Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1601) duffbeer válasza Zsolt74 (#1600) üzenetére


duffbeer
őstag

Észben tartom!:)

(#1602) Zsolt74 válasza duffbeer (#1601) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ok
Rendben ,kösz

Zsolt

(#1603) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Ezt az akkutöltőt nézzétek

[link]

Ezzel mindenféle akku tölthető.

Zsolt

(#1604) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!
Én is lámpavásárlás előtt állok. 6-8 ezrem van rá, és fontos, hogy AA vagy AAA elemmel működjön. Milyen típust javasoltok?

Válaszokat előre is köszi.

(#1605) Zsolt74 válasza #88920576 (#1604) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Ha barkácsolni szeretsz akkor ezt nézd meg.
Csak egy ledet kell belebarkácsolnod,és 3 db elemátalakítót venned és máris van egy jó kis lámpád.

[link]

Zsolt

(#1606) Gondwana válasza #88920576 (#1604) üzenetére


Gondwana
addikt

Ár-minőség alapján szerintem ez a teteje, ami belefér a keretedbe. (Ezt boltokban 8.000-ért vesztegetik, netről persze olcsóbb)
Ha bővítesz a kereten, vannak fényesebbek is (ez az E21 kb. egy gyári LEDes 3D vagy 2D Mag fényereje körül van tudtommal, de mechanikailag tartósabb - viszont önvédelemre alkalmatlan)

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1607) jada00


jada00
tag

Sziasztok!

Erről mi a véleményetek, érdemes megvenni? [link]

-Vajon mennyire világíthat messzire?
-Mennyi ideig bírja 3db aksival?
-Valóban mennyi fényerőt tud produkálni?

Köszi srácok!

(#1608) macikos válasza jada00 (#1607) üzenetére


macikos
addikt

Ez az Ultrafire "prémium" sorozatának tagja. Ebbe tartozott anno az RL-2088, most pedig az U80, az UF-980L és az RL-3328.

SST-50-es lámpát én nem vennék! Kétszer annyiba kerül, mint az XM-L-es U80 és nem nagyobb a fénye (Az U80 erősebb, mint a Fenix TK35, ami 820 lumen. Az U80 mérés alapján 895 lumen, én néhány napon belül kerülök közelebbi kapcsolatba eggyel :) ) Video

[ Szerkesztve ]

(#1609) jada00 válasza macikos (#1608) üzenetére


jada00
tag

Mindenképp több akkumulátorost szeretnék, hogy az üzemidő hosszabb legyen!
Van Xm-L leddel szerelt lámpa 2, vagy 3 aksis?

(#1610) zoli03 válasza macikos (#1608) üzenetére


zoli03
őstag

Honnan tudod, hogy néhány napon belül? Nekem még most se jött meg a lámpám Manafontról, pedig már jópár később rendelt csomagom megjött onnan.

(#1611) jada00 válasza macikos (#1608) üzenetére


jada00
tag

Mi a különbség az U80 és a UF-980L között?

(#1612) macikos válasza jada00 (#1609) üzenetére


macikos
addikt

[link]
[link]
[link]

Ezek nem igazán tetszenek, talán még az első jó lehet, annak jónak tűnik a reflektora is. Kérdés, hogy mennyin megy benne a a LED, bár te úgyis vállalkozó kedvű vagy, ha nem jó az elektronika, akkor kicserélheted egy 3000mA-esre :)

[ Szerkesztve ]

(#1613) dokiki válasza jada00 (#1609) üzenetére


dokiki
csendes tag

http://www.manafont.com/product_info.php/trustfire-x8-xmlt6-led-1000lumen-5mode-memory-led-flashlight-1218650-p-5969

én jelen pillanatban csakis ezt venném,ultrabrutál refije van,megy 1/2×18650-el.

(#1614) Gibbs válasza jada00 (#1607) üzenetére


Gibbs
csendes tag

A fonarevka.ru-n sok összehasonlító fotót találsz az UF RL-2088-ról. Sajnos az újabb, XM-L emitteres lámpa még nem nagyon van fent.

(#1615) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Szerintetek az ultrafire th1300 -nál hol lehet a gyújtóelektronika? (most jöttem rá hogy ez HID xenon lámpa)

[link]

Zsolt

(#1616) duffbeer válasza Zsolt74 (#1615) üzenetére


duffbeer
őstag

Valszeg az optika alatt.

(#1617) Zsolt74 válasza duffbeer (#1616) üzenetére


Zsolt74
senior tag

A kínai HID xenon lámpákban a gyújtó kb akkora minr egy D elem

Zsolt

(#1618) macikos válasza Zsolt74 (#1615) üzenetére


macikos
addikt

Sehol! Ez nem HID, ez halogén!

(#1619) duffbeer válasza macikos (#1618) üzenetére


duffbeer
őstag

Mi a f*szér írják rá, hogy HID?

[ Szerkesztve ]

(#1620) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

De a 20w-os halogén nem tudhat 1200 lument ,azt kb az 50w-os tudja lásd halogén spot lámpáknál.

Zsolt

(#1621) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

Találtam egy zseblámpát ami tetszik, csak nem tudom milyen minőség, megbízható-e? Ismeri valaki a típust, és megére 8 ezret?
erről lenne szó:[link]

Köszi.

[ Szerkesztve ]

(#1622) jada00


jada00
tag

Köszi a válaszokat! Úgy döntöttem kipróbálom amit Dokiki ajánlott! [link]

Köszönöm szépen mindenkinek! :R

(#1623) korn válasza #88920576 (#1621) üzenetére


korn
aktív tag

[link]

ez egy kb 3000ft-os lámpa

(#1624) #88920576 válasza korn (#1623) üzenetére


#88920576
törölt tag

Ha az általad belinkelt oldalról rendelem meg akkor nincs szállítási költség, és vám ráterhelve?

(#1625) mexel válasza #88920576 (#1624) üzenetére


mexel
veterán

Pontosan. Csak kb 1-1,5 hónap. Esetleg 2 ahogy a mostani rendeléseimet nézem :)

(#1626) macikos válasza mexel (#1625) üzenetére


macikos
addikt

Megjött haveromnak manafontról az Ultrafire U80 :) Két héttel ezelőtt pénteken rendeltem, másnap postázták, tehát 13 nap alatt ideért a csomag :)

(#1627) duffbeer válasza mexel (#1625) üzenetére


duffbeer
őstag

DX most tényleg be van lassulva. Régen volt, hogy pár nap alatt feladták, és a megrendeléstől számítva max 15 napon belül itt volt. Idén Január 9-én rendelt cuccot, március 18-án kaptam meg. Ez azért kicsit erős...

(#1628) dokiki


dokiki
csendes tag

Remélem ma este már kiégetitek a jónép szemét,várom a beszámolót kép is jöhetne,nagyon érdekel,hogy mekkor a foncsor benne,vajon ugyanaz mint a C8 csak más ruhában??

(#1629) korn válasza #88920576 (#1624) üzenetére


korn
aktív tag

Nincs posta és vám költség, de ne rendeld meg, mert ott írják piros betűkkel , hogy elfogyott.
De millió hasonló, sőt, jobb lámpát találsz DX-en, csak győzd kivárni, amíg megérkezik.
Vannak sokkal gyorsabb ilyen kínai webáruházak, pl fentebb említett manafont, vagy pl kaidoman.

(#1630) Gibbs válasza macikos (#1626) üzenetére


Gibbs
csendes tag

Szuper!
Majd kérünk beszámolót az újdonságról.
Ma nekem is megjöttek a DX-től a febr. 22-én rendelt alkatrészek. Lehet, hogy bűntudatuk van, mert a rendelt 1db 3x7135-ös driver helyett 2db-ot küldtek!

(#1631) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

A licitálós oldalon hirdetnek HID xenon lámpát(35000Ft), de ő is úgy rendeli meg.

[link]

Zsolt

(#1632) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Ár teljesítmény arányában találtam egy jó lámpát, csak a szállítási költség több mint a lámpa ára.

[link]

Zsolt

(#1633) zoli03 válasza macikos (#1626) üzenetére


zoli03
őstag

Akkor úgy néz ki, nekem nagyon nincs szerencsém, mert még nem ért ide a C8-am. Kezdem azt hinni, hogy már nem is fog.

(#1634) macikos


macikos
addikt

Na szóval, ez az Ultrafire U80 XM-L T6 nagyon el van találva. Megfogva sokkal drágábbnak néz ki, mint egy átlagos DX-es lámpa. Normális díszobozban küldték, ami a manafonton is látható, azért ez nem árt, főleg ha ajándékba lesz a lámpa...! Nagyon profi a kidolgozása. A led középen van, nincs elcsúszva. Egy kicsit lehetne mélyebben a reflektorban. A reflektora nagyon szép. Jó mély, azt nem tudom, hogy pontosan mekkora és hogy ilyen van-e a C8-ban, mivel nem akartam szétszedni a lámpát, de nagyon hasonlít a JETBeam RRT-1 reflektorához, ahogy az a képeken is látható: Ultrafire U80 XM-L T6

A lámpáról több képet nem csináltam, mivel nem is sikerültek volna túl jól a kis kompakt gépemmel, másrészt meg úgyis van róla manafonton elég.
Nagyon jó fénye van. Nem is igazán thrower, nem is igazán flooder, a kettő között valahol, de nagyon jól használható. Szép a vetítési képe, viszont észrevehető egy lyuk "doughnut hole" középen. Elsőre nem tűnt fényesebbnek a Spiderfire SSC-P7-nél (délután néztem... :D), viszont este egyből kijött a fényerőbeli fölénye az U80-nak, ceiling bounce-nál (szobában plafonra világítva) is jól látható a különbség. Pontos hatótávolságot nem tudok, de 200 méteren még nagyon jó fénye volt.
A több mint 1,5 éves kék Trustfire akkummal próbáltam, azzal teljesen feltöltve HIGH-ban 2,8A-t vett fel, az új akkukkal biztos többet fog tudni, de már ennyin is bőven jó fénye van.
MID: 1000mA
LOW: 100mA

A stroboszkóp jó gyors, ezzel a fényerővel pedig szó szerint fáj tőle az ember feje és szeme, pedig a plafonra világítottam.

A kapcsolója nem a félig benyomva váltós, hanem kikapcsolgatós. Bekapcsolt állapotban félig benyomva lehet villogtatni a lámpát. Kikapcsolt állapotban nyomogatva a módok között lehet váltani.

Megfelelő technika híján nem biztos, hogy tudok majd szolgálni összehasonlító képekkel, pedig nagyon szeretném. Azért lehet, hogy holnap megpróbálok valamit összehozni.

Összegezve: nagyon tetszik a lámpa, ennyiért abszolút jó vétel.

zoli03: Neked már egy hónapja jön :W :( Csak nem veszett el.

[ Szerkesztve ]

(#1635) jada00


jada00
tag

Mi a különbség a Trustfire és az Ultrafire márkák között?
Melyik a jobb, vagy nagyjából egy kategória?

(#1636) macikos válasza jada00 (#1635) üzenetére


macikos
addikt

Semmi. Ugyanaz a cég gyártja őket. A lámpák között lehet különbség, vannak jobban és kevésbé jobban sikerült modellek.

A múltkor találtam rá erre az oldalra: [link]

Jó pár márkánál oda van írva, hogy завод (tehát gyártó): http://w w w.sz ob m.cn

Érdekes, hogy JETBeam és a Tiablo gyártójának is őket jelölik meg :Y :D Ki tudja.

[ Szerkesztve ]

(#1637) jada00


jada00
tag

Ez milyen lehet? [link]

(#1638) #88920576


#88920576
törölt tag

Sziasztok!

A helyzet úgy hozta, hogy kaptam egy Maglite Mini 2AA elemes led lámpát. A használati útmutató szerint nem tehető bele akku, csak sima elem. Ez tényleg számít valamit? Vagy ne foglalkozzak vele?
Továbbá mint itt mindig olvasom, fényerőből sosem elég, lehet ezt ésszerű módon tuningolni?

(#1639) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Tegnap egy kicsit javítottam a lámpám hűtésén, egy jókora réztömböt építettem be hogy jobb legyen a hővezetés.Most már csavarral van rögzítve a luxeon rebel star led.

Íme a kép róla.

Azon gondolkodom hogy egy Maglite 2D vagy 3D lámpát kéne átalakítani úgy hogy esztergáltatni kéne egy akkora réz hűtőbordát ami pontosan befér a lámpába,ugy hogy a lámpa falához minnél nagyobb részen érjen hozzá a lehető legjobb hőátadás érdekében.
Úgy lenne a legjobb ha a krypton égő helyére lehetne egy mozdulattal berakni az egész hűtő réztömböt.
Kéne venni hozzá 32600-as Li-ion akkut ,(de akár 3db 18650 es akkut is lehet használni csak akkor kéne szerezni hozzá akkutartó kosarat) ha megfelelő ledet választ az ember akkor direktben lehet a ledet meghajtani és nem kell hozzá driver sem.
Így elég jó lámpát lehetne csinálni.

Zsolt

(#1640) macikos válasza #88920576 (#1638) üzenetére


macikos
addikt

Nem tudok róla, hogy valaki is foglalkozna ennek a tuningolásával, szóval nem sok lehetőség van...

jada00: Jónak tűnik, de sajnos nem az! Az indexes topikban linkelték tegnap a merülési görbéjét: [link]

SST-90, 400 lumen :W

Zsolt74: Candlepowerforums-on rengetegen foglalkoznak Mag tuningolással. Izzós, ledes, minden van (persze ha megmaradtak a topikok a legutóbbi szerverhalálnál, ugyanis a fórum nagy része elveszett). Tehetnél bele SST-90-et is, nagyon jó eredményeket lehet vele elérni. Persze ekkor már nem árt bele egy alumínium reflektor, hogy ne olvadjon el.

(#1641) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Én az SSC P7 -es led re gondoltam mert az még megfizethető és a 900 lumen is elég erős fényt ad ráadásul 3,7v-4.2v az üzemfeszültsége.

Zsolt

(#1642) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

ET-CT-515 Alkáli elem töltő.
Szerintetek működik is???

Forradalmian új technológián alapuló töltő, ami lehetővé teszi az eldobható alkáli elemek újratöltését, és ezáltal Ön pénzt takaríthat meg.
A töltő arra van tervezve, hogy növelje a hétköznapi alkáli elemek feszültségét, tehát többször lehet őket felhasználni. A töltő szintén használható Ni-MH akkumulátorok töltésére.

Megtakarítás:
4 db alkáli elem vásárlása esetén (bruttó 180 Ft alkáli elem árral számolva)
A megtakarított összeg 10 újratöltés után: 6480 Ft

Szabadalommal levédett az alábbi országokban:
Auszrália - No. 2007203530
Taiwan - No. I320321
USA - No. 7612523
Japan - No. 2007-211783
Germany - No. 102007038063.3
China - No. 200710136371.2, 200810133906.5

A gyengébb minőségű alkáli elem 10x újratölthető.
A jobb minőségű alkáli elem 50x újratölthető.

- Alkalmazható: AA és AAA alkáli elem/Ni-MH akkumulátor töltésére
- egyedi töltő áramkör mind a négy elemre
- mikroprocesszor vezérelt rendszer
- automatikus töltés lekapcsolás
- túltöltés elleni védelem
- fordított polaritás elleni védelem
- túlmelegedés elleni védelem

Bementi feszültség:AC100V-240V 50/60Hz
Biztosíték: T1A/250V AC
Maximális kimeneti feszültség: 250mA x 4
Méret(H x Sz x M): 118x71x30mm

A doboz tartalma:
1x hálózati kábel
2x elemtartó
1x alkáli elem töltő

Zsolt

(#1643) mexel válasza Zsolt74 (#1642) üzenetére


mexel
veterán

Ez érdekesen hangzik, én nem hiszek ebben. Sokkal nagyobb hangja lenne szvsz a dolognak ha működne.

(#1644) Tony21 válasza Zsolt74 (#1642) üzenetére


Tony21
tag

"Maximális kimeneti feszültség: 250mA"

Aha, már ez marhajól hangzik, biztosan megvenném :DDD

(#1645) duffbeer válasza Zsolt74 (#1642) üzenetére


duffbeer
őstag

Túl sok a rizsa a leírásban.
Még ha igaz is, nem hiszem, hogy megfelelő hatásfokkal működne, plusz normál esetben elég balesetveszélyes alkáli elemeket tölteni... Nekem nem érné meg kísérletezni!

(#1646) duffbeer válasza Zsolt74 (#1639) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha már a mókolásnál vagyunk, nagyjából célegyenesbe értem az SST90 "szúró" projekttel. Marósnál van a ház terve, meglátjuk milyen árat mond. Majd a közeljövőben linkelek pár tervet/képet.

(#1647) Zsolt74 válasza duffbeer (#1646) üzenetére


Zsolt74
senior tag

Milyen jó lenne egy esztergapad, jó kis lámpákat lehetne esztergálni vele fillérekért.

Zsolt

(#1648) duffbeer válasza Zsolt74 (#1647) üzenetére


duffbeer
őstag

Tervben van!:)

(#1649) c.s.f.


c.s.f.
csendes tag

Sziasztok!
Tudna valaki segíteni nekem abban, hogy hol találok olyan oldalt ahol a ledek tipusait rangsorolják?
Nem nagyon ismerem a ledek tipusait, viszont lámpaválasztásnál nem volna utolsó szempont, ha tudnám melyik led mekkora fényerőre képes (nem pontos adat érdekel, inkább egymáshoz képest).
Pl. egy Cree Q3 3 db AAA-val hajtva ill. egy cree Q4 1db 18650-sel hajtva? Melyik lehet erősebb?
Ja és ha már itt vagyok akkor megkérdezem azt is, hogy valami nagyon messzire világító lámpát keresnék természetesen nem túl drágán (jó a kinai piacról /DX/ való is), melyiket ajánlanátok.
ELŐRE IS KÖSZ A VÁLASZOKAT!

(#1650) duffbeer válasza c.s.f. (#1649) üzenetére


duffbeer
őstag

Igazából nem az áramforrás a lényeg, mert a normálisabb lámpákban úgyis van egy áramgenerátor, ami korlátozza a leden átfolyó áramot és ez befolyásolja annak fényerejét. Hiába veszel egy 30 wattos ledet, ha csak töredék áramot kap. Lehet egy maxon hajtott kisebb led többet tud. Nemrég volt itt szó pl 400lument produkáló SST90-es lámpáról, amely lednek a maximális fényárama kb 2200lumen...

Ledekről leginkább a gyártó oldalán olvashatsz. Jelenlegi 4 populáris led:
CREE XM-L - max 1000 lumen
Luminus SST-90 (SST-50) - max 2250 lumen
Seoul SSC-P7 - max 900 lumen
(Lumiled) Luxeon Rebel - ezeknek nincs olyan nagy fényárama, ha jól tudom pár száz lumen, de előszeretettel használják nagyobb gyártók. Philips például ezeket alkalmazza a "master led" termékeiben, RGB hangulatfényeiben, stb.

A messzire szó elég relatív. Ha "messzire" világító lámpa kell, az nem lesz sehol olcsó.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.