Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:28:18

LOGOUT.hu

A topikban az apróhirdetés, csere-bere, és hirdetés linkelés tilos. Hardveraprón a megfelelő kategóriában van erre lehetőség Hardverapró/Drón
Társtopik - Quadkopterek, felső tagozat
Drón, multikopter, quadcopter, hexacopter.. számos kifejezéssel találkozhatnak a hobbi távirányítós repülés rajongói. De pontosan melyik mit jelent, és melyiket érdemes beszerezni?

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) Jackal2 válasza Saccco (#50142) üzenetére


Jackal2
senior tag

Nevetni fogsz, de beszart a Fatsharkomban az elektronika, és nem tudom, melyik része nem jó, Na most a legolcsóbb panel is 10K, ez meg 5, szóval érted:D

Allien: Figyi, miért nem adod el a cuccaidat és veszel belőlük egy Hubsan H501 Airt? Akkor megvan a kamera platform, mellé megveszed az Eachinet és öröm bódottá.

[ Szerkesztve ]

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50152) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Skacok. Gb EU express tracking ha azt írja hogy kézbesítés angolban (vagy németben most nem is tudom) akkor elcseszték a címzést vagy majd onnan jön ide?

"Oh my Goa'uld!"

(#50153) molnigee


molnigee
aktív tag

Ha valaki Foxeer Monster V2-re vágyik, most 6500Ft...
Foxeer Monster V2

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50154) csucsotke


csucsotke
aktív tag

Liitokala lii-100-al tölthetek kis drón akkut? Lipo 150mAh-s akkuról van szó. Rámágneseztem a töltő csatlakozójára. Liion-ként ismerte fel, fel is töltötte, csak azt szeretném kérdezni, hogy rendben van-e így? Köszi.

(#50155) KisApám válasza vandor01 (#50149) üzenetére


KisApám
addikt

Amit linkeltél, a LST - S2 5.8G 800TVL HD Micro CMOS FPV Camera most 11 dolcsi, árban jónak tűnik.

Amúgy CSAK rárakom a feszültséget, bekapcsolom, a szemüvegen vagy ezen beállítom a sávot amin küldi a jelet és kész?

[ Szerkesztve ]

̿ ̿ ̿ ̿ ̿'\̵͇̿̿\з=( ͡ °_̯͡° )=ε/̵͇̿̿/'̿'̿ ̿ ̿ ̿ ̿ ... ... Memento Mori

(#50156) vandor01 válasza KisApám (#50155) üzenetére


vandor01
őstag

szerintem ratolod az 1S-t ovatosan melyik +/- amit adnak kabelt hozza az OK
piros+/fekete- aztan beroffented a szemcsit... azt irjak van rajta automata kereses
lehet magatol raall... de lehet 1x meg kell nyomni es a legkozelebbi jelre all!
erdemes az osszes jelet vegignezni mert lehet a szoras miatt van 2-4 is!
azt legerosebbet hasznalni.... persze lehet erdemes nagyitoval kisakkozni
pontosan melyik savon ad es arra allitani a szemcsit...

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#50157) molnigee


molnigee
aktív tag

Bérenc leszek :D
Babyhawk R -> 30K
Leader 120 -> 22K
Linkek tőlem lehet kérni ;] :P

Amúgy utállom ezt már, itt van egy jól működő Lizard nekem, de ilyen akcióknak ki tud ellenállni?

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50158) varadigabor


varadigabor
senior tag

Dys Samguk 2207 teszt

www.fpvracestore.hu --- FPV alkatrészek hazai raktárkészletről ---

(#50159) syler123 válasza molnigee (#50157) üzenetére


syler123
veterán

Megmondom őszintén, ment itt a Leader 120 mánia, hát engem hidegen hagyott. De a Babyhawk R... Ha nem most vettem volna 5 colos gépet, gondolkodás nélkül venném is meg... Így most várok vele, lesz ez később is ennyiért.
Mondjuk gondolom nem a Foxeer kamerás változatra van ilyen kupon..

[ Szerkesztve ]

(#50160) Peaceliker válasza varadigabor (#50158) üzenetére


Peaceliker
őstag

Azt néztem hogy kb tudja azt mint Rs2205 2600kv csak kevesebb amperért.. De elég nehéz maga a motor

"Oh my Goa'uld!"

(#50161) tupacamaru


tupacamaru
veterán

Srácok, nincs valakinek tapasztalata ezzel a szemcsivel?
FOV 32 fok elvileg.

[ Szerkesztve ]

Hello, a nevem Inigo Montoya! Megölted apámat, készülj a halálra!!!................................................................... Merek annyit, amennyit férfi merhet; Aki többet mer, nem ember...............................

(#50162) glugi


glugi
aktív tag

Sziasztok!

Kb. másfél év után elővettem a quad-ot, hogy majd az ünnepek alatt lesz időm repülni.
Flip32 10dof FC-m van, első lépésként frissíteni akartam a Cleanflight-ot (valami 1.2 körül lehetett rajta).
Frissítés közben hibát írt ki, utána már csak a kék led világít. COM3 porton elérem ha rövidre zárom a BOOT pineket a lapon, de nem történik semmi, jelenleg 2 órája már a contacting bootloader üzentet látom. Enélkül pedig hibaüzenetet kapok. Próbáltam a Cleanflight-ban már mindent, no reboot sequence, flash on connect, stb, de nem működött. Külföldi fórumokon azt írják, hogy a BOOT pillanatnyi rövidre zárása után mennie kellene.
A Flash Loader Demo progiban fel is tudom tölteni a hex-et, de ugyanúgy kéken világít csak a LED.

Van megoldás? Vagy valahogyan megöltem a lapot végleg?

(#50163) FingR86 válasza glugi (#50162) üzenetére


FingR86
őstag

erre szokták mondani, hogy ne akard megjavítani ami jó... :U

(#50164) molnigee válasza syler123 (#50159) üzenetére


molnigee
aktív tag

Leader engem sem hatott meg, de a Babyhawk azért szint ugrás, bár nem érzem hogy a lizardról bárhova is kellene ugrani, bőven nem bírom még kimaxolni az erejét, lehet nem is kell kimaxolni, marha jó repülni vele.
Ma is voltam kint vele, és bár az ujjaim lefagytak, jól szórakoztam, sajna nem rakta kártyát a sq12-ben... hát majd idegbajt kaptam...
Megint megtört a 3d nyomtatott keret, de nem kell az rá, na meg megint letört az egyik antenna védő fül, úgyhogy kapja a dipol antennát, és akkor az se kell rá :D
Beton felett repkedek és oda is esek, a váz többi része jól bírja, főleg hogy elvileg hidegben könnyebben törik...

Azt nem is tudtam kétféle babyhawk van akkor?
Itt van amúgy, email only, Babyhawk-R 114$, ebben sima CCD kamot ír.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50165) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

A refund hány nap eltelte után kezdeményezhető a PayPal felé?

Ez mekkora segítség! Eddig állandóan szenvedtem amikor kisebb dolgokra akartam forrasztani, de ezzel beletaláltam! Masszív, kis csavarokkal rögzíthető minden mozgatható alkatrésze, a tengelykörül átforgatható, egyik tartóelem rugós, tehát elég csak széthúzni a pofákat, és ki lehet szedni a szerelendő tárgyat. A talpazat három fő eleme fém profil.

[ Szerkesztve ]

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#50166) kriszbon


kriszbon
őstag

Sziasztok!

Micsoda [fenevadnak látszó] gépet találtam. :D

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#50167) syler123 válasza molnigee (#50164) üzenetére


syler123
veterán

Láttam a videódban, hogy kap a Lizard rendesen pofonokat :D Elég jól bírja. Gyári motorok vannak rajta?

Igen, ebben van Foxeer kamera. Bár amennyivel drágább annyiért kapunk is Foxeer kamerát a másikhoz...

Nekem nagyon tetszik, kár hogy nem előbb jött ki. Lehet nem kínlódtam volna az 5 colos építésével, inkább a minihez vettem volna 4 akkut és csak repkedni kellene.

[ Szerkesztve ]

(#50168) Watt25 válasza Jackal2 (#50151) üzenetére


Watt25
veterán

veszel belőlük egy Hubsan H501 Airt? Akkor megvan a kamera platform
Ezt nem értem. Én azért sem a H501A-t vettem, mert én nem látom, hogy az hogyan lehetne kamera platform... Hogy raksz arra kamerát gimballal? (A másik ok az ár volt. :) Az X21 olcsóbb.)

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#50169) Watt25 válasza molnigee (#50153) üzenetére


Watt25
veterán

1200TVL, PAL/NTSC, 1280(H)×960(V)
Ez a 3 kifejezés mind egymás ellentmondásainak tűnik számomra. Elmagyarázná valaki, hogy hogyan van ez?

Itt a válasz: http://sablonvalasz.blogspot.hu/

(#50170) kriszbon válasza glugi (#50162) üzenetére


kriszbon
őstag

Mondjuk én pont azt szoktam végigcsinálni ami [itt] le van írva, majd utána próbáltam rárakni amit akartam. :F

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#50171) molnigee válasza syler123 (#50167) üzenetére


molnigee
aktív tag

Igen, nem szokásom kímélni a gépeket, úgy nincs fejlődés, ma is kapott kb ennyit, de a wizard is szokta kapni azért :D
Mostmár a Lizard is olyan retkes mint a wizard, mert nekem így tetszenek :D
Lizardon a antenna védő törik, most meg volt már erősítve 3d nyomtatott füllel, de így is tört.
Gyári motorok amúgy igen

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50172) Allien válasza Jackal2 (#50151) üzenetére


Allien
veterán

Hubsan ide-, vagy oda, csak appos vezérlést nem akarok. Ok, elvileg lehet hozzá távot külön, csak az plusz pénz. A kettő együtt már kiadja másik Hubsan árát. :DDD Meg lehetőleg gimbalost szeretnék, hogy elbírja. Erre teszek kísérletet, a Bugs2-höz lehet külön venni kiegészítőt, de kétséges, hogy nem roskad meg alatta, mint a bugs 3... :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#50173) #68079616


#68079616
törölt tag

Egy Eachine EV800-as fpv szemüveg mellé tudnátok ajánlani jó beltéri fpv drónt? Eddig az Eachine E013-at néztem. Nekem csak az számít, hogy jó legyen hozzá az 5.8G-s szemüvegem.

(#50174) stefi81 válasza syler123 (#50159) üzenetére


stefi81
tag

Nekem nagyon bejön a leader120. Volt egy qx70 szoba cirkálóm amivel 1aksit repültem, mert annyira nem tetszet. Gondoltam eladom és megpótolva veszek egy Furibee Q95-t. Hát az már használható volt, de nem bírtam megszokni a nagygép után azzal max 10aksit mentem. Most itt a leader és imádom, mert nagyon hasonlít a nagygép mozgására. Jó 2s aksival a gyári proppal, vagy 3s-el kisebb proppal. Őrület ahogy megy! Én is gondolkoztam hogy lecserélem megint a leader egy olyan Babyhawk-ra, de félek hogy a mérete miatt teljesen más lesz a viselkedése, mint ennek a gépnek. Meg már úton 1hónapja a kamera meg itt a vtx02 már régen és a nagygépet el is felejtem tavaszig szerintem. Szóval kinek a pap...

Itt egy újabb lebegés/kalibrálás a fogyasztás mérőt. 17percet lebegett a gép. Nem értem ezt fogyasztás dolgot...

[ Szerkesztve ]

(#50175) AMDaZERG_1


AMDaZERG_1
senior tag

Aki Quanum Cyclops V2 szemüveget használ hány cellás akkuval hajtja?
Azon gondolkodtam, hogy a kétcellás helyett háromcellással próbálkozom, mondván 7v környékén elkezdi lekapcsolgatni a kijelzőt, ami azért fák között repkedve eléggé ijesztő :D Szerintem háromcellás esetében ilyen probléma nem jön elő.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#50176) Baku válasza Allien (#50172) üzenetére


Baku
aktív tag

Miért roskadna meg a Bugs3? Simán és dalolva repültem vele a Walkera gimballal (+külön egy kis 3s akkupakk) és az Sjcam4000 + -szal, meg még egy GPS trackerrel megpakolva ....

(#50177) Baku válasza #68079616 (#50173) üzenetére


Baku
aktív tag

Én gépnek a Furibee F36-ot, vagy az Eachine E-011-et ajánlanám, kamerának meg külön EZT.
Ez szerintem, (és sokak véleménye szerint is) egy szerencsés összeállítás, minimális bütyköléssel, és szinte 100% hogy összehozható a szemüvegeddel.

(#50178) Peaceliker válasza AMDaZERG_1 (#50175) üzenetére


Peaceliker
őstag

V1 ment nekem 3 cellással. De azt ne engedd le 7v ig mert akkor kukazhatod az akkut. De sztem 3 cellasnal magasabb feszen kezdte ugyan ezt.

"Oh my Goa'uld!"

(#50179) Baku válasza AMDaZERG_1 (#50165) üzenetére


Baku
aktív tag

Kétség kívül praktikus, hasznos, nagy segítség, DE szerintem EZ sokkal jobb, és jobban megéri az árát.
(Bár én március végén még egy ezressel (kb. 30%-al) olcsóbban jutottam hozzá, mint amennyiért most adják....)

(#50180) #68079616 válasza Baku (#50177) üzenetére


#68079616
törölt tag

Köszönöm, hogy adtál ötletet, de mindenképpen olyant szeretnék venni, ami rtf, kicsomagolom, és kamerával meg mindenestül repül is. Nagyon sok van 10 és 20.000 között banggoodon, nem tudom mi alapján érdemes közülük választani, mert nekem csak az a lényeg, hogy beltéri, 5.8G, fpv, rtf legyen.

(#50181) Saccco


Saccco
nagyúr

FLYPRO Squid Foldable RC Quadcopter - BNF - WHITE 2

:Y :C

█ 3D nyomtatás és tervezés █ Tiny Whoop - Eszik-e vagy isszák?! https://goo.gl/9BEyy7 █ Teszteljünk egereket együtt, van 5 perced erre? http://goo.gl/ulKVSn █ - Üzenet vége - █

(#50182) molnigee válasza Baku (#50179) üzenetére


molnigee
aktív tag

Nekem is ilyen van, a led világítás, meg a nagyító, néha akkora segítség hogy csak na. :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50183) Allien válasza Baku (#50176) üzenetére


Allien
veterán

Hát, nekem megroskadt... Berezonált a gép. De persze, meg fogom még egyszer próbálni, hátha... :DDD Viszont, van a Bugs 2-höz is szet, amivel át lehet alakítani kamerásra. Márpedig, ha a bugs 2 elbírná a walkera 2d-s gimbalt az eken h9-l, akkor ugye a gps miatt nyerőbb lehetne. :DDD

Battlefield 2142-ben Alien69 ''the ACE'' | -=SoG=-Alien by Battlefield 2 | Hot Jazz Band 20(05). Jubileumi koncert |

(#50184) vandor01 válasza molnigee (#50171) üzenetére


vandor01
őstag

nem lehet 1db U alaku muanyagot pl kotegelobol 2-2 lukkal az U szaran es az ott levo csavarokkal osszehuzni? ennel jobb antennavedo nincs ..... rugalmas nem törekeny.... nem nagy muveszet meg felrakni sem :D :D 3D nyomtato :F :F merev es torekeny cuccot csinal.....

CSAK az INNOVACIO jegyeben! dr Palkovics: "Továbbá Magyarország, legalább régiós szinten, vezető szerepet kíván betölteni a dróntechnológia elterjesztésében, mivel a technológia térnyerése számos további előnnyel, kedvező hatással jár egyebek mellett a szoftverfejlesztésben és a mezőgazdaságban."

(#50185) molnigee


molnigee
aktív tag

Ha rugalmas akkor hogy véd? Illetve gondolom visszapattan :)
Azért nem jó mert a fülekre volt az Sq12 fogatva. Ma megkapta a dipole antennát, meg az Sq12 is jobban fér így, holnap teszt, majd rakok fel képet. Elég érdekesen néz ki, de ha jó lesz így, engem nem zavar.

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50186) AMDaZERG_1 válasza Baku (#50179) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Tévedsz! Van belőle, de kerülöm. Mitől lenne jobb? Használtad már mindkettőt, hogy így határozottan kijelented?

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#50187) SpydeR3412 válasza kriszbon (#50166) üzenetére


SpydeR3412
aktív tag

Lehet rosszul értelmeztem.... De ez egy kefementes gép, ami 1s és 2db 2500mAh-s ceruzaelemmel működik? :F

sirdani566: Nagyjából bármit megvehetsz, amire nem Dji van irva (olyat meg nem fogsz találni).
Amit linkeltél, jó lesz neked, ha a frekventák fedik egymást (99%).
De azt azért vedd figyelembe, hogy a sok +súly nagyban csirbítja a repülési élményt.

(#50188) syler123 válasza stefi81 (#50174) üzenetére


syler123
veterán

Kicsi géppel még nem mentem, szóval nem kizárt hogy nekem sem jönne be. De a tesztelők nagyon odavannak a Babyhawk r-ért. Ráadásul kb finomhangolni sem kell, mert az már gyárilag okés, semmi macera csak repülni kell vele. A leader 120-nak a kamerája annyira nem jó, ha azt lecserélem, már babyhawk árban vagyok. Mindegy, nekem most a kisgépes móka kimarad, majd később :)

(#50189) AMDaZERG_1 válasza AMDaZERG_1 (#50186) üzenetére


AMDaZERG_1
senior tag

Reggel hamarjában dobtam össze a választ...
Vagyis inkább átértékelem. Ahhoz, hogy rögzítsek egy panelt véleményem szerint az általam linkelt jobb megoldás. Azonban, ha pl. vezetéket akarok vele valahova odafogatni a csipesszel jobban járok, de miután mint írtam én nem szeretem használni rendeltem külön asztalhoz rögzíthető flexibilis csipeszt is. A nagyítót, lámpát meg természetesen fejre szerelhető variációban használom, ami véleményem szerint szintén jobb.

Ortus-245 - Ortus-250 - Subvolo-01

(#50190) Peaceliker


Peaceliker
őstag

Használ valaki racerstar 2306s mocikat? Tartósság érdekelne. Ha csak csapágy cserés nagyon hamar az tán nem gond (azt olvastam az nem bír túl sok startot).

"Oh my Goa'uld!"

(#50191) kriszbon válasza SpydeR3412 (#50187) üzenetére


kriszbon
őstag

Szerintem nem 1S gép hanem 2S. :F

"Specifications:
Brand name: LONGYING
Model NO.: LY-250 Dark Knight
Material: Carbon fiber
Controller mode: Mode 2
Remote control frequency: 2.405 GHz -- 2.475GHz
FPV transmission: 5.8G real-time
Transmitter: LY-i6 7CH transmitter
Motor: 2204 brushless 2300kv motor
Propeller: 6040 propellers
Flight control: LY-CC3D
Receiver: LY-iA6
Main Controller: LY-250 main control board (included 4 ESC & BEC)
Camera: 420TVL
Max speed: 110 km/h
Remote distance: about 1000m
Flight Time: about 15mins
Battery power: 2 * 3.7V / 2500mAh Li-ion (included)
Battery of transmitter: 2 * 3.7V / 2500mAh Li-ion (included)
Battery dimension: 65 * 18 * 18mm
Item dimensions: 285 * 285 * 84mm
Item weight: 415g

[ Szerkesztve ]

Mindörökké az első tökösebb gépem 4S akkuval: https://www.youtube.com/watch?v=ryVAamO5QpI (a többit már magam építettem kicsit jobbra) Netuddki, valahol a térben és időben! Vazze eltévedtem! Valaki?? Segitsééééééég!!

(#50192) defy456 válasza Allien (#50183) üzenetére


defy456
aktív tag

Tudnád linkelni, a bugs 2 kamerásításhoz a dolgokat? Nagyon kíváncsi vagyok.

(#50193) Jackal2 válasza AMDaZERG_1 (#50165) üzenetére


Jackal2
senior tag

Egy LEGO van a befogatórúd végén?:DDD Nagyon király.

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50194) Jackal2


Jackal2
senior tag

Jöttem cukiskodni, megjött a 66 mm-es Beebee:D

Az alábbi blog szerkesztője: quadkopter.blog.hu

(#50195) lkristóf


lkristóf
senior tag

Helóka, az ilyen váznak az oldalát milyen filcel szokták beszinezni? Bármilyen alkoholos megteszi?

(#50196) molnigee


molnigee
aktív tag

Ha valakinek nem lenne elég a Mavic videó minősége, rakhat rá saját camot is :D

--> http://dronearena.hu/ <--

(#50197) ezoltan


ezoltan
tag

Srácok,adott egy Tattu 3s 1550 mAh 75C akksi,amit sikeresen túlmerítettem.

Cellák feszültségértékei: 2,64 1,68 2,76 jelenleg.
Természetesen a töltő (EV-Peak C1-XR) hibaüzenettel elutasítja a töltést,még netről vadászott NiCd töltési mód esetében is. :(

Van szerintetek valami mód arra,hogy felélesszem,vagy készítettem egy drága levélnehezéket....?

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#50198) ezoltan válasza ezoltan (#50197) üzenetére


ezoltan
tag

Még annyit,hogy "Cell connect error" a hibaüzenet.

QX7S-R9M/GT Rebel LR/iFlight 8”6S LR-FS/M630 6” LR-FS/2xHawk5 5”FS/X215ProMod5S/X220Modded5”/Beta75X/EV800D

(#50199) fape válasza Jackal2 (#50194) üzenetére


fape
senior tag

Remélem neked bejön a TinyWhoop világ.
Egyelőre még nem találkoztam olyannal aki ne csalódott volna benne, magamat is beleértve.

[ Szerkesztve ]

Nem ezeket a drónokat keresik!

(#50200) Peaceliker válasza ezoltan (#50197) üzenetére


Peaceliker
őstag

Balance csatit bontva kéne cellankent feltolteni. Vagy (de ez a rosszabb és lassabb megoldás) töltöd kicsit nikkel uzemmod ban (2 szemed rajta végig) úgy 10-15p míg fesz felmegy 3v/cella környékére és onnantól megy lipo módban.

fape

+1 :)

[ Szerkesztve ]

"Oh my Goa'uld!"

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.