Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) syler123


syler123
veterán

Lenne egy kérdésem az Omnbus F4 pro v2 board-al kapcsolatban. Bejelöltem valamit és az érdekelne, hogy micsoda? Videók alapján bekötik, nem is értem milyen módon és hogy miért.

Annyit látok ránézésre a boardon, hogy ugye bejelöltem a pozitívot, megfordítva a boardot, alatta van a GND, gondolom ezt a kettőt rákötöm a pdb-re és jó vagyok, tápolva van a board. De a másik mire való? Ahová a kérdőjeleket tettem.

(#50752) Teréz Atya válasza syler123 (#50751) üzenetére


Teréz Atya
senior tag

Az megy a pdb-re.

A hedonizmus egyetlen elfogadható formája a kvadkopterezés! - koptergeza.blog.hu - www.youtube.com/channel/UCLtnLDubykhLEvDX0ZVUM8w - www.facebook.com/koptergeza

(#50753) syler123 válasza Teréz Atya (#50752) üzenetére


syler123
veterán

Ezt nem értem, nem a pdb pozitívja megy a Bat + hoz, a pdb negatívja a GND-hez? Elvileg az a kérdőjeles nem kell nekem.

(#50754) Peaceliker válasza syler123 (#50753) üzenetére


Peaceliker
őstag

Az a lényege hogy nem kell (feltétlen) pdb. Gnd és + egyértelmű, oda megy akku. Kérdéses helyre megy esc + (vagy akár pdb innen egyen) és akkor tud fogyasztast számolni

"Oh my Goa'uld!"

(#50755) AMDaZERG_1 válasza kriszbon (#50746) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Ami magyarázat lehet, és nálam például le is lepleződött a kis játékuk, hogy nincs is raktáron. Adnak egy számot és várj. Véleményem szerint ezért várok lassan két hónapja a semmire.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#50756) syler123 válasza Peaceliker (#50754) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! Elvileg értem, de nem biztos :D Dobok rajzot ahogy én képzeltem. Tehát nekem az egész kóceráj a pdb-ről kapja a tápot (arra lesz kötve az akku közvetlenül), az esc-ek és a board is. Így lesz feszültség visszajelzésem? Az OSD fontos lenne, ha már tudja a board. Videójeleket azt látom hogy kell, csak ezt nem teljesen értettem miért van 3 pad.

[ Szerkesztve ]

(#50757) blueye


blueye
veterán

Probaltam ma a Xiaomi RTH funkciojat viszonylag varosi kornyezetben (ahol van zavaras a kornyeken), centire oda tette le a gepet ahonnan felszallt (ez fontos nekem mert nincs oriasi terulet ahol tevedhetne :) ). Gondolom ez termeszetes minden markanal de itt meg nem probaltam eddig, ezert orultem (persze az emeles karon volt az ujjam a vegen :) ).

(#50758) Baku válasza SpydeR3412 (#50730) üzenetére


Baku
aktív tag

" természetesen kamerástól gondoltam (ki repül közülünk losban?). Nélküle pedig melyik gép veri oda magát? Szerintem egyik sem....."

Az én E-010 - em képes rá. Kamera nélkül is odaveri a seggét időnként.... (Kamerát meg sem kíséreltem rárakni emiatt) . Kipróbáltam combosabb akksival, az sem javított a helyzeten, tehát vagy motor, vagy vezérlés ...

Jelentem: Én vagyok az, aki losban repked (egyelőre) idebent.... :D

Azért marad fpv-re az E-011, mert határozottan erősebb, és nem érezni, hogy szenvedne a kamera súlya alatt.

Az F36 NEM verte a seggét a földhöz egyszer sem a kb. 3 perc alatt és azért írtam szándékosan oda az akksi gyári töltöttségét mert tisztában vagyok vele, hogy korántsem a maximális teljesítményt nyúltja...

És íme a bizonyíték arra, hogy MINDEGYIK ilyen olcsó tiny gépnél (gyártótól függetlenül) nagy a szórás minőségben, ami elsősorban a teljesítményre hat ki. (De mit is várhatnánk el 2.500-3000 Ft ért????)
Az egyikünknek ugyanaz a gép odaveri a seggét üresen is, a másiknak kamerával sem....
Lekopogom: Amennyire nem volt szerencsém az E-010-el, annyira jól sikerült F36-ot sikerült kifognom (eddig úgy néz ki legalábbis ...

És ebben a kategóriában az E-011-ről mondható el (talán), hogy szórás ide, vagy oda, tisztességesen repül, és biztosan visz egy kamerát is, mert annyit emeltek a teljesítményén, hogy ha a szórás épp a gyengébb irányba húzza, még akkor is hozza az elvárható minimumot.....

(#50759) Jackal2 válasza asuspc96 (#50743) üzenetére


Jackal2
senior tag

Volt egy faszi, aki napelemes vitorlázóval körbe repülte a földet, kb 3-4 leszállással. Ilyen millió dolláros cucc, szóval van remény, csak Elon Muskot meg kell kérdezni, hogy ad-e egyet:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50760) Saccco válasza Baku (#50758) üzenetére


Saccco
nagyúr

Láttad a tuning motorokat? :DDD

-------------------
Más:
Geekbuying is rebrandeli az E011/H67 forma gépeket: Redpawz R010. (716 49.000RPM)

Olyan mintha kamera előkészítés is lenne rajta. :D

szerk.: Itt a kupak külön, 2 gramm, az sok. :N
szerk.2: Ugyanaz az JR-NH010R lap van benne, mint a H36-ban, akkor csak a motorok nagyobbak és kész.

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50761) Peaceliker válasza syler123 (#50756) üzenetére


Peaceliker
őstag

Elméletileg feszt úgy tud mérni csak fogyasztást nem. Ahhoz úgy kéne, hogy akku + fc re és másik másról menne pdb +. Nekem ilyen fc vel az a tervem hogy kihagyom pdb t... Szép kis forrasztasi muvelet lesz :D

"Oh my Goa'uld!"

(#50762) syler123 válasza Peaceliker (#50761) üzenetére


syler123
veterán

Köszi! Rendben van, nekem elég ha tudja a feszt mérni. :) Igen, a hely miatt jó dolog kihagyni a pdb-t. Mondjuk én annak is örülök ha így összetudom rakni a gépet :D Ha összejön legalább meglesz a sikerélmény.

Neked amúgy hogy bírja ez az fc? Soft mount gondolom mindenképpen kell. Valahol olvastam egy egy emberkének 3 pusztult meg.

[ Szerkesztve ]

(#50763) Peaceliker válasza syler123 (#50762) üzenetére


Peaceliker
őstag

Még nem került beepitesre :)
Ugyan az a gyro van benne mint spracing f3 ban asszem, akkor viszont nem feltétlenül kell softmount az nem finnyás rá.

"Oh my Goa'uld!"

(#50764) varadigabor válasza kriszbon (#50746) üzenetére


varadigabor
senior tag

Nekem még nem jött meg :O Trackinget mondjuk nem kértem mert skót vagyok.

Azon gondolkoztam hogy van egy nagy csomó EMAX rs2205 motorom. 6 DB ami nincs most gépben, meg van sok ESC-m is.. pont jó lenne egy verseny hexába..:D Az a baj hogy az 5" hexa az akkora mint egy fél ajtó.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#50765) Baku válasza Saccco (#50760) üzenetére


Baku
aktív tag

Én nem találtam azon az oldalon videot .... :(

Egyébként én is azon vagyok, hogy "boncolom" az E-010-et, és belefaragok valahogy 4 nagyobb motort .... Mit veszíthetek? :DD

(#50766) Saccco válasza Baku (#50765) üzenetére


Saccco
nagyúr

[7mm Whoop - punching above his weight class!]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50767) Saccco


Saccco
nagyúr

Állítólag ez az egyik, ha nem a legjobb mini kamera a méretosztályában: FXT T80. (3,9g)

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50768) Jackal2 válasza Saccco (#50766) üzenetére


Jackal2
senior tag

Hú erre most rákívántam:d tényleg jól megy:d

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50769) _X10Dead_ válasza blueye (#50757) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Lehet örülni a centis pontosságnak, de az inkább véletlen volt, mint elvárható érték.
Legalább 1,5m-es sugarú körben legyen tiszta a terep a leszálláshoz, 1m-t simán tévedhet a GPS és még a rotoroknak is kell a hely...

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#50770) Peaceliker válasza Saccco (#50767) üzenetére


Peaceliker
őstag

Ez nagyon duuurva... Must have :)

"Oh my Goa'uld!"

(#50771) _X10Dead_ válasza Baku (#50758) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Minél "gyengébb" a gép, annál kisebb a seggre-esés veszélye, mivel jó néhány másodperced van felfogni, hogy elfogyott az akku, mielőtt leesik.
Ahogy megyünk a "pengébb" dolgok felé úgy nő a valószínűsége, hogy oda-vered.

Az FC csak két esetben tud ludas lenni:
- Ha nincs, vagy túl alacsony az első szintű LVC, de a mikróknál ez nem igazán szempont, mert hangjuk nincs, látni meg úgyse látod
- Ha az FC vagy a rádió-vevő tápellátása rosszul van kialakítva, vagyis valamelyik brown-outol idő előtt. Ez meg nem igazán az E010/F36-vonal sajátja, inkább a "fejlettebb", külön rádióval rendelkező gépeké (Lássd Eachine X73, ahol az FrSky rádió már 3,7 V-on megadta magát)

Az erősebb motorok sokszor agresszívebb propokkal társulnak (2 vs 3 vs 4... lapát), így halmozottan többet fogyaszt a technika, ha tolod neki.
Ha kamerát is cipel, az nyilván plusz súlyt tömeget is jelent, amit nem csak megtartani kell, de a felhalmozott plusz lendületet is csak plusz motororerővel tudod megfogni.
Arról nem is beszélve, hogy egy kis 25mW-os FPV kamera is eszik konstans 160-200 mW-ot az akkuból. Sokan nem gondolnak rá, de ez feltöltött akkunál is cca. fél Amper extra, ami nem kevés egy ilyen kis akkunak.
És ha már akku: az erősebb géphez nyilván erősebb akku dukál, de a súlyproblémák miatt nem tehetsz rá nagyobbat, így veszel rá magasabb C-vel rendelkezőt. Viszont ez kétélű fegyver, mert a kisebb voltage-sag miatt nem érzed, hogy gyengül, viszont ha elfogy, akkor egy pillanat alatt zuhan be (akár) 3V alá.

De persze, szórás is van.

[ Szerkesztve ]

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#50772) KaiotEch válasza Saccco (#50766) üzenetére


KaiotEch
nagyúr

Az már teljesítmény :Y

(#50773) twine válasza Jackal2 (#50768) üzenetére


twine
addikt

Bazzz...
ezt dadogom egy ideje, mekkora királyság egy ilyen kis cucc,de mindenki leoltott, hogy már a nem raknátok pénzt brushedbe....

MOst meg bejött a hideg, mindenkinek elkezdett fázni a f@..a orra hegye odakint...minny'á megkívánjátok a mini brushedeket :P :D :D

[ Szerkesztve ]

(#50774) blueye válasza _X10Dead_ (#50769) üzenetére


blueye
veterán

Igen, ezt én is igy gondoltam, utana probaltam tobbszor, tenyleg volt fel-egy meter is, Szerencsere ennyi helyem van, illetve belenyulok a vegen ha kell. De az RTH nagy segitseg (foleg egy ilyen kvazi kezdonek mint en).

(#50775) molnigee válasza twine (#50773) üzenetére


molnigee
aktív tag

Sorry, nem :)
Ilyen erővel mit csinálsz bent? Ugyanúgy ki kell menni vele nem?
Motor meghal, váz gyenge törik, stb stb, szerintem, én nem mennek vissza. Acrozni nem tudsz vele rendesen, van benne egyáltalán?
Poénnak, meg tanulni jó vele, aztán ennyi kb.
És nem volt még olyan hideg, hogy ne menjek ki :) se idén, se tavaly :)

[ Szerkesztve ]

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50776) twine válasza blueye (#50774) üzenetére


twine
addikt

Én a Phantomot nem is szoktam hagyni landolni, pedig az utolsó firmware óta még lágyabban rakja le magát, mint eredetileg....(általában amúgy is kézben "landolok") !
Ha messziről rendelem vissza, mert semmi kedvem kóvályogni, RTh,,,aztán ha ott van a környékemen, átveszem az irányítást...

(#50777) alpe1503


alpe1503
csendes tag

Sziasztok!
Olvasom amiket írtok és felmerült egy kérdés, otthoni játszogatásra (gyerek-felnőtt) buherálás nélkül melyik alkalmas, és praktikus, és tökéletes.. és...és... :) a minik közül: E010, E011, H8, H8S 3D, F36, H36, H67, Redpawz R010, ... esetleg kamerás játékra Furibee H801 eddig kb. ezeket szedtem össze. 20, illetve 30 dodóig van még valami esélyes?
Köszi a választ :)
Szerk.:Alkatrészellátásuk, vagy egyszerűbb újat venni?

[ Szerkesztve ]

"Valami nem attól lesz új, hogy még nem találkoztál vele, hanem hogy mindig mást veszel észre benne."

(#50778) twine válasza molnigee (#50775) üzenetére


twine
addikt

Csak vicceltem, nem kell komolyan venni,,,, ;)

Amúgy hogy mit csinálok ilyen erővel idebent? az ebédlő-konyha és a nappali egy légtér, oszloppal elválasztva...
Gyereket kergetek vele,körbe-körbe vagy a gyerek kergeti a zümit....el sem tudod képzelni milyen gyors tud lenni egy 4,5éves kiskölök, és milyen veszélyes egy fuckardal :DDD :DD Kell a "C" érték :K

[ Szerkesztve ]

(#50779) Saccco válasza molnigee (#50775) üzenetére


Saccco
nagyúr

"Ilyen erővel mit csinálsz bent?"
Flipper? Az is jó játék. :D

(#50777) alpe1503:
Egy Eachine E011 / JJRC H67 (~$12 kuponozva) + LST S2 AIO kamera ($11) + Szemüveg (Ha lesz megint akciós Hobbyking-en ~5.000ft [link]).

Esetleg egyik Youtube-os figura sztárolt kezdő csomagja: achine E013 Micro FPV RC Drone Quadcopter With 5.8G 1000TVL 40CH Camera VR006 VR-006 3 Inch Goggles $64 ~16.700ft (Ez gyengébb csomag, mint a fenti, viszont azonnal vásárolható.)

[ Szerkesztve ]

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50780) alpe1503 válasza Saccco (#50779) üzenetére


alpe1503
csendes tag

Köszi :)
Jegyeztem. :) Az első szett magamnak jó lenne, de ismerősöknek is kellene 1-1 mini csak röpködni. Ezért valami egyszerűbb, " búrorhoz- és falhozverős" változat kellene, egyik kamera nélkül a másik azzal. Nem kell "profi" szint, csak szórakozni, megtanulni és játékra használnák. Nekem még van otthon egy kis Eachine E55, próbálták, de az nem elég védett... nekik. :)

"Valami nem attól lesz új, hogy még nem találkoztál vele, hanem hogy mindig mást veszel észre benne."

(#50781) Saccco válasza alpe1503 (#50780) üzenetére


Saccco
nagyúr

Pontosan arra való az E011. Kamera nélkülire (igazából kamerásnak is jó) még a Furibee F36 is jó, az kuponozva szokott lenni $7-ért.

+E lemaradt az előbb a link elejéről. :B

Vagy nem FPV kameráról van szó? :D

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50782) Baku válasza _X10Dead_ (#50771) üzenetére


Baku
aktív tag

"...Minél "gyengébb" a gép, annál kisebb a seggre-esés veszélye, mivel jó néhány másodperced van felfogni, hogy elfogyott az akku, mielőtt leesik...."

Ezt nem igazán értem, hiszen hiába fogom én fel, hogy jön lefelé ezerrel, hiába is készülök rá időben, (hiszen tudom már tapasztalatból milyen kehes a jószág), odatolom neki a csutkára gázt, de szarik rá, és földhöz veri a seggét, viszont ugyanazzal a lendülettel már emelkedik is vissza, mintha a perkettát ugródeszkának használná ....
És itt az én esetemben nem is csak 2m- ről van szó, mert a lakás belmagassága 4m....
Szóval lehet hogy ugyanezt csinálná 15m- ről is.... nem tudom....
Mkndenestre motort fogok cserélni benne nagyobbra az tuti.... Már csak kíváncsiságból is....

(#50783) Baku válasza Saccco (#50766) üzenetére


Baku
aktív tag

Szuper! Köszi! :)

(#50784) alpe1503 válasza Saccco (#50781) üzenetére


alpe1503
csendes tag

Dede, arról. Ezért is merült fel a FuriBee F36 - Furibee H801 páros, előbbi mint occsó játék, utóbbi mint kamerás occsó játék. :)

Apropó, az LST S2 AIO kamera miről , mi módon kap áramot? (ez egy kezdő kérdése) :)

[ Szerkesztve ]

"Valami nem attól lesz új, hogy még nem találkoztál vele, hanem hogy mindig mást veszel észre benne."

(#50785) Baku válasza Saccco (#50781) üzenetére


Baku
aktív tag

+1 Ugyanez a véleményem tapasztalataim alapján:
Ebben a méretkategóriában mini AIO kamerát cipelni E-011,
kamera nélkül bohóckodni F36

Ja, és AIO kamerának a kis LST

[ Szerkesztve ]

(#50786) Baku válasza alpe1503 (#50784) üzenetére


Baku
aktív tag

Kell hozzá egy Y kábel elosztó, ami az akkuról jövő ménküt szétosztja a gép és a cam között ....
Én asszem kaptam hozzá de nem volt jó a csati mérete, így csináltam egyet....

(#50787) syler123


syler123
veterán

Megjött a Geprc klón váz. Kiváló minőségű, tökéletes illesztések. Olyan ránézésre, mint egy tank :D De ugye mégse nehéz. Élőben jobb, mint amire számítottam. Minden elfér, pdb, fc, x6b és a vtx is. Adtak spacereket is a boardhoz és fc-hez. Még 2db kellett volna az x6b-hez, de ahhoz úgyis jönnek hamarosan a spacerek.

Lehet nem is teszek motorvédőt, mert a karok annyival nyúlnak túl, hogy sok értelme nem lenne.

[ Szerkesztve ]

(#50788) Jackal2 válasza twine (#50773) üzenetére


Jackal2
senior tag

Bevallom, előbb repültem egy brusheddel, de azért ez nem is olyan mint a régiek. Ez az Eachine QX95S nagyon király. Megy mint az állat, tök masszív (izomból földbe ba**tam és semmi baja), OSD-s, csipog, F3 vezérlő, és black edition motorokkal van szerelve.

A fenti sorban lévő szavak mind a régi és az új közötti különbséget jelentik:DDD Egy éve még nem ilyen volt az tuti.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50789) popi1987 válasza varadigabor (#50764) üzenetére


popi1987
csendes tag

az a baj a hexával, hogy nincs olyan akksi ami 4 motor helyett 6-ot is ki tud szolgálni emberesen :)
ezért hagytam fel a hexa racer terveimmel, pedig már át is alakítottam egy martian II vázat, hogy 6 motor is elférjen rajta ( igaz a hátsó két mororra csak 4 colos propeller ment fel )

illetve vázat sem sokat találtam, bizonyos árhatáron belül - ami megfelelő lenne

de kíváncsi vagyok arra is, te hogy gondolod :)

(#50790) Andreas2 válasza Watt25 (#50712) üzenetére


Andreas2
tag

Köszönöm és bocs az off-ért.
Csak tegnap este jöttem rá, hogy gond van a csomaggal, addig azt hittem felhív egy DPD, DHL vagy valami más hárombetűs futár és már kapom is az árut.

Ma elmentem és sikerült átvennem a csomagot. Mindig "Keresztnév Vezetéknév (Cégnév Kft)" néven a munkahelyemre rendelem a csomagokat és mindig meg is jött minden.
Ebből a német B2C Europe-nak sikerült egy "Keresztnév Kft." címzettet alkotnia :W , ezért akadhatott el. Szerencsére a postásnő nem akadt fent ezen és megkaptam :)

Ha hazaértem, bontom a csomagot és elmerülök a dokumentációban, mert az utolsó modellem egy kishajó volt, fix kormánnyal, laposelemes táppal 6 évesen :)

[ Szerkesztve ]

(#50791) Allien válasza Geller72 (#50725) üzenetére


Allien
veterán

Ami fura, hogy AZ a kép szerintem hamisítvány. :DDD Megnézve az én kamerámat, látom a szalag kábelt kívülről is, és nem 90 fokban mozog a lencse, hanem inkább közelít a 180-hoz... :B Ráadásul, meg kellene nézni, hogy lehet-e inkább a kamera burkolatából faragni, mégis ugye a váz merevsége fontosabb... :K

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#50792) varadigabor válasza popi1987 (#50789) üzenetére


varadigabor
senior tag

Hát, ilyen crusieolos gépre gondoltam, néha oda nyomni neki, esetleg egy 2200 mah aksival. Vázat meg azt szerintem vágatni kellene. Annyira nem bonyolult meg rajzolni.
(mondjuk először a verseny vázzam tervezését kellene befejezni :D)

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#50793) capafog23


capafog23
őstag

Nem tudjátok esetleg hogy ebben a videóban milyen fixed wing gép van? vagy custom build?

(#50794) varadigabor válasza capafog23 (#50793) üzenetére


varadigabor
senior tag

TBS deltawingje. Legalábbis én annak nézzem.

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#50795) 2Bálint


2Bálint
tag

ma meghozte a Bugs-om a postás. Nem késlekedtek sokat vele, kínából jött, dec 24-én rendeltem...

(#50796) _X10Dead_ válasza Baku (#50782) üzenetére


_X10Dead_
aktív tag

Arra gondoltam, hogy egy sztenderd akku - gyenge motor páros esetén 10-20 másodperccel a vége előtt már lehet érezni, hogy fogy a kakaó: nem húz annyira, a lebegéshez is nagyobb gáz kell.
Erős motor - 40C-s akku esetén meg kövér gáznál felpörög és már zuhan is.

Nálad úgy tűnik ez csak részben gond. A Te problémád innen vortex-hatásnak tűnik: ha függőlegesen "nagy" sebességgel ereszkedsz, a gép alatt és felett már eleve lefelé áramlik a levegő és hiába tolsz neki nagy gázt, a propok nem tudnak mire támaszkodni. Tipikusan így lehet földhöz verni pl egy kamerahordozót leszállás közben (, sport módban ill. asszisztencia nélkül, ahol az FC nem bírálja felül a parancsaidat).
SZóval, ha jön le ezerrel és van elég helyed, tolj egy előrét / rakd spirálba, a lényeg, hogy vízszintesen is mozogjon. Micro esetén is nyerhetsz vele fél-egy métert, egy másfél kilós gépnél akár 3-4-et is.

LiftOff: https://youtu.be/MQknbMvMpGc

(#50797) Saccco válasza alpe1503 (#50784) üzenetére


Saccco
nagyúr

Rá is forraszthatod felülről.

Pl.:

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50798) ezoltan


ezoltan
tag

Gyerekek van itt valaki közöttetek aki GB-ről rendelt és legalább részben elégedett volt (főleg mostanság)?
Elég sűrűn hallani negatívumokat,jó lenne tudni,mire érdemes számítani. :F

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#50799) syler123 válasza ezoltan (#50798) üzenetére


syler123
veterán

Nekem sosem volt gondom velük, 15 rendelésem van tőlük, köztük egy 280$-os robotporszívó. Eddig minden rendben ment. 1 rendelés most késik (9 esc), de most késés van az alis és banggood-os rendeléseimmel is, november végén rendelt áruk most jönnek meg.
Nyilván nincs olyan jó, mint a Banggood, de sokszor olcsóbb...

[ Szerkesztve ]

(#50800) ezoltan válasza Baku (#50782) üzenetére


ezoltan
tag

Baku,erről a jelenségről Jackal-nak volt egy remek gondolatébresztője,érdemes elolvasni.Mióta ezzel nagyjából képben vagyok,szinte soha nem ereszkedem függőlegesen,főleg nem nagyobb sebességgel.

[link]

[ Szerkesztve ]

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.