


jada00
tag

Koszi!

Kesobb veszek egyet, majd hivlak miatta!

Udv

(#361) EZoli752 válasza jada00 (#360) üzenetére


EZoli752
tag

oksa köszi!

Mért fontos a goliát elem hogy belemegy? Nem nagyon értem ezt :F

3D élelmiszernyomtatás

(#362) AstraCDX válasza EZoli752 (#356) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali Zoli !

Hogy működik a M14-nél ez a fokozatmentes fényerőállítás ?

Milyen kezelőszervekkel, hogyan lehet állítani ?

Mit jelent az a zárható fókusz ?

Üdv.

Astra

(#363) jada00 válasza EZoli752 (#361) üzenetére


jada00
tag

Szia!

Nekem atalakitas miatt kell az m14.
Meghajto akkumulator 32600 Li Ion 3.7V 5000 mah.
Persze a ledet is kicserelem egy sst-90 re,meg az elektronikat is!
A zarhato fokusz meg az 1db D cella miatt erdekes ez a lampa!

Udv!

(#364) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

A LL M14-ről szégyenletesen kevés info van fenn a honlapokon ! :(

A ledlenser.com-on, illetve zweibrueder.com-on egyáltalán nincs, nem létezik az M14 .

Az angol honlapon fenn van, de info alig, és erről a fokozatmentes fényerőállításról sincs semmi info az M14 lapján .

Elég érdekes ez az LL hozzáállás ! :(

Vagy tán zsákbamacskát akarnak nekünk eladni aranyáron ? :(

Nem értem; talán elítélendő dolog, hogy a leendő vásárló/érdeklődő tudni kívánja, mit akarnak neki eladni nem kicsi pénzért ?

Így negatív értékelés alakul ki a gyártóról leendő vásárlóban, ugyanis megnehezíti a dolgát a választásban . :W

Üdv.

Astra

(#365) AstraCDX


AstraCDX
senior tag

Egyébként mi a véleményetek erről a lámpáról ?

Streamlight Twin-Task® 2D ~13E HUF Széphazánkban .

Kicsit más mint a LL-ek, árában is .

Ismeritek a Streamlight lámpákat ?

Mit tudtok róla ?

Ajánlható ?

Jó vétel lehet ?

Üdv.

Astra

(#366) jada00 válasza AstraCDX (#365) üzenetére


jada00
tag

Hello!

Szerintem ezek a lampak eleg gyengek fenyeroben!
Nem tudom mire szeretned hasznalni, de ha erosset akarsz akkor egy P7 est vegyel,
vagy epits valami extrem dolgot! En is ezen ugykodok eppen.

Udv!

(#367) AstraCDX válasza jada00 (#366) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Na Lámpamester Urak !

Hát akkor számolgassunk, hasonlítgassunk kicsit ! :)

MagLite 2D Fényerő ~36,5 lumen, folyamatos világítás 9~10óra, ár ~11000HUF .

MagLite LED 2D Fényerő ~40 lumen, folyamatos világítás ~100óra, ár ~17000HUF .
Streamlight Twin-Task® 2D Fényerő 5 LED ~48 lumen/10 LED ~79lumen, folyamatos világítás 5 LED ~80óra/10 LED ~50óra, ár ~13000HUF .

Tudom természetesen léteznek bőven 100 lumen feletti lámpák is, de nem mindig ez az elvárás, és a 35~40~48 lumen sem gyertyafény .

A saját súlycsoportjában próbáltam versenyeztetni azokkal a lámpákkal amelyek eszembe jutottak .

Szerintetek ki a nyerő ? :)

Egyéb vélemények ?

Üdv.

Astra

[ Szerkesztve ]

(#368) macikos válasza jada00 (#363) üzenetére


macikos
addikt

Biztos hogy jó ötlet SST-90-et tenni egy ekkora lámpába?

Az SST-90-nek sok áram kell, 9-11A, amit 1db akku nehezen fog viselni, ha egyáltalán tud majd ennyit szolgáltatni. Továbbá nagyon sok hőt termel ez a LED. Nem véletlen, hogy a most megjelent, a világon az első SST-90-es lámpát, az Olight K90 Intimidator-t ekkorára kellett csinálni: [link]

AstraCDX:

Akkor már inkább vegyél egy Ledlensert, mint egy Magliteot.

"Tudom természetesen léteznek bőven 100 lumen feletti lámpák is, de nem mindig ez az elvárás, és a 35~40~48 lumen sem gyertyafény"

Ezért van a lámpákon többféle fokozat :D A 900 lumenes, dupla 18650 akkus lámpák 900 lument tudnak 1,5-2 órán keresztül vagy (változó) de mondjuk 80 lument 20 órán át, ez a fokozatoktól függ. Azért ez bőven jó. Azt nem értem, hogy miért nem akarsz akkumulátort. Veszel 4-et, potom pénzért, 2 a lámpában, 2 meg feltöltve, bevetésre készen. Ha lámpában lemerül, akkor csere és pár óra alatt feltöltöd a lemerülteket, akár szivargyújtótöltőről is. Addig meg bőven kitart a másik 2 akku.
Na meg hogy nem kell nagy fényerő... de ha meg kellene és nincs, akkor mi van? :) Tartaléknak nem árt. És azért 40 és 900 lumen között nem kis különbség van. A streamlightba meg nem is teljesítmény ledek vannak, szóval azzal aztán tényleg nem lehet "világítani".

(#369) szaszlaci válasza AstraCDX (#367) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ám azt nem kell elhinni, amit a Mag hazudik.. Ott kezdődik, hogy ugyan annyi üzemidőt ír a 2D, 3D és 4D-re, ráadásúl ugyan az az "upgrade LED" van benne.
Megmértük őket haverommal, ezt, gagyi LED-et a Mag-be, Xenont meg mittomén mit. A lényeg, hogy az a 100 óra valójában asszem valami 10 óra, hogyha 15.000 mAh-ás és 1,5 Voltos telepekkel számolunk. Lehet hogy még pislákol 90 órát (nem hinném), de az nem az üzem.
Ráadásul a "3 Watt" LED elektronikástúl sem vesz fel annyit.. Fényerőben olyan 120-160 Lumen volt a tipp.
Mag-nél a tartósságot, a nevet, az örög gart fizeted.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#370) AstraCDX válasza szaszlaci (#369) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Hali !

Ha "a 100 óra valójában asszem valami 10 óra" az elég gáz, és szégyenletes, hogy így hazudnak, és ezzel megtévesztik/félrevezetik a vásárlót ! :(

Akkor más oldalról adom elő a kérdést .

Milyen LED lámpát válasszak, ha 50~100lumen max fényerőt akarok 2D meghajtással ?

Üdv.

Astra

(#371) szaszlaci válasza AstraCDX (#370) üzenetére


szaszlaci
addikt

Attól vannak jó Mag-ek. 2 góliátos helyett 3 góliátos vagy 3 baby-set tudok ajánlani. Mag 3D vagy 3C.
Ebbe lehet kapni ilyen gagyi kínail LED-et, nem nagyon drága, a körte helyére csavarod. Ha jól emlékszem, az 1 Watt, és olyan 50 Lumen körül lehet, de ugye jó sokáig bírja úgy. 3 darab 10 Ah-ás góliáttal vagy 40 órát. De ez a LED nem MagLite, csak ahhoz árulják, kínai utángyártott, gyenge cucc! De neked pont ez kell.
2 elemes változatnak kevés a feszültsége, abban nem tudok segíteni.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#372) Findzs


Findzs
addikt

volt magliite lámpám a legkissebb 1 db aaa elemmel
szerelésekhez használtam

vettem bele panasonic elemet és 1 hét múlva kapcsolnám be de a vadi új elem már bele is folyt
csak úgy tudtam szétszedni hogy a lámpatest is megsérült sajnos és már nem is működik a lámpa :(

ennyit a panasonic elemekről :(((

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#373) szaszlaci válasza Findzs (#372) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem lehet, hogy hamisítváány volt? Ha puszta kézzel kárt tudsz benne tenni, akkor biztos.
Én ilyet sose tapasztaltam, olcsó Pana féltartósak pl távirányítóban sok évig bírják és nem is folynak ki.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#374) Berbatov


Berbatov
csendes tag

Sziasztok!
Érdekelne a véleményetek erről [link] a lámpáról! Érdemes megvenni? Csak normál használatra kell, semmi extra.

(#375) macikos válasza Berbatov (#374) üzenetére


macikos
addikt

Igen, érdemes. Ráadásul a "drop in", azaz a led+reflektor+elektronika+rugó később esetleg cserélhető más P60-as drop-in-re.
Viszont kell hozzá akku és töltő is!

(#376) Berbatov válasza macikos (#375) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Nagyon sokat nem használom, meg azt olvastam ezekről a lítium elemekről/CR123/, hogy 3-4-szer tovább bírják, mint a hagyományos elemek,- ez egyébként valós?. Viszonylag olcsón (200-300ft/db)lehetne rendelni hozzá elemet is. Vagy szerinted jobban járnék az akkuval?

(#377) szaszlaci válasza Berbatov (#376) üzenetére


szaszlaci
addikt

Elemek? Ne szórakozz, akku, nyílván! Az a lámpa 1 óra alatt lemeríti full fényen.
Kb 1600 Ft 2 darab 18650, a lámpádba 1 kell. Ez erősebb, mint 2 darab CR123-as elem.
Töltő meg 1500 Ft.

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#378) Findzs válasza szaszlaci (#373) üzenetére


Findzs
addikt

nem kézzel szedtem szét
fogókat és fúrógépet is be kellett vetnem

nem hamis :N

"Az embereket nem az igazság érdekli, hanem a saját igazuk."

(#379) Berbatov válasza szaszlaci (#377) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Kicsit láma vagyok a témában, de én azt hittem a 2db CR123 erősebb! Már csak azért gondolom, mert az 6V, a 18650-es meg 4,2V, vagy nem jól tudom??? :F

(#380) szaszlaci válasza Berbatov (#379) üzenetére


szaszlaci
addikt

Nem jól tudod!

2 darab CR123-as elem: 6 Volt, talán 1000 mAh = 6 Wh, ennyire erős konyhanyelven.
18650: 3,7 Volt, 2400 mAh = 8,9 Wh
Ez számít esetedben. Nem véletlen van elterjedve kb minden lámpában. Meg hát ezt újratöltheted, itt a lényeg!

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#381) Berbatov válasza szaszlaci (#380) üzenetére


Berbatov
csendes tag

Köszönöm! Mint írtam is láma vagyok a témában, az alapján gondoltam ezt, amit egyes lámpák tájékoztatójában láttam az üzemidővel kapcsolatban az ebay-en.

(#382) AstraCDX válasza szaszlaci (#371) üzenetére


AstraCDX
senior tag

Szóval a 2D energiája kevés egy normális LEDlámpa meghajtásához ?

Pedig én még azon is agyaltam, hogy D akkuval hajtanám, de hát akkor biza az csak 2,4V lenne .

És ha egy 2xAA > D Battery Converterrel, belévarázsolnék 4 db Eneloop-ot ?

Akkor változna-e jó/értelmes irányban a helyzet ?

Járható út a 2D-s LED-es lámpa meghajtása 4db Eneloop-al ?

Köszi !

Üdv.

Astra

(#383) EZoli752


EZoli752
tag

Sziasztok!

M14 és M7:

Nyomod a gombot és ő állítsa a fényerőt 15%100% majd vissza 100% rol 15% ig ahol elegendő neked a fényerő az adott dologhoz ott elengeded a gombot.
Van turbo is.
Még vannak ilyen Sos meg strodoszkop meg sima villogás is. Van turbo is :)
3 menü van. az Professional, Easy, Tactical, menüválasztáshoz 4x gyorsan kel nyomni a gombot majd az 5. nél benyomod teljesen így vált módod. 5másodperced van de bőven elég.
Röviden: szóval lehet ügy is használni, hogy sose használod a villogásokat, ha neked nem kel vagy zavaró.
Elem lemerülést vissza jelzi ilyenkor csak 10 s világíthatsz utána 3 at villant hogy valamelyik elem gyengus már. Fényerő nem nagyon esik vissza mivel a micro controler mindig stabil áramot generál, csak ha már nem tud akkor jelez.
Távolságra nagyot tud, a lámpa 250-300m elvilágít még jól.
Ha érdekel, valakit megnézhetitek.
Másabb a csatlakozás, is mint a p14 az elemtartónál.
M7 még nagyobb is a lencse kb 3mm mint a p7-ben azért világit jóval messzebb.
Zárható fókusz: eltekered, balra lezárja a fókusz és nem tudod előre hátra fokuszálni a fényt kinyitáshoz jobbra kel forgatnod a lámpa fejet.
Remélem érthetően írtam.
Nagyon király lámpa bárki bármit mondhat.
Led Lenserben a minöséget nevet és a lencse rendszert fizeted meg.

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#384) EZoli752


EZoli752
tag

m5 és az m1 ben nincs fokozatmentes fényerő álltás csak eco 15%.
Villogások megvannak ugyan ügy csak SOS nincs m1 és m5-ben

[ Szerkesztve ]

3D élelmiszernyomtatás

(#385) szaszlaci válasza AstraCDX (#382) üzenetére


szaszlaci
addikt

Hát amiről tudok ma legalacsonyabb üzemi feszültségű (égésfeszű) LED, használható meg jó, az 3,3 Volt. Az elektronika is levesz egy kicsit, meg ugye a merülő állapottal is számolni kell.
Létezik feszültség növelő áramkör, megoldható, nem nagy összeg, de úgy tudom, gyakorlatilag azok se mennek túl jól mondjuk 2 Volttal..

Azok az átalakítók nem párhuzamosan kötik az AA cellát? Úgy lenne logikus, szóval át kell alakítanod akkor azt is.
De ha megoldod, akkor megoldható így a lámpa. Csak kérdés, akkor mi értelme az egész procedúrának?

Vegyél valami kis fényerejű pici lámpát DX-ről! Vannak egy ceruzaelemesek meg 1 AA méretű lítiummal üzemelőek. Meg van ilyen, ami akár olyat világít, mint a LL-ed, persze rövid ideig.
Tessék. Gyakorlatban nem tudom, mit teljesít. Még fókuszálhatóak is vannak ha körülnézel!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#386) Berbatov


Berbatov
csendes tag

Szerintetek mennyi üzemidővel számolhatok az általam belinkelt lámpánál? Illetve, ezek hogyan szoktak működni, folyamatos, állandó a fényerő és hirtelen vége, vagy fokozatosan csökkenő?

(#387) macikos válasza Berbatov (#386) üzenetére


macikos
addikt

18650-es akkuval maximum fényerőn 2-2,5 óra. Kisebb fokozatokon ez többszöröződik. A fénye nagyjából állandó intenzitású, aztán a vége felé szépen lassan elkezd gyengülni, majd egyszer csak off, bár ez függ az elektronikától is. Mindenesetre sokáig bírja!

(#388) dokiki


dokiki
csendes tag

Üdv!

Van egy eladó Ultrafire MCU-C7s cree q5-ös lámpám,3 módú,memóriás.A lámpa nálam van,nem kell rá várni! Cr123-as elemről,vagy 16340-es akkuról megy.Nagyon kicsi méret,nagy fényerő.Ára 3000 Ft.

(#389) szaszlaci válasza dokiki (#388) üzenetére


szaszlaci
addikt

Üdv!

Mivel ez nem az adok-veszek topik, hozzátartozik az igazsághoz a DX-es ár is!

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#390) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Sziasztok!
Segítségeteket kérném lámpavásárláshoz.
Nekem elsődleges szempont, hogy messzire világítson,persze igazán jó az lenne amelyiknek lehet a fókuszát állítani. (a messzire világítás 300m körül kellene, nem tudom ez mennyire számít elérhető távolságnak)
Néztem néhány lámpát de elég drágák (LL p14 ez tetszene), valamint ezt láttam máshol belinkelve: [link]
nemtudom egy ilyen illetve ilyenek mennyire világítanak jól.
Vagy egy: ITP A6 ? ez még elfogadható árban van.
Az a baj nekem ezekkel a lámpákkal (ledes), hogy nem láttam még ilyet, így viszonyítási alapom sincs mennyire világítanak jól.
Kösz!

(#391) dokiki


dokiki
csendes tag

Mivel még nincs használtlámpa.hu oldal,ezért igen is jogosultsága van a hsz-nek.Sok ember keres itt lámpát,meg érdeklődik,úgyhogy beteszem még vagy 10× nyugi.

A "NAGY IGAZSÁG" meg az,hogy bárki rendelhet a DX-től,nem kell tőlem venni.Csak ha még nem ismeri ezeket,nehogy csalódjon esetleg.A lámpa 13 dollár,kb 2600 Ft.Bárki megrendelheti,aztán várhat rá min 1 hónapot,vagy kettőt,hármat,ha egyáltalán megjön,vagy le nem nyúlja a vámos,vagy a postás.Én kockáztattam ezeket,úgyhogy Uram bocsáss,nyerek rajta 400 Ft-ot.Nagy dolog.A Vaterán hirdetett Dx-es lámpákért amit viszont kérnek...a 10 dolcsis UF C3 4000-ért.

Amúgy a lámpa új,csak kipróbálva lett.

(#392) dokiki válasza c.s.f. (#390) üzenetére


dokiki
csendes tag

Az MCE,SSC ledes lámpák hiába 700-900 lumen,nem fog messzire vinni,mert nem lehet rendesen fókuszálni őket,inkább több a flood.
Ha fókuszos kell,vegyél X2000-et,18650 akkust.
Vagy van fix fókuszos,most talán ez a legerősebb thrower:

http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.16538

Vagy az Ultrafire C8-A1,nekem ilyen van,a 260 m-re lévő házat szépen látom vele.

(#393) szaszlaci válasza c.s.f. (#390) üzenetére


szaszlaci
addikt

Szrintem inkább 2 darab 1865-el üzemelőt vásárolj, az elég jó, képes már kiszlgálni normálisan a LED-et.
X2000 gyenge (és nem épp jó minőségű) lámpa. Ha ilyen táv kell, itt nézelődj! Két akkusak már olyan 40 dollártól indulnak, elég jónak tűnnek.
LL P14 jó cucc, de sosem visz ekkora távra.

dokiki: ha még tízszer belinkeled, valoszinű nem sokáig leszel PH! tag.. Ezt a hozzáállást itt senki nem szereti.
Egy terméket betolsz szakmai fórumba, nem baj. Drágábban adod használtan, sőt még a posta is rájön gondolom, legyen. Azután felhívom más figyelmét, hogy lehet ezt olcsóbban is, és nekiállsz szövegelni.. Sőt még a DX-et is alá akarod ásni.
Vateráról meg inkább ne beszéljünk szerintem..
Nem lehet fókuszálni a P7-et? :) És egy R2-es szerinted elvisz 300 métert? :))

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#394) dokiki válasza szaszlaci (#393) üzenetére


dokiki
csendes tag

A lámpa új.Legyen benne az árba a posta is.A P7-et a 4 mag miatt nem tudod úgy fókuszálni egy SMO refibe,hogy olyan képet kapj,mint egy Q5-vagy R2-nél.Haver vadász,a Q5-ös lámpámmal 200m-ig lő.R2-est meghajtod vagy 1,3-1,4 amperral,max legfeljebb "csak" 10.000 órát bír...
DX-sem olyan mint régen,tapasztalat,egy csomagom 3 hónapig állt/keringett valahol,nem áskálódás,TAPASZTALAT.

[ Szerkesztve ]

(#395) dokiki válasza c.s.f. (#390) üzenetére


dokiki
csendes tag

A 300 m pontosan mit jelent,mit akarsz ott látni?Szabad szemmel is elég nappal,nemhogy sötétben.

(#396) szaszlaci válasza dokiki (#394) üzenetére


szaszlaci
addikt

Érdekseket mondasz.. Tény, hogy nagyobb tükör kell neki, de nem mert négy magos, hanem mert nagyobb a chip felülete. Cree XP-E is négy chipes, mégis elég sokan tudják fókuszálni.

Minek hajtanám ennyivel szerencsétlen R2-est? Az úgy 6 Watt fogyasztás. 9 Wattból már megvan 900 Lumennel egy P7. Vagy 3,3 Wattból egy 367 Lumenes R5-ös..
(Arról nem beszélve, hogy itt módisítatlan, kész lámpákról van szó ugye.)

Az meg megint nagyon más, hogy távcsővel éjszaka mit lát..

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#397) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Most, hogy mondjátok valóban nagyon sok a 300 méter.
Akkor 200 is elég volna...
Nemtudom régen volt egy nagyon jó energizer lámpám tényleg nagyon jó volt 8 db ceruzával ment iszonyat messzire világított, bár nem ismerem ezeket a mai ledes lámpákat.
Ami linket kaptam végül is egy próbát megér 25 dolcsi nem vészes...
Ezek amik a dealextreme-ről jönnek nem vámkötelesek?

(#398) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Ledek közül mire figyeljek melyek a jó ledek?

(#399) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Húúú ezek a Jetbeam-ek nagyon "csúnyák" lehet ezeket itthon kapni? Gondolom aranyárban...

[ Szerkesztve ]

(#400) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Megjöttek az akksik, meg a P7 D-bin es ledek, ezek teljessen átlátszóak, nagyon király.

Üdv

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.