Hirdetés

2024. március 29., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#801) amargo válasza sanzi89 (#800) üzenetére


amargo
addikt

Huhh most látom, hogy ez egy ágyú, ehhez mindenképpen valami merevebb dolog kell, mert össze vissza bólogatna a tépőzáras esetben. Így már értem a problémád. Ezt a lámpát konkrétan bringázáshoz vetted?

Én egy ilyet szoktam még hozzá használni, ha valamiért a másikkal gond lenne.

A rögzítő bilincsel az, amit linkeltél az is gond lehet, hogy azt túlméretezett kormányra csak akkor tudod felrakni, ha van helyed rajta, mivel méretet nem írtak ezért eléggé lutri, hogy a lámpa belefér-e?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#802) Vegha


Vegha
senior tag

a 18650-es féle lion akkukhoz létezik napelemes töltő ?

(#803) Vegha válasza Vegha (#802) üzenetére


Vegha
senior tag

találtam egyet: (http://www.dealextreme.com/details.dx/sku.12391) bár ez inkább egy darab napelemnek tűnik.

(#804) EZoli752


EZoli752
tag

bicó tartóra szerintem a legjobb a Led Lenser Halter tartó 1500ft

3D élelmiszernyomtatás

(#805) Vegha


Vegha
senior tag

megjött a fejlámpám is végre. teljesen okénak tűnik, örülök hogy rábeszéltetek : ) kicsomagolás után rádobtam töltőre, s mióta végzett max fényerőn nyomom, de az Istennek sem akar halványulni. ennek már 4,5 órája : )
viszont a 18650-es akku az adatlap szerint 2400 mAh-s kéne hogy legyen, ellenben én egy 2200-ast kaptam. Érdemes emiatt reklamálnom szerintetek ?

[ Szerkesztve ]

(#806) Jofi81 válasza EZoli752 (#804) üzenetére


Jofi81
őstag

És hol lehet ilyet kapni?

(#807) sanzi89 válasza amargo (#801) üzenetére


sanzi89
addikt

Konkrétan zseblámpának fettem, amit nyáron használhatok a bringázáshoz is. A lámpával amúgy nagyon elégedett vagyok, jó kis cucc. :)

T@nk kolléga mikor először említette ezt a tépőzáras felfogatást akkor ő egy ilyen lámpához használja, pontos méreteket nem tudok fejből, de ránézésre ez se tűnik kisebbnek. :U

Mivel csak nyaranta használom bringázáshoz a lámpát így nem nagyon vennék még egyet, mondjuk egy kisebbet. A felfogató megjött, azon kívül, hogy meg kell oldani a 90 fokkal való elforgatást minden méret passzol - igen lutri volt mikor megrendeltem, de szerencsém volt -. Az elfogatásra is van amúgy egy ötletem, már csak meg kell csinálni. :)

@Vegha
Amit linkeltél tényleg csak egy napelem, nem töltő.

@EZoli752
Megnéztem ezt a tartót, és ha erről beszélsz, akkor ezzel szemben is volnának kételyeim. Az alsó csavaros részt kell a kormányra tenni elvileg, és a felső részbe kell belepattintani a lámpát. De idővel ha a műanyag veszít egy kicsit a rugalmasságából könnyen kieshet szerintem a lámpa a tartóból.

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#808) rayoliviero


rayoliviero
veterán

www.kaidomain.com

Ismeritek ezt az oldalt? Rendelt már valaki innen, megbízhatóak? Hasonló a Dealextreme-hez, de van ami jobb áron van és van amiből nagyobb a választék.

(#809) szaszlaci válasza rayoliviero (#808) üzenetére


szaszlaci
addikt

Igen, igen, igen.

[ Szerkesztve ]

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#810) rayoliviero válasza szaszlaci (#809) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok, köszi szépen.

(#811) Vegha válasza sanzi89 (#807) üzenetére


Vegha
senior tag

és mi kell ahhoz, hogy ebből a panelből töltőt lehessen varázsolni ? én nem értek hozzá, de az ára nem rossz. mondjuk két ilyet sorba lehetne kötni és egyetlen töltőként használni ?

(#812) EZoli752


EZoli752
tag

Teszt hogy melyik a jobb:

240 lumen vs 1200 lumen

Árban több mint 3x drágább a Jetbeam

~200m, expó: 5mp, F/2.8, iso 80

Led Lenser M14

~200m, expó: 5mp, F/2.8, iso 80

Jetbeam RRT 3

Zoli

3D élelmiszernyomtatás

(#813) sanzi89 válasza Vegha (#811) üzenetére


sanzi89
addikt

Erről nálam okosabbat kellene megkérdezni. :)

"Mindent azért kell tudni mert kérdezik, nem azért mert hasznos."

(#814) EZoli752


EZoli752
tag

nálam

3D élelmiszernyomtatás

(#815) macikos válasza Vegha (#811) üzenetére


macikos
addikt

Elég rákötni az akkura és feltölti. Természetesen ilyet csak "protected" akkunál szabad csinálni, amiben van védő elektronika és levág 4.2V-nál, nehogy túl magas legyen a feszültség. Viszont nagyon kevés a töltőáram. 150mA-el amíg feltöltesz 1db 2500mAh-s akkut, az 16 óra... :F

Vannak erősebb, jobb napelemek is. Csak azok 1. nagyobbak, 2. drágábbak :( 3. 12V-osak
Bár a 12V-os töltő sem gond, ha van egy olyan Li-ion töltőd, amin van 12V-os bemenet, tehát autóban is lehet használni, szivargyújtóról. Ezek például olyanok: [link], [link]

(#816) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Ultrafire WF 502B

Ez a lámpa miért ilyen olcsó? Tényleg 900 lumen?

(#817) Vegha


Vegha
senior tag

Elkészült az agydinamós (6V/3W) elsőkerekem, most nézegetek hozzávaló lámpák után. DX-en nem találtam ilyet, ellenben: Supernova E3 Triple, elég pazarnak (680 lumen) tűnik - sajnos az ára (240€) is :Y
Van valakinek ötlete ilyen rendszerhez milyen világítás passzolna ? Azt sem bánnám ha valami szettet össze lehetne lőni (első+hátsó világítás), szóval nem baj ha 500 lumen alatt marad az első fénye : )

[ Szerkesztve ]

(#818) macikos válasza Vegha (#817) üzenetére


macikos
addikt

A 3W nem valami sok :( 500 lumen abból biztos nem lesz.

A legjobb lenne házilag összedobni egy szettet. Előre mondjuk egy meleg-fehér XP-G hátra pedig egy piros színü XR-C villogót.

(#819) Vegha válasza macikos (#818) üzenetére


Vegha
senior tag

Nem méregetem a lumeneket. Nézted a Supernova oldalán a fotókat ? Ha olyan teljesítményt ki lehet hozni belőle nekem az már elég.
Vállalod ? :K

(#820) macikos válasza Vegha (#819) üzenetére


macikos
addikt

Én nem építek :) Még a saját lámpámat se csináltam meg.

Én a helyedben vennék 2db XP-G-t és sorba kötném őket. Ekkor 3V-al nyitnának és ott 350mA-t felvesznek! Ez pedig az R5-nél 139 lumen. A két led együtt lenne 278 lumen, ami nem rossz. Hátra meg tennél egy elemes villogót.
Ez persze nagyon puritán, de legalább egyszerű megoldás. Igaz, csak menet közben lenne fény :)

Elektronikával meg lehetne olyat csinálni, hogy 1 led, de az jobban hajtva. A terminálos fórumon kérdezd meg, hogy ki mit csinálna. Ott van olyan, aki vállal is építést.

(#821) szaszlaci válasza Vegha (#817) üzenetére


szaszlaci
addikt

Ugye tervezel bele feszültség stabilizálást? Egyből rákötni dinamóra egy LED-et nem túl okos.
Az a link ott a Supernovával vagy 2.000 Lumen, hogy ekkorát világítson. (Kamu fotó, nagy érzékenység.)

■■■ pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt

(#822) Vegha válasza szaszlaci (#821) üzenetére


Vegha
senior tag

aha, hát ez tényleg nem az, mint ami a képen látszik: http://www.youtube.com/watch?v=jihZoqQraSQ

(#823) Vegha


Vegha
senior tag

Egyébként az működne, hogy megveszem a legolcsóbb állófényt is biztosító ledes dinamós lámpát, s utána azt tuningolom ? Pl. itt az első (Anlun) 3000 Ft-ért. Alatta láthatjátok, hogy mit és mennyiért kínálnak ezen a területen: 60 lux 24000 Ft-ért :( persze nem a kereskedő árrésével van a baj, a gyártónál sem olcsóbb.

(#824) rayoliviero


rayoliviero
veterán

Légyszi segítsen valaki:

Most vettem egy Ultrfire MCU C7 lámpát, Ultrafire CR123A akkumlátorokkal és töltővel. Az akksit rögtön bele is tettem a lámpába (nem töltöttem), hogy kipróbáljam. A lámpa világított egy pár másodpercig nagy fényerővel, majd kialudt. Próbáltam a másik akkuval is, azzal se ment. Rátettem az akkukat töltőre, miután már zölden világítottak, kivettem őket, betettem a lámpába, de semmi, nem világít egyik akkuval sem.

Szerintetek mi lehet rossz? A lámpa vagy az akkuk? Mivel nincs itthon CR123A elemem nem tudom kipróbálni a lámpát. Feszültségmérő műszerem sincs, így az akkut se tudom megmérni.

(#825) rayoliviero válasza rayoliviero (#824) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kipróbáltam 1.5 V-os AAA elemmel, azzal se működik.

Én nem értek hozzá, de nem lehet, hogy az akku tette tönkre? Vagy az nem teheti tönkre? Mert pár másodpercig működött a lámpa, ez a furcsa.

[ Szerkesztve ]

(#826) macikos válasza rayoliviero (#825) üzenetére


macikos
addikt

Tiszták a menetek, érintkezési pontok, stb.? Én szétszedném a lámpát és áttörölném nedves ruhával ezeket a pontokat, mert lehet hogy koszos és nem érintkezik.

Lehet, hogy megadta magát az elektronika, de az is lehet, hogy elengedett valahol egy vékony, gyenge forrasztás. Szét kellene szedni a lámpát és megvizsgálni.

Ha meg megadta magát az elektronika, akkor ki lehet cserélni, vagy pedig kiszedni és direktbe hajtani a ledet.

Nem hiszem, hogy saját pénzen vissza akarod küldeni a DX-nek, hogy küldjenek egy újat. Esetleg valahogy próbálj meg kapcsolatba lépni az ügyfélszolgálattal, írj nekik, videózd le a lámpát, azt mutasd meg és próbáld meg rávenni őket, hogy küldjenek egy másikat. Volt már olyan, hogy valakinek nem kellett visszaküldeni a lámpát, küldtek egy másikat, persze az illető már vásárolt náluk egy párszor...

(#827) rayoliviero válasza macikos (#826) üzenetére


rayoliviero
veterán

Tiszták a menetek. Érintkezési pont is tiszta elől, ahol az elem pozitív vége érintkezik, de hátul a rugó alatt az érintkezési pont elég piszkosnak tűnik.
A a hátső kapcsolós részből csak a rugót lehet kiszedni vagy jobban is szét lehet szedni?

(#828) rayoliviero válasza rayoliviero (#827) üzenetére


rayoliviero
veterán

Alkohollal kitisztítottam az egészet, a rugót is kiszedtem, alatta is, de sajnos ugyanúgy nem működik.

Visszaküldeni nem szeretném, mert jóval drágább lenne a posta, mint egy új lámpa. Levideózni akkor lefogom és elküldöm nekik, hátha adnak egy újat.

Akkor olyan nem lehet, hogy az akkuval van valami probéma és az tette tönkre a lámpát? Mert az akkut ki akarom próbálni holnap majd egy másik lámpában.

(#829) macikos válasza rayoliviero (#828) üzenetére


macikos
addikt

Az akku, ha rossz lenne, akkor nem tudná a névleges feszültségét, tehát alacsonyabbat tudna, attól meg nem menne tönkre a lámpa.

Mondom: vagy az elektronika adta meg magát vagy egy forrasztás, de az is lehet, hogy szétégett a kapcsoló, bár ahhoz lehet kevés volt az áram. A legvalószínűbb, hogy az elektronika ment tönkre.

(#830) rayoliviero válasza macikos (#829) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ok. Ilyen elektronikát hol lehet kapni amúgy? Könnyű benne kicserélni?

(#831) macikos válasza rayoliviero (#830) üzenetére


macikos
addikt

DX-en lehet kapni. A csere nem nehéz, viszont forrasztani kell, az megy neked?

(#832) rayoliviero válasza macikos (#831) üzenetére


rayoliviero
veterán

Meg tudom csinálni a forrasztást. Be tudnád nekem linkelni, hogy melyik elektronika kell bele?

(#833) rayoliviero válasza rayoliviero (#832) üzenetére


rayoliviero
veterán

Kihúztam az elktronikát, nincsen elengedve egy forrasztás sem. Akkor mi történik, ha direktbe hajtanám a ledet elektronika nélkül 1 db CR123A elemről? Az elektronika mire kell a lámpába? Sajnos nem tudom...

[ Szerkesztve ]

(#834) macikos válasza rayoliviero (#833) üzenetére


macikos
addikt

Az elektronika csak a 3 fokozat miatt kell, az szabályozza a módokat. Elektronika nélkül is fog működni a lámpa, tökéletes lesz, annyi hogy jobban észre lehet majd venni a fényerő csökkenést, ahogy merül az akku, de egyébként simán mehet úgy. Ezt hívják direkt(közvetlen) hajtásnak. Így még erősebb is lesz a lámpa fénye.

(#835) rayoliviero válasza macikos (#834) üzenetére


rayoliviero
veterán

Csak a ledet elektronika nélkül, hogy tegyem bele a lámpába úgy, hogy érintkezzem is az elemmel/akkuval megfelelően?

Az elektronika ad a led-nek gondolom akkor állandó feszültséget. Ha elektronika nélkül hajtjuk úgy teljesen le lehet meríteni az akkut, nem? A Li akkukat ez nem teszi tönkre, ha teljesen lemerülnek?

[ Szerkesztve ]

(#836) macikos válasza rayoliviero (#835) üzenetére


macikos
addikt

Fényképet csinálhatnál róla, hogy szétszedve milyen.

Lehet, hogy nem is kell kivenni az elektronikát a helyéről, ha van elég hely. Elég csak a vezetékeket átvariálni. Két vezeték kell. Az egyik vezeték a LED pozitív lábáról megy az akku pozitív feléhez, a másik vezetéket pedig a LED negatív lábáról a lámpatesthez kell hozzáforrasztani valahogy.

Na itt egy kis segítség: [link]
Itt a bal oldali vezeték megy a rugóhoz, azon van az akku pozitív fele, a másik vezeték pedig azon a konzolon keresztül érintkezik a lámpatesttel, amin a negatív pólus van.

[ Szerkesztve ]

(#837) rayoliviero válasza macikos (#836) üzenetére


rayoliviero
veterán

Jobb képet sajna nem tudtam.

[ Szerkesztve ]

(#838) rayoliviero válasza macikos (#836) üzenetére


rayoliviero
veterán

Az elektronika a rossz tuti. Ráköttöttem közvetlenül a ledre az akkut, majdnem kisült a szemem. :)

(#839) persil


persil
nagyúr

Engem valami egyszerű kis zseblámpa érdekelne, ami kis távra szól(mondjuk 10> méter) viszont nagyobb területet világít meg.(tehát feltétlenül a nagyobb fényerő sem szempont) Az egésznek a lényege, hogy kicsi, kompakt, lehetőleg olcsó legyen és ne kelljen félévente újat venni, tehát valamilyen szinten megbízható.
Igen, tudom, menjek be a 100 forintos boltba és vegyek 234 forintért fantasztikus kici ócó kínai lámpát, ami teljesen remek, csak naponta kell bele 3 góliát elem és ha véletlen nem az ágyra teszem le, akkor eltörik ... :D

(azért kérdezek itt, mert ha most nekiállok nézelődni a különböző oldalakon, akkor még csak azt látom, hogy a gyártó mit ígér. Engem viszont inkább az érdekelne, hogy aki ilyesmi célzattal használt már, az miket tudna ajánlani)

Eladó: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/persil/index.html

(#840) Gondwana válasza persil (#839) üzenetére


Gondwana
addikt

Lehet, hogy nem a legolcsóbbak, de van egy ilyenem, meg a haveri körben eddig kiosztottam négy ilyen lámpát, akik kaptak, mindenki el van tőle szállva, hogy milyen pici, de mégis mekkora fényerő.
(Az A2 nekem azért szimpatikusabb, mert habár dupla akkora, min. közép max a kapcsolgatási sorrendje, az A3-nak meg közép, min, max)
Lassan kell majd rendelnem még kettőt - szülinapok jönnek.

Szerk.: az oldalon a szöveg hibás, a táblázat adatai a pontosak.

[ Szerkesztve ]

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#841) rayoliviero válasza macikos (#836) üzenetére


rayoliviero
veterán

3V~8.4V 5W Cree 3-Mode Memory Circuit Board for Flashlights

Ez az elektronika szerinted jó a lámpába (Ultrafire MCU-C7 Cree Q5 a pontos típusa, 3 módú)?

Vagy esetleg ilyen kell bele?

(#842) macikos válasza rayoliviero (#841) üzenetére


macikos
addikt

Mindkettő jónak néz ki, de csak az első 3 fokozatú. A méreteket nézd meg, hogy beleférjen a lámpába :)

(#843) rayoliviero válasza macikos (#842) üzenetére


rayoliviero
veterán

Ezt szeretném megvenni.
16.7 mm mind általában, ez meg 15 mm (lemértem). :(

Így mégis csak ezt kell vegyem, mert ez az egy van 15 mm, de ez sajnos nem 3 fokozatú.

[ Szerkesztve ]

(#844) macikos válasza rayoliviero (#843) üzenetére


macikos
addikt

Ez mégjobb, jó sok pozitív vélemény is van róla, 80-90%-os hatásfokot írnak, szóval elég jó.

(#845) rayoliviero válasza macikos (#844) üzenetére


rayoliviero
veterán

De nem fér bele sajnos a lámpába, mert csak 15 mm-es fér, ez meg 16.7 :(

Így csak ezt tudom megvenni, mert egyedül csak ez 15 mm: [link]

[ Szerkesztve ]

(#846) rayoliviero válasza rayoliviero (#845) üzenetére


rayoliviero
veterán

Megcsináltam elektronika nélkül, nem volt kedvem várni rá mire megjön, így is tökéletesen működik.

Köszönöm szépen, hogy segítettél!

(#847) macikos válasza rayoliviero (#846) üzenetére


macikos
addikt

Nincs mit. Így legalább maxon megy a LED. Gondolom van fénye :)

(#848) rayoliviero válasza macikos (#847) üzenetére


rayoliviero
veterán

Van fénye. De most este világítottam vele és van amikor halványan világít, utána pedig jobban, majd utána hirtelen "gondol egyet" és megint halványan. Szerintem van valami érintkezési hibája.
Kifúrtam a hibás LED elektronikát (nyákot) és a LED pozitív vezetékét átdugtam rajta és hozzáforrasztottam a nyák akku felőli oldalára jó adag forrasztóónal, oda ahol az akku pozitív végével érintkezik. Lehet itt nem tökéletes az érintkezés az akkuval.

(#849) rayoliviero válasza macikos (#847) üzenetére


rayoliviero
veterán

A kapcsoló is rossz a lámpában, azért nem működik mindig. :( Sok a rossz közöttük, olvastam a DE-en is. Vn aki 5 ilyen lámpát vett és 2 nem működött.

(#850) dokiki


dokiki
csendes tag

Üdv!

Érdeklődnék,nincs-e valakinek eladó XRE Q5 ledje,16 mm-es csillagon,vagy 15 mm átmérőjű drivere,min 800 mA-es,4,2 voltos.

Köszi.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.