Hirdetés

2024. május 21., kedd

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-05 18:11:35

LOGOUT.hu

DIGI internet Gyakran Ismételt Kérdések
(Kattints az Összefoglaló kinyitása feliratra!)
Utolsó frissítés: 2024. február

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#91651) szaboi6512 válasza mpo (#91650) üzenetére


szaboi6512
őstag

Sokan csinálták azt, hogy az előszobába rakták az ONT-t és onnan megy a régi kábel, csak áramot kell biztosítanod.
Személy szerint én is így jártam el, 2 hete plakátolta ki a lépcsőházba hogy kötik az Optikát, ezért megcsináltam, de nem jöttek azóta sem.
Nem is hiányzik, tökéletes a gigabites hálózat, Tévével Telefonnal.
[link]

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91652) Lackooo84 válasza MasterMark (#91578) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

The Truth is out there...

(#91653) Szikoli.B válasza mpo (#91650) üzenetére


Szikoli.B
újonc

Az ötlet jó, bár a beépített szekrényben sehol nincs áram... a közelében sincs, ahol bejön ode a kábel a folyosóról.
kérdés, hogy egy kb. 10+ éves CAT5 kábel mennyire tudja az 1000-s sebességet? szerintem nem bírja el, mindenképpen cserélni kellene

(#91654) Lackooo84


Lackooo84
nagyúr

Pénteken itt volt az üzletkötő ma át is kötöttek ftth-ra, minden fasza, új huawei 3 az egyben ont-t kaptam.

The Truth is out there...

(#91655) TeeJay válasza Szikoli.B (#91653) üzenetére


TeeJay
félisten

13-14éve CAT5 kábellel húzták a lépcsőházakat és FTTB 1000 még több toldással is vígan ment rajta. a CAT5 és CAT5e fizikailag semmiben sem különbözik, ugyanaz a csavarás szám van méterenként mindkettőnél, annyi hogy utóbbit tesztelik gigabitre előbbit meg csak legyártják. Még sosem találkoztam olyannal hogy CAT5 kábelen ne lett volna gigabites Link-em

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91656) Dragon3000 válasza Szikoli.B (#91653) üzenetére


Dragon3000
veterán

Na a lakásba optikát fognak behúzni és kapsz egy ontot, aminek van gigabites portja. Az, hogy pl neked a lakáson belül milyen kábeleid vannak és azokon fog e menni a gigabit, azzal a szolgáltató nem foglalkozik, de ahogy TeeJay is írta valószínűleg nem lesz vele gond.

(#91657) TeeJay válasza Dragon3000 (#91656) üzenetére


TeeJay
félisten

Annyi hogy 10méter CAT6 kábel 1ezer körül van és megéri a lakásban kihúzni az ONT és a router közé mert azon 10gigabit el fog menni a jövőben az meg még jó pár évig nem lesz túllépve :D

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91658) Dragon3000 válasza TeeJay (#91657) üzenetére


Dragon3000
veterán

Cat5e-vel is megvan ilyen kis távolságban az 5gbps, de a minimális árkülönbség miatt én is cat6-ot vennék.

[ Szerkesztve ]

(#91659) Szikoli.B


Szikoli.B
újonc

A DIGI milyen ONT-t ad? (típusok érdekelnének, hogy kitaláljam, hol lenne jó helyen) - na meg külön 230V kell, vagy adja a tápot is az eszköznek?

Megnéztem, itt csak sima CAT5 van, nem Cat5e :( elég kacskaringós és van vagy 10 méternyi. Nem értem, miért nem ad a DIGI kábelt is... :(((

(#91660) Laccoss válasza Szikoli.B (#91659) üzenetére


Laccoss
addikt

Az, hogy hol lenne jó helyen nem típusfüggő. Elosztó is létezik, 1-2 konnektor, pár wattos eszközök, simán elbírja.

Miért ne adna kábelt is? Előtte szólsz, hogy van ilyen igényed, és kihúzzák neked.

[ Szerkesztve ]

(#91661) Szikoli.B válasza Laccoss (#91660) üzenetére


Szikoli.B
újonc

Mivel 1. pici a lakás 2. cicák is vannak, nem mindegy, hol lenne - és ahol esetleg biztonságos, vagy épp bejön a folyosóról a kábel pl. a panelban NINCS konnektor, szóval ki kell találni, hogy kell-e villanyszerelő IS (én nem értek ehhez) vagy sem - panelban falat sem egyszerű fúrni.

A típus a méret miatt érdekel!

[ Szerkesztve ]

(#91662) mpo válasza Szikoli.B (#91661) üzenetére


mpo
veterán

A #91651-ben szaboi6512 ft. rakott egy képet.
Ezt meg nézd meg:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#91663) Soma01 válasza Szikoli.B (#91661) üzenetére


Soma01
veterán

Az első konnektorig elviszik azt a vékony kis optikai kabelt is ha kell. Nem fontos már az ajtóban váltani utp-re.

(#91664) Danex


Danex
addikt

Üdv, olyan problémám lenne, hogy a weblapok viszonylag lassan kezdenek el betölteni. Megnéztem F12-vel és főleg Proxy Negotiation ami akár 2-3másodpercig is eltart utána viszont kb instant az egész.

Optikai gigabites a net, modem bridgben és egy TPLink AX73 osztja tovább kábellel az internetet.

Kábel végén ping, sebesség tökéletes, de van egy lagg amig nem történik kb semmi.

(#91665) Lackooo84 válasza Soma01 (#91663) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Nekem mind2 lakásban vitték szó nélkül ameddig kértem. Előszobában nincs konnektor, meg így nem is hagytam volna mint a képen, az is mi...

The Truth is out there...

(#91666) Szikoli.B válasza Soma01 (#91663) üzenetére


Szikoli.B
újonc

Hát ha nem lenne 4-5 derékszögű kanyar, akkor mehetne a routerem mellé cica-biztos helyre, de odáig tuti nem viszik el és nem is lehet "hajlítgatni" az optikát ennyire. :(

(#91667) TeeJay válasza Soma01 (#91663) üzenetére


TeeJay
félisten

Nem fontos csak mi szoktuk ajánlani mert a panel és társasházak 90%-ban az ajtó felett vagy körül van a lakáselosztó és abból könnyen lehet egy konnektort kivezetni valamint ott még az optikai szál nem éri el a padlót és kutya macska székláb porszívó nem gyepálja a kábelt így minimális az esély hogy eltörjön :)

Mixgyűjteményem ---> https://www.mixcloud.com/teejayhouse/

(#91668) mpo válasza Szikoli.B (#91666) üzenetére


mpo
veterán

Derékszögű kábelcsatornában megy nálam és elfér, mert vékony.

Ha érted, akkor már elavult.

(#91669) szaboi6512 válasza Lackooo84 (#91654) üzenetére


szaboi6512
őstag

Ipv6 kapcsolat is rendbe jött? :F

ASUS RT-AX58U "Ez kizárt dolog,mert nem tudom!"

(#91670) Lackooo84 válasza Szikoli.B (#91659) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Most tudtommal Huawei meg Fiberhome.

The Truth is out there...

(#91671) Szikoli.B válasza mpo (#91668) üzenetére


Szikoli.B
újonc

Na, ez jól hangzik, ha működőképes megoldás lesz nálam is.

(#91672) Lackooo84 válasza szaboi6512 (#91669) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Dehogy jött, ezt most traceltem. :D

The Truth is out there...

(#91673) Szikoli.B válasza Lackooo84 (#91670) üzenetére


Szikoli.B
újonc

Ok, köszi szépen. Melyik a jobb?

(#91674) Lackooo84 válasza Szikoli.B (#91673) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

A szerelő azt mondta a Huawei.

The Truth is out there...

(#91675) Bubaaa


Bubaaa
aktív tag

Én két hete ZTE-t kaptam.

(#91676) Dragon3000 válasza Szikoli.B (#91673) üzenetére


Dragon3000
veterán

Ha a saját router miatt úgy is bridge-be kéred, akkor lényegtelen, hogy alapjáraton melyik lenne a jobb ont.

(#91677) Depression válasza 4580693 (#91466) üzenetére


Depression
veterán

Azt ugye látod ezena képernyőn, hogy megszakadt a wifi kapcsolatod közben... :U

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#91678) allein válasza allein (#91029) üzenetére


allein
addikt

Jó estét. Amióta az ONT bridge mód off, a wifi off rajta, saját routerem beüzemeltem, nincs hálózat kimaradás. Bízzunk benne, hogy így marad :C :R

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#91679) 4Grider válasza allein (#91678) üzenetére


4Grider
nagyúr

Mi értelme volt rajta kikapcsoltatni a bridge módot, ha egyszer saját routered van?

(#91680) cof válasza allein (#91678) üzenetére


cof
veterán

*Amióta az ONT bridge mód off...

Így egyszerűbb lesz a jövőben, mert néha sok a kavar az ON meg az OFF-ban, "Amióta az ONT router módban van..." a másik véglet meg ugye amikor bridge módban van.

Eladó cuccok: https://bit.ly/cofcuccok

(#91681) allein válasza 4Grider (#91679) üzenetére


allein
addikt

Amikor az ONT Bridge módban volt és a saját routerem rá volt kötve, minden 10-20 percben megszakadt az internet kapcsolat(ez láthatò volt a sajàt routerem naplójàban).

#91680 CoF - igen, amióta az ONT bridge mód off.

http://phmegbizhatosag.atw.hu/phtabla.php?nev=allein

(#91682) Szikoli.B


Szikoli.B
újonc

Most megkavartatok... Mit kérjek? Bridge mode-ban az ONT-t, vagy hagyjam ahogy hozni fogják? Akkor is rendben működik majd a saját routerem? ONT-ről wifi tuti nm kell, azt is ki lehet kapcsoltatni külön?

(#91683) mpo válasza Szikoli.B (#91682) üzenetére


mpo
veterán

Holnap lesz egy hónapja, hogy átkötötték.
Így csináltam:
[link]

Ha érted, akkor már elavult.

(#91684) Laccoss válasza mpo (#91683) üzenetére


Laccoss
addikt

Akkor most vásároljon tonikot? :D Mert más nem igazán derült ki belőle.

Szikoli.B: Ha van erős gigabites routered, akkor kérd a bridge módot, és ha gondok merülnek fel, vissza tudod állítani. (ha rettegsz a telefonálástól, emailt is lehet nekik írni)

(#91685) mpo válasza Laccoss (#91684) üzenetére


mpo
veterán

Ez derül ki belőle:
- bridge-be kérte a szerelő
- a saját routeren keresztül sebességet mértem
- ellenőriztük a telefont oda-vissza
- ellenőriztük a tévéket

Ezek után írtam alá a munkalapot.

Az ONT Fiberhome HG6544C (bridge módban), a routerem Asus RT-AC65P.

Ha érted, akkor már elavult.

(#91686) Laccoss válasza mpo (#91685) üzenetére


Laccoss
addikt

Így már érthetőbb, de az, hogy nálad működik, nem jelenti, hogy másnál is problémamentes a dolog, lásd allein-t.

Szikoli.B-t az zavarta meg, hogy mindenki azt mondja váltson bridge módba, míg allein-nél pont az volt a hiba (bár gondolom egyedi eset).

Telefon és tévé tesztelés mindig van, legalábbis nálam bridge mód nélkül is megtörtént, valamint sebességmérés is, bár nekem csak 100as netet mért akkor, mert ugye éjfélkor váltott át 1000-re.

És egyébként is, szerintem nincs baj a router móddal először, szépen lehet tesztelni az eszközt, és a netet. Miután ez megvan, át lehet váltani bridge módba, és egyértelmű lesz, hogy hol a hiba, az ont-ben, a bridge módban, vagy a saját routerben.

[ Szerkesztve ]

(#91687) mpo válasza Laccoss (#91686) üzenetére


mpo
veterán

de az, hogy nálad működik, nem jelenti, hogy másnál is problémamentes a dolog
Hol írtam ilyet?
Sehol.
Az hogy mindig van sebességmérés, nem igaz.
Ha olvasod a topikot, megesett, hogy elment a szerelő és azt mondta, majd egy-két óra múlva föléled az internet.

Akiknek minden hibátlanul működik, azok ezt nem írják ide mindennap.

Ha érted, akkor már elavult.

(#91688) Depression válasza mpo (#91687) üzenetére


Depression
veterán

Nálam is folyamatosan szakadt a net, kijöttek a szerelők, 3/4-ed óra után feladták (én nem voltam itthon), csak mutatták a páromnak a speedtestet, hogy megy.
Persze mire hazajöttem, a szerelés óta is számtalan szakadás volt.
De nem is ez a lényeg, hisz a végtelen net bugyraiba elbújva kerestem, kutattam, és nem találtam semmi hasznosat. :DDD
Aztán egyszer kilőttem a utorrentet egy napra, és megszűnt a gond.
Végül a utorrent beállításai között kellett variálni, és meg is szűnt a hiba végleg.

Orr alatt hordott szájmaszk pont annyit ér, mint a herére húzott koton.

(#91689) poirot


poirot
senior tag

Sziasztok! Ki akarom cserélni az összes kábelt CAT6-osra. Nyilván leállítom a NAS-omat, a routeremet. A kérdésem; áramtalanítsam-e az ONT-t, mikor kicserélem ott a kábelt, vagy csak simán kihúzhatom aztán be az újat?

[ Szerkesztve ]

(#91690) Laccoss válasza mpo (#91687) üzenetére


Laccoss
addikt

A sebességmérést honnan tudod, hogy nem volt? A user oldalról lehet nem, de szerelő tesztelheti laptopról. Meg optikait sem árt tesztelni, ill. a csillapításokat megnézni, mert az nem megy ránézésre.

Az 1-2 órás feléledés lehet bármi, akár az is, hogy a lépcsőházban még szerelnek valamit.

Amit olvasok az sok esetben az, hogy a szerelő itt volt, valamit csinált, aztán elment, és most nem megy a net.

A felrakott "kontár" szerelői munkák nagy része is olyan lehet, hogy az előfizető mondta, hogy tegyék olyan helyre ahol nem látja, vagy ne akadjon bele a kábelbe. Mert ilyenek az emberek, aztán jönnek, hogy milyen munkát hagyott ott a szerelő.

"Akiknek minden hibátlanul működik, azok ezt nem írják ide mindennap."

Ebben az egyben egyetértünk.

poirot: Ha van rá lehetőség előbb csatlakoztasd le netről, majd kábel kihúz, új kábel bedug.

[ Szerkesztve ]

(#91691) MasterMark válasza Lackooo84 (#91652) üzenetére


MasterMark
titán

Ez alapján a routered nem továbbítja.

Switch Tax

(#91692) vkz válasza Depression (#91688) üzenetére


vkz
csendes tag

Sziasztok
Lehet tudni mit állítottál? Nálam Transmission megy, de nem egyértelmű az összefüggés, de hátha...

Nálam a jelenség az hogy random megszakad a kapcsolat a router (Tp-Link Deco M5) és a bridge-be állított ZTE között. Belső hálózat működik, csak net nincs (pirosak világít a Deco-n a LED) És vagy az egyik, vagy a másik újraindítása oldja meg a problémát (egy időre). Volt hogy egy hétig jó volt, de mostanában megint naponta többször. Én úgy látom a router menüjében hogy a pppoe kapcsolatnál szakad meg a kapcsolat.
Bekötés után használtuk ahogy volt (router mód) csak gondoltam minek legyen két wi-fi hálózat, átkapcsoltattuk bridge-be. Ha nem lesz más megoldás marad a router mód mint allien-nél, az is lehet ugyanaz a probléma.

(#91693) Laccoss válasza vkz (#91692) üzenetére


Laccoss
addikt

Torrent nélkül is fennáll a hiba? Ha közvetlen a ZTE-re csatlakozol, akkor is?

Beállításoknál az uTP elől vedd ki a pipát.

[ Szerkesztve ]

(#91694) Lackooo84 válasza MasterMark (#91691) üzenetére


Lackooo84
nagyúr

Akkor nem értem mi lehet a baja...

The Truth is out there...

(#91695) vkz válasza Laccoss (#91693) üzenetére


vkz
csendes tag

Közvetlenül nem tudom tesztelni, nincs olyan eszközöm amin LAN port van. A routert rosszul írtam, M4. De kettő ilyennel (v1 illetve v2) illetve E4-el is ugyanígy jártam.
Volt hogy torrent nem ment egy napig, de amikor ment is volt hogy egy hétig sem volt probléma.
Lehet véletlen, de most egy rövidebb áramszünet volt (villanyszerelés miatt) és azóta szórakozik. Csodálkoznék ha lenne összefüggés. Most épp éjfél óta jó (torrent megy).

(#91696) Laccoss válasza vkz (#91695) üzenetére


Laccoss
addikt

A wifi sem biztos, hogy bírja a torrentezésnél a terhelést, lehet bizonyos számú kapcsolatot még elbír, aztán lefagy az eszköz.

(#91697) snyper990 válasza 4580693 (#91466) üzenetére


snyper990
őstag

Mérj egy normális kábellel közvetlenül az ONT-ról. Mint már ezerszer le lett itt írva, a szolgáltató 1 db Ethernet porton garantálja a szolgáltatás sebességét. Ha feltelepítesz egy wifi analyzer appot, valószínűleg rájössz, hogy mi a gond...
Cseréld ki a routered olyanra, ami tud 5 GHz-es WiFit. Azzal jobb lesz (ha a telefonod is tudja)

(#91698) Sumi válasza poirot (#91689) üzenetére


Sumi
aktív tag

Semmit sem kell kikapcsolni vagy áramtalanítani. Menet-közben cserélhető az ethernet kábel.

(#91699) poirot válasza Sumi (#91698) üzenetére


poirot
senior tag

Köszönöm, meg is csináltam, lecseréltem az összes kábelt CAT6-ra, mondjuk a Digi routerjétől az én routeremig nem kellett volna, mert ott is hasonló, mint a mostanival. a gépem és a router között lehetett a gyenge lánc szem.
A csere előtt szelessav.net-en letöltés: 835 Mbit/s a feltöltés: 317 Mbit/s. elveszett csomagok: 1,05%, késleltetés ingadozás: 3,2 ms
Csere után: letöltés 900 fölött többszöri mérés, mindig, fel 322 körül. Elveszett csomagok 0,49 %, ingadozás 1,1 ms

(#91700) wreakz


wreakz
tag

Sziasztok !
Nemrég költöztem egy új helyre ahol bekötöttek egy 100/100- as digi netet.
Olyan gondom akad hogy random eldobja a routerem ( RT-AC66U B1) a kapcsolatot, de ilyenkor a router se elérhető gépről. De 30 másodperc múlva teljesen jól működik. SSH-n ellenőriztem a hőfokot 63'C körül megy, terhelése mindig 10% alatt van. Előtte egy telekomos hálózathoz használtam a routert ott tökéletesen működött. Legújabb firmware van rajta, gyári DNS-t átraktam 8.8.8.8-ra, Internet detection-t kikapcsolat, sőt még a 5ghz-es wifit is lelőttem mert azt hittem az a baja.
Válaszokat előre is köszönöm ! :R
U.I. Ha a LAN-t 1/1 a gépbe kötöm akkor nem jelentkezik a hiba.

Útvonal

Fórumok  »  Hálózat, szolgáltatók  »  DIGI internet (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.