Hirdetés

2024. május 5., vasárnap

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)

Hozzászólások

(#63801) somasz válasza adamssss (#63796) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Command Update 3.0.1.
Dell Command Power Manager
semmi más nem kell

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63802) r4z


r4z
nagyúr

Sziasztok!

Az utobbi Latitude szeriakon (7x80, 7x90) lehet manualisan szabalyozni a ventiket?

[ Szerkesztve ]

I don't love people. I love 911s, Astral Projection and french fries, in that order.

(#63803) nemethchek19


nemethchek19
aktív tag

Dell Latitude alatt futtat valaki Hackintosh-t? e5470-em van 6820HQ cpu-val, IGP-vel.

Ez alapján nem lehetetlen összehozni, bár nem tűnik egyszerű mutatványnak: [link]

Érdekelne valakinek sikerült e már innen?

[ Szerkesztve ]

(#63804) anorche1 válasza nemethchek19 (#63803) üzenetére


anorche1
őstag

Dell e6440 eseten addig eljutottam, hogy egy high sierra elindult. Hang nem volt, hardveres gyorsitas nem volt (minden akadozott), wifi, bluetooth, sd kartya olvaso, fn gombok, tehat kb. semmi nem mukodott.
Van hackhintosh topic, de nem voltak tul segitokesz emberek, kb. magammal irogattam. Valami forum megvoltak a szukseges dolgok, hogy talan a wifin kivul minden menjen, de en feladtam, nem sikerult osszehoznom.

De ha neked sikerulne, szivesen fogadom a lepeseket, amivel sikerult celt erned :)

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#63805) FLD1987

Ezek között mi a különbség?:
· Onsite Service After Remote Diagnosis (Consumer Customer)
· Next Business Day Onsite After Remote Diagnosis (Commercial Customer)

Megszűnik a Dell helyszíni garanciája a Dell Latitude laptopokra*?
*Nem találok helyszíni garancia szót ezen az oldalon.
Beteszek képet arról, hogy nem találok helyszíni garancia szót.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63806) pohár válasza FLD1987 (#63805) üzenetére


pohár
félisten

dehogy szűnik, miért szűnne?

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63807) dWan válasza Chaser (#63589) üzenetére


dWan
tag

Dell saga az usanotebook-nál továbbra sem akar megoldódni.

Előzmény:
Járt nálam 2db 5590 mindkettő rossz felső touch gombokkal. 5490-et kezdtem el nézegetni, amikről kiderült, hogy ezeknél ez a gomb probléma nem jelentkezik - legalábbis azoknál amikről hallottam - ezért döntöttem, hogy ilyet veszek.

Az újabb wtf pedig:
Ismét az usanotebook lett a befutó, jók voltak az áraik, plusz bővítésnél beszámítják az ssd-t. Leadtam a rendelést, de jelezték, hogy "be kell mennem" megnézni ezt a típust, hogy jó lesz-e, mivel már járt nálam pár gép így nem szívesen rendelnék be nekem "feleslegesen", kvázi kockázatcsökkentés. (ennek a modellnek egyébként jók voltak a gombjai).

Kb a rendelés után egy héttel jutottam be hozzájuk, persze időközben a termék ára felment. Előző nap telefonon érdeklődtem, hogy ilyenkor mi van. Annyit mondtak hogy ez nem számít, hisz nekem le van foglalva a gép a nagykerben az akciós áron. Szval megnéztem, jó volt, mondtam hogy kérem a gépet. Másnapra ígérték, de jött este a válasz:
"sajnos nem tudjuk kiszolgálni a legutóbbi rendelésed, a nagykernél kifutott a foglalásunk az időlimitből, így a termék árát mi sem tudjuk tartani. ha mégis szeretném a laptopot akkor adjak le egy új megrendelést a honlapon és intézik."

Tehát ebben a mailben kvázi elismerik hogy van a nagykerben termék, csak kb 30k-val drágábban.

Mit gondoltok? :F

(#63808) Dhampir válasza dWan (#63807) üzenetére


Dhampir
félisten

Csak az 5590-eket néztem mostanában, az utóbbi időben kétszer is volt árcsökkenés és emelkedés, jelenleg úgy látszik, hogy ismét felment az áruk az Árukereső alapján.

(#63809) FLD1987 válasza pohár (#63806) üzenetére

Ha jól értelmezem, amit írtál, akkor ez az információ azt jelenti, hogy helyszíni garancia van a Dell Latitude laptopra (idézet): „Korlátozott hardvergarancia; Standard 1 éves postai beküldéses javítási garancia távoli diagnosztika után, opcionális 3., 4. és 5. évre meghosszabbítható hardvergarancia és 3–5 éves Dell ProSupport szerződések elérhetők”
Forrás: Dell

(#63805) résznél feltett kérdésre tudod a választ, hogy a 2 garancia között mi a különbség*?
*Nem tudok angolul, ezért nem tudom az angol szövegeket megfelelően értelmezni.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63810) pohár válasza FLD1987 (#63809) üzenetére


pohár
félisten

a "leveles-beküldős" inkább Amerikában és Európában (de ott ritkábban) van divatban (Collect and Return néven fut), szerintem a magyar oldalon valamit elírhattak szépen...

a két Onsite-os gari közt tudtommal semmi különbség nincsen, mert a garancialekérdezőben egy '/' jellel van elválasztva a két, általad beírt típus :K

ezt a 3. év garanciát nem értem, hiszen alapból úgy rendeljük a DELL-től, ez a minimum garanciaidő :D

dWan... ez sajnos így működik, a rendszer 10 nap múlva kiüti a foglalását a partnernek, ha készleten van a termék (ha jól emlékszem), ha meg mondjuk pont április 30-ig volt rá készletkisöprő akció, akkor a bolt sem tud mit csinálni, olcsóbban nem fogja megkapni az akció után :(

[ Szerkesztve ]

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63811) FLD1987 válasza dWan (#63807) üzenetére

Nekem olyan problémám volt az USAnotebook.hu oldalon rendelt laptopnál, hogy nem volt a rendelt laptopban ujjlenyomat olvasó, pedig a weboldalon szerepelt és a CHS weboldalán is szerepelt az ujjlenyomat olvasó. Viszont nekem megoldották úgy a problémát, hogy rendeltek olyan laptopot, amiben van ujjlenyomat olvasó. A kettő laptopvásárlás között kb. 1 hét telt el*.
*Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_UBU) laptopért 2019.04.17-én mentem, de nem volt benne ujjlenyomat olvasó. Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A) laptopért 2019.04.24-én mentem és ebben már volt ujjlenyomat olvasó. Viszont még most is látom a weboldalukon az ujjlenyomat olvasó szót a Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_UBU) laptopnál.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63812) FLD1987 válasza pohár (#63810) üzenetére

Beteszek neked képet arról, hogy nekem mit ír a Dell a garanciaidőről a Dell Latitude 5491 (N005L549114EMEA_A) laptopnál.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63813) pohár válasza FLD1987 (#63812) üzenetére


pohár
félisten

igen, kb 1 éve írja így, perjellel elválasztva a dolgokat, addig csak sima Onsite volt ott, én nem vettem észre különbséget a garanciáztatásban, hogy mást írnak már ott :D

GB = gigabyte, Gb = gigabit, olyan nehéz ez? | %-kal, 2-t, 0-s, 0-ra, 0-hoz, 0-val, 0-n, 3-as, GB-tal, MHz-cel, 1-gyel, 2-vel, 3-mal, 4-gyel, 5-tel, 6-tal, 7-tel, 8-cal, 9-cel, 10-zel, 100-zal, 1000-rel |

(#63814) degec


degec
senior tag

Sziasztok,
Dell support assist felrakva szűz új windowsra, net van de nem töltikézi a cuccokat.. mi lehet a bánata? DELL szervere csicsikál ? :D :F

(#63815) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Üdv!

7440-et szabad venni? Olvastam rejtélyes alaplap hibákról. Én egy e6540-et használok, ha jól tudom egy korosztaly, hibátlan még mindig, viszont akinek kellene annak 14" lenne idealis. 60-70 körül pedig apron vannak szép darabok belőle.
Masik amit neztem az 5440, ilyen is van a csaladban, nijcs vele gond, de 7440bol nagyobb a valasztek.

[ Szerkesztve ]

(#63816) somasz válasza lsebestyen (#63815) üzenetére


somasz
Topikgazda

5440 és 7440 közül inkább a 7440! Sokkal jobb gép.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63817) csaba1203 válasza lsebestyen (#63815) üzenetére


csaba1203
addikt

Több,mint egy éve nyüstölök egy ilyet i7-es procival és eddig semmilyen relytélyes hibája nem volt.
Vannak itt többen is,akiknek ilyen gépük van és nem volt semmi gondjuk vele.
Nagyon szeretem gyors,kompakt,jó kijelző csendes nekem napi használatban van és a Laptopszalon-ból vásároltam 1 év garival anno.

(#63818) -secret- válasza somasz (#63816) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

+1

(#63819) plömplöm


plömplöm
őstag

voltmár?

All systems gone! Prepare for downcount! 5....4....3....1! Off blast!

(#63820) lsebestyen


lsebestyen
addikt

Köszi! Akkor 7440 lesz.

(#63821) degec válasza degec (#63814) üzenetére


degec
senior tag

megint újra raktam a win-t a biost manuálisan megcsináltam de a support assit által talált driverek csak nem töltödnek le saját magán keresztül, kézzel elszedve DELL oldaláról..felrakva sikeresen ez oké, de ugyanazokat keresi a support assist.. WTF ??? mi a gáz ? eddig mindig jó volt..

(#63822) Bogyó bá' válasza plömplöm (#63819) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Nálam sohasem volt hajlandó működni a Support Assist, sem az előző, sem most ezzel az újabb verzióval (e7270). Teljesen friss Windows telepítés (jogtiszta). Mindig így néz ki a képernyője, és innen nem is lehet tovább lépni:

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63823) justgiveup


justgiveup
tag

Sziasztok!
Adott egy Inspiron 5570, win 10 operációs rendszerrel. Van arra ötletetek, hogy mi miatt nem működik a fényerő állítása? Elvileg az F11 és F12 gombokkal kellene neki, de semmi és máshol sem igazán találtam állítási lehetőséget. Nem túl kellemes a sötét képernyővel..:)
Viszont, ha a BIOSba lépek, akkor működik a billenytűs állítási lehetőség.
Előre is köszi.

(#63824) FLD1987 válasza Bogyó bá' (#63822) üzenetére

Nekem szokott találni új szoftvereket. Viszont volt már olyan, hogy nem akarta letölteni, ezért a Dell weboldaláról kellett letölteni és utána telepíteni a szoftvert.

Beteszek neked képet arról, hogy néz nálam ki a Dell SupportAssist.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63825) FLD1987 válasza justgiveup (#63823) üzenetére

Fényerőt én a Gépházban szoktam beállítani.

Beteszek neked képet arról, hogy én hol szoktam a fényerőt beállítani.

Fujitsu LifeBook U7411; Samsung Galaxy S23 Ultra; Apple iPhone SE (2020); Nokia 105 4G (2023); EVOLVEO StrongPhone Z6; Nokia G21; Nokia 105 (2019)

(#63826) justgiveup


justgiveup
tag

Sajnos ez nekem nincs ott...Túl egyszerű lenne :)

(#63827) Pyttawrx válasza justgiveup (#63823) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Dell quick set utility, vga driver, chipset driver kell. Vagy ez:
Go to Control Panel > Power Options > Change plan settings (for your active plan) > Change advanced settings > Display > Enable adaptive brightness. Make sure that's set to Off.
Vagy van az auto update progija dellnek, hátha megkeresi a drivert (support assist-ot is megpróbálhatod). :)

[ Szerkesztve ]

(#63828) somasz válasza degec (#63821) üzenetére


somasz
Topikgazda

Dell Command Update 3.0.1, felejtsd el a support assistot.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63829) Máté94


Máté94
addikt

Sziasztok!

Szeretnék segítséget kérni egy Dell Inspiron 7537 kijelzőjének a cseréjében. A jelenlegi HD-t szeretném FHD-ra kicserélni, mert a gyári elhalálozott. Kicsit kutattam mivel járna a műveletet és észrevettem, hogy a szalag kábelt ilyenkor cserélni kell. A dillemmám inkább arra vonatkozik, hogy van e valami más esetleg, amit cserélni kell ilyenkor? Nekem maga a connector jutott eszembe, de nem láttam említve.

Ha valakinek van tapasztalata és szivesen megosztja, annak megköszönném! :R

[ Szerkesztve ]

(#63830) adamssss


adamssss
veterán

Sziasztok!

Vettem itt a HA-n egy Latitude 7480-at. Ilyen refurbished darabot. A srác valami pót töltővel adta és mondta, hogy majd küld eredetit. Meg is jött, de egyrészt ez nem az a vékony amivel adják alapból másrészt meg úgy serceg, bizsereg, hogy egyszerűen zavaró, másrészt nem tudom, hogy mennyire normális-e ez a hang.

Szerintetek eredeti? Kérjek egy másikat?

Köszi

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#63831) Pyttawrx válasza adamssss (#63830) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Eredetinek eredeti dell, de nem kell, hogy sercegjen.
Szerintem jelezd neki.
Üdv

(#63832) wwhy válasza adamssss (#63830) üzenetére


wwhy
veterán

Ha serceg, akkor előbb-utóbb szikrázni is fog...

ELADÓ <<narancs Honor Magic5 Ultimate>> <<Újszerű, doboz, minden kellék>>

(#63833) adamssss válasza wwhy (#63832) üzenetére


adamssss
veterán

Nem igazan serceg. Inkabb bizsereg. Olyan hangja van mintha jarnanak benne az elektronok. :) a laptopok szoktak ilyen hangot adni pl ha be van kapcsolva az Intel C-state. Na ez is olyan. De valami eszetlen hangos. Meg zene mellett is lehet hallani. Felveszem es felteszem yt-ra. :)

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#63834) Pyttawrx válasza adamssss (#63833) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

semmilyen hangnak nem kell lennie.

(#63835) adamssss válasza Pyttawrx (#63834) üzenetére


adamssss
veterán

Ezt en is pont igy gondolok ugyhogy irtam is a kolleganak.

Addig gyorsítottuk a világot míg mi magunk maradtunk le...

(#63836) N-vidi-A


N-vidi-A
őstag

Sziasztok!

Adott egy Dell Alienware 15 R3, újratelepítve, driverezve stb.

Sajnos a fényerőt viszont nem tudom állítani, maximumon van állandóan, se Windows alól, se FN plusz gombokkal, a csúszka változik, a fényerő nem.

Google-ban próbáltam megoldást keresni, sajnos nem találtam semmi normálisát.

Amennyiben valaki tud, segítsen.

:R

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63837) Pyttawrx válasza N-vidi-A (#63836) üzenetére


Pyttawrx
HARDVERAPRÓD

Szia!
Esetleg EZT próbáltad?

(#63838) N-vidi-A válasza Pyttawrx (#63837) üzenetére


N-vidi-A
őstag

A Dell hivatalos oldaláról letöltöttem a két VGA drivert, Intel IGP és nVidia GTX 1070-hez a legfrisebb ajánlottat, újratelepítettem teljesen a gépet, net nélkül beaktiváltam a Windows 10-et, fölraktam a két Dell oldalról letöltött drivert és így sem jó...

Esetleg valami ötlet?

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63839) Bogyó bá' válasza N-vidi-A (#63838) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Minden rendben működik, csak a fényerő ragadt maximumon?
...én hardver hibára kezdenék gyanakodni...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63840) N-vidi-A válasza Bogyó bá' (#63839) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Se Windows alól, se a funkció billentyűkkel nem állítja, látom, hogy a sáv, a csúszka mozog le/föl, de a fényerőt nem állítja.

Itt a fórumon a fényerő szóra rákeresve nagyon sok más Dell gép tulajnak ez a baja, de nekik általában régebbi driver megoldja a gondot, nekem eddig sajnos nem.

Igen, maxon van a fényerő, szinte biztos, hogy driver, mert telepítésnél és bios-ban jónak tűnik.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63841) Bogyó bá' válasza N-vidi-A (#63840) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Akkus üzemmódban sem tudja lejjebb venni a fényerőt?

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#63842) N-vidi-A válasza Bogyó bá' (#63841) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Sajnos úgy sem.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63843) somasz válasza N-vidi-A (#63840) üzenetére


somasz
Topikgazda

[link] így?

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63844) N-vidi-A válasza somasz (#63843) üzenetére


N-vidi-A
őstag

Sajnos így sem.

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63845) anorche1 válasza adamssss (#63830) üzenetére


anorche1
őstag

Coil whine? Normalis jelenseg. 2db eredeti dell toltom van, mind2 csinalja. Sot, az e6440 -emnek is kiadja ezt a hangot, de csak ha tolton van, mikor aksirol megy a gep, akkor nem.
De volt nalam egy rovid ideig egy dokkolo is, annak rohadt hangosan csinalta, kibirhatatlan volt, vissza is kuldtem.

De a gpu -knal is gyakori es normalis jelenseg. Ha szetszeded, es megtalalod a tekercset, ami ilyen hangosan rezeg, es mugyantaval bekened, akkor csendesebb lesz.

En anno kerestem az e6440 alaplapjan, hogy hol es mi adja ki a hangot, de sajnos nem talaltam :(

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#63846) somasz válasza N-vidi-A (#63844) üzenetére


somasz
Topikgazda

Hanyas W10 van rajta? Nekem a 1812-essel csinálta azt hiszem ezt. Azóta 1809-et használok.

Eladó üzleti laptopok számlával, garanciával: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/somasz/index.html

(#63847) N-vidi-A válasza somasz (#63846) üzenetére


N-vidi-A
őstag

1803 volt, 1809-re frissítettem, de ezzel sem. Letöltöttem egy programot, azzal tudom szabályozni. Nem értem...

Migiri, migiri, úgy ám! :D

(#63848) Avicularia


Avicularia
veterán

Sziasztok

Vettem egy vadiúj 7490-et bontatlan dobozból. A del gomb ilyen klikkelős hangot ad. Ez hiba vagy direkt ilyen?
Az eladó hölgy nem nagyon volt képben, 8 gigásnak és i5 8250U procisnak hirdette, helyette 16 gigás és i5 8350U proci van benne :)

(#63849) adika4444 válasza adika4444 (#63795) üzenetére


adika4444
addikt

Hali!

Erre esetleg vlki?
Dell Latitude 5490-es laptopról mik a vélemények? A nagy súly miatt váltás körvonalazódik egy Elitebook 8470P-ről.
Az Elitebookban jelenleg egy I7 3520M processzor dolgozik, aminek nagyon elégedett vagyok a teljesítményével, 8 giga ram dual channelben és egy 120-as SSD fokozza ezt.

A kérdés, hogy ilyen konfigról váltásnál mire lehet számítani?
A kinézett konfig I5-8350U, 8 giga ram, 256 GB NvMe SSD.

A billentyűzetről mi a vélemény? Mondjuk egy Latitude 6230-hoz képest. Hűtése mennyire zajos? Ha kicsit odapörkölök neki teljesítmény ügyben hogy bírja? Tudom, hogy 15W a TDP, főleg ezért a kérdés, nem járt még nálam 4. generációs U-s procinál újabb gép, így nincs tapasztalatom.
Hangkártyája milyen? Nem pattog a hang fülesben? Ez egy elég kritikus pont számomra...
Ez a coil Whine jelenség mennyire van jelen? Van egy HP Elitebook 8470P-m, az nem ciripel és hasonlók, teljesen csendben duruzsol.

Minden érdekelne a gépről, nem igazán akarok vele melléfogni. A speckó alapján tetszik, de jól jönne némi gyakorlati tapasztalat.

Előre is köszi!

üdv, adika4444

(#63850) Magnum_ válasza Avicularia (#63848) üzenetére


Magnum_
nagyúr

Hogyhogy feljebb mentel a 12.5-rol?

I humbly and respectfully decline™

Útvonal

Fórumok  »  Notebookok  »  Dell notebook topic (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.