Hirdetés

2024. május 4., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:03:45

LOGOUT.hu

🔦Üdvözöllek!🔦

A topik elsősorban az elemlámpákról, fejlámpákról, akkukról és a velük kapcsolatos technikai és tapasztalati beszélgetésről szól.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1701) c.s.f. válasza macikos (#1697) üzenetére


c.s.f.
csendes tag

Na ezt is megtudtam... bár nem nekem szólt.
Ajánlottad nekem múltkor ezt a lámpát /X2000/, átalakítással.
Meg is rendelném még ma este, de nem elég hogy maga a lámpából több fajta van, hanem a ledből is amit cserére ajánlottál:
[link]
[link]
Mindegy melyik led? Belemegy mindkettő?
Pl. ebbe a lámpába:
[link]
Kösz!

(#1702) macikos válasza c.s.f. (#1701) üzenetére


macikos
addikt

A ledek közül mindegy, hogy melyiket rendeled.

A lámpa viszont nem tudom milyen lehet, mert ez nem a klasszikus értelemben vett X2000. X2000 alatt ezt értjük: [link]
Látható, hogy nem ugyanolyan a lencséje. Én az általam linkeltet venném, mert arról biztos tudom, hogy jó fénye van a lencséjével. Nehogy úgy járj a manafontossal, hogy megveszed és nem tökéletes vele a fókusz. Szóval én a DX-es X2000-et venném. Meg akkor már a ledet is onnan rendelném+akku+töltő.

Egyébként korn kolléga nagy X2000 szakértő a topikból :)

(#1703) laca112


laca112
tag

Köszönöm mindenkinek a segítséget.
Kezd tisztulni a kép.
Több videó tesztet megnéztem eddig úgy tűnik,hogy az x2000 lesz .
Már csak akkut és töltőt kell találnom és mehet a rendelés.

(#1704) zoli03


zoli03
őstag

Megjöttek az akkuim a héten, végre ki tudtam próbálni a C8-at. Nagyon erős, a régebbi elemlámpáimat is egész jónak gondoltam, de azok olyanok a C8 mellett, mintha nem is világítanának. Este megpróbálok képet csinálni majd.
Nézegettem az X2000-et én is. Szerintem rendelek egyet, így hogy már van akku+töltő, egész olcsó.

(#1705) jada00 válasza macikos (#1702) üzenetére


jada00
tag

Hello!

Én azért nem javasolom ezt az X2000-es lámpát ,mert kb 20-30 aksi csere után
szétmegy a menet a végén! Nagyon puha aluból van! Tapasztalat ,sajnos már ki is dobtam mert többe került volna menetet metszeni, mint rendelni egy újjat!

(#1706) macikos válasza jada00 (#1705) üzenetére


macikos
addikt

Igaz, nem a legjobb anyagból van, de ennyiért nagyon jó lámpa. A menetekre én szoktam kenni egy kis motorolajat :)

Vagy ez is jó: [link]

(#1707) jada00 válasza macikos (#1706) üzenetére


jada00
tag

igen ez a zsír biztos jó lehet! Eszembe sem jutott idáig! :(

Árban még talán ez lehetne jó! [link]

(#1708) duffbeer válasza macikos (#1706) üzenetére


duffbeer
őstag

Ha rám hallgatsz a motorolajat elfelejted, mert kikezdi a gumitömítéseket. Amit linkeltél, az tökéletes ilyen célra, vagy a növényi eredetű olajszármazékok.

(#1709) mexel válasza mexel (#1700) üzenetére


mexel
veterán

Erre tud valaki valamit? Rendelnék akksit és töltőt próbára. :)

(#1710) macikos válasza mexel (#1709) üzenetére


macikos
addikt

Jól látom, 1 dollár az ára? Na én biztos nem venném meg.

A 3,6V és 3,7V a Li-ion akkuk névleges feszültsége. Teljesen feltöltve 4,2V.
Töltőkből a két Trustfire(a csak 18650-es és a multi) és az Ultrafire WF-139 és WF-188 ajánlottak. A legjobb a WF-188. Ebbe mindenféle méretű Li-ion akku belemegy, ráadásul van rajta kapcsoló is, amivel 3,2V-ra lehet átkapcsolni, LiFe akkuk töltéséhez.

[ Szerkesztve ]

(#1711) mexel válasza macikos (#1710) üzenetére


mexel
veterán

Nem 1 $, kb 3-4 között van általában. Az Ultrafire WF-139 -ről olvastam egy-két negatív kritikát is (pl nem kapcsol le, túltölt, stb) Hány Mah-s töltés jó ezeknek az akkuknak? 500 körüli? Akksiból valószínűleg ezt rendelem, a töltőt még megálmodom :)

(#1712) macikos válasza mexel (#1711) üzenetére


macikos
addikt

Hibás mindegyiknél előfordul. Benne van a pakliban.

A töltőáram nem Mah-s, hanem mA-es :) Két különböző mértékegység. Az első az a kapacitás és csak az akkunak van, a második pedig áramerősség.

Akkor válaszd ezt a töltőt: [link]

[ Szerkesztve ]

(#1713) Gibbs


Gibbs
csendes tag

Hello!
Jött már meg valakinek a buyincoins-tól küldeménye?
Az én rendelésemet állítólag márc. 5.én feladták a HongKong Post-on keresztül, de sem ott, sem a Magyar Postánál nincs nyoma. A regisztrációs száma nem HongKongi, hanem kínai. CN-re végződik. Járt már valaki így és mi lett a vége? Írtam nekik levelet, de nem válaszoltak.

[ Szerkesztve ]

(#1714) mexel válasza macikos (#1712) üzenetére


mexel
veterán

Köszi a mértékegység igazítást, figyelmetlen voltam. :)
Sokan írták más elemlámpás topikban hogy a wf-139 nem kapcsol zöldre ha kész a töltés. Ha nem védett az akksi akkor az elég nagy baj lehet gondolom. Valóban sokkal jobban világít a lámpa egy 18650-es akksival mint 3 elemmel?
Itt olvasható hogy mi történt egy ilyen akksi felrobbanásánál. Palinak majdnem levitte az ujját, érdemes megnézni milyen pusztítást csinált az elszívóban és kávéfőzőben :)
Nem is gondoltam hogy ilyen macerásak ezek az akksik. Ilyen 3000mA-osokat nézegettem én is.

[ Szerkesztve ]

(#1715) macikos válasza mexel (#1714) üzenetére


macikos
addikt

Ha 3 elemet teszel bele, akkor még jó fénye is lesz, mivel 3x1,5=4,5V. A gond akkor van, ha 1,2V-os akkumulátorokat használsz.
Én maradnék a Li-ion akkunál.

(#1716) kowik válasza mexel (#1711) üzenetére


kowik
tag

Ha jól látom, ez nem védett akku.
Li-ion akkuval kapcsolatban ez az eset van fenn a neten ami felrobbant. Ahhoz képest, hogy mennyi ilyen cellát használunk (összes laptop, fényképezőgép, telefon) nem is olyan rossz. Elég biztonságosnak tűnik. Persze azért oda kell figyelni de hát tankolás közben sem az üzemanyag tartályba hamuzunk :D .
Én azért csak védett cellákat használok.

(#1717) sti10p


sti10p
senior tag

Konnektorról tölthető zseblámpát tudtok ajánlani?

Régen volt több is nekem csak mindbe kiégett az izzó (vagy led) és mivel nem lehetett kapni bele elkavarodott.

[ Szerkesztve ]

XY

(#1718) Gondwana válasza sti10p (#1717) üzenetére


Gondwana
addikt

Mindenképpen közvetlenül konnektorról/230V-ról kell tölteni?
Mert pl. most akad egy ilyen szett, csak épp nincs kiírva az oldalon, hogy jelenleg jól le van árazva. (Ez USB-ről tölthető, illetve van hozzá még egy rakás mindenféle a dobozban)

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1719) duffbeer válasza Gondwana (#1718) üzenetére


duffbeer
őstag

Harmincezrér'?? :DD

(#1720) Gondwana válasza duffbeer (#1719) üzenetére


Gondwana
addikt

Huszonegy, de a kínaipiaci konnektoros lámpákhoz képest lehet, hogy az is sok.

... megy a csiga hazafelé ... (One World One Dream One More Thinkpad, Please [ o] )

(#1721) sti10p válasza Gondwana (#1718) üzenetére


sti10p
senior tag

Igen, konektoros kell, mert a lényeg hogy minél kompaktabb legyen és mindenhol lehessen tölteni. Ehhez meg kéne még 1 USB töltő is.

XY

(#1722) duffbeer válasza sti10p (#1721) üzenetére


duffbeer
őstag

Régen nekem is volt olyan, de tényleg mostanában sehol nem láttam... Pedig milyen jó megoldás volt!

(#1723) mexel


mexel
veterán

Lehet kapni valami egyszerű modellt most, persze nem ledeset, de a régiek sem azok voltak. Sima izzó van benne és konektorba dugható ha a markolatról lehúzza az ember a borítást. 1-2e ft, a kék-sárga címkés (azt hiszem) magyar forgalmazó termékkínálatában, egyszerűen nem jut eszembe a nevük.

(#1724) zoli03 válasza mexel (#1723) üzenetére


zoli03
őstag

Nem erre gondolsz?

(#1725) mexel válasza zoli03 (#1724) üzenetére


mexel
veterán

De :D Végül is tölthető, és müxik is. Jóapámnak van egy, használja is. Őt nem igazán érdeklik a klaszz ledes lámpák, még laposelemeshez szokott :D

(#1726) CHAKITO válasza mexel (#1725) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Igaz, hogy max. 10 méterre világít, de az ára is olyan... :)

(#1727) duffbeer válasza CHAKITO (#1726) üzenetére


duffbeer
őstag

De az 10 méter napfény!:)

(#1728) CHAKITO válasza sti10p (#1717) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Válaszd az Olight SR 90-et vagy 91-et. Mindkettőt saját töltővel árulják, a töltő egyik vége a konnektorba, másik vége közvetlenül a lámpába csatlakoztatható. A fényük az átlagos lámpákhoz képest elég erős (bár az áruk sem gyenge)...

(#1729) CHAKITO válasza duffbeer (#1727) üzenetére


CHAKITO
csendes tag

Bezony! Szép (halvány)sárgás fénye van... :D

[ Szerkesztve ]

(#1730) duffbeer


duffbeer
őstag

Ha már az SST90-nél tartunk, lassan összeáll a régebben említett szúrófényem autóra. Holnap megy több szakihoz a terv:

Remélem korrekt árakat kapok...

[ Szerkesztve ]

(#1731) PHM válasza mexel (#1725) üzenetére


PHM
addikt

Ezt a lámpát én nem venném meg.
A benne lévő 2 ceruza akku már új korában is eléggé harmatos,
ráadásul hamar tönkremegy.
Tavaly vettek ebből nálunk vagy öt darabot, talán ha egy működik még.
Ennél a kínai piacos lámpák is jobbak, mind fényerőben, mind árban
és rendelkezésre állási időben is.

[ Szerkesztve ]

Ma olyan bizonytalan vagyok... Vagy mégsem?

(#1732) dni


dni
őstag

Sziasztok!

Tudnátok ajánlani seblámpát, vagy fejlámpát bringás felhasználásra max 5e Ft-ig? Jelenleg egy 5 ledes Cateye-om van, 4db AA elemmel megy, de kettőig nem látok vele, ahogy mondani szokás :)

Válaszaitokat előre is köszönöm.

(#1733) mexel válasza PHM (#1731) üzenetére


mexel
veterán

Nekem nem is kell, csak valaki kérdezett itt konnektorba dugható lámpát. Ez az. :)

(#1734) macikos válasza dni (#1732) üzenetére


macikos
addikt

(#1735) benvolio


benvolio
őstag

Üdv!
Egy ideje keresgélek, de egyelőre nem tudok dönteni, mert mindig bejön valamilyen másik lámpa a képbe. Erről a Tank007 TK737-ről van véleménye valakinek esetleg, ez "jóféle"? /találtam videókat is róla/ Ez minőségibb, mint az X2000-es?

(#1736) macikos válasza benvolio (#1735) üzenetére


macikos
addikt

Amennyivel ez drágább az X2000-nél, abból a pénzből veszel egy 18650-es X2000-et, hozzá egy pár 18650-es akkut, meg egy töltőt.

Ezeknél a lámpáknál az szokott a gond lenni, hogy hiába fókuszálható, fókuszálva nem tökéletesen éles a vetített fény. Tehát nem teljesen négyzetet vetít, hanem ahogy a képen látható, egy szűkebb kört, a közepe felé erősödő hotspottal. A klasszikus X2000 meg biztos, hogy ilyet vetít: [link]

(#1737) dni válasza macikos (#1734) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm!

És ezek elég szórt fényt adnak? Van már róluk esetleg ilyen jellegű tapasztalat?

(#1738) macikos válasza dni (#1737) üzenetére


macikos
addikt

Eggyel magasabb lépcső: [link]
Ebben egy erősebb LED van és jobban is szórja a fényt. Annyi van, hogy drágább és csak 1AA fér bele, tehát cserélgetni kell. Mindenesetre ennek már nagyon jó fénye van. A kerékpáros topikból van ilyen valakinek, úgy emlékszem nagyon bejött neki.

(#1739) mexel válasza macikos (#1738) üzenetére


mexel
veterán

Ez a TrustFire R5-A3 vajon hogyan világíthat 1db AA akksival, és meddig bírhatja? Kicsit olcsóbb lenne próbából rendelnék egyet de félek nem mutat többet 1xAA val mint egy x2000 egy 18650-el. Persze lehet hogy tévedek. Arra milyet kellene keressek, ami nem X2000 klón, és fókuszálható (lehetőleg) és jó szórt fénye is legyen. Olyan max 20-30 dolcsi között.

(#1740) benvolio válasza macikos (#1736) üzenetére


benvolio
őstag

Köszi az infót. Emlékeztem én, hogy van ilyen szögletes képe ennek is /nem teljesen az a tipus de Tank007-es/. Ebbe Q5-ös led van, az nem számít jobbnak? X2000-es-t tudnál linkelni, hogy honnan érdemes venni? Ezt nem gyengébb led-el adják? Illetve a Tank-ba kevés a 3AAA vagy a 2 CR123?

(#1741) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Ezt nézzétek meg, 2100lumen

[link]

És itt van hozzá az optika is.

[link]

A kisfeszültségű(6v-24v) áramgenerátor 3500ft hozzá

[ Szerkesztve ]

Zsolt

(#1742) Zsolt74


Zsolt74
senior tag

Én most rendeltem egy 3 ledeset +áramgenerátort+optikát
800-900 lument tud.
Majd ha egyszer úgy gondolom akkor lehet hogy venni fogok egy 6 ledeset.

Zsolt

(#1743) korn válasza Zsolt74 (#1741) üzenetére


korn
aktív tag

Nem rossz. Csak 1 gond van vele. 6db sorba kötött lednek kell a 24V tápfesz, vagy legalábbis a meghajtónak.

(#1744) dni válasza macikos (#1738) üzenetére


dni
őstag

Köszönöm. Milyen AA akksit lenne érdemes használni hozzá? (Van egy Varta Photo akku kittem, sajnos fejből nem tudom a teljesítmény mutatoit.)

(#1745) dni válasza macikos (#1738) üzenetére


dni
őstag

Érdemesebb ezt a változatot választani esetleg, vagy erről abszolult nincs tapasztalat?

Mennyire zavaró a melegedés? (többen írják, hogy viszonylag hamar felforrósodik.)

[ Szerkesztve ]

(#1746) mexel


mexel
veterán

Az UltraFire WF-501B lámpa milyen lehet ezért az árért? Ez milyen led lehet?

(#1747) duffbeer válasza mexel (#1746) üzenetére


duffbeer
őstag

Oda van írva, SSC-P7.
Szerintem jó ár, kérdés valóban megkapja e a LED a megfelelő tápot.

(#1748) mexel válasza duffbeer (#1747) üzenetére


mexel
veterán

Most olvasgatom, ez a led nem cree hanem a Seoul Semiconductor gyártmánya, azaz nem tartozik az XM-L stb kategóriába? Vagy valamit nagyon benéztem? XM-L ledes lámpát kerestem és ez jött ki a találatok között. Lehet hogy kipróbálok egyet.

(#1749) duffbeer válasza mexel (#1748) üzenetére


duffbeer
őstag

Ez Seoul, nem CREE. Megviccelt a kereső... Az XM-L kicsit erősebb.

(#1750) jada00 válasza mexel (#1748) üzenetére


jada00
tag

Ezt ajánlom XM-L leddel szerelt lámpának! [link]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.